Igor (Driver)

O čem to celé bude?
Ač se bude hrát ApocalypseWorld, Záporáci nebudou klasické postapo. Záporaci jsou bytosti, tvorové, monstra, temní pánové a ukrutné dámy, kteří žijí svoje životy v dávno opuštěné krajině na samotném okraji civilizace.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Igor Bohatýr
Příspěvky: 145
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Igor (Driver)

Příspěvek od Igor Bohatýr »

Igor zvaný Bohatýr, pán Strážné a vítěz nad Hvozdíkovem

Igor byl jedním z těch, co přišli ze stepí od mocného cara se svou družinou, aby si vydobili slávu, získali nějaké to jmění a v mezičase se věnovali i jiným činnostem. Jednoho dne se zapletl s místními lapky (či jinou družinou, detaily si moc nepamatuje) a poté, co se od něj v lese odtrhla jeho družina se vším vybavením, se musel ukrýt v napůl rozpadlé věži. Naneštěstí, jeho věrný oř si při útěku lesem o zlom krk zlomil nohu. Pokud dosud měl nějakou šanci na přežití, teď i ztratil. Koně nechal svému osudu a rozběhl se vstříc věži. Vevnitř našel jakési bezpečí, jeho pronásledovatelé ho do věže nenásledovali a on si oddechnul. Na chvíli. Ze starobylého sklepení na něj vyběhl jakýsi patvor a on s ním musel bojovat na život a na smrt. Po dlouhém boji zvítězil, ale v tomto souboji se dvojici podařilo narušit statiku věže a ta se začala bortit. To bylo to poslední, co si Igor pamatuje. Potom jen tmu, a když se konečně vzbudil, byl velice překvapen tím, že žije. A jeho překvapení bylo o to větší, když si všiml své hlavy, jak bezvládně leží pár metrů před ním. To, že žije, nedokáže vysvětlit. Prostě to tak je. Sehnal si nového koně a usídlil se ve staré věži.

Obrázek

Obrázek i můj lehce upravený a zmenšený avatar jsou vzati odtud
https://www.deviantart.com/art/Headless ... -183972793


Staty
Cool+2
Hard+2 (lvl up)
Hot 0 (lvl up)
Sharp 0
Weird+2 (Hocus tah)

Výbava

Zmej (specialized battle vehicle)

Massive 1 (dvě battle options; jedna za volbu)
Armor 2, Handling 1
Výzbroj:
Oheň jím plivaný, síly takřka pekelné: 4-harm close area messy (přefluffovaný granátomet).

Když se tahle věc dobelhala z Pustin, říkal jsem si, na co mi bude. Poté, co to na mě vyplivlo oheň a málem mi to zabilo Koně, jsem nepochyboval. Dal jsem mu nějaký zbytek z medvěda a něco, co Zubina ještě nalovila. Tento agresivní tvor se ke mně dokonce začal lísat. A když jsem ho začal krmit pravidelně, dokonce mi olizoval ruku. Ve Věži se pro něho v přízemí našlo. Sice byl trochu problém s jídlem, ale Zubina se ukázala jako dobrá lovkyně. Jídlo se našlo. Párkrát jsem se na něm projel, ukázal se jako výtečný oř pro výjezdy (off-road). Byl i silný (muscular), ale ne moc rychlý. Ale dokázal se dostat kamkoli. Jen byl trošku hlučný (load). Jo, a říkám mu Zmej. A má tři hlavy. Naštěstí stačí ovládat tu prostřední, což mi jde. Ta je totiž vůdce smečky, další dvě jen poslouchají tu, co poslouchá mě. Ale nemá křídla.

Kůň
Velký upravený zombokůň. Pozor. Kouše. Dá se říci, že i rychle běhá, přidaná svalovina se fakt vyplatila- je větší a rychlejší. Jen není tam, kam většnou padají zásahy a trošku se trhá a moc toho nevydrží. A pak si můžu jít sehnat nového koně.

Speed 1/Handling 1/Armor 0/Massive 1

Meč
3-harm messy

Taky mu nějak říkám. Meč. Asi nemám moc představivosti, ale jméno si vymyslí ti, co ho zdědí. Je spolehlivý, dobře ovladatelný a vykovaný. Precizní severská práce. Neměnil bych ho za nic... možná ze nějakého nového Zmeje, nebo lepší Meč.

Luk
2-Harm, far, možný DSuF

Je to fušeřina, ale i tak mu říkám Luk. Ukradl jsem ho vyvrhelům, ale musím se s ním ještě něco naučit. Je podivně dlouhý, šípy taky, a tětiva občas vyletí.


Oblečení z kůže nošené na pláních. Nyní sešlé a potrhané, ale kdyby se mu někdo věnoval...


Moc

Je jí věž, ve které žije se svým ořem a odkud vyjíždí na jízdy po kraji. Trochu ji spravil, vyvěsil něco, čeu by se dalo říkat praporec a okolo se začínají toulat nějací pobudové, co by potřebovali vůdce. Třeba i bezhlavého.

Vztahy
Kdo mě vytáhl z fakt velkýho průšvihu? 1Hx (Rakša. Zahnala ty, co po mě šli. A pak mi donesla letáky s mojí hlavou. Co víc si přát?)

Kdo se mnou byl celé dny na cestě? 2Hx (Fanka. Kvůli ní jsem definitivně přišel o hlavu)

Koho z vás jsem někdy viděl zírat na oblohu? 3Hx (Bazilišek, co by chtěl létat.)

Všichni ostatní (tedy Pietro, Doragon, Gwilwithel a Tettigona) mají -1

Evilón -1

Tahy

Eye on the door (Driver)
name your escape route and roll+cool. On a 10+, you’re gone. On
a 7–9, you can go or stay, but if you go it costs you: leave something behind or take
something with you, the MC will tell you what. On a miss, you’re caught vulnerable, half
in and half out.

Daredevil (Driver)
if you go straight into danger without hedging your bets, you get +1armor.
If you happen to be leading a gang or convoy, it gets +1armor too.

Nelítostný (Merciless; Battlebabe)
When you inflict harm, inflict +1harm.

Fortunes (Hocus)
At the beginning of the session, roll+fortune. On a 10+, your followers have surplus. On a 7–9, they have surplus, but choose 1 want. On a miss, they are in want. If their surplus lists barter, like 1-barter or 2-barter, that’s your personal share, to spend for your lifestyle or for what you will.

Divine protection (Hocus)
Your gods give you 1-armor. If you wear armor, use that instead,
they don’t add.

Fucking wacknut
You get +1weird

Charismatic
When you try to manipulate someone, roll+weird instead of roll+hot.

Následovníci

Slíbili mi, že se o mě jakožto jejich proroka postarají. Kromě toho, že mám vede Věže základy chrámu se ke mně nachomýtly skoro dva tucty lidí, co si myslí, že jsem něco více.
Nejsem. Mám chrám a tykám si s bohy. Ale když už tady jsou, mohl bych je využít. Do Věže si je nepouštím, ale venku si postavili nějaké zemnice, kde snad přežijí, než jim najdu nějaké bydlení. Mají mě teď ze vůdce a člověka, co je za ně zodpovědný, jak to řekl ten učený (want: judgement). Když mi jsou tak věrní, neutíkají, ale za to strašně žerou (want: desertion vyměněno za want: hunger). Umí si něco vydělat (+1 barter), jenže to má i svou stinnou stránku: neváhají se trhnout, když jim jde o krk.
Jsou jich teda skoro dva tucty, jak jsem řekl a zatím si je moc nepamatuji: učený Jaromír, co zdrhl odněkud ze semináře, silný Oldřich, co je vede, Boleslav, co kdysi zabil vlastního bratra, Vratislav, co si myslí, že je žrec, Břetislav, co si myslí to samé a rád by to tady vedl.

Wants:
hunger
desperation
judgement

Fortune +2
Surplus: 1-Barter, Augury

Pravidly je toto:
Your followers, taken as a body, constitute a powerful psychic antenna. Surplus: +augury.
Your followers are involved in successful commerce. +1fortune.
Your followers rely entirely on you for their lives and needs. Want: +desperation.
Your followers aren’t really yours, more like you’re theirs. Want: judgment instead of
want: desertion

A pak
your court
travel with you


Vylepšení-Hocus

() get +1cool (max cool+2)
() get +1hard (max hard+2)
() get +1sharp (max sharp+2)

(x) get a new hocus move
() get a new hocus move
() choose a new option for your followers
() choose a new option for your followers
() get a holding (you detail) and wealth
() get a move from another playbook
() get a move from another playbook



Vylepšení-Driver

() get +1cool (max cool+3)

(X) get +1hot (max hot+2)
() get +1sharp (max sharp+2)
() get +1weird (max weird+2)

(X) get a new driver move (My other car is a tank)
() get a new driver move
() get a new vehicle (you detail)

(X) get a garage (workspace, you detail) and crew
(X) get a move from another playbook (Merciless)
(X) get a move from another playbook (+1 Hard, kdosi to má)

*normálně napsané jsem již vzal
Naposledy upravil(a) Igor Bohatýr dne 25. 1. 2019, 15:42, celkem upraveno 26 x.
Někdo o mě říká, že se do všeho pouštím bezhlavě. Já si zase myslím, že jsem docela chytrá hlavička. Asi máme pravdu oba. Svým způsobem...
Deník
Uživatelský avatar
Igor Bohatýr
Příspěvky: 145
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: Igor (Driver)

Příspěvek od Igor Bohatýr »

První sezení

Higliht staty:
COOL.
HARD.

Barter na první sezení:
Investováno: 2
Zbývá: 2-1(vesani, manipulate)=1+2(gigy)=3-1(lifestyle 3. sezení)=2

Expy
1 (jízda k vesnici-Deal with a bad terrain)
1(pronásledování zvědů- You're the cat)
1("boj" se skřety-Go aggro)
1(past na skřety-Bait a trap)
1(výjezd na skřety-Do somethink under fire) =5(lvl)

1(výjezd na skřety II, tentokrát-Seize by force)
1(go aggro na skřety- go aggro)
Někdo o mě říká, že se do všeho pouštím bezhlavě. Já si zase myslím, že jsem docela chytrá hlavička. Asi máme pravdu oba. Svým způsobem...
Deník
Uživatelský avatar
Igor Bohatýr
Příspěvky: 145
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: Igor (Driver)

Příspěvek od Igor Bohatýr »

Barter
2-1(skřeti)=1
1+2(medvěd)=3

Hightlight statů
Hard
Weird

Expy
1 (lay down fire)
1 (seize by force)
1 (go aggro na Věž)=5=levl= move from another playbook=>mercilles
1 (go aggro od Zubiny na kněžku)
1 (seize by force na vyvrhely)
1(seize by force na medvěda prostřednictvím Zubiny)
1(seize by force na medvěda prostřednictvím Zubiny dva)
1(open your brain)=5. Nová úroveň, beru Specialized battle vehicle, ještě specifikuji

Harm
10:00

Gig od Zubiny, odvézt ji někam, kde může lovit -> 2-Barter
Někdo o mě říká, že se do všeho pouštím bezhlavě. Já si zase myslím, že jsem docela chytrá hlavička. Asi máme pravdu oba. Svým způsobem...
Deník
Uživatelský avatar
Igor Bohatýr
Příspěvky: 145
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: Igor (Driver)

Příspěvek od Igor Bohatýr »

Třetí sezení

Barter
3-2(lifestyle)=1+2(rabování)=3-1(podplacení kněze)=2

Hightlight statů
Hot
Sharp

Expy
1 (manipulace se Srdcovou královnou)
1 (read a sitch)
1 (rozhovor se zbojníky)
1 (vedení útoku na Hvozdíkov)
1 (Zubina hledá věrozvěsta)=>Lvl up. (beru garáž a posádku)
1 (manipulace trpasličím knězem)
1 (dozvídám se tajemství Laakiho přítomnosti v kraji)
1 (dozvídám se tajemství Jájovy přítomnosti v kraji)
1 (zpívám Kutululů)
1 (Zubina štve Vlada proti Laakimu)=>Lvl up. (+1 Hot)
1 (zjišťuji, jak je na tom ex-skřetí náčelník)
1 (hledáme cestu do hory)
1 (co má Doragon v plánu s knězem?)
2 (Slezina)=>Lvl up, change your character to a new playbook

Harm
03:00
Někdo o mě říká, že se do všeho pouštím bezhlavě. Já si zase myslím, že jsem docela chytrá hlavička. Asi máme pravdu oba. Svým způsobem...
Deník
Uživatelský avatar
Igor Bohatýr
Příspěvky: 145
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: Igor (Driver)

Příspěvek od Igor Bohatýr »

Čtvrté sezení

Barter (1 za lifestyle, 1 zbývá na začátek + 1 za fortunes)
2

Highlite
Sharp
Weird

Harm
[] 0
[x] 0-3
[x] 3-6
[] 6-9
[]9-10
[] 10-11
[] 11-12

Zkušenosti
1 (Není fog of war Zubina na cestě)
1 (Není fog of war Oleg u řeky)
1 (read a sitch na Troskách)
1 (propagace výrobku)
1 (vysílání ze Strážné)
1 (read Lusiel)
1 (není fog of war)
1 (Augury)=>8; nová úroveň
1 (Manipulate u brány)
1 (RaP trpaslíci)
Někdo o mě říká, že se do všeho pouštím bezhlavě. Já si zase myslím, že jsem docela chytrá hlavička. Asi máme pravdu oba. Svým způsobem...
Deník
Odpovědět

Zpět na „[AW] {PbP} Záporáci“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti