[HRA] Sezení I. - Dobro se představuje

O čem to celé bude?
Ač se bude hrát ApocalypseWorld, Záporáci nebudou klasické postapo. Záporaci jsou bytosti, tvorové, monstra, temní pánové a ukrutné dámy, kteří žijí svoje životy v dávno opuštěné krajině na samotném okraji civilizace.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Císař Evilón
Příspěvky: 165
Registrován: 27. 12. 2017, 15:17

Re: [HRA] Sezení I. - Dobro se představuje

Příspěvek od Císař Evilón »

... v Ustraši na návsi ....

Grahamida viděla, jak se karavana po zaslechnutí výhružky okamžitě semkla. Kupci stočili své vozy tak, že utvořili nevelký kruh bráněný vozovou hradbou a odněkud vytáhly dlouhé tyče a kopí, kterými zabezpečili vnitřek kruhu jak před náletem shora, tak před pokusy protáhnout se mezi vozy.

• Barricade themselves securely in

Také viděla, že Pietro je vprostřed klubka obránců, nedostižný bez toho, aby se pokusila probít dovnitř. Navíc se na něj jeden z kupců otočil a hlavici kopí mu strčil přímo pod krk: "To byla léčka! Tys nás sem nalákal!" Grahamidě sevřel strach o pána její jinak ledové srdce. Věděla, že taková rána jej sice nezabije, ale pochroumala by mu hltan a jen obtížně by se pak regeneroval pitím krve.

Dlouhá kopí (3-HARM HAND)
Vozová hradba (1-ARMOR dokud není prolomena)
SMALL GANG

Pokud se strhne bitka, Pietrovi hrozí +1HARM a bude se jí účastnit.

Pietro, co uděláš? A tvůj gang?
Zvědi, špióni, vojáci, monstra a možná i armády císaře Evilóna, jehož říše zla nestrpí na svých hranicích nic dobrého.
Hrozba
Uživatelský avatar
Doragon Raida
Příspěvky: 267
Registrován: 23. 12. 2017, 18:42

Re: [HRA] Sezení I. - Dobro se představuje

Příspěvek od Doragon Raida »

... u Čertova mlýna ...

Labuť si čistí peří, hledá v trávě tvrdé drobky a masité pampelišky a u toho taky velmi pozorně poslouchá, co se jí ten výmluvný chlapík snaží naznačit. Brko si ještě vytrhnout nechá, ale pak trochu poodstoupí k drakodýlovi a čeká, co přesně jí chce ten zvláštní cizinec nabídnout.

Solferne, pálím hold na otázku "Is your character telling the truth?" a předávám slovo k popisu toho odkletí, viz PD.
Per ardua ad vitaminum
Deník postavy
Uživatelský avatar
pietrovonholzkladde
Příspěvky: 299
Registrován: 26. 12. 2017, 10:57

Re: [HRA] Sezení I. - Dobro se představuje

Příspěvek od pietrovonholzkladde »

... v Ústraši ...
"Vážený pane," teatrálně promluvím a snažím se odstrčit kopí od svého krku. "Potřebujeme si ujasnit situaci. Okolo je mnoho upírek lačných po vaší krvi a sémě. Zboží je pro nás je nezajímavý, ale potřebujeme maso pro zdejší lidi. Víte co je hlad? To je tak, že sedíte ve tmě a koušete si nehty, potom konce prstů a pak i ruku. Když se na vás někdo usměje a řekne se mi jsi k sežrání, neláká vás na sex, ale chce si vás udělat k večeři."

Otočím se v holkám. "Pánové se rádi vzdají a vy je necháte v poklidu opustit Ustraš, platí?" A výrazně mrknu levým okem.

manipulate pietro:2D6+2 → 8(5 +1 + 2)#hot manipulate
* nabizim zbozi jako zaruku.


Pokud nastane náznak ohrožení i klamný či zdání, tak upíři zaútočí. Máme jasně domluvený signál a mrknutí znamená, jsme ok, pokud bude třeba zabte je.
Cítím to v krvi, cítím to ve vzduchu, cítím to všude...Bažina, smrad, vesničani...konečně se blíží osvěžující válka, to bude krve dost.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Solfernus
Příspěvky: 103
Registrován: 22. 12. 2017, 16:32
Bydliště: Trosky

Re: [HRA] Sezení I. - Dobro se představuje

Příspěvek od Solfernus »

... u Čertova mlýna ...

Čert se tváří lišácky a v očích mu svítí světýlka. Určitě má ještě něco za lubem. Možná jen čeká až se dozví, kdo se skrývá v ptačím hávu. Možná už má na mysli nějakou hodně nepříjemnou službičku. A nebo se tak tváří normálně.
Každopádně nemáš pocit, že by ti lhal - je ochotný ti pomoci, o konkrétní službě je ochotný vyjednávat až po odekletí a teď se opravdu spokojí jen s brkem.
"Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů! Stačí jediný podpis tady...a tady.
Ano, výhradně vlastní krví. To víte, byrokracie, to je peklo..."
Deník postavy
Uživatelský avatar
Doragon Raida
Příspěvky: 267
Registrován: 23. 12. 2017, 18:42

Re: [HRA] Sezení I. - Dobro se představuje

Příspěvek od Doragon Raida »

... u Čertova mlýna ...

Labuť se otočí na drakodýla a čeká, jestli se neozve nějaké nesouhlasné "mrů". Když žádné neslyší, zřetelně kývne na nečekaně ochotného pána.
Per ardua ad vitaminum
Deník postavy
Uživatelský avatar
Tharagavverug
Příspěvky: 270
Registrován: 22. 12. 2017, 16:10

Re: [HRA] Sezení I. - Dobro se představuje

Příspěvek od Tharagavverug »

Tharagavverug přetáhne oči kožovitou blankou a vydá několikrát po sobě slastné "gnů", jak ji Solfernus drápe na břiše.

Pak se protáhne, otevře jedno oko, kterým pohlédne na labuť. Hned ho zase zavře a nechá se dál drbat.

Po chvíli se ale rychle otočí zase na břicho.
Stačilo.

Tharagavverug si několikrát olízne neobvyklé šupiny na svém boku, které překrývají místa, kde draci mívají křídla, a začne se zase smutně dívat na mraky. Z oka se jí skutálí drakokrokodýlí slza.

Solferne, kdyby Tharagavverug nebyla netvor, ale měla duši, jistě by ji upsala peklu, takto ti jenom nabízí jednu MOC v podobě úpisu na služby či podíl na pokladu, pokud jí pomůžeš nebo ji nasměruješ správným směrem.
Její Obludná Nenasytnost, bazilišek Tharagavverug.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Císař Evilón
Příspěvky: 165
Registrován: 27. 12. 2017, 15:17

Re: [HRA] Sezení I. - Dobro se představuje

Příspěvek od Císař Evilón »

Grahamida sledovala, jak Pietro zkouší přemluvit vůdce výpravy a uvědomuje si, že její pán, zjevně nezvyklý na podobnou situaci, podal protistraně podivně nepřiměřený návrh.

Vzápětí také dostal tvrdou odpověď.

"Zboží? Cože? Ty si asi neuvědomuješ, v jaké jsi situaci," vyprsknul vůdce karavany a znovu přitlačil hrot kopí na Pietrův krk. "Já ti dám zboží jako záruku! Jestli už někomu zboží po Sáronovi a Gholindě patří, tak to jsou jejich rodiny. Nebo - po těch všech společných útrapách - celé karavaně. Naprosto nechápu, co si jako myslíš."

Měl naběhlé žilky a vypadal odhodlaný bojovat a umřít, jen aby se nenechal takhle napálit. Podíval se po ostatních, hledal souhlas v jejich očích, ale ti, ač svá kopí svírali pevně, tolik odhodlaní nebyli.

Chvilka ticha, která nastala, byla pro Grahamidu opravdu předlouhá, byla trochu bezradná, signál od pána stále nepřicházel. Stačila ale na to, aby se vůdce karavany trochu uklidnil a přešel zpět k argumentům.

"Nevěřím ti ani nos mezi tvýma očima," pronesl upřímně, "a i kdybych vzal to zboží jako záruku, jakože neberu, tak si myslím, že jen bysme tě pustili, stejně bys jim," ukáže směrem na Grahamidu a zbytek tlupy, "nakázal, aby nás za první zatáčkou rozcupovaly. Takže já ti teď povím, jak to provedeme doopravdy, aby tu nikdo nepřišel k úhoně.

My se teď celá karavana pěkné otočíme na jih a ty půjdeš s námi. Vrátíme se až na křižovatku a ještě kousek za ní, co by kamenem dohodil k Chrabrému rekovi. Teprve až budeme tam, na dohled hrdinů a dobrodruhů a na dostřel kuše, tak tě pustíme. Potom si táhni kam chceš. Ty tvoje krvežíznivky i ta stromová ženština nás mohou sledovat, abys měl jistotu, že zase my nepodřízneme krk tobě.

Takhle to bude a obě strany pak budou spokojené. To co? Co si o tom myslíš?"

Grahamida viděla, jak se vůdci karavany potí ruka i tváře, ale oštěp už se z místa na hrdle nehnul ani o píď.

Pietro,
když máš částečný úspěch na MANIPULATE, tak musíš protistraně nejdřív splnit slib, něco nabídnout nebo dát záruku a teprve potom udělá, co chceš. Jejich vlastní zboží opravdu není ani nabídka, ani záruka. Takže oni chtějí nejprve odjet z lesa někam, kde budou v bezpečí a teprve pak tě pustí.

Uděláš to tak? Nebo dáš signál a začnou jatka?
Zvědi, špióni, vojáci, monstra a možná i armády císaře Evilóna, jehož říše zla nestrpí na svých hranicích nic dobrého.
Hrozba
Uživatelský avatar
PánDobra
Příspěvky: 194
Registrován: 27. 12. 2017, 15:13

Re: [HRA] Sezení I. - Dobro se představuje

Příspěvek od PánDobra »

Protože se ztratily nějaké BARTERy přidělené za plnění GIGů, které jsem psal na rolz, dávám sem přehled:

Tettigona: NIL

Doragon Raida: Vyraidoval vesničany z Blatna > "Extort, raid, or rob a wealthy population.", ale nebyli wealthy + bylo to snadné => +1BARTER.

Pietro von Holzcklade: Vyrubal 1/3 lokátorů > Jako Hardholder nemá GIGy + bylo to snadné => +1BARTER.

Igor: Dovezl zprávu pro dědka > "• Serve a wealthy NPC as courier", ale nebyl wealthy + bylo to snadné. => Buďto může je ve fikci využít na "get a gang" nebo "get a garage", nebo něco podobného, anebo může vzít +1BARTER

Theregugvlvllštěr: Okradl chudou karavanu > "Extort, raid, or rob a wealthy population.", nebyla wealthy + bylo to snadné => už dostal 1-BARTER myslím.
Získal respekt ve Hvozdíkově > "Extort, raid, or rob a wealthy population." => +3BARTER

Solfernus: Dal sodu mnichům, přinutil otce zabít rychtáře. > Jako MaestrD nemá GIGy + bylo to fakt husté => +3BARTER.

Rakša: Šla jako průvodkyně> "• Serve a wealthy NPC as a bodyguard." + bylo to husté, ale pomáhal Pietro =>+3BARTER

Fanka: Odrazila hobitku i elfku a snažila se na hobitce dělat nějaký výzkum > "• Conduct research for a wealthy NPC)", ale dělala to pro sebe a úplně se to nevyvedlo=> +1BARTER

Chybí někdo? Odehrálo se něco dalšího, co mělo charatker GIGu? Ozvěte se mi přes rolz a já doplním.
Pán Dobra
MC pro AW PbP Záporáci
Uživatelský avatar
Igor Bohatýr
Příspěvky: 145
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [HRA] Sezení I. - Dobro se představuje

Příspěvek od Igor Bohatýr »

U samoty...
Plán se začal hroutit hned. Z domova jsem byl zvyklý, že se čerň rozuteče hned, je napadne jen náznak něčeho silnějšího, než jsou oni, ale tohle jsem nečekal. tihle se rozutekli hned, jak mě jen uviděli, že cválám k nim. Ani jsem do nich nemusel vrazit, aby utekli. Ti, co se krčili v budce využili příležitosti a utekli taky. Do bažin. Nechtělo se mi za nimi, jsou to bažiny a oni nebyli můj největší problém. Problémem byla ta čerň, co jsem rozehnal. Nevěděl, co je to za "lidi", ale nelíbili se mi. Poslední dobou sem nechodil nikdo, kdy by spojoval přátelský a ozbrojený. A jediná cesta, která vede na sever a jim byla známá je okolo Věže. Věže. Pokud jsem chtěl zjistit, co jsou zač a nenahánět je v bažinách, byla to jediná možnost. Jen pokud se té černi z Blatné nebude líbit, že jsem je vyhnal z domova, abych je ochránil a moc se to nepovedlo, měl bych být opatrný. Ona i čerň může být nebezpečná, jak jsem již věděl. Vzal jsem hlavu, hodil ji do vaku a cválal na sever.

Na severu
Vzal jsem to cestou, jakou jsem tam přijel. Okolo kopců a po cestě. Svítat začalo pozdě- kopce byly po mé pravé straně a já se snažil vyhnout se všemu živému sjížděním z cesty a objížděním. O to více jsem ale Koně hnal na kidných úsecích. Pokud mě někdo viděl, stal jsem se jen černým přízrakem bez hlavy. Ustraši jsem se vyhnul tím spíš a když se na obzoru objevila Věž s pár ohníčky u paty, objel jsem i tu. To už se Slunce vyhouplo nad obzor, ale já pokračoval dál. Až skoro na konci kopců tvořících hranici mezi mnou a Říší a Pustinami jsem se zastavil. Vyhlédl si hezké místo na přepad za jednou skalkou, umístil hlavu na zem, abych viděl při boji a kohokoli přijíždět, sesedl z Koně a udělal si pohodlí.

A čekal...
Někdo o mě říká, že se do všeho pouštím bezhlavě. Já si zase myslím, že jsem docela chytrá hlavička. Asi máme pravdu oba. Svým způsobem...
Deník
Uživatelský avatar
Císař Evilón
Příspěvky: 165
Registrován: 27. 12. 2017, 15:17

Re: [HRA] Sezení I. - Dobro se představuje

Příspěvek od Císař Evilón »

... na severu ...

Starý Janek měl neklidnou noc. Pořád se mu vracel obraz zabité Erinky. Věděl, že nebyla pohřbená a vnímal to jako dluh. Proto dopoledne sbalil pár chlapů, co přišli k věži od Blatna, a vydal se najít její tělo.

Když se s ním před polednem vraceli, náhle uslyšeli dusot kopyt. Schovali se za skálu a opatrně vyhlíželi.

Janek viděl přijíždět bezhlavého jezdce, se kterým se ráno setkal. Zdá se, že na někoho čeká. Janek se i s Borakem a Kumalem schovali do blízkého hájku a sledovali opatrně situaci.

Po krátké chvíli vyběhla od lesíka u cesty skupina skřetů s luky a černými šípy v toulích. Svižným krokem napůl šla, napůl běžela k pustině. Blížili se ke skalce, za kterou číhal jezdec, zároveň ale byli obezřetní - Janek odhadoval, že pokud by jezdec vyrazil k nim, stejně by stihli jednou vystřelit.

Igore, chceš-li je nalákat blíž, dej jim nějakou návnadu a vyhodnoť si Bait a trap. Můžeš ale dělat cokoliv jiného. Půjde-li to, pokusí se ti nejspíš utéct do pustiny, nepůjde-li to, rozhodně budou bojovat.

Co uděláš?
Zvědi, špióni, vojáci, monstra a možná i armády císaře Evilóna, jehož říše zla nestrpí na svých hranicích nic dobrého.
Hrozba
Uživatelský avatar
Tettigona
Příspěvky: 245
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [HRA] Sezení I. - Dobro se představuje

Příspěvek od Tettigona »

... u Hvozdíkova, před časem ...

Rakša se vydala na západ a místní byli plni zaměstnaní vyhazováním cizinců z vesnice, takže jsem se prostě ztratila v lese.

... pod Sestrami, o něco málo později ...

Dívám se na nářadí rozházené všude kolem. Bude potřeba ho uklidnit

... v lesní osadě, ve větvích stromů ...

"Říkám vám, že zvednete své práchnivé elfí zadky a půjdete pod Sestry sesbírat to zboží. A začnete s ním pracovat na zveleobování vaší osady. Protože jestli to neuděláte, vyrazím k Posedné, nakoupím od Fanky ty nejhorší jedy, které vám přivodí svrab a svědivé pupínky a otrávím s nimi ten váš zázračný pramen."

Tettigona:2D6-1 → 5(4 +2 - 1) # Go Aggro
Nevím co chci, ale chci to hned!
Paní lesa
Uživatelský avatar
Igor Bohatýr
Příspěvky: 145
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [HRA] Sezení I. - Dobro se představuje

Příspěvek od Igor Bohatýr »

...na severu...

Skřeti přišli brzo. Velmi brzo. Skoro jsem ani nevěděl, co dělat. Pak mě napadlo, že bych použil hlavu. Jen asi jinak.

"Hej, vy tam! Stůjte. Za to, co jste udělali, zaplatíte."

2d6+2(Cool)=9, You don’t expose yourself to extra risk. Otherwise, any harm your prey inflicts is +1.

Stálo mě to hodně vůle, abych pohnul s ústy na tak velkou vzdálenost, ale povedlo se- získalo mi to trochu času, jak tam ti skřeti stáli a dívali se na moji hlavu, jak jim něco říká o placení. Vyšvyhl jsem se do sedla, vyjel zpoza skalky. Otočil Koně proti nim, vytasil meč a rozjel se proti nim. Kdybych se mohl smát, smál bych se. Křičel bych a spílal té černi tam dole, pod kopyty Koně.
Někdo o mě říká, že se do všeho pouštím bezhlavě. Já si zase myslím, že jsem docela chytrá hlavička. Asi máme pravdu oba. Svým způsobem...
Deník
Uživatelský avatar
Císař Evilón
Příspěvky: 165
Registrován: 27. 12. 2017, 15:17

Re: [HRA] Sezení I. - Dobro se představuje

Příspěvek od Císař Evilón »

Janek s úžasem sledoval, jak jezdec nejprve nalákal skřety na svou hlavu a pak vyrazil do boje. Zároveň ale viděl, že skřeti jsou ostražití a něco čekají.

Jak se jezdec objevil, vypálili jeho směrem první salvu.

Igore,

DSuF prosím, a potom deklaruj svůj záměr s nimi a vyhodnoť vhodnou variantou "Seige by force".
Zvědi, špióni, vojáci, monstra a možná i armády císaře Evilóna, jehož říše zla nestrpí na svých hranicích nic dobrého.
Hrozba
Uživatelský avatar
Fanka
Příspěvky: 212
Registrován: 23. 12. 2017, 16:19

Re: [HRA] Sezení I. - Dobro se představuje

Příspěvek od Fanka »

... v Posedné ještě před prvním povážlivým "křup" ...

Štěpka zírá na Rakšu a vypadá, že by byla nejradši aspoň tisíc mil daleko odsud. Překoná nějak strach a začne slabým hláskem: "Paní nedovolí, aby se tu někdo cizí potuloval ..... Pojď za mnou, prosím..... Máme tu maso, výborné ryby.... Paní tu bude co nevidět, povíš nám zatím, co potřebuješ."
Když vidí, jak se Rakša dívá po druhých dveřích, tak ji varuje: "Tam nechoď, je to nebezpečné, už tak jsi raněna. Tam jsou pasti na vetřelce." Pokusí se o úsměv "Ty přece nejsi vetřelec. Ty jsi host. Nebo zákazník?"

Manipulate: Fanka:2D6+1 → 5(3 +1 + 1)#hot
Měla to být manipulace, že nemá dělat bordel a počkat tu.


Rakša udělá trochu rychlejší pohyb, Štěpka nervózně uskočí a vylije džber.

"Iíííík" vyjekne Štěpka, vytřeští oči a začne utíkat pryč. Jak začnou praskat trámy a drolit kameny, tak v jednu chvíli se k tomu rambajzu přidá odněkud z budovy i skřípavý kovový zvuk padající mříže. Štěpku ten zvuk vyděsí o to víc, dojde jí, že je tu na Rakšu zcela sama a Geb jí rozhodně na pomoc nepřijde.

Geb se zabarikádoval v laboratoři
Ticho! nerušit! Pracuji.
Deník postavy
Uživatelský avatar
PánDobra
Příspěvky: 194
Registrován: 27. 12. 2017, 15:13

Re: [HRA] Sezení I. - Dobro se představuje

Příspěvek od PánDobra »

Laskavý MC děkuje, že sis ten MISS vlastně popsala sama a tedy nemusí nic psát.

A na tahu je Rakša.
Pán Dobra
MC pro AW PbP Záporáci
Odpovědět

Zpět na „[AW] {PbP} Záporáci“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů