[Hrstka] Let III.

Zápisy hraní z „Hrstky“.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Nábor pilotů III.

Příspěvek od Ecthelion »

7. tah Luftwaffe
Zatímco většina britské letky mizí přízemním letem směrem k Anglii, nad francouzským pobřežím probíhá stále lítý boj...

Obrázek

:arrow? Heinrich Klein se pokouší zavěsit zastroj Jána Matišáka.
Hod 11 + 2 za Pilotáž = 13 celkem (Skenderaxi, hoď si, jestli se mu podařilo zavěsit se)

:arrow? Günter Mohr dělá wingmana stroji Heinricha Kleina.

:idea: Tady dost závisí na tom, kolik si Pepa hodí na Pilotáž proti pokusu o únik... s dovolením jsem házel za něj (snad se nebude zlobit), abychom ušetřili čas a nevleklo se to.

:arrow? Martin Nemetschek pronásleduje stroj Josefa Ježe.
Hod 9 + 2 za Pilotáž = 11 celkem
Hod za Pepu 14 + 2 Pilotáž = 16 celkem ... Nemetschek neuspěl

:arrow? Rudolf Wegner pronásleduje stroj Josefa Ježe.
Hod 11 + 2 za Pilotáž = 13 celkem
Hod za Pepu 10 + 2 za Pilotáž = 12 celkem ... Wegner uspěl, Jež ztrácí únikový žeton

:arrow? Georg Baar se pokouší zavěsit za stroj Josefa Ježe..
Hod 6 + 1 za Pilotáž = 7 celkem (Pepo, hoď si, jestli se mu podařilo zavěsit se)

Stav po německém odehrání 7. kola:
Obrázek

Jste na tahu!
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Nábor pilotů III.

Příspěvek od Vallun »

Technická - když mám dva únikové žetony, a pokoušely by se mne pronásledovat dva nepřátelé, tak za jedno kolo mohou zrušit jen jeden únikový žeton, že?

Jinak je to sice zbabělé, ale Aldo Alda ustupuje dál.
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Nábor pilotů III.

Příspěvek od Ecthelion »

Vallun píše:Technická - když mám dva únikové žetony, a pokoušely by se mne pronásledovat dva nepřátelé, tak za jedno kolo mohou zrušit jen jeden únikový žeton, že?
Pokud uspějí oba v hodu, tak ti můžou sebrat oba (víc letounů ti může odříznout ústupové cesty).

Přemýšleli jsme nad tím, že by mohli sebrat jen jeden... ale to by znamenalo, že jakmile získáš dva únikové žetony, tak už tě nikdy nikdo nedožene (získáváš je automaticky, protivníci ti můžou sebrat jeden za kolo... a když máš jeden únikový žeton, nikdo na tebe nemůže střílet)... což je hodně divné.

Takhle na útěk proti přesile potřebuješ hodně štěstí, ale to víceméně i v reálu...
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Nábor pilotů III.

Příspěvek od Vallun »

Záleží na situaci, při úniku z dogfightu bych souhlasil, ale při úniku sa náskokem mi to nedává smysl. :think: Tam jsme naopak já, kdo si volí cestu a odříznout jí prostě nejde (žeton vyjadřuje, že jsou kus za mnou).
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Nábor pilotů III.

Příspěvek od Skenderax »

Stroj sa pod mnou trasie ako naberám výšku. Boh vie, kde som to od tých flakov dostal a či to statočná mašina vydrží. Vlastne na tom nezáleži. Usmejem sa pod fúzi. Nejde to ľahko, cítim sa vyčerpane, potím sa z každého póru, pot ma štípe v očiach a cítim ho i na perách a jazyku.

Povolím knipel a tlak na moje telo na chvíľu ustane. Konečne sa z hlboka nadýchnem, pozriem do spätákov i do dialy. Stroj Briana Cathala už nevidím. Super. Aldo Alda, i George Weis sa o chvíľu stratia v oblakoch. Usmejem sa takmer šťastne.

Ešte vám kúpim trochu času.

Pozriem sa do späťáku. Dvojica nemcov. Nie jeden... Mohol som to čakať, však tam niekde majú hniezdo. Začal som úhybné manevre a opätovné naberanie výšky.

:arrow? Hod 16 -5 Poškodenie +2 Pilotáž +1 Lietadlo = 14.

Stroj za sebou zanecháva kúdole dymu, ktoré smerujem do kabín nemeckých pilotov. Nemôžem sa nesmiať pri predstave, ako sa vo svojich novučkých 109-kár dusia. Xaxaxaxa.

Len tak ďalej mašinka. - prehovorím milo ku lietadlu. Viem, že je to jej posledný let, ale srdce mi nedovolí jej to povedať nahlas.

//Beriem si ďalší výškový žetón v tomto kole.
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Uživatelský avatar
Thales
Příspěvky: 38
Registrován: 8. 1. 2013, 10:23
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Nábor pilotů III.

Příspěvek od Thales »

Omlouvám se za poslední kolo, na RPG fóru jsem byl v práci, s tím, že napíšu doma a úplně mi to vypadlo. Pokračuji v úniku:

Hod na únik: 14 hod + 2 pilotáž + 1 spitfire = 17

Tommymu se podařilo znovu nabrat malý náskok nad dotírajícím Němcem. "Když ještě trochu přidám, bude to muset otočit, jinak mu dojde palivo a dál nad kanál se mu chtít nebude." pomyslel si britský pilot.
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: [Hrstka] Nábor pilotů III.

Příspěvek od Pepa »

Ještě než hodím a odehraju, tak mě nějak napadlo ještě pár otázek... :think:

1) Může se výškový žeton využít i v "pasivním" hodu? Například pokud se za mě chce nepřátelský letoun zavěsit nebo mě pronásleduje, háže se Pilotáž proti Pilotáži. On jistě výškové žetony využít může. Můžu i já?

2) Teď nějak moc nevím, jaký má smysl, že Gunter Mohl dělá wingmana stroji, který se teprve zavěšuje. Protože je akce wingman jenom na kolo a jenom na střelbu a Heinrich Klein toto kolo už nevystřelí, tak nevím...

3) Georg Baar má Pilotáž jenom 1? (Ostatní němečtí piloti mají 2.)
Uživatelský avatar
Belden
Příspěvky: 214
Registrován: 28. 2. 2012, 17:21
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Nábor pilotů III.

Příspěvek od Belden »

Takže další únik…

A to jméno je Wicks, jen pro pořádek ;)
Z věku uniformity, z věku osamocení, z věku Velkého bratra, z věku doublethinku – zdravím vás!
George Orwell – 1984
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Nábor pilotů III.

Příspěvek od Ecthelion »

Pepa píše:1) Může se výškový žeton využít i v "pasivním" hodu? Například pokud se za mě chce nepřátelský letoun zavěsit nebo mě pronásleduje, háže se Pilotáž proti Pilotáži. On jistě výškové žetony využít může. Můžu i já?
Můžeš. Ale musíš to ohlásit před hodem. Druhá věc pak je, že házíš novou Pilotáž proti každému pilotovi, který se pokouší o pronásledování... takže je otázka, jak je využít...
Pepa píše:2) Teď nějak moc nevím, jaký má smysl, že Gunter Mohl dělá wingmana stroji, který se teprve zavěšuje. Protože je akce wingman jenom na kolo a jenom na střelbu a Heinrich Klein toto kolo už nevystřelí, tak nevím...
Smysl to nemá, pilot zazmatkoval (je to nováček). Z mojí strany jde o úmyslnou chybu.
Pepa píše:3) Georg Baar má Pilotáž jenom 1? (Ostatní němečtí piloti mají 2.)
Má, jak bylo zmíněno výše, je to nováček.
Belden píše:A to jméno je Wicks, jen pro pořádek
Aj, omlouvám se. Můj překlep. Opravím.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Nábor pilotů III.

Příspěvek od Pieta »

Ecthelion píše:Smysl to nemá, pilot zazmatkoval (je to nováček). Z mojí strany jde o úmyslnou chybu.
(-:
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: [Hrstka] Nábor pilotů III.

Příspěvek od Pepa »

"Jestli to jsou zelenáči, tak s Jánem ještě nějakou šanci máme," bleskne mi hlavou, když se pokousím vykroutit Georgu Baarovi...

:arrow? Hod je 8 +2 (za Pilotáž) = 10.

"To by bylo. Teď už jenom vstříc nebesům, jak to jen jde..."

:arrow? Josef Jež nabírá výšku.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Nábor pilotů III.

Příspěvek od Ecthelion »

Meh, zapomněl jsem v Řezně soubory k situaci… takže bude až po víkendu. Moc se omlouvám, dnes jen slovně.

8. tah Luftwaffe
Aldo Alda a George Wicks unikli, Tommy Bolden má 2 únikové žetony a výškový, Matišák dva výškové, Josef Jež tři výškové žetony

:idea: Vallune, hoď si, jestli se ti podaří přistát v pořádku nebo rozmlátíš mašinu.

Obrázek

:arrow? Heinrich Klein střílí na stroj Jána Matišáka.
Hod 11 + 2 za Střelbu + 3 za wingmana = 16 celkem Ján Matišák je sestřelen, Skenderaxi… hoď si na záchranu (nebo se můžeš zachránit automaticky, ale skončit na okupovaném francouzském pobřeží).

:arrow? Günter Mohr dělá wingmana stroji Heinricha Kleina.

:arrow? Martin Nemetschek se pokouší zavěsit za stroj Josefa Ježe.
Hod 9 + 3 za Pilotáž = 12 celkem (Pepo, hoď si, jestli se mu podařilo zavěsit se)

:arrow? Rudolf Wegner střílí na stroj Josefa Ježe.
Hod 9 + 3 za Střelbu + 1 za výšku = 13 celkem

:arrow? Georg Baar se pokouší zavěsit za stroj Josefa Ježe..
Hod 13 + 2 za Střelbu + 1 za výšku = 16 celkem – Stroj Josefa Ježe je poškozen.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Nábor pilotů III.

Příspěvek od Vallun »

Technická: Georg Baar se zavěšoval, takže nestřílel, ne?:)

Alda byl stále ještě duchem s ostatními, když poprvé nasadil na přistání. Výrobek společnosti Supermarine se i přes poškození choval ve vyšších rychlostech obstojně, byť se klepal jak hangárovej pinč starého Smithe, jenže zásah dostaly mimo jiné klapky a to se projevilo při pokusu o přistání. Než si to Alda, stále ještě naštvaný, že musel velet k ústupu, ač by nejraději huny poslal do moře, stačil sesumírovat, tak zjistil, že je dlouhý a jen tak tak přiměl namáhaný stroj se zvednout a s vypětím všech sil se otočit k dalšímu pokusu o přistání. Tentokráte to vyšlo lépe a tříbodový pdovozek ztěžka políbil makadam. Když se vysoukal z kabiny, kolena ho stěží poslouchala, více než dramaické přistání jej však poznamenal nejistý osud jeho druhů.

(Přistání se po hodech 7 a 13 na dluh podařilo...)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Nábor pilotů III.

Příspěvek od Ecthelion »

Vallun píše:Technická: Georg Baar se zavěšoval, takže nestřílel, ne?:)
Muj preklep. Strilel, nepokousel se zavesit. (kopiroval jsem shora a zapomnel prepsat)
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: [Hrstka] Nábor pilotů III.

Příspěvek od Pepa »

V dálce vidím Jánovo letadlo - kouřící, hořící. Po zásahu míří přímo dolů jako kámen. "Sbohem, můj slovenský bratře. Zanedlouho tě budu následovat," proběhne mi hlavou. "Ale předtím ještě vykonám, co je třeba..."

:arrow? Hod proti zavěšení je 8 +2 (za Pilotáž) = 10.

"Tak snadné to mít nebudeš, Němečku."

:arrow? Beru si dluh na Pilotáž a zkouším manévrovat znova. Hod je 12 +2 (za Pilotáž) = 14. (Postih za poškození jsem si v tuto chvíli ještě nezapočítával.)

"A teď. Děj se vůle Boží."

:arrow? Josef Jež útočí palebným průletem na Heinricha Kleina. Hod je 7 +3 (za Střelbu) +6 (za výškové žetony) -5 (za poškození) = 11.

"Ne! Takhle to přece nemůže skončit!"

:arrow? Beru si dluh na Střelbu a opakuji hod. Hod je 5 +3 (za Střelbu) +6 (za výškové žetony) -5 (za poškození) = 9.

:!:
Odpovědět

Zpět na „Hrstka“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů