[SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Úvod

Testování Světa Dračáků - retro vzpomínce na starý dobrý dračák v PbtA kabátě

Moderátoři: MarkyParky, PánJeskyně

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bernard Pagát
Příspěvky: 117
Registrován: 14. 3. 2017, 17:44

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Hra

Příspěvek od Bernard Pagát »

Když Anrga Birdju zdrhne, sem jen kapku nasranej. Přišel vo všecko a von ho svět už semele. Nebo to zrobim já, pokud nezdrhne dost rychle a dost daleko. Tu dole už není moc co vymejšlet, zbejvá jenom hópnout za Azůrou. Ta už tu změnu musela zmerčit, ale i tak sem jí řek, že ještě zaskočím.

Azůra je furt na svým místě a furt dost tuhá. Jak na mě koukne, voči ji slabě svítěj. I trubka pozná, že se ji začala vracet moc.

Nesu s ní dlouho, vono si není moc vo čem povídat. Že Angra zdrhnul jí už došlo. Že zatim zůstane sochou taky. Tak ji aspoň uklidnim, že srdce je furt u Gwíly a asi ještě de zachránit. Azůra mi dokonce poví, kde to Gwíla měla jako malá holka v okolí hradu nejradějc. Tak mám nějaký stopy a pokaď budu mít haluz, brzo se tu zas vobjevim a dokončim rozdělanou robotu.

Když vylejzám z vězení, vyndám z pod šutru vodemykací prkno a přemejšlim. Pak si vzdychnu, nakrokuju si to a čistě pro sichr ho hodim vo strop do futer. Trefa tak akorát, ale černej blivajz se nevobjeví. "No co už, však vono se to nezblázní," povim si a vyrazim nahoru za ostatníma.

Pro Bernarda tímto výprava končí.
Samorost, prcek, rváč, zloděj.
Přišel jsem pít pivo a rozbíjet držky. A zrovna mi došlo pivo.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Malva
Příspěvky: 110
Registrován: 19. 3. 2017, 16:46

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Hra

Příspěvek od Malva »

Když jsem se konečně dostala nad hladinu a dochrchlala vodu, která se mi dostala do plic, v místnosti je už jen Bernard, Daeris a Stir. Po chvíli najdu ještě obláček mlhy u stropu, takže jsme tu všichni. To se ten elf už neplánuje nikdy změnit zpátky? Je mi trochu trapně, že to tady všechno vyřešili beze mně, ani nevím, co se tu vlastně pořádně dělo. "Omlouvám se chlapi, že jsem vám nepomohla, ale došlo mi, že jsem poněkud zanedbala ranní hygienu a když jsem uviděla ten bazén, tak jsem to musela prostě dohnat. Jsem tu jediná dáma, tak musím o sebe trochu dbát."

Je mi pořádná zima, tak se pokusím zahřát hledáním cenností. Budu je potřebovat, abych si mohla zaplatit pořádného felčara a nechala taky si nechala spravit zbroj.

Když pak vylezeme ven na světlo a zasvítí na mě teplé sluneční paprsky, je to skvělý pocit. Tmavé a vlhké kobky nejsou nic pro mě. Do dalšího takového podzemí mě už nedotáhnou ani párem volů!
Velká hobití slečna s ještě větším lukem.
Deník
Uživatelský avatar
Daeris Arahael
Příspěvky: 114
Registrován: 14. 3. 2017, 08:51

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Hra

Příspěvek od Daeris Arahael »

Když se konečně dostanu za ostatními, utvrdím se v tom, že je již po všem. A ne zrovna ideálním způsobem. Angra se nevzdal a nebyl zcela pokořen. Ani to, že přišel o svou moc mu nezabránilo v útěku. Teď se nám bude mstít, to je téměř jisté a dělá mi to starosti. S tím už ale teď nikdo z nás nic neudělá. Nakonec se připojím ke zbytku skupiny, až budeme podzemí opouštět. Kodex diktuje, že účastní-li se válečného tažení skupina rovných, sdílí kořist bez ohledu na to, co kdo našel, proto, jakmile bude příležitost, předložím ostatním vše cenné, co s sebou nesu, aby si každý vzal svůj díl. Přestože toho není moc.

Výprava skončila víceméně úspěšně a teď nás čeká přinejmenším několik dní odpočinku. Já ho ale nehodlám promrhat. Blůmova kletba zničila většinu Angrovy laboratoře, ale nějaké vybavení a knihy přeci jen zůstaly. Nebude jednoduché dát to místo do pořádku, ale bez ohledu na jistou neútulnost nabízí ruiny slušné útočiště. A co by si mohl mág víc přát, než úkryt přímo u zřídla Moci? Medvědodlak Půland jistě rád uslyší, že si nemusí hledat nový brloh a vlastně se toho po něj moc nezmění. A v horním patře pořád zůstává zakletá Azura, podle všeho kdysi mocná čarodějka. Než přijdeme na způsob jak jí osvobodit (a rozmyslíme si, jestli je to vůbec dobrý nápad), čeká mě s ní hodně dlouhých rozprav...

Výprava končí, ale dobrodružství teprve začíná...
Někdy si říkám, jestli to nebyla chyba, projít portálem do neznáma. Bez delší přípravy, bez stráží a sluhů, bez perfektní magické výbavy. Ale to vzrušení!
Uživatelský avatar
Stir
Příspěvky: 155
Registrován: 14. 3. 2017, 13:10

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Hra

Příspěvek od Stir »

...tadyjádatyjáda a to je konec přátelé...
No zatím jsem zklamán z kořisti. Dřívější dobývání bývalo výnosnější. Sakra já tehdy neměl při tom turnaji přefiknout tu slečinku. No kdo měl vědět, že je to nějaká extra důležitá cositosi. Když se přišlo při svatebním obřadu na to, že není již panna a pak kápla na mučidlech mé jméno. Byl to konec slibné vojenské a rytířské kariéry... sakra zase jsem se zasnil.
Na hromadu cenností nabídnu ten palcát a jednu cennost z pokladu, šaty a 1 cennost zatajím dle hesla voják se stará, voják má.
Hele bude poledne. Jdeme hledat lázně, felčara, zbrojíře hospodu a překupníka... vypadáto, že se tihle kumpáni budou ještě hodit a tak se jich chvíli budu držet.

Tady malé dobrodružství Stira končí, velký život budoucího rytíře Stira začíná.... za sebe a poklady.
Když to nejde silou, je třeba vzít ještě větší sílu. Mé kladivo je vám k službám.
Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Hrdinové od Šedého hradu“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti