[Hra] Sezení III. - Silné osobnosti

O čem to celé bude?
Ač se bude hrát ApocalypseWorld, Záporáci nebudou klasické postapo. Záporaci jsou bytosti, tvorové, monstra, temní pánové a ukrutné dámy, kteří žijí svoje životy v dávno opuštěné krajině na samotném okraji civilizace.
Odpovědět
Uživatelský avatar
pietrovonholzkladde
Příspěvky: 299
Registrován: 26. 12. 2017, 10:57

Re: [Hra] Sezení III. - Silné osobnosti

Příspěvek od pietrovonholzkladde »

...náves Vysoké...
Proberu se z halucinací. Venku je shromaždiště. Veliký krvavý kotouč zapadá za obzor. Jak příhodné. dneska bude krev všude. Vyjdu ven. Jestli to poslední co se mi zdálo bylo aspoň trochu pravda, tak se děsím, co vše z mých halucinací ještě splnilo, či splní. Je to tady hrozné. Sakra, měl jsme si vzít gang a rovnou tu někoho vyřídit.

Sarkasticky se zakřením na polovinu osazenstva. Bože můj teď teatrálně dorazil někdo od matky a ma...ma...ma...ma...Jako tu fakt všichni postávají? Jdu co nejdál od ní, Sue. "Rukulíbám drahá sestro". A doktor. "Buď pozdraven Solfí, dlouho na tebe nezapomenu," šibalsky mrknu. "Rád tě vidím, Doragone," nabídnu ruku, "asi jsme dlužník, no což smažme to nad jedním zrzavým patokem zdejšího šejdíře." Kamenný pohled věnuji dračici.

Fuj, je to tu divné, mám mrazení v zátylku a pořád se ošívám a nervózně ohlížím. Čuju podraz. Snad mě ocásek tý ještěrky na provázku kolem krku ochrání. Objevil se bezhlavec. No táhne sebou nějakou mega ženskou. Jestli je to jeho stará, tak je jeho vkus hrozný, no ale nic proti macatým. Taková baculka, když se rozpohybuje to je pak tajfun...

Nesměle se rozhlédnu, zda se někdo má ke slovu? Zatím budu dělat mrtvého brouka a když bude nejhůř snad se mi povede zdrhnout zadem.
Cítím to v krvi, cítím to ve vzduchu, cítím to všude...Bažina, smrad, vesničani...konečně se blíží osvěžující válka, to bude krve dost.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Tettigona
Příspěvky: 245
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [Hra] Sezení III. - Silné osobnosti

Příspěvek od Tettigona »

..... mezi Vysokou a Posednou ...

Když konečně přestaneme s Laakim dovádět a on se začne připravovat na příchod ostatních, vytratím se zadem. Je pravdou, že nemám problém daný slib kdykoliv porušit - ostatně jsou to jenom slova. Ale taktéž nemám problém slib dodržet, když se mi to hodí. A Doragona bych si nerada rozhněvala, ne teď, když se před ním nemohu ukrýt v Lese.

Proto si odběhnu na střechu Posedné a znovu osedlám wyvernu, kterou jsem tam zanechala.

..... na návsi ve Vysoké ...

Příchod a první pozdravy hostů na moment přeruší táhlý a kvílivý vzduch. Všichni zvednou hlavy, aby viděli, odkud přichází a z temnajícího nebe se přímo doprostřed návsi jako nebezpečný projektil řítí temný stín. Na poslední chvíli, kousek nad zemí, rozpřáhne mohutná křídla a to, co doteď vypadalo jako prudký a nebezpečný pád se změní v lehké dosednutí.

Seskočím ze hřbetu wyverny elegantně, jak se sluší, když z jezdeckého zvířete sesedá dáma. Potom obejdu všechny přítomné lehkým pokývnutím je pozdravím - stejně tak pozdravím ty, co dorazí až po mě.

Když se začne zmiňovat DOBRO a ZLO, neopomenu upozornit na to, že drakodýlí těla, která se ZLEM napájela kdovíjakým způsobem (významně pohlédnu na Tharagavverug), dokáží tuto látko ve svém těle proměnit na život prodlužující, ale zároveň mysl otupující látku. A že jsou mezi námi i tací, kteří tento produkt dokáží filtrovat a odstranit z něj nežádoucí účinky (významně pohlédnu na Fanku).

Jakmile se debata jen trochu stočí na Dobromila nebo Evilóna, stojím si jednoznačně za svým - jsem svobodná a svobodná zůstanu. Zasvětím ovšem ostatní do tajů démonkracie a když zjistím, že ostatní mi úplně nevěří, najdu u jednoho domu sud plný vody a na jeho hladině začnu vyvolávat různé obrazy, abych ostatním ukázala, jak se Lesu, poté co jsem ho opustila a vládne si sám, daří ...
Nevím co chci, ale chci to hned!
Paní lesa
Uživatelský avatar
Doragon Raida
Příspěvky: 267
Registrován: 23. 12. 2017, 18:42

Re: [Hra] Sezení III. - Silné osobnosti

Příspěvek od Doragon Raida »

... Vysoká ...

Uličky v okolí návsi potemní a vzduchem se roznese intenzivní vůně moře. Z jižní strany vesnice zazní hrdelní chorál doprovázený výkřiky a boucháním dveří a okenic. Mezi domky i na střechách se objeví desítky zelených chapadel, které neomylně míří do středu dědiny. Když přihlížející poprvé v dáli zahlédnou nepopsatelnou zelenou masu, těžký vzduch zavibruje a na náves se za chapadly protáhne obrovité zelené monstrum. V rukou nese několik zpívajících postav, na rameni mu stojí pevně rozkročený mladý skřet ve slavnostním rouchu. Když promluví, nese se jeho hlas jako ozvěna návsí i blízkým okolím.

"Malověrní! Pohleďte na naši hrozivou Kutulukáru a třeste se odůvodněným respektem! Velký šaman Doragon přichází, přivítejte ho s patřičnou úctou! Neboť on je ten, kdo dá vašim utrápeným existencím smysl! Přivítejte moudrého náčelníka ovocem a zeleninou a on k vám bude milostivý!"

"Slez dolů ty demente," zařvu na Dlouhé Stéblo z předzahrádky hospody. "Jsem tu už hodinu, doteď krásně nenápadný a tohle všechno máme za sebou."
Povzdechnu si smutně, nechám Jiraka dál si povídat se svými přítelkyněmi a přejdu přes náves ke svým následovníkům. Asi ještě nikdy jsem se necítil tak trapně.

"Co tu sakra děláte? Vždyť jsem dal Jirakovi jasný povel, že máte zůstat v Khazad Gunud."
"To já vím, náčelníku", začně Stéblo omluvně. I když sklopí hlavu, co mu vytáhlý krk dovolí, pořád se na mě dívá seshora. "Ale my jsme si říkali, a byl to teda hlavně Nouworkův nápad, že bychom tě tu měli podpořit. Kdyby něco, žejo." Lejza na něj překvapeně zavrčí.
"A to vám to Jirak dovolil? Kde vlastně je?"
"No on nesouhlasil, takže jsme ho přehlasovali skřetí férovkou."
"Skřetí férovkou? Takže jste ho zkopali čtyři na jednoho?"
"Pět, náčelníku. Štokholma si taky praštila."
"Ty jsi fakt pako, Stéblo. A tenhle cirkus měl znamenat co?"
"Chtěli jsme ti přichystat velkolepý úvod. Mě to fakt mrzí, že jsme to nestihli. Ale byli jsme pomalí. Chlupatec říkal, že bez Jiraka na šestku nepřeřadí."
"Víš, jaké je stéblo, Stéblo? No, jaké je? Přece duté! Stéblo je duté! Zapamatuj si to."

Sjedu své druhy přísným pohledem. Víc už na ně neřvu, teď to nemá smysl. Možná se na vedení fakt nehodím. Což je dost blbé zjištění vzhledem k tomu, co se teď má dít. Nervózně polknu. Zaujmu Stéblovo místo na Kutulůlově ruce a nechám se zvednout do výšky. Kdo se teď podívá nahoru, vidí mou jasnou a ostrou siluetu v zapadajícím krvavém slunci.

"Když se naposled střetl Dobromil s Eviliónem", povím pevným hlasem dolů, "zůstala po nich mrtvá planina. Byl jsem tam, je to humus, doma tohle rozhodně nechcete. I když budeme spolupracovat a vypráskáme odsud všechny jejich poskoky, že Laaki, stejně nás jejich armády semelou. Mě už jednou zabili, ale rozhodl jsem se to ještě nevzdávat a kousnout hada do ocasu.

Potřebujeme eso v rukávu a já o jednom vím. Není ale už moc času a vyžaduje velké oběti. Krom křídel severského draka, se kterými to už nějak určitě skoulíme, potřebujeme oheň, který plane v srdci dobrodruha."

Můj pohled se postupně setká s ledovýma očima Sue, lhostejným pohledem Jirakovým a laškovným výrazem Lusiel. Pouze lesní čarodějka se na mě dívá zvědavým pohledem, ve kterém se rovnocenně míchá zvědavost a naděje se strachem a obavami.

"A já se tedy ptám - je mezi námi dostatečně silná osobnost, která podstoupí tuto oběť? Někdo, kdo se vydá na pospas dobru a zlu, životu a smrti? Kdo změní nejen osud svůj, ale i nás všech? Někdo, komu nebudu muset srdce prostě vyříznout, ale kdo mi ho dá na základě slušného požádání?"
Per ardua ad vitaminum
Deník postavy
Uživatelský avatar
Císař Evilón
Příspěvky: 165
Registrován: 27. 12. 2017, 15:17

Re: [Hra] Sezení III. - Silné osobnosti

Příspěvek od Císař Evilón »

Když přišel na místo Solfernus, přivedl s sebou Mary a Sue. "Ty jsou tu se mnou," oznámil suše, jako kdyby je právě dovedl na královský ples a měl právě jedinou pozvánku pro svou osobu, ale zároveň titul dost honosný na to, aby se ceremoniář neodvážil mu vzdorovat.

Solfernus se s každým pozdravil vřele a neopomněl mezi řádky připomenout starší závazky, i nabídnout nové. Dokonce i Laakimu a z jejich konverzace bylo na první pohled patrné, že si poměřují .... ostrost svých jazyků.

Nakonec si sedl v rohu, pozorně poslouchal, co vykládají ostatní, a na malý stočený pergamen si dlouhým brkem dělal poznámky, kdykoliv někdo vyslovil něco, co jen vzdáleně připomínalo přání. Pergamen se zdál být nekonečným a inkoust, kterým poznámky dělal, nápadně připomínal drobné lahvičky ZLA, dovezené na Trosky gobliny ze jeskyně.
Zvědi, špióni, vojáci, monstra a možná i armády císaře Evilóna, jehož říše zla nestrpí na svých hranicích nic dobrého.
Hrozba
Uživatelský avatar
Osadníci
Příspěvky: 190
Registrován: 27. 12. 2017, 15:16

Re: [Hra] Sezení III. - Silné osobnosti

Příspěvek od Osadníci »

.... setník Jájus Gulius v Lese ....

Utíkám mezi stromy, snažím se zmizet svým pronásledovatelům. Přeběhl jsem přes nějaký kořen, proběhl jsem kolem vlčí nory, probrodil se bažinou, jejíž výpary mne rozkašlaly a teď se mi zdá, že les kolem je mnohem tajemnější a strašidelnější než předtím.

Náhle proti mne z jakéhosi pařezu vyskočí malá postavička s podivně vysokým kloboukem, na kterém bílý květ vypadá jako velká hvězda, ukáže na mé prstem a skřehotavým gobliním hlasem pronese: "Chci aby ses přidal k Armádě Lesa!"

Leknu se, zastavím se a v tu chvíli mne doženou mí pronásledovatelé.

Doragone,

tvůj gang dohnal Jájuse Guliuse v Lese, kterému kdysi vládla Tettigona. Teď si démonkraticky vládne sám a jeho vláda je rozhodnuta démonkracii také exportovat do celého kraje. Kvůli tomu nejspíš buduje Armádu Lesa - a jeden z goblinů, co po Tettigoně v lese zůstal, právě Jájuse Guliuse verbuje.

Co tvůj gang udělá?
Osadníci, měšťané a vesničané, kteří se vydávají do kraje za štěstím, úrodou, novým životem či vidinou bohatství.
Hrozba
Uživatelský avatar
Fanka
Příspěvky: 212
Registrován: 23. 12. 2017, 16:19

Re: [Hra] Sezení III. - Silné osobnosti

Příspěvek od Fanka »

Fanka dorazí doprostřed návsi táhnoucí spolu s Fouňou svůj vozík. Zastaví, přehlédne pohledem všechny zúčastněné, ale na nikom se její zrak nepozdrží. Zase se rozejde, přejede náves a zastaví definitivně u stěny jednoho z domků, kde je rovný plácek a závětří. Nabere ze studně trochu vody a pak se usadí na zem, z vozíku vyloví kahan, zapálí jej a nad něj umístí tyglík. Odměří v kádince vodu a nalije ji tam, pak vytáhne několik pytlíčků s různými druhy prášku či kousků čehosi. Odměří z každého díl a postupně je vsypává do kotlíku. Tekutina zhoustne, zakalí se, zabarví a jak začne bublat, na hladině se objeví bílé nitky. Po pár minutách se kolem Fanky začne šířit pach sice povědomý, ale přesto cizí. Ti s dobrým čichem a rozvinutou fantazií v něm rozpoznají podobnost se slepičím vývarem. Fanka odlije Fouňovi a pak se pustí také do jídla.

Když všichni domluví a Fanka dojí, vstane. Fouňa zatím vylízává zbytky v tyglíku. Fanka má na hlavě kapuci, která zakrývá popáleniny a promlouvá k přítomným svým měkkým skoro dětským hlasem. "Souhlasím s Doragonem, pokud se neschyluje rovnou k válce, pak se minimálně schyluje k bitvě o toto dosud nezávislé území. Všichni víme, že tento kraj skýtá díky své dramatické minulosti obrovský potenciál pro vědu a výzkum, pro provozování magie i pro posilování moci a vlivu. Doragone: eso v rukávu - mohl by jsi přiblížit, o co se jedná?" Fanka se podívá na Doragona a pozvedne jedno obočí a nenápadně pokývne směrem k Sue, takže všichni vidí, jak se Fanka zašklebí a prudce cukne hlavou.

"Co se týče mne, mám v plánu experimentovat s oběma esencemi a zjistit, proč tenkrát došlo k té obrovské katastrofě. Mám v plánu onu událost zreplikovat v malém měřítku v laboratorních podmínkách a následně získané poznatky využít v praxi." Fouňa nastraží uši, prudce zvedne hlavu od kotlíku, podívá se s obavami na Fanku a tiše zakňučí.
Ticho! nerušit! Pracuji.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Osadníci
Příspěvky: 190
Registrován: 27. 12. 2017, 15:16

Re: [Hra] Sezení III. - Silné osobnosti

Příspěvek od Osadníci »

.... náhodný osadník ve Vysoké ....

Něco se nám uhnízdilo v baráku. Nahoře na půdě. Byl jsem tam nahlédnout a je to obrovská kočka. Je tu od úplného počátku, ale nedává o sobě moc vědět. Sleduje pozorně dění tam venku, jako by jediná z těch stvůr nevěděla, co se tu vlastně má dít. Je ale neustále přikrčená, ve střehu, připravená vrhnout se do jakékoliv mely, která se semele.
Osadníci, měšťané a vesničané, kteří se vydávají do kraje za štěstím, úrodou, novým životem či vidinou bohatství.
Hrozba
Uživatelský avatar
Doragon Raida
Příspěvky: 267
Registrován: 23. 12. 2017, 18:42

Re: [Hra] Sezení III. - Silné osobnosti

Příspěvek od Doragon Raida »

... poručík Gezecson v Lese ...

"Jednotko! Zastavit, stát! Seřadit! Vyrovnat! Pohov!"

Trpaslík si prohlédne udýchaného těžkooděnce i přidrzlého goblina.

"Cizinče! Tento muž je našim právoplatným zajatcem. Jen ho musíme chytit a svázat. Napáchal na našich jednotkách značné škody, které musí vyrovnat. Vojín Šrajbson, vystup! Jaké škody téměř zajatý napáchal?"
"Pane! Zde technicky již vlastně zajatý Jájus Gulius způsobil naší domobraně mnoho zranění, několik vážných, pár fatálních, pane!"
"Děkuji, zařadit! Gobline, musíme mít pořádek a tedy zde přítomnému, teď už našemu zajatci, na oplátku způsobit mnoho zranění, několik vážných a pár fatálních. A je ti myslím jasné, že poté se pro tu tvou armádu už příliš hodit nebude. Proto mám pro tebe následující návrh - když nám ho bez námitek necháš, prozradíme ti, kde se tu toulá lepší materiál k náboru. Souhlasíš?"

Manipulate: Sarsaparillos:2D6+ → 8(3 +5 + 0)#HOT

"Vidím Gobline, upřímná nabídka ti je málo. Jako gesto dobré vůle ti necháme jeho zbraně a zbroj. Takové krásně naleštěné velitelské kousky tady v lese sotva najdeš, budeš s nimi moct machrovat před kamarádama. A když se teď hned s nimi sebereš a vyrazíte na kraj lesa na cestu k Jasnovu, narazíte tam na spoustu podobných vojáků, kteří teď bez velitele tvou velkorysou nabídku jistě rádi zváží. A pak si tu můžete běhat po lese s klackama a hrát si na vojáky až do jobolůja. Přijímáš?"

Pane Dobra, dá goblin pokoj? A půjde přečíslený Jájus dobrovolně, nebo si ho mám seiznout?
Per ardua ad vitaminum
Deník postavy
Uživatelský avatar
Osadníci
Příspěvky: 190
Registrován: 27. 12. 2017, 15:16

Re: [Hra] Sezení III. - Silné osobnosti

Příspěvek od Osadníci »

.... setník Jájus Gulius v Lese ....

"Zbraně a zbroj bereme, naučíme se s nimi zacházet sami," pronese sebevědomě goblin a zmizí v lese. Potom je slyšet ještě jeho vzdálené halekání: "Mám nové nástroje k exportu démonkracie .... a prý se jich tu po lese ještě válí spousty. Jejich výplň použijeme k nakrmení lesa..."

Nasucho polknu a začínám být rád, že mě skřeti zajali. Moc se mi nelíbí myšlenka, že by mnou krmili les.

Doragone,

goblin je spokojený a Jájus se zdává.
Osadníci, měšťané a vesničané, kteří se vydávají do kraje za štěstím, úrodou, novým životem či vidinou bohatství.
Hrozba
Uživatelský avatar
Dobrodruzi
Příspěvky: 142
Registrován: 27. 12. 2017, 15:16

Re: [Hra] Sezení III. - Silné osobnosti

Příspěvek od Dobrodruzi »

.... ve Vysoké ....

No a jako poslední se ve Vysoké se objevila ježibaba Jagula. I ta postupně obešla všechny své ... no asi .... klienty ...., s každým se pozdravila a každému dala lahvičku nějaké podivné tekutiny.

"Ten rituál je opravdu silný, tady je přítomno tolik různé magie".
"Možná až moc, aby se nepřihodilo něco podivného, kdyby přesáhla nějaké kritické množství".
"Mohlo by to třeba prolomit tenkou bariéru, která od sebe dělí různé světy".


"Jo, obzvláště to, co přinesla ta ježibaba je prolamovač bariér," zavtipkuje Lucka, "určitě to voní po švestkách a silném alkoholu".

"Nevtipkuj. Ta scéna je hrozně vážná," napomene ho Zuzana. "To sis nevšimla, že nás Hugo ústy toho skřetího šamana právě požadal, aby některá z postav odevzdala své srdce?" přidá se k ní Sue.

"To nebyla jen metafora?" podivuje se Jirka.

"A tenhle rozhovor vedete jako postavy nebo jako hráči?" zeptá se zmatený Hugo.

"Obojí!" usméje se vítězoslavně Lucka, jak by na tu otázku čekala. "Říkal jsi přece, že Technogaming je meta-hra. A zmínilo se tu překročení bariér mezi světy. Tak tohle je náš Předěl, ve kterém naše postavy probourávají čtvrtou stěnu a baví se spolu se svými hráči".

"Hustý, to mě fakt nenapadlo, že by se někdy něco takového mohlo při hraní RPGčka mojí postavě stát" okomentuje to Jirka, tentokrát už čistě jako hráč - a v mističce cinkne další žeton zkušenosti.


Přítomní záporáci,
úvod Sleziny máme za sebou a každý z vás už trochu tuší, proč sem přišli ostatní. Zároveň - přesně jak se naši hrdinové obávali, míra přítomné magie přesáhla kritické množství a vaše drobné - a jinak celkem neškodné - magické úkony samovolně daly do pohybu.

To znamená, že ve Vysoké je v tuto chvíli k dispozici velmi silné AUGURY. Mechanicky je toto augury úplně stejné, jako běžné AUGURY, ale kvůli prolomení čtvrté stěny může jeho fikční podoba zahrnovat i nějaký zásah do meta-roviny.

Každý z vás teď má k dispozici jeden tah, který může zužitkovat jedním z následujících způsobů:

* Chcete se magicky přiblížit k nějakému většímu, společnému cíli, který jste deklarovali na začátku setkání. Potom popište, jak zužitkujete přítomnou magickou sílu a proveďte příslušné AUGURY (u voleb případně vyznačte prioritu, kdyby do toho někdo zasáhl ).
* Chcete se magicky přiblížit k nějakému většímu, společnému cíli, který deklaroval někdo jiný. Potom popište, jak dotyčnému pomozte s jeho rituálem (a házejte na HELP).
* Chcete se magicky oddálit nějaký větší, společný cíl, který deklaroval někdo jiný a vy si ho nepřejete. Potom popište, jak dotyčnému komplikujete jeho rituál (a házejte na INTERFERE).

* Chcete si uzmout si kousek přítomné síly nějaký vlastní, osobní, možná i sobecký cíl, který neovlivní jiného Záporáka - potom si vyhodnoťte svoje vlastní malé AUGURY nebo AOYB (i pokud ten tah nemáte, může vám padnout).

* Chcete nějakým naprosto světským a přízemním způsobem reagovat na to, co se děje kolem vás, co vyslovili ostatní - například někoho k něčemu přemluvit, něco získat, někoho k něčemu donutit - potom si vyhodnoťte příslušný tah.
-- Pokud to bude po dobrém, něco slibte a vyhodnoťte si SEDUCE nebo MANIPULATE
-- Pokud to bude po zlém, hoďte si na HARD a z reakce protistrany uvidíme, jestli to bude SUCKER nebo SEIZE BY FORCE
-- Mějte ale na paměti, že tímto způsobem není možné zastavit výše uvedené AUGURování (ani jedno) - tam můžete zasáhnout jen skrze HELP/INTERFERE

* Anebo můžete prostě dělat husté a cool pózy, jak se sluší a patří na Záporáka uprostřed tajemného rituálního setkání - a třeba tak zapůsobit na některé přítomné NPC z hrozeb a podobně - a získat tak +1ONGOING, kdykoliv v budoucnosti právě toto připomenete....


Prosím, aby všichni krátce popsali, co dělají a podložili to kostičkami a napsali své volby v tahu, Pán Dobra potom vyhodnotí výsledky vašich tahů, a pomalu přejdeme k dohrávce tohoto sezení v sávěrečném showdownu .....
Dobrodruzi, rekové a hrdinové, kteří se vydávají do kraje za poznáním, dobrodružstvím, poklady a dalším.
Hrozba
Uživatelský avatar
Tharagavverug
Příspěvky: 270
Registrován: 22. 12. 2017, 16:10

Re: [Hra] Sezení III. - Silné osobnosti

Příspěvek od Tharagavverug »

Tharaggaverug se ve své lidské podobě zadívá na Doragona. Chvíli přemýšlí a pak kývne na Monolapise.

Goblini udělají uctivý půlkruh kolem dračí bojovnice a paladina, Tharagavverug poklekne a Monolapis se postaví za ni a pomůže jí ze zbroje.

Ze zad Tharagavverug vyrazí křídla, ona zaryje své ruce v kovových rukavicích hluboko do kamene tvořícího náves Vysoké a Monolapis ji pevně chytí za křídla.
Monolapis tahá, dokonce se zapře svou okovanou botou o záda bojovnice, ale křídla stále drží.
Zavolal na pomoc gobliny. Ač se snažili ze všech sil, křídla stále držela.
Goblini zavolali na pomoc krokodýly. Ti se zahryzli za opasky goblinů, tahali, tahali, ale křídla nevytáhli.
"Co kdybych vám pomohl já?" zeptal se Ťoupas. Ostatní se sice zasmáli, ale nechali ho chytit jednoho z krokodýlů za ocas, krokodýli se zakousli do goblinů, goblini se chytili Monolapise, Monolapis se chytil křídel, táhli - táhli, táhli - ale křídla nevytáhli.
"Budeme to muset vzdát, nemáme na to dost sil," řekl zklamaně Monolapis.
"A co ta malá ještěrka?" ozval se Ťoupas, a ukázal na bezocasou ještěrku sedící mu na rameni. Všichni se zasmáli ještě víc, ale Ghtrfklthl mezitím seskočil a zařadil se za ostatní.
Ghtrfklthl se zahryzl Ťoupasovi do tkaničky od bot, Ťoupas se chytil za ocas jednoho z krokodýlů, ti se pevně zakousli do goblinů, goblini chytili Monolapise, Monolapis křídel - táhli, tááhli, táááhli - a najednou rup! - křídla byla venku.

Dračí křik bolesti se rozlehl po kraji a nezadržitelně se nesl i dál.
"Zlomila jsem svou kletbu. Vracím se na trůn, který mi právem patří. Dobromile, třes se před mým hněvem."

Augury, Tharaskal:2D6+ → 11(6 +5 + 0)#weird (bez expu)
Tharagavverug vkládá do Víru informaci. V tomto pořadí - dosáhne široko do psychického maelströmu, bude stabilní


Tharagavverug vytrhne své rukavice z rozpraskané země pod sebou. Vezme od Monolapise svá křídla a hodí je Doragonovi k nohám.

"Zde máš křídla draka ze severu. Sloužila mi dobře."
Její Obludná Nenasytnost, bazilišek Tharagavverug.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Fanka
Příspěvky: 212
Registrován: 23. 12. 2017, 16:19

Re: [Hra] Sezení III. - Silné osobnosti

Příspěvek od Fanka »

Fanka pečlivě vymyje kotlík a umístí jej opět nad kahan. Odměří v kádince vodu a nalije ji tam, pak vytáhne několik pytlíčků s různými druhy prášku či kousků čehosi. Odměří z každého díl a postupně je vsypává do kotlíku. Tekutina zhoustne, zakalí se, zabarví a jak začne bublat a jak začne bublat, na hladině se objeví bílé nitky, které se ale během chvilky zcela rozvaří. Po pár minutách se kolem Fanky začne šířit znovu podivný zápach. Fanka odstaví kotlík, nechá jej schládnout a když má tekutina přibližně tělesnou teplotu, otevře truhlu s mozkem a vlévá pomalounku obsah kotlíku dovnitř. Plně se na to soustředí, neotočí se ani když....

Augury: Fanka:2D6+2 → 11(3 +6 + 2)
Vkládám informaci do Víru
- dosáhne široko
- dosáhne hluboko


...se ozve velmi silný a rozhodný hlas Sue, který zcela přehluší všechny ostatní hlasy: "Podstoupím tuto oběť. Mé srdce plane odhodláním a dávám ti jej, Doragone. Jednej rychle, bojím se, že kdyby mě ovládl strach a pochyby, mohla bych ještě chtít vycouvat."

Všichni očima pátrají po Sue, ta vypadá překvapeně a rozčíleně a pokud se na ni někdo dívá pozorně a zblízka, tak je vidět, že pohyb jejích rtů neodpovídá úplně tomu, co říká.
Ticho! nerušit! Pracuji.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Tettigona
Příspěvky: 245
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [Hra] Sezení III. - Silné osobnosti

Příspěvek od Tettigona »

S obdivem sleduji, jak se všem ostatním daří využívat přítomnou magii k tomu co chtějí.

Já nevím co chci, a tak nevím, k čemu takové soustředění síly využít. Jsem tu úplně zbytečná. Srdce mi sevře smutek.

Pak si uvědomím, že možná vím co chci - chci nebýt zbytečná. Když už nemám vlastních záměrů, mohu alespoň pomoct ostatním.
Jenže Tharaggaverug i Fanka s takovou lehkostí provádí svá kouzla ... žádnou pomoc nepotřebují.

Rozhlížím se kolem sebe - na sebejistého Doragona, na bezhlavého Igora - ani ti nejspíš nebudou nic potřebovat.

A pak zahlédnou zkroušený stín - kdysi mocného pána kraje - Pietra. Trochu cítím, jak se cítí - i já jsem přišla o vládu nad Lesem, stejně jako on přišel o vládu nad Troskami. Přikradu se k němu blíž ... až se on bude o něco snažit, přiložím svou nehmotnou ruku k dílu.

Pietro,
až budeš něco zkoušet, je velmi pravděpodobné, že ti dám HELP, pokud to nebude něco vyloženě nepřijatelného...
Nevím co chci, ale chci to hned!
Paní lesa
Uživatelský avatar
Doragon Raida
Příspěvky: 267
Registrován: 23. 12. 2017, 18:42

Re: [Hra] Sezení III. - Silné osobnosti

Příspěvek od Doragon Raida »

Na nic nečekám a pokynu Kutulůlovi. Nenechavá chapadla v mžiku pohltí marně se cukající Sue a zvednou ji do výše. Podám si ji až k sobě na obrovitou dlaň a pečlivě si ji prohlédnu.

Její duše je slabá, téměř mihotavá a rozcupovaná na kousky. Jako dívka zemřela Sue už hodně dávno, jako dobrodruh zemřela podruhé, když vyměnila strasti a nástrahy cestování za pohodlné panování na Troskách. Z nemrtvé kouzelnice se stala ledová a panovačná megera, která své chladné srdce nosí už jen na ozdobu. Přesto v ní ale zahlédnu nějakou slabou jiskru. Chladnou lásku ke své sestře, ale hlavně prudkou, vášnivou nenávist k matce a Pietrovi. Je to opravdu jen jiskra, ale bude mi stačit.

Odhrnu chapadlo z jejích úst a Sue se pokusí vykřiknout. Na to ale přesně čekám a bez zaváhání jí za zuby nacpu napěchovanou tobolku směsky mých domácích papriček. Po řádném rozředění bych s nimi vypálil bacily z celého města, teď s jejich koncentrovanou silou zažehnu v nemrtvém srdci plamen.

Sue nevydrží vzdorovat a po chvíli polkne. Vzápětí začne zběsile dýchat, rozšíří se jí panenky a z očí vytrysknou slzy. Tělo sebou začne prudce škubat, ale chapadla drží pevně. Pustím její ústa a dívka se zmůže jen na táhlý sípavý nádech. Její rty zrudnou, tváře zrůžoví a bledá namodralá kůže získá svou přirozenou barvu. Na čele kouzelnice se objeví krůpěje potu a její hrudník se zběsile rozbuší.

"Tak takový je to tedy pocit..." vzdychne s úlevou Sue.
"Jop", usměju se na ni a jedním rychlým pohybem jí rozříznu hrudník.

Kutululů položí chladné bezvládné tělo k Fančiným nohám. "Jak tě znám, určitě zvládneš tu díru nějak zaplnit."



Sestoupím dolů a položím ještě bijící srdce ke křídlům. Z kapsy vytáhnu měch s vodou od Herberta a spokojeně se na tu hromádku podívám. Už chybí jen poslední věc a o jedné bych zrovna věděl.

"Chlupatče, přeladit prosím! Čeká mě daleká cesta."

Chlupatec si melodicky odkašle, dá znamení ostatním a sborově v poklidném rytmu spustí:

"Gráund kontról tú Doragon
Gráund kontról tú Doragon
Tejk jour protejn pils
And put jór helmet on!"

Prostor kolem Kutululů se zkroutí do temně zelené šmouhy a já vstoupím dovnitř.

Sarsaparillos:2D6+2 → 6(2 +2 + 2)#WEIRD - Augury
- Open a window into the world’s psychic maelstrom.
- It reaches deep into the world’s psychic maelstrom.
Per ardua ad vitaminum
Deník postavy
Uživatelský avatar
pietrovonholzkladde
Příspěvky: 299
Registrován: 26. 12. 2017, 10:57

Re: [Hra] Sezení III. - Silné osobnosti

Příspěvek od pietrovonholzkladde »

Je to tu divoké. Každý nechápavě hledí a zírá na draka, co se vzdal křídel. Bože a teď Sue. Prý se vzdá srdce. né že bych jako sestru litoval, ale sakra je to má sestra. Mám pocit, že jí znovu neochráním a co se stane tentokráte? Předtím se z hodné dívky stala sadistická bestie.

Ale je to má sestra. Mám to být já a né ona. "Sue," hlesnu, "zadr..." Ta zelená bestie dívku zvedla a něco jí nacpala do pusy. Teď to skoro vypadá jako, že se vaří a náhle změnila barvu. Vypadá jako nevinná pana. Počkat, nevinná? Tupá rána mě přerušila a vrátila do reality. Její bezvládné tělo spadlo na zem. Ani sebou neškublo a ta zlá můra Fanka už na ně mlsně hledí.

Jsem rozpálen do běla. Mám chuť je oba něčím pořádně praštit a vybít to tu jak mouchy novinama. A začnu jí, už když se mi producírovala na hradě vypadala tak povýšeně s tím jejím arogantním inteligenstvím. Jo jsem debil, ona chytrá. Ale to se teď srovná, až jí urazím hlavu. Já aspoň budu mít tu hlavu. Něco tam žmulí. Podívám se rychle kolem sebe. Hmm tyč od zahrádky a nic pořádnýho. Kurva, kde jsou kameny, ostré křemeny. No tady se něco povaluje, sice to má listí, ale jako červený koule to vypadá tvrdě. Rozmáchnu se a švihnu.

Vedle prostě se otočí a někam pro něco ohne. Mezitím se skřet noří do nějaké zelené díry a ta bulva tam spadla jak zajíček do své jamky. No to né. Zkusím přijít poblíž. Ale což bude tedy první můj sestrovrah.

"Jsem zlej a to je dobrý. Nikdy nebudu dobrej a to není zlý. Nechci bejt nikým jiným, než kým jsem." tohle mi jednou se srdíčkem napsala Sue. Ani nevím, proč se mi to teď vybavilo, když jsem na ní celý život kašlal, možná DOBRÝ SVĚDOMÍ?

Napřáhnu se dokud vidím tu jeho kulatou lebku s umaštěnýma vlasama. Lup ho. To nebyl hod. To luplo mě v zádech a rána se otevřela jak jsme se napřáhl a bulva řepy sotva neznatelně vypadala a letí dolu za skřetem a za ní se řine má horká krev člověka plného nenávisti, člověka, co sel jen zlobu a zlo.

Help Doragon - pietro:2D6+1 → 10(6 +3 + 1)#help Doragonovi
Cítím to v krvi, cítím to ve vzduchu, cítím to všude...Bažina, smrad, vesničani...konečně se blíží osvěžující válka, to bude krve dost.
Deník postavy
Odpovědět

Zpět na „[AW] {PbP} Záporáci“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti