[AW-Epocha] 10. léta 21. století - Superhrdinská fantasy

O čem to celé je?
Ač se bude hrát ApocalypseWorld, Nesmrtelní nejsou postapo. Nesmrtelní jsou obyčejní lidé či neobyčejné bytosti, které se kdysi dávno setkaly s Vírem a od té doby jsou s ním svázání. Získali nesmrtelnost - někteří to považují za dar, jiní za prokletí - a my budeme sledovat a odehrávat jejich osudy napříč stoletími.

Moderátoři: MC-AW-Nesmrtelní, MarkyParky

Odpovědět
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-Epocha] 10. léta 21. století - Superhrdinská fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Potomku, krab s klapnutím otevře dveře. Nakoukneš.

Uvnitř je napůl natažený mezi sedadly vyděšený Tomáš a dívá se vyděšeně na volant, který se točí sem a tam.

Pak se za tebou ozve výbuch a obrovskou dírou z laborky stoupá poměrně rychle vzhůru jakýsi zářící oblak trosek, plamenů a blesků.

Co budeš dělat dál?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW-Epocha] 10. léta 21. století - Superhrdinská fantasy

Příspěvek od Dalibor »

Úlomek dýky. Sakra. Ten je ještě v trezoru. Sakra, sakra. A Vlčí krev. Ještě lepší. Nebo ne. Těžko říct.

Česlavovi jsem utekl. Ale nahrnuly se sem Česlavovy zelené mozky. Musím se ztratit ještě jim.

(a)DSuF, Dalibor:2D6+3 → 11(6 +2 + 3)#cool+1, protože mám "publikum".
Kdyby Česlav za své lidi interferoval, zmizím stejně, jenom to nebude advanced


Viděli, že jsem někam zmizel. Nemají nejmenší tušení kam. Tak to se povedlo líp, než je reálné. No co. To není můj problém.

Ztratím se v labyrintu chodeb a vyhledám trezor. Rychle se do něj vlámu, vezmu prachy, pár krámů nostalgického charakteru a to hlavní: Veřinu a svoji sošku a zbytek vzorku původní Vlčí esence. Prsten s úlomkem dýky má vlastně Vera, tak to je v pohodě. Smutně se zadívám nahoru. Tolik výsledků přišlo vniveč, tolik práce nadarmo. Vybudované zázemí, se kterým jsem mohl přežít jakoukoli apokalypsu, a to všechno Česlav zničil. Nejvíc je mi ale líto těch lidí, které jsem vydal Česlavovi na pospas.

Eye on the door, (kdyby Česlav interferoval a zkoušel mě chytit) Dalibor:2D6+3 → 9(1 +5 + 3)#cool
v tom případě zmizím, ale něco tam nechám nebo něco vezmu s sebou


Nakonec napíšu Veře zprávu na mobil. Internet ale nefunguje, satelity nefungují. Co to je? Nějaká informační apokalypsa má zabránit MĚ sdělit něco Veře? Už mi dnes jednou típla mobil, ona je ale jediná, kdo něco takového může dělat. Vytáhnu vysílačku, napojím se na svůj prastarý vysílač a dám mu poslední příkaz: začít spamovat Veře zprávu. Pošlu jí
zprávu na mobil, tablet, notebook, na všechny maily, staré mobily, vysílačkou a zprávu pro kraba.
"Apokalypsa mě nezastaví. Na dovolenou jdeme i letos. PS: prachy jsem vzal."

Ochranka a tým se vzdá.
Tady můj příběh v této epoše končí.
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Tibor
Příspěvky: 440
Registrován: 27. 7. 2016, 15:17

Re: [AW-Epocha] 10. léta 21. století - Superhrdinská fantasy

Příspěvek od Tibor »

..... v garáži ....

Česlav mě poslechl, nechal Veru nastoupit a ona odjela ven. Kdyby se nerozeběhl na Dalibora, tak bych si snad dokonce chvíli myslel, že je všechno v pořádku.

A pak mě napadla jedna věc. Co když je Česlav ovládán nějakým démonem moci? Nebo záchvaty schizofrenie? Chvilku v něm vyhrává čestá a rovná osobnost, ochotná jít na férovku s obrněným autem a chvilku zase vyhrává děsivý démon, běs, který ho nutí rozmlátit energetickým kladivem Dalibora?

Dalibor mizí a Česlav se zjevně chystá buďto jeho nebo Veru pronásledovat. Třeba stačí probudit v něm lepší já.

"Česlave," zavolám. "Zastav se, probuď v sobě dobré já. Potlač toho netvora a démona."

Kdybchom tu byli sami, už bych ho dávno měl v hrsti, ale je tu příliš mnoho dalších očí. Daliborovy stráže, dusot bot Česlavových nad-vojáků.

Vykročím doprostřed garáže, aby na mě Česlav viděl a demonstrativně odhodím svůj revolver tak, aby věděl, že jsem neozbrojený.

"Stojím před tebou a nebojím se tě, protože vím, že v nitru jsi stále člověk. Jeden z nás. A že dokážeš nad svým vnitřním démonem zvítězit."

Udělám pár kroků k němu, ruce zvednuté, aby je viděl.

"Já jsem Luke Skywalker a ty jsi Darth Vader, Česlave. Stojíme spolu před císařem na konci šesté epizody. Žil jsi ve stínu temné straně. Ale já cítím, že uvnitř jsi dobrý člověk a dokážeš najít zpět cestu ke světlé straně," zkusím nadhodit pop-kulturní odkaz. Jo, to by mohlo zabrat. Rychle probírám paměť, hledám nějaké další příklady velkých příběhů, kdy hrdina ukázal arcipadouchovi, že je v něm kus dobra a zabralo to.

"Já jsem Frodo Pytlík a ty jsi Glum," vyhrknu. Ne, to je blbej příklad. Frodo sice na čas našel v Glumovi Sméagola, ale Glum nakonec vyhrál. A i s prstenem skončil v lávě. Něco jiného.
"Jsem Limonádový Joe a platí, že padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina," běží mi mozkem i přes jazyk a zase bych si nejraději jednu ubalil. To by taky mohlo dopadnout tak, že skončíme všichni jako padouši.

"Česlave, ty jsi náš lev a já jsem tvůj Bruncvík. Dovol mi vytáhnout trn z tvé tlapky."

Doprdele, doprdele, doprdele, to mě fakt nenapadne ani jedno normální přirovnání?
Za námi se ozve masivní výbuch. Stropními okny je vidět probleskující mrak, který stoupá vzhůru a podivné vlnění Víru ustalo.

"Česlave, kašlu na nějaká další přirovnání." Stoupnu si přímo před něj, před jeho obří probleskující palici.

"Zatni zuby, zadupej toho démona v sobě do země, nech Veru a Dalibora jít a ...", podívám se na oblohu, " ... pojď si v tenhle poslední den lidstva dát někam pivo, jak by to udělal Thor s Bragim o Ragnaröku." Mé oči se pokusí prohlédnout průzory jeho masky, "... anebo nech démona vyhrát, prostě vem to kladivo a na místě mě zab! A se mnou v sobě zabij i poslední zbytek člověka."
Manipulate: Tibor:2D6+3 → 10(4 +3 + 3)
- Česlave, je mi jedno, kterou z těch dvou voleb zvolíš. Prostě chci, aby sis jednu vybral a jednal podle ní:
-- Pokud se rozhodneš, že půjdem vyfadovat na pivo a necháš Veru a Dalibora být, plníš mé přání a dostaneš EXP
-- Pokud se rozhodneš, že budeš Veru i Dalibora honit dál a kvůli tomu mě zabiješ, plníš mé přání a dostaneš EXP
-- Pokud tak neučiníš a budeš Veru i Dalibora honit dál a necháš mě tam stát, nebo mě jen smeteš z cesty, zraníš nebo něco takového polovičatého, tak si škrtni COOL (<= tohle půjde pryč, pokud budeš úspěšně interferovat)
Pěvec, se stal opravdovým hrdinou.
Deník postavy
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-Epocha] 10. léta 21. století - Superhrdinská fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

... V Holešovičkách ...

Grgure, s tím "získal kontrolu" je to trochu nadsazené, protože pak přišel výmol, nadskočení, smyk a pak náraz do sloupu pouličního osvětlení.

Dokonce i zafungovaly airbagy. Bylo to spíš jenom ťuknutí, ale než se vyfoukly, obklopila tě skupina lidí. Řvou na tebe, jeden chlápek s basebalovou pálkou praštil do skla. Moc to nedělá, ale přibíhá ještě někdo s krumpáčem.
Je to malý gang.

"Tohle auto je ještě pojízdné! Vyjedeme s ním z města, tam snáz přežijem apokalypsu."
"Ten chlap stejně vypadá jako před s mrtí."
"Nebo spíš po smrti."

Co děláš? Pokud chceš ujet, obtížný terén prosím, naházeli za tebe nějaký bordel, abys nemohl vyjet.
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Grgur
Příspěvky: 664
Registrován: 10. 6. 2016, 21:56

Re: [AW-Epocha] 10. léta 21. století - Superhrdinská fantasy

Příspěvek od Grgur »

Grgur je hodný, ale ne, když mu kradou auto.

Nejdřív se vyhrabat z toho bordelu, ...
Deal with a bad terrain: Grgur:2D6+3 → 13(5 +5 + 3)
... a tohle je skoro jako kára s volky, se kterou jsem začínal a tedy to jde jak po másle.

A pak prorazit z toho kruhu krumpáčistů, ...

Break free: Grgur:2D6+2 → 4(1 +1 + 2)
- prorazím

Vozítko>Krumpáčisté: 2-HARM(glancing hit) -1HARM(jednotlivec>SMALL) +1HARM(Combat driver) => 1-HARM
Krumpáčisté>Vozítko: 2-HARM(krumpáče) +1HARM(SMALL>jednotlivce) => 3-HARM, 2-HARM skrz

Grgur:2D6+2 → 13(5 +6 + 2)#SafraUžChciDoNekropole


... vyrazím bravurně vpřed. Vůz si prorazí cestu skrz dav, jenže krumpáče nemilosrdně rozpářou bok vozu. A taky moje nohy. Řítím se opět svobodně tmou, ale přeražené končetiny nedokáží správně šlapat na pedály. Jen o padesát metrů dál zastavím, tentokrát o svodidla.

Zkusím ještě přelézt dozadu, ale tělo vypoví poslušnost.
Potřebujete útočiště a nemáte na zaplacení nic než své tělo? Chcete se stát hrobníkem? Potřebujete si najmout nemrtvé? Grgur, nemrtvý šerif s Mrtvopolí, k službám.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Česlav
Příspěvky: 865
Registrován: 23. 6. 2016, 14:13

Re: [AW-Epocha] 10. léta 21. století - Superhrdinská fantasy

Příspěvek od Česlav »

... v garáži ...

Kéž by tak měl pravdu. Ale tak jednoduché to není.

>> Uvnitř mě žádný démon ani člověk nezůstal. Obávám se, že neporozumíš. Nashledanou, Slavíku...<<

INTERFERE: Ceslav:2D6+3 → 13 (4 +6 + 3 hx)
- máš 8, dle tvých slov zůstává jen "cukr"


Nechám ho tam stát, a vyřítím se za vzdalujícím se vozidlem, které veze Veru a s ní i kus Vlčí dýky. Mé biosyntetické, nadlidsky rychlé nohy mě ženou vpřed a ukrajují vzdálenost stejně rychle, jako kdybych jel sám ve vozidle.
Musím jí dostihnout. Ještě dnes, dřív, než bude pozdě!

OVERTAKE ANOTHER VEHICLE: Ceslav:2D6+3 → 11(6 +2 + 3)#COOL
- CRAB má SPEED 0, já mám SPEED +1, tj. mám 12 (a to je ne-interferovatelné)
Znovuzrozený Krkavec Víru.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Potomek
Příspěvky: 748
Registrován: 21. 6. 2016, 22:17

Re: [AW-Epocha] 10. léta 21. století - Superhrdinská fantasy

Příspěvek od Potomek »

Skočila jsem k volantu, zavřela dveře a rozhlédla se po monitorech. Nikdo po mě nejde. Nemůžu tam nechat sošku. Radši tam přijedu s Krabem, projedu skrz laborku a rozsračkuju ji dělem na cucky. Jen aby se Česlavovi nedostala. Trochu přibrzdím a otočím Kraba do protisměru, vezmu to velkým obloukem, abych nedostala smyk, takže přes oba chodníky. Pak zahlédnu výbuch. No tak myslím, že co se týče figurky, tak můžu mít po starostech. Hm, tak v tom případě mě tu už nic nedrží. Musím někde Kraba schovat, pokud se Česlav rozhodne po mě jít, uvidí nás lehce ze vzduchu. Začnu se otáčet nazpátek, ach jo, motám se tu jak větr v bedně.
Nová, zdokonalená verze Potomka, která se zkouší vyrovnat se vzpomínkami svého předchůdce. Deník postavy
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-Epocha] 10. léta 21. století - Superhrdinská fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Potomku, na displejích ti vyskočí blížící se objekt. Od garáže sem běží Česlav a rychlost, s jakou se přibližuje, si nezadá s rychlým vozem. Určitě tě dožene.

Česlave, vidíš Kraba, jak mířil zpět k halám a teď se snaží otočit.


Potomku, pokud se rozhodneš použít dělo, máš několik výstřelů, než se dostane až k tobě - můžeš si vyhodnotit Sucker Someone, Česlav může interfere.

Můžeš se také rozhodnout ho přejet. A tam pak bude záležet na Česlavovi.
* Pokud se Česlav zkusí dostat na kraba včasným uskočením, bude to Sucker+Use Vehicle as a Weapon od Potomka + Interfere od Česlava, a pak Board a moving vehicle od Česlava + Interfere od Potomka
* Pokud se Česlav pokusí utkat s krabem silou, bude to od obou nějaká varianta Seize by force a Potomek k tomu bude mít Use vehicle as Weapon.

Taky můžete zkusit něco jiného.

Co uděláte?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Potomek
Příspěvky: 748
Registrován: 21. 6. 2016, 22:17

Re: [AW-Epocha] 10. léta 21. století - Superhrdinská fantasy

Příspěvek od Potomek »

Česlav se vynoří ze zatáčky a nožičky mu kmitají, že nejsou ani vidět, připomene mi to animované postavičky z pohádek. Neotočím se na něj čumákem, nechám ho ještě přiblížit a ještě a ještě kousek. Utíkej Foreste, utíkej! A pak natočím přední i zadní kola doleva a rozjedu se šikmo bokem proti němu.

Use vehicle as a weapon: 2d6+2 = 12
Krab má massive 2
+1 harm za battle driver
Nová, zdokonalená verze Potomka, která se zkouší vyrovnat se vzpomínkami svého předchůdce. Deník postavy
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-Epocha] 10. léta 21. století - Superhrdinská fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

.... v Holešovičkách ....

Grgure, krumpáčisté se přišourají a chystají se tě vyhodit z auta. Pak se nad řekou zableskne a krajinu osvítí jasná záře. To je vyděsí. Nechají tě ležet uvnitř, naskáčí na tebe a ujíždí pryč.

Pak tě vyhodí někde cestou na nějakém hřbitově.


.... u Ďáblického hřbitova ....

Zlatuše, nad centrem Prahy se zablesklo a do vzduchu stoupá ohnivá bleskající koule.

Zrychlili jste ukládání zásob. Jestli tohle není začátek apokalypsy, tak co by bylo.

Po nějaké chvíli kolem hřbitova projel mikrobus. Vyhodili z něj Grgura. Polomrtvého, život mu visí na vlásku.
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Česlav
Příspěvky: 865
Registrován: 23. 6. 2016, 14:13

Re: [AW-Epocha] 10. léta 21. století - Superhrdinská fantasy

Příspěvek od Česlav »

... kdesi v ulicích ...

Oči se mi rozšíří překvapením. To vozidlo dokáže okamžitě změnit směr jízdy! Navíc mě Vera zmátla tím svým trikem a já...už teď vím, že nedokážu včas uhnout. Navnadím si zpomalené vnímání času a zvažuji varianty. Hlavou mi běží jedna simulace a predikce za druhou, ale nemohu se dobrat uspokojivého výsledku. Vozidlo do mě narazí, ať udělám cokoliv. A já s tím nemůžu nic udělat. Přelstila mě. Zbývá mi jen jediná možnost...

Nevrhnu se stranou. Vím, že to nemá smysl. Díky mé nadlidské rychlosti se možná zvládnu alespoň trochu natočit tak, abych maličko ztlumil náraz. Ale vím, že neuhnu. Takže chytím kladivo oběma rukama a s hromovým výkřikem udeřím rovnou do kapoty vozidla, těsně předtím, než mě smete jeho náraz...

SEIZE BY FORCE: Ceslav:2D6+3 → 10(6 +1 + 3)#HARD
- moje a Very volby na +/- harm by se vyrušily

Jsem SMALL GANG
Superkladivo dává 6-HARM

Tahy, které by mi mohly (dle uvážení MC) zredukovat utrpěné zranění:
Daredevil (jestli tohle není bezhlavě se vrhnout do nebezpečí, tak nevím, co by mohlo)
Impossible reflexes (vím, že nestihnu uhnout, ale maličko poupravím polohu a udeřím ve správný moment)
Divine armor (zkrátka proti všemu?)
Rasputin (čelit jedoucímu autu a místo pokusu o úhyb do něj praštit obřím kladivem JE docela děsivé) (
Znovuzrozený Krkavec Víru.
Deník postavy
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-Epocha] 10. léta 21. století - Superhrdinská fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Vera>Česlav: 6-HARM(direct HIT) +1HARM(combat driver) +1HARM(mercilles) -1HARM(divine) -1HARM(reflexes) -1HARM(rasputin) -1HARM(daredevill) -1HARM(jedinec>SMALL) => 3-HARM
Česlav>Krab: 4-HARM(superkladivo) +1HARM(merciless) +1HARM(bloodcrazed) +1HARM(SMALL>jedinec) -2HARM(krab) -1HARM(Daredevil) => 4-HARM; 3-HARM jde skrz -1HARM(kabátek) -1HARM(upgrade těla) => 1-HARM

Vyhodnoťte si Suffer Harm, prosím.
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Potomek
Příspěvky: 748
Registrován: 21. 6. 2016, 22:17

Re: [AW-Epocha] 10. léta 21. století - Superhrdinská fantasy

Příspěvek od Potomek »

suffer harm: 2d6+1 = 10
Nová, zdokonalená verze Potomka, která se zkouší vyrovnat se vzpomínkami svého předchůdce. Deník postavy
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-Epocha] 10. léta 21. století - Superhrdinská fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Česlave, rozbíhal ses proti vozu a byl sis skoro jistý, že na vůz naskočíš, když v tu chvíli divně vytočil kola a rozjel se bokem přímo proti tobě.

Okamžitě nabral rychlost. Ty jsi nezpomalil ani po píď, roztočil jsi energokladivo a plnou silou jej namířil, proti zrychlujícímu boku kraba.

Jasně se zablesklo a obrovská síla, uložená v kladivu se setkala s kinetickou energií řítícího se obrněného vozu. Na malý moment jako by se zastavil čas a pak ta samá síla, která se v okamžiku nárazu zkompresovala do jediného bodu, opět expandovala.

Česlave, ta strašlivá energie tě odhodila a metáš vzduchem kotrmelce nazad. Při tom ti láme tvé umělé kosti, drtí augmentované svalstvo. Seberekonstrukční mechanismy tvého božského těla okamžitě opravují část utržených škod, zatímco jiná část tvého sofistikovaného organismu pumpuje do cév množství syntetické obdoby adrenalinu, která vypíná veškeré vnímání bolesti. Nebýt tvých křídel, nejspíš by to skončilo ošklivým pádem a krutou smrtí, ale létající instinkt reaguje velmi, velmi rychle a již po třech nebo čtyřech kotrmelcích roztáhneš křídla a v malé výšce nad zemí se narovnáš a za klidného máchání zastavíš.

Potomku, i Kraba ta hrozivá energie vymrštila. Vůz je mnohem těžsí než Česlav a proto se jen dvakrát překotí, přesto to pro tebe uvnitř znamená, že se pomlátíš s nebohým Tomášem. Zvyš si zranění o +1HARM. Krab dopadne opět na všechny čtyři, ale z pokřiveného postavení je ti jasné, že nápravy a pérování nemohly tohle ani náhodou přežít. Displeje před tebou září rudými barvami - usazení motoru je hnuté, převodovka vysypaná. Bez jeřábu odsud tohle auto nikdo nedostane.

Tomáš leží vedle tebe a nejspíš má znovu přeraženou páteř, na jiném místě.

Co budete dělat dál?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Odpovědět

Zpět na „[AW] {PbP} Nesmrtelní“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů