[META] - Pokec pro hosty

O čem to celé bude?
Ač se bude hrát ApocalypseWorld, Záporáci nebudou klasické postapo. Záporaci jsou bytosti, tvorové, monstra, temní pánové a ukrutné dámy, kteří žijí svoje životy v dávno opuštěné krajině na samotném okraji civilizace.
Uživatelský avatar
Solfernus
Příspěvky: 103
Registrován: 22. 12. 2017, 16:32
Bydliště: Trosky

Re: [META] - Pokec pro hosty

Příspěvek od Solfernus »

Vesnice jsou spešl věc. Můžou jí znázorňovat FOLLOWERS nebo HOLDING. Má to podobné mechaniky - podle toho, co si u followerů/holdingu vybereš, tak mají různé SURPLUS (= co produkují za přebytky) a WANTS (= co generují za problémy).
S HOLDINGem se pojí tah WEALTH a s FOLLOWERama tah FORTUNES, oba mají společné to, že když hodíš, výsledek 6- znamená žádný SURPLUS a všechny WANTS, 7-9 znamená SURPLUS + 1 WANT a konečně 10+ znamená jenom SURPLUS.
"Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů! Stačí jediný podpis tady...a tady.
Ano, výhradně vlastní krví. To víte, byrokracie, to je peklo..."
Deník postavy
Uživatelský avatar
pietrovonholzkladde
Příspěvky: 299
Registrován: 26. 12. 2017, 10:57

Re: [META] - Pokec pro hosty

Příspěvek od pietrovonholzkladde »

Jo to jeste nevim, jak to vyresim, mozna se upisu dablovi za jidlo na rok
Cítím to v krvi, cítím to ve vzduchu, cítím to všude...Bažina, smrad, vesničani...konečně se blíží osvěžující válka, to bude krve dost.
Deník postavy
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: [META] - Pokec pro hosty

Příspěvek od Sosacek »

Rakša píše: 2. 1. 2018, 13:46Takže za sebe můžu říct, že nápad to je zajímavý, ale imerzi by mi to rozbíjelo, takže jsem proti.
Tyjo jestli dokases mit imerzi vedle Adesrese Bukese, Doragon Rajdy a fake hracu co hrajou spatnej dracak, tak to obdivuju.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Rakša
Příspěvky: 91
Registrován: 22. 12. 2017, 22:56

Re: [META] - Pokec pro hosty

Příspěvek od Rakša »

Sosacek píše: 3. 1. 2018, 08:10Tyjo jestli dokases mit imerzi vedle Adesrese Bukese, Doragon Rajdy a fake hracu co hrajou spatnej dracak, tak to obdivuju.
Nikoho z nich jsem ještě nepotkala. S Doragonem jsem se smířila tak, že mu vnitřně říkám jen Doragon, ono to pak není tak nápadné. Dračákisty si můžu popisovat jako skutečné aspoň ve svých příspěvcích. Tož tak.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9046
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: [META] - Pokec pro hosty

Příspěvek od Faskal »

Quentin píše: 6. 1. 2018, 09:57 Suddenly Ogres - jen pro inspiraci :)
https://www.scribd.com/document/3643858 ... al-Release
Máš špatnou příručku, my potřebujeme ne grim portents, ale blithe portents. Něco tam stejně napiš 8)

Každopádně, ten odkaz je drsný. Pobavilo mě u skleněné pouště: "Výpis 21 skleněných věcí.... 22 další zkurvené sklo"
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: [META] - Pokec pro hosty

Příspěvek od Sosacek »

Doufam, ze jedna z tech skupin dobrodruhu bude pouzivat AW jako system aby Marky nemusel furt prepocitavat HARM na zivoty.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [META] - Pokec pro hosty

Příspěvek od MarkyParky »

Dočkáš se.

Ale Mary a Sue teď budu přepočítávat na posuny a utrácet s nima fejtpojnty.
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: [META] - Pokec pro hosty

Příspěvek od Sosacek »

To uz jsem cetl, ale musim uznat, ze jsem minul aspekt "Dobrý s mečem".
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: [META] - Pokec pro hosty

Příspěvek od eerieBaatezu »

Tywe já vůbec nestíhám, jste na straně 20 a já začal číst pátou. $lol$ Aspoň budu mít něco na dlouhý zimní večery. Což bude brzy někdy za rok. :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: [META] - Pokec pro hosty

Příspěvek od Paul »

eerieBaatezu píše: 13. 1. 2018, 22:22 Tywe já vůbec nestíhám, jste na straně 20 a já začal číst pátou. $lol$ Aspoň budu mít něco na dlouhý zimní večery. Což bude brzy někdy za rok. :D
Know your feelings, bro. :wink:
Jsem na tom podobně, jen svoje posty znám.
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: [META] - Pokec pro hosty

Příspěvek od Sosacek »

Hm, tady je zase videt to co na konci nesmrtelnych s tim harmem a bojovyma a nebojovyma postavama. A vlastne stejny duvod proc je ten drd hack nehratelny.

Nevim, jestli to ma nejaky fix.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
pietrovonholzkladde
Příspěvky: 299
Registrován: 26. 12. 2017, 10:57

Re: [META] - Pokec pro hosty

Příspěvek od pietrovonholzkladde »

pro nás co to nevidí na první dobrou ?
Cítím to v krvi, cítím to ve vzduchu, cítím to všude...Bažina, smrad, vesničani...konečně se blíží osvěžující válka, to bude krve dost.
Deník postavy
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: [META] - Pokec pro hosty

Příspěvek od Sosacek »

Faskal to umi vysvetlit lip nez ja, tak snad pujde kolem a rekne k tomu neco.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Fanka
Příspěvky: 212
Registrován: 23. 12. 2017, 16:19

Re: [META] - Pokec pro hosty

Příspěvek od Fanka »

Pietro: Malá nápověda, na zbytek přijdeš sám - Nebojová postava může skvěle hýbat s fikcí, ale je jí to v zásadě k ničemu při PvP. Vem třeba tento konflikt, Fanka má zapastěnou tvrz, školené pracovníky a vykouzlí tam ještě šílený bordel, v kterém se její lidi vyznají a protivník nikoli. Na vzdory všem těmto fikčním výhodám, když dojde na Seize by force, tak přestože Fanka hodí kritický úspěch a Rakša kritický neúspěch, tak Fanka koupí dva harmy a je paralizovaná, Rakša je v pohodě (s jejím coolem může kdykoli Fanku dorazit navzdory tomu, že je impressed). V džuzně jsou teda obě.

A snažit se to řešit jinak než násilím vůbec nenese ovoce, protože je to nekonečné přetahování.
Ticho! nerušit! Pracuji.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Rakša
Příspěvky: 91
Registrován: 22. 12. 2017, 22:56

Re: [META] - Pokec pro hosty

Příspěvek od Rakša »

Nejsem si jistý, co přesně má na mysli Sosáček, ale můžu říct, že jako battlebabe, když se podívám na bojovou wyvernu, co dává na přímý zásah 5-harm AP, nebo gang, co má 3-harm, 2-armour před započtením velikosti a přitom je medium, tak jsem z toho nervózní - a to jsem bojová postava, jak se asi cítí nebojové?
Fanka píše: 15. 1. 2018, 10:28Pietro: Malá nápověda, na zbytek přijdeš sám - Nebojová postava může skvěle hýbat s fikcí, ale je jí to v zásadě k ničemu při PvP. Vem třeba tento konflikt, Fanka má zapastěnou tvrz, školené pracovníky a vykouzlí tam ještě šílený bordel, v kterém se její lidi vyznají a protivník nikoli. Na vzdory všem těmto fikčním výhodám, když dojde na Seize by force, tak přestože Fanka hodí kritický úspěch a Rakša kritický neúspěch, tak Fanka koupí dva harmy a je paralizovaná, Rakša je v pohodě (s jejím coolem může kdykoli Fanku dorazit navzdory tomu, že je impressed). V džuzně jsou teda obě.

A snažit se to řešit jinak než násilím vůbec nenese ovoce, protože je to nekonečné přetahování.
Tohle tu přibylo, zatímco jsem psala to nahoře. Otázka je, jak dobře to bylo zahrané - přešlapů jsem tam měla fůru, jelikož to bylo první pořádné PvP na první postavě, a třeba u toho kouzla jsem dost tápala, jak to zahrát, ale v zásadě souhlasím. I přes hromadu missů, které mi tam padly, jsem pořád pomalu postupovala vpřed.

Možná by v PvP pomohlo, kdybychom to uměle drželi odzoomované a Pán Dobra to případně po nějaké době při vhodné příležitosti utnul, protože jinak se ty výhody konfliktně zařízených postav můžou kolo od kola nasčítat... Kdyby PvP skončilo rychlejš, tak ani ten útočník by nemusel mít problém s tím, když si rozbije tlamu o nějaké opevnění, protože do toho nestihne investovat tolik času a úsilí... Ale tenhle přístup si asi zase nesedne se zbytkem systému.
Odpovědět

Zpět na „[AW] {PbP} Záporáci“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů