[Hrstka X-Wing] Operace Sunburn

Zápisy hraní z „Hrstky“.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka X-Wing] Operace Sunburn

Příspěvek od Skenderax »

Ešte stále napajedená z netrafenia, srším blesky ne celé impérium. Hlas Mei ma však vrátil do reality.

Last Dime má prioritu.

Spolieham na Ragtag Six, že ma zbaví chvostu a tak dávam R´lyeh príkaz na presmerovanie energie do zbraní.

A v tom registrujem Trojku na svojom krídle. Usmejem sa.

Teraz sa to musí podariť! - sľúbim si a idem do toho naplno.

Zamierim na Onyx Eight a vystrelím

:arrow? 3d6 +5 (Streľba) +3 (Winger - Ragtag 3) -1 (Dlh) +2 (Energia v zbraniach) = 17 ... trafila som

Zo stojickým kľudom sa pripravujem na ďalší nálet.

Vo vnútry mi to však vrie... Mám pocit, že sa mi lieta nejak ťažko...

:!: energia v zbraniach
:!: úspešná streľba na Onix Eight
:!: dlh
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka X-Wing] Operace Sunburn

Příspěvek od Paul »

Booo!!!! :eyecrazy:
"Vídím ho. Máme ho za sebou."
Woo?
"Ne, nebudeme s ním nic dělat. Nic. Jeho motorům se nevyrovnáme, když nahazuješ štít. Tak se snaž, abychom ho měli, až přijde jeho střelba. A nic si z toho nedělej, tohle se stane i takové elitě, jako jsme my. A navíc se o něho Ragtag čtyři postará." :wink:
BoWoo :-?

"Ragtag dva, jdu po tom, co ho máš za sebou. Ragtag čtyři, pokud nenajdeš lepší cíl, vem si toho za mnou... Jo, jasně. Přežijeme to Lucky. Ne nechci už nic slyšet... Pardon. Jdu na Onyx ten, držte mi palce!"

Střelba na Onyx 10
1+3+2+5=> Minul jsem!

"Ragtag dva?... Vydrž. Ragtag čtyři, tady máš lepší cíl, než ten za mnou... Už jsem ti jednou říkal, starej se o štít. A o nic jiného!"
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
Vito
Příspěvky: 407
Registrován: 8. 2. 2018, 09:05

Re: [Hrstka X-Wing] Operace Sunburn

Příspěvek od Vito »

ot: /Aby se nemuselo čekat pouze na mě, tak si odehraju z mobilu./

:arrow? Střelba na Onyx Two 14! Minul.

:!: energie pořád ve zbraních.
"An army of one man, but the right man for the job!"
―Clone trooper rallying call
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka X-Wing] Operace Sunburn

Příspěvek od Ecthelion »

:arrow? Onyx Seven zničen. Hod na záchranu: 3. Pilot neviděl nalétávající Y-wing a zamřel, aniž si uvědomil nebezpečí.
:arrow? Onyx Eight zničen. Hod na záchranu: 2. TIE dokončil svůj úspěšný nálet a ohlédl se, aby se pokochal výsledky své palby... čímž se dopustil nejhoršího smrtelného hříchu všech stíhacích pilotů, když ztratil přehled o svém okolí. Vletěl přímo do palby twi’leččina X-wingu a exploze jeho stroje ho zabila.

--------------
3. kolo (Galaktické Impérium)

Obrázek

:arrow? Onyx Two střílí na Ragtag Six:
Hod je 10 + 3 (za Střelbu) +5 (za zavěšení) = 18! Zásah! Štíty, které se jeho droidovi právě podařilo znovu nahodit… jsou opět vyřazeny!

:arrow? Onyx Three střílí na Ragtag Five:
Hod je 13 + 3 (za Střelbu) +5 (za zavěšení) – 2 (za deflektory) = 19! Zásah! Štíty vyřazeny!

:arrow? Onyx Four se pokouší zavěsit za Ragtag Leader:
Hod je 11 + 2 (za Pilotáž) +3 (za manévrovatelnost TIE) = 16.
:!: Ashearo, hoď si, jestli se mu podaří za tvou pilotku zavěsit.

„TX-624, ten transportér stále zrychluje!“
„Ještě jeden nálet, Onyx Six! Cílem jsou ty trysky! Musíme ho zastavit za každou cenu! Onyx Five konec!“


:arrow? Onyx Five zahajuje nálet na Last Dime (1/2 kol).

:arrow? Onyx Six zahajuje nálet na Last Dime (1/2 kol).

Obrázek

:arrow? Onyx Ten střílí na Ragtag Two:
Hod je 12 + 3 (za Střelbu) + 5 (za zavěšení) – 3 (za wingmana) = 17!. Navzdory Grraughovu letounu, který mu překážel ve střelbě, se pilotovi TIE podařilo proklouznout a zasadit několik přesných zásahů. Štíty vyřazeny!

--------------
4. kolo (Rebelové)

:arrow? Kerrick Vrand střílí na Onyx Four:
Hod je 8 + 4 (za Střelbu) + 2 (za energii ve zbraních)= 14.

Střela z iontového kanonu těsně minula TIE, který se za Y-wing zařadil. Agentovi se na obličeji objevil znechucený výraz, ale zdržel se nějakých vnějších projevů nespokojenosti a namísto toho začal znovu zaměřovat a klidným hlasem oznámil do komlinku:
„Pozor, Ragtag Leader! Nepřátelský stíhač na naší šestce. Je za námi, Mei!“

Situace na začátku 4. kola Ragtag:
Obrázek

:arrow? Jste na tahu!
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Asheara
Příspěvky: 268
Registrován: 4. 9. 2017, 11:09

Re: [Hrstka X-Wing] Operace Sunburn

Příspěvek od Asheara »

"Tsk, zatraceně!", ulevila si tiše Mei, když viděla tu situaci. Pokoušela se vyhnout zavěšení od nepřátelského letounu, ale neúpěšně - sama nečekala, že by se dokázala vyhnout zavěšení od interceptoru elitní letky...

:arrow? roll 3d6+4 (pilotáž) - 2 (Y-wing) => 6+2+1+4 - 2 => 11! Neúšpěch, Onyx Four se zavěsil.

"Nevadí, to zvládneme. Máme ještě štíty a mám střelce," krátce se usmála, ale po té se zamračila soustředěním. 'Jak se jen dostat z té bezútěšné situace?', zamyslela se. 'Musíme ochránit Last Dime, ale moji spoluletci jsou v nebezpečí!'

"Tsk," odfrkla si, zatímco očima rychle přejížděla po bojišti. 'Změna plánu - opět. Musím se zbavit ještě jednoho, a to bez wingmana.' Přísným pohledem plným soustředěním koukala na nalétávající TIE. 'Pětka velí náletu - pokud se ho zbavím, tak šestka snáz zruší svůj nálet, pokud se na něj někdo zavěsí. Ale pětka jako velitel bude mít pravděpodobně štíty... a tím pádem by oba dokončili nálet. Ne, musím jít po šestce.'

Nadechla se a vypustila salvu do Onyx Six:
:arrow? roll 3d6+6 (střelba)+2 (zbraně) - 1 (Y-wing) => 2+5+6+6+2 - 1 => 20! Zásah!

'Snad tenhle neměl ty štíty taky...', pomyslela si, ale s úlevou si vydechla, když viděla, jak její lasery nalétávající TIE prošpikovaly.
"Ragtag leader pro letku Ragtag. Musíme přestat slepě střílet...", 'jo, zrovná já mám teď co říkat. Taky bych raději střílela s wingmanem, ale situace to úplně nedovoluje,' "... a jít na to jinak. Je to elitní letka, jsou koordinovaní, dávají si načas. Kdo si se střelbou věříte, dobrá. Ostatní se ale raději zavěste."

Mei nervózně poklepávala prsty po palubní desce a odmlčela se. Snažila se odhadnout chování svých protivníků a nejlepší strategii.
"Ten poslední, co nalétává na Last Dime, nejpíš bude mít štíty. Tím pádem nezruší nálet, když se na něj zavěsíte - ale dá vám to přiležitost ho odpálit protonovými torpédy. Last Dime snad ještě jednu salvu vydrží. Ten za šestkou bude nejspíš sebevražednější než ostatní, ale už nemá štíty, takže snad ho nechá na pokoji. Pomozte si navzájem - pokuste se je nazvájem ze sebe dostat. Dvojka, pětka a šestka jsou priority, jelikož přišli o štíty. Ragtag Leader, konec."

'Přišli o štíty...', zopakovala v mysli Mei. Přemýšlela nad tím, jak se zachoval Hagen. Možná mu křivdila... tentokrát ji opravdu překvapil. V situaci, kdy by sama upřednostňovala, aby zachránil raději sebe, jelikož byl bez štítů, myslel na ostatní. Doufala, že na to nedoplatí. Nesmí na to doplatit. Doufala, že ostatním se podaří ho z něj setřást - že se jim to navzájem podaří.

:arrow? Ragtag Leader střílí po Onyx Six
:arrow? Cutie drží energii ve zbraních
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka X-Wing] Operace Sunburn

Příspěvek od Paul »

"Ano, překvapivě se trefil! Ano, nemáme štíty!"
Boouuu!!!
"Ne, ragrag čtyři ho nesetřelil."
Boowoooo!
"Neboj, přežijeme. Máme to dva ku šesti, o něco vyšší, než procenta zrady v téhle misi, pamatuješ? No. Tak teď půjdeme a nakopeme jim zadky. Na štít kašli, hoď maximum do zbraní."
Wooboo :-?
"Neboj, žádný nepřežije."


"Ragtag pět, vidím, že máš problémy. Teď půjdu a sejmu toho za tebou, ty pak sejmeš toho za mnou. Jasné? Rozumíš? Střílej na Onyx dva. Ok?"

Střílím na Onyx three
2+6+4+5+2=19. Zásah!

"Fajn, o jednoho méně. Ragtag pět, sejmi toho za mnou. Ragtag čtyři, nebo tři, vem si toho za dvojkou. Pokud se ti to nepovede, sejme ho ten druhý. Pokud ano, druhý podpoří dvojku. Dvojko, střílej na posledního, co nalétává. Pokud se zavěsíš, stihne vystřelit dříve, než ho sejmeš torpédy. Takhle máš alespoň nějakou šanci ho zastavit. Kdyžtak ho sejememe později. Z Onyxů nikdo nesmí přežít. Nikdo. Tohle je elita císařství. Tak se snažte."

:arrow? Lucky drží energii ve zbraních
:arrow? Trefil jsem Onyx three
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
Vito
Příspěvky: 407
Registrován: 8. 2. 2018, 09:05

Re: [Hrstka X-Wing] Operace Sunburn

Příspěvek od Vito »

Dobrá, Vitovy se příliš nedařilo. Přemýšlel, sledoval, poslouchal a hodnotil. Byli to vyhrocené vteřiny, slyšel: "Ragtag leader pro letku Ragtag. Musíme přestat slepě střílet... a jít na to jinak. Je to elitní letka, jsou koordinovaní, dávají si načas. Kdo si se střelbou věříte, dobrá. Ostatní se ale raději zavěste.". To mu něco napovědělo a také připomenulo. Následně se v komlinku ozvalo "Ragtag čtyři, nebo tři, vem si toho za dvojkou.". Podobnou situaci už přece zažil... a najednou prohlédl. Věděl že mise je v tomto případě druhořadá. Tanker, Destroyer, Last Dime... Všechno irelevantní. Ti piloti v letce Ragtag jsou ale nenahraditelní. Jsou dobří, dokonce víc než dobří. Já se musím postarat především o to aby se dostali bezpečně domů. I za cenu neúspěchu mise. Jsem s nimi půl hodiny, ale kruci přece poznám že mají mnohem větší cenu živý, než jako padlí hrdinové! Tohle už jsi zažil Vito, vzpomeň si. Už jsi volil mezi mezi splněním úkolu a záchranou života. Vzpomeň na ten rozkaz! Ten rokaz co nařizoval vojákům aby stříleli na své generály, tenkrát se všechno změnilo...
R5? Máš pořád energii ve zbraních?
píííp, Píp, PÝÝÝP! 8)
Přesměruj to prosím do motorů! Něco zkusíme.
Ragtag two ma wingmana, výborně. Je nutno dopřát trochu volného dechu i Ragtag six.

:arrow? Vito se pokouší o zavěšení na Onyx Two:
hod: 14 3 +2 +6 + 2(pilotáž) - 1(dluh) + 2(astromech)

Buď se pustí, anebo ho sestřelím :)

:!: energie v motorech
:!: dotírám na Onyx Two
"An army of one man, but the right man for the job!"
―Clone trooper rallying call
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka X-Wing] Operace Sunburn

Příspěvek od Ecthelion »

Vito píše: 18. 2. 2018, 10:26 :arrow? Vito se pokouší o zavěšení na Onyx Two:
hod: 14 3 +2 +6 + 2(pilotáž) - 1(dluh) + 2(astromech)

Buď se pustí, anebo ho sestřelím :)
Onyx Two udržuje svoje zavěšení za Ragtag Six.
Ragtag Four se zavěsil automaticky.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16255
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Hrstka X-Wing] Operace Sunburn

Příspěvek od MarkyParky »

Mrruky byl stále ještě naštvaný na nepřítomnost Síly a trochu zmatený. Když se na něj vyřítil z božního úhlu jiný X-wing, pokropil zavěšený tiefighter a prolétl, ani si nestihl poslechnout, co vlastně říká.

Ale za jeho zachráncem byl zavěšený druhý tie a jak se snažil za x-wingem udržet, nabídl tak jawovi příležitost oplatit kamarádovi záchranu. "Keeza," zavelel droidovi a stiskl spoušť.

Mrruky:3D6+4-1+2 → 17(1 +6 +5 + 4 - 1 + 2)#Střelba dluh droid

Ať už pilot x-wingu blábolil cokoliv, důležité bylo, že navedl svého pronásledovatele přímo do rány a Mrruky mohl vykonat svůj díl bitky. Tiefighter dostal plný zásah.

:arrow? Zásah do tie
:arrow? Energie je ve zbraních
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka X-Wing] Operace Sunburn

Příspěvek od Skenderax »

MarkyParky píše: 18. 2. 2018, 12:37 :arrow? Zásah do tie
:arrow? Energie je ve zbraních
Podľa toho, ako som to pochopil, tak Marky trafil Onix Two.
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka X-Wing] Operace Sunburn

Příspěvek od Skenderax »

Onyx Six dostal zásah od Mei. Ostáva Onyx Five v nalietaní na Last Dime.

Skontrolujem si, čo mám za sebou Ragtag Three - Drž sa za mnou ešte chvíľu Ragtag Three. Pošteklíme Onyx Five!

:arrow? Streľba na Onyx Five:
Hod kockou (3d6) + 2 (Energia v zbraniach) +3 (Winger) +5 (Streľba) -1 (Dlh) = 22 ... zasiahla som.

Spokojne sa usmejem i napriek tomu, ako R´lyeh pípa na poplach. Viem, že nás Onyx Ten zameriava a že bude strieľať. V duchu sa pripravím na to, čo bude nasledovať. Ale v inej časti mysli však dúfam, že ma Grraugh ochráni.

:!: energia v zbraniach
:!: úspešná streľba na Onix Five
:!: dlh
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Uživatelský avatar
Vito
Příspěvky: 407
Registrován: 8. 2. 2018, 09:05

Re: [Hrstka X-Wing] Operace Sunburn

Příspěvek od Vito »

(To já zase doufám ze Onyx Two nemyslel, protože za ním jsem bezpečne zavěšen a mam v plánu mu do kožichu poslat pár torpéd. Možná tím ohrozuju Hagena, ale mám pocit že Mrruky střílel na Onyx 10 protože ten již nemá štíty)

:arrow? Marky prosím vysvětli na koho jsi to pálil, mám v tom nějak bordel :)
"An army of one man, but the right man for the job!"
―Clone trooper rallying call
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16255
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Hrstka X-Wing] Operace Sunburn

Příspěvek od MarkyParky »

Střílel jsem po tie, který byl zavěšený za x-wingem, který sestřelil tie, který byl zavěšený za mnou.

Takže, když to zrekonstruujeme:

:arrow? Za mnou byl zavěšený Onyx Three
:arrow? Onyx Three byl sestřelený od Hagena
:arrow? Za Hagenem byl pověšený Onyx Two
:arrow? Takže jsem střílel na Onyx Two


Pokud jsem někomu hodil do něčeho mechanicky vidle, tak je mi to jako hráči líto, nicméně jako postava jsem dostal v jediném postu dvě protichůdné instrukce (a ještě v basicu), byl jsem totálně rozhozený předchozím neúspěchem a ve stresu z toho, že mám někoho za ocasem.

Takže když hagen popsal svůj nálet tak, že mi dal příležitost alespoň jednu z nich splnit tak, aby to bylo uvěřitelné, tak to tak hraju.

Je mi jasné, že čistě mechanika mě k tomu nenutí, volil jsem sub-optimálně a mohl jsem si metaherně všimnout, že hodinu předemnou se někdo na stejný letadlo zavěsil a tedy by bylo užitečnější trefit někoho úplně jiného.

Nicméně asi bych to vnitřně považoval za mančkinismus - uvěřitelnost těch bojů a přirozenost reakcí Mrrukyho mi přijde důležité a Onyx Two byl s ohledem na situaci jasná volba.

Pokud jsem Vitovi tedy vyžral cíl, nechť si to se mnou třeba vyříká na základně, aspoň z toho budeme mít zajímavou scénu, jak stormtrooper zmlátí malého jawu do kulaté krychličky :)
Uživatelský avatar
Vito
Příspěvky: 407
Registrován: 8. 2. 2018, 09:05

Re: [Hrstka X-Wing] Operace Sunburn

Příspěvek od Vito »

(U mě v pohodě, akorát jsem v tom měl trochu zmatek a jsem rád že se to vysvětlilo. Tedy ta desítka za Ragtag Two ji pořád ohrozuje, ano? Pokusím se na ni pověsit a pokud mi ho jawa zase sestřelí, tak ho přetáhnu helmou :D :D :D )

Vito viděl svúj cíl... torpéda připravené k odpálení... vyčkával až mu zaměřovací počítač oznámí maximální šanci na zásah aby vystřelil... Teď! Ne, počkat, tak Teď! Kruci, zase zakličkoval...
V tom jej zasypala palba laserú a ohně. V první chvíli ani nevěděl co se stalo, měl pocit že to koupil a byl připraven dávat instrukce astromechovy. Divoce stočil řízení když zahlédl prolétnuvší X-Wing, bleskový pohled na obrazovku senzorů...
Ragtag Five!? Proboha CO..., pak se zarazil. Vzpoměl si na kapitánčina slova "Ragtag Five je támhle Mrruky - ten Jawa"... Jawa. Ten asi Vitovy nebude příliš rozumět. Naštěstí pro něj Vito znal několik základních slov z jejich jazyka. Popravdě ne moc, ale pár nadávek si jistě vybaví:
Jawa! Ashuna, dooka gomjam! Ikee nyeta hunya! Klon byl přesvědčen že by to mělo znamenat "Jawo, ty špíno! Já nejsem nepřítel!" ...ale pravdou je, že si možná právě objednal nějaké exotické jídlo.
"An army of one man, but the right man for the job!"
―Clone trooper rallying call
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka X-Wing] Operace Sunburn

Příspěvek od boubaque »

(Abych to nekomplikoval a nemančkinoval, tak...)

:arrow? Grraugh zůstává wingmanovat Rye.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Odpovědět

Zpět na „Hrstka“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů