Lokace, NPC a další drobnosti

Příběh o nádherném a mírumilovném místě. Příběh o probouzení a růstu. Příběh o tom jak naděje a láska čelí chaosu a zoufalství.

Moderátor: PardGalen

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hollyhock God
Příspěvky: 28
Registrován: 21. 8. 2018, 11:55

Lokace, NPC a další drobnosti

Příspěvek od Hollyhock God » 22. 8. 2018, 16:06

Fortitude
Properties of Fortitude
  • Things must have simplicity.
  • Things can’t move quickly.
  • Work must be fruitful.
  • People must remember where they come from.
  • You have a home in Fortitude.
Obrázek

Fortitude je přístavní čtvrť Města, která se rozkládá na břehu Velkého jezera a kde se převážně bude odehrávat vaše dobrodružství. Je to krásné místo kde život plyne v poklidu, kde jsou na sebe lidé hodní a vždy ochotní pomoci. Je to místo kde najde domov každý a kde je radost žít. Většina návštěvníků, která míří do Města, jako první pozná právě Fortitude. Tak si o tomto mírumilovném místě něco málo řekneme.

Rozloha je zhruba 108 kilometrů čtverečních. Když se k tomu započítají i okolní lesy a pláže je to 311 kilometrů čtverečních. Zbytek města se pak rozkládá za kopci na západě.
Lidí a lidem podobných stvoření je tu přes 30 000. Můžete zde narazit jak na imigranty ze Země, tak i upíry, duchy, liščí lidi, lidí s dlouhým krkem a čas od času i na jezdce nebo trolly.

Kromě lidí zde také žiji krysy. Nejsou to obyčejné krysy. Ty zdejší jsou větší, chodí vzpřímeně nosí oblečení, jsou inteligentní a umí mluvit. S lidmi žijí v míru a pomáhají jim. Na oplátku jim obyvatelé pomáhají udržovat kočičí populaci v určené výši. Opravují střechy, aby na nich mohli krysí dobrodruzi vyrážet za svými úkoly a většina míst je uzpůsobená jak pro velikost člověka, tak i krysy.

Počasí ve Fortitude je teplé s mírnými zimami a většinu času slunečné. Jediný větší nepříjemnost, se kterou se obyvatelé musí potýkat je znečištění v podobě prachu z Vnějšku. Vítr a občasné bouře ho přináší přes jezero a jemné barevné krystalky pak pokryjí vše co není chráněné.
Ve větších koncentracích ničí věci. Vše čeho se dotkne postupem času zreziví. Látka, papír, železo i plasty, jediné co mu dokáže odolávat je kámen a živé bytosti. Proto je důležité prach pravidelně otírat a vyprazdňovat lapače prachu (vypadají jako lapače snů), jinak se jednou ráno probudíte a zjistíte, že vaše oblíbená sbírka komiksů zkorodovala a je k nepotřebě. Nebo třeba všechny vaše ponožky, které jste si připravili na zimu.
Ani lidé nesnáší větší množství prachu beztrestně. Mohou díky němu mít špatné sny, nebo přesněji, zabraňuje hezkým snům aby se dostali do spící mysli a ještě způsobit halucinace.
Na druhou stranu se z kvalitního prachu vyrábí kapky na oční infekci, hubí se s ním mravenci nebo se z něj vyrábí alkohol zvaný Stará nepopsatelná.

Celá čtvrť je poněkud zastaralá, vesnická a možná i trochu zanedbaná. Je to jakoby se tu zastavil čas. Automobil tu skoro nepotkáte a i cyklistů tu není mnoho. Většina lidí chodí pěšky a nevadí jim to, protože Fortitude je na procházky jako stvořené. Celé místo voní po dřevě, rybách a aromatickém koření. Často zaslechnete obyvatele se smát a když na chvilku utichne křik racků a povídání rybářů můžete slyšet vítr jak se prohání mezi komíny, vrzání mola a věčné šplouchání vln na jezeře.
Na chvilku se zastavte a pokochejte se pohledem na západ slunce. Jak se odráží na hladině. Jak barví mraky dorůžova. Jak les lodních stožárů vrhá dlouhé stíny. Nechte mír a krásu proniknout do vašeho srdce a nezapomeňte, že Fortitude je idylické místo.

Uživatelský avatar
Hollyhock God
Příspěvky: 28
Registrován: 21. 8. 2018, 11:55

Re: Lokace, NPC a další drobnosti

Příspěvek od Hollyhock God » 23. 8. 2018, 18:15

Archiv
Obrázek
Městký archiv, který provozuje profesor Hayashi Hideo se stal něčím mezi skladištěm a domovem pro podivné a nadané jedince.

Budova je pět pater vysoká a zasazená do kopce. Byla vybudována kolem velké hřídele jejiž účel se ještě nepodařilo odhalit. Střecha vypadá jako plachta která se nadouvá ve větru a celé to místo vypadá, že se každou chvíli změni na balón, loď, nebo větrný mlýn. Zatím se to však nikdy nestalo.

Uvnitř to nevypadá lépe než zvenku. O nějaké organizaci se nedá vůbec mluvit a něco najít v těch haldách knih, krabic a polic je takřka nadlidský úkol, ale když se vám poštěstí můžete najít takřka cokoli. Úmrtní listy, zápisy z jednání městkých radních, deníky, předpovědi počasí, bankovní záznamy, milostné dopisy vaší prababičky, výnosy z rybolovu, vyhozené knihy, recepty a další a další listiny.
Nuda nebo zavalení knihy nejsou jediné nástrahy, které v archivu čekají. Může se totiž stát, že zabloudíte a pokud někde náhodou špatně zahnete dostanete se až na konec světa a z něj do Vnějšku.

Kromě profesora Hayashiho a Snové čarodějnice jsou v archívu i další lidé. Kiri Sato, který má rád knihy o chorobách. Sakura Anastasia Kuga, která má pocit, že vše dobré již pominulo. Danny Kortov, který se pravidelně ztrácí v přízemí a nakonec jedna divoká dívka, kterou můžete čas od času zahlédnout.

Archív také můžete využít jako +1 nástroj když se chcete ukrýt před svou minulostí.

Uživatelský avatar
Chuubo
Příspěvky: 11
Registrován: 20. 8. 2018, 20:54

Re: Lokace, NPC a další drobnosti

Příspěvek od Chuubo » 11. 9. 2018, 22:28

Protože bydlím v Horizon, může se stát, že se občas něco přihodí i tam.
Takže:
Obrázek

(časem sem hodím i překlad)
I wish that someone would be my heroic mentor to show me how to turning into a giant snake could be useful after all.

Odpovědět

Zpět na „[CMWGE] {PbP} The Glass-Maker's Dragon“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host