[SvětDračáku] {PbP} ** Lokace **

Testování Světa Dračáků - retro vzpomínce na starý dobrý dračák v PbtA kabátě

Moderátoři: MarkyParky, PánJeskyně

Odpovědět
Uživatelský avatar
PánJeskyně
Příspěvky: 280
Registrován: 14. 3. 2017, 10:11

[SvětDračáku] {PbP} ** Lokace **

Příspěvek od PánJeskyně » 12. 4. 2017, 13:16

V tomto vlákně se budou zjevovat popisy lokací.
Šedý hrad je tajemný, plný příšer, pokladů a tajemství.
Mapa a Rolz.org místnost

MarkyParky
Příspěvky: 11680
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [SvětDračáku] {PbP} ** Lokace **

Příspěvek od MarkyParky » 12. 4. 2017, 13:20

Harlanova kovárna
Obrázek
"Harlanova kovárna", to není jen název, to býval pojem. Harlan býval nejlepším kovářem a platnéřem široko daleko a když bylo potřeba opravdu kvalitní práce, zákazníci k němu neváhali cestovat i z velké dálky. Většina zbraní či zbrojí, které používá šlechta v kraji, na sobě nese Harlanovu značku. Proslulý kovář byl v mládí dobrodruhem a naučil se prý kovářskému řemeslu u trpaslíků. Problém je, že Harlan je už několik let po smrti.

Kovárnu a také řemeslo zdědila jeho dcera Brigita a nevede se jí dobře. Harlanovu odkazu je těžké dostát, ale Brigita je ve skutečnosti velmi zručná a talentovaná kovářka a otec jí naučil vše, co znal. Naneštěstí, jen málokdo je jí ochotný dát šanci, aby prokázala, že se otci dokáže vyrovnat. Většina zámožných zákazníků raději zamířila jinam, když se doslechli, že je legendární Harlan po smrti a kovárnu teď vede žena. Brigita tak tráví dny opravováním rýčů a motyk, kováním koní a podobnými pracemi. Nestěžuje si, své řemeslo miluje a nedovede si představit, že by dělal něco jiného, ale přitom pořád sní o tom, že by mohla jednoho dne znovu kovat zbroje a meče, tak jako kdysi s otcem.

Brigita je skromná a pracovitá žena, která našla své životní poslání. Ale to, že jí ho okolí nedovolí realizovat naplno, to je největším zdrojem vnitřní bolesti. Brigita v sobě vztek dokáže velmi dlouho potlačovat a u kovadliny ho proměnit ve zdroj síly. Podceňování a posměšky snáší obvykle se stoickým klidem, ale běda tomu, kdo by jí dokázal opravdu rozčílit. Kovářka je mnohem silnější, než vypadá a nejeden mládenec ze vsi se o tom přesvědčil na vlastní kůži...
Obrázek

MarkyParky
Příspěvky: 11680
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [SvětDračáku] {PbP} ** Lokace **

Příspěvek od MarkyParky » 12. 4. 2017, 13:21

U Supího pařátu
Obrázek

No vlastně proč se tomu říká U supího pařátu? Spíš by to mělo být u Nasrané Supové. Hospodská Karda Supová si své druhé jméno získala svým věčně nasupeným ksichtem. Vlastně nikdo doposud nechápe, jak a na co ulovila svých 5 manžílků. Ale jedno to má pokaždé stejné. Nastávající je pracháč, obchodník, kupec či vysoce postavený úředník s tučným kontem.
Ale s každým, co skončí v její posteli se do týdne totálně zamiluje a pak se začne chovat doslova jako hlupák. Po čase zničeho nic, láska končí a manžel s holou řití jde o dům dále. když není Karda doma, její šenková a šenk jsjou sdílnější.
Karda naštěstí je nyní pryč a hospodě velí Hernát a Berenika. Za dobrých nocí se ve sklepě hraje ruleta a karty. Pokud se něco ztratí, zde je šance najít správného člověka.
jeden by si řekl, proč to kníže toleruje? No ona vlastně Karda je jeho cosi jako sestřenice. No dcera od bastarda jeho otce Ulrika III. když mu po lovu ujely nohy na břehu Husí zátoky nahoře na jezeře s krásnou vílou. Možná proto se o Kardě říká, že je babizna čarodějná. Ty její cesty jsou prej reje po krajích, kdy hledá vzácné byliny a koření. Za měšec umí prodat zaručený lektvar štěstí či koktejl lásky.
Za měsíc se chystají veřejné zásnuby s kupcem Jertem - obchod látkami a hedvábím. Věk 60 let, honosný dům u moře, obchodní sídlo nedaleko. Ideální manžel s vyhlídkou místa na dvoře císaře.

MarkyParky
Příspěvky: 11680
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [SvětDračáku] {PbP} ** Lokace **

Příspěvek od MarkyParky » 12. 4. 2017, 13:22

Harlanova lhota.
Obrázek
Zdroj obrázku

Krátce po objevení kovů v nedalekém kopci se zdálo, že starý Harlan měl opravdu šťastnou ruku - založil vesnici pod zříceninou Šedého hradu a díky dostatku stavebního materiálu pro základy a pro těch pár pořádných kamenných staveb vesnice rychle vzkvétala.

Bohužel vedlejší vesnice - dnes už jí nikdo neřekne jinak než Kníževes - získala výsadní právo těžit v dole kovy a Harlan mohl puknout vzteky. Přišel o zdroj příjmů, po skončení vyhrazené lhůty musel odvádět obrovské daně a na protější stráni se tyčily zbytky prokletého hradu.

Zatímco starý Harlan se (pravděpodobně) upil, mladý Harlan se naučil, jak situace využít. Zatímco ve vedlejší vesnici vyráběli relativně levný materiál, on jej přetvořoval v umělecká díla. Sám získal obrovské bohatství a podařilo se mu udržet část své vesnice při životě navzdory tvrdým daním, byť velké plány jeho otce zkrachovaly a velká část vesnice je městem duchů.


Ještě za jeho života přišla velká rána pro celý kraj. Povídá se, že je to bezpochyby vina mladého Harlana, protože se celý svůj život snažil převzít kontrolu nad dolem a klidně by pro to udělal cokoli. Listiny ovšem mluvily jasně - vlastník dolu je pán z Kníževsi.

Nikdo neví, proč k tomu došlo, ale každý má svou teorii; důl najednou přestal vydávat tavitelnou rudu, ale prokletí koboldové ji vyměnili za cosi, co jako ruda vypadá, ale je prorosteno krvavými žilami, a železo ani jiný kov z ní vykout nejde.

Obrázek

Na tom ale už asi stejně nesejde, protože zlatá doba Harlanovy lhoty je dávno pryč, už i mladý Harlan je mrtvý a bez syna, který by pokračoval v jeho kovářském řemesle, jeho řemeslo podle všeobecného přesvědčení stejně zahyne.

Důležitá místa ve vsi a okolí:
Soví potok
Čertova hráz a náhon k Harlanově kovárně
Supí pařát

MarkyParky
Příspěvky: 11680
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [SvětDračáku] {PbP} ** Lokace **

Příspěvek od MarkyParky » 12. 4. 2017, 13:30

Trojcestí
Obrázek

Cestou z jihu, kudy obvykle přijíždí nejvíce cestovatelů, dostanete se k mostu přes Klikatou řeku. Hned za mostem je známý Borůvkův mlýn. Ten hobit dělá snad nejlepší mouku v okolí a zároveň je to taková brána do jižnějších krajů, kde tihle malý lidičkové tvoří velkou část obyvatel.
Obrázek

Toho si byl vědom i kníže, Tak před sto lety u trojcestí nechal zřídit starou celnici. Dneska spíš už zájezdní hostinec. Nalevo směrem na Lhotu a dnes už bývalý důl, napravo do Kníževsi a dále na sever do zemí lidí.


Veškerý lesk, kdy formani čekali před celnicí i týden na odbavení, je dávno pryč. Současný kníže nedbá na ekonomický rozmach oblasti, raději loví v okolí Veverčích blat kachny a v okolních lesích zvěřinu. Místním je často trnem v oku a po podezřelém zranění před třema zimama již na lov nejezdí bez skupiny lovčích a stráží. Možná je na čase se podívat, co se za zrním v sýpkách popravdě skrývá....

Uživatelský avatar
Stir
Příspěvky: 155
Registrován: 14. 3. 2017, 13:10

Re: [SvětDračáku] {PbP} ** Lokace **

Příspěvek od Stir » 12. 4. 2017, 13:41

Kníževes
Původní ves vznikla jako pár chalup kolem rybníka. Kdyby se nestaly ty tragický události v Šedým hradě a následně události s doly a lesy, ani pes by neštěknul. Dneska se zde na malém kopečku na kraji rozkládá celkem slušná tvrz.

Obrázek

Každý týden ve středu a v neděli se konají jarmarky. Kupci se sem stahují, protože tady mají právo na důl v kopcích. No právo teda sice mají, ale potom, co se stalo s rudou už ji nikdo nechce těžit. Současný šlechtic Ulrich je takový divný. Poddaní remcaj, že chce jen daně a nic zato. Bere si stále víc. Ono provdat 3 dcery to dá fušku. Lid se pomalu potichu bouří a občas to vyvře jako vřed na zadeli.
Když to nejde silou, je třeba vzít ještě větší sílu. Mé kladivo je vám k službám.

Uživatelský avatar
Bernard Pagát
Příspěvky: 117
Registrován: 14. 3. 2017, 17:44

Re: [SvětDračáku] {PbP} ** Lokace **

Příspěvek od Bernard Pagát » 15. 4. 2017, 20:58

Ocelová ovčárna
Obrázek

Odlehlou ovčárnu spravoval od nepaměti rod Javorských. Z generace na generaci si předávali rodinné tajemství, díky kterému dokázali udržovat zcela mimořádný chov. Zdejší ovce měly totiž vlnu tak pevnou, že z ní vyráběná látka dosahovala pevnosti kroužkové zbroje. Z toho také vznikla přezdívka ocelové ovce, po které je pojmenována i ovčárna. Chov těchto zvířat byl mimořádně náročný a jen Javorští věděli, jak takovou vlnu stříhat a dále zpracovávat. Ovce nebylo potřeba na okolních loukách hlídat - nejeden vlk si na nich vylámal zuby a utekl s nepořízenou.

Před dvěma lety zasáhl ovčárnu blesk a následný oheň způsobil nevratnou zkázu. Většina rodiny padla za oběť plamenům, hořící ovce se rozeběhly po lukách do blízkých lesů a nikdo je vícekrát neviděl. Stavení rychle zpustlo a lidé z vesnic se mu dodnes vyhýbají. Proslýchá se totiž, že se v okolí ovčárny vysokou nesekanou travou stále ještě potulujíe několik mohutných stříbřitých beranů, kteří rozdrtí vše, co se jim připlete do cesty.
Samorost, prcek, rváč, zloděj.
Přišel jsem pít pivo a rozbíjet držky. A zrovna mi došlo pivo.
Deník postavy

Uživatelský avatar
Malva
Příspěvky: 109
Registrován: 19. 3. 2017, 16:46

Re: [SvětDračáku] {PbP} ** Lokace **

Příspěvek od Malva » 28. 4. 2017, 19:33

Labutí jezero

Jezero má průzračnou vodu a dalo by se říci krásné písčité pláže. Bezprostředně kolem něj neroste žádný rákos, ani keře nebo stromy. Je tam jen ta písčitá hlína s občasnými trsy zašloutlé trávy. Jezero je plné ryb, všechno jsou to ale kupodivu jen malé čudly nebo mřenky a podobný plevel. Nikdo tam snad nikdy tam nezahlédl rybu větší než nějakých pět palců. Občas bývá vidět na břehu starý rybář z Harlanovy lhoty, jak chytá drobné rybky na udici nebo rovnou do podběráku, podle všeho má ale docela problém s odbytem. Koupat se do jezera nikdo z místních nechodí, děti se chodívají cachtat jen do tůňky, která je až pod hrází. Jo, a žádné labutě v jezeře taky nežijí.

Několik set kroků na sever od jezera, v místě, kde se v lese stékají dva potoky, které vodou pak zásobují jezero, leží trosky lodi.

Obrázek
Naposledy upravil(a) Malva dne 28. 4. 2017, 19:56, celkem upraveno 1 x.
Velká hobití slečna s ještě větším lukem.
Deník

Uživatelský avatar
Stir
Příspěvky: 155
Registrován: 14. 3. 2017, 13:10

Re: [SvětDračáku] {PbP} ** Lokace **

Příspěvek od Stir » 28. 4. 2017, 19:52

Torchův brod
Cesta se na sever od Harlemovy Lhoty plazí mezi poli a lesy. Cesta na severní stezce je celkem nudná. už jen proto, že není tolik frekventovaná. Po chvilce se mírně svažuje k širšímu potoku a brodu přes něj. Možná byl zde tok prohlouben schválně. Kdo ví. Prý zde dříve bydlely víly a vodníci v tůních. Při úplňku tu Česílko s vílou Amálkou věší pentle a tančí na hladině vody. Ale spíš to budou babské povídačky ke strašení elfích eunuchů...
Obrázek
Když to nejde silou, je třeba vzít ještě větší sílu. Mé kladivo je vám k službám.

Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Hrdinové od Šedého hradu“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host