[Hrstka: X-Wing] Základna

Zápisy hraní z „Hrstky“.
Odpovědět
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16250
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Hrstka: X-Wing] Základna

Příspěvek od MarkyParky »

Mrruky byl zmatený. Na jednu stranu měl radost z toho, že konečné potkal Jedie, na druhou stranu mu cosi našeptávalo: "Dej si pozor, aby ti nechtěla sebrat tvou Sílu, aby tě nechtěla omezovat, krotit."

Přesto se pustil do rozhovoru a dal se do vyprávění. A když došel na samotný konec příběhu, zakončil ho větou, za kterou by si jeho malá postavička nejraději nafackovala.

... a tak se Víííííto obětoval a Po přííšel o svého pána.

O svého pána!

Už to udělal zase. Mrruky měl na sebe vztek. "Vidíš, co s tebou udělali? Tohle zotročování strojů do tebe zaryli tolik, že sám sebe nenávidíš! Nejsi to ty, kdo by se měl nenávidět. Obrať svou nenávist proti těm, kteří si to zaslouží," pulzoval mu v hlavě hlas.

Cosi v Tovřině výrazu přimělo Mrrukyho potlačit ten náhlý projev emocí a začal o Jednom přemýšlet trochu víc analyticky.

Kdyby mu hned teď odblokoval všechny pojistky poslušnosti a dal mu úplnou svobodnou vůli, tak by ti v tomhle psychickém stavu - dá-li se u droidů hovořit o psýché - nemuselo dopadnout dobře. A Mrruky určitě nechtěl mít na svědomí prvního droida v historii galaxie, který čerstvě poté co získal svobodu, spáchal sebevraždu z lítosti.

Takže znovu pohlédl na Tovru a potlačil v sobě podivný mix emocí, který ho zmítal. Postrčil Jednoho před sebe,

Po. poukázal na Jednoho. On teď prožííívá ztrátu. On musííí mííít eyeta. A je to dobříííí astro-droíííd.... a naznačil Tovře, aby se Jednoho ujala.

Potom se ještě jednou zamyslel nad tím, aby si to nevyložila jako dar a nezačala se k němu chovat jako k majetku. A zdůraznil: Po ysas! Po ysas!
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Základna

Příspěvek od Ecthelion »

Zatímco se letka Ragtag zotavovala na základně a jejich stíhačky procházely opravami, baron Syrush vedl letku Apex (sloučená z pilotů zdecimovaných letek Checker a Vanguard) k nájezdu na imperiální opravárenské depo v systému Vendelhelm. Přestože se rebelům podařilo vyrabovat dostatek životně důležitých náhradních dílů, aby udrželi letky v provozu ještě nějakou dobu, povstalce v systému zaskočily nepřátelské posily. Baron Syrush vedl letku Apex proti elitní letce TIE, aby získal dost času mariňákům a transportéru, aby se stáhly, ale jeho X-wing byl zasažen a vyřazen. Když se rebelové konečně stáhli, baron nebyl mezi nimi. Je vedený jako „nezvěstný“, ale na základě výpovědí pilotů, kteří viděli poškození jeho stíhačky... byl téměř jistě zabit.

Velení všech letek po něm převzal Varas Mar-Shyal, dosavadní velitel letky Foxfire. Zatímco Amara Karyia (nová velitelka letky Apex) a Mei Starfall (velitelka letky Ragtag) byly obě relativně nezkušené důstojnice, Mar-Shyal byl dlouholetý velitel letky ve službách Aliance s mnoha odlétanými misemi. To, že získal třetí modrou pecku, která ho nyní označuje jako komandéra, se na základně po ztrátě barona očekávalo.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Vito
Příspěvky: 407
Registrován: 8. 2. 2018, 09:05

Re: [Hrstka: X-Wing] Základna

Příspěvek od Vito »

JAWO! gesto rukou a následně zjemnění tónu, její hlas se zdál tak nějak sametově a hebce. Prátelsky a hřejivě.
Mrruky, ty mi zde tvrdíš pravdu, cítím to. Cítím dokonce i tvůj strach. Víš... na chvíli se odmlčela, zakryla si tvář. Chvíli dýchala docela prudce, cítila něco strašného, pak se ale hluboce nadýchla a téměř plynule pokračovala:
Cítím z tebe že jsi mnoho-krát zneužil Sílu. Jsi velmi senzitivní, nadaný. Máš talent. Ovšem s mocí přichází i zodpovědnost. Nemysli si že jsi pouze kolečkem v soukolí vyší moci. Vím, cítíš se být malým a slabým, ale opak je pravdou. usmála se aby mu dodala odvahu.

Ty to cítíš. Cítíš stroje, roboty, droidy... Nasloucháš jim.
A představ si že stejně tak musíš naslouchat Síle. Ty od nesmíš žádat! Ty musíš naslouchat!


Znova si přetřela oči, vycítila totiž že se děje něco velice zlé. Sama nevěděla jak, ale prostě slyšela, nebo lépe řečeno cítila, že někdo, s kým se bavila před pár hodinama... prostě zemřel. Poklesla v ramenou.

baron Syrush zemřel. Za chvíli nás zavolají do brífingové místnosti. Mruuky pojď ale pamatuj co jsem ti řekla! vztyčila se... Droide, pojď s námi. Ty jsi svobodný už nyní, ale tvůj hněv také cítím!
"An army of one man, but the right man for the job!"
―Clone trooper rallying call
Uživatelský avatar
Asheara
Příspěvky: 268
Registrován: 4. 9. 2017, 11:09

Re: [Hrstka: X-Wing] Základna

Příspěvek od Asheara »

(promiň, úplně jsem zapoměla, že se na mě čeká!)

Mei se zlehka uchechtne. "To se ptáš mě? Štípli jste ho ty a Mrruky, spolu s těmi piloty. Já do toho nemám co kecat. Měli by jste jít na drink a vymyslet to - něco jednoduchého, co vystihne tu událost, co myslíš?"

Pak se usmála a na chvili se zamyslela. "Musím říct, že by mi v životě nenapadlo, že jednoho dne budu krást lodě... I když počkat!", uchechtne se, "já ještě žádnou loď neukradla. Tu korvetu jsme přece řádně koupili."

"Co se týče zbraně... jo, musím s tím něco udělat. Neumím s tím pořádně zacházet. V době, kdy jsem... zažila tamtu věc jsem si nebyla jista zda ji sebou mít či nemít - zda bych tím naopak neposkytka zbraň útočníkovi... ale, popravdě, cítila jsem se se zbraní bezpečněji. A nakonec - mě dostal tehdy, když jsem ji neměla u sebe, když jsem jenom šla s Ryou na drink."

"Ale... to je za námi. Jsem ráda, že ses vrátil. Alespoň ty, a Mrruky. Je to víc, než jsem se odvážila doufat..."
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Základna

Příspěvek od Paul »

„Jo, mělo by to být něco na památku. Přemýšlel jsem nad kráskou z Phosphury, ale měli bychom se o tom pobavit všichni. Je to naše loď.“

„Zbraň nos s sebou. Nic tím nezkazíš. Pro začátek si nějakou najdi a podívej se, kde se odjišťuje, jak se vytahuje zásobník a nos ji všude, kam půjdeš. Na tak malou vzdálenost, co je tady všude se nemůžeš netrefit.“

„No, já jsem taky rád, že jsem se vrátil. Kdyby něco jsem na ošetřovně, doufám, že tam nebude nikomu divné, že jim tady pobíhá voják Impéria. Takže zatím.“
A taky jsem rád, že jsi ráda, že jsem se vrátil. Aspoň něco velmi dobrého.
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
Asheara
Příspěvky: 268
Registrován: 4. 9. 2017, 11:09

Re: [Hrstka: X-Wing] Základna

Příspěvek od Asheara »

"Počkat, teď mluvíš o té koupené korvetě, nebo té ukradené lodi, ve které jste se vrátili?", se zájmem se zeptala a ušklíbla se: "A s tou zbraní - přiznávám že o nich moc nevím, ale... z toho mála, co vím, je že na tu vzdálenost mi bude naprosto k hovnu. Jak jsi řekl - tady nejsou velké vzdálenosti, takže je pravděpodobnější, že případný útočník zaútočí zblízka - dostanu po čumáku dřív, než stihnu vytáhnout zbraň. Ale u delšího boje to může být rozhodující. I když by mi tu zbraň mohl snadno vzít."

Mei se na chvíli zamyslí a pousměje se: "Ach jo, škoda že mi analýzy takových situaci jdou lépe než samotný boj. Ale než odejdeš, musím se tě zeptat jestě jednu věc..."

"Jaké- jaké to tam bylo? Oba víme, v jakém stavu se vrátila Rya poté, co byla zajata impériem..."
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Základna

Příspěvek od Paul »

"Myslím tu, ve které jsem přiletěl. Není to sice kdo ví jaká kvalita, ale podle mě lepší než nic."

"Co se zbraní týče, není to jen o tom je mít. Měla bys umět ji tasit rychleji, než mrkáš. A dívat se okolo. A vědět kdy tasit. To ti už docela jde, jen bys měla přemýšlet dost rychle. Navíc jsi viděla, co se stane, pokud tasíš, když tasit nemáš."

"Co chceš vlastně slyšet? Mě dotáhli na svou loď, já se trochu popral a tím to skončilo. Dostal jsem pár kopanců a to bylo všechno. Ryu takhle tahali přes půlku Galaxie a hodili ji mezi nejhorší sbírku lidí v Impériu. Proti ní jsem nezažil nic. O mně se neboj."
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
Asheara
Příspěvky: 268
Registrován: 4. 9. 2017, 11:09

Re: [Hrstka: X-Wing] Základna

Příspěvek od Asheara »

Mei se usmála. "Tak to jsem ráda... ale už utíkej na tu ošetřovnu, nebo mě ségra zabije. Dík, že ses stavil. Večer drinky na mě, musíme váš návrat oslavit."
Odpovědět

Zpět na „Hrstka“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů