[Hrstka] Základna

Zápisy hraní z „Hrstky“.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Základna

Příspěvek od Vallun »

No, představoval jsem si to jako pokus vyhnout se povinnosti chlastat s Pouštními krysami...:D

Měl jsem vymyšlenou delší variantu, kde bych dokázal konflikt vyšponovat na střelbu, ale jednak kvůli práci nemám čas to dopsat do té fáze, druhak by to bylo tak trochu obcházení pravidel, mám pocit...

Nemohl jsme si zmínku o Klapálkovi odpustit, přeci jen to byl dědův kamarád a kdysi dávno jsem se s ním setkal...;)

Na zkoušku, ať již jakoukoliv jsem hodil 12...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Základna

Příspěvek od Ecthelion »

Vallun píše:No, představoval jsem si to jako pokus vyhnout se povinnosti chlastat s Pouštními krysami...:D
Naprosto regulérní cíl. $lol$ Dorazit k jednotce ožralý a nevyspalý... nic moc. $lol$
Vallun píše:Nemohl jsme si zmínku o Klapálkovi odpustit, přeci jen to byl dědův kamarád a kdysi dávno jsem se s ním setkal...;)
Jsem rád, že sis ji neodpustil... mě se to moc líbilo. Suprový text. :wink:
Vallun píše:Na zkoušku, ať již jakoukoliv jsem hodil 12...
Tím pádem jsi uspěl (obtížnost bych dal stejně jako ostatním 10). Můžeš si odepsat 1 Dluh.

:arrow? Závěr můžeš napsat buď sám, nebo ho sem zítra hodím já (dneska už nestíhám). :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Základna

Příspěvek od Vallun »

žel já musím ještě napsat koncept reakce na ústavní stížnost proti potravinovým bankám:( někdy později..
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: [Hrstka] Základna

Příspěvek od Pepa »

:arrow? Hod je 12 + 2 (za Osobnost) = 14.

I když jsem vnitřně docela rozladěn, vypadá to, že to major Cox nehraje zrovna nejpřesněji...
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Základna

Příspěvek od Ecthelion »

Vallun: V pohodě, já to klidně uzavřu. :wink:

Byl to nakonec možná těžší boj, než ten ve vzduchu, ale nakonec se Aldovi podařilo veselým vojákům kolem sebe vysvětlit, že pít alkohol nebude. Nakonec to vzali s humorem a nijak se neurazili. Jeho pokusy o „českoslovenštinu“, naučenou od Ježe a dalších českých pilotů byly kvitovány s povděkem, ale vyvolávaly záchvaty smíchu. Alda začal mít temné podezření, že některá slova, která ho jeho kolegové naučili, nemohly znamenat to, co mu tvrdili. Ale Čechoslováci byli jinak velice milí. Zdravotník ovázal pilotovi hlavu, kterou si pořezal o kryt kokpitu. Nebylo to nic vážného, vlastně jen škrábanec, ale zdravontík se nedal odbýt. Pilýchl si na dlaně, protože v bunkru bylo chladno.

Podplukovník jej pak odvedl ven do zákopu, který vedl do zázemí a vysvětlil mu, že pilot sám i jeho stroj dopadl na cestě mezi Tobrukem a Dernou. Přesněji pak v blízkosti pevnůstky S 19, které Čechoslováci přezdívali „Honza“ a která tvořila místní páteř obrany. Zaslechli výstřely z něpřátelských pozic, ale Čechoslovák ani neotočil hlavu. Mávl jen rukou s tím, že to jen pilota jejich známí z italské 27. pěší divize „Brescia“ chtějí pozdravit. Podplukovník pilotovi vyložil, že mu zajistil odvoz zpátky na základnu a ukázal dozadu, kam právě přjížděl lehký „Bren-carrier“. Důstojník mu potřásl rukou, zasalutoval a ještě než pilot naskočil na korbu, rozloučil se s ním slovy: „Give them hell, sir!“

Alda dorazil na základnu až večer a rozlámaný z těžkého dne a dlouhé jízdy, ale jako hrdina, vezoucí se s obvázanou hlavou na korbě Bren-Carrieru.


Pepa: Uspěl jsi, můžeš si zrušit jeden Dluh.:wink:

Josef posunul svou dámu dopředu, na zdánlivě nedůležité a náhodné pole, usmál se a opřel se pohodlně na židli. Teprve teď si všiml, že v místnosti je ticho a jejich partii sledují okolostojící mechanici i další piloti. Ti se nechápavě naklonili a studovali šachovnici. Pak se jeden z nich zase zvedl a usmál se také. Pochopení se mezi nimi šířilo jako vlna. Zdánlivě nedůležitý tah byl ve skutečnosti matem. Zatímco se Cox probíjel vpřed skrze Ježovy figury, udělal si Čechoslovák prostor na druhé straně a právě přesunutá dáma zpečetila osud Coxových figur. Růžolící britský major zvedl oči od šachovnice ke svému protihráči a pak je zase sklonil dolů, povzdechl si a položil figuru svého krále na šachovnici. Ve ztichlé místnosti to zadunělo jako výstřel z děla. Okolostojící se začali pomalu rozcházet, ale Josef mohl vidět jistý obdiv mezi nimi, který získal. Major byl velice dobrý hráč šachu a málokomu se podařilo s ním zvítězit, nebo i jen hrát na jeho úrovni.

Angličan si vyklepal dýmku, naládoval ji tabákem a pak si znovu připálil:
„Well, to nebylo špatné, Čechoslováku.“
„Děkuji, pane majore.“
„Rozestavím to znovu?"
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: [Hrstka] Základna

Příspěvek od Pepa »

Pěkné, děkuji :)

:arrow? Tady bych příběh uzavřel a smazal si Dluh na Pilotáž.
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: [Hrstka] Základna

Příspěvek od Pepa »

O týden později, při kterém jsem stále nervózně chodil sem a tam a čekal na zázrak, bylo vše oficiální. Patrola LRDG lokalizovala trosky strojů a potvrdila, že ani jeden z našich pilotů nepřežil. Jejich ostatky byly pohřbeny v poušti a nás, tady na základně, čekal jenom symbolický obřad. Kněz odříkal pár povzbudivých slov a přidal i několik vzpomínek na Petera a Aldu, které nás rozesmály i rozplakaly.

A pak mě čekala ta nepříjemná povinnost. Jako Peterův nadřízený jsem měl vyklidit jeho skříňku. V ní jsem nalezl následující dopis:

"Priatelia, spolubojovníci,

ak niekto z vás číta tento dopis, nepodarilo sa mi povedať vám, čo stále držím na srdci.

Som pyšný a hrdý na to, že som mohol každého z vás spoznať a cítiť sa bezpečne vo vzduchu i na zemi, ak som vás mal pri sebe.

Mám na vás i jednu prosbu. V mojej skinke, medzi bibliou a časopismi nájdete neoznačenú fľašu. Vypite ju prosím na svoje zdravie. Na to, aby vás šťastena neopustila.

S pozdravom

P."


Flašku jsem, spolu s dopisem, vzal a večer jsme ji společně s Kennethem a Brianem (kterého už pustili z ošetřovny) vypili. Vypili jsme toho víc. Mnohem víc. Mnohem a mnohem víc...
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Základna

Příspěvek od Ecthelion »

Pepa píše:Flašku jsem, spolu s dopisem, vzal a večer jsme ji společně s Kennethem a Brianem (kterého už pustili z ošetřovny) vypili. Vypili jsme toho víc. Mnohem víc. Mnohem a mnohem víc...
Jak jsme se domlouvali, dáme sem k téhle scéně konflikt, jestli se dokážeš přenést přes smrt dvou dobrých kamarádů a létat dál, nebo tě to tvrdě zasáhne. Bitvy, které piloti svádí sami se sebou jsou neméně krvavé než ty, které bojují v kokpitu v oblacích... a zůstávají po nich stejně hluboké jizvy, přestože často nejsou vidět na první pohled.

:arrow? Hoď si proti cílovému číslu 10. Umím si asi představit jak Vojáka, tak Osobnost, takže záleží na tobě, kterou vlastnost použiješ (a tedy jakým způsobem se s tím vyrovnáš). Pokud uspěješ, můžeš si zrušit jeden Dluh, pokud ne, body Dluhu ti zůstanou.
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Základna

Příspěvek od Skenderax »

Zaujímavé ukončenie príbehu :D.
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: [Hrstka] Základna

Příspěvek od Pepa »

Ráno po alkoholovém řádění vstanu. Ráno? Slunce venku nemilosrdně praží - je už pozdní odpoledne. Dostanu kázeňskou důtku, ale je mi to jedno. Kamarádi mi chybí a musí se zapít, takže večer jdu zase. A pak zas. A zas...

Brian a Kenneth to nesou statečněji. Vtloukají mi do duše, že se takhle odepsat nemůžu a že mě letka potřebuje. Že je třeba jít dál...


:arrow? Hod je 9 + 2 (za Osobnost) = 11.

Mají pravdu! Smutek, který cítím, je velký a ponesu si jej v srdci napořád, ale mají pravdu. Dost bylo truchlení. Je čas opět vstát a bojovat...
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [Hrstka] Základna

Příspěvek od Antharon »

Ráno sa zobudím a cítim sa otrasne. Hlava mi treští ako po dvojitom priestrele a v ústach mám sucho ako na púšti. Vlastne aj som na púšti, takže sa to ešte násobí. Dotackám sa k váľovu a rýchlo sa umyjem tvár zteplalou vodou. Nepomáha to. Všetko je tu rozpálené ranným africkým slnkom.

Dotackám sa pomaly na ošetrovňu. Musím si dať previazať početné zranenia po núdzovom pristátií. Na niektorých miestach mi obväzy presiakli krvou, na iných dokonca chýbajú úplne. Vôbec netuším, čo som v noci stváral. Okrem pocitu hanby neostali žiadne spomienky.

Službu má Kate, sestra s ktorou som sa tak zblížil, keď som tu ležal po požiari lietadla.
"Zabije ma," vravím si keď ju vidím ako ma prebodáva svojím pohľadom. Ušiel by som ale otvorené rany bolia a štípu.

"Brian Cathal! Vyzeráte ako troska!"
Sadnem si v tichosti na posteľ a neviem čo povedať.


Hod je 15 + 2 za Osobnosť = 17

Pristúpi ku mne a položí si moju hlavu na svoju hruď.
"Bude to v poriadku Brian. Onedlho sa to skončí. Dostaneme sa z tohoto pekla."
Sedíme takto dlhé minuty v ošetrovni a slza steká po mojej tvári až zmočí jej biely úbor...


(a tu by som rád spravil prelínačku do čiernej a odmazal si svoj dlh...)
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Základna

Příspěvek od Ecthelion »

Pepa, Antharon: Oba si můžete zrušit jeden bod Dluhu. :wink:
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Základna

Příspěvek od Ecthelion »

5. peruť (volací znak „Gypsy“)

Obrázek

:arrow? V současné době umístěna na tobruckém letišti El Gubi, dle označení RAF přistávací plocha LG-145 (volací znak operátora „Birdcage“).

:arrow? Vaše peruť by podle tabulek měla mít 18 stíhaček (12 v bojové sestavě (tedy 6 pro každou letku) a 6 jako rezervu jako náhradní stroje, k výcviku pilotů, etc.) a okolo 21 pilotů. Ve skutečnosti máte jen 7 strojů (ve kterých jste přistáli po poslední misi - 3 Kittyhakwy a 4 Hurricany) a žádné zálohy (všechny stroje, které Chieffy s chlapci opravovali, byly při náletu zničeny - mechanici po náletu vytáhli ze šrotiště dva letouny, které byly odepsané a pracují bez oddechu, aby je zkusili opravit). Přišli jste při minulé misi o dva zkušené piloty a nyní o tři další (S/L Coxe a dvě posily - W/O Ramseyho a P/O Tippse, kteří právě přiletěli z Anglie), několik dalších jsou navíc noví letci, kteří mají minimum nalétaných hodin a téměř nic v Africe, takže je dost dobře nelze nasadit do bojových operací.

:arrow? K peruti patří také pozemní personál rozdělaný do několika částí – k velitelské sekci (celkem 7 mužů pozemního personálu) se počítá zástupce perutě (F/O L. Rayder, bodrý padesátník, který už sloužil v první světové), zpravodajský důstojník (F/O S. Bowler) a čtyři úředníci. Každá z obou letek v rámci perutě má také vlastní pozemní personál letky (2x 36 mužů, celkem 72), který sestává z 2 údržbářů, 2 elektrikáře, 7 montérů, 16 mechaniků, 1 opraváře nástrojů, 2 radisty a 6 dělníků, kteří provádí běžnou údržbu strojů. V případě, že by údržba stroje zabrala spíše hodiny než minuty (jako v případě závažné poruchy nebo těžšího poškození) je předán údržbě (celkem 77 mužů), kterou vede rotný mechanik a patří k ní zbrojířský důstojník, 16 zbrojířů, 16 zbrojířských asistentů, 2 úředníci, 3 elektrikáři, 4 zásobovači, 30 údržbářů, 1 opravář nástrojů, 1 výrobce nástrojů a 3 mechanici bezdrátových zařízení.

Celkem má tím pádem peruť tvořit kromě 21 tabulkových pilotů také 156 členů pozemního personálu (peruť tak má mít 177 mužů). Při náletu ale 5. peruť přišla o tucet údržbářů a mechaniků (7 mrtvých, 5 zraněných v nemocnici)… tím pádem budou na čas omezeny vaše kapacity pro opravu a údržbu strojů.
:arrow? Pokud máte někdo dluh, kterého byste se před dalším letem chtěli zbavit... nyní máte příležitost. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: [Hrstka] Základna

Příspěvek od PetrH »

Pilot Holub cítil veliký dluh ku své vlasti, že se nedokázal více prosadit a zastat se bezprávem utlačovaných. idealista. Možná krutá realita smrti z bojů a návratu do hangáru mu naložila příliš. Otočil čtvrtou sklenku a zíral tupě do ohmatané fotky Janči.
Obrázek
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Základna

Příspěvek od Ecthelion »

Obrázek

Za Josefem Ježem si někdo odkašlal. Pilot, který sledoval zbrojíře, kteří připravovali kulometné pásy pro letouny, se otočil. Za ním stál F/O L. Rayder, plešatící padesátník, který byl zástupcem S/L Co… vlastně byl jeho zástupcem. Opálený padesátník, který už létal v první světové, mu unaveně zasalutoval a kývl ke kanceláři velitele. Josef ho zdráhavě následoval, když společně zamířili do Coxovy kanceláře v hotelu. Rayder hodil starou čepici do kouta, otřel si zpocené čelo kapesníkem a sedl si na komodu naproti stolu velitele, jak byl očividně zvyklý. Deska stolu přetékala papíry a úředník jednotky na ni právě položil další hromadu formulářů:

„Gratuluji vám k dočasnému jmenování, pane... a taky upřímnou soustrast. Vaši práci bych nepřál ani hadovi. Po smrti velitele zůstala hromada nevyřízeného papírování - po náletu musíme udělat inventuru, odepsat zničené stroje a zásoby, zprávy, stojí zpracování zpráv na velitelství, denní hlášení, výkazy a všechno další… ale to ještě chvíli počká. Hlavně musíte udržet naši letku v provozu a stroje ve vzduchu. To je teď vaše hlavní práce. Máme jen třetinu letounů, které bychom měli mít, pár beden munice, téměř žádné bomby a náhradní díly. Když budeme mít štěstí, vydržíme létat možná pár dní. Chlapci vyhrabali ze šrotu dva odepsané stroje, ale kdo ví, jestli kdy budou létat… a pokud i ano, tak nás to nezachrání. Potřebujeme nutně nové mašiny, nové piloty, náhradní díly… všechno abychom udrželi peruť v provozu. Jinak budeme muset zavřít krám a Hitler se v Berlíně podělá blahem...“

Zvedl se a zaťukal na polní telefon na stole:

„Sedněte na drát, veliteli – zavolejte velitelství a přesvědčte je, aby nám poslali rychle potřebné věci. Proste, škemrejte a žebrejte, pokud to pomůže… ale ty zásoby potřebujeme. Já se zatím pokusím postarat o běžnou agendu, abyste se mohl věnovat tomuhle...“


:arrow? Pepo, jak jsme se domlouvali… je na tobě, abys zkusil zajistit pro peruť dodávku nových strojů a všeho, co životně nutně potřebuje. Rayder nežertuje - jestli se vám nepodaří doplnit zničené zásoby a sehnat nové stroje, nebudete mít co poslat do vzduchu, až zase rozezní na základně siréna varující před náletem. Je to hod na Vojáka, proti cílovému číslu 8. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Hrstka“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů