[Hrstka: X-Wing] Phosphurský pás

Zápisy hraní z „Hrstky“.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vito
Příspěvky: 407
Registrován: 8. 2. 2018, 09:05

Re: [Hrstka: X-Wing] Phosphurský pás

Příspěvek od Vito »

Komplikace! Blesklo Vitovy hlavou když zaslech řev wookiů. Mám si nyní začít skládat zbraň?
Mei, dovedeš vysvětlit Grraughtovy, že se nejdřív musíme postarat o bezpečný návrat, a až pak řešit něco jiného? Chceme je přece zachránit! A jde nám o čas!
"An army of one man, but the right man for the job!"
―Clone trooper rallying call
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Phosphurský pás

Příspěvek od Paul »

Hej, tohle ne. Hlavou mi probíhá milión obrázků. Napůl mrtvý Moorserian, běžící Grraugh, naštvaní strážci, bedna s padesáti tisíci bez majitele, loď, posádka na cestě, naštvaný baron, já uprostřed, rozrušený Vito, překvapení na tvářích všech. Jak si vypadám já? Hloupost, na to nemysli. Pistole, granát, nic nedělat? Chce to jistotu... K čertu s ní, jistý jsem si byl naposledy, když jsem opouštěl Akademi... Jsi teď velitel! Tím jsi chtěl být skoro vždycky...

Usměju se. Jedna ruka rozepíná zip na tašce, druhá sahá dovnitř. Bere první věc, co je kulatá. Vytahuji ji z plastového pouzdra, to letí na zem. Tisknu ji co nejsilněji v ruce. Pípá. Ten zvuk miluju, když mám tenhle vynález v ruce. Jinak ne. Ale vrací to jistotu. Jo, je pěkné ji mít. Aspoň na chvíli.

Nikdo se ani nepohne. Ani ty, Grraughu, ani ty, Twi'Laqu. Ti strážci taky ne. A nikdo z Wookijů. Přelož to, droide. Mei, Ryo, postarejte se o Wookije, Vito, zaujmi nějakou pozici. Mrruky, ty taky. Prý někdo jde, tak ať jsme připraveni. A ty, Laqu mi tohle vysvětli. Rychle, není čas. Tohle taky přelož.

Nech nás žít na vždy, nebo nás nech umřít mladé... Očekávat nejhorší a doufat v nejlepší. Hodíš tu bombu? Proč mi ta písnička leze na mysl zrovna teď. Když by bylo dobré, abych se soustředil?
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Phosphurský pás

Příspěvek od Ecthelion »

Jakmile zahlédli piráti zuřícího a řvoucího wookie, který vyrazil k nim, v hlavách se jim rozsvítila kontrolka „prvotní strach“ jasně a s výsražnou houkačkou. Moorseerian něco vyěděšeně zakřičel a začal rychle sahat po blasteru, stejně jako zjizvený Bothan, zatímco Ubesian už měl zbraň venku a připravenou. Začal ji zvedat, když se do řevu wookijů, křiku pirátů a celého toho zmatku přidal ještě zvuk aktivátoru termálního granátu a Hagenův hlas...
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Asheara
Příspěvky: 268
Registrován: 4. 9. 2017, 11:09

Re: [Hrstka: X-Wing] Phosphurský pás

Příspěvek od Asheara »

"Dělám na tom!", zavolá zpět na Vita, zatím co wookie naštvaně prokráčel kolem ní a ona se ho snažila dohnat. V tu chvíli se však zarazila, když jí Hagen překvapil termálním detonátorem ve své ruce.

'To snad nemůže myslet vážně?!', křičela ve své mysli. Tahle situace byla naprosto absurdní. Naštvaný wookie, Hagen s bombou v ruce, piráti tasící zbraně a dost možná další parta, co si pro ně právě jde. Chvíli jí cukalo v tváři až do chvíle, než se jí v hlavě něco přeplo.

"TICHO!!!", ozval se najednou v místnosti ženský hlas s překvapivou silou. "To už stačí! Držte huby! Všichni!"
Zpozorovali, že to křičela Mei, když drobná žena naštvaně vstoupila mezi ně, jakoby jí úplně bylo jedno, že na jedné straně je rozzuřený wookie, na druhé piráti tasící zbraně a na třetí Hagen s termálním detonátorem v ruce.

“Ty stůj a ani se nehni,” obrátila se ke Grraughovi s překvapivou autoritou a ve tváři měla výraz tak naštvaný, že to u ní ještě neviděl. Když se ho snažila zastavit posledně, věděl, že se bála. Tentokrát ale ne. Tentokrát měla takový výraz, že se sám zarazil.“To je rozkaz.”

“Hagene, ty okamžitě deaktivuj a polož ten termální detonátor. Dej jim tu bednu. A vy…”, otočila se k pirátům a vůbec jí nezajímalo, že to nejsou její lidi, “vy položte ty zbraně, vemte tu bednu, a vypadněte.”

roll na osobnost, 3d6+3 => 5+3+4+3 => 15.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Phosphurský pás

Příspěvek od boubaque »

Grraugh se zastavil, ale jako se Mei zle podívala na něj, on s vyceněnnými zuby zavrčel na ni:

"Dhh-ghkyyyyy!" $evil$
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Asheara
Příspěvky: 268
Registrován: 4. 9. 2017, 11:09

Re: [Hrstka: X-Wing] Phosphurský pás

Příspěvek od Asheara »

"Přemýšlej trochu! Kdyby za to mohli oni, tak netrvají na rychlém obchodě i s 'nákladem'. Tohle udělal někdo jiný a oni se toho snaží co nejrychleji zbavit. Teď máme novou loď pro rebely a možnost osvobodit spoustu wookijů. Tak to nezkaz a nepoutej moc pozornosti," dodala Mei již mnohem mírněji, tak jak ji znají.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16248
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Hrstka: X-Wing] Phosphurský pás

Příspěvek od MarkyParky »

Mrruky přiběhl s droidem v patách, a hned jak viděl ten zmatek, začala mu vřít krev v žilách a jeho žlutavá očka opět rudě potemněla. Vedle šrotují nebo zotročují droidy po desítkách, což nikomu nevadí, ale tady se můžou všichni zbláznit kvůli pár nablblým chlupáčům - a dokonce kvůli tomu ohrožují misi tím neartikulovaným řevem. Kdyby se alespoň snažili naučit basic, tak jako to dělá Mrruky sám, nebo jako to umí kdejaký droid.

Malým jawou cloumala zlost a měl sto chutí zamlčet varování, které spolu s droidem přinášel. Ale netroufal si Jednoho zastavit - nechtěl si znovu znepřátelit klona - a tak v sobě svůj vztek dusil. Ale zatímco droid se snažil upoutat pozornost na sebe a předávanou zprávu, Mrruky těkal pohledem sem a tam.

Chtěl se uklidnit tím, že natáhne svou mysl k Síle, ale jediná odpověď, kterou dostal, byl vnitřní hlas, který mu říkal: "Tohle si nezasloužíš. Nedus to v sobě. Když v sobě budeš hněv dusit, stane se tvou slabostí. Nedopusť to! Proměň ho ve zbraň. Vypusť ho, tak jako to dělá ten wookie!"

Jawa sevřel rukojeť blasteru a rozhlédl se po vhodném cíli, na kterém by si mohl vylít vztek. Piráti, kteří se natáhli po blasterech byli přirozený cíl. "Stiskni to, vylej si vztek na nich, stejně jsou jen špína, která si nezasluhuje žít," našeptával mu vnitřní hlas.

Pak se ozvala Mei a naprosto překvapivě piráti blastery zase sklonili a začali balit bednu. Mrruky se na poslední chvíli ovládl. Vzpomněl si, co si dal za úkol. On misi neohrozí. I když to bylo nespravedlivé, vůči němi i vůči droidům, ragtagové kolem byli jeho přátelé, kryli mu záda na leteckých misích a on teď nemohl ohrozit jejich životy vyvoláním přestřelky, i kdyby bylo právo sebevíc na jeho straně. Jeho očka získala zpět žlutou barvu.

Blaster měl ale i nadále v rukou, připravený vystřelit na kohokoliv dalšího, kdo by se objevil a dělal potíže.
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Phosphurský pás

Příspěvek od Paul »

Ustupuji o krok. Tohle jsem opravdu nečekal. Ukazuji na bednu ležící blíže k nim, než ke mně se vševysvětlujícím výrazem v obličeji. Co s teď s tou bombou? Kdesi jsem slyšel, že když ji vytáhnu jednou, nemůžu ji už vrátit, hodit ji taky nemůžu. Čas pomalu běží, koule v mojí ruce těžkne...

Rozkaz jsem porušil jen jednou, stejně jako ty....

Jednou zrádce, navždy zrádce, to si pamatujte, pánové! Na Impérium!

Není pravda, že nejtěžší je začít. Ne. Pašerákovu Zhoubu jsem nezískal tak, že jsem začal. Ne. Tu jsem získal tak, že jsem vytrval. Pamatuj si to, Hagene, a jednou budeš tak dobrý, jako já...

Pusť tu věc!

Tohle nemůžeme udělat... Proč? Je to moc nebezpečné. A radikální... Pochop, nikdo to ještě nezvládl...

Kdokoli se pohne, zkusí všichni, co to je být na tisíc malých kousků!

Za to vás pošlu před vojenský soud! Za tohle si už nikdy nesednete do X-Wingu, to přísahám, a do konce života budete vozit obilí na nějakém vyřazeném transportéru!

K čertu s tebou, Mei! K čertu s tím vším! Tohle neskončí dobře... minimálně pro mě ne.

Zajišťuji tu věc. Pomalu ji vracím do tašky.

Asi přebíráš velení že?
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
Vito
Příspěvky: 407
Registrován: 8. 2. 2018, 09:05

Re: [Hrstka: X-Wing] Phosphurský pás

Příspěvek od Vito »

Vito byl rád, že Mei konečně přebrala iniciativu. Jde jí to, opravdu jí to jde když si věří. Zbavit se strachu je prvním krokem. Pak ovšem následují další, mnohem horší fáze velení. Obětování, rozhodování, bolest a ztráta. Plánování a improvizace... nejtěžší je mít vědomí toho, že rozhoduje o tom kdo zemře, nebo bude žít. Je to dlouhá cesta, a já znám pouze jediného generála, který ji téměr celou prošel... Téměř prošla. Občas se mi o ní zdá...

Vito si byl vědom, že na něj se křik nevztahuje, opět si ale stárnoucí rukou nahmatal doutník z náprsní kapsy.
Mei potřebuje podpořit. Wookie také nemá dost disciplíny a snadno by mohl neuposlechnout.

Zapálil si a dva-krát popotáhl.
Každý velitel potřebuje poddůstojníky, aby mu pomohli udržet disciplínu. Já jsem teď něco takové...

Zvýšeným a důrazným hlasem se dal karhat piloty, jako to seržanti dělávají vojínům: Tak slyšeli jste rozkazy? Kdo z vás madam nerozuměl?! Zbraně sklopit, detonátor deaktivovat... Nevíte kdo je zde nejvyší hodnost? Všichni jste zde dobrovolně! A dobrovolně jste se rozhodli uposlechnout rozkazy velitele! I ty, především ty, Grraughu!
Vše se dělo současně s tím jak klon mluvil, ale on si uvědomoval že za to může Mei. To ona všechny přesvědčila, a Vito byl pouze malý tichý hlásek v jejich hlavách, který je měl nabádat že konají správně.

(OOC: původně to mělo být něco jako akce wingman pomáhající Mei je přesvědčit).

pííp, Píííap Piííiiííp! PÍÍ. PAP! PÍPAPORŮ, PIÍÍNÍÍ PÍÍP! PÍPARAP... Zaslechl náhle Vito a v očích se mu zračilo překvapení, že vidí Jednoho. Opravdu ho to zarazilo a přerušilo nit jeho slov. V doprovodu Mrrukyho se blížil a brebentil tak rychle, že i klon měl problém mu porozumět. Střídavě při jízdě pouštěl a zhasínal nějaký hologram bez zvuku a nepřestával pípat a dávat najevo že nese důležitou správu. Ostatní piloti, dokonce i velká část pirátů se otočila směrem k droidovy a sledovali ho jako zjevení.
Jak je to dávno?
Pííp Píp píp, papíp... Jeden udělal gesto svářečkou, aby vyjádřil, že si není úplně jist. Pak spustil znova svůj monolog.
Kolik jich je?
Póóóp? pokrčení svářečky.
Kolik máme času?
Pip pip pip, Póp, póp, póp, Pip, pip, pip!, dopomohl si astromech intergalaktickým volacím kódem pro nesnáze.

Jednání vyzrazeno! Blíží se kýblohlavové, potřebujeme utvořit perimetr! Madam? Myslíte, že se CR90 dá předokovat k frachťáku a wingům? Já tyto nové typy lodí moc neznám, ale jsem připraven na váš povel vítat jakékoliv nežádoucí hosty! Vychrlil ze sebe klon a již kulhal nedaleko k opuštěné opravárenské dílně a otevíral kufřík. Ukryl se za masivní kovový stůl a zatím co oddechoval, s doutníkem v zubech, až neuvěřitelně zručně a rutině si skládal jakousi starou republikovou pušku...
"An army of one man, but the right man for the job!"
―Clone trooper rallying call
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Phosphurský pás

Příspěvek od Paul »

Jedu, jedu. Tohle je pocta nejvyšší, služba Impériu, tak se snažte, ať nezklamete!

Proč jsem vlastně v armádě, kde na mě musí křičet? To si dost nevěříme?

Předokovat to zvládneme. Otázkou je místo u wingů. Můžeme s tím letět až domů, když nám někdo vezme wingy.

Pro jistotu zaklekávám za pár beden. Z pouzder vytahuji další dvě bomby. Pokládám je k nohám.

Cokoli chceš dělat, Mei, udělej to rychle.
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Phosphurský pás

Příspěvek od boubaque »

Meiin rozkaz a domluva Grraugha trochu zchladila a pípající droid mu dal čas chvíli přemýšlet. Pokud by měl moorseerian ovladač u sebe, zřejmě by jim ho právě předal, takže pokud je někde v tomhle systému, musí být na lodi... Zatímco se všichni rebelové věnovali Jednomu a piráti bedně s kredity, Grraugh se nenápadně vytratil.

Nemusel loď ani dlouho procházet, ovladač ležel položený na křesle pilota v kokpitu. Poznal ho okamžitě, stejný typ vídal deset let v rukou imperiálních otrokářů a stejnou dobu toužil držet ho v ruce.

Když Vito složil svou zbraň, něco se změnilo. Klid před bouří? Ne, to se jen z nákladového prostoru přestal ozývat řev wookieeů. Na chvíli.

Pak se začaly ozývat nové výkřiky. Tentokrát radostné.

Po rampě seběhl Grraugh s blasterem v ruce a za ním se hrnulo osazenstvo nákladového prostoru. Grraugh ukázal na piloty a něco zavrčel, ale pak wookieeje zklamaně zastavil, když si všiml, že piráti už jsou pryč...
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Phosphurský pás

Příspěvek od Paul »

Umí a mohou střílet, Grraughu? Patrně budeme mít návštěvu.
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
Asheara
Příspěvky: 268
Registrován: 4. 9. 2017, 11:09

Re: [Hrstka: X-Wing] Phosphurský pás

Příspěvek od Asheara »

Mei se chvíli bála, že její výstup způsobí tak akorát výsměch a všechno to jen zhorší. Byla Vitovi neuvěřitelně vděčná, že jí podpořil a ještě víc překvapená, když viděla, jaký to celé mělo efekt.

'Tohle by mi doma nikdo neuvěřil...', pomyslela si. Sama tomu měla problém uvěřit, vzdyť ještě před chvílí se třásla strachem před piráty a z toho důvodu se sama zbavila velení.

Poté se zhluboka nadechla a krátkou chvíli si přehrávala v hlavě nové okolnosti a jak s nimi naložit.
"Ne, tak snadné to předokovat nebude. Tahle loď potřebuje mnohem větší posádku než jen nás a ani nevíme, jestli bude u našich X-wingů dostatek místa. Navíc, posádka je už na cestě sem, takže to tu musíme udržet za každou cenu - jinak by mohli vlítnout do pasti."

Po krátké odmlce a dalším hlubokém nádechu pokračovala: "Musíme zabezpečit vchod. Kdo může, ať se postaví ke vchodu a připraví jim nečekané přivítání. Rovnež odtuď budeme snáz vedět, jestli někdo jde a kdo to je. Pro wookie nemáme zbraně, ale jestli využijeme moment překvapení, tak bychom mohli využít ty, co si přinesou kýblohlavové, pokud přijdou. Ostatní ať si najdou nebo vytvoří krytí na snadno bránitelných místech s čistou palební linií. Tohle je naše bojiště a my je čekáme... tak jim to nechme sežrat!", zakončila Mei svou řeč povzbudivým výkřikem.
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Phosphurský pás

Příspěvek od Skenderax »

Prekontrolujem si obe zbrane a pripravím granát. Pociťujem zvrátenú túžbu hodiť ho do masy tiel v uniformách impéria. Uvedomujem si, že to nie je odo mňa moc pekné, ale i tak ma tá predstava láka. Nájdem si úkryt, zamierim a čakám...
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Uživatelský avatar
Vito
Příspěvky: 407
Registrován: 8. 2. 2018, 09:05

Re: [Hrstka: X-Wing] Phosphurský pás

Příspěvek od Vito »

Z tohoto nevyvázneme moc lehce pokud se ti Wookiové, Jeden a ten další astromech, kůtí? Nebo jak se vlastně jmenuje? Prostě musí zmizet, ať máme prostor.
Klon doskládal flešetovku. Měl to tak natrénované, že při tom spíš přemýšlel nad okolím, a nad tím jak se dá k obraně využít tamten zvedák, tahle ohýbačka a lis napravo... Ostatně: S tou nedoléčenou nohou se mi lépe bude přesouvat směrem doprava, vytvořím si k tomu vhodné podmínky.

:!: :idea: :arrow? Může si Vito a ostatní v perimetru vzít výhodu ještě před bojem?
"An army of one man, but the right man for the job!"
―Clone trooper rallying call
Odpovědět

Zpět na „Hrstka“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů