[Hrstka] Let IX.

Zápisy hraní z „Hrstky“.
Odpovědět
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: [Hrstka] Nábor pilotů IX.

Příspěvek od Pepa »

:arrow? Osobně si myslím, že Pilotáž je také důležitá. Jenom střílet se nedá. Když se za někoho zavěsíte, tak to je velká výhoda a když se někdo zavěsí za vás, tak je potřeba se jej zbavit. Osobnost a Voják jsou takové méně používané staty. Tam by to možná chtělo jejich zvyšování ještě nějak více motivovat :think:

:arrow? Prošel jsem si celý let a spočítal jsem si půl a čtvrt sestřelu :) Takže společně s údaji, které mám tady si ponechám na kontě čtvrt sestřelu a Josef Jež zvyšuje hodnost. (Zvýším si Pilotáž :))

:arrow? Při hraní mě napadlo pár nápadů. (Některé ale budu opakovat už z dřívějška.)
:arrow? Vážně je dobré levelit pouze za sestřely? Nedalo by se levelit i za něco jiného?
:arrow? Nebylo by zajímavé házet pro přežití havárie Vojákem?
:arrow? Immelmannův obrat - Za devět misí jsme ho ani jednou nepoužili. Nebo provedl ho někdy někdo?
:arrow? Obnovení fotografie - Hrajeme na to? Nehrajeme to tak, že se fotografie obnoví automaticky? Nebo nebylo by vůbec lepší, kdyby se fotografie obnovovala automaticky?

:arrow? A na závěr (protože mám dva Dluhy) se bude pokračovat tam, kde se pokračovat má. Na Základně...
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Nábor pilotů IX.

Příspěvek od Ecthelion »

Pepa píše:Osobnost a Voják jsou takové méně používané staty. Tam by to možná chtělo jejich zvyšování ještě nějak více motivovat :think:
Noted. Přidávám na to-do list k dalšímu zvážení (to házení na přežití havárie Vojákem třeba není vůbec špatné). Už jsem si ho zařídil a třeba se na to ještě letos podívám... říkám si, že by si Hrstka už zasloužila další verzi (kam bych zakomponoval i dodatky, tedy Africké nebe a Mezi mnoha). Uvidíme, třeba to vyjde.
Pepa píše: :arrow? Prošel jsem si celý let a spočítal jsem si půl a čtvrt sestřelu :) Takže společně s údaji, které mám tady si ponechám na kontě čtvrt sestřelu a Josef Jež zvyšuje hodnost. (Zvýším si Pilotáž :))
Tím pádem už jsi F/O (Flying Officer)? Teď, když Aldo Alda zahynul, jsi myslím poslední, kdo přežil všechny mise?
Pepa píše: :arrow? Vážně je dobré levelit pouze za sestřely? Nedalo by se levelit i za něco jiného?
Je to na vrcholu to-do listu ke zvážení. Pomalu se přikláním k tomu, že by nebylo špatné dávat bodíky i za účast v misích (v hře je i možnost oddělit hodnosti a staty)... ale pořád se neumím rozhodnout. Uvidíme.
Pepa píše: :arrow? Nebylo by zajímavé házet pro přežití havárie Vojákem?
To nezní špatně, přidávám do to-do listu ke zvážení.
Pepa píše: :arrow? Immelmannův obrat - Za devět misí jsme ho ani jednou nepoužili. Nebo provedl ho někdy někdo?
Někdo ho myslím udělal... ale minul. $lol$ Asi by stálo za to ho vylepšit, aby byl lákavější (Stejně jako palebný průlet? O ten se sice někdo párkrát pokoušel, ale tři kola nic nedělat a jednou si vzít tuhle akci výměnou za dvě střelby... je slabota a málokdo to někdo dokončí. Možná aby fungoval už za dvě výšky?)
Pepa píše: :arrow? Obnovení fotografie - Hrajeme na to? Nehrajeme to tak, že se fotografie obnoví automaticky? Nebo nebylo by vůbec lepší, kdyby se fotografie obnovovala automaticky?
Zatím se na to nehraje, protože pravidla jsou při našem hraní trošku volnější... ale hrát by se mělo. :>;o) Automatické obnovování zvážím, ale zatím mi přijde, že by to ten prvek dost devalvovalo (na čistě mechanickou pomoc bez fluffového obsahu). Uvidíme.
Pepa píše: :arrow? A na závěr (protože mám dva Dluhy) se bude pokračovat tam, kde se pokračovat má. Na Základně...
No šup, šup! Ať to stihneš před další misí. $lol$

:arrow? Debatu o pravidlech možná kdyžtak pokračovat v tématu Hrstky, ať se to tu neztratí. :wink:
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: [Hrstka] Nábor pilotů IX.

Příspěvek od Naoki »

Ecthelion píše: Za každé poškození, které způsobí v boji stíhačce, si pilot počítá ½ sestřelu (za jeden zničený stroj tedy celý sestřel); za každé dvě poškození, které způsobí bombardéru, si počítá také ½ sestřelu. Za každé dva sestřely pilot povýší po přistání z mise o další hodnost. Smí si pak přidat jeden další bod do dovednosti dle svého výběru.
Tak jak to tedy je? Žádný postup nebo jen jeden?
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Nábor pilotů IX.

Příspěvek od Ecthelion »

Naoki píše:Tak jak to tedy je? Žádný postup nebo jen jeden?
Správně ti chybí ještě půlsestřel do povýšení, ale v téhle misi jsi se vyznamenal a dávka, která srazila Junkers byla také tvoje... takže můžeš postoupit a povýšíš o 1 hodnost výš (kluky už jsem taky jednou povýšli, přestože jim půlsestřel chyběl). :wink:
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: [Hrstka] Nábor pilotů IX.

Příspěvek od Naoki »

Yay!

F. Sgt. Kenneth Read

Střelba: 3
Pilotáž: 3
Osobnost: 2
Voják: 1
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Odpovědět

Zpět na „Hrstka“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti