[Bez spoilerů] Neklidný Tauril - obecná diskuse

Fantasy svět zaměřený na silné příběhy, výrazné postavy a morální dilemata.

Moderátor: Sparkle

Odpovědět
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2690
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: [Bez spoilerů] Neviditelná kniha - obecná diskuse

Příspěvek od Log 1=0 »

Sparkle píše: 6. 10. 2020, 11:12 Tauril bohužel není úplně kompatibilní prakticky s jakýmikoli high fantasy pravidly, i s DnD je to trochu problematické.

Si to trochu projdu.
Jakékoli kouzla typu čtení myšlenek mají tendenci rozbíjet politické zápletky
Kolik takových v DnD je? 2? Stačí je vyhodit.
a systém přesvědčení (+"detect evil" atd.) zase jde proti morální nejednoznačnosti, kterou v tom světě akcentuju
.
Tak ho vyhoď, DnD ho nepotřebuje.
Třeba ten problém s teleporty,

Low level teleporty jsou dost omezené.
spoustu NPC z Taurilu nenacpeš do škatulky class & level systému

A to je potřeba konkrétně proč?

Jako, já neříkám, že by to nebyla práce, a že na ni musíš mít vhled do systému, čas a energii, ale tohle mi nepřijde jako problémy.
Až budou hotové JaD příručky, věřím, že se najde někdo (nejspíš i já), kdo se na to podívá.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: [Bez spoilerů] Neviditelná kniha - obecná diskuse

Příspěvek od Sparkle »

Log 1=0 píše: 6. 10. 2020, 14:53
Jakékoli kouzla typu čtení myšlenek mají tendenci rozbíjet politické zápletky
Kolik takových v DnD je? 2? Stačí je vyhodit.
a systém přesvědčení (+"detect evil" atd.) zase jde proti morální nejednoznačnosti, kterou v tom světě akcentuju
.
Tak ho vyhoď, DnD ho nepotřebuje.
Nejsem expert na DnD, pořádně jsem hrála naposledy 4e a 13th Age. 5e jsem hrála asi 2x na conu. Nevím, jak moc je tam v pohodě vyhodit nějakou abilitu nebo kouzlo, aby to nerozbilo vyváženost povolání. Je možné, že to bude v pohodě, jak píšeš (kéž by).
Log 1=0 píše: 6. 10. 2020, 14:53
spoustu NPC z Taurilu nenacpeš do škatulky class & level systému

A to je potřeba konkrétně proč?
NPC se nedělají podle stejných pravidel jako PC?
I kdyby nedělali, tak minimálně na konci příručky jsou čtyři vzoroví dobrodruzi, u kterých píšu, že mají posloužit jako inspirace pro hráčské i nehráčské postavy. Takže když už nic jiného, tak aspoň tihle čtyři čičmundové by měli podle pravidel pro PC být vytvořitelní. Jak v DnD to nevím, ale dle DrD 1.6, co si vybavuju, tak to moc nešlo.
Log 1=0 píše: 6. 10. 2020, 14:53 Jako, já neříkám, že by to nebyla práce, a že na ni musíš mít vhled do systému, čas a energii, ale tohle mi nepřijde jako problémy.
Až budou hotové JaD příručky, věřím, že se najde někdo (nejspíš i já), kdo se na to podívá.
To bys byl zlatý, díky moc!
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4561
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: [Bez spoilerů] Neviditelná kniha - obecná diskuse

Příspěvek od ShadoWWW »

Sparkle: V Essentials Kit 5e nic z jmenovaného není a je to plně hratelné, obsahově srovnatelné s DH.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: [Bez spoilerů] Neviditelná kniha - obecná diskuse

Příspěvek od Sparkle »

Ta "neviditelná" záložka je božíííí

Obrázek
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: [Bez spoilerů] Neviditelná kniha - obecná diskuse

Příspěvek od Sparkle »

Máme info z Fantasyobchodu, že zásoby Neklidných Taurilů jsou už tenoučké a dotisk už se do Vánoc nestihne (jestli vůbec bude a kdy). Takže pokud uvažujete o koupi pod stromeček, pak doporučujeme udělat ji teď.

https://www.fantasyobchod.cz/neviditeln ... dny-tauril
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: [Bez spoilerů] Neviditelná kniha - obecná diskuse

Příspěvek od Sparkle »

Na Discordu máme další pokecové vlákno o Neviditelné knize, tentokrát je to na serveru DrdII putyka, vlákno se týká hlavně aplikací NK pro DrdII.

Hlavní vlákno o Neviditelné knize je nadále na serveru Mytaga.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: [Bez spoilerů] Neviditelná kniha - obecná diskuse

Příspěvek od Sparkle »

Hledají se playtesteři na oneshot / twoshot

Potřebovala bych udělat "zátěžový test" úvodního dobrodružství kampaně do rozšiřující příručky. Už jsem to odehrála 3x s "normálními" hráči a přišlo mi, že to šlapalo, až na jeden problém - byl tam na začátku potřeba infodump o fungování jistých magických zákonitostí. To potřebuju odbourat. Potřebovala bych to sjet aspoň jednou nějakým "zátěžovým testem" s rýpavými hráči, kde toho infodumpu zkusím dát co nejmíň (ideálně žádný a nechám ty zákonitosti vyexplorovat až hrou) a budu potřebovat zjistit, jestli to funguje. Dobrodružství zabere 1 až 2 večery (spíš dva) a hledám lidi, kteří by byli ochotní dělat pokusné králíky na vychytání tohohle konkrétního problému.
V jakém systému by se to hrálo je mi asi jedno. Když to bude systém, který neumím, tak si dám rychlý nálev, nebo to prostě nějak vymyslíme. Můžem to i spojit s výsledky Dračí kuchyně a něco si z ní zahrát.

Konalo by se to buď v druhé polovině března, nebo v druhé polovině dubna, přes Discord.

Kdo má zájem, pište sem nebo SZ nebo přímo mně na Discord, Sparkle#0247.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22580
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: [Bez spoilerů] Neviditelná kniha - obecná diskuse

Příspěvek od Jerson »

Znamená to, že ty bys hru vedla pro nějaké zkušební hráče, kteří dostanou minimum informací o fungování magie?
Do toho bych i šel, prakticky by ale záleželo na způsobu odehrání.
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: [Bez spoilerů] Neviditelná kniha - obecná diskuse

Příspěvek od Sparkle »

K fungování magie by se vědělo jen to, co je system-specific. Způsob odehrání by byl počítám discord, asi jen hlas bez kamer. Dobrodružství nám vždycky zatím zabralo dva večery, můžu vymyslet nějakou zkrácenou verzi, ale i tak je lepší počítat s prodlouženým večerem (cca 6 hodin?) a asi by to chtělo vytvořit postavy dopředu.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22580
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: [Bez spoilerů] Neviditelná kniha - obecná diskuse

Příspěvek od Jerson »

Eh, šest hodin hraní přes Discord? To nevím zda bych vůbec dal, ale hlavně šest hodin večer nenajdu. Můj limit jsou tak čtyři.
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: [Bez spoilerů] Neviditelná kniha - obecná diskuse

Příspěvek od Sparkle »

V tom případě by se to nejspíš roztáhlo na dva večery. Nebo pokud už by se po 4 hodinách nasbíralo dost poznatků pro feedback, může se pak zbytek jen odvyprávět. To by bylo asi na dohodě.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: [Bez spoilerů] Neviditelná kniha - obecná diskuse

Příspěvek od Pepa »

Hlásím se na "zátěžový test". (I když nevím tedy, jak moc jsem rýpavý hráč :-))

Raději bych se sešel spíš dříve než později (protože je pro mě je těžké něco slibovat na březen, duben - tak daleko prostě nevidím...) a byl bych spíše pro dvě sezení, než pro jedno dlouhé.

Napiš a já myslím, že se nějak domluvíme :-)
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: [Bez spoilerů] Neviditelná kniha - obecná diskuse

Příspěvek od Sparkle »

Super! Začnu to organizovat pořádně cca za 2 týdny. Teď nestíhám. Hraní vidím na druhou polovinu března.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: [Bez spoilerů] Neviditelná kniha - obecná diskuse

Příspěvek od Pepa »

:arrow? Neviditelná kniha - Já se přiznám, že Neviditelnou knihu (Tauril) neznám (pokusím se to ale doplnit! :-)), nicméně o to cennější mi bylo toto představení :clap:

Rozdělit knihu (jestli jsem to správně pochopil) na spoilerové a nespoilerové oddíly považuji za velmi dobrý nápad. Co si vzpomínám, tak Asterion to tak třeba neměl... :think:

Když píšeš, Sparkle, že je v knize dohromady přes 100 postav, 50 nápadů na zápletky, 21 náhodných tabulek, 14 plánků pro dungeony, tak... To rozhodně není málo :-) :clap:

Zajímalo by mě, jak hodnotíš Tauril nyní, po nějakém čase. Jak byl přijat? Jakou jsi o něm dostala zpětnou vazbu? Vyšly další příručky? Další kontinenty? Jsou v plánu? Vyšla implementace pravidel pro Fate? Mám tolik otázek, že by to bylo skoro na další článek :wink:
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: [Bez spoilerů] Neviditelná kniha - obecná diskuse

Příspěvek od sirien »

Že tak adresuju pár měsíců staré posty - já si nemůžu pomoct, ale tvrzení "přesvědčení jde proti morální nejednoznačnosti" mi přijde jako buď nepochopení konceptu přesvědčení (minimálně v DnD - chápu, že DrD napáchalo své škody) nebo jako neschopnost vytvořit dobré morální dilema. Popravdě mi skoro přijde, že s Přesvědčením se podobné věci dělají skoro až snáz, protože je čitelnější kde postavy stojí a co je pro ně významné atp.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Odpovědět

Zpět na „Neviditelná kniha“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti