[Hrstka] Let VIII.

Zápisy hraní z „Hrstky“.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Nábor pilotů VIII.

Příspěvek od Ecthelion »

Skenderax píše:Môžem odhodiť bomby, získať tretí výškový žetón a pokúsiť sa o palebný prielet skôr, ako zaútočia ONI? Respektíve, môžem si hodiť na to, že by som ich uvidel skôr ako oni a možno mohol získať nad nimi iniciatívu?
Uf, dobrá otázka. Striktně z hlediska pravidel bych řekl, že ne (všechny stroje jedné strany jedou najednou)... ale pokud o to stojíš, můžeme to udělat tak, že můžeš zkusit na začátku dalšího kola hodit na Vojáka (proti Vojákovi protivníka), jestli pro sebe neurveš iniciativu (jsi výš než oni, takže pro tebe to určitý smysl dává, kluci jsou u země, ti pojedou určitě až po Němcích). Podle výsledku pojedeš buď první, nebo až po nich, a další kolo už pak zase s ostatními.
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Nábor pilotů VIII.

Příspěvek od Skenderax »

//V takom prípade si idem po tretí výškový žetón.

Pozerám nadol, ako sa darí chalanom a telo mi napĺňa pýcha a viera v nich. Ztáčam stroj na stranu, aby som premenil získanú výšku na smrtonosnú presnosť, keď mi telom prejde mráz.

Mieri k nám trojica nemeckých lietadiel. - poviem sucho a s nenávisťou v hlase do kominikátora a pokračujem nahor, zmiznúť im v dohľade.

Už mi nejde o ničenie tankov, ale o obranu mojich prieteľov z letky, o ničenie útočiacich nemcov. Pohladkám knipel s láskou a snahou dostať sa mimo zorný uhol nemcov a prepadnúť ich zo zálahy.
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Nábor pilotů VIII.

Příspěvek od Ecthelion »

Skederax: Odhazuješ obě bomby tedy?

:arrow? Rovnou si hoď na toho vojáka, já to večer porovnám se svým hodem (až budu odehrávat). :wink:
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: [Hrstka] Nábor pilotů VIII.

Příspěvek od Pepa »

:arrow? Josef Jež podniká přímý nálet na dalšího nepoškozeného Panzera II. (Tedy jiného, než na kterého letí Alda.)
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Nábor pilotů VIII.

Příspěvek od Skenderax »

:arrow? Hodil som si na vojaka: 9 (hod 3D6) + 1 (hodnota vojak) = 10

S chladnou hlavou, odhadzujem obe bomby. Cítim trochu škrenie na svedomí, že som nesplnil cieľ misie, ale to budem riešiť neskôr. Teraz sa plne sústredím na nemecké stíhače, pripravený im odrezať cestu od mojich kamarátov.
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Nábor pilotů VIII.

Příspěvek od Ecthelion »

:arrow? Wilhelm Graf, velitel německého roje, hod na Vojáka: 11 (hod 3d6) + 3 (hodnota Voják) = 14.

Škoda, nevyšlo to - Němci pojedou první, pak teprve britští piloti. Večer za Němce odehraju a hodím sem aktualizovanou mapu. :wink:
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Nábor pilotů VIII.

Příspěvek od Ecthelion »

4. kolo Luftwaffe

Obrázek

Stíhači z El Ademu naletěli nad bojiště, bez jakýchkoli manévrů a na plný plyn, aby kryli postupující pěší jednotky, zahájili útok...

:arrow? Leutenant Ernst zu Sayn-Wittgenstein střílí na Josefa Ježe.
zu Sayn-Wittgenstein hází: hod 12 + 3 za Střelbu = výsledek je 15. Netrefil! Těsně!

:arrow? Leutenant Wilhelm Graf střílí na Aldo Aldu.
Graf hází: hod 13 + 5 za Střelbu = výsledek je 18. Trefil se! Zásah!
Hod na kanony: hod 1 = 1 poškození (stíhačku poškodily jen kulomety)

:arrow? Stabsfeldwebel Franz Jennewein se snaží zavěsit za Schwestkenwassera.
Jennewein hází: hod 13 + 3 za Pilotáž = výsledek je 16.
:!: Skenderaxi, hoď si, jestli se mu podaří zavěsit se za tebe.

4. kolo RAF/DAF (Desert Air Force)

Obrázek

:arrow? Můžete jet! (Pepa a Vallun už můžou házet na výsledek náletu)
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: [Hrstka] Nábor pilotů VIII.

Příspěvek od Pepa »

"Uf, tak to bylo těsně...!" Zpocený až na prdeli vím, že už musím shodit ty bomby. Musím shodit ty bomby. "Musím shodit ty bomby!"

:arrow? Josef Jež shazuje bombu na tank Panzer II.
:arrow? Hod je 14 + 5 (za Střelbu) + 5 (na nálet) = 24. Zásah!
:arrow? Hod na poškození tanku je 10 + 8 (za přesah) = 18. Mám pocit, že z tanku nic nezbylo :)

Radost mi ale kalí trojice Němců na obloze a zjistěná skutečnost, když uvidím, že Aldu zasáhli...
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Nábor pilotů VIII.

Příspěvek od Vallun »

:arrow? Alda shazuje bombu na poslední nepoškozený tank Pz. II.
:arrow? Hod 12 + 4 (Střelba 5-1 dluh) - 5 (Poškození) + 5 (Přímý nálet) = 16 zasažen!
:arrow? Poškození Hod 8 + 0 (Přesah) =
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Nábor pilotů VIII.

Příspěvek od Ecthelion »

Proklatě, vy jste mezi těmi tanky nadělali paseku... $lol$
Dva zničené, jeden znehybněný a jeden poškozený... pěkně, pěkně... :clap:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Nábor pilotů VIII.

Příspěvek od Skenderax »

Lietadlo sa mi trasie pod rukami a ja zápasím s riadením. Vídím, ako sa mi za chvost snaží usadiť nacistické lietadlo.

Rýchlo sa obzriem okolo seba a uvedomujem si, že Warhawk v tejto výške nemá proti nemu šancu. Vidím len jednu šancu. Pokračovať v pláne.

:arrow? Schwestkenwasser sa pokúša o palebný prielet na zu Sayn-Wittgensteina a na Grafa.

:arrow? Streľba na zu Sayn-Wittgensteina: 7 (hod 3d6) + 4 (streľba) + 3 (palebný prielet) = 14
:arrow? Streľba na Grafa: 8 (hod 3d6) + 4 (streľba) + 3 (palebný prielet) = 15

Použijem dlh a vystrelím si ešte raz na zu Sayn-Wittgensteina:

:arrow? Streľba na zu Sayn-Wittgensteina: 8 (hod 3d6) + 4 (streľba) + 3 (palebný prielet) = 15

Mám výšku, mám cieľ a lietadlo, ktorí neváham použiť. Sklopím nos k zemi, predsadím a spustím prvú dávku. Mierne otočím stroj, zamierim a pustím druhú dávku.

Jedno i druhé lietadlo ostalo len mierne pokropené. S chladnou hlavou muža, ktorý nemá čo stratiť ešte raz, posledný krát, korigujem smer letu a v niekoľkosekundovom okne, ktoré ešte mám sa pokúšam o výstrel náhody.

Sledujem pohľadom závisláka guľky, ako ma predbiehajú k nemeckému lietadlu. Nedá mi sa nenadchnúť pýchou v rodné stroje i ahambiť sa nad mužmi, ktorý ich lietajú.

Naše stroje sa mihli okolo seba a ja som skontroloval v spätnom zrkadle stav druhého stroja.

Nespokojne zanadávam a cítim sa oklamananý šťastenou...
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Nábor pilotů VIII.

Příspěvek od Skenderax »

Ecthelion píše: :arrow? Stabsfeldwebel Franz Jennewein se snaží zavěsit za Schwestkenwassera.
Jennewein hází: hod 13 + 3 za Pilotáž = výsledek je 16.
:!: Skenderaxi, hoď si, jestli se mu podaří zavěsit se za tebe.
Ak som spravil akciu v tomto kole, mám si ešte hádzať na zavesenie?
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Nábor pilotů VIII.

Příspěvek od Ecthelion »

Skenderax píše:Ak som spravil akciu v tomto kole, mám si ešte hádzať na zavesenie?
Určitě. Má to při běžném hraní být tak, že na jeho pokus o zavěšení hodíš svůj hod (aby se určilo, zda se mu to povedlo) ještě v rámci německého tahu a pak, když se ví, jestli je za tebou zavěšený, nebo ne, můžeš jet svůj tah. Svoji akci už jsi odehrál, ale potřebuji ještě vědět, jestli je za tebou Němec zavěšen - tím pádem prosím ještě hoď.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22579
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Nábor pilotů VIII.

Příspěvek od Jerson »

Dostal jsem se k přečtení až později, takže zase nějaké poznámky:
Pokud má stíhačka pumy pod křídlem, odhazuje obě najednou, nevím o tom, že by to u nějakého letadla bylo jinak.

Bez ohledu na předchozí poznámku mi přijde divné, že by se na zásah každou pumou (pokud by byly shozené současně) házelo zvlášť. Z principu letí po stejné trajektorii a dopadnou pár metrů od sebe (pokud nebude mít uvolňovací mechanismus poruchu), takže by spíše měly zvyšovat šanci na zásah.

A samozřejmě na tyto tanky by se mělo dát zaútočit i kulomety, zejména velkorážními.

Jo, a proč se na shazování pum háže střelbou a ne pilotáží? správné srovnání letadla před útokem je v tomto případě zcela zásadní a nedá se dohnat žádnýma opravama podle trasírek.
Naposledy upravil(a) Jerson dne 2. 6. 2016, 11:16, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Nábor pilotů VIII.

Příspěvek od Skenderax »

Ecthelion (neprihlasen) píše:
Skenderax píše:Ak som spravil akciu v tomto kole, mám si ešte hádzať na zavesenie?
Určitě. Má to při běžném hraní být tak, že na jeho pokus o zavěšení hodíš svůj hod (aby se určilo, zda se mu to povedlo) ještě v rámci německého tahu a pak, když se ví, jestli je za tebou zavěšený, nebo ne, můžeš jet svůj tah. Svoji akci už jsi odehrál, ale potřebuji ještě vědět, jestli je za tebou Němec zavěšen - tím pádem prosím ještě hoď.
Ecthelion (neprihlasen) píše: :arrow? Stabsfeldwebel Franz Jennewein se snaží zavěsit za Schwestkenwassera.
Jennewein hází: hod 13 + 3 za Pilotáž = výsledek je 16.
:!: Skenderaxi, hoď si, jestli se mu podaří zavěsit se za tebe.
:arrow? hod na vyhnutie sa zaveseniu: 13 (hod 3d6) + 3 (pilotovanie) - 3 (3 výškové žetóny) = 13
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Odpovědět

Zpět na „Hrstka“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů