Pohovor (nesoutěžní příspěvek)

Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 15277
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Pohovor (nesoutěžní příspěvek)

Příspěvek od York » 6. 2. 2019, 12:56

Potrefil mě nápad a jelikož je to jednoduché a krátké, tak se o to i podělím. Nejspíš to nesplňuje všechny ingredience, podmínky a tak, ale jako už tradičně to nemíním jako soutěžní příspěvek, tak to snad tak nevadí. Nebudu to ani posílat na mail, ať tím zbytečně nezatěžuju porotu.

Pohovor
"Posaďte se, ehm, slečno? Tak vy byste chtěla vést naši společnost? Máte na to vůbec kvalifikaci? A víte vůbec, co vedení takové nadnárodní korporace obnáší? Ale tak když už vás tady máme, tak si vás tedy vyslechneme. Prosím pana Čermáka, aby položil svou otázku."

Po dlouhém čekání se otevřela tvá vysněná pracovní pozice. Jsi schopná, pracovitá žena, máš talent k vedení lidí a výborné organizační schopnosti. O tuhle práci opravdu stojíš a víš, že máš společnosti co nabídnout. Nyní tě čeká přijímací pohovor.

Pravidla hry

• Hra se odehrává v tolika kolech, kolik je hráčů.
• V každém kole se jeden z hráčů stane žadatelkou, ostatní tvoří přijímací komisi. V roli žadatelky se tedy postupně všichni vystřídají.
• Domluvte se, o jakou společnost (nebo jinou organizaci) se jedná.
• Pokud se nedohodnete jinak, komise je tvořena výhradně z mužských postav.
• Kolo začíná žadatelka tím, že se představí a krátce shrne, proč má o tuto pozici zájem a proč by ji společnost měla přijmout.
• Poté se postupně představí každý člen komise, řekne, jakou pozici v této společnosti nebo jejím představenstvu zastává a položí žadatelce jednu otázku. Ke každé "hlavní" otázce může každý člen poroty položit jednu doplňující otázku.
• Jakmile se vystřídají všichni členové komise a všechny hlavní otázky jsou zodpovězeny, dojde k hodnocení. Každý člen komise ohodnotí žadatelku na stupnici 1-5 s tím, že 1-3 znamená "nedoporučuji přijmout", 4 nebo 5 znamená "doporučuji přijmout". Tím kolo končí.
• Hra končí po odehrání všech kol.

Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3517
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Pohovor (nesoutěžní příspěvek)

Příspěvek od crowen » 6. 2. 2019, 18:02

To by bolo treba nejako okorenit, napriklad, ze otazky by sa tvorili pomocou Cards against humanity, pripadne komisii pridelit nejake role - CEO, CTO, CFO, a ti by mohli udelit body, len keby ich rola odpovedi "rozumela" z podstaty svojich vedomosti (alebo by pouzili nejaku specialnu kartu, ze slecnu prijimaju, lebo ....).

Chyba tam nejake vyhodnotenie, ked uz si nadhodil tie body a prijimanie / neprijimanie.

Pridat ciel, ze vyhra ten, koho slecna pracu dostane. A kazdy hrac ma (pocet hracov-1) pokusov, teda hra ma viac kol, nez len pocet hracov.

Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 15277
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Pohovor (nesoutěžní příspěvek)

Příspěvek od York » 7. 2. 2019, 13:00

crowen píše:
6. 2. 2019, 18:02
Chyba tam nejake vyhodnotenie, ked uz si nadhodil tie body a prijimanie / neprijimanie.
Tohle jsem tam nedal záměrně. Zvažoval jsem, jestli tam vůbec dát bodování, a nakonec jsem ho tam dal, protože to tak nějak k pohovoru patří a navíc proces hodnocení může hodně říct o tom, jak o tom lidé přemýšlejí. Možná bych tam měl připsat, že by členové komise měli při bodování přemýšlet nahlas.

Když tak nad tím přemýšlím, tak doporučení k přijetí/nepřijetí by asi nemělo automaticky plynout z bodového score (důvodem je, aby šlo dát vysoké hodnocení a přesto doporučit nepřijetí).

crowen píše:
6. 2. 2019, 18:02
Pridat ciel, ze vyhra ten, koho slecna pracu dostane.
O tom, kdo vyhraje, se záměrně nezmiňuju, protože nechci, aby se z výhry stal cíl hry.

crowen píše:
6. 2. 2019, 18:02
A kazdy hrac ma (pocet hracov-1) pokusov, teda hra ma viac kol, nez len pocet hracov.
Na tom se hráči určitě zvládnou dohodnout, když je to bude bavit.

crowen píše:
6. 2. 2019, 18:02
otazky by sa tvorili pomocou Cards against humanity, pripadne komisii pridelit nejake role - CEO, CTO, CFO, a ti by mohli udelit body, len keby ich rola odpovedi "rozumela" z podstaty svojich vedomosti (alebo by pouzili nejaku specialnu kartu, ze slecnu prijimaju, lebo ....)
Be my guest.

Limit na počet slov nad námi visí jak pověstný meč Damoklův, minimalismus vládne světu! $D

Odpovědět

Zpět na „RPG Kuchyna 2019“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host