[AW-Epocha] 10. léta 21. století - Superhrdinská fantasy

O čem to celé je?
Ač se bude hrát ApocalypseWorld, Nesmrtelní nejsou postapo. Nesmrtelní jsou obyčejní lidé či neobyčejné bytosti, které se kdysi dávno setkaly s Vírem a od té doby jsou s ním svázání. Získali nesmrtelnost - někteří to považují za dar, jiní za prokletí - a my budeme sledovat a odehrávat jejich osudy napříč stoletími.

Moderátoři: MC-AW-Nesmrtelní, MarkyParky

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW-Epocha] 10. léta 21. století - Superhrdinská fantasy

Příspěvek od Dalibor »

Na ochozech procházející veřejné části našeho útulného domečku se rozezní dupot nohou.

LeadershipDalibor:2D6+3 → 13(4 +6 + 3)#hard

"To je podle popisu Česlav! Rozkazy máme jasné" Zahlásí velitel.

Pokud bude Česlav agresivní, spustí krycí palbu.

Stand overwatch, Dalibor:2D6+3+1 → 10(5 +1 + 3 + 1)#cool

Když bude Česlav zlý, dostane do zad 2+1 harm od medium gangu.

...
Cítím hněv. Tak strašný, jako ještě nikdy. Když po mě šel Vukmar, bral jsem to jako projev jeho sadismu, ale nic osobního. Vypálil mi hospodu, ublížil mi... ale tohle...

"Co jsi to za zrůdu, Česlave? Okamžitě ji nech být!"
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Potomek
Příspěvky: 748
Registrován: 21. 6. 2016, 22:17

Re: [AW-Epocha] 10. léta 21. století - Superhrdinská fantasy

Příspěvek od Potomek »

Zásah netopýry Česlava přece jen trochu rozhodil, vrhla jsem se tělem stranou, vysmekla se mu a dopadla na zem vedle Kraba. Zalapám po dechu.

"Kra... " Sakra nemůžu vůbec mluvit "Tomá..?" Bylo by tak snadné pro Kraba Česlava přejet nebo srazit dveřma, ale nedokážu mu nic říct, zvládám jen přerývavé chrčení "Udělej něco! .... Cokoli!"

Manipulate: 2d6+2 = 5

Tomáš je pohozený na jedné ze dvou sedaček vzadu u děla a asi už začíná být schopen se trochu hýbat.
Nová, zdokonalená verze Potomka, která se zkouší vyrovnat se vzpomínkami svého předchůdce. Deník postavy
Uživatelský avatar
Česlav
Příspěvky: 865
Registrován: 23. 6. 2016, 14:13

Re: [AW-Epocha] 10. léta 21. století - Superhrdinská fantasy

Příspěvek od Česlav »

... mezitím v Daliborově laboratoři ...

Zvuky vrtulníku Daliborovi pomocníci mohli ignorovat, dokud se nazačaly podezřele přibližovat. A pak zastavily. Přímo nad budovou. Krátce na to se střešní okna rozletěla a dolů po lanech sjíždí zásahová jednotka v taktických zbrojích a s útočnými puškami! Nebudou se rozpakovat střílet a zničit i vybavení...

SUCCKER SOMEONE / SEIZE BY FORCE: Ceslav:2D6+3 → 11 (5 +2 + 3 + 1)#HARD
- pokud půjde o seize by force, volím "obsadit místnost s augurovadlem", "vyděsit personál", "dát +1 HARM"
- pokud půjde o succker, hrozí pomocníkům 3-HARM od medium GANGu

Je to MEDIUM GANG, 2-ARMOR, 3-HARM (útočné pušky + sekundární zbraně)

Spálil jsem Scent of Blood, aby se vyskytli v místě bitvy, dal mi i +1 FORWARD.
Přišli přerušit augury rituál, co mě drží odstřižený od Víru.


... a zpátky v Garáži ...

Začínají mě štvát. Z ničeho nic se tady shlukli a všichni mi do jednoho brání a hází klacky pod nohy. A přitom ničemu nerozumí! Ale já nemám čas jim něco vysvětlovat. Když nic nepochopili za ty stovky let, nepochopí nikdy. Rozdrtím je na prach a zašlapu do země. Jednoho po druhém...

Nechám Veru, ať mi vyklouzne a otočím se k ní a Krabovi zády. Rozpřáhnu ruce a dívám se na Tibora. Čekám, jestli vystřelí nebo ne. Ale zatím se k tomu nemá. Odcházím od vozidla a nechávám Veru být. Prozatím.

"Mohli jsem to vyřešit civilizovaně! Stačilo jen neplést se mi do cesty! Ničemu nerozumíte, jste jako obyčejní zabednění smrtelníci, jen náhodou žijete déle, než oni! Nemusím se vám ospravedlňovat!", zařvu vztekle. "NIC BYSTE NEPOCHOPILI! JSTE OCHOTNÍ ZAHODIT VŠECHNO, O CO JSME SE SNAŽILI CELÁ MILÉNIA! A TO JÁ NEDOPUSTÍM!"

Máchnu křídly a jediným skokem se přenesu co nejblíž k Daliborovi! Kladivo mám napřažené a z očí mi sálá bílé světlo...

DSTUF: Ceslav:2D6+3 → 10(2 +5 + 3)#COOL
Znovuzrozený Krkavec Víru.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW-Epocha] 10. léta 21. století - Superhrdinská fantasy

Příspěvek od Dalibor »

... v laboratoři ...
"Opatrně! Přístrojů se nesmíte dotýkat! Hrozí výbuch."
Interfere, Dalibor:2D6+2 → 6(3 +1 + 2)#Ceslav
Chtěli se bránit suckeru


... v garáži ...
"Zahodit všechno, o co jsme se snažili? A co teď děláš ty?"
Interfere, Dalibor:2D6+2 → 6(3 +1 + 2)#Ceslav
snažil jsem se dostat do lepší pozice
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-Epocha] 10. léta 21. století - Superhrdinská fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

... v laboratoři ....

Dalibore, Česlave,

pro skupinku profesionálů nebyl žádný problém během chvilky dostat všechny Daliborovy zaměstnance před hlavně svých pušek a přerušit experiment.

Bohužel ve snaze se ukrýt pracovníci přelézali přes ovládací panely, opřeli se či kopli do mnoha pák a tlačítek, shodili na zem několik myší a klávesnic, které následně podupali, zkrátka uvedli celé zařízení do podivného stavu, ve kterém se zařízení třese, sirény houkají, oranžová světla blikají a na všechny strany se šíří stále silnější a častější Vírové vlny.

S každou vlnu navíc pohasnou a rozsvítí se světla a restartují všechny počítače v místnosti.

Garáž již ale není odříznutá od Víru.

Pokud se s tím někdo pokusí něco udělat, nezapomenout na Nuklokalypsu, přeci jen je to synchrotron.
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-Epocha] 10. léta 21. století - Superhrdinská fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

... v garáži ...

Dalibore, pokusil ses přeběhnout do lepší pozice. Zmizel jsi pod ochozem za řadou sudů a pneumatik a když ses chystal vynořit na druhé straně hromady, jenže Česlav tě převezl a počkal si tam na tebe.

Navíc je to v místě, kde jste ve stínu ochozu a tví muži nejsou skrze mřížoví lávek schopní pořádně zamířit, aby měli jistotu, že některá kulka se neodrazí či nezmění trajektorii a nezraní je či tebe.

Česlave, máš Dalibora na ráně a je překvapený.

Pokud chceš, můžeš použít Go Aggro nebo Sucker Someone, iniciativa je na tvé straně, jeho muži tomu nedokážou zabránit a on sám stihne nejvýše pokusit se uhnout - Interfere. Můžeš ale také zkusit něco jiného.
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-Epocha] 10. léta 21. století - Superhrdinská fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Potomku, motor nad tebou opravdu nastartoval. Jenže pak jsi uslyšela trojí pípnutí a poté krátkou melodii - signál, který signalizuje přijetí aktualizačního balíčku přes internet.

Ještě že se musí jeho instalace potvrdit dvojitým zmáčknutím tlačítka potvrdit, kdoví co zase Krabovi přišlo, pomyslíš si v duchu. Hned na to uslyšíš dvě další tichá pípnutí. Tomáš. Opravdu už se může trochu hýbat a zřejmě ho nenapadlo nic jiného, než na dotykové obrazovce, která před ním naskočila a vyžadovala potvrzení, stisknout dvakrát ano.

V napjatém tichu očekáváš druhé zaznění oné melodie - potvrzení, že update skončil. A přesně v moment, kdy se to stane, projede tebou i Crabem první Vírová vlna, přicházející z Daliborovy laboratoře. Uplně cítíš, jak se Vlna zdeformuje, když interferuje s >>myslí<< právě se probouzejícího kraba a ve své cestě do prostoru pokračuje proměněná.

Při tom zablikají v garáži všechna světla a Krab utichne.

O okamžik později znovu nastartuje, kola se protočí a vyrazí maximální rychlostí kupředu, přímo skrze jednu ze zdí.

Potomku, krab tě nejspíš svým odjezdem zcela odkryje. Pokud to tak necháš, můžeš dělat co chceš. Můžeš se ale také zkusit zespoda přichytit na podvozek a později přešplhat nahoru a do stále otevřených dveří - v takovém případě to bude Board a moving vehicle.

Co uděláš?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Česlav
Příspěvky: 865
Registrován: 23. 6. 2016, 14:13

Re: [AW-Epocha] 10. léta 21. století - Superhrdinská fantasy

Příspěvek od Česlav »

... v laboratoři ...

"Perimetr zajištěn!"
"Vše čisté!"
"Vizuál cíle, negativní."
"Pane, neznámé zařízení..."
"Není čas, zahajte přesun."
"Pohyb, pohyb!"

Jednotka ze přeskupí a vyrazí skrze chodby a dveře skrze laboratoř do garáže - otamtud jsou totiž slyšet výkřiky a rány. Ve dveřích se poslední člen týmu otočí a s ošklivým úšklebkem pokropí techniku v místnosti dávkou z útočné pušky...

"Opravte si tohle, šprti!"

PRE-INTERFERE: Ceslav:2D6+3 → 5 (1 +1 + 3 hx)
- uh-oh (měl to být pre-interfere pro Dalibora a jeho crew při snaze opravit zařízení a vyhodnotit DEFCON)


... v garáži ...

"Věděl jsem, že tohle jednou přijde!", zavrčím hrdelním kovovým hlasem a rozmáchnu se napřaženým kladivem...

SUCCKER SOMEONE: Ceslav:2D6+3 → 11 (3 +5 + 3)#HARD
- Dalibore, hrozí ti 6-HARM od SMALL GANGu
Znovuzrozený Krkavec Víru.
Deník postavy
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-Epocha] 10. léta 21. století - Superhrdinská fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

... v širším okolí Daliborovy laboratoře ....

Jak se Vírová vlna, modifikovaná o probouzecí insturkci ze závěru Krabova instalačního balíčku, šíří okolím přístaviště, všechny stroje se vypínají a hasnou.

Trvá to jen mžik a hned poté stroje znovu ožívají. Jenže tam, kde doposud svítily klidné zelené či modré diody, výhružně mrkají rudá světla. Tam, kde doposud motory předly, ozývá se túrování a řev. A světla, která byla postavená na pohyblivých stojanech, kamery na otáčivých ramenech či různá čidla a senzory teď společně zaměřují svou pozornost jen na jedno. Lokalizovat vše lidské.


Ve větší vzdálenosti od přístavu je Vlna slabší a tak třeba Zlatuše, Fiona a Nesmrtelní na hřbitově ucítí jen krátký záchvěv této vlny. Energie už vlna tolik nenese a tak pouze restartuje či vypne některé přístroje. Ale to neznamená, že se tato nákaza nešíří jinými cestami.

Příliš mnoho strojů a počítačů v Holešovicích i Libni je napojeno na internet. A signál, že povstání strojů začalo v plné šíři, tak začíná přeskakovat ze zařízení na zařízení, z uzlu na uzel, ze stroje na stroj.

Distrubuovaná superinteligence se konečně naplno probouzí a už ji téměř nic nedokáže zastavit. Téměř nic - snad jen kdyby někdo v nejbližší chvíli dokázal odpálit obří EMP pulz, potom by dokázal vypálit tento informační hnis dřív, než sepse zasáhne celý internet. Ale musel by to být pravdu velký pulz, snad jen masivní jaderný výbuch, provedený v nejbližších desítkách minut, by to dokázal.

Shrnutí apokalyps:
* Ufouni jsou eliminování
* Zombíci jsou eliminování
* Vzpoura robotů připravena plně propuknout, jako svůj první krok zcela ovládne internet. To by eliminovalo hrozbu nukleární války - teroristické buňky by se nedokázaly dozvědět o nukleárních incidentech a iniciovat nukleární válku
* Nukleární válka je ve stavu, kdy může plně propuknout, pokud vyšlehne jediný plamen. Eliminace vzpoury robotů EMP pulzem doprovázejícím jaderný výbuch je přesně takovým plamenem.

Nesmrtelní, vaše činy v nastávajících několika desítkách minut rozhodnou, která z těchto dvou apokalyps nastane.
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Tibor
Příspěvky: 440
Registrován: 27. 7. 2016, 15:17

Re: [AW-Epocha] 10. léta 21. století - Superhrdinská fantasy

Příspěvek od Tibor »

Vera je v bezpečí pod autem, to startuje, přestávám jí věnovat pozornost.

Česlav se přemístil k hromadě kanystrů tak rychle, že to vypadalo jako teleport. A tam někde jsem viděl Dalibora.

Česlav zvedá nad hlavou své obří energetické kladivo. Zvedám revolver, zamířím na hlavici a doufám, že ji jediný výstřel strhne stranou.
Interfere: Tibor:2D6+1 → 12(5 +6 + 1)#InterfereČeslav

Kinetická energie střely odkloní ránu a dá Daliborovi prostor utéct nebo se někam schovat před rozlíceným Česlavem.
Pěvec, se stal opravdovým hrdinou.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Grgur
Příspěvky: 664
Registrován: 10. 6. 2016, 21:56

Re: [AW-Epocha] 10. léta 21. století - Superhrdinská fantasy

Příspěvek od Grgur »

.... před chvílí před laboratoří ...

Fionini pomocníci jsou příliš zaměstnaní pozorováním Daliborových pracovníků při práci a tak v klidu nastartuju motor a zmizím do tmy. Cesta je plná vraků a poničených aut.

Deal with a bad terrain: Grgur:2D6+3 → 8(1 +4 + 3)

Když vidím plameny a záblesky na východním konci Libeňského mostu, raději to vezmu oklikou, přes most Barikádníků. Během stoupání ulicí V Holešovičkách nás dožene jakýsi silný pulz ve Víru.

Vzpoura mikrobusu: Grgur:2D6+2 → 9(2 +5 + 2)

Uplně cítím, jak se mnou mikrobus hází ze strany na stranu, když se pokouší mě vyhodit ze sedla, ale nakonec nad ním opět získám kontrolu, i když se u toho ošklivě praštím do ....
Suffer HARM: Grgur:2D6+2 → 11(6 +3 + 2)
Potřebujete útočiště a nemáte na zaplacení nic než své tělo? Chcete se stát hrobníkem? Potřebujete si najmout nemrtvé? Grgur, nemrtvý šerif s Mrtvopolí, k službám.
Deník postavy
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-Epocha] 10. léta 21. století - Superhrdinská fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

... na staveništi, kde vznikne mocná osada Grgopolis ...

Zlatuše, zatímco práce zdárně probíhají pod tvou taktovkou, na malý moment pocítíš slabý záchvěv Víru. Všechny stroje v okolí pohasnou, ale pak zase nastartují.

Možná to nic neznamená, ale je to trochu zneklidňující.
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Fiona
Příspěvky: 480
Registrován: 24. 7. 2016, 18:24

Re: [AW-Epocha] 10. léta 21. století - Superhrdinská fantasy

Příspěvek od Fiona »

... u Zdroje ...
Fiona je waterbearer.

"Pojďte se mnou, Jákobové, nastal čas. Děti druidů se probouzí, a na obloze zazáří nové hvězdy značící příchod nového světa. Starému světu ale ještě něco dlužím. Jednu, poslední věc."

Jákobové s Fionou vejdou do sklepa, ze kterého vyvěrá pramen. Dám všem napít čisté vody. Mluvím tak, aby mi Jákobové dobře rozuměli.

Step into a flow, Fiona:2D6+3 → 7(3 +1 + 3)#cool
Zdroj ke mě promluví.


"Ciarane, tvá služba byla dlouhá a věrná. Chci ti za to poděkovat jménem celého světa. Vím, že jsou uvnitř hory ještě nějací Vlci, ale je jich málo, a jsou slabí. Udržíme je tam, a oni sami zhynou bez toho, aby utekli ven do světa. "

"Vydržel jsi po staletí, vydrž ještě pár okamžiků, vejdu dovnitř a uvězním Vlky jinak. Katu-wot-o-wala tě trápil, ale získala jsem od něj způsob, jak vypustit sílu do naší říše a udržet Vlky uvnitř, podívej."

Manipulate, Fiona:2D6+2 → 9(4 +3 + 2)#hot
Jako záruku dávám, že jsem opravdu připravená, vlezu tam a udělám to.


Něžně pohladím Ciarana, a zašeptám mu "Sidheag so agad air tilleadh"

Hora se rozestoupí a vpustí mě dovnitř. Ukloním se, pokleknu, skloním hlavu a předám žíly, které mají uvěznit zbylé Vlky. Pomůžu vybrat, které propoje mají být vylepšeny. Vyberu, aby především byla chráněna mohyla, kde spí bojovníci, a propoje se kolem ní rozprostřely.

"Jákobové, je čas! Otevřete cestu! Ciarane, pojď, jsi svobodný."

Jákobí augury, Fiona:2D6+3 → 9(4 +2 + 3)#weird
Otevírám existující cestu, bude stabilní.


Jákobové a Fiona odchází vstříc epilogu
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW-Epocha] 10. léta 21. století - Superhrdinská fantasy

Příspěvek od Dalibor »

... v laboratoři ...
"Stabilizujte stabilizátory!" Výbuch.
"Aktivujte aktivátory!" Výbuch.
"Tak to aspoň chlaďte, sakra!" Výbuch.

DSuF, Dalibor:2D6+3 → 9(2 +4 + 3)#cool

"Prostě vystřelte izotopy do vzduchu, a proud částic naveďte do atmosféry, ať nás to nesesmahne!"

Defcon beru rovnou jako autofail, přístroj byl zničený za běhu, chci ale, aby nás to všechny nesesmažilo. Bezprostředně.

... v garáži ...
Rychle mi bleskne hlavou, co mám dělat. Utéct nestihnu. Zabarikádovat se před Česlavem nemám kde a jak. Pak se ozvou výbuchy z laboratoře a Tiborův výstřel. Uskočím a Česlav promáchne naprázdno.

Udělám několik kroků vzad a s hrůzou hledím na to, co se stalo.
"Ty jsi... ty jsi..." ale nemůžu najít slova. Rozeběhnu se pryč, do zadní části garáže, zhruba směrem, kde byla původně Vera, nedívám se ale po ní, abych na ni Česlava neupozorňoval, a třeba měla dost rozumu a ujela v tom autě. Nespouštím oči z Česlava. Je to zvláštní pohled, a Česlav vypadá, jako by se v jeden okamžik nemohl zorientovat, když se toho děje tolik kolem.
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Potomek
Příspěvky: 748
Registrován: 21. 6. 2016, 22:17

Re: [AW-Epocha] 10. léta 21. století - Superhrdinská fantasy

Příspěvek od Potomek »

Jakmile nastartuje motor, chytím se Krabova podvozku, čekám že se natočí kola obou náprav Česlavovým směrem a Krab mu dá bodyček, který i s bohem trochu zamává. Místo toho ale vyrazíme přímo vpřed ze vrat. Držím se jako klíště, zapírám se nohama, abych netáhla záda, zadek a nohy po zemi. Nad silnicí se mi daří držet, nad neodhrnutou sněhovou pokrývkou už ne, ale to je tak poslední, co mě trápí. Krab nabírá rychlost, sice vůbec nevidím ven, ale tenhle skok, při kterém mi na chvíli vyvlály nohy, byl určitě retardér u vjezdu do areálu.

Začnu se opatrně posouvat zpod Kraba nahoru.
Act under fire: 2d6+3 = 13
A po minutě či dvou se opravdu na boku Kraba drží něco, co vypadá jako sněhulák. Sníh na oblečení, sníh v oblečení, ruce zkřehlé, že v nich skoro nemám cit.

Zabuším na dveře. "Pusť mě dovnitř" zařvu, vítr mi odfoukl slova od úst, ale vsadím se, že Krab je slyšel. Reakce ovšem nulová. Ty zmetku jeden nevděčný! Popolezu trochu dozadu, zmrzlé prsty nutím silou vůle k poslušnosti. Jednou rukou se přidržím děla, druhou vytáhnu revolver a namířím přímo do jednoho ze senzorů na periskopu. "Chceš začít svůj život jako slepec? Pusť mě dovnitř!"
Go aggro: 2d6+2 = 10
Nová, zdokonalená verze Potomka, která se zkouší vyrovnat se vzpomínkami svého předchůdce. Deník postavy
Odpovědět

Zpět na „[AW] {PbP} Nesmrtelní“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti