[META] {AW PbP} Záporáci - Nábor hráčů

O čem to celé bude?
Ač se bude hrát ApocalypseWorld, Záporáci nebudou klasické postapo. Záporaci jsou bytosti, tvorové, monstra, temní pánové a ukrutné dámy, kteří žijí svoje životy v dávno opuštěné krajině na samotném okraji civilizace.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

[META] {AW PbP} Záporáci - Nábor hráčů

Příspěvek od MarkyParky »

Nábor postav na PlayByPost ApocalypseWorld

Protože už se nám před časem s Nesmrtelnými podařilo tady na fóru prakticky vyzkoušet, že ApocalypseWorld a PlayByPost formát jde velmi dobře k sobě, a ptože revize DrDII je venku a já mám tedy zase trochu více času, dovoluji si zahájit nábor na jednu hru, kterou bych zde rád odvedl.

Na ideu téhle hry mě přivedl Maugir, kterému tímto děkuji, že mi ukázal, jak se dá u "tabletop" hry hezky otočit role hráčů a Pána Jeskyně. Rád bych se stejnou ideu pokusil převést i na fórum.

O čem to celé bude?

Ač se bude hrát ApocalypseWorld, Záporáci nebudou klasické postapo. Záporaci jsou bytosti, tvorové, monstra, temní pánové a ukrutné dámy, kteří žijí svoje životy v dávno opuštěné krajině na samotném okraji civilizace. Zdejší kraj byl kdysi bohatý, ale protože ležel na hranicích mezi zemí krále Dobroslava a říší císaře Evilóna, stal se bojištěm velké války, pak byl vypleněn a upadl v zapomnění, jen v pár vesnicích přežilo několik desítek lidí. Byl tedy ideálním místem, do kterého se naši Záporáci stáhli z civilizovanějších krajů, kde jim a jejich potřebnám nikdo nerozumí a nikdo je tam nechce. Místní se naučili, jak se Záporáky vycházet, jak je třeba je uctívat, co je třeba jim obětovat či čím je potěšit, aby je příliš neobtěžovali. Takto si všichni spokojeně vedle sebe až do nedávna žili.

Ochutnávka mapišky:
Mapa03.jpg
Bohužel pro ně, v poslední době i na kraji tohoto kraje vyrostlo malé městečko a jeho slušní měšťané jsou rozhodnuti šířit dál (ohněm i mečem) dobro civilizace a kultury. Jakmilenarazili na pravé pány tohoto kraje a jejich způsoby, rozkřiklo se do světa, že ve zdejším kraji ještě žijí bytosti, jejichž trofeje či poklady mohou dobrodruhům přinést slávu. Uctívání starých tvorů a obětiny podivným bytostem se také nelíbí uctívačům toho Jediného Opravdového Boha "Joba". A navíc hrozí, že pokud se hrozivý císař Evilón dozví, že na jeho hranicích se opět objevují vetřelci, rozhodne se zdejší krajinu zapojit do svého císařství a podrobit si všechny její obyvatele.

Kdo jsou tedy naši Záporáci?
(Jak se mi budete hlásit, budu zaplňovat)
• Angel = Ježibaba schopná obnovit Záporákům ztracenou sílu lektvary
Battlebabe = Vlkodlak či jiný lykantrop nebo lykantropka, měnící podoby - Pieta
• Brainer = Černokněžník či Čarodějka, schopná mocných psychických kouzel
Chopper = Skřetí náčelník či náčelnice, vedoucí tlupu divokých skřetů - Sarsaparillos
Driver = Bezhlavý rytíř brázdící krajinu na strašidelném oři či v temném kočáře - Paul
Gunlugger = Bazilišek, Chiméra či jiná - Faskal
Hardholder = Upír, fext či jiný nemrtvý, vládnoucí kraji ze svého hradu - PetrH
Hocus = Lesní bohyně, kterou uctívají potomci prastaré eflí komunity - MarkyParky
Maestro’D = Ježibaba s chaloupkou na muří noze, plnou lektvarů a jiných prostředků k ovlivňování osudu lidí Cor
Savvyhead = Nekromant, Dr. Frankenstein či jiný šílený experimentátor s laboratoří - Komi
• Skinner = Víla či Satyr, tančící po loukách, hrající na panovu flétnu a oblouzňující případné diváky

Zatím se přihlásili 3 hráči, hra jich unese mnohem víc, takže se klidně hlašte další. Postavy, které nebudou obsazeny hráčem, zůstanou ve hře jako NPC s vlastní agendou.

Jak budeme hrát?

= Budeme hrát ApocalypseWorld ve druhé edici, jen se silným reflufem do výše uvedeného settingu. EDIT: I pokud ten systém neznáte, nebojte se ho. Není složitý.

= Bude to hra o silných hráčských pravomocech. Využijeme dynamiky toho, jak se v AW střídá pravomoc popisovat události - dokud se vám bude dařit, budete si moct popisovat příbéh vašeho Záporáka do značné míry samy. Jakmile však padne MISS, bude na tahu PÁN DOBRA (dále jen PD) a budou se dít věci. Pokud si nejste jistí, co si pod tím představit, mrkněte se do sekce Vaše hry na Nesmrtelné, kde už jsme tenhle způsob PbP hraní celkem úspěšně používali.

= Ve hře není předem připravená žádná hlavní zápletka - jen základní nastavení, toho, kdo přichází a že pokud Záporáci něco neudělají, je to s nimi nahnuté, protože jejich dungeony budou brzy vypleněny davy hrdinů. Tomu bude odpovídat i stylizace, bylo by fajn, kdybychom opravdu dokázali do hry dostat feeling toho, že každý z vás je vlastně Pánem Jeskyně a řeší problémy plynoucí z toho, že jeho "dungeon" prolézají lidé, kteří tam "nemají co dělat". Protože to ale je AW a v něm platí "Let's play to discover", může se stát, že nám nějaká hlavní zápletka vybublá - tomu se nebudem bránit a necháme to na hře.

= Délka a rychlost hraní - určitě to bude o dost kratší a méně intenzivní než Nesmrtelní. Moje představa je, že vás čeká celkem 6 jakýchsi "vln" útoků na vaše jeskyně, hrady a sídla, každá vlna bude pravidlově odpovídat jednomu AW sezení. Co se tempa týká, tak protože hra nebude družinovka, v principu by mělo být možné, že bude hrát víc hráčů a každému poběží hra jiným tempem. je Mohou se tedy zapojit i hráči, kteří mohou odehrát jen dvakrát či třikrát za týden. Prakticky ale už mám vyzkoušeno, že v průběhu "sezení" mají lidé tendenci hrát aktivně a pak si vždycky "mezi sezeními" dáme nějaký oddech, kdy hra poběží volněji. Teoreticky by nám to mohlo vystačit tak na 3-4 měsíce hraní, nejvýše půl roku.

= To, že hra nebude družinovka má vliv i na styl hraní - občas může dojít k nějaké interakci mezi Záporáky a nemusí být vždy sluníčková. Můžete kout pikle, navazovat různé přátelské i milostné vztahy či naopak dávat prostor animozitám mezi nestrvůrami. Jediné, co bude dané, bude plot imunity - přeci jen jste všichni Záporáci a tak se nikdy vzájemně nezabijete a nevyřadíte se tak z příběhu. Resp. - vražednou akci na sebe zahrát můžete, ale s ohledem na povahu vašich (ne)životů půjde jen o dočasné vyřazení a vždycky se z toho nějak vylížete. A navíc si pamatujte, že pokud vás některý spoluhráč naštve, je důležité, aby zůstal na živu a tak si mohl vypít hořký pohár vaší pomsty do poslední kapičky ;o)

= Techniky budeme hrát tady na fóru, k házení budem používat rolz.org, kde budeme mít zároveň založenou místnost, ve které budem občas kecat o hře, případně můžem (nepovinně) ten kanál občas využít i na zrychlení hry, když tam něco proberem (typicky volby tahů, kde interagují dva hráči) a na fórum se napíše až výsledek. Z principu to ale není nutné a je možné používat rolz jen na házení.

To by prozatím mohlo stačit, podrobnější info o tom, co a jak bych nadhodil, až bude zřejmé, kolik nás bude hrát. Hlašte se! ;o)
Naposledy upravil(a) MarkyParky dne 23. 12. 2017, 14:47, celkem upraveno 8 x.
Uživatelský avatar
Cor
Příspěvky: 1190
Registrován: 26. 3. 2013, 10:10

Re: [AW] {PbP} Záporáci - Nábor hráčů

Příspěvek od Cor »

OMG
Já asi neodolám a přidám se. :-)
Jen ještě nemám vymyšleno za co, lákal by mě asi Maestro, ale nevím, jestli chci hrát Babu Jagu. Co kdybych hrál Maestra jako čerta a místo chaloupky na muří nožce tam byl čertův mlýn nebo něco takového?
BTW: Co Faceless, Show, Waterbearer, The News a Child-thing? Nebudou?
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9046
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: [AW] {PbP} Záporáci - Nábor hráčů

Příspěvek od Faskal »

Tharagavverug - Gunlugger (bazilišek)
Vzhled:
drakokrokodýl s divným korunkovitým výrůstkem na hlavě
nejasné pohlaví
ošoupané šupiny
spousta jizev po těle
malá prasečí očka

Obrázek
A tenhle dobromyslný kukuč půjde na ikonku:
Obrázek

Stats Cool+1, Hard+2, Hot-1, Sharp+1, Weird=0
Gear
- tvrdá kůže (2-armor)
- horda zlatých - nebo aspoň třpytivých - předmětů (2-barter)

Fuck-off big guns
- Dračí kyselinový dech: 4 harm close area messy (granade launcher)

Serious guns
- Vražedný pohled baziliška: 3 harm far loud (hunting rifle)
- Pohled prochází brněním (ap ammo)

Backup weapons
drápy 3 harm hand messy (machete)

Moves 3
Hadí nátura (Fuck this shit: name your escape route and roll+hard.)
Z rodu draků (Insano like Drano: hard+1)
Léčivé oslintání (Prepared for the inevitable: medkit)


Při jednom z prvních level up beru holding:

* 60–80 duší, menší část omladina, větší část goblini
* živí se lovem, sem tam sežerou nějakého obchodníka, goblini občas vylezou do civilizace (surplus: 1-barter, want: anxiety)
* relativně bezpečná jeskyně

Vyber 2
* mladí drakokrokodýlové rychle rostou, goblini se táhnou za prachama (Surplus: +growth)
* poskoci někdy dovlečou od Tvora z hlubin Jeskyně užitečné věci (Surplus: +1barter, want: +obligation)

Vyber 1
* Nejmenší omladina by pořád žrala a neumí nebo nechce lovit a raději z nějakého důvodu olizuje stěny kaloricky nevydatné jeskyně (Want: + famine)

A při jiném z prvních levelů beru gang

15 násilnických sviní (baziliščat) s malými zoubky a ještě měkkou kůží

Vyber 2
* mladí mají ostré zoubky, protože jsou prorostlé minerály prostupující jeskyni (+1 harm)
* mladí z gangu jsou soběstační, dokáží si sami nalovit žrádlo a dotáhnout občas i cetky (+rich)

Vyber 1
* je to "pack of fucking balisks" (+savage)
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [AW] {PbP} Záporáci - Nábor hráčů

Příspěvek od MarkyParky »

Cor:
Vítej.

Zkus si navrhnout Čertův mlýn podle pravidel a vymyslet, proč ti do něj lezou lidi a co jsou tví štamgasti. Když to bude fungovat, tak klidně buď čert (a angel bude Ježibaba).


Rozšířená povolání jsem se tentokrát rozhodl do hry nezapojovat, mají tendenci se příběhově "utrhávat ze řetězu" a zasahovat do reálií světa - což mi jindy přijde v pohodě a žádoucí, ale tady mi to přišlo kontraproduktivní.

Faksal:
EPIC!

Jen, není
* Mladí by pořád zřali a neumí nebo nechtějí lovit (Want: + famine)
* mladí z gangu jsou soběstační, dokáží si sami nalovit žrádlo a dotáhnout občas i cetky (+rich)
vzájemně ve sporu?
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9046
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: [AW] {PbP} Záporáci - Nábor hráčů

Příspěvek od Faskal »

Jedno je holding, druhé je gang. To jsou "fucking basilisks", ti se dělit o žrádlo nebudou.
Přepíšu to v holdingu na "nejmenší omladinu".

Edit:
* Nejmenší omladina by pořád žrala a neumí nebo nechce lovit a raději z nějakého důvodu olizuje stěny kaloricky nevydatné jeskyně (Want: + famine)
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: [AW] {PbP} Záporáci - Nábor hráčů

Příspěvek od PetrH »

Laka me baba na kuri nozce;) bude potom na parni pohon?
Edit: blbe vidim na telefonu, cor ma prednost, pak tedy upira z hradu;)
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [AW] {PbP} Záporáci - Nábor hráčů

Příspěvek od MarkyParky »

Vítej, zlodruhu!
Uživatelský avatar
komi
Příspěvky: 674
Registrován: 17. 8. 2012, 19:07

Re: [AW] {PbP} Záporáci - Nábor hráčů

Příspěvek od komi »

Skvělé, skvělé, vítejte kolegové zlosynové!
Uživatelský avatar
Fanka
Příspěvky: 212
Registrován: 23. 12. 2017, 16:19

Re: [AW] {PbP} Záporáci - Nábor hráčů

Příspěvek od Fanka »

Savvyhead/nekromancer/dr. Frankenstein

Fanka od Kamene přišla na svět v malé chaloupce, krčící se na samotě na úpatí nízké skály. Žila tam se svými rodiči a kupou sourozenců až dorostla v děvče na vdávání. Bylo to děvče plaché jako laň, pilné jako včelka, krásné jako z růže květ a v neposlední řadě bohužel také blbé jak štoudev. Od malička se ráda toulala po lesích, vlastně možná se ani ráda netoulala, jen se tak nějak zapomněla, když trhala maliny nebo ztratila, když pásla husy. Rodiče jí aspoň dali psa, který chodil s ní a často jí pomohl dostat se domů. Dala mu jméno Fouňa. Každopádně občas jej zapomněla uvázaného doma a občas zabloudila i s ním, takže několikrát došla až do nejhlubších lesů a tam viděla věci a bytosti, před kterými by jiní utekli hrůzou. Ale ona ne! Neměla dost rozumu a předvídavosti ani na to, aby se začala bát, křičet a utíkat.

Jednou, když se jí opět podařilo ztratit, dostala se do míst, kde nikdy předtím nebyla, našla opuštěnou rozpadající se tvrz, v níž se ukryla se před chladem a větrem. Tam objevila pozůstatky a ostatky po jejím bývalém majiteli. Měla hlad a žízeň a v polici stály vyrovnané nějaké nádobky, tak odšpuntovala první a obrátila ji do sebe. Když o něco později konečně přestala zvracet, pořádně si místnost prohlédla. Všimla si knihy na stole, různého vybavení, o kterém ale vůbec netušila k čemu slouží a také podivných tělesných změn na nalezené mrtvole. Odšpuntovala další lahvičku, přičichla, na zlomek vteřiny se zamyslila a pak odlila trochu do misky Fouňovi....

Obrázek

LABORATOŘ
- Zapastěná - Byly tam ještě než jsem přišla, naštěstí vyřazené z provozu, jinak bych tu už nebyla.
- Odborní asistenti
Fouňa - shání pokusné subjekty a hlavně má nějaký šestý smysl na lektvary. Třeba když Fanka někomu podá jed v jeho přítomnosti, tak se rozštěká. Párkrát jí bez jakéhokoli pokynu donesl v tlamě lahvičku s přísadou, která vylepšila vyráběnou věc.
Štěpka - asi 13 letá holka, dříve tulačka, už je z ní poslušná pomocnice.
Geb - původní majitel laboratoře, jehož mrtvolu tenkrát našla ležet na zemi. Přivedla jej zpět, jazyk mu ale uhnil, tak vydává jen pazvuky, například "geb". Naučil ji vyznat se v jeho knihách a nějakým způsobem číst. Nebylo snadné mít slovní zásobu idiota a učit se číst od němého.
- Sklep plný surovin - jakože až po strop.

VZHLED
Hezká mladá žena, které už zůstal ten něžný, důvěřivý a bezbranný pohled, jakým se na svět dívají čerstvě narozená telátka. Štíhlá postava oděná většinu času do (podle Geba) nehořlavého a nepromokavého pláště. Záplaty skrývají propálená a proleptaná místa.

STATY
Cool-1
Hard=0
Hot+1
Sharp+1
Weird+2

MOVES
-Reality’s fraying edge - jedna z mých věcí v laboratoři je extrémně silný magický artefakt, umožňuje tah Augury. Je to mozek plaza. Je uchován ve velké nádobě, tvrdý je jako křemen, podobně těžký a lehce průsvitný. Starám se o něj dle instrukcí z Gebových knih, kde je popsáno, v jaké směsi chemikálií musí být uchováván a jak často je doplňovat a měnit. Je mým vzdáleným snem, že k tomu mozku najdu či vyrobím tělo.

-Things speak - whenever you handle or examine something interesting, roll+weird. On
a hit, you can ask the MC questions. On a 10+, ask 3. On a 7–9, ask 1:
• Who handled this last before me?
• Who made this?
• What strong emotions have been most recently nearby this?
• What words have been said most recently nearby this?
• What has been done most recently with this, or to this?
• What’s wrong with this, and how might I 􀃫x it?
Treat a miss as though you’ve opened your brain to the world’s psychic maelstrom and
missed the roll.

-Augury
When you are able to use something for augury, roll+weird. On a
hit, you can choose 1:
• Reach through the world’s psychic maelstrom to something or
someone connected to it.
• Isolate and protect a person or thing from the world’s psychic
maelstrom.
• Isolate and contain a fragment of the world’s psychic maelstrom
itself.
• Insert information into the world’s psychic maelstrom.
• Open a window into the world’s psychic maelstrom.
By default, the effect will last only as long as you maintain it, will
reach only shallowly into the world’s psychic maelstrom as it is local
to you, and will bleed instability. On a 10+, choose 2; on a 7–9,
choose 1:
• It’ll persist (for a while) without your actively maintaining it.
• It reaches deep into the world’s psychic maelstrom.
• It reaches broadly throughout the world’s psychic maelstrom.
• It’s stable and contained, no bleeding.
On a miss, whatever bad happens, your antenna takes the brunt of it.

Obrázek
onen magický artefakt

VYBAVENÍ
- Otrávená kudlička - stun gun (s-harm hand reload) - reload je to proto, že se musí po použití zastrčit do pouzdra, aby do sebe zase nacucala oblbovák.
- Skleněné odrátované baňky s překvapením - Grenades (4-harm hand area reload messy)
- Ten její plášť sice není ani nehořlavý ani neproleptatelný, ale je hrubý a pevný (1 armor)

MOC
Fanka se příliš nezajímá o lidi (a nijak zvlášť ani o tygry a bazilišky) chce hlavně svůj klid a nesnáší, když se kolem potulují a ruší ji při studiu a při práci. Pokud má dost času a prostředků, dokáže příchodu zvědavců předcházet. Například zahalením okolí tvrze do husté mlhy, nebo "přihnojením stojatých vod", po kterém komáři, muchničky a podobné potvory jsou mnohem dotěrnější a jejich kousnutí způsobuje bolestivé fleky.

ŽIVOTNÍ STYL
platím 1, zůstává 5

VZTAHY
Rakša -1 (tygrodlak, battlebába)
Thara +1 Je divná, je asi ta nejdivnější živá věc, kterou jsem kdy viděla. Jednou jsem si od ní nabrala vzorky, když nebyla úplně ve své kůži, doufám, že si toho nevšimla. (bazilišek, gunlugger)
Doragon +2 Je nebezpečný, bere si co chce a jeho smečka taktéž. Pokud se rozhodne, že si vezme mou tvrz, musím být připravena. Nebo mám rovnou problémům předcházet? (vůdce skřetí bandy, chopper)
Solfernus -1 Pančuje chlast s mými elixíry (ďábel, MaestroD)
Tettigona -1 (druidka, Hocus)
Igor -1 Ztratil kvůli mě hlavu, ale pak jsem to zachránila a zase mu ji donesla. (bezhlavý jezdec, Driver)
Naposledy upravil(a) Fanka dne 25. 12. 2017, 21:10, celkem upraveno 6 x.
Ticho! nerušit! Pracuji.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: [AW] {PbP} Záporáci - Nábor hráčů

Příspěvek od Paul »

Vypadá to hezky, jen já neumím AW. :(
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9046
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: [AW] {PbP} Záporáci - Nábor hráčů

Příspěvek od Faskal »

To nevadí, AW je jednoduché, naučíš se to za běhu :-)
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: [AW] {PbP} Záporáci - Nábor hráčů

Příspěvek od Paul »

Hry většinou hraju a učím se je vsedě, v běhu jsem to ještě nezkoušel. :D

Když mi někdo vysvětlí základy, pomůže s postavou a bude se mnou mít trpělivost...

Tak jo, kde se mám zapsat?

EDIT: jestli to nikomu nevadí, tak budu asi ten bezhlavý jezdec.
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9046
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: [AW] {PbP} Záporáci - Nábor hráčů

Příspěvek od Faskal »

Vítej, zlosynu!

Provizorně zakládám chatovací vlákno a začínám tam lurrrrrrkovat :-)
https://rolz.org/dr?room=Zaporaci
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: [AW] {PbP} Záporáci - Nábor hráčů

Příspěvek od Pieta »

To prostředí zní moc zajímavě. Máte ještě volno? Zkusil bych battlebabe.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [AW] {PbP} Záporáci - Nábor hráčů

Příspěvek od MarkyParky »

Vítej zlodruhu.
Odpovědět

Zpět na „[AW] {PbP} Záporáci“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů