[AW-Epocha] 70. léta 21. století - Postapokalyptická sci-fi

O čem to celé je?
Ač se bude hrát ApocalypseWorld, Nesmrtelní nejsou postapo. Nesmrtelní jsou obyčejní lidé či neobyčejné bytosti, které se kdysi dávno setkaly s Vírem a od té doby jsou s ním svázání. Získali nesmrtelnost - někteří to považují za dar, jiní za prokletí - a my budeme sledovat a odehrávat jejich osudy napříč stoletími.

Moderátoři: MC-AW-Nesmrtelní, MarkyParky

Odpovědět
Uživatelský avatar
Potomek
Příspěvky: 748
Registrován: 21. 6. 2016, 22:17

Re: [AW-Epocha] 70. léta 21. století - Postapokalyptická sci

Příspěvek od Potomek »

Hm, tak zdá se, že Česlav tu výrobu boha bere opravdu vážně. On se snad fakt chtěl obětovat. Škoda, že doopravdy o jeho oběť nikdo nemá zájem. Brr, mít jeho esenci v sobě, fujtajbl. Každopádně si tím trochu vylepšil mínění, co o něm mám. Je sympatické, že když už jde přes mrtvoly, tak tu svou z toho nevyjímá. Usměju se při představě Česlava, překračujícího své vlastní mrtvoly.

Česlave, já si ani nemyslím, že se mnou máte nějaké vedlejší plány. (Teda kromě Matky, která ze mě chtěla mít jen další betaverzi, ale to ty nevíš.) Já se bojím, že jste tak trochu magoři a že mi z toho hrábne, když použiju dýku a sošku tak, jak bylo naplánováno. A nebo ještě hůř - stanu se ještě horším magorem než jste vy dva. Abych to udělala bez obechcávek, musela bych si být jistá, že mi zůstane má osobnost a nebudu mít v hlavě větší bordel, než mám kvůli Veře.

"Jak říkáš Česlave, je to má zkouška dospělosti. Proto chci sesbírat esenci dýkou sama. Přece se nový bůh nenechá vodit za ručičku, to by byla ostuda."

Manipulate: 2d6+2 = 13
když mi půjčíš/dáš dýku (klidně stačí na chvíli až najdeme nějaké Nesmrtelného), tak si vem exp. Brát ti nic nebudu, stačilo, že jsem tě oškubala o sharp.
Nová, zdokonalená verze Potomka, která se zkouší vyrovnat se vzpomínkami svého předchůdce. Deník postavy
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-Epocha] 70. léta 21. století - Postapokalyptická sci

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

... v hloubi Vaultu ....

Potomku2.0, Česlave,
procházíte za rozhovoru hlouběji do krytu. Zprvu se vám zdá, že z jeho nitra slyšíte hlasy a jakési chrochtání a bečení, ale jak ozvěna donese váš hlas do hlubin, zvuky ztichnou.

Projdete úzkým vestibulem do krátké chodby, ve které kdysi stával eskalátor. Dnes je na jeho místě provizorní kovová konstrukce, nesoucí na vratkých nohách ocelové lano. Po něm obyvatelé pravděpodobně tahají nahoru a dolů provizorní otevřenou kabinu lanovky, ta však nyní postává ve spodní stanici.

Ponecháte tedy podezřelou konstrukci stát, stejně máte obavy, že vaše těžká, augmentovaná těla by vratké sloupy nemusely unést.

Opatrně sestupujete po obslužném schodišti a nakonec dorazíte do kolmé chodby. Na první pohled vypadá jako spojovací chodba metra z šedesátých let minulého století, při bližším ohledání ale zaregistrujete, že pod stropem kolem starých vyplétaných kabelů vedou i plastové lišty se slaboproudými rozvody.

Plast vydrží všechno, ale guma a měď uvnitř vedení nikoliv a tak vidíte zpuchřelé bužírky a zkroucené vyžrané vnitřky pevných kabelových svazků, na mnoha místech visí zplihle dolů.

O malý kousek dál stojí velký kovový turret, vyzbrojený dvěma rotačními kulomety. Vaši přítomnost nijak neregistruje a jeho vnější stav napovídá, že se o něj už desítky let nikdo nestará. Na pravé straně za ním jsou velké tlakové dveře, otevřené, avšak zaneřáděné všelijakým nepořádkem.

Na levé straně téhož tunelu je další eskalátorová šachta, vedoucí směrem hlouběji do útrob vaultu. Už shora vidíte, že i tady je provizorní lanovka, její kabina je tentokrát přistavena v horní stanici.

Česlave, to není náhoda, obyvatelé Vaultu tady na vás zjevně připravili léčku - pokud nasednete, lanovka vás určitě přiveze přesně do míst, kde vás chtěli mít.

Pod spodní stanicí, dá-li se to tak nazvat, improvizované lanovky, se otevírá jakási větší hala, rozdělená na dva menší a jeden větší tubus. V nejvyšším místě oblouku je vysoká více jak 10 metrů a z kovových i dřevěných konstrukcí jsou do ní vestavěna s nerovnou podlahou někde dvě, někde až tři patra.

Ticho, které se z jinak zjevně obydleného prostoru line, jako nahlas volalo "čekáme na vás, naběhněte sem, před hlavně našich automatických laserových pušek".

Co uděláte?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Fiona
Příspěvky: 480
Registrován: 24. 7. 2016, 18:24

Re: [AW-Epocha] 70. léta 21. století - Postapokalyptická sci

Příspěvek od Fiona »

... cestou k Černé věži ...
Keltové pospíchají k Síni léčení, skrýt se do zbytků věže před deštěm, který začíná sílit. Jejich zbroje mocně jiskří.

DSuF, Fiona:2D6+3 → 9(2 +4 + 3)#cool
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-Epocha] 70. léta 21. století - Postapokalyptická sci

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Fiono,
tvým Keltům radiace neublíží, ale ulpí na nich a dokud se někde nedekontaminují, budou jí roznášet.

Co udělají dál?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW-Epocha] 70. léta 21. století - Postapokalyptická sci

Příspěvek od Dalibor »

... v mém síči ...
Taková spoušť. Mezi retikulánci to vře a postupně se i lidi přestávají věnovat opravám. Atmosféra houstne.

Mé tušení se naplnilo. Česlav. Jenom se tady ukázal, a je tady spoušť. Zraněná dívka, poškozené skleníky. Pokud do nich naprší, celá léta práce můžou přijít vniveč. Zamračím se. Trápí mě ale jiná věc. Když odsud Česlav vyrazil pryč, pronásledoval ho i někdo, kdo podle popisu mohl sedět na Veřinu sestru. Sakra, minul jsem ji. Pronásledovat bychom je nemohli, i kdyby se neblížila bouře.

Rally, Dalibor:2D6+3 → 7(2 +2 + 3)#hot
Půjdou do práce.


"Tyrana nechte utíkat. Ještě nejsme připraveni. Ať ho v pustině klidně sežehne radioaktivní déšť, nikomu chybět nebude. Teď je důležité, abychom zajistili naše přežití. Blíží se bouře, musíme rychle provést opravy."

Pak se podívám na zraněnou dívku. Psionický odražeč napáchal škody i na ní. "Odneste ji na ošetřovnu a postarejte se o ni." Je mi jí líto. Mohl bych ji vyléčit pouhým dotekem, to ano. Ale snažím se držet od všech dál a moc se s nimi nesbližovat. Usnadňuje mi to odchody ze síčů. Je to učí samostatnosti. Také nemůžu přestat myslet na tu první noc. Jak jsem léčil Vlaštovku. A organizoval obranu proti... Česlavovi. Povzdechnu si.

"Pusťte se do práce, sám musím pohnout se svým projektem. Někoho čekám. Nepouštějte ho ale za mnou, jenom mi dejte vědět. Budu potřebovat naprostý klid na práci."

DSuF, Dalibor:2D6+3 → 6(2 +1 + 3)#cool
Lidi se pustí do oprav skleníků. Věřím jim, že to zvládnou.

Sám odejdu do hlubin síče. Slíbil jsem Veře, že pro ni pohlídám figurku i Vlčí esenci, ale Vlčí esence dostala radiací notně zabrat. Když jsem zjistil, že se dokáže poměrně efektivně obnovovat, pokud není rozdělena na více částí, rozdělil jsem ji do více ampulek. Pevně věřím, že kdybych ji dal znovu dohromady, složí se do původní, nepoškozené podoby. Ale to nemám v plánu. Nejdřív musím zjistit, co na ní vlastně chci změnit.

Sevřu figurku, která patřila Veře, ve svých rukou. Otevřu svou mysl.
OYB, Dalibor:2D6+3 → 11(6 +2 + 3)#weird

Analyzuji dříve získaná data ze sekvenování Vlčí esence i Very a porovnávám ji s aktuálním stavem čteným z Víru. Hm, změny - něco, co jsem čekal. Jestli mají být mnou vytvořené změny funkční, musí být perfektní. Ušité na míru někomu jinému než Veře.

Zvednu telefon. "Z hospody vyběhl za Tyranem ještě někdo. Sežeňte mi něco, co tomu člověku patřilo. Ano, potřebuji DNA."

Finger in every pie, Dalibor:2D6+3 → 11(5 +3 + 3)#hot
Seženou mi Potomkovo DNA


Než mi přinesou střepy půllitru, už mám zapojené přístroje. Dominionská technika je efektivní v tom, co má dělat, ale není moc důmyslná. Retikulánská je zase obskurní a podivná, dokáže netušené věci, ale zase je hrozně nepraktická. Spolu s mými přístroji ale dokážu sestavit sekvenátor/manipulátor o výkonosti, o které se mi dříve ani nesnilo.

Začnu s Vírovou sekvenací a přípravou manipulace s Vlčí esencí. Z bezpečnostních důvodů zkontroluji svou zásobu radioaktivních zářičů a zkontroluji, jestli rozprašovač schopný to tady během několika okamžiků zamořit radiací stále funguje.

Nasadím si brýle. Na moment je mi Vlků líto. Ale pak si uvědomím, co zamýšleli s lidmi a vlastně s celým vesmírem. Je ironií osudu, že se oni stanou pouhým nástrojem, zmrzačení a vykastrovaní.

MC, chci z Vlčí esence vyextrahovat vlastnosti, které budou užitečné Potomkovi, zaplní místa v jeho DNA a umožní mu tak "dospět", ale nechci, aby z nich zůstalo nic dalšího. Bude to završení mé přes tisíc let dlouhé interakce s Vlky. Je pro to potřeba ještě něco dalšího?

MC, měla by přijít spojka z Dominionu, nejspíš posel od Wilhelma.
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-Epocha] 70. léta 21. století - Postapokalyptická sci

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Dalibore, k završení tvé tisícileté interakce s Vlky už není potřeba nic dalšího, než úspěšné Augury, které dokončí manipulaci.

= pokud zvolíš, že sáhneš hluboko do Víru, znamená to, že dokážeš látku aplikovat na dálku, bez přítomnosti Potomka2.0, ale v takovém případě Potomek ucítí, jak ji zkoušíš manipulovat skrze Vír a bude ti moct interferovat. V opačném případě budeš muset látku aplikovat v osobním kontaktu (ale třeba to pak Vera lépe přijme a nebude se tolik stavět na zadní, než když jí zasáhneš bez ptaní z Víru)...

= pokud zvolíš, že efekt bude trvat i po skončení rituálu, budeš si moct stabilní látku odnést z laboratoře a aplikovat jí Potomkovi 2.0 i jinde. Pokud tuto volbu nezvolíš, musíš látku Potomkovi2.0 aplikovat "během rituálu" (tzn. musíš nechat rituál běžet a Potomka dotáhnout do laboratoře a aplikovat mu látku tam nebo to udělat na dálku bez jejího vědomí viz výše).

= pokud zvolíš, že efekt bude nestabilní, nepodaří se ti vyčistit látku dokonale a v látce zůstane cosi z vlků, co nechceš.

= nemusíš volit, že sáhneš Široko, je to jen jeden Potomek2.0
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-Epocha] 70. léta 21. století - Postapokalyptická sci

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

... kdesi venku ...

Tibore,

tví lidé naštěstí nejsou úplně blbí, aby stáli všichni v místech, kde plánují, že se k nim propadne mech. Raketa s ohlušujícím rachotem dopadla do díry do podzemí, čímž jí mnohonásobně rozšířila. Dole pod troskami zůstali dva tví muži. Byli to ti, kteří se chopili stržení stropu, zatímco ostatní čekali v relativním bezpečí opodál. Kar-El leží napůl zahrabaný sutí, vypadá, že je živý, ale nehýbe se. Buď nemůže, nebo nechce na sebe upoutávat pozornost mecha. Druhého chlapa, kterému ostatní říkají napůl uctivě a napůl posměšně Rambo, není vůbec vidět.

Tibore,

Pokud poběžíš přímo k mechovi, podaří se ti doběhnout až k jeho nohám, ale určitě tě zasáhne. Takže možná jediná věc, kterou u něj zvládneš udělat, je umřít. Můžeš se ale ve chvíli, kdy mech vystřelí vrhnout stranou. Sice nedoběhneš až k němu, ale zase tě mech nezasáhne a ty získáš pár vteřin, než bude mít opět nabité zbraně.

Maníci v powerarmorech se ti tak nějak ztratili z očí, nejspíš si našli nějaký slušný kryt a pokud tě nezabije mech, dostaneš od nich nečekanou kulku do hlavy.

Co uděláš?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Tibor
Příspěvky: 440
Registrován: 27. 7. 2016, 15:17

Re: [AW-Epocha] 70. léta 21. století - Postapokalyptická sci

Příspěvek od Tibor »

Když jsem neohroženě vyběhl proti mechovi, všem lidem kolem se zatajil dech nad obrazem Davida, který se rozeběhl proti Goliášovi.
Dangerous and Sexy: Tibor:2D6+3 → 11(2 +6 + 3)
Držím 2.


Vyběhl jsem a čas se jakoby zpomalil. Zabručely plamové výboje, já pohlédl proti zeleným zábleskům hlavní. Pokud poběžím dál, horká plazma mě promění v hromádku zelené spečeniny.
Pálím první hold.
Otočím mírně hlavu a můj pohled se spojí očima pilota mecha v jeho kabině. Potom se levou nohou odrazím od kusu betonu trčícího ze sutin a odrazím se v pravém úhlu od původního směru. Vzduchem prolétnu elegantním kotoulem, aniž bych přerušil oční kontakt s pilotem. Plazma zasyčí a několik kusů sutě v místě, kudy jsem měl před chvílí běžet, vysublimuje.

Čas se znovu rozběhne normálním tempem. Pilot mecha fascinovaně sleduje malou postavičku, která už měla být spečená na uhel a nedokáže z ní odtrhnout oči. Tím pádem úplně zapomene nabíjet a já se znovu rozbíhám proti mechovi, tentokrát ho ale nechci podběhnout - míním se zastavit přímo před ním.

Pak se ozve palba. Začali po mě střílet vojáci v powerarmourech. Skloním hlavu, kličkuji, nespouštím pilota z očí a doufám, že kulky, které mi mají prolétnou hlavou, nenajdou svůj cíl.
Do Something Under Fire: Tibor:2D6+2 → 9(2 +5 + 2)

Aspoň, že útočníci neopatrně prozradili svou pozici a mí hrdinové si to s nimi budou moct vyřídit.
Pěvec, se stal opravdovým hrdinou.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Fiona
Příspěvky: 480
Registrován: 24. 7. 2016, 18:24

Re: [AW-Epocha] 70. léta 21. století - Postapokalyptická sci

Příspěvek od Fiona »

"Jákobové, musíme okamžitě vyrazit. Nastává poslední bitva, není nic důležitějšího."

U stolu s Jákoby to zašumí.
"Stroj se probudil?"
"Tak to mají průšvih."
"Oni? My přece taky."
"Pravda. Musíme získat čas."

"Ó, velectěná Fiono, dobře, že jsi nás vyhledala. Minule jste bojovali bez našeho požehnání, a - zcela pochopitelně - jste neuspěli. Zvedá se ale bouře přinášející prokletí. Keltové jsou proti němu chráněni svými kouzly, my bychom však byli prokleti i s našimi dětmi."
"Dobře hovoříš, moudrý Jákobe, nositeli prastarých vědomostí. Obstarám vám ochranu před prokletím, které vám hrozí, a vyrazíme vstříc boji."

Hlavní Jákob potlačí tik v oku, kývne a Fiona vyrazí shánět cokoli, co pomůže dočasně ochránit před radiací. Jákobové do sebe rychle klopí pivo, a zatímco jakoby zhypnotizovaní Daliborovci přinášejí své filtršaty a nějaké pilulky, Jákobové se brání všem darům a dopíjejí pivo, zatímco je Daliborovci násilím oblékají do těžkého protiradiačního obleku.
Fiona pálí poslední hold: bring forward all their precious things

...
Stoupnu si do dveří a zamračím se na Jákoby. Už je nenechám dál mrhat mým drahoceným časem a hlavního Jákoba vyvedu ven osobně. Ostatní Jákobové jej následují lehce vrávoravým krokem.

"Jděte skrze skleníky, já vyrazím přímou cestou skrze déšť. Má kouzla mě ochrání. Otevřete nám cestu."

DSuF, Fiona:2D6+3 → 9(4 +2 + 3)#cool

Jákobové se snaží nepřekážet lidem opravujícím poškozené skleníky a vyrazí skrze vinici k Černé věži.

DSuF, Fiona:2D6+3 → 9(2 +4 + 3)#cool

Když přijdu ke Kameni léčení, má družina se zlostně dobývá přes uzavřené brány. Ale kvůli tomu jsou tady Jákobové. Spojí své síly a začnou prolamovat bariéru.

Augury, Fiona:2D6+3 → 12(6 +3 + 3)#weird
Vloží do Síně léčení informaci: Lidé s keltskou aurou jsou ti, kdo jsou právoplatní vlastníci těchto divů. Vkládání informace je kontinuální a proráží tak adaptaci systému; je stabilní.


Bariéra začíná pomalu a neochotně, ale nezadržitelně, mizet.

"Ó, velectěná Fiono," hovoří hlavní Jákob, "nemůžeme tě následovat dál. Slíbili jsme pomoc Beathag, a musíme ji vyhledat. Budou ti muset postačit naše rady. Až splníme náš závazek, budeme ti zase k dispozici."

Ostatní Jákobové si ale mezi sebou šeptají:
"No jo, ale kam ta holka zmizela?"
"Je v trapu."
"V radioaktivním trapu."
"Tam teda nelezem."
"Ne, dokud nepřejde to příšerné počasí."
"Půjdeme s Fionou, a když budou problémy, řekneme, že musíme neodkladně pryč."
"Stejně jsem už napitý jak čolek."

Zatímco se hlavní Jákob otáčí k odchodu a mluví s Fionou, zbytek Jákobů sebevědomě vykročí k portálu. Tam se zastaví, a gestem naznačí, že "až po keltech."

MC, Jákobové dluží Fioně odpověď na otázku, jak definitivně zničit Stroj uvnitř Jeskyně.
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW-Epocha] 70. léta 21. století - Postapokalyptická sci

Příspěvek od Dalibor »

... v mé laboratoři ...
Dokončím projekt a zničím zbytek Vlčí esence. Stejně bylo šílenství ji schovávat tak dlouho, je neuvěřitelné, že se s ní za celou dobu mých putování nic nestalo. Pevně doufám, že je to poslední existující vzorek esence na zemi.

Zavřu trezor s esencí uloženou vedle radioaktivního zářiče a vyndám z přístroje hotový, upravený vzorek.

Augury, Dalibor:2D6+3 → 11(2 +6 + 3)#weird
je to stabilní, efekt trvá dlouho


Mohl jsem poslat esenci modifikovanou na lék skrze Vír rovnou, ale neudělal jsem to. Musím nejdřív vidět toho, komu to chci dát. Musím vidět, co přišlo po Veře. A nemůžu přece nikoho léčit bez jeho souhlasu, když nejde bezprostředně o život.

Augury, Dalibor:2D6+3 → 11(2 +6 + 3)#weird
Vytvářím komunikační kanál s Potomkem, je stabilní a izolovaný, trvá, dokud ho neukončím


Dávno pryč jsou doby, kdy jsem se opíral o kámen, který stával jenom kousek odsud a váhavě otevíral svou mysl. Vír má stále spoustu tajemství, ale stal se pro mě nástrojem.

Položím Veřinu figurku na podstavec a převedu energii eleriového generátoru k tomu, aby vytvořil trhlinu skrze Vír, skrze kterou se bude dát komunikovat. A bezpečně, protože nevěřím nikomu a ničemu, co by mohlo na druhé straně Víru poslouchat. Zamračím se na svou figurku. Obzvláště ničemu, co může přes Vír poslouchat.

"Promiň, že jsem tak vlezlý," říkám Veřině figurce, "ale měla bys vědět, že Vera byla vážně nemocná. Připravil jsem pro ni lék, ale nestihl jsem jí ho dát. Přijď prosím za mnou, ať můžu pomoct aspoň tobě, protože jsi zdědila stejnou chorobu. A prosím pospěš si, válka s Dominionem je na spadnutí, můj síč bude zřejmě jedním z prvních cílů odplaty a nebude to tady bezpečné dlouho. Pokud přijdeš přes Vír, nechávám zde tvou figurku jako kotvu."

Nechám skrze Vír pronikat obraz modifikované Vlčí esence. Veřin nástupce určitě pozná, o co se jedná.
(Jak praví můj projekt - pokud to Potomek přijme, odstraní se chyby vnesené Matkou a stane se "dospělou" bez použití dýky a figurky.)

Help, Dalibor:2D6+3 → 13(5 +5 + 3)#sharp
pokud Potomek přijde přes Vír, bude mít +2 k hodu.
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Česlav
Příspěvky: 865
Registrován: 23. 6. 2016, 14:13

Re: [AW-Epocha] 70. léta 21. století - Postapokalyptická sci

Příspěvek od Česlav »

... v hloubi Vaultu ...

>>Souhlasím. Pojďme najít Holuba, skrývá se právě tady. Právě na něm si vyzkoušíš Dýku. Potom pochopíš. Nebyla jsi stvořena, abys nám byla rovná. Jsme tak žalostně limitovaní a ve své moci stále nedokonalí a omezení. Pro tebe ta omezení platit nebudou. Byla jsi stvořena, abys nás překonala.<<

MANIPULATE: Ceslav:2D6+3 → 9(4 +2 + 3)#HOT
- kuchni Janka Dýkou (půjčím ti jí), dostaneš EXP


Dojdu k okraji šachty a zaposlouchám se. Ano, bezpochyby čekají tam dole. Čekají, až se lanovka dá do pohybu a její skřípění na nás upozorní. Ale to se nestane.

>>Pojďme, Holub čeká a s ním i tvá zkouška. Počkej, až uslyšíš náraz, pak se vydej za mnou.<<

ADVANCED DO SOMETHING UNDER FIRE: Ceslav:2D6+3 → 15(6 +6 + 3)

Poodstoupím několik metrů, rozěbehnu se a skočím, vrhnu se rovnou do šachty a za letu částečně roztáhu křídla - jen tak, abych na nich neslyšně plachtil dolů. Nabírám rychlost a jak se konec šachty blíží, na poslední chvíli se přetočím nohama dopředu, obrátím křídla, tak, aby zbrzdily můj pád a s ohlušující ránou dopadnu, kousky suti a betonu se rozletí na všechny strany a místo zahalí oblak prachu, náraz je tak silný, že se mutantům možná i zachvěje země pod nohama.

SUCCKER SOMEONE: Ceslav:2D6+3 → 14(6 +5 + 3)#HARD
- používám pain-wave projector (1-harm ap area loud reload hi-tech), +2-HARM za MERCILESS & BLOODCRAZED
=> všechno, co je tam dole dostane 3-HARM AP psychického zranění


Spolu s dopadem uvolním ničivé psychické síly a vyšlu do okolí vlnu koncentrované bolesti...
Znovuzrozený Krkavec Víru.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Potomek
Příspěvky: 748
Registrován: 21. 6. 2016, 22:17

Re: [AW-Epocha] 70. léta 21. století - Postapokalyptická sci

Příspěvek od Potomek »

Na Česlavův proslov o tom, že jsem stvořena, abych je překonala jen přikývnu, s výrazem trochu vyplašeného dítěte, které sbírá odvahu a odhodlání.

Čekám nahoře a když se ozve zadunění a zvuk padajícího kamení, roztáhnu křídla a pomalu se snáším dolů.

Read a sitch: 2d6+2 = 9
What should I be on the lookout for?
A jak jsou vlastně daleko Vlci, resp. existují ještě nějací?
Nová, zdokonalená verze Potomka, která se zkouší vyrovnat se vzpomínkami svého předchůdce. Deník postavy
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-Epocha] 70. léta 21. století - Postapokalyptická sci

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Česlave, Potomku2.0,
ztichlým podzemím se ozve strašidelný souzvuk. Táhlá kakofonie kvičení, bečení, mečení a bolestného vytí. Jako kdyby do nehlídaného JZD vtrhla banda sadistických týračů zvířat a každé prase, každou ovci, kozu, slepici, husu nebo místního vořecha ve stejný okamžik začala podrobovat nějakému bolestivému zákroku.

Česlave,
v matně osvícených chodbách se mihlo několik stínů a ozvalo se nemálo tupých ran, jak bezvládná těla dopadla na zem. Z malých vrátek, umístěných v provizorním plotu kolem spodní stanice improvizované lanovky se vypotácela šedobílá postava. Muž v ovčí hlavou, předními kopyty se snaží zachytit vlastní spánky, bolestivě bečí, vrávoravě se potácí směrem k tobě.
Z uší mu vytéká jakási šedozelenorůžová tekutina, přesto na tebe pohlédne a za pokračujícího bečení pronese větu "Pan prasedent není v tuto chvíli zcela zdráv..."

Pak s sebou mázne na zem a zemře.

Jen malý kus za ním na zemi vidíš dalšího člověka, jeho zdeformované tělo, krk a hlava tentokráte připomínají pěkného vykrmeného pašíka. I on bolestivě chrochtá: "Chrrrr..... unnnnda ... semmmm, chrrrrrru ... nnnnda ... tammm," a nejspíš by potřeboval ránu z milosti.

Potomku,
sneseš se opatrně za Česlavem. Uvidíš již jen tělo Ovčího muže, Ovarový muž za ním ještě vydává zvuky.

Když se rozhlédnete víc, vidíte, že podobných mutantů bylo kolem ukryto větší množství a všichni teď jsou zcela po smrti nebo pomalu umírají.

V prostřed chodby je jen jeden, který je trochu víc při životě. Dlouhá tvář krysy, dva dlouhé zoubky, malá očka. I on leží na zemi a probírá se, zdá se však, že bolest jej nepřipravila o život, jen těžce ochromila.

"Tolik let jfem fe pfed tebou fkrýfal," pronese šišlavě přes své dva dlouhé hlodáky a i z tónu hlasu je vidět, jak moc je otřesen. Janek, kterého dlouholeté vystavení radiaci, krysím kousnutím a jeho vlastní charakter proměnily k nepoznání.


Potomku,
dej si pozor na Česlava - jak si jednou něco usmyslí, tak chce, aby to bylo po jeho a zjevně jde přes mrtvoly, nejdřív udeří a teprve potom se ptá. Pokud chceš dosáhnout svého, nejlepší by bylo jít na to způsobem, jaký často používají lidské samičky. Přimět dominantního samce, aby si myslel, že to, čeho chceš ty dosáhnout, je vlastně jeho nápad.

V první moment, kdy ve Víru zavětříš, jak daleko jsou Vlci, ti přijdou neskutečně vzdálení. Jen o okamžik později se ale něco změní. Vír se ti otevře a jako by se nad tebou skláněl Dalibor. Hovoří k tobě. A v tentýž okamžik jsou Vlci neskutečně blízko. Jsou nějací slabí, zchromlí, ale jsou stejně blízko, jako sám Dalibor.

Co uděláš?

Pokud se rozhodneš vydat se za Daliborem, popiš nám prosím svůj odchod, ale nech Česlava případně také nějak zareagovat - pokud ho s sebou nevezmeš rovnou sama ;o)
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Grgur
Příspěvky: 664
Registrován: 10. 6. 2016, 21:56

Re: [AW-Epocha] 70. léta 21. století - Postapokalyptická sci

Příspěvek od Grgur »

... před Grgopolí ....

Přemýšlím, jak co nejšetrněji Zlatuši sdělit, že když se teď enkláva bouří, chtěl bych se místo Šerifa Grgopole stát třeba Císařem enklávy a širého okolí. A že bych jí chtěl po boku jako svou císařovnu.
Help Zlatuši: Grgur:2D6+1 → 6(1 +4 + 1)
Potřebujete útočiště a nemáte na zaplacení nic než své tělo? Chcete se stát hrobníkem? Potřebujete si najmout nemrtvé? Grgur, nemrtvý šerif s Mrtvopolí, k službám.
Deník postavy
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-Epocha] 70. léta 21. století - Postapokalyptická sci

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

.... nedaleko Daliborky ...

Fiono, tentokrát se nepodařilo projít radiací bez následků.
Ty i Jákobové dostanete 1-HARM AP energetický plošný, bez suffer harm.

Přesto zelené blesky křižující oblohu a všudypřítomné radiační napětí nepřináší jen zkázu, ale i naději. Naději, že se zkázu podaří zkoncentrovat na to správné místo.

Jákobové by rádi přímo do jeskyně Matky přenesli svůj nejnovější vynález - vortexový dezintegrátor. Jejich vědecké mumbo-jumbo, když ti v rychlosti vysvětují jeho principy, není zcela srozumitelné. Pochopila jsi ale, že ho už mají postavený a už provedli pár pokusů. Problémem při nich ale byl nedostatek energie a tak se jim v laboratorních podmínkách podařilo desintegrovat jen drobné součástky.

Když ti vysvětlují jeho funkci, jednohlasně a nadšeně hovoří o tom, že teď je ale jedinečná příležitost vyzkoušet ho ve větším měřítku, protože konečně je k dispozici pořádný zdroj energie. Jsou opravdu jednotní, do momentu než první dva současně řeknou, jaký zdroj energie mají vlastně na mysli.

První Jákob: "Ta radiační bouře nám dodá všechnu energii, co potřebujeme. Stačí vortexový generátor dopravit do samotné jeskyně a s pomocí silných antén soustředit na místo energii bouře. Díky radiaci to bude nebezpečné a také nepředvídatelné ve vedlejších účincích na bezprostřední okolí, ale rozsah desitegrace tak půjde přesně zamířit právě a jen na Jeskyni samotnou."
Druhý Jákob: "Po dlouhých letech je konečně volná Síla Zdroje, ukrytá pod bývalým Ďáblickým vrchem. Stačí vortexový generátor napojit na obnovované struktury Stroje a energii odčerpat ze Zdroje samotného. Protože se vortexové pulzy budou šířit jen po vzniklých spojích, je jistota, že nedojde k žádným vedlejším účinkům. Nejsem si ale jist, zda se náhodou nebudou šířit i po jiných, nově obnovených spojích a zda tedy nedojde k nechtěné desintegraci i na jiných místech."

Pak se na tebe podívají a očekávají, že rozhodneš, která z těchto variant bude uvedena do praxe.

Co uděláš?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Odpovědět

Zpět na „[AW] {PbP} Nesmrtelní“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů