[Hrstka: X-Wing] Systém Bhavaran

Zápisy hraní z „Hrstky“.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Asheara
Příspěvky: 268
Registrován: 4. 9. 2017, 11:09

Re: [Hrstka: X-Wing] Ragtag Squadron

Příspěvek od Asheara »

"Toto je skvelý prípad toho TIE, ktorý bude treba zlikvidovať - Hagen, ber Mrrukyho ako wingmana a dostaňte toho za mnou alebo za Ryou. Ragtag 2, koniec," Mei zahlásila, výnimočne nepoužívajúc kódy, ale s TIE za chrbtom je v celkom adrenalínovej situácii a ešte by mohla pomýliť čísla.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Ragtag Squadron

Příspěvek od Ecthelion »

:arrow? Ty protonová torpéda jsem napsal blbě, nebylo z toho jasné, kolik máte vlastně výstřelů – díval jsem se, jak to s X-Wingem bylo a opravil jsem to. Každý máte 3 torpéda na odpalovací trubici (celkem 6, odpalujete je ale vždy ve dvojici, takže celkem 3 výstřely).

2. kolo (Galaktické Impérium)

Obrázek

:arrow? Eta Five se pokouší o záchranu (hod 2 – zahynul)
Eta Five zmizela v oslnivém záblesku. Protonová torpéda detonovaly bomby, které TIE vezl na palubě a jejich exploze rozbila imperiální loď na žhavé ionty, chladnoucí rychle ve studené prázdnotě vesmíru…

-----------------------------

„Jeden z té povstalecké chátry je na dostřel. LS-204-2, hlídej mi záda. Tenhle sestřel je můj!“

:arrow? Reaper Leader střílí na Ryu Bastiliu:
Hod je 8 + 3 (za Střelbu) +3 (za wingmana) + 5 (za zavěšení) = 19! Zásah! Ragtag Four přišel o štíty!

:arrow? Reaper Two dělá wingmana Reaper Leaderovi.

„Jdeme na to, LS-245-1! Pokropíme vedoucí letoun!“
"Jsem hned za tebou, LS-211! Vektor 6!"


:arrow? Reaper Three střílí na barona Syrushe:
Hod je 6 + 3 (za Střelbu) = 9. Minul!

:arrow? Reaper Four střílí na barona Syrushe:
Hod je 10 + 3 (za Střelbu) = 13. Minul!

„Protokol Alfa, za mnou LS-228!“

:arrow? Reaper Five střílí na Hagena z Okraje:
Hod je 11 + 3 (za Střelbu) = 14. Minul!

:arrow? Reaper Six střílí na Hagena z Okraje:
Hod je 8 + 3 (za Střelbu) = 11. Minul!

:arrow? Reaper Seven střílí na Mei Starfall:
Hod je 9 + 3 (za Střelbu) +5 (za zavěšení) – 3 (za wingmana Mei) = 14. Kvůli tomu, že mu překážel wookiee, těsně minul!

:arrow? Reaper Eight střílí na Mrrukyho P´Arkekta:
Hod je 9 + 3 (za Střelbu) - 2 (za energii v deflektorech) = 10. Minul.

-----------------------------

:arrow? Eta Leader vypouští protonovou bombu na Hope (2/2).
Hod je 12 + 2 (za Pilotáž) - 4 (za manévrovatelnost TIE) + 5 (za přímý nálet) = 15. Těsně netrefil!

:arrow? Eta Two vypouští protonovou bombu na Hope (2/2).
Hod je 15 + 2 (za Pilotáž) - 4 (za manévrovatelnost TIE) + 5 (za přímý nálet) = 18!. Trefil!

:arrow? Eta Three vypouští protonovou bombu na Hope (2/2).
Hod je 12 + 2 (za Pilotáž) - 4 (za manévrovatelnost TIE) + 5 (za přímý nálet) = 15. Těsně netrefil!

:arrow? Eta Four vypouští protonovou bombu na Hope (2/2).
Hod je 12 + 2 (za Pilotáž) - 4 (za manévrovatelnost TIE) + 5 (za přímý nálet) = 15. Těsně netrefil!

:arrow? Eta Six vypouští protonovou bombu na Hope (2/2).
Hod je 13 + 2 (za Pilotáž) - 4 (za manévrovatelnost TIE) + 5 (za přímý nálet) = 16!. Trefil!

2. kolo (Rebelové, křižník Hope)

“Protonové bomby vystřeleny, kapitáne! Jeden…dva…čtyři… pět kusů blížících se velkou rychlostí, pane!“
„Zničte je! Okamžitě!“


:arrow? Palebná postavení z křižníku Hope střílí na nalétávající TIE Bombery:
Na Protonovou bombu 1: Hod je 12 + 2 (za Střelbu) + 2 (za přímý nálet) = 16! Zásah! Jedna protonová bomba je zničena!
Na Protonovou bombu 2: Hod je 10 + 2 (za Střelbu) + 2 (za přímý nálet) = 14 Minul!
Na Protonovou bombu 1: Hod je 7 + 2 (za Střelbu) + 2 (za přímý nálet) = 11 Minul!

„Jedna zničena! Bomby jsou ale příliš malé a rychlé, abychom na ně získali další zaměření, pane!"
„Všechna bojová stanoviště, připravte se na dopad střel! Opakuji, připravte se na dopad střel!"


Závěrečná situace:
Obrázek

:arrow? Můžete jet! :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Ragtag Squadron

Příspěvek od Paul »

2. kolo (Aliance)

Tak jo, Mrruky, jak to uděláme? Ta holka je v tom dobrá, tak ji poslechnem, ne? Zbavíme se toho za tebou, pak se za mě zavěsíš... a jedem na ně! Co ty na to?

Snažím se s Jawou dorozumět a uhýbat okololetícím nebezpečím.
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [Hrstka: X-Wing] Ragtag Squadron

Příspěvek od Antharon »

"Všetkým pilotom. Tu je Ragtag leader, hlavným cieľom sú bombardéry, zahájte plnú ofenzívu. Tí čo majú možnosť, opravte si štíty. Jednu salvu vydržíte, musíme zachrániť loď. Ja niečo vyskúšam..."

Stočím sa k bombardérom a vycentrujem lasery na kilometer. Zameriam sa na jedno z pomaly leticich torpéd, zavriem oči a zmačknem spúšť.

streľba na torpédo s použitím sily:
4d6h3+2+2=16 zásah!

Moju myseľ zaplnil obraz letiaceho torpéda a laser nemilosrdne zasiahol svoj cieľ. Protonové torpédo vybuchlo v oslnivom záblesku. Zbytok torpéd maximálne odrovná štíty ale s tým sa mon calamarijski mechanici nejak popasujú.
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Asheara
Příspěvky: 268
Registrován: 4. 9. 2017, 11:09

Re: [Hrstka: X-Wing] Ragtag Squadron

Příspěvek od Asheara »

"Počuli ste Ragtag leadera. Na ten TIE teraz kašlite, Ragtag 5 a 6. Ukážme tým bombardérom. Tak čo, Grraaugh? Ďalší bude tvoj, čo povieš? Nechceš trocha popreháňať toho smrada za mnou, zavesiť sa naňho a dať mu ochutnať vlastnej medicíny?", povedala Mei, manévrujúc svoj X-Wing, aby sa čo najlepšie vyhla tomu TIE za ňou. S úľavou si vydýchla, keď ju ten výstrel nezasiahol...
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Ragtag Squadron

Příspěvek od boubaque »

Ještě než to Mei dořekla, uvědomila si, že Grraughův X-Wing už neletí za jejími tryskami...

Najednou se po opsání výstředního oblouku Grraugh objevil za TIE fighterem, který ještě před chvílí letěl téměř vedle něho za Mei. Musela to být náhoda, protože Grraugh zjevně zase neposlouchal rádio a neslyšel ani velitele, ani Mei. Bombardéry zřejmě bude muset řešit někdo jiný, protože Grraugh si už svůj cíl vybral...


:arrow? Vlčák (stále) energii do motorů.

:arrow? Grraugh se snaží zavěsit za Reaper Seven.

Hod 3d6 +3 (pilotáž) +2 (K9) = 18 (3 +5 +5 + 3 + 2)
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Ragtag Squadron

Příspěvek od Ecthelion »

boubaque píše: 7. 9. 2017, 09:33 :arrow? Grraugh se snaží zavěsit za Reaper Seven.
:arrow? Reaper Seven ruší zavěšení za Ragtag Two a pokouší se vyhnout zavěšení:
Hod je 8 + 3 (za Pilotáž) +2 (za manévrovatelnost TIE) = 13. Grraugh se zavěsil!
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Ragtag Squadron

Příspěvek od Ecthelion »

:!: Moc se omlouvám, teď jsem si všiml, že jsem v postu chybu - manévrovatelnost TIE Bomberů jsem měl +2 namísto - 4 jak má být. :doh: Díky tomu ve skutečnosti trefily jen 2 protonové bomby (3 šly těsně mimo)... a z nich jednu zrušily turbolasery na Hope a poslední ještě zničil Antharon.

:arrow? Tím pádem křižník nezasáhla žádná protonová bomba (namísto čtyř) a štíty Hope jsou stále na 50%. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16248
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Hrstka: X-Wing] Ragtag Squadron

Příspěvek od MarkyParky »

Když už jsme u těch chyb, Mrruky má taky dotaz - u zásahu mi nebyl započítán bonus (resp. útočníkovi postih) za droidí energii do štítů.

Je to tak správně? Nebo jsem to blbě pochopil? Zrovna s tímhle hodem je to docela zásadní otázka ;o)

EDIT: A doplňující otázka. Proč má útočník bonus za zavěšení, když jsem ho přehodil?

Jsem zmaten.
Naposledy upravil(a) MarkyParky dne 7. 9. 2017, 10:50, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Asheara
Příspěvky: 268
Registrován: 4. 9. 2017, 11:09

Re: [Hrstka: X-Wing] Ragtag Squadron

Příspěvek od Asheara »

Mei sa pousmeje a takmer poľutuje ten TIE za ňou. Grraugh je možno neriadená strela, ale šťastie - alebo Sila - bola s nimi a vybral si cieľ, ktorý bol zrovna treba.

Teraz sa konečne môže zamerať na jeden z bombardérov - aspoň to si myslela. Mei nie je ten typ, ktorý páli naslepo, preto po rýchlom zhodnotení situácie sa rozhodla pomôcť jednomu zo jej spoluletcov a zvýšiť ich šance na zásah.


"Ragtag 4, tu Ragtag 2. Pokúsim sa ťa ho zbaviť. Ty sa zameraj na bombardér - zaves sa naňho."

"Energia do motorov, Cutie," povedala Mei odhodlane a pokúsila sa zavesiť na Reaper leadera.

roll 3d6 + 3 za pilotáž + 2 za energiu v motoroch - 21
Naposledy upravil(a) Asheara dne 7. 9. 2017, 14:10, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Ragtag Squadron

Příspěvek od Ecthelion »

MarkyParky píše: 7. 9. 2017, 10:49EDIT: A doplňující otázka. Proč má útočník bonus za zavěšení, když jsem ho přehodil?
Tady je jádro pudla. Já jsem si uložil do hlavy, že se za tebe zavěsil. Zřejmě jsem byl včera mnohem víc unavenější, než jsem si myslel. $lol$

:arrow? Opraveno, Mrruky není poškozen (obrázek opravím večer, text jsem změnil). TIE po něm jen vystřelil a minul.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16248
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Hrstka: X-Wing] Ragtag Squadron

Příspěvek od MarkyParky »

"Hóóólka? Dobřááá? Zavěsííít?" zapištěl Mrruky tázavě do interkomu. Přestože už s basicem má nějaké zkušenosti, občas ho tahle řeč hrozně mate.

Hagen nejprve chtěl útočit na bombardéry. Teď říká, že Mrruky nemá útočit na bombardéry, ale důležitá je Mei. Jenže Mei po Mrrukim chce, aby útočil na bombardéry! "Nekkel juuvar obwegadada!" utrhne se do vysílačky.

Pohlédl na zaměřovací kříž, kolem kterého se stále motá Eta Three. I když předchozí palba byla trochu předčasná a jawa minul, stále má dobrou pozici.

Naposledy se zamyslí nad směsicí protichůdných rozkazů a nakonec si z nich vybere útok na bombardér, ostatně pokud dobře slyšel, chtěl to po něm i velitel.


Mrruky:3D6+2+2 → 14(4 +4 +2 + 2 + 2)#Střelba+bonus z výhody => MINUL

Salva opět prolétla neškodně kolem, Mrrukymu nezbylo než přebytek rychlosti vytratit při průletu kolem nepoškozeného bombardéru a začal se rozhlížet, kde je Hagen a kde Mei, aby se rozhodl, zda stočí stroj rovnou na pomoc té "dobré holce" nebo se pověsí za kníratého rebela.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Ragtag Squadron

Příspěvek od Ecthelion »

Asheara píše: 7. 9. 2017, 10:49"Energia do motorov, Cutie," povedala Mei odhodlane a pokúsila sa zavesiť na Reaper leadera.

roll 3d6 + 3 za pilotáž + 2 za energiu v motoroch - 21
:arrow? Reaper Leader ruší zavěšení za Ragtag Four a pokouší se vyhnout zavěšení od Ragtag Two:
Hod je 8 + 5 (za Pilotáž) +2 (za manévrovatelnost TIE) = 15. Neuspěl, Ragtag Two se zavěsil.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Asheara
Příspěvky: 268
Registrován: 4. 9. 2017, 11:09

Re: [Hrstka: X-Wing] Ragtag Squadron

Příspěvek od Asheara »

"No nebudem sa hnevať, ak mi pomôžeš dostať ich leadra...." odpovedala Mrrukymu Mei. "Mám ho na muške, ale má wingmana. Snáď mi neutečie..."
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Ragtag Squadron

Příspěvek od Paul »

Natáčím stroj k nejbližšímu bombardéru. Čekám, dokud mi droid spokojeně a trochu zlověstně nezapípá. Zavírám oči... a střílím na eta 4.

6+4+3+2+3+2(výhoda) ZÁSAH použití síly, odstranění 1

Mám jednoho! Ta Síla asi fakt funguje!
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Odpovědět

Zpět na „Hrstka“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů