[HRA] Sezení I - Praha 1915

Prostředí pro uzavřenou PbP hru inspirovanou WoD.

Moderátor: Sarsaparillos

Uživatelský avatar
MC - World of Darkness
Příspěvky: 45
Registrován: 12. 11. 2018, 22:49

Re: [HRA] Sezení I - Praha 1915

Příspěvek od MC - World of Darkness »

… Vyšehrad – Klub …

"Provedli? To je špatně formulovaná otázka. Měl by ses ptát, co jsme dokázali. Dokázali jsme zaplatit tu cenu, o které mluvíš. A zároveň povolat síly, které nám pomohou. Nic jsme neprovedli, pomohli jsme tobě Tobiáši, nám všem."

Tobiáši, Ludvík se ti k ničemu tady a teď jen tak nepřizná.

Pokud z něj chceš přiznání nebo nějaké další informace dostat po dobrém, uveď nějaký důvod k jeho sdílnosti a vyhodnoť si tah Manipulate.
Pokud to z něj chceš dostat po zlém, vytvoř si dostatečnou převahu (jsi schopný i ochotný mu fyzicky ublížit) a vyhodnoť si tah Go Aggro.
Můžeš ale taky nechat jeho tajemství proteď být a udělat něco jiného. Co uděláš?
Praha 1915 - Hrozby & NPC
Uživatelský avatar
Tobiáš Hájek
Příspěvky: 17
Registrován: 5. 9. 2018, 20:47

Re: [HRA] Sezení I - Praha 1915

Příspěvek od Tobiáš Hájek »

... Vyšehrad - Klub ...

Slušně vychované bonsai je klidná, poddajná a plyne s proudem. Kdybych byl slušná bonsai, tak bych jí ještě byl.
Je málo věcí co mě dokáže rozlobit a jedna z nich je když si smrtelníci zahrávají s něčím čemu nerozumí. Kdoví jakou dohodu uzavřeli, jakou skutečnou cenu zaplatili nebo zaplatí.

“A jaká to byla cena, co? Život jednoho z nás? A bude to stačit? Nebo jich bylo víc?!” Postupně zvyšuju hlas až skoro křičím, pak se uklidním. “Co když bude potřeba ještě jeden, co třeba ty?” Ukážu na jednoho z nás. “Nebo ty a tvoje rodina.” Ukazuju na další a další členy Klubu. Podívám se opět na Ludvíka, pohled tvrdý, oči ledově chladné. “To jsi vážně tak naivní aby ses bez porady hrál s něčím čemu nerozumíš, abys uzavřel dohodu s něčím co tě jen využije ke svým cílům?” Otočím se opět na zbytek. “A vy si to necháte líbit? Dost možná nás všechny vrhli do zkázy.”

Frenzy - Mortimer:2D6+1 → 12(6 +5 + 1)#HARD
Házeno špatným statem, Správně je WEIRD a ten je ještě + 1 (tzn. +2), takže celkových 13.
Hold 3
- Bring people forward and deliver them.
- Unite and fight for you as a gang (2-harm 0-armor size appropriate).


Davem to zašumnělo a pohledy všech se najednou otočili na Ludvíka, mezi všemi proběhla vlna souhlasného přikyvování a pak šlo všechno hrozně rychle. Ludvíka obestoupili a najednou klečel přede mnou, každou ruku mu někdo držel. Jeho pohled byl plný vzdoru a záště.

Go aggro on someone - Mortimer:2D6+1 → 11(5 +5 + 1)#HARD

“Mluv! Jakou dohodu jste uzavřeli.” Řeknu mrazivím hlasem, který je podržený lehkým, mrazivým vánkem. Mnoho přihlížejících se zachvěje.
Oskar Muster
Příspěvky: 21
Registrován: 3. 9. 2018, 10:19

Re: [HRA] Sezení I - Praha 1915

Příspěvek od Oskar Muster »

... na Starém Městě, nedaleko hospody U džbánu ...

To člověk v tomhle městě nemůže mít pohodovej večer v hospodě? Napadne mě, jakmile se okolo nás začnou vynořovat vojáci a urážet nás. Automaticky se rozhlédnu po okolí a rozpažím ruku, abych zabránil Michalovi předstoupit a vrhnout se na ně. "Neboj, dočkáš se," utrousím a udělám krok dopředu.

Oskar Muster:2D6 → 8(6 +2)#SHARP - Read a Sitch
"Přátelé, copak vás přivádí do našeho krásného města?" Očima rychle přelétnu skupinu vojáků, zatímco si v klidu vytahuju a zapaluju cigaretu. "Užíváte si našeho dobrého piva? Nebo snad doufáte, že se něco přiučíte od lidí z té pořádné, západní fronty? Přece jenom musí rakušáka fakt štvát, když je neschopnej a kvůli tomu ho pošlou na východní frontu." S úsměvem vyfouknu kouř a pořádně se dívám, kdo jak reaguje na moje slova. Which enemy is the biggest threat?
Uživatelský avatar
MC - World of Darkness
Příspěvky: 45
Registrován: 12. 11. 2018, 22:49

Re: [HRA] Sezení I - Praha 1915

Příspěvek od MC - World of Darkness »

... Vyšehrad - Klub ...

Tobiáši, Ludvík mluví drze a uštěpačně, jako vítěz, který už nosí svou medaili.

"Proč bychom uzavírali nějakou dohodu? To jenom ty tu pořád mluvíš o nějakých dohodách, smlouvách a kontraktech. My jsme jednoduše viděli příležitost a chopili se jí.

Vyšehrad je odpradávna spojený se smrtí, zdejší hřbitov má sílu jako málo podobných míst v Praze. A nás prostě napadlo, že bychom ovládli smrt. Ano, tak jednoduché to celé je. Stačilo ji jen podpořit, přitáhnout přes hranu do našeho světa. A Marek? Ten už stejně ztrácel kontrolu sám nad sebou. Stačilo mu jen trochu nenápadně koncentrovat dávku a říct k tomu pár zaříkadel. Za zbytek si může jenom on sám. On sám, rozumíš?! Tohle je totiž na tom to nejlepší. Marek si vzal svůj život sám, což je nejtěžší hřích, na který smrt nemůže říct ne. A teď přichází, přichází sem na Vyšehrad a jsme to my, kdo ji povolali a kdo jí budou rozkazovat! Jdi do háje se svými dohodami, my máme možnost chopit se teď a tady moci a udělat opravdovou změnu!"

Co uděláš dál?
Praha 1915 - Hrozby & NPC
Uživatelský avatar
MC - World of Darkness
Příspěvky: 45
Registrován: 12. 11. 2018, 22:49

Re: [HRA] Sezení I - Praha 1915

Příspěvek od MC - World of Darkness »

... na Starém Městě, nedaleko hospody U džbánu ...

Oskare, vojáci ti odpoví sprškou německých vulgarismů, k ráně se ale zatím žádný neodhodlal. Chovají se teď jako smečka vzteklých psů, kterým pomalu praskají obojky.

Jen jeden mladý vojín pomalu couvá od centra dění a prohnanýma očkama sleduje, kudy by tak nejlépe vypadl. Na rozdíl od ostatních není tak opilý a nezdá se, že by to byl srab. Spíš přemýšlí, kudy nejlépe pro posily.

Oskare, tento jeden vojín je teď pro tebe největší hrozbou, protože pokud se vzdálí, dorazí brzy další small gang (tah hrozby Lidé drží při sobě). Co s tím uděláš?
Praha 1915 - Hrozby & NPC
Oskar Muster
Příspěvky: 21
Registrován: 3. 9. 2018, 10:19

Re: [HRA] Sezení I - Praha 1915

Příspěvek od Oskar Muster »

... na Starém Městě, nedaleko hospody U džbánu ...

"Tak když nechcete mluvit civilizovanou řečí, tak běžte do háje," zareaguju na německé nadávky. Nejbližšímu vojákovi fouknu kouř do obličeje, strčím do něj a pak jenom udělám krok dozadu, aby se s touhle smečkou vzteklejch čivav setkali hlavně moji kamarádi. Pak se stáhnu ještě o pár dalších kroků, rozhlédnu se, odhadnu situaci a mávnu na pár kamarádů, co se do rvačky ještě nezapojili.

Keep an eye out: Oskar Muster: 2D6 → 9(6 +2 +1)#SHARP (+1 Read a sitch)

"Hej, vy tři, zařiďte, aby támhle ten připosranej vojín nezdrhnul. Třeba to vemte okolo toho hlavního klubka, ale prostě nesmí utéct." Give an ally an order. Jakmile odběhnou, tak se snažím trochu pomáhat svým kamarádům a hlavně je pořádně hecovat. "Přece si to nenecháte líbit, od těch podělanejch rakušáků! Kdo si myslí že jsou? Si sem přicestujou a chovají se, jako by jim to tady patřilo!" Direct any ally's attention to an enemy.

Seize by force: Oskar Muster: 2D6+2 → 12(4 +5 + 2 +1)#HARD (+1 Keep an eye)

Když o pár chvil později začne klesat zvířený prach, tak na zemi leží část rakouských vojáků a v dálce se ještě ozývá běh několika posledních, co to zabalili jako poslední (You frighten your enemy) a Aleš s Petrem mezi sebou drží vojína, který se chtěl zdekovat už předem (You take definite control of it.). V klidu k němu dojdu přes ležící těla vojáků, kteří se v nejbližší době na frontu opravdu nepodívají (You inflict terrible harm). Potáhnu z cigarety, "Příště se třeba můžeš snažit svým kolegům pomoct, místo toho aby ses snažil zdrhnout," a jednou ranou pěstí ho uzemním.


Strukturovaný zápis:
Poslové>Východňáci: 1-harm (pěsti) + 1-harm (volba kay) + 1-harm (volba sbf) ± 0-harm (small>small) ± 0-harm (hand>hand) - 1-armor (uniformy) => 2-harm
Východňáci>Poslové: 1-harm (pěsti) ± 0-harm (small>small) ± 0-harm (hand>hand) - 1-armor (uniformy) => 0-harm

Východňáci: 2-harm: many injuries, several serious, a couple of fatalities. Weak present leader: Drží při sobě.
Poslové: 0-harm: OK
Suffer harm: Oskar Muster: 2D6 → 12(6 +6)
Uživatelský avatar
MC - World of Darkness
Příspěvky: 45
Registrován: 12. 11. 2018, 22:49

Re: [HRA] Sezení I - Praha 1915

Příspěvek od MC - World of Darkness »

... na Starém Městě, nedaleko hospody U džbánu ...

Oskare, tví udýchaní chlapi propadnou ve spokojený jásot, vysmívají se utíkajícím rakušákům a začnou dojíždět lahve kvalitního chlastu, které tu po nich zůstaly. I když válka ještě zdaleka není vyhraná, tuhle bitvu vybojovali parádně a hodlají si to užít. Na nějakého němčoura od Džbánu si teď nikdo ani nevzpomene. (You’re out of action - incoherent)

Oskare, tví kamarádi se teď chtějí hlavně bavit. Jestli chceš něco zjistit o tom problematickém Němci, který ti zmlátil kluky, budeš muset jít sám. Co uděláš?
Praha 1915 - Hrozby & NPC
Uživatelský avatar
Tobiáš Hájek
Příspěvky: 17
Registrován: 5. 9. 2018, 20:47

Re: [HRA] Sezení I - Praha 1915

Příspěvek od Tobiáš Hájek »

... Vyšehrad - Klub - večer…

Během řeči mě jímá hrůza. Ať si to uvědomují nebo ne, dohodu uzavřeli a vůbec neví jakou. Povzdechnu si a mírně lítostivě se na Ludvíka podívám.
“Posaďte ho do křesla a svažte“, otočím se k ostatním, „když už otevřeli cestu, tak toho využijeme” řeknu mírně tajemně a přejdu ke knihovně, usadím se do křesla a zamyslím se. Všichni ví, že mám něco zalubem, že když mi dají chvíli, tak se něco stane.

Kdoví co vyvolali, může to být spirit, může to být víla… I když víla spíše ne, ty se nerady objevují na téhle straně Hedge. Takže spirit… Dobrá. o tom, že vyvolali smrt bych asi nepochyboval, v síle místních hřbitovů má pravdu. Vojáci umírají, zuří válka, jídla je nedostatek a nemoci se šíří závratnou rychlostí… Mohl by to být správný směr úvah, mohli by vyvolat tyhle entity? Povzdechnu si když si uvědomím co bych chtěl udělat. Může si člověk bezpečně promluvit se smrtí?

Naznačím ostatním, že potřebuju klid a začnu se soustředit. Za chvíli se rozezní meluzína, v místnosti se ochladí a všechno kolem dostane takový podzimní nádech. Působí to klidně, jedem má chuť odpočívat v teple u krbu a sledovat slunce jak zapadá nad kopci... Soustředění se prohlubuje a já si pokládám otázku: Kde najít Smrt k rozhovoru?

OPEN YOUR BRAIN TO THE WORLD’S PSYCHIC MAELSTROM - Mortimer:2D6+2 → 9(6 +1 + 2)#WEIRD
Uživatelský avatar
EmilieKavalecz
Příspěvky: 17
Registrován: 5. 9. 2018, 20:57

Re: [HRA] Sezení I - Praha 1915

Příspěvek od EmilieKavalecz »

...U Džbánu/na Starém Městě nedalo Džbánu...

Vlkodlak! Já jsem věděla, že je s ním něco v nepořádku. Ale opravdu jsem se s ním už někdy setkala nebo to spíš byl pocit Aeshmy, resp. těch povídaček od ostatních démonů? Nevím a upřímně mě to teď nijak zvlášť netrápí. Trápí mě spíš myšlenka, že takový nebezpečný a nevyzpytatelný člověk se potlouká po mém sousedství. Co tady asi dělá? Bez domýšlení si nějakých důsledků se rozloučím s Libuší, a aniž bych měla nějaký plán, vyrazím z hospody. Nevím úplně, kam se vydat, předpokládám ale, že voják/vlkodlak šel do kasáren. Když ale uslyším nedaleko křik, vyrazím tím směrem. Po chvíli dojdu na dohled bitce. Očividně se nepohodli rakouští vojáci a českými. Nadávky prší z obou stran, každý svou řečí. Ale nakonec na zemi leží Rakušáci. Až teď si všimnu, že našimcům velí ten nafoukanec zpod Petřína. A že ti jeho kamarádíčci jsou ti pitomci, co se před chvílí prali ve Džbánu a kvůli nim jsem tam musela uklízet tu spoušť! Vypadá to, že si došli pro posily, aby dodělali „našeho známého“, když jim bez většího mrknutí oka pocuchal nejen oblečení a obličeje, ale hlavně ega. Dojdu k veliteli, který si tam v klidu pokuřuje, a bez větších skrupulí se ho zeptám, jestli hledají toho Němčoura z hospody, který jeho chlapce nehezky zřídil. „Shodou okolností vím, kam šel. A pokud si navzájem prokážeme službičku a pomůžeme si, možná zapomenu na tu naši příhodu pod Petřínem.“
Uživatelský avatar
MC - World of Darkness
Příspěvky: 45
Registrován: 12. 11. 2018, 22:49

Re: [HRA] Sezení I - Praha 1915

Příspěvek od MC - World of Darkness »

... Vyšehrad - Klub - podzim …

Tobiáši, chladný vzduch zvíří listí ležící na zemi a když mu konečně domluvíš, zůstanou z tvých posluchačů jen vzdálené stíny. Za oknem se ve větru kymácí holé stromy a celý Vyšehrad září oranžovohnědým nádechem. Vstaneš z křesla a vyjdeš z Klubu pokochat se tou listopadovou nádherou.

Tvé kroky vedou na slavínský hřbitov, kde podzimní nálada vrcholí. Posadíš se k hrobu K. H. Máchy a pozdravíš vedle sedící Smrt, se kterou ses neviděl už od léta. Chvíli si povídáte o tom, jaký bláznivý rok to je a o válce, která ne a ne skončit. Když se chladné slunce přehoupne za obzor, rozloučíš se s přízrakem a necháš ho vyrazit na jeho pravidelnou noční obchůzku. Smrt se s tebou přátelsky rozloučí s přáním, aby ses některý večer za ní za Slavín opět přišel podívat.

Spokojeně se vrátíš do svého rozehřátého křesla v Klubu, kde na tebe již netrpělivě čekají tví následovníci, kteří stále ještě pevně drží Ludvíka.

Co uděláš dál?
Praha 1915 - Hrozby & NPC
Uživatelský avatar
EmilieKavalecz
Příspěvky: 17
Registrován: 5. 9. 2018, 20:57

Re: [HRA] Sezení I - Praha 1915

Příspěvek od EmilieKavalecz »

… na Starém městě nedaleko hospody U džbánu...

„Tou službičkou mám na mysli, že když půjdeme společně hledat toho podivína, já ti řeknu, co na něj vím – a věř mi, že se ti to nebude líbit – a ty mi budeš krýt zadek.“

Manipulate - EmilieKavalecz:2D6-2 → 10(6 +6 - 2)#HOT

• If they go along with you, they mark experience
Oskar Muster
Příspěvky: 21
Registrován: 3. 9. 2018, 10:19

Re: [HRA] Sezení I - Praha 1915

Příspěvek od Oskar Muster »

… na Starém městě nedaleko hospody U džbánu...

Po omráčení rakušáka se rozhlédnu a pohledem přejedu po kamarádech, co se už začínají bavit. Tak to nedopadlo tak špatně, třeba zejtra ani nebudou chtít řešit toho němčoura, co jim rozbil hubu. V klidu potáhnu a ještě se rozhlédnu po okolí, jestli nás někdo nesleduje ... a všimnu si, že ano. Na první pohled ji nepoznám, ale jakmile ke mně vykročí, tak si vzpomenu. To je ta holka z Petřína, to se snaží mstít? A zrovna se na nikoho nemůžu spolehnout, já jsem tak strašně mrtvej.

Než ke mně dojde, tak se mi povede aspoň nasadit sebevědomý výraz. "Zdravím, slečno, doufám, že jsme ...," ani nedořeknu, když mě Emilie přeruší a okamžitě vypálí informaci o německém vojákovi.

"No ale to je samozřejmost, že vás doprovodím, v těchto časech je pro slečnu nebezpečné chodit v noci po ulici sama. Takže veďte směr a povídejte, jsem zvědavý, čím mě chcete vyděsit." Počkám, až Emilie vykročí a budu ji následovat.

Manipulate result - +1 xp
Uživatelský avatar
Ettore Jett
Příspěvky: 10
Registrován: 28. 8. 2018, 13:48

Re: [HRA] Sezení I - Praha 1915

Příspěvek od Ettore Jett »

... Ringhofferovy závody ...

Ettore se zasoustředí, čas okolo něj začne jakoby plynout pomaleji, jeho rozhlédnutí je přesné, rozhodování je najednou jednodušší. Hledá, v rychlosti, kudy dovnitř...

Ettore Jett: 2D6+3 → 12(3 +6 + 3) #Cool - Do something under fire

Když tuhle zahlédne otevřené dveře prosklené místnosti vrátnice, která je průchozí oběma směry. V mžiku reaguje:
"Danieli, běž skrz vrátnici, já tě dojdu."
Ettore si to zamíří k hloučku přehazující krabičku.
"Pánové, já vím co s tím, chcete-li abych vám pomohl, hoďte to sem." vychrlil a nastavil ruce.

EttoreJett:2D6+1 → 7(1 +5 + 1 )#Hot - Manipulate

Pánové se chvíli nevěřícně koukají.
"Ty nás chceš udat." říká dělník.
"Vážně?" odvětí Ettore.
"Podívejte se támhle." Dodá a ukáže na Daniela u dveří opuštěné vrátnice.
"Donesu balík kam je potřeba a nechytí nás u toho." dodal Ettore.
Ve chvíli kdy na ně Daniel opatrně posunky ukazuje, že je s Ettorem, v tu chvíli už drží Ettore horký brambor v ruce.
Zatímco je ve vchodu slyšet burácení, Ettore s Danielem už mizí v útrobách závodu, Daniel pomýšlí na to, jak je to fajn, mít s sebou upíra, který v rychlosti vždy najde řešení.
"Dneska večerní směna závodu začne později." praví Ettore.
"Co myslíš, že je v tom balíčku?" zeptá se Daniel.

Zvědavě předávám tah MC
Naposledy upravil(a) Ettore Jett dne 7. 1. 2019, 14:51, celkem upraveno 5 x.
Uživatelský avatar
Aurelie
Příspěvky: 12
Registrován: 4. 9. 2018, 09:58

Re: [HRA] Sezení I - Praha 1915

Příspěvek od Aurelie »

... v Kunratickém lese ...

Aurelie sice psy ráda, ale ne ty, co se vrčí, slintají a dívají se při tom na ni, jako na svou první večeři. A už vůbec ne, když jim šéfuje banda podivných Poláků. Tihle psi v ní vyvolávají spíše odpor než soucit a jejich majitelé jakbysmet.
Netrvá jí tedy dlouho rozhodnout se, co dál a rozhodnutí uskutečnit. Lehkým skokem se odrazí a vyšvihne metr a půl vysoko na ztepilý buk, za který se schovala, a rychle šplhá nahoru, aniž by poranila jedinou vyčuhující větvičku či lísteček. Za nedlouho ji od země a štěkajících psů dělí dobré čtyři metry, což je vzdálenost, kterou i oni ví, že jen tak nepřekonají.

V té chvíli si i nedaleko stojící Poláci všímají, co se děje a pozorní. Subtilní dívka jemně objímá široký kmen stromu naproti nim a levou rukou mu hladí kůru, které se pod jejími doteky začíná vlnit.
"Popatrz co robi! Szepcze jej coś!?" pronese lehce nervózně jeden z nich a pevněji sevře sekeru ve své ruce.
Vidí Aurelii, jak se zavřenýma očima otevírá ústa a promlouvá ke starému stromu. Ten se pod jejími doteky začíná chvět čím dál víc, až dojdou vibrace k půdě a strom s lomozem vytáhne ze země všechny své kořeny. V ten samý moment, jakoby se sehnul svou korunou níž a své ohromné větve zformoval do dvou silných paží a čehosi, co by šlo nazývat hlavou. Ve dvou otvorech v kmenu těsně před místem, kde se strom začíná větvit do koruny, jdou vidět dvě temně se lesknoucí duhovky.

Aurelie, která vypadá, jakoby ji na Entovi držela nějaká podivná gravitaci podobná síla, na Poláky zavolá nejsilnějším hlasem, který zvládne vyplodit:
"Nevím, co chcete a nezajímá mě to. Ale pokud do pěti minut nezmizíte, bude Vás to bolet."

go aggro: Aurelie:2D6+2 → 10(3 +5 + 2)#HARD

Pokud skupina neopustí les dobrovolně, zaútočím na ně Entem.
Uživatelský avatar
MC - World of Darkness
Příspěvky: 45
Registrován: 12. 11. 2018, 22:49

Re: [HRA] Sezení I - Praha 1915

Příspěvek od MC - World of Darkness »

... v Kunratickém lese ...

"Czarownica?"
"Baba Jaga!"
"Uciecmy! Szybko do osady. Musimy ostrzec innych!"

Lovci očividně nemají v plánu využít tvůj velkorysý pětiminutový termín a berou nohy na ramena, nemají ani odvahu se otočit a podívat za sebe. Jejich psi na tebe a enta ještě chvíli vztekle vrčí, mají nejspíš podstatně větší vůli se s nebezpečím porvat. Jakmile ale jejich páníčci zmizí za prvními stromy, na nic dál nečekají a s burácejícím štěkotem se rozběhnou za nimi.

Aurelie, tvá hrozba zabrala a vetřelci utíkají. Dle jejich slov prý varovat ostatní. Co uděláš dál?
Praha 1915 - Hrozby & NPC
Odpovědět

Zpět na „[AW] {PbP} World of Darkness“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti