Poprvé s modulem a hned Neklidný Tauril

Fantasy svět zaměřený na silné příběhy, výrazné postavy a morální dilemata.

Moderátor: Sparkle

Odpovědět
Uživatelský avatar
mal.kin
Příspěvky: 193
Registrován: 18. 3. 2016, 06:23
Bydliště: Brno

Poprvé s modulem a hned Neklidný Tauril

Příspěvek od mal.kin »

Ahoj Sparkle,
nepatřím zrovna ke zkušeným vypravěčům, ale něco málo už mám za sebou. Nikdy jsem však nezkoušel hrát podle modulu. Se svou družinkou jsme se dohodli, že to chceme zkusit. Hrajeme v systému DrD 2.
Než se pustím do nákupu. Moc nevím co od toho očekávat. Je modul vhodný pro lidi, kteří nemají za sebou tolik herních zkušeností?
Do jak velké míry budu jako vypravěč veden knihou a jak moc budu muset do hry vnášet své nápady? Ptám se proto, že jsem nikdy takový modul v ruce nedržel a nejsem si jist, jestli kniha předkládá hotová dobrodružství nebo pouze vykresluje nějaké hranice světa a dělá takové to podhoubí, na kterém už musí stavět vypravěč sám.

Děkuji předem za odpovědi
Herní pub Mystica - Facebooková stránka čajovny/pubu Mystica v Brně. Skvělé místo pro deskovky a RPG
Společenstvo kulaté kostky - Facebooková skupina RPG hráčů nejen z Brna
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Poprvé s modulem a hned Neklidný Tauril

Příspěvek od Sparkle »

Ahoj!

Kniha je cílená spíše na méně zkušené vypravěče, ale ozvali se nám i zkušenější, že jim to dalo nápady do kampaně.

V knížce jsou nápady na dobrodružství, ale nejsou rozepsané zas tak ultra podrobně, že by to byla "hotová dobrodružství". Spíš je to pojaté jako spletenec míst, frakcí a NPC, a k tomu nápady na rozhýbání zápletek, v jejichž středu se ocitnou hráčské postavy.

Představu o tom, jak moc jsou zápletky v knížce podrobné, si můžeš udělat například ze zveřejněné ukázky. Pokud pak budeš chtít hotová dobrodružství, tak ta máme v plánu přidávat jako pdf dodatky. Sleduj náš web, zatím tam máme jedno - Familiárovu věž - a budou přibývat další.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
mal.kin
Příspěvky: 193
Registrován: 18. 3. 2016, 06:23
Bydliště: Brno

Re: Poprvé s modulem a hned Neklidný Tauril

Příspěvek od mal.kin »

Sarsaparillos mi už na fb poslal odkaz na d20, kde je recenze, tak ji právě pročítám...musím říct, že mé nadšení a chuť si to pročíst narůstá. Právě jsem se zasmál nad myšlenkou recenzenta: "vážně autoři čekají, že tuhle knížku bude číst někdo, kdo nemá poruce dvanáctistěnku?". Děkuji, že autoři tohle opravdu čekají, protože ostřílení veteráni, kteří začínali ve 12 a mají kdejaký herní systém, nejsou stejný paka jako my, kteří přečetli první herní příručku v podobě DrD 2 :D (v mém případu i Shadowrun 2e, kde se hází také jen k6).

Moc se na to těším, až mi rodičovské povinnosti dovolí se pustit do četby. Líbí se mi, že zde budou právě jen nástřely a ohraničení světa. Pokud se nám vše dobře sejde, rád budu referovat o našem putování.
Herní pub Mystica - Facebooková stránka čajovny/pubu Mystica v Brně. Skvělé místo pro deskovky a RPG
Společenstvo kulaté kostky - Facebooková skupina RPG hráčů nejen z Brna
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Poprvé s modulem a hned Neklidný Tauril

Příspěvek od Sparkle »

Tak to jsem moc ráda, že se ti modul zamlouvá, a budu se těšit na report z hraní!
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4561
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Poprvé s modulem a hned Neklidný Tauril

Příspěvek od ShadoWWW »

Jestli chceš ušetřit: V PJ craftu se každý týden soutěží o nějaký RPG produkt. V jednom se má soutěžit i o Tauril.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
mal.kin
Příspěvky: 193
Registrován: 18. 3. 2016, 06:23
Bydliště: Brno

Re: Poprvé s modulem a hned Neklidný Tauril

Příspěvek od mal.kin »

PJ craft už na naší FB skupině propaguji od "nultého" dílu, ale děkuji za tip. Rád podporuji autory, takže o peníze fakt nende.
Herní pub Mystica - Facebooková stránka čajovny/pubu Mystica v Brně. Skvělé místo pro deskovky a RPG
Společenstvo kulaté kostky - Facebooková skupina RPG hráčů nejen z Brna
Uživatelský avatar
mal.kin
Příspěvky: 193
Registrován: 18. 3. 2016, 06:23
Bydliště: Brno

Re: Poprvé s modulem a hned Neklidný Tauril

Příspěvek od mal.kin »

Za víkend jsem se prolouskal stručným úvodem, který se mi moc líbí. Celkový nápad s Církví, je zajímavý a nabízí mnoho zápletek. Naprosto úžasně jsou dle mého vymyšleni půlčíci, které si představuji jako špionážní buňku s roztomilým krycím jménem.
Svou pozornost jsem zaměřil na Thuren, kde určitě budu chtít začínat a pomalu se prodírám reáliemi ostrova. Ještě nemám dočtené tipy na úvodní kampaň, ale už z toho co mám přečteno, trošku ztrácím přehled. Říkal jsem si, že bych si udělal nějakou pomůcku například vztahů mezi rody.
Když už zmiňuji rody, předpokládám, že v knize nejsou uvedeny všechny a to platí i o jejich sídlech, hradech a pevnostech. Také jsou zde určitě Pánové z nižší šlechty, kteří jsou vazalové nějakého lorda, takže asi i zde vytvářet další NPC.
Herní pub Mystica - Facebooková stránka čajovny/pubu Mystica v Brně. Skvělé místo pro deskovky a RPG
Společenstvo kulaté kostky - Facebooková skupina RPG hráčů nejen z Brna
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Poprvé s modulem a hned Neklidný Tauril

Příspěvek od Sparkle »

Děkujeme za pochvalu! Určitě v knize nejsou uvedeny všechny vysoké thurenské šlechtické rody ani všechny pevnosti, je tam velký prostor vymyslet si vlastní.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
mal.kin
Příspěvky: 193
Registrován: 18. 3. 2016, 06:23
Bydliště: Brno

Re: Poprvé s modulem a hned Neklidný Tauril

Příspěvek od mal.kin »

Dnes večer mám první schůzku s družinou a budu jim představovat Thuren, kde bych chtěl začít. Těch možností kde a jak začít je tolik, že se nemohu vůbec rozhodnout.
Počítám s tím, že v DrD 2 budeme začínat od 3. úrovně a rád si po dlouhé pauze připomenu pravidla něčím jednodušším.
Osobně se mí líbí záplatky kolem Westenholtů, ale Dellamy nabízí stejně lákavé prostředí nenáviděného rodu.
Jelikož jsem knihu četl po večerech před spaním a pouze po Thuren, budu muset četbu zopakovat, protože tou dobou má mysl vypínala a některé souvislosti mi utíkají.

Vím, že u všech tří rodů je nějaká inspirace, jak se dostat do jejich služeb, ale přesto si o tom rád popovídám, jak dostat různorodá povolání a třeba i rasy najednou do služeb rodu Dellamy nebo Westenholt?

Osobně zjišťuji, že trpím podivnou myšlenkovou chorobou, která mi nedává spát ve chvíli, kdy mám možnost vybírat z nepřeberného množství možností.
Herní pub Mystica - Facebooková stránka čajovny/pubu Mystica v Brně. Skvělé místo pro deskovky a RPG
Společenstvo kulaté kostky - Facebooková skupina RPG hráčů nejen z Brna
Uživatelský avatar
Sarsaparillos
Příspěvky: 1166
Registrován: 27. 8. 2011, 10:15

Re: Poprvé s modulem a hned Neklidný Tauril

Příspěvek od Sarsaparillos »

mal.kin píše: 23. 3. 2018, 11:06Osobně zjišťuji, že trpím podivnou myšlenkovou chorobou, která mi nedává spát ve chvíli, kdy mám možnost vybírat z nepřeberného množství možností.
Hoď si kostkou :)
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Poprvé s modulem a hned Neklidný Tauril

Příspěvek od Sparkle »

mal.kin píše: 23. 3. 2018, 11:06
Vím, že u všech tří rodů je nějaká inspirace, jak se dostat do jejich služeb, ale přesto si o tom rád popovídám, jak dostat různorodá povolání a třeba i rasy najednou do služeb rodu Dellamy nebo Westenholt?
Tohle je vždycky zapeklitý.
Já jsem u svých obou skupin měla štěstí, že se k těm rodům přidaly samy od sebe. Je pravda, že jsem jim tam strčila lákavé pobídky, proč by to měly udělat, ale nebylo to stoprocentní a kdyby se tím směrem nevydaly, tak bych je do toho netlačila.

U Dellamyů se chytli na Edith, která sháněla výpomoc se sháněním rodinných artefaktů a nabízela dobrou platbu, u Westenholtů se zase chytli na Marcusův meč, který někde získali, a pak když ho poctivě donesli Marcusovi, tak jim dal Reginald nabídku vstoupit do služeb rodu (poté, co je Marcus poslal do háje :) ) a vzali to.

edit: což mě přivádí na myšlenku, že by se při zaháčkování družiny mohlo využít to, že i uvnitř rodů jsou rozbroje, Reginald může chtít natruc zaměstnat někoho, kdo vadí Marcusovi, a tak :)
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
mal.kin
Příspěvky: 193
Registrován: 18. 3. 2016, 06:23
Bydliště: Brno

Re: Poprvé s modulem a hned Neklidný Tauril

Příspěvek od mal.kin »

V úvodu jsem měl spíš dojem, že Marcus a Reginald jsou jak králíci z klobouku, ale až později jsem se dočetl, že tomu tak úplně není.

Knihu jsem nechal putovat svou družinou momentálně, aby nabrali atmosféru a nemusel jsem jim tlumočit reálie. Dřív jak v dubnu stejně nezačneme hrát. První ohlasy jsou velmi pozitivní a družině se námět Taurilu moc líbí, takže teď je na nás to celé nepodělat :D.

Nechám družinu rozhodnout, kde by se jim nejlépe chtělo hrát na Thurenu a s jakým rodem by se chtěli "jakkoliv" spojit. Pak už bude na mě vymyslet, jak se to přihodí nebo jestli je rovnou nenechám hrát ve službách vybraného rodu.
Herní pub Mystica - Facebooková stránka čajovny/pubu Mystica v Brně. Skvělé místo pro deskovky a RPG
Společenstvo kulaté kostky - Facebooková skupina RPG hráčů nejen z Brna
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Poprvé s modulem a hned Neklidný Tauril

Příspěvek od Sparkle »

Tak i kdyby si vymysleli úplně nový rod, kterému chtějí sloužit, tak by se ty zápletky z knížky daly zapracovat... třeba tak, že budou mít za úkol to těm ostatním rodům sabotovat... najít ty artefakty Dellamyů dřív než Edith atd.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
mal.kin
Příspěvky: 193
Registrován: 18. 3. 2016, 06:23
Bydliště: Brno

Re: Poprvé s modulem a hned Neklidný Tauril

Příspěvek od mal.kin »

Konečně došlo na vytváření konceptů postav. Dva hráči si vymysleli, že jejich budoucí kroky povedou k pokročilým povoláním alchymista a vědmák. Budou se tak navzájem doplňovat. Třetí hráč zatím nemá koncept domyšlený, ale u těchto dvou postav jsem se hned zastavil a začal si představovat, jak ve světě Taurilu budou fungovat hlavně z pohledu pravidel.

Nejvíce otázek mi přišlo na mysl v případě alchymisty a jeho umělého života. Osobně jsem zatím alchymistu v DrD 2 nikdy neviděl a jeho dovednost Umělý život jsem nikdy blíže nezkoumal, ale dostává se nyní do rozporu s magii Kosmu od Rasnů.
Předpokládám, že settingově je nekromancie devízou magie Kosmu, která zatím nebyla nijak pravidlově popsána. Přesto srovnávat alchymistův Umělý život s nekromancii mi nepřinde košér, protože Umělý život využívá šémů, kdežto nemrtví jsou oživováni jinak...

Nějaká doporučení, jak pracovat s nemrtvími dle pravidel DrD 2 v tomto settingu?
Herní pub Mystica - Facebooková stránka čajovny/pubu Mystica v Brně. Skvělé místo pro deskovky a RPG
Společenstvo kulaté kostky - Facebooková skupina RPG hráčů nejen z Brna
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Poprvé s modulem a hned Neklidný Tauril

Příspěvek od Sparkle »

Pravidlové dotazy k DrdII jsou spíš na Markyho / Barta.

Co se týče nekromancie v settingu, ono to nutně nemusí být exkluzivní jen pro magii Kosmu. Představ si "magii Kosmu" jako jeden z možných způsobů, jakým se dá čarovat. Kouzelník využívající magii Kosmu jako filosofický základ bude pravděpodobně kouzlit tak, že se mentálně přepne do jakési astrální roviny, kde začne vnímat všechny věci kolem něj složené z nějaké pralátky (třeba si to představ tak, že tam najednou všude vidí nějaké imaginární čáry / proudy či přímo vnímá vše složené z buněk / atomů atd.) a v tom se babrá a hraje si s tím a tím se změní realita. Například. Jiný kouzelník, který nekouzlí přes magii Kosmu ale třeba přes víru v Nebesa, na to jde zase úplně jinak, on se místo toho modlí k něčemu na obloze a to se mu pak začne v jeho hlavě zjevovat a on tomu říká instrukce, co to má pro něj udělat, a ono to změní realitu. Například. Nebo to klidně může vypadat i jinak. To už je na tobě.

Může se nicméně stát, že oba kouzelníci reálně dojdou nakonec k podobnýmu vnějšímu efektu kouzla, jen každý jinou metodou. Ty magický školy budou určitě mít nějaké magické efekty společné, které se umí vytvořit více způsoby, jen jednou metodou to půjde třeba jednodušejc než jinou. Mám dokonce pocit, že v knížce je napsáno, že nemrtvé se dá tvořit nejen skrz Kosmos, ale skrz zlobu a nenávist, což je ale jiná škola a mágové Kosmu ji nemají rádi. A pokud má nějaká z těch škol svoje "exkluzivní" efekty, tak to nemusí znamenat, že jinak to nejde, ale že se na to zatím ještě nepřišlo. Magověda se vyvíjí stejně jako technologie, za 200 let už třeba budou na Taurilu lidi lítat a teleportovat se.

Takže jestli někdo z tvých hráčů chce hrát alchymistu schopného vyrábět nemrtvé, ale nechce být Rasna a věřit v Kosmický řád, neměl by to být settingově problém. Vymyslíš si jinou školu, nějakou málo známou a okultní, která taky nějak umí vyrábět nemrtvé, a tu bude praktikovat jeho alchymista.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Odpovědět

Zpět na „Neviditelná kniha“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti