[Hrstka] Základna

Zápisy hraní z „Hrstky“.
Odpovědět
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: [Hrstka] Základna

Příspěvek od Pepa »

"Dobře, Raydere. Dobře, dobře..." řeknu unaveným hlasem. "Já zavolám do Alexandrie, aby nám poslali torpédoborec se zásobami." A s tím ho vyvedu z kanceláře.

Sesunu se na židli a přemýšlím proč zrovna já? Jak se jenom mohlo stát, že místo střílení Němců vedu byrokratickou práci? Jak se mohlo stát, že nás vystříleli? Vzpomenu si na majora Coxe a jeho přísný vzhled, na šíleného Aldu, na Schwestkenwassera a jeho láhev...

Probudím se hluboko po půlnoci. "Do p*dele, vždyť já jsem zaspal!" ulevím si a okamžitě zvedám sluchátko. Na tomhle telefonátu bude záviset mnohé...


:arrow? Hod je 12 (házel jsem v místnosti Dogfight_10) + 1 (za Vojáka) = 13.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Základna

Příspěvek od Ecthelion »

Pepa píše: :arrow? Hod je 12 (házel jsem v místnosti Dogfight_10) + 1 (za Vojáka) = 13.
Úspěch!

Josef Jež strávil několik hodin před svítáním telefonáty s velitelstvím v Tobruku, štábu v Alexandrii, zásobováním a různými lidmi, na kterých to záviselo, než se mu podařilo zařídit dodávku nových letounů a nutných zásob, které mají dovézt torpédoborce HMAS Vampire a HMS Defender. Podmínkou pro jejich vyslání mimo rozvrh bylo to, že je stroje peruti Gypsy doprovodí nejnebezpečnějším úsekem plavby a budou je chránit před útoky nepřátelských bombardérů.

K misi se můžete hlásit tady. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Základna

Příspěvek od Ecthelion »

Brian Cathal zamířil při svítání za svojí dívkou, zdravotní sestrou Kate Griffitsovou, která byla jednou z pouhých šesti žen v celém Tobruku. Ty byly totiž společně s civilisty evakuovány z města ještě před začátkem obležení. Těchto šest sester se sem ale dostalo na palubě evakuační lodě, která byla potopena německým náletem v přístavu. Pracovaly nyní v polním lazaretu, kde pomáhaly se zraněnými. Právě tam Brian potkal svou Kate, když ho tam zraněného odnesli… a on se zakoukal do ní a ona do něj...

Obrázek

Měli se nyní k ráno jít společně projít a pilot marně přemýšlel, zda by neměl své dívce přinést nějaký dárek. Bohužel ale uprostřed pouště jsou květiny těžko k dostání, přišel nakonec proto jen tak. Zastihl Kate ještě v lazaretu po noční službě, když pomáhala sádrovat zlomenou nohu. Otočila se a uspěchaně jej poprosila, aby na ni chvíli počkal. Brian si proto sedl venku a sledoval ruch v přístavu, zatímco Kate dokončovala svoji službu. Vyšla ven pobledlá, a když šla vedle něj, málem se ani neusmála. Když si sedli na střeše vybombardovaného domu s výhledem na přístav (jejich obvyklé místo), rozplakala se. Chytil ji za ruku a po chvíli naléhání od ní vyzvěděl, v čem je problém. V noci se dozvěděla, že dnes mají do Tobruku připlout torpédoborce se zásobami, které naloží v Tobruku zraněné, které pak odvezou do Alexandrie. Jí i ostatním sestrám bylo řečeno, aby se zabalily, neboť mají z Tobruku odplout společně se zraněnými. Kate objala svého pilota a mezi vzlyky mu řekla, že nechce odjet, když teď konečně potkala toho pravého…

:arrow? Antharone, co s tím bude Brian Cathal dělat? :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [Hrstka] Základna

Příspěvek od Antharon »

"Mám strach, tú strašnú temnú víziu, že už sa nikdy netretneme, že naša loď nikdy nedoplnáva do svojho cieľa."
Vzlykala Kate a slzy stekali na Brianovo rameno. Ten nič nevravel. Jeho hrdlo zvieralo a nevydal by jediný hlások. Cítil to aj on. Toto mala byť ich posledná spoločná noc.

Sedeli dlho a potichu. Brian nemal moc čo povedať. Stav jeho letky bol žalostný a šanca, že sa z ďalšieho letu vrátia živí bola mizivá. Možno by bolo skutočne najlepšie keby to riskli a zachránila sa aspoň Kate.

"Musím niečo skúsiť," postavil sa prudko, zoskočil zo strechy a utekal na veliteľstvo, kde sa stále ešte svietilo.

"Pane, poslať tie sestry zo základne teraz je ako postaviť ich k múru a ponúknuť im poslednú cigaretu. A kto sa o nás postará, keď sa vrátime z najbližšej misie? Nemáme ani strelivo. Ak aj všetci nezomrieme, bude tam hromada zranených. Nemôžete z nich urobiť návnadu, dlhujeme im príliš veľa!"

Brian spustil lavínu prosieb i výhražiek na svhojho nového veliteľa a jeho staršieho poradcu. Vedel, že oni to cítia podobne.


hod 9 + 1 za osobnosť = 10
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [Hrstka] Základna

Příspěvek od Antharon »

"Vieš Brian, ale toto rozhodnutie nie je na mne, nedokážem ti s tým pomôcť. Toto je v kompetencií najvyššieho lekára."

Brian sklopil zrak a vydal sa k východu. Kypel v ňom hnev, sklamanie, smútok i strach. Prišiel ku dverám a v tom sa dotkol niekto jeho ramena.

"Tebe na tom skutočne veľmi záleží však?" Spýtal sa ho starý pán, "Najvyšší lekár je môj dobrý kamarát. Skúsim čo sa bude dať robiť."

Druhý deň ráno vychádzajúce africké slnko zahnalo hrôzy noci. Sestra Griffitsová rýchlo pred začiatkom služby vyhľadala Briana a so širokým úsmevom a krvavými uplakanými očami nadšene spustila

"Neviem, ako sa vám to podarilo pán Cathal, ale náš odsun sa odložil. Vraj to je nebezpečné. Dúfam, že tu nás naši okrídlení rytieri v naleštenej zbroji ochránia."

"Aké naleštené zbroje? Nové stroje sú ešte len na ceste, akurát im odlietame naproti."
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Základna

Příspěvek od Ecthelion »

:arrow? My jsme to řešili s Antharonem soukromě, tak jen doplním, že uspěl a podařilo se mu přesvědčit (jak, to se mě neptejte) velitele, že sestry by měly v Tobruku ještě chvíli zůstat a odjedou až dalším naplánovaným transportem.
Škoda, už jsem si v hlavě připravoval scénu srdceryvného loučení... snad příště. :>;o)

:arrow? Chcete si ještě někdo zrušit dluh, nebo požádat o scénu? Za chvíli letíme další misi, takže teď je ideální příležitost. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: [Hrstka] Základna

Příspěvek od PetrH »

Nemam dluh, tusim, ale fotku me mile z protektoratu jsem okoukaval... jak ted?
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Základna

Příspěvek od Ecthelion »

PetrH píše:Nemam dluh, tusim, ale fotku me mile z protektoratu jsem okoukaval... jak ted?
Aj, promiň, to mi nedošlo, že chceš obnovit fotku dívky. :doh:
Lze jej obnovit (nebo získat fotografii novou od jiné dívky nebo z časopisu, odkud ji vystřihne) vítězstvím v osobním konfliktu, který má význam v osobním vztahu – překonáním krize ve vztahu, přímou záchranou dívky při náletu, soupeření s novým nápadníkem a podobně.
Tím pádem hoď na konflikt na Osobnost proti 10... uvidíme, jestli se ti podaří ve fotce najít povzbuzení a sílu pokračovat dál... nebo naopak depresi a smutek ze vzájemného odloučení, přičemž víš, že ji možná nikdy neuvidíš... :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: [Hrstka] Základna

Příspěvek od Pepa »

Smaže se mi Dluh za to telefonování? Nebo to necháme jenom jako "bod rozhodnutí" v příběhu?
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Základna

Příspěvek od Ecthelion »

Pepa píše:Smaže se mi Dluh za to telefonování? Nebo to necháme jenom jako "bod rozhodnutí" v příběhu?
Záleží na tobě. V zásadě nejsem proti, abychom to nechali i jako tvůj hod o Dluh (byl to konflikt, který měl i nějaké příběhové výsledky). :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: [Hrstka] Základna

Příspěvek od PetrH »

ajaj a je to tu:( 5(1 +3 +1)
Petr Holub se zamyslel a chtělo s emu zuřit, brečet, mlátit hlavou o kamení, skočit do moře. Po misi s emu dostal lehce ohořelý dopis z domova. Bůhví kudy všude a jak cestoval, datován byl před čtyřma měsícema. Píše v něm jeho milá, že maminku jí odvedlo gestapo údajně za poskytování jídla nežádoucím a že se bojí, že i ona bude muset narukovat do lágru...
Seržantovi se udělalo černo před očima....
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Základna

Příspěvek od Skenderax »

Nejak som prehliadol, že treba teraz obnoviť i fotku :-(.

Ešte stíham???
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Základna

Příspěvek od Ecthelion »

Skenderax píše:Ešte stíham???
Stíháš. Stejně jako Petr je to konflikt proti 10. Rychle sem s tím. :wink:
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Základna

Příspěvek od Skenderax »

Nedostatok pitia ma znovu vrátil do reality a ja som potriasol hlavou, aby som sa trochu prebral.

Som v bare. Poznám ho. Poznám smiech dievčat pri stole, ku ktorým sa túlim, ktoré bozkávam, s ktorými flirtujem a dúfam vo viac. Poznám pitie, ktoré spolu pijeme. Poznám vôňu žien, chlastu a cigatiet.

Všetko je mi známe.

Len nie, kde je moja peňaženka!!!


Prázdno vo vrecku, to je to, čo ma skutočne prebralo a prinútilo moju šedú kôru vrátiť sa do reality, byť schopný sa vrátiť minúty dozadu.

Pozerám sa zamračene na ľudí pri stole.

Starý známi ... a jeden nový. Fajnový pán, na ktorého meno si nespomínam. Pridal sa k nám pred chvíľou! Spomínam si, že som mu potriasal ruku, že si so mnou pripíjal, že sme si vymieňali zdvorilosti a ja ... a ja som sa viac venoval dievčatám na mojich kolenách.

To musí byť ON. - môj mozog nepripúšťa inú možnosť. Rozopnem si gombíky na košely a pristupujem k nemu. Chcem svoje peniaze, chcem svoju satisfakciu!

:arrow? 10 (Hod 3d6) +1 (Vojak) = 11 - hodil som si na Dogfight_10
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Základna

Příspěvek od Vallun »

Obrázek

Pro atmosféru:

Kapitán Fajtl

Erich Hartman
Střelba: 21 Pilotáž: 123

Bomber misson
"If life gives you Pearl Harbour, make a Doolittle Raid."

Proti flaku

Když se nedaří
aneb Stalag Luftg
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Odpovědět

Zpět na „Hrstka“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů