[Hrstka X-Wing] Evakuace Dreckaru II.

Zápisy hraní z „Hrstky“.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

[Hrstka X-Wing] Evakuace Dreckaru II.

Příspěvek od Ecthelion »

[Hrstka X-Wing] Evakuace Dreckaru II.

Ze spánku vás vytrhly poplašné sirény, které se rozeřvaly prázdnými a tichými chodbami noční základny a nervózní hlas ohlásil: „Všeobecný poplach! Pozemní personál na svá stanoviště, piloti se budou bez meškání hlásit v brífingové místnosti! Toto není cvičení! Opakuji! Toto není cvičení! … Všeobecný poplach!…“

Rychle jste se vyhrabali z postelí, obuli si boty a rozběhli se chodbami, které se začaly plnit lidmi probuzenými ze spánku. Brífingová místnost se začala brzy plnit piloty, zpravodajskými důstojníky a členy vyššího velení. Komodor Ratal už na ně netrpělivě čekal, jeho velké mimozemské oči zamyšlené a nečitelné. Když se většina shromáždila, odkašlal si a jeho hlas se nesl místností: „Začněme tedy bez-meškání… stojíme před výzvou, která prověří odhodlání Aliance.“ Normálně by v té chvíli předal slovo některému ze zpravodajských důstojníků, aby pokračovali… ale dnešek byl sotva normální. Pokýval hlavou a vyrovnaným hlasem oznámil: „Obdrželi jsme tísňové volání od rebelské Task Force Freedom. Podle všeho se Impériu podařilo odhalit jejich ukrytou základnu.“

Zvedl jednu ze svých nemotorně vyhlížejících rukou, aby utišil poplašené výkřiky a šum v místnosti a věcně pokračoval: „Jak jistě víte, TS Freedom se specializuje na přepadání zásobovacích tras Impéria a pozemní nájezdy. Kvůli tomu má značný počet lodí a množství pozemního personálu, které je potřeba bez-meškání evakuovat a dostat do bezpečí. Jejich až doteď přísně utajená základna se nachází ve slabě obydlených polárních oblastech planety Dreckmar II.“

Obrázek

Holoprojektor v brífingové místnosti se s bliknutím spustil a zobrazil sektor Quelii, aby se pak přiblížil na systém Dreckamr a dál na planetu Dreckmar II. Planeta rozhodně nepatřila mezi masivně obydlené světy jako Coruscant, i tak byly ale ze zobrazení patrná
rozsáhlá městská sídla. Pak se obraz změnil, aby zobrazil podobu bitvami zoceleného Ithoriana.

Obrázek

Jeho hlas s výrazným přízvukem se rozezněl v místnosti, jak se spustila zpráva, která spustila celý poplach: „Mluví admirál Whuad Nhubbab Hadud z Task Force Freedom. Nacházíme se ve stavu nouze, která vyžaduje okamžitou akci. Umístění naší základny bylo objeveno Impériem a očekáváme rozsáhlý nepřátelský útok v systému každým okamžikem. Evakuace už začala, ale žádáme všechny, kdo nás slyší, aby nám přispěchali na pomoc. Konec zprávy.“

Komodor Ratal přikývl pro sebe a pak se podíval na shromážděné piloty: „Obyvatelstvo planety bylo víceméně neutrální v našem sporu s Impériem, ale císařským se nějak podařilo zjistit, kde se základna nachází. Jestli se to stalo… je teď bezpředmětné. Na to bude dost času později. Tvrdá fakta jsou následující – Dreckmar II. má populaci okolo tří miliard duší. Náš personál na planetě je okolo čtyřiceti tisíc mužů a žen. Nasazujeme do akce naše dva křižníky třídy Venator, které jsme získali u Rimcee, abychom pomohli s evakuací a pošleme dva z našich transportních lodí. Zbytek flotily zůstane zde, aby udržel v bezpečí základnu Hope.“

Mon Calamari pak kývl směrem k pilotům: „Posíláme také všechny naše stíhací letky, které máme. Apex, Ragtag a Foxfire budou chránit evakuaci všemi dostupnými prostředky. Každá vteřina je drahá, ale pokud máte otázky, pak teď je ta správná chvíle je položit.“
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka X-Wing] Evakuace Dreckaru II.

Příspěvek od Ecthelion »

Kai poslouchal brífing a tvářil se stále vážněji. Rozhlédl se, aby zjistil, jestli si nováčci v letce uvědomili, co tahle mise znamenala. On létal dost dlouho na to, aby si poskládal kousky informací dohromady. Bylo to zlé. Vážně, vážně zlé. Slova jako „pohroma“ a „katastrofa“ to pokrývaly pouze slabě. Impérium našlo jednu z jejich základen? Noční můra. To, co se stalo na Quille znovu. Žádní přeživší, všichni vyhlazeni do posledního. Muži, ženy, děti… rodiny, pro Sílu!

Byl si jistý, že v momentě, kdy admirál Hadud dostal varování, rozeslal žádosti o pomoc na každé komunikační frekvenci používané rebely, využil každou datovou síť, elektronickou zprávu nebo poštovního holuba ve skafandru s raketovým motorem, kterého mohl najít… ale nebylo potřeba mistra taktiky na to, aby si člověk uvědomil, že to bude příliš málo a příliš pozdě. Hlavní flotila Aliance byla mnoho týdnů cesty daleko, další buňky rebelů byly rozesety příliš řídce a byly ještě vzdálenější než jejich vlastní uskupení… takže, když nebyla další pomoc, kterou by admirál Ratal mohl poslat, posílal své dva cenné křižníky. Aby zastavily celou zatracenou císařskou flotilu. Byla to sebevražda s přidaným dramatem v obětování všech jejich letek. Stačilo se podívat na admirála a bylo mu jasné, že si to uvědomoval také. Měl výraz muže, který posílá své lidi na smrt.

Ale Kai ho nemohl vinit. Uvědomoval si, co bylo v sázce… a pokud existovala alespoň malá šance, že mohou dostat pryč o jeden transport víc… pak do toho museli jít. Od toho tu byli. Impérium by možná odepsalo ohroženou základnu, ale oni nebyli Impérium. Proto zůstal stát bez hnutí pocitu fyzické slabosti, který se ho zmocnil. Žádné otázky z jeho strany. Věděl, co musí udělat.

Naklonil se k drobné manadalorianské pilotce po svém boku a tiše jí řekl: „Pokud se chceš s někým rozloučit… ujisti se, že nejsou věci, co zůstanou nevyslovené. Já to rozhodně udělám. Možná, že ani jeden z nás nedostane další šanci.“
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka X-Wing] Evakuace Dreckaru II.

Příspěvek od Paul »

'Věříš na náhody?' 'Jako na nic jiného.' 'Fajn. Tak se nauč rozpoznat, co náhoda je a co ne.'

A tohle náhoda asi nebyla. Proč někdo stavěl základnu na obydlené planetě? Tohle není válka těch lidí, co jim budeme lítat nad hlavou.

Já otázku mám. Vlastně dvě. A asi tím proti sobě obrátím dost lidí.

Co se stane s těmi lidmi na tam dole, až odletíme?

A co po mně vlastně chceš? Abych tam létal tak dlouho, dokud se všichni nezdejchnou?



Malá OT opznámka pod čarou, kvůli které se mi nechtěo zakládat nový příspěvek: jste pověrčiví? Tak vězte, že mi YT hodilo v době, kdy jsem tohle psal jako další video Another bites the dust. :>;o)
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka X-Wing] Evakuace Dreckaru II.

Příspěvek od Ecthelion »

„Pane.“ Když Hagen otočil hlavu za tím ostrým tónem proneseným slovem, komandér Mar-Shyal, stojící vedle Mon Calamariho, se na něj díval s něčím… řekněme... méně než naprostým souhlasem, zatímco po něm zopakoval: „A co po mě vlastně chcete, pane?“ V jeho hlase bylo nebezpečné ostří, které Hagenovi neslibovalo nic dobrého, kdyby komandéra pokoušel: „Tohle je vojsko a ne corelliánský bordel.“

Mon Calamari, který předstíral, že mezihru mezi oběma nezachytil, se otočil k Hagenovi: „Vaším úkolem je krýt evakuaci, abyste odtamtud dostali co nejvíce členů aliančního personálu a jejich rodin. Po dobu tohoto nasazení budete pod přímým velením admirála Haduda, jakožto nejvyššího aliančního důstojníka v systému. Tím pádem přesné rozkazy dostanete na místě. Ohledně místních… pokusíme se dostat odtamtud všechny naše lidi a potom každého, kdo bude chtít odejít… ale naše transportní kapacity jsou omezené, stejně jako čas, který na evakuaci máme.“ Jeho tvář byla dokonale bez výrazu: „Realita je nicméně taková, že budeme rádi, když odtamtud dostaneme alespoň část našich lidí. Další dotaz?“
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka X-Wing] Evakuace Dreckaru II.

Příspěvek od Paul »

Nade mnou není žádný pán. Tohle totiž není koreliánský bordel, ale povstalecká aliance. V řízení bordelu si totiž nemůžou dovolit dělat takovéhle věci, opáčím chladně. Chceš hru? Dobře, ty jsi ten na špatné straně blasteru.

'Každý si to jednou vyžere. To k tomuhle řemeslu patří. Teď zmiz, seber prachy, loď a řekni o mojem posledním boji všem.'

Skončím tak taky? Umřu, když budu někoho krýt?

Dobře, komodore. Budu se snažit.
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16249
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Hrstka X-Wing] Evakuace Dreckaru II.

Příspěvek od MarkyParky »

Kolik ... reve .... na ekvaku ... evavu ..... evakvu ..... převoz droidůůůůů??? zeptal se Mrruky naprosto bezelstně do nastalého ticha.
Uživatelský avatar
Vito
Příspěvky: 407
Registrován: 8. 2. 2018, 09:05

Re: [Hrstka X-Wing] Evakuace Dreckaru II.

Příspěvek od Vito »

Pane, dovolte mi promluvit:
Tovra vystoupila z rohu místnosti. Byla tam ještě před chvílí? Pro většinu pilotů se oběvila jako zjevení, téměř nikdo si ji do této chvíle nevšiml. Přitom měla tak výrazné vlasy a tmavě jantarové oči jakoby zářili.

Co se stalo s Baronem Syrushem? Zde jsou data které dokazují že schválil mé zařazení mezi piloty, položila na stůl disk - malou skleněnou kartičku s logem Aliance, a zde má složka. Není moc rozsáhlá, ale věřte že má akademie dlouho platila za jednu z nejlepších v... galaxii.

Pokračovala věcným tónem:
Nebyla jsem ale ještě formálně zařazena. S vaším dovolením by jsem ráda sloužila v letce Ragtag s tímto astromechem, ukázala na Jednoho, který se krčil za ní a mrkla na Mrrukyho. Nemám ale letoun, vybavení a ani kombinézu.
"An army of one man, but the right man for the job!"
―Clone trooper rallying call
Uživatelský avatar
Asheara
Příspěvky: 268
Registrován: 4. 9. 2017, 11:09

Re: [Hrstka X-Wing] Evakuace Dreckaru II.

Příspěvek od Asheara »

Mei několikrát Hagena ostře dloubla loktem do žeber. Nebylo těžké si domyslet, za co - a nepatrně potřásla hlavou. Když se však Mrruky zeptal tu zdánlivě nevinnou otázku, ztuhla - věděla, že pro Mrrukyho jsou životy droidů přinejmenším stejně cenné, jako ty lidské - a že se droidi zdaleka tolik nedoceňují, jak by si Mrruky přál. Věděla, jaká bude odpověď a bylo jasné, že se Mrrukymu líbit nebude. Jak v Impériu, tak v Alianci není zvykem tolik doceňovat droidy a jejich činy - a nemít Mrrukyho v letce, ani ji samotnou by to nejspíše nenapadlo.

Nevěděla, co má na to říct - takhle situace je v solidně v háji pro ně pro všechny - tak se pouze sklonila, poplácala ho po rameni a povzbudivě se na něj usmála.

Když však promluvila Tovra, tak unaveně protočila panenkami - má to být snad standard, že se o novém zařazení pilota do její letky dozví až na brífinku, v tom lepším případě? Přes to všechno - náhlá evakuace, Ragtag který se chová jako... typický Ragtag a možná nová pilotka - ani sama neměla čas zvážit, jak moc v háji tato situace je. Ano, nejspíš se už nevrátí... to ale slyšela už tolikrát. Naopak, z té dokonale bezpečné mise se jich vrátila jen půlka.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka X-Wing] Evakuace Dreckaru II.

Příspěvek od Ecthelion »

Komodor se podíval na malého Jawu trochu zmateným a hloubavým pohledem, jakoby se snažil uhodnout proč tu otázku položil: "Předpokládám, že se admirál Hadud pokusí zachránit všechny rebelské zdroje, které může... zvláště droidi jsou drazí a máme jich málo... ale naše možnosti jsou omezené a času je málo. Netušíme, jestli už císařské jednotky skočily do systému nebo jsou teprve na cestě... uvidíte, jak situace vypadá až na místě."

Když Tovra domluvila, komandér Mar-Shyal jí kývl stranou, aby neřešili interní organizaci během brífingu. Zatímco Mon Calamari zůstal stát uprostřed, aby odpověděl na případné další dotazy, Mar-Shyal jí tlumeným odpověděl: "Stroj komanéra Syrushe byl zničen v systému Vendelhelm, komandér sám je nezvěstný, pravědpodobně zabit. Převzal jsem jeho povinnosti." Pak dalším kývnutím rychle přivolal Mei a věcně pokračoval: "Pokud komandér schválil vaše zařazení, nebudu to rozporovat, ale chci vás vidět po misi, abychom to probrali. Pro tuto chvíli jste do odvolání zařazena k letce Ragtag pod velení kapitánky Starfallové. Kapitánko, tímto je zařazení k vám oficiální. Mám jeden záložní X-wing pro kterého nemám pilota, takže i stroj dostanete. Astromecha máte. Na kombinézu není čas, pokud přežijete, dostanete ji později společně se vším ostatním. Jak jsem řekl, po misi mě vyhledejte. Ať vás provází Síla." Pak se vrátil zpět ke komodorovi a postavil se mu po bok, považujíc situaci za vyřešenou.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16249
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Hrstka X-Wing] Evakuace Dreckaru II.

Příspěvek od MarkyParky »

Mrruky byl připravený vybuchnout vzteky, ale překvapivě zjistil, že reakce, kterých se mu dostalo, ho uklidnily.

Hlavní podíl na tom mělo nejspíš Meino poplácání po ramenou. Ale i komodorova slova - přestože označil droidy za zdroje, což se jawovi nezamlouvalo - byla tak nějak uklidňující. Aspoň se budou snažit a neodepsali je rovnou. I to se cení.
Uživatelský avatar
Vito
Příspěvky: 407
Registrován: 8. 2. 2018, 09:05

Re: [Hrstka X-Wing] Evakuace Dreckaru II.

Příspěvek od Vito »

Tovra zasalutovala. Ukázkově, jak to tolik-krát viděla u Vita a kárala jej za to.
Komandére! otočila se na patě k Mei, Kapitáne! Děkuji.

Ani trochu dobrý pocit! Ale opravdu ani trochu. Síla se oslabila, necítím ji tak výrazně jako předtím. Možná jsem si to způsobila sama svým hněvem... Ale k čemu si lhát. Síla taková není, Síla nesoudí a neodepírá se, ona prostupuje vším. Něco podobného jsi už ale jednou pocítila. Před útokem na Alderaan... A po něm zůstalo na dlouhou dobu prázdno. udělala pár kroků do zadu na důkaz toho, že nechce nadále rušit brífing. Ve skutečnosti ale nechtěla být vidět.

Tak takové to je? Za to Vito položil život? Nyní se mi zdá, že on to pochopil daleko lépe než já. On se stal silou která mění, i za cenu vlastního bezpečí. Zatím co já jsem se ukrývala. Ruce se jí třásli. Sama sebe konfrontovala se skutečností před kterou dlouhou dobu utíkala. Každý mohl vidět její rozrušení, ale doufala že si pomyslí, že je to kvůli baronovy.

Postupně, ale silně, ba až hmatatelně celou místností rozšířila svou myšlenku: Měli by jsme si vzít černé pásky na rameno. Za ty, kteří se nevrátili!
"An army of one man, but the right man for the job!"
―Clone trooper rallying call
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka X-Wing] Evakuace Dreckaru II.

Příspěvek od Paul »

Starý je mrtvý? Sice by to řešilo některé mé problémy, ale pokud je tady místo něj tenhle frajer, bral bych radši barona, už jenom proto, že nás na škole učili stejné základy a něčím jsme prošli spolu. O tomhle nevím nic. Ale co už. Přežil jsem i jiné – pašeráky, šlechtice… a důstojníky.

Černá páska? Za mrtvé? Proč myslím na tohle? Nikdy jsem nic podobného nedělal.

A nikdy se nesháněl po droidech, když jsem byl někde na základně. Tohle nejsou moje nápady. Je tady ještě někdo. Musím se v duchu zasmát. Moje temné dvojče uvězněné v mé mysli. Absurdní představa.

Nebo rytíř dávné doby ovládající myšlenky druhých…

…ale ti přece byli. Sám jsem na ně nevěřil, dokud jsme nestřelili jeden jejich meč za tolik, že nám zaplatil celou výpravu a ještě zbylo. A ti mniši, co věděli, kde jsou nepřátelé… Je jeden z nich mezi námi? To by pak ale mohlo znamenat, že to napadlo i ostatní.

„Na co myslíš?“ otáčím se k Mei.
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
Asheara
Příspěvky: 268
Registrován: 4. 9. 2017, 11:09

Re: [Hrstka X-Wing] Evakuace Dreckaru II.

Příspěvek od Asheara »

'Černé pásky na rameno? Vždyť se k nim nejspíš stejně za chvíli přidáme...', setřásla tu myšlenku Mei, neuvědomujíc si, že to bylo jen v její hlavě, a nikdo to vlastně nevyřknul.

"Na co myslíš?", vytrhnul ji ze zamyšlení Hagen.
"Hm?", zvedla hlavu a unaveně se usmála. "Na tisíc věcí, jako obvykle. Jestli je tohle naše poslední mise. Nebo spíše, jestli je to jako obvykle - vypadá to beznadějně, Ragtagové to zvládnou. Nebo naopak..."

"Jestli mi vždy řeknou až na misi, že budeme mít nového pilota..."

"Proč nám říkají až teď, že..." 'je po baronovi.' "...jsme ztratili komandéra. Opět. Už jsem si ho skoro ani nedovedla představit v kokpitu, bez tabletu. Snad se Mar-Shyalovi bude vést lépe."

Po chvíli ztiší hlas, a pokračuje: "Na tu poznámku o droidech, a že je to potenciálně... nebezpečné. Mrruky bojuje za ně, ne za svobodu nebo lidské životy, což je pohled... velice vzácný. Dovedu si představit, že pokud se budou droidi nadále znevažovat, může to pro nás potenciálně představovat... jisté problémy, a jak tomu předejít."
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka X-Wing] Evakuace Dreckaru II.

Příspěvek od Paul »

"Nové piloty a komandéry něřeš. S Vitem nám to šlo dobře a u Bharavanu jsme byli všichni noví. A stejně jsme vyhráli. Komandéři pro změnu přicházejí a odcházejí a všichni nás posílají střílet Imperiály. Je mi jedno, kdo tam zrovna je, problémy mám se všemi. Mrruky je nejspíš bude mít taky, protože pohled na droidy většině nezmění."

Takže buď jsem blázen já, nebo mi neřekla všechno.

"Ale neuvěříš, na co jsem myslel já. Asi na mě místní prostředí nemá dobrý vliv, ale napadlo mě, že bychom si mohli na misi vzít černé pásky."

Zvedám se.

"A asi bych už šel. Hoši v bílém můžou přiletět každou vteřinou."
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
Asheara
Příspěvky: 268
Registrován: 4. 9. 2017, 11:09

Re: [Hrstka X-Wing] Evakuace Dreckaru II.

Příspěvek od Asheara »

"Však to tu někdo řekl, ne? Že bychom to měli udělat?", podiví se Mei. "Ale brát si černé pásky za padlé, když jdeme na téměř sebevražednou misi s cílem evakuovat co nejvíc lidí, a tudíž zabránit dalším ztrátám... nevím, máme teď asi důležitější věci na práci. Čas truchlit bude potom - jestli to prěžijem."

Hagenova slova ji současně uklidnila i znepokojila. Ano, má pravdu - nikdy se nelze zavděčit všem, vždy bude mít někdo s někým problémy. Ale když vyhrajou, co potom? Tohle může být v nové vládě problém...

Poté potřásla hlavou ve snaze střást tu myšlenku. 'Ta imperiální indoktrinace se podepisuje i na mě... v demokratickém systému je přece naprosto normální, že se všichni neshodnou...'
Odpovědět

Zpět na „Hrstka“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů