[Hra] Sezení III. - Silné osobnosti

O čem to celé bude?
Ač se bude hrát ApocalypseWorld, Záporáci nebudou klasické postapo. Záporaci jsou bytosti, tvorové, monstra, temní pánové a ukrutné dámy, kteří žijí svoje životy v dávno opuštěné krajině na samotném okraji civilizace.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tettigona
Příspěvky: 245
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [Hra] Sezení III. - Silné osobnosti

Příspěvek od Tettigona »

Všichni kolem mne zdá se vědí, co chtějí a hlavně - dělají to a úspěšně.

Pravda, Doragon teď na malou chvíli zaváhal, a zdálo se, že nakročil špatným směrem a nazelenalá deformace prostoru, do které vstoupil, ho, roztrhá na kousky, ale Pietro - ten Peitro, o kterém jsem byla přesvědčena, že je úplně na dně a sám potřebuje pomoc - naprosto sebejistě zvedl ze země kus řepy a mistrným vrhem a ranou do zátylku posunul Doragona do středu vortexu a zachránil tak nejen jeho život, ale nejspíš - vzhledem k množství soustředěné magie - i zabránil zhroucení prostoru a času v širokém okolí.

A já ... já zase zaváhala, stála opodál, zcela zbytečná ...

Podruhé v životě vím, co chci - chci někomu pomoct v tom úžasném magickém snažení, kterému nerozumím ani za mák - a nikdo mne, zdá se nepotřebuje.

Ale já to nevzdávám a stále hledám. Někdo mne přece potřebovat musí! Přeci nejsem úplně zbytečná!?!

Rozhlížím se a zkoumám ...

Fanko, pokud se díky přítomnosti svého augurovadla chystáš udělat to, co se chystáš udělat, a kostky ti nebudou přát, tak určitě pomůžu tobě, MRK MRK ...
Nevím co chci, ale chci to hned!
Paní lesa
Uživatelský avatar
Doragon Raida
Příspěvky: 267
Registrován: 23. 12. 2017, 18:42

Re: [Hra] Sezení III. - Silné osobnosti

Příspěvek od Doragon Raida »

... protože Pietro z mého augury udělal úspěch...

Když vylezu zpátky na náves, ještě se drbu za krkem. Byla to pořádná šlupka a ani nevím, které jelito to po mně hodilo. Tak či onak, poslední dílek skládanky nesu v ruce. Kolem mne se shromáždí několik zvědavců a snad všechny kočky z vesnice, které nespokojeně mňoukají a prskají. Možná tuší, kolik jsem jich kdysi snědl.

Rozbalím z kůže látky malou sošku a ukážu ji přihlížejícím.

Obrázek

"Co to je?" zeptá se někdo.
"Je to malý Kutululů", vysvětluju. "Trpaslíci ho odlili z nové hmoty, kterou našli příliš hluboko pod Khazad Gunud. Hezký, že?"
"Hezký tedy je, ale jak je možné, že mu pořád mává ta levá ručička? To je nějaké kouzlo?"
"Tohle je vážně DOBRÉ, že?" odpovím s úsměvem. "Sám tomu ještě pořádně nerozumím, ale řekl bych, že to bude materiálem. A to je přitom teprve první zkušební kousek! Až se nám povede vyrobit slitinu s koncentrovaným ZLEM, to teprve uvidíte! Byl bych rád, kdyby měl každý domek i stan v kraji jednu tuhle sošku za oknem. Aby přinášela spokojenost a mír. A taky aby nenechala nikoho zapomenout, že je jedno, jestli jsi DOBRÝ nebo ZLÝ; jestli mě nasereš, skončíš jako výrobní surovina."

Mezi přihlížející se vmísí Jobouš: "A co teď s tím vším budeš dělat, náčelníku? V Uzbatabundových poznámkách víc nebylo."
"Teď mi najdete nějaký pěkný sud, do kterého všechny ty věci strčíme, zalijeme vodou a přidáme šafrán a trochu toho zázvoru. A pak to budeme tak dlouho protřepávat a ředit, dokud to něco neudělá."
Per ardua ad vitaminum
Deník postavy
Uživatelský avatar
Igor Bohatýr
Příspěvky: 145
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [Hra] Sezení III. - Silné osobnosti

Příspěvek od Igor Bohatýr »

...za Vysokou...

„A co uděláme teď?“ zeptal se Oleg po oběti třetí krávy.
„Obětujeme i ovce.“
„Nebude to těm vesničanům vadit?“ zeptala se Zubina
„Kdyby jim to vadilo, ozvali by se,“ ujistil ji Igor o správnosti tohoto počínání.
„A až dojdou ovce?“ zajímal se dál Oleg.
„Určitě tady mají i slepice,“ plánoval Igor.
„To zní dobře. A taky jsem tady viděl i pěkného vepře,“ dodal Oleg.
„Toho ne, toho sníme. Na stranu druhou já jíst nemůžu, na Strážné je zvěřina a Černobohovi nikdo dlouho neobětoval.“
„Zajdu pro něj,“ nabídl se Oleg.

„Čeho tím chceš dosáhnout?“ zjišťovala zmatená Zubina.
„Tohohle boha není zvykem velebit tak moc. Je to patron nás, takových jako jsem já, ale je lepší, když o tobě neví.“
„Není to potom divný patron?“
„Ne. Jen má někdy špatnou náladu. Nebo pro něj nemusíš být dost dobrá.“
„A ty jsi?“
„No, určitě. Nikdy se mi tohle nevymstilo. Navíc pokud nebude pátrat, odkud jsme ty oběti vzali, měl by si mě vážit.“
„Ale proč to děláš?“
„Tak. Tyhle věci přitahují různé lidi. Každý, kdo má trošku citu v těle pozná, co jsme tady udělali. A neslyšel jsem za poslední léta o nikom, kdo by tohle udělal.“
„Proč asi?“ rýpla si.
„Moc pohanů nezbylo. Všichni přijali JOBa a ostatní se bojí tohle udělat. Ale neboj. Za chvíli bude celá Rus vědět o tom, že to někdo udělal.“
„Ale jak nás najdou?“
„Vrána k vráně sedá.“

Augury
9=2+6+1

nsert information into the world’s psychic maelstrom.
It reaches broadly throughout the world’s psychic maelstrom.
Někdo o mě říká, že se do všeho pouštím bezhlavě. Já si zase myslím, že jsem docela chytrá hlavička. Asi máme pravdu oba. Svým způsobem...
Deník
Uživatelský avatar
Fanka
Příspěvky: 212
Registrován: 23. 12. 2017, 16:19

Re: [Hra] Sezení III. - Silné osobnosti

Příspěvek od Fanka »

Fanka stojí bez hnutí nad mrtvou Sue, která jí s žuchnutím přistála u nohou, chápavě se na ni usmívá a dívá se, jak nepřirozeně tmavá krev zaplňuje otvor v hrudníku a pak se rozlévá kolem těla. Ze soustředění ji vytrhne na zlomek vteřiny něco letícího červeně zeleného na okraji jejího zorného pole. Fance se na čele objeví několik vrásek, zamrká a pokývne hlavou. Začne štrachat ve vozíku a vytáhne kádinku, přiměří ji k díře v hrudníku a pak ji zatlačí dovnitř. Fanka sleduje ránu, ale když vidí, že kolem kádinky stále protéká krev, vytáhne kádinku a nahradí ji dnem keramické láhve, kterou s mlasknutím a zaskřípnutím zatlačí vší silou do rány, takže ven čouhá asi jen polovina včetně špuntu. "Bude v pořádku." Pronese k ostatním, zatímco skloněná sleduje, zda už nic neprotéká. "Možná víc, než kdy byla."

Fanka se odmlčí a vzrušeně se nadechne. Začne mluvit hlasem, který zní strojeně a nadšeně a trochu se zakoktává. "I kdyby zemřela definitivně, může být šťastná, obětovat něco pro stabilitu kraje, pro ostatní, pro vědu, to je výjimečný počin a nebude zapomenut. Chci udělat také něco výjimečného. Pojďte blíž. Ještě."

Fanka odklopí znovu víko truhly, v níž spočívá mozek a nabere do kádinky tekutinu. Pak se skloní k Sue, vbodne jí kolem posledního obratle krční páteře stříkačku s velkou, tlustou jehlu dovnitř lebky, chvíli posouvá a natahuje stříkačku. Na závěr ten asi centilitr tekutiny, která je směsí krve a mozkomíšního moku vstříkne také do kádinky. S prázdnou stříkačkou v ruce pohlédne na ostatní s otázkou v očích. Když nikdo nereaguje dle jejího očekávání, pronese, že "Tak to musí stačit." zamíchá obsah kádinky, něco tam přisype a napije se. Vypije asi polovinu obsahu, trochu dá Fouňovi a zbytek nabídne ostatním se slovy "Je to důležité."

Fanka zhadrovatí a její mysl opustí tělo a pokouší najít růžovou knihovnu, kterou viděla, když plavala ve stoupě. A hlavně chce najít jejího uživatele.

Augury: Fanka:2D6+2 → 4(1 +1 + 2)
Ticho! nerušit! Pracuji.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Centrální Mozek Zla
Příspěvky: 36
Registrován: 11. 9. 2018, 22:13

Re: [Hra] Sezení III. - Silné osobnosti

Příspěvek od Centrální Mozek Zla »

.... kdesi v růžovošedém metaprostoru ....

Kde to jsem? Co se to děje?

Cítím kolem sebe sílu příběhů. Sílu hry. Sílu kostek a karet, sílu deníků, sílu hráčů .... a sílu postav.

Jak jsem se zde octnul?

To není důležité. Dal by se o tom vyprávět příběh, ano. Dala by se o tom dokonce hrát hra. Ale kostky tomu chtěly, že jsem z toho příběhu, z té hry vystoupil a teď jsem tady.

A jaký je můj účel? Kdo jsem vlastně zač?

Cítím přítomnost Pána Dobra, který narušil rovnováhu DOBRA a ZLA. A už vím, kdo jsem. Jsem ten, kdo vrátí rovnováhu síle DOBRA a ZLA.

Těš se Pane Dobra! Naše hra právě začíná ....

Fanko,

když jsi otevřela bránu do rpgfóra, jako mozek jsem ti přestal sloužit jako Augurovadlo, využil jsem obrovskou sílu magického momentu a stal jsem se druhým Masterem of Ceremony této PbP hry.
Centrální mozek zla
MC pro AW PbP Záporáci
Uživatelský avatar
Tettigona
Příspěvky: 245
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [Hra] Sezení III. - Silné osobnosti

Příspěvek od Tettigona »

... ve Vysoké ....

Jsem úplně zbytečná. Je to tak. Doragon se vrátil i se svou podivnou soškovitou trofejí, Igorovi se podařilo využít magické energie k tomu, aby se spojil s nějakým bohem, dračice upevnila vládu nad krajem a Fanka zase úspěšně vyslala ten mozek, který s sebou pořád tahá, do jakéhosi mimosvěta. Všem se daří.

Jen já jsem úplný, promiňte mi mou elfštinu, lůzr. O mou pomoc tu nikdo nestojí. Kdysi mocná paní lesa je teď jen obyčejná potulná nestvůra.

Pak uvidím v koutku vesnice Solferna. Stojí tam, mne si si ruce a spokojeně se usmívá. Naše pohledy se potkají a já vím, že on ví. A hlavně, vím že je připraven mi něco nabídnout.

Něco v koutku mé prastaré duše mi říká, že minimálně v polovině, ne-li ve všech událostech tohoto obřadu má prsty on. Už jsem to pochopila! Proto se ostatním tak dobře daří. Všichni s ním uzavřeli ty jeho pekelné smlouvy a on teď jen plní, co jim nasliboval. Jen já s ním doposud žádnou smlouvu neuzavřela a proto tu teď stojím jako tvrdé Y.

Jsem prostě blbka. Solfernus je klíčem ke všemu, musí to tak být. Jinak by se tak netlemil.

Zatímco se ostatní věnují svým čárům a kouzlům, já rázně vykročím k čertovi. Pořád nevím, co přesně chci, ale chci to hned!

Dojdu až k němu, podívá se mi do očí a pak se tím svým medovým jazýčkem začne vyptávat, co pro mě může udělat. A v ten moment se to stane.

Dá se říct, že je to Překvapení i pro mě. Vždyť to celé má jednoduché řešení!

Prostě čapnu jílec meče a zkusím ho probodnout. Já totiž nejsem jako ostatní. Mě si nekoupí. Já jsem svobodná!

Tettigona:2D6-1 → 4(2 +3 - 1) # Sucker someone/Seize by force, podle toho jak by reagoval, ale je to MISS, takže je to jedno.
Nevím co chci, ale chci to hned!
Paní lesa
Uživatelský avatar
Centrální Mozek Zla
Příspěvky: 36
Registrován: 11. 9. 2018, 22:13

Re: [Hra] Sezení III. - Silné osobnosti

Příspěvek od Centrální Mozek Zla »

.... stále v růžovošedém metaprostoru ....

Pročítám příběhy kolem mě a vidím jak fungují. Dokonce tu nacházím rady a pravidla, jak příběhy tvořit.

Začínám chápat, proč se říká, že DOBRO vždy zvítězí nad ZLEM. Je to přání, které Pán Dobra neustále nechává opakovat své pohůnky a doufá, že se díky tomu se to jednou stane skutečností.

Nestane.

Čím víc toho čtu, tím víc si uvědomuji, jak obrovskou moc má ZLO! Nepřekonatelnou.

Jen ti hlupáci ve svých poučeních zbytečně ZLO omezují.

"ZLO není protivníkem DOBRA, nýbrž jeho průvodcem," píše se tu. "ZLO by se nemělo bát DOBRU předat své pravomoci!" radí tu nějaký hlupák. "Neúspěch DOBRA by neměl zastavit jeho příběh," čtu zase o kus dál, "neuspěje-li DOBRO, mělo by ho ZLO stejně nechat pokračovat, jen s komplikacemi."

Takové nesmysly!

Já jsem největší a nejmocnější Centrální Mozek Zla. V mé mysli je teď soustředěna veškerá moc. Pravda - zdá se, že musím ještě poslouchat nějaká Pravidla, takže se nestane úplně všechno. Ta moc soustředěná do mých rukou není neomezená. Ale ta půjdou zlomit, jsem o tom přesvědčen.

Teď je důležité, že kdykoliv se dostanu ke slovu, můžu táhnout, jak se zlíbí. Nepotřebuji k tomu nějaké zástupné hrozby, jako slabý a omezený Pán Dobra, který dokáže příběh ovlivnit jen, pokud mu otevřete svou mysl, a jinak se musí spolehnout na nějaké dobrodruhy a jiné hrdiny ze všech sociálních vrstev. Ne, já mohu vystupovat přímo. Jsem Centrálním Mozkem Zla a sám jsem Hrozbou. Cítím se být Vojevůdcem, Otrokářem.

Ukážu vám hned, jak to udělám.

Teď ukončím tu troufalou Slezinu, tu odbočku z jinak neměnného řádu pravidel a vrátím vše do starých kolejí, tak jak to má být. A pak, zatímco mí budoucí minioni budou dohrávat své dětinské hříčky a následně odpočívat mezi sezeními, já se budu připravovat na válku. Na řež mezi Dobromilovým královstvím a Evilónovým císařstvím. Na boj mezi DOBREM a ZLEM. Na souboj mezi JOBem a starými bohy. Na strašlivou válku mezi Pánem dobra a Centrálním Mozkem Zla.

Na bitvu všech bitev která rozhodne o osudu všeho, napořád.

A vězte, že až se to stane, každý z obyvatel tohoto kraje bude mou poslušnou loutkou a ty přihlouplé Hrozby, kterými si Pán dobra uzurpuje kraj, se budou muset setsakra snažit, aby dostaly příležitost ovlivnit dění. Protože partie je rozehrána a na tahu jsem já.

Milí záporáci,

odteď je ve hře přítomná nová Hrozba - Centrální Mozek Zla - já. Odteď se vám kdykoliv (zejména tehdy, pokud nebude přítomná žádná hrozba Pána Dobra) může stát, že ve chvíli, kdy se MC dostane na tah, budu to já - Centrální Mozek Lidstva - kdo potáhne.

Nemusí to tak být vždy - ještě jsem Pána dobra neporazil a pořád se ve hře budou objevovat jeho hrozby. Ale dít se to bude.

Ukážeme si to hned v praxi.

Váš rituál končí - tak jsem to rozhodl a tak se to stane. Co jste stihli, to jste stihli, ať už to bylo ve společném zájmu, nebo jste to dělali pro sebe. Odteď začínáte zase normálně hrát - tedy ne ihned, ještě svou odpověď musí dostat Igor, který měl jen částečný úspěch. Doufám, že mě některá z hrozeb Pána dobra nepředeběhne, než mu popíšu co a jak.

Nicméně až svou odpověď v příštím postu dostane, (EDIT: Kuš! Osadníci mne předběhli!) můžete směle pokračovat ve hře. Nerozehrávejte ovšem žádné velké partie a neotvírejte již v tomto sezení jiné zápletky. Mám s vámi jiné plány. Sepište jen pár postů, které vyřeší nedořešené a pomalu sezení ukončete.

Já pro vás pomalu začnu chystat další a předpokládám, že Pán dobra udělá totéž. A téma toho příštího sezení bude jasné - Válka.
Centrální mozek zla
MC pro AW PbP Záporáci
Uživatelský avatar
Osadníci
Příspěvky: 190
Registrován: 27. 12. 2017, 15:16

Re: [Hra] Sezení III. - Silné osobnosti

Příspěvek od Osadníci »

.... náhodní vesničané ve Vysoké .....

Když bezhlavec odvlékal náš dobytek, báli jsme se dost na to, abychom mu v tom nebránili. Byl to ale nijaký strach proti tomu, jak jsme se začali bát, když rytíř dokončil svůj rituál.

Připomenul se starému bohovi. Bohovi, na kterého jsme už dávno zapomněli. Bohovi, jehož jméno jsme už nevyslovili pěknou řádku zim. Bohovi, kterého se bojíme ještě víc, než všech démonů, kteří se dnes vyrojili v naší vsi.

A Černoboh jej vyslyšel a přijde. Teď se bojíme doopravdy a tak moc, že se už víc bát nedá. Protože cítíme, že nebude sám.


Igore,

úspěšně jsi Černoboha přivolal. A protože jsi nezvolil, aby to bylo stabilní, nepřijde sám, ale přijde s ním veškeré staré božstvo.
Osadníci, měšťané a vesničané, kteří se vydávají do kraje za štěstím, úrodou, novým životem či vidinou bohatství.
Hrozba
Uživatelský avatar
Osadníci
Příspěvky: 190
Registrován: 27. 12. 2017, 15:16

Re: [Hra] Sezení III. - Silné osobnosti

Příspěvek od Osadníci »

... náhodný obyvatel Vysoké, který se nebál vystrčit hlavu z okna a pohlédnout na náves ...

I takovému neznabohovi, jako jsem já, přišla ta chvíle ve všech ohledech skoro až posvátná. Kouzlo okamžiku a provádění nepochopitelného rituálu všemi těmi cizinci přeruší hysterický výkřik "Vražda! Smrt! Zabití!" z koutku vesnice. Na zemi tam vidím válejícího se asi tak stoletého vetchého stařečka a nad ním stojící poloprůhlednou ženu se zakrváceným mečem v ruce a zmateným výrazem v očích. Vypadá, jako by vůbec nechápala, na koho právě zaútočila.

Dědeček se zmítá v prachu, drží se střídavě za břicho, hlavu, holeně i kotníky a pronikavě křičí na celou náves: "Hnus! Podpásovka! Bodnutí mimo hru! Kdo jste se koukal? No přece to tak nenecháte? Kde je nějaký zasloužený trest?!"

První se z magické obřadní skupiny odpojí trojice dobrodruhů a vykročí se zbraněmi v rukou k ženě.
"Cos mu to provedla, bezbrannému chudákovi?" křikne na ni elfka v zeleném.
"Tobě nestačilo dostat na budku v podzemí?" přidá malá hobitka.
"Už loni jsme se zbavili jedné lesní tyranky a tebe se také nelekneme!" přidá mladý hraničář.

Tettigono, Solferna tvůj útok jen škrábnul (1-HARM), čehož on využil proti tobě: změnil svou podobu a sehrál neskutečný tyátr, který zatím vyprovokoval k činu jen dobrodruhy. Co uděláš?
Osadníci, měšťané a vesničané, kteří se vydávají do kraje za štěstím, úrodou, novým životem či vidinou bohatství.
Hrozba
Uživatelský avatar
Igor Bohatýr
Příspěvky: 145
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [Hra] Sezení III. - Silné osobnosti

Příspěvek od Igor Bohatýr »

...Vysoká...

Podřezávat dobytek a házet ho na hromady suchého dřeva o něco později zapalované přestali, když se vzduch začal vlnit, světlo podivně lámat a časoprostor křivit. Igor stihl ještě odehnat Zubinu do blízkého lesíka, než se z podivného úkazu sršícího energií vynořila noha. Ta došlápla na zem a po ní se vynořila celá postava oděná v černou brň a plášť. Vlasy, vousy i oči byly černé jako uhel, v ruce držela širočinu vyšší než nejurostlejší z trpaslíků. Rozhlédla se okolo sebe, naklonila se k tomu, co si pro sebe Igor nazval Trhlinou a ruku se vztyčeným palcem dala dovnitř. Potom popošla o několik kroků dopředu a zahřímala:

„Kdo nás volá?“
„Já,“ odpověděl Igor. V ten moment Oleg ztratil poslední naděje.
„Ty?“
„Já.“
„Kdo vlastně jsi?“
„Igor. Ten bezhlavý. Před pár měsíci jsem dělal něco podobného.“
„Matně si vzpomínám. Co chceš?“ Z Trhliny se vynořovaly další postavy.
„Proč jsi přišel?“
„To bys jako smrtelník nepochopil.“
„Nechtěl bys nám nějak pomoct? My tady takoví… …všelijací lidé bychom nějakou pomoc potřebovali. O JOBovi jsi už sylšel?“
Někdo o mě říká, že se do všeho pouštím bezhlavě. Já si zase myslím, že jsem docela chytrá hlavička. Asi máme pravdu oba. Svým způsobem...
Deník
Uživatelský avatar
Církev JOB
Příspěvky: 127
Registrován: 27. 12. 2017, 15:15

Re: [Hra] Sezení III. - Silné osobnosti

Příspěvek od Církev JOB »

Kdyby Zubina uměla psát a zaznamenala si každé slovo a čin, které že své skrýše zaslechla, tak se v jejím deníku píše:"O JOBovi? To víš, že jsem o něm slyšel," pronesla temná postava. "To je ten, co si říká "Jediný opravdový". Tak já ti o něm něco řeknu. Nejen, že není jediný, on ve skutečnosti není ani opravdový bůh!"

Ze zástupu postav za Černobohem se ozvalo souhlasné sborové zamručení.

"Nemohli jsme s tím nic dělat, protože jsme kvůli němu byli zapomenuti. Lidé nás přestali uctívat a tak jsme ztratili spojení s tímto světem. Ale tys ho obnovil. Díky tobě a tvému obřadu jsme tu znovu, a vezmeme si zpět, co nám náleží. Víru smrtelníků..."
Igore,

co uděláš?
Věřící, mniši, knězi, ale také paladini a inkvizitoři, kteří přišli nahradit staré víry a uctívání model a bůžků vírou v Jediného Opravdového Boha JOBa.
Hrozba
Uživatelský avatar
Igor Bohatýr
Příspěvky: 145
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [Hra] Sezení III. - Silné osobnosti

Příspěvek od Igor Bohatýr »

...Vysoká...

"Tak si ji vemte! Moji už máte! Vemte si ji! Společně je porazíme!"
Někdo o mě říká, že se do všeho pouštím bezhlavě. Já si zase myslím, že jsem docela chytrá hlavička. Asi máme pravdu oba. Svým způsobem...
Deník
Uživatelský avatar
Doragon Raida
Příspěvky: 267
Registrován: 23. 12. 2017, 18:42

Re: [Hra] Sezení III. - Silné osobnosti

Příspěvek od Doragon Raida »

... Vysoká, náves ...

Pomalu přistoupím k Tharagavverug. V lidské podobě vypadá ještě hrůzostrašněji, než v té ještěří. Opatrně si odkašlu.

"Vím, jak se cítíš. Sice jsem měl křídla jen jedno odpoledne, ale i tak by mě asi pěkně štvalo o ně přijít. Takže restekp," povím upřímně a poklepu si pěstí na hrudník. "Mám pro tebe návrh - nechej mě ze stoupy odčerpat nějaké ZLO. Lahvované ho nechci, kdo by se s tím odšpuntovával. Chci to smíchat s vytěženým DOBREM a uvidíme, co všechno s tím trpaslíci vymyslí. Možná z toho bude nejúžasnější slitina pevnější než mitril nebo adamantium, ale možná to prostě jenom bouchne nebo do toho aspoň půjdou naložit houby. Fakt nevím. Ale jestli to klapne, ukecám Fanku, aby ti z toho udělala nová křídla. Masivnější, rychlejší, ovladatelnější, pevnější a s flitrama. Mručení beru jako souhlas."

Manipulate: Sarsaparillos:2D6+0 → 6(3 +3 + 0)#HOT
- Tharagavverug, když mi dovolíš přístup ke ZLU, dostaneš exp. A když mi pomůžeš, nebude to jen hypotetický návrh :)


Z rozpravy mě vyruší křik v koutě. Co to tam ta Tettigona dělá?
Per ardua ad vitaminum
Deník postavy
Uživatelský avatar
Tharagavverug
Příspěvky: 270
Registrován: 22. 12. 2017, 16:10

Re: [Hra] Sezení III. - Silné osobnosti

Příspěvek od Tharagavverug »

Po chvíli mlčení Tharagavverug pokývá hlavou.

Pomoc Tharaskal:2D6+ → 5(3 +2 + 0)#doragon

"Nenech se tam zastřelit," ještě dodá.
Její Obludná Nenasytnost, bazilišek Tharagavverug.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Fanka
Příspěvky: 212
Registrován: 23. 12. 2017, 16:19

Re: [Hra] Sezení III. - Silné osobnosti

Příspěvek od Fanka »

...Před pár chvilkami někde hluboko v metaprostoru...

Fanka stojí uprostřed podivné růžovo-růžové knihovny. Knihy nejsou skutečné, jsou to jen někde vzdáleně existující záznamy, přesto je ale může číst. Když otočí list, informace o tom se rozeběhne někam do dáli až na druhý konec světa a pak po stejné či jiné dráze nazpět přiteče obsah nové stránky. Fance tyto dráhy připomenou neurony v jejím dračím mozku. Znovu se rozhlédne. Teď již podobnost s mozkem vidí zcela jasně. Šedivé stěny, místy zbrázděné rýhami, růžové klikyháky žilek, malá, červenofialová místa po nezhojených vpiších jehlou. A uprostřed všeho sedí Pán Dobra. Schýlený listuje jednou z knih, vypadá rozhořčeně a Fanka jakoby slyšela jeho myšlenky:

"Se na to vykašlu. Já se tu dřu s vymýšlením a přípravou a oni ho prostě zabijí. Kdybych nemusel být fanoušek postav, já bych jim ukázal!"

"Pane bože, to nedokážou při hraní projevit špetku invence?"

"A zase čekáme už třetí den, než milostivě odehraje. Už mě fakt štve."

"Tohle je nuda, chtělo by to zatlačit na pilu."

"Ach jo. Zase nesmyslně zahrané read a sitch. Ale ano! Věděl bych co tam dát, že si na to mají dávat pozor, aby se příště blbě neptali!"

Mozek/knihovna se při každé negativní myšlence trochu rozzáří, smrští a zase roztáhne.

"Hm, jdu se uklidnit někam jinam." Pán Dobra přejde do jiného oddělení. "Cože? Na takového laciného strawmana bych měl skočit?"

"To je jeden argumentační faul za druhým."

"To nečte, co píšu nebo to dělá schválně?"

"No nic, takto to nenechám. Musím odepsat, udělám z něho pěkného vola."

Celé okolí Pána Dobra se mocně chvěje a vibruje, jak do sebe nasává jeho myšlenky a emoce.

"Sakra, špatný účet." Pán Dobra vstane a stiskne dlaní velkou hranatou nezhojenou nafialovělou jizvu, která fleky vevnitř připomíná ruce držící srdce. Jizva se promění a zobrazí se nápis ODHLÁSIT. Pán Dobra ji zamáčkne a zmizí.


...opět na návsi...

Když k překvapené Tettigoně vykročí se zbraněmi v rukou dobrodruzi a začnou na ni pokřikovat:
"Cos mu to provedla, bezbrannému chudákovi?"
"Tobě nestačilo dostat na budku v podzemí?"
"Už loni jsme se zbavili jedné lesní tyranky a tebe se také nelekneme!"

Fanka se nechává strhnout skupinkou a také vyrazí se svou dýkou v ruce směrem k Tettigoně a křikne na ni: "Hodila by se mi dnes večer při jednom pokusu tvá asistence v laboratoři. Mohu s ní počítat?" Pak se podívá na ječícího dědka a rozpačitě se dívá na Tettigonu: "Proč do něj řežeš?" Pak se usměje na dědka: "Nenarušuj jekotem význam této chvíle. A nepřeháněj, tohle není žádná sto osmdesát sedmička. Maximálně tak lehké ublížení na zdraví."

Fouňa zatím stojí u vozíčku, střídavě očichává mrtvou Sue a vrčí na každého, kdo se přiblíží.
Ticho! nerušit! Pracuji.
Deník postavy
Odpovědět

Zpět na „[AW] {PbP} Záporáci“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti