Tobiáš Hájek [Hocus] [Changeling]

Prostředí pro uzavřenou PbP hru inspirovanou WoD.

Moderátor: Sarsaparillos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tobiáš Hájek
Příspěvky: 17
Registrován: 5. 9. 2018, 20:47

Tobiáš Hájek [Hocus] [Changeling]

Příspěvek od Tobiáš Hájek »

Tobiáš Hájek - Changeling - Hocus
CqDcfykWcAAgp4Y.jpg
Kdysi obyčejný smrtelník, který rád cestoval a věnoval se novým technickým poznatkům, teď někdo kdo viděl věci, kterým by ostatní nevěřili, někdo koho změnil Hedge.

Jednoho podzimního dne na dovolené v horách s Lenkou objevil trosky menšího kamenného kruhu, většina kamenů již byla povalená a zarostená mechem, ale jeden kamenný oblouk zůstal stát. Možná za to mohl někdo s konkrétním úmyslem, možná to byla náhoda, možná za to mohla kombinace světla, větru, nálady a dopad malého lístku na oblouk, ale průchod pod ním způsobil, že Tobiáš skončil ve světě nekonečného živého plotu, který jemně reaguje na každou touhu, přání, myšlenku.

Život v zemi věčných změň a trnů, kde osud není jen výmysl a čas je proměnlivý jako říční proud, není snadný, pro nezkušeného a náhodného cestovatele je téměř nemožné přežít. Leda by si vás všimla některá z mocností, leda by si vás všimla víla. Tobiáš byl unesen vílou Dzarûmazh, která se snaží o dohodu s Chladným železem a má zálibu v rostlinách a zahradách. Své věznění trávil jako bonsai, to ho naučilo trpělivosti a dalo možnost uzavřít spoustu kontraktů, které mu nakonec pomohly k útěku.

Po pár stech letech věznění a bloudění světem trnů se objevil na stejném místě a ve stejném okamžiku jako zmizel. Jen jeho krok se zdál mírně rozhozený, jako by zakopl. Hovor, který vedl s Lenkou pokračoval jako by se nic nestalo, bohužel po všech těch staletích si už nepamatoval, o čem byla řeč. Lenka si toho samozřejmě všimla a zlobila se, že Tobiáš neposlouchá, že se to děje pořád, že to s takovou bude jejich poslední společná cestovatelská dovolená. Pak si Lenka všimla, že je něco jinak, že Tobiáš vypadá mírně jinak. Nešlo ani moc o vzhled i když i ten se změnil, vlasy měl bělejší, ale spíše o pocit, něco bylo jinak. Zlatavé světlo v okolí Tobiáše, padající podzimní listí ze stromů, které v okolí ani nejsou, mírný vánek s prvním nádechem zimy. Jeho oči vypadaly mnohem starší, jako by ve vteřině prožil celý jiný život…

Vzhled changelinga:
takuma-tokashiki-woodenman-01b.jpg
Followers - Klub
Parta kamarádů co se zná ze školních let, většina z nich jsou pracovití mladí lidé, kteří původně viděli Klub jako příjemné místo k odreagování, kde se mohli pobavit o jakýchkoli svých problémech a vždy se jim dostalo rady.

Poté co se Tobiáš vrátil z Hedge, tak se přátelská atmosféra změnila v zoufalství z konce světa, o kterém jim začal vyprávět. Nikdo pořádně neví čím to je, ale většina mu věří, takže jsou ochotní zkoušet různé amatérské rituály a čas od času se jim opravdu podaří viděl budoucí věci nebo věci, které se neměli jak jinak dozvědět. To ve většině utvrdilo představu blížící se apokalypsy a vyvolalo v nich obrovské zoufalství v dobách, kdy se svět netočí tak jak by si přáli.

Na druhou stranu několik členů je přesvědčeno, že za všechny „zázraky“ můžou drogy, které všichni dobrovolně či nedobrovolně berou a tak chtějí z klubového prostředí odejít a nechat jej za sebou pouze jako připomínku mladické nerozvážnosti. Zatím zůstávají, neboť se dějí zajímavé a relativně bezpečné věci, ale je jen otázkou času kdy se ke svému odchodu odhodlají a Klub opustí.

Fortune: +1
Want: Desertion, Desperation
Surplus: Augury, Stupor, Insight, +1 barter
Necestují s postavou.
• Your followers are rigorous and argumentative. Surplus: +insight.
• Your followers, taken as a body, constitute a powerful psychic antenna. Surplus: +augury.
• Your followers are drug-fixated. Surplus: +stupor.
• Your followers rely entirely on you for their lives and needs. Want: +desperation.

Stats
Cool -1
Hard+1
Hot=0
Sharp+1
Weird+2

Harm
00:00

Hocus - level 0
— get +1cool (max cool+2)
— get +1hard (max hard+2)
— get +1sharp (max sharp+2)
— get a new hocus move
— get a new hocus move
— choose a new option for your followers
— choose a new option for your followers
— get a holding (you detail) and wealth
— get a move from another playbook
— get a move from another playbook
----------------------------------------------------------
— get +1 to any stat (max stat+3)
— retire your character (to safety)
— create a second character to play
— change your character to a new playbook
— choose 3 basic moves and advance them
— advance the other 3 basic moves

[ ] -1 HARD
[ ] +1 WEIRD
[ ] Change to a new playbook

Moves
Fortunes: fortune, surplus and want all depend on your followers. At the beginning of the session, roll+fortune. On a 10+, your followers have surplus. On a 7–9, they have surplus, but choose 1 want. On a miss, they are in want. If their surplus lists barter, like 1-barter or 2-barter, that’s your personal share, to spend for your lifestyle or for what you will.

Frenzy: When you speak the truth to a mob, roll+weird. On a 10+, hold 3. On a 7–9, hold 1. Spend your hold 1 for 1 to make the mob:
• Bring people forward and deliver them.
• Bring forward all their precious things.
• Unite and fight for you as a gang (2-harm 0-armor size appropriate).
• Fall into an orgy of uninhibited emotion: fucking, lamenting, fighting, sharing, celebrating, as you choose.
• Go quietly back to their lives.
On a miss, the mob turns on you.

Charismatic: when you try to manipulate someone, roll+weird instead of roll+hot

Gear
4 barter

HX

- Emilia Kavalecz (Kač) +2
- Ettore Jett (Kozel) +2
- Oskar Muster (Aegnor) +2
- Aurelie (Sue) +3
Naposledy upravil(a) Tobiáš Hájek dne 1. 12. 2018, 18:23, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
Tobiáš Hájek
Příspěvky: 17
Registrován: 5. 9. 2018, 20:47

Úvodní příběhové otázky

Příspěvek od Tobiáš Hájek »

Co děláš v roce 1915 v Praze? Co tě sem přivedlo a jak trávíš svůj čas a jaké máš cíle?
V Praze žiju celý život s výjimkou cestovatelských výletů do různých oblastí světa na které si vydělávám prací v bance. Netvrdím, že vždy je to práce poctivá, ale většinou ano. Naprostou většinu svého času trávím s přáteli v Klubu různým povídáním o budoucnosti a obavách z konce světa, přeci jen je válka.
Rok 1915 je ve znamení velkých změn a českého odboje. Zatím se mi daří držet se stranou politických událostí a věnovat se svojí práci, ale kdoví jak dlouho mi ten zdánlivý klid vydrží, takže mým cílem je proplout válkou, udržet si aspoň částečně postavení a životní styl a vypořádat se se změnami, které přináší bytí součástí Světa temnoty.

Jak ses stal součástí Světa temnoty? Kdy a jak se z tebe stala bytost, kterou jsi teď?
Pár měsíců před válkou jsem byl s kamarádkou na výletě ve Skotsku. V horách jsme narazili na zbytky kamenného kruhu a průchodem pod jedním z oblouků jsem se dostal do Hedge, tam mě zajala víla a jsem si jistý, že stovky let jsem byl bonsai. Pak se mi podařilo uprchnout a vrátit se do stejného okamžiku kdy jsem zmizel. Nevím jak je to možné, ale vrtá mi to hlavou a snažím se na to od té doby přijít. Mám jistý úspěch v teorii, ale nic co by se dalo prakticky aplikovat.

Kdy a jak ses poprvé setkal s příznaky blížící se apokalypsy? Jaké to v tobě vyvolalo pocity?
Úplně první setkání bylo při útěku od víly. Svět trní a změn je chaotický, ale má svá zvláštní pravidla a specifika. Jedním z nich je nekonečný živý plot. Při útěku jsem narazil na místo kde plot nebyl, na mýtinu táhnoucí se k obzoru, který byl pokryt jakoby mraky bouřky. Pocit z toho místa byl zvláštní, něco mezi hluboce zakořeněným strachem a zvědavostí. Nakonec strach převážil a já se vydal hledat cestu ven. Od té doby ve mě zůstává jak pocit konce, tak pocit ohromné zvědavosti jak to všechno skončí.
Uživatelský avatar
Tobiáš Hájek
Příspěvky: 17
Registrován: 5. 9. 2018, 20:47

Re: Tobiáš Hájek [Hocus] [Changeling]

Příspěvek od Tobiáš Hájek »

Odpovědi ostatních na mé HX otázky

Kdo z vás někdy navštívil Klub a účastnil se některé z mých prorockých/okultních přednášek? Kdo z vás je mým následovníkem?
  • Oskar Muster - Nemyslím si, že jsem tvým následovníkem, ale určitě jsem byl aspoň chvíli součástí tvého Klubu. Víceméně kvůli holkám, relaxaci a hudbě, proto jsem se z Klubu potichu vytratil poté, co jsi se vrátil z výletu a začal mluvit o blížícím se konci světa.
  • Ettore Jett - V rámci detektivních prací a zajímavosti Tobiášova tématu přednášky Ettore navštívil jeho Klub.
  • Emilie Kavalecz - Jednou za čas se ukážu na tvé přednášce, protože ačkoliv tak nějak díky Aeshmovi vím či tuším spoustu věcí, okultismus jako takový je pro mě zajímavé téma. Nehledě na to, že je to ideální místo pro vyhlédnutí mých obětí.
S jedním z vás mám silný mystický zážitek, možná to byla náhoda, možná to byla součást nějakého rituálu, ale viděl jsem duši jednoho z vás. Kdo to byl?
  • Aurelie - Tobiáši, při tvé procházce v Kunratickém lese jsi zahlédl Aurelii jak za jarního slunovratu obětuje matce přírodě náhodného kolemjdoucího. Zjistil jsi, že když přijde na její les, tak nezná bratra, je schopná zabíjet a jít přes mrtvoly.
Uživatelský avatar
Tobiáš Hájek
Příspěvky: 17
Registrován: 5. 9. 2018, 20:47

Re: Tobiáš Hájek [Hocus] [Changeling]

Příspěvek od Tobiáš Hájek »

Mé odpovědi na HX otázky ostatních:
  • Aurélie
    S kým z vás se znám už dlouhou dobu?
    Dlouhá doba je relativní, zvlášť když vám uteklo několik set let během jedné vteřiny.
    Když jsem tě viděl obětovat kolemjdoucí, tak jsem měl pocit, že v tobě vidím něco z Hedge a od té doby mě to k tobě táhne, táhne mě to k tobě jako k něčemu co musím prozkoumat, studovat... Od té doby se pravidělně objevuju ve tvém lese, občas jen pozoruju veverky, občas prohodíme pár slov.
  • Oskar Muster
    Ještě před válkou jsem občas cestoval, i s větší bandou. Byl někdo z vás součastí této bandy?
    Seznámili jsme po některé z mých přednášek a nabídl si mi společné cestování. Já přijal.
  • Emilie Kavalecz
    Někdo z vás mě jednou nechal napospas, když jsem krvácela, kdo to byl?
    Na jednom z výletů do hor jsem tě viděl spadnout. Nebyl by problém se k tobě dostat a zkusit ti pomoct, ale přišlo, že to už nemá smysl a vrchol byl na dosah...
  • Ettore Jett
    Komu z vás nemůže Ettore důvěřovat?
    Tobiáš je vcelku přívětivý chlapík se kterým se dobře povídá, ale je něm něco znepokojujícího, neustálá aura podzimu - odnikud padající lístečky, závany chladného větru, zlatavé slunce. A taky hodně ví, občas i věci o kterých by neměl.
Uživatelský avatar
Tobiáš Hájek
Příspěvky: 17
Registrován: 5. 9. 2018, 20:47

Sezení první

Příspěvek od Tobiáš Hájek »

Životní styl + BARTER
Barter počáteční: 4
Fortunes: Mortimer:2D6+1 → 7(1 +5 + 1)#FORTUNE
Surplus: Augury, Stupor, Insight, +1 barter
Want: Desperation - when your people are in want, they’ll do anything to secure their future, including turning on their own.


Životní styl - 1 barter = žiješ si celkem v klidu, někdo o tobě asi ví, ale zatím po tobě nikdo ještě úplně nejde, hrozby jsou poblíž.

Barter aktuálně: 4

Vztahy - výchozí + změny
Emilia Kavalecz (Kač) +2
Ettore Jett (Kozel) +2
Oskar Muster (Aegnor) +2
Aurelie (Sue) +3

Expy - Highlight HARD, WEIRD
HARD - Go aggro on someone - Získání informací
WEIRD - Frenzy - Vytvoření převahy
WEIRD - OYB - Vyhledávání spirita


Součet: 3

Ostatní
Moves

Frenzy: When you speak the truth to a mob, roll+weird. On a 10+, hold 3. On a 7–9, hold 1. Spend your hold 1 for 1 to make the mob:
• Bring people forward and deliver them.
• Bring forward all their precious things.
• Unite and fight for you as a gang (2-harm 0-armor size appropriate).
• Fall into an orgy of uninhibited emotion: fucking, lamenting, fighting, sharing, celebrating, as you choose.
• Go quietly back to their lives.
On a miss, the mob turns on you.

Charismatic: when you try to manipulate someone, roll+weird instead of roll+hot
Odpovědět

Zpět na „[AW] {PbP} World of Darkness“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host