[HRA] Sezení I. - Dobro se představuje

O čem to celé bude?
Ač se bude hrát ApocalypseWorld, Záporáci nebudou klasické postapo. Záporaci jsou bytosti, tvorové, monstra, temní pánové a ukrutné dámy, kteří žijí svoje životy v dávno opuštěné krajině na samotném okraji civilizace.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Igor Bohatýr
Příspěvky: 145
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [HRA] Sezení I. - Dobro se představuje

Příspěvek od Igor Bohatýr »

...Na severu...

Přece jen se ve svém řemesle vyznali. ice zpanikařili, rozutekli se a zmatkovali, ale alespoň vystřelili několik šípů a některé dokonce zasáhly Koně. Ten se splašil a odběhl do lesa. Pokud jsem jim chtěl udělit lekci, musel jsem nechat Koně běžet a doufat, že ho pozděěji najdu, nebo se ta prázdná hlava vrátí k Věži sama. Rozhodl jsem se rychle. Nechám ho běžet. Postava, která napůl seskočila a napůl spadla musela vypadat komicky. Bez Koně jsem však byl nikým. On mě vezl do boje a skrze něj jsem i občas něco cítil. Ale teď byl pryč. Naštěstí jsem měl plán. Pokud se vrátí přeživší a poví něco o mě, mohlo by to další odradit. Pokud ne... mohl jsem mít problém...

"Hej, vy zablešenci! Jo, vy. Na vás mluvím." Zase jsem se musel opravdu soustředit, abyh pohnul s hlavou na tu správnou stranu.
"Můžete zmizet do vašich smradlavých děr a doupat. Běžte a řekněte, co vás v tomto kraji potkalo. Všecho popište. To, jak vás černý přízrak jezdce pronásledoval tam a zase zpátky zemí. I to, jak vás dostihl. Jděte a řekněte jim, co se stane s každým, kdo se pokusí udělat stejnou hloupost jako vy- vlézt na mé panství. Jděte a řekněte jim to. Nebo možná bude přesvědčivější, když se ani jeden z vás nevrátí? Možná... Zkuste nad tím přemýšlet. Ale rychle."

PD?
Někdo o mě říká, že se do všeho pouštím bezhlavě. Já si zase myslím, že jsem docela chytrá hlavička. Asi máme pravdu oba. Svým způsobem...
Deník
Uživatelský avatar
Doragon Raida
Příspěvky: 267
Registrován: 23. 12. 2017, 18:42

Re: [HRA] Sezení I. - Dobro se představuje

Příspěvek od Doragon Raida »

... Fushaum Uruk ...

Kmen je trochu překvapený, že Jezdci odletěli pod vedením Woraklse a vrátili se se mnou. Nikdo ale nemá odvahu se moc ptát nebo o tom dokonce pochybovat. Navíc hned po návratu hlásí hlídka, že v horách nad táborech zpozorovali něco zvláštního a musí o tom se mnou nutně mluvit.

Vezmu si je do svého stanu, chroupu mrkev a nechám poslouchám novinky. Po pár soustech pustím mrkev a s otevřenou hubou čumím na svoje chlapy.

Podle nich ze severu přiletěla královna wyvern. Monstrózního ještěra sledovali do jeskyně nedaleko od tábora. Byl ověšena řetězy, pomalovaná a asi i zraněná. Prý není pochyb, že od někoho utekla a je teď zranitelná. Víc nepotřebuju slyšet. Odměním pozorné hlídače kedlubnou a zmatené je vyhodím ze stanu. Tak královna wyvern. Cyp je sice spolehlivý pomocník, ale tohle je něco úplně jiného. Na rozdíl od skřetů vede wyverní tlupu vždy nejsilnější samice. V boji smete celou wyverní smečku a šamani o jejich vejcích tvrdí, že se z nich občas vyklube i drak. Tuhle příležitost nesmím zahodit.

V rohu stanu přehrabu své věci a zděšením zařvu. Lahev je pryč! Byla to má poslední vzpomínka na otroctví. Lektvar poslední pomoci, kdy není čas doplnit sílu ovocem a zeleninou. Tak dlouho jsem si ji chránil a teď je v čudu. Moje tekuté vitamíny někdo ukradl!

Vyběhnu ze stanu celý rudý a začnu dělat strašný kravál. Za chvíli je kolem celý kmen.

Zasraní zloději: Doragon:2D6+2 → 5(1 +2 + 2)#HARD
- Sice to nemám, ale vím, kdo to vzal.


Chvíli jen tak kolem rozbíjím držky, než to jeden z Jezdců nevydrží a začne kvílet, že mi láhev vzal on. Worakls tvrdil, že jsem určitě tuhý a tak mi trochu vybrakovali stan. A mou milovanou láhev měl u sebe při lesním nájezdu dneska ráno. Naposledy ji viděl, když s ní jeden zraněný mnich utíkal do lesa.

Nahovno práce. Blbečka zlodějského zatím nechám žít, hezky mi pomůže najít v lesích správného mnicha. Aspoň se zítra nebudu nudit. Teď ale musím spěchat. Popadnu zbroj, kopí, trochu vody, hodně špenátu a vyrazím s hlídkou podívat se po wyverní královně. Bez ní se domů nevracím...

Doragon v tomto sezení končí. V příštím se na vás bude těšit i se svým Specialized battle vehicle.
Per ardua ad vitaminum
Deník postavy
Uživatelský avatar
Císař Evilón
Příspěvky: 165
Registrován: 27. 12. 2017, 15:17

Re: [HRA] Sezení I. - Dobro se představuje

Příspěvek od Císař Evilón »

... na Severu ...

Janek viděl, jak se poslední zbytky zvědů za hrozeb bezhlavého jezdce chvatně vydávají na sever.

Igore, vyhodnoť si Go Aggro, ať do příštího sezení víme, zda si tvou hrozbu vezmou k srdci. A tímto příběh zvědů císaře Evilóna v tomto sezení končí.
Zvědi, špióni, vojáci, monstra a možná i armády císaře Evilóna, jehož říše zla nestrpí na svých hranicích nic dobrého.
Hrozba
Uživatelský avatar
Solfernus
Příspěvky: 103
Registrován: 22. 12. 2017, 16:32
Bydliště: Trosky

Re: [HRA] Sezení I. - Dobro se představuje

Příspěvek od Solfernus »

... u Tomášova "božího mlýna", co zatím mele pomalu ...

Zamyšleně koukám z věže nad mlýnicí, kde jsem tak dlouho sídlil a sleduji hemžení dole, jak Mulisák s Kulhavcem stěhují mé věci z Mlýna do maringotky, kterou sehnali čert ví kde. Je čas vydat se na cestu a přenechat mlýn Tomášovi a Luciovi, jak jsem ostatně slíbil. Ale narozdíl od něj vím, že to nebude napořád. Jednoho dne se sem vrátím a vezmu si zpátky mlýn i s úroky.

Vlastně to ale nebyl zas tak neúspěšný podzim. Zasel jsem sémě hříchu mezi mnichy od svatého Herberta a ti, co se tam nakonec vrátí si hříchy ponesou s sebou. A hříchy, ty jsou jako blechy, snadno skáčou z jednoho člověka na druhého. Silmión, ten se vyvedl ještě lépe, než se dalo čekat a jeho úpis má v Pekle solidní cenu. Navíc jsem skrze něj urychlil i Bukešův pád.

A nakonec, náhoda tomu chtěla, že jsem si zavázal i skřetího náčelníka. Už jen ten samotný fakt s sebou nese výhody a ještě k tomu mi dluží protislužbu. V budoucnu se bude jistě hodit. A to ani nezmiňuji, že jsem si pečlivě uschoval to labutí pero - kus samotného Doragona, stále stižený labutí kletbou. Kdo ví, co by s tím mohl někdo provést...ale pár věcí už mě napadlo...

Dobré vztahy s baziliškou také nejsou na škodu. Zvlášť, když teď nebude jen postrach, ale okřídlený postrach. A vůbec, docela se těším, až vyrazí do mlýna - nevěda, že je pod novým vedením - a pokusí se to tam vyžrat a vypít. To, jak se bude Tomáš tvářit bude k nezaplacení. A čím víc problémů pro něj, tím lépe pro mě.

Vzato kolem a kolem, byl to celkem úspěšný podzim. Usměju se pod fousy, nasadím si široký klobouk s pérem, červený plášť přehodím přes ruku a vyrazím...

Solfernus v tomto sezení končí a opouští svůj podnik.
Nějakou dobu bude na cestách po kraji, poznávat nové klienty, uzavírat kšefty, lákat na úpisy a obehrávat důvěřivce.
Pokud ho budete shánět, táhněte k čertu.
"Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů! Stačí jediný podpis tady...a tady.
Ano, výhradně vlastní krví. To víte, byrokracie, to je peklo..."
Deník postavy
Uživatelský avatar
PánDobra
Příspěvky: 194
Registrován: 27. 12. 2017, 15:13

Re: [HRA] Sezení I. - Dobro se představuje

Příspěvek od PánDobra »

Milá Tettigono,

Co mají elfíci v úmyslu dělat, až přijdou osadníci?

Starci promlouvají o prastarých královstvích, o moudrosti věků, o přirozeném řádu věcí. Je ti jasné, že se v novém uspořádání vidí na vrcholu, jako rada starších, jejíž moudrost prýští z jejich hlav a skrápí obyčejný lid, na který pak padnou takové ty praktické věci jako všechno sehnat, zařídit, postavit, uživit atd. Pokud by z nich byli obyčejní obyvatelé nebo skupinka podivínů, na které nikdo moc nedbá, budou s tím hrubě nespokojení.

Co chtějí, abych udělala já?

Starci promlouvají o očích, které viděly zrození i smrt hvězd, o nadpozemské kráse elfích království a opojném nápoji z ranní rosy a lesku motýlích křídel. Je ti jasné, že nejraději by, aby noví osadníci byli hned po příjezdu uchváceni a ohromeni majestátností svého nového domova a jeho obyvatel, a samozřejmě jejich zvyků. Mohla by to spravit nějaká pořádná slavnost, ale dobře víš, že slavnost takového druhu se snadno může stát neovladatelnou.

Co by je přimělo přestat závislit na pramenu?

Starci promlouvají o světle hvězd zachyceném v lahvičce, o odcházení krásy za tohoto upadlého věku, o příbězích, které nikdy nekončí. Je ti jasné, že aby s tím byli spokojení, musela bys pramen nahradit nějakým kvalitním zdrojem nesmrtelnosti, třeba rituálním olizováním kamene mudrců* nebo pravidelnými dávkami upíři krve. Domníváš se, i když to ti starci rozhodně neřekli, že by zabralo i zavřít je na dva měsíce mimo dosah pramenů a smířit se s tím, že nějaká část tu šokovou terapii nepřežije nebo že jejich mysl skončí v podobném stavu, jako jejich tělo.

*) Obsah rtuti zcela zanedbatelný

Tvůj, vždy vstřícný,
MC
Pán Dobra
MC pro AW PbP Záporáci
Uživatelský avatar
Tettigona
Příspěvky: 245
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [HRA] Sezení I. - Dobro se představuje

Příspěvek od Tettigona »

Přemýšlím o tom, co mi starci vyjevili a s napětí očekávám první osadníky.

Tettigona v tomto sezení končí.
Nevím co chci, ale chci to hned!
Paní lesa
Uživatelský avatar
pietrovonholzkladde
Příspěvky: 299
Registrován: 26. 12. 2017, 10:57

Re: [HRA] Sezení I. - Dobro se představuje

Příspěvek od pietrovonholzkladde »

...v ložnici Pietra na hradu Trosky ...
Po bolestivém letu jej Grahamida s ostatníma uložila do otevřené rakve uprostřed místnosti. Nutno poznamenat, že do tohoto stavu se Pietra dostal až když uviděl Ústraš. Brána bude potřebovat opravit a zpevnit. Ale hrad září jak nový. všude se leskne, jako kyž jej navštívil duch pana Proppera. Pietro sotva to viděl upadl do strnulé pozice šoku.

Gronar tu všude vysmejčila, hrad se blízka a voní po mátě a citrónu. Všechen bordel byl umytej, vyčištěnej. Nádvoří poklizený, hala ani stopa po posledním dýchánku. Bože ta šíša. Ona Vycídila naši šíšu velikosti muže. Ze zašlých vzpomínek zůstal lesklý cín... Gronar se usmívala a hned ho vítala s talířem zeleninové polívky. Grahamida jí málem jednu lískla. Zvedala ruku, ale Pietro jí zachytil. toto gesto mu vyneslo pár facek a uražené opovržení vyceněných tesáků.

Teď okolo plápolá třicet svící a on sotva vnímá tu hádku. "... co si myslíš čubko, " řve Grahamida, "pána budu strážit já osobně, Seru ti na nějaký krvavý jatýrka mladý laně. Potřebuje moji měsíční krev..." "Dámo," odpovídá Gronar klidně až odtažitě a nezúčastněně. "Grahamido, dámo, Pietroušek potřebuje klid, silný vývar, zeleninu, tak ho postaví na nohy a opraví toho jeho filutu. Ano detox bude silný a bolestivý, ale nakonci bude jiný Pietro. Silný. odolný a přírodou obdařený...." "Si se posrala, ty kravo, "naježila vlasy upírka. "Tak hele milostivá, na mě neřvi, nebo tě natřu medvědím česnekem a vykopnu z hradu..."

Takto neslavně s hádnou dvou kohoutů na jednom smetišti, teda dvou žen na hradu Trosky o jednu upíří trosku končí v tomto sezení veliký pán nad životem a smrtí Ústraše a hradu Trosek, Pietro von Holzkladde. Snad zima bude milostivější, než ty dvě saně a on to nějak rozdejchá, protože mít peklo od obou... ?
Cítím to v krvi, cítím to ve vzduchu, cítím to všude...Bažina, smrad, vesničani...konečně se blíží osvěžující válka, to bude krve dost.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Tharagavverug
Příspěvky: 270
Registrován: 22. 12. 2017, 16:10

Re: [HRA] Sezení I. - Dobro se představuje

Příspěvek od Tharagavverug »

... v Dračí řece u Hvozdíkova ...
Nad hladinou jsou vynořené jenom dvě oči pozorující Hvozdíkov a ohromná tlama drakokrokodýla. Když na Tharagavverug padnou stíny odlétajících wyvern, pevně zavře svou tlamu, ve které nese nějakou lahvičku, ponoří se pod hladinu a pokračuje ke svému doupěti.

... o několik dní později ve sluji...
Z hlubin jeskyně vyleze goblin s kotvičkou za pasem, celý od pavučin. Oči má jako talíře.
"... ona... ona má mladé."
"My víme, Grišňáku."
"... a nakladla další vajíčka ..."
"My víme, Grišňáku."
"... a zabalila se do nějakého kokonu u jednoho z těch divných gejzírů..."
"Cože?" Tharagavverug má křídla.
"... a potkal jsem svou starou. Chce se vrátit i s fakanama a ostatníma..."
"COŽE?" Tharagavverug má holding.

Grišňák se sklesle usadí k ostatním. Rozveselí ho až nabídnutá omeleta.
Tharagavverug a její minioni v této session končí.
Její Obludná Nenasytnost, bazilišek Tharagavverug.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Igor Bohatýr
Příspěvky: 145
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [HRA] Sezení I. - Dobro se představuje

Příspěvek od Igor Bohatýr »

...na severu...

Skřeti po mojí hrozbě utekli na někam na sever. Nevím, jestli má slova zabrala tak, jak bych chtěl, ale doufá, že ano. Minimálně proto, že mám pár vých vlastních problémů. Zašel jsem si pro hlavu a popošel po cestě o pár kroků na sever. Tam do země vyryl mečem čáru a na její jižní stranu vyryl něco, co by mohlo vypadat, jako jezdec s kopím bojující s drakem. A pod to nakreslil i něco, co vypadalo jako I. Aby bylo jasno. Hodila by se sem lebka, nebo rovnou kostra, ale pro začátek to snad bude stačít. Pa schoval meč a šel do lesíku hledat Koně. Chudinku vyplašenou jsem ho našel, jak už kvůli podrostu neměl kam dál běžet. Vzal jsem ho za uzdu, konejšil ho a hladil, abych mu mohl vytrhnout šíp. Chvilku jančil, ale dalo se to a protože není úpplně živý, neteklo ani moc krve. Vyvedl jsem ho z lesa, nasedl na něj a pomalu jsme se vydali ke Věži. Tohle byl dlouhý den, ale pár věcí mě ještě čeká...

PJ?
Někdo o mě říká, že se do všeho pouštím bezhlavě. Já si zase myslím, že jsem docela chytrá hlavička. Asi máme pravdu oba. Svým způsobem...
Deník
Uživatelský avatar
Fanka
Příspěvky: 212
Registrován: 23. 12. 2017, 16:19

Re: [HRA] Sezení I. - Dobro se představuje

Příspěvek od Fanka »

Zadunění. Cákanec krve se smrští, změní se na zužující proud a vlije se celý do krku nějakého dobrodruha. Ze země křepce vyskočí elfí hlava, správně se natočí a jako poklička přikryje a utěsní krví již zcela naplněný krk.

Štěpka chroptí a lapá (zcela marně) po dechu. Jednou rukou se drží Rakšina zápěstí a druhou šátrá v záhybu pláště. Vytáhne baňku, chce ji ukázat Rakši, aby si uvědomila, že její oběť není až tak úplně bezbranná. Na konci chodby se zjeví stínová postava dívky, není jí vidět do obličeje, ale je jisté, že je velmi mladá, skoro ještě dítě. Je drobná a má plavé vlasy stejně jako Štěpka. Její částečně zhojená zranění vypadají, že nemohla být rozhodně slučitelná se životem a přesto dívka nese celkem klidně tác s jídlem. Štěpka na ni zírá a zkouší přesvědčit svůj zrak, aby ještě na zlomek vteřiny zaostřil. Pak jí vypadne baňka z roztřesených prstů a odkutálí se pár kroků od nich.

Ozve se dusot těžkých bot a ze zatáčky se vynoří rozběhnutý statný ork, v jedné ruce šavli, pod paží truhlici. Ohlídne se a na tváři se mu rozhostí spokojený škleb. Dupe si to přímo k výbušné baňce. Rakša střelí po Štěpce pohledem, jestli nedokáže v jejich očích zahlédnout příznak hrozícího nebezpečí, ale Štěpce se na obličej již další emoce či výrazy prostě už nevejdou. Rakša se vrhne stranou, strhne tím směrem i Štěpku. Výbuch se nekonal, ork proběhl skrze děvčata a zmizel za druhým rohem a za ním tlupa dalších dvaceti.

Bezpečně se zabarikáduje.

Štěpka se potácivě postaví, pomáhá si přitom o stěnu a v tom chumlu stínových orků se zoufale snaží dostat od Rakši pryč. Chrčí a je jasné, že ji Rakša musí jedním skokem dohonit. Udělá poslední rychlý krok, přelítne okem zeď a prudce se na ni zády přitiskne. Ozve se kovový zvuk a z hrudi jí vyjede na loket dlouhý hrot, přesně z míst, kde do teď tlouklo její srdce.

"Jedno srdce snad Fanka zvládne spravit" pomyslí si ještě.

Existuje snad bezpečnější náruč, než náruč smrti?
Ticho! nerušit! Pracuji.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Fanka
Příspěvky: 212
Registrován: 23. 12. 2017, 16:19

Re: [HRA] Sezení I. - Dobro se představuje

Příspěvek od Fanka »

...v lese u kouzelných pramenů ...

Fanka dorazí do lesa za Tettigonou zcela vyřízená. Bednu si neustále přehazuje na zádech jak ji řežou popruhy a pod bednou se jí bloncá přivázané cosi kulaté, zamotané do tmavé látky. Zastaví opodál a čeká, až paní lesa dořeší co potřebuje s tím sněmem staříků.

"Dobrý den. Jdu nevhod?"

"Potřebuji pomoc s lektvarem a můžu na oplátku zase pomoci já tobě. Nepotřebuješ něco? Víš jak, ruka ruku myje." Podívá se na své zkrvavené ruce a nohy a popojde pár kroků k tůňce pod pramenem, aby si je opláchla.

"Ty jsi dokonalá, ale tvému lesu a především tvým lidem by třeba nějaký posilovací lektvar bodnul."

"Je to jen drobnost, stavila by ses ke mě do tvrze třeba. Co ty na to?"
Ticho! nerušit! Pracuji.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Tettigona
Příspěvky: 245
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [HRA] Sezení I. - Dobro se představuje

Příspěvek od Tettigona »

Změřím si nekromantku přísným pohledem. Ale pak si řeknu, že by mohla být užitečná. Rychlým kouzlem stvořím z kousky kůry neprodyšnou nádobu a naberu do ní vodu z pramene. Pak se k ní vrátím.

"Ráda se stavím. Podívej se prosím zatím na tuhle tekutinu," podám ji nádobu. "Hlavně to nepij! Až přijdu, pomůžu ti s tím, co potřebuješ a sama tě požádám o protislužbu týkající se, ehm, jaksi...." skloním se k Fance a zašeptám: "... náhrady této tekutiny."

Ráda ti pomůžu.

Na oplátku bych chtěla, aby sis vypsala projekt na náhradu tekutiny za něco méně ... ehm .... no, víš co.
Nevím co chci, ale chci to hned!
Paní lesa
Uživatelský avatar
Rakša
Příspěvky: 91
Registrován: 22. 12. 2017, 22:56

Re: [HRA] Sezení I. - Dobro se představuje

Příspěvek od Rakša »

...tvrz Posedná...

Rakša se dívá do Štěpčiných vyhasínajících očí. Pohladí ji po tváři.
"Máš toho v sobě víc, než jsem čekala." Přejede prstem po zkrvaveném hrotu, který ční Štěpce z prsou, a pak si ho zamyšleně olízne. "A nemyslím to jen doslova. Tak tohle setkání vezmeme za nerozhodně, co říkáš?" Nevypadá ale, že by očekávala odpověď.

Pak si všimne zvláštního šperku, který má Štěpka zavěšený na krku. Mezi krví prosvitne tyrkys. Rakše se zalesknou oči, stáhne řemínek Štěpce z krku a sama si ho navlékne. "Nevypadáš zrovna jako typ na šperky. Že by byl památeční? Důležitý? Tak kdybys ho chtěla zpátky, tak se přihlaš."

Pak se otočí od Štěpky a chaos, který jako by se na těch pár okamžiků stáhl, udeří s obnovenou silou. Kolem procházejí stíny útočníků i obránců, vítězů i poražených. Vzduch zní tisícem hlasů. Uprostřed stěny se objeví průchod, který tam před chvílí nebyl... Nebo to možná mizí stěna, která tam už sto let není? "Sakra práce, přece musí existovat cesta dovnitř. A jestli teď není, tak stejně někdy byla, nebo bude."

Raksa:2D6+1 → 9(4 +4 + 1)#read a sitch, sharp
Kudy se dostanu dovnitř?
Uživatelský avatar
Fanka
Příspěvky: 212
Registrován: 23. 12. 2017, 16:19

Re: [HRA] Sezení I. - Dobro se představuje

Příspěvek od Fanka »

Jo, ono ti šílení vědátoři nejsou úplní magoři a své cennosti mají dobře ukryté. Asi nejlepší způsob, jak se dostat dovnitř je počkat na Fanku a zkusit se s ní domluvit nebo ji nějak oblafnout.
Ticho! nerušit! Pracuji.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Rakša
Příspěvky: 91
Registrován: 22. 12. 2017, 22:56

Re: [HRA] Sezení I. - Dobro se představuje

Příspěvek od Rakša »

Rakša si najde klidnější kout, kde fantómů a pastí ruší co nejmíň, stočí se do klubíčka, a ještě z polospánku si mumlá: "A já jí řeknu, že si chci jen půjčit knížku a zííív, a zmizet, to určitě vezme."

Raksa:2D6+2+1 → 7(3 +1 + 2 + 1)#manipulate, hot+sitch
Pokud to nespadne níž, nabízím xp
Odpovědět

Zpět na „[AW] {PbP} Záporáci“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti