[RPG Kuchyně 2019] Na nekromantku

Uživatelský avatar
Nekra
Nadšený blázen
Příspěvky: 959
Registrován: 15. 7. 2008, 16:45
Bydliště: Praha

[RPG Kuchyně 2019] Na nekromantku

Příspěvek od Nekra »

Ahoj,

tak konečně si zakládám vlákno k diskuzi o mém "výtvoru".
Myslím, že letos mám poslední místo (jako obvykle) jisté, protože jsem si nezakládal vývojové vlákno (pro bonusové body)
a i ta "hra" stojí za nic. Ona to tentokrát možná ani hra není, nemá to mechaniku -což je ta nejdůležitější část, která drží RPG pohromadě. Což je vždy kámen úrazu, pokud z ingrediencí mechanika "nevypadne sama".
Nicméně loni Kuchyně nebyla, tak jsem se letos i přes výsledek rozhodl to odevzdat a vyjádřit tak zájem o RPG Kuchyni :) .
Přílohy
Na nekromantku.pdf
(21.79 KiB) Staženo 117 x
Pro slušný lidi: Do uvolnění schránky mi nepište SZ!
(130829092016)

Herní preference:
Fyzický crossgender <3.(hráč-postava)
--Akceptovatelné styly hraní (dle systému):
Hack and Slash-Plnění cílů, boje. Kostky. Málo RP, možná simulace.
(Imerzivně) Simulační hra okořeněná dramatem- Ztvárňování charakterů. Gamismus ruší. Občas drama.
Dramatická hra s případnou imerzí/simulací-Dramatické akce. Občas hlubší prožitky.
-Mám problém s kombinací gamismu A dramatu. (Vyjma Wushu)
Pracující logaritmus
Příspěvky: 791
Registrován: 10. 5. 2018, 07:17

Re: [RPG Kuchyně 2019] Na nekromantku

Příspěvek od Pracující logaritmus »

No, musím říci, že hra o boji s nekromantkou, která nemá žádné mechaniky pro vyhodnocení souboje (a vlastně ani ničeho jiného) je nepochybně originální počin.
Ne vážně, tohle je tak 1/5 hry, a to kuchyňové, nic ve zlém.
Jsem Log 1=0, jen jsem v práci a nedostanu se k normálnímu účtu.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22579
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyně 2019] Na nekromantku

Příspěvek od Jerson »

Je dobré mít nastaveno nějaké dno, od kterého se dá odrazit. A úplně nejlepší je, když se dno napřed důkladně zpracuje, udusá, vybetonuje, aby bylo pořádně pevné. Pak si dokonce lze obout betonové přezůvky, vzít si dýchací přístroj, a po takovém dně se pohybovat, klidně i opakovaně, po několik sezón. Postupem času i tato činnost přiláká diváky, kteří ji napřed budou sledovat, pak ji sami vyzkouší, a nakonec budou pořádat soutěže v pohybu po dně, aby zjistili, kdo je v tom nejlepší.

V takové chvíli původní zakladatel vezme podvodní sbíječku a lopatu, aby dokázal, že on/ona dokáže zaujmout ještě mnohem hlubší pozici než ostatní soutěžící. Otázka je, zda by došlo k uspokojení tohoto soutěžícího, pokud by byla vyhlašována cena za nejhorší umístění. Ale asi ne.

Nicméně záměr - vyjádřit zájem o soutěž - byl naplněn, a body se dávají jen kladné. :-)
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyně 2019] Na nekromantku

Příspěvek od OnGe »

Nekromantka, co hulí jak sádrovej ježek a nechává ze sebou podle toho stopy mi přijde jako super nápad. Ale přijde mi, že ta hra je hotová tak z 10 % a rozhodně mi nepřipadá, že by se to dalo hrát. Což je škoda.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16252
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [RPG Kuchyně 2019] Na nekromantku

Příspěvek od MarkyParky »

Podle mě stačí jedna oprava, aby hra byla hotová:

Místo:
Konflikt: Hra je o hledání nekromantky a závěrečném souboji s ní.

dát
Konflikt: Hra je o hledání nekromantky.


A pak už to bude jen karma-based mechanika o pochodu pouští, který skončí tragicky vyčerpáním akterék a nenalezením nekromantky :)
Akorád teda nevím, jak to nageneruje nějaký zábavný obsah.
Odpovědět

Zpět na „RPG Kuchyna 2019“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti