[AW-Postava] Zlatuše - The Show

O čem to celé je?
Ač se bude hrát ApocalypseWorld, Nesmrtelní nejsou postapo. Nesmrtelní jsou obyčejní lidé či neobyčejné bytosti, které se kdysi dávno setkaly s Vírem a od té doby jsou s ním svázání. Získali nesmrtelnost - někteří to považují za dar, jiní za prokletí - a my budeme sledovat a odehrávat jejich osudy napříč stoletími.

Moderátoři: MC-AW-Nesmrtelní, MarkyParky

Odpovědět
Uživatelský avatar
Zlatuše
Příspěvky: 135
Registrován: 21. 11. 2016, 14:11

[AW-Postava] Zlatuše - The Show

Příspěvek od Zlatuše »

Zlata - The Show
Obrázek
Shrnutí
* Kdo je vlastně vaše postava a proč je právě nyní Pražské kotlině?
Zlatuše se vždycky o sebe postarat. Když se stala Nesmrtelnou, začala se starat o druhé. Ať už jako hospodská v Útočišti, Strážce Zdroje a nebo léčitelka. Stovky let se snažila odčinit svůj hřích, během První Noci víru totiž kvůli alkoholovému opojení málem zabila Chvala. Prošla si krizí, kdy jí věci přestaly dávat smysl a ona propadla hýření a drogám. Ale pak v sobě našla odhodlání bojovat s útlakem a rvát se o svobodu. Od Květoslavy dostala Dar (nebo prokletí) Hudby a zvláštní pouto jí svázalo s Vlaštovkou. Měla ráda svojí novou motorkářskou hospodu, Garáž, ale pak přišla Apokalspya. A po ní vláda Tyrana. Tak se uchýlila do rebelské osady Grgopolis, kterou pomohla vybudovat a tam teď vede svoje podnikání a podporuje rebely.

* Co jí drží při životě?
Sama neví. Česlav jí kdysi řekl, že v sobě mají část dávných Bohů, bytostí, co kdysi sestoupili na Zemi. A proto jsou Nesmrtelní - kvůli té Božské části. Dříve se to snažila pochopit, ale nikdy nebyla moc dobrý student a Česlavovo řečnění bylo tak úmorné, že to zkrátka vzdala. Prostě žije. Existuje. Tečka. Nemá smysl řešit proč, hlavně, že je život pořád skvělá jízda. Ale je potřeba bojovat za ideály, jinak to začne bejt nuda!

* Kde se pohybuje, bydlí a žije?
Bydlí v Grgopolis spolu s Vlaštovkou a vede svůj podnik Doupě, zakouřený hlučný strip-club, kde se domlouvají podloudný obchody a schází se tam Rebelové. Zlata funguje jako překupník, Vlaštovka jí často vozí věci ze svých výprav.

Vzhled
Žena
postapo divoké oblečení
pohledná tvář
poťouchlé oči
sexy postava

Staty
Cool +3
Hard +2
Hot +3
Sharp +2
Weird +2

Zkušenost a vylepšení

Level 8 Show

[+] [+] [+] [+] [>]

1. get +1weird (divná hudba dělá divný divy)
2. get +1cool (jak někdo jako já nemůže bejt dost cool, he?)
3. get +1sharp (vostrá jako břitva!)
4. get +1hard (jsem drsná rokerka, no né?)
5. get a move from another playbook (Gunlugger: Prepared for the inevitable - to jsem taky uměla dřív, víme?)
6. get a move from another playbook (Driver: My other car is a tank - budu mít pořádnej vehikl i když už nebudu Show)
7. get +1 to any stat (max stat+3) (beru si COOL na +3 protože CHCI BÝT ještě víc COOOOOL!)
8. the person holding your leash gets a gang and leadership or pack alpha (po dohodě s MC to dostanu jáááá)

Level 11 Skinner
1. get a new skinner move (An arresting skinner)
1. get a new skinner move (Hypnotic)
3. get a move from another playbook (Angel: Healing touch - páč jsem to uměla v minulosti!)
4. get +1 hard (to jako za tu drsnou bitku s Květou!)
5. get +1 cool (to jako za to, že jsem celou dobu hrozně cool i když mám cool nula!)
6. advance basic moves: Manipulate/Seduce, Do something under fire, Read a sitch
7. get an establishment (you detail) (beru ho teď i když si ho otevřu až příští epochu, nevim jestli stihnu ještě expit!)
8. get +1 to any stat (max stat+3) (beru si HOT na +3 protože JÁ NA TO MÁM!)
9. get a move from another playbook (Maestro D': Fingers in every pie - mrda spojenců=>konexe=>dostanu, co chci!)
10. get followers (you detail) and fortunes (beru je teď, ale asi je neschrastím teď, spíš až příští epochu)
11. change your character to a new playbook (Jsem teď THE SHOW!)

Harm
0-3:
4-6:
7-9:
10:
11:
12:
Stabilizovaný: áno

Vybavení při sobě
- Kožená postapo zbroj (1-ARMOR)
- Mírotvůrce - podomácku upravený revolver (3-HARM THROW/CLOSE 1ruční LOUD střelná)
- Lékárnička (2-STOCK)
Obrázek
Živobytí a majetek
Majetek: 2-BARTER
Živí jí podnikání, ale jeho provozování taky něco stojí (-1 BARTER), přinejhorším by jí mohla vydržovat Vlaštovka.

Rig

Mám mimozemský nástroj připomínající kytaru, hraje se na ní napůl pomocí myšlenek a je z psychoaktivního materiálu.
Obrázek
* You can strip your rig down to a version that you can carry as a backpack (valuable hitech).

Dá se rychle a jednoduše složit do malého baťůžku, co můžu nosit na zádech a nepotluče se.

* When you play, fucking dead souls stop their groaning to listen.

Když hraju, rezonuje to i Vírem a KAŽDÝ musí poslouchat. I když je mrtvý.

* When you play, the ancient death satellites that still orbit the earth stir in their sleep..

A prastarý satelity a vraky mimozemských lodí na orbitě se ve svým spánku neklidně hýbaj.

Vehikl

Mám vytuněný bojový vozítko, pro případ výletu do Pustiny. 2 option z frame +2 za battle vehicle

MASSIVE 2, SPEED 2, HANDLING 1, ARMOR 0

Namontovaný 50cal mg (5-harm far area messy)

Obrázek
Establishment
Obrázek
DOUPĚ

Zlatuše provozuje v Grgopolis klub, ve kterém nachází útočiště rebelové, tuláci a další pozemské i mimozemské zjevy. Vládne tu přítmí, zakouřenou atmosféru prosvěcují převážně neonová světla z částí různých starých cedulí a nápisů. Stěny jsou počmárané grafitti a podivným abstraktním uměním a nebo vyzdobené různými artefakty po dávných dobách. Jako hlavní atrakcí jsou v Doupěti tanečnice a tanečníci, ze kterých si prostě vybere každý. Vzadu jsou i útulné pokojíky, kde se dá s někým strávit čas v nevázaných sexuálních radovánkách. Mezi nimi i několik speciálně zařízených salónků.
Bar nabízí širokou škálu alkoholických nápojů a jiných měkkých i tvrdých drog, včetně různých mimozemských divností. Dá se tu zpít, zfetovat nebo zkouřit úplně do mrtě. Tak tu občas bývá bordel nebo se tu strhnou různé rvačky, nezřídkakdy končící i něčí smrtí. Co se dá dělat. Život je tvrdej.
Úplně nejdůležitějším, ale ne každému známým účelem podniku je ale překupnictví. Zlata má prsty v každým koláči, přechovává v tajných skladech různý věci a jiný dokáže sehnat jen tím, že zatahá za správný nitky. Dovede sehnat téměř cokoliv.

- main atraction: Sex
Tancujou tu a dělaj striptýz tanečnice a tanečníci všech možných druhů a pohlaví.
A je možný jít dozadu a v některém salónku strávit čas smyslnými hrátkami.


- side atractions: Drinks, Games
U baru se dá zchlastat do bezvědomí všemožnejma pzemskejma i mimozemskejma jedama.
V Doupěti se hraje hazard, je tam kulečník, šipky a jiný věci, taky jsou tu starý automaty z doby před Apokalypsou.


- atmosphere: bustle, shadows, smoke, nudity&kink
V klubu bývá rušno, panuje tu zvláštní hra světel a stínů a na každém kroku tu návštěvník naráží na obscéní věci.

- regulars: Grgur, Vlaštovka, Vera
Grgur šéfuje Grgopoli a já s ním chci, přirozeně, vycházet, je to V.I.P., i když je to ghoul.
Vlaštovka je moje holka, když není na výpravě, tráví tu se mnou čas - na baru, nebo vzadu v saloncích.
Vera má u mě status V.I.P. i když je dost zvláštní patron, smrt jí asi hodně změnila, ale u mě má dveře otevřený.


- interests: ? , Chval, Česlav
Někdo by měl zájem přidat se? Kdo?
Chvalovi dlužím, nějakou zvláštní službičku či co, má mě tím tak trochu v hrsti.
Tyranovi Česlavovi je celá Grgopolis trnem v oku a určitě by místní buňku rebelů najraději vyhladil.


- security: a real gang (SMALL 3-HARM 1 ARMOR / když mám GANG z improvements, počítá se jako +1 option)
Moje banda jsou správný drsňáci.

Gang of Followers
Obrázek
Ženský, chlapi, bezpohlavní, oboupohlavní, roboti, nemrtví, mimozemšťani...prostě zvěřinec těch magorů, co pro mě maká, buď jako ochranka, tanečnice, barmani a nebo jak osběrači a správci skladů. Jsou to rebelové tělem i duší, ale já nejse mžádná vůdkyně, tak si prostě žijou svý životy po svým. To, že je zaměstnávám by m imělo jakože vydělávat prachy, ale moc to neklape a spíš do nich sypu zdroje a prd z toho. Taky je to divoká cháska, si z ničeho nic nedělá a začínaj rvačky a dělaj bordel, když zrovna nejsou ztřískaný a nebo neprovozujou orgie.

• your gang consists of 30 or so violent bastards. Medium instead of small.
• your gang’s well armed. +1harm.
• your gang’s self-sufficient, able to provide for itself by raiding and scavenging. It gets [color=#FF8000+rich.[/color]
• your gang is a pack of fucking hyenas. It gets +savage.

MEDIUM GANG, 3-HARM, 1-ARMOR, +RICH, +SAVAGE

Around 20 followers, loyal to you but not fanatical. They have their own lives apart from you, integrated in the local population (fortunes +1, surplus: 1-barter, want: desertion).
Your followers are involved in successful commerce. (fortunes +1).
Your followers are joyous and celebratory. (surplus: +party).
Your followers are drug-fixated. (want: +stupor).
Your followers disdain law, peace, reason and society. (want: +violence).

FORTUNES: + 2-FORTUNES
SURPLUS: tuto Epochu nic
WANT: +stupor, +violence


Tahy
* Artful & gracious: when you perform your chosen art—any act of expression or
culture—or when you put its product before an audience, roll+hot. On a 10+, spend 3. On
a 7–9, spend 1. Spend 1 to name an NPC member of your audience and choose one:
• This person must meet me.
• This person must have my services.
• This person loves me.
• This person must give me a gift.
• This person admires my patron.
On a miss, you gain no benefit, but suffer no harm or lost opportunity. You simply
perform very well.

*Lost: when you whisper someone’s name to the world’s psychic maelstrom, roll+weird.
On a hit, they come to you, with or without any clear explanation why. On a 10+, take
+1forward against them. On a miss, the MC will ask you 3 questions; answer them
truthfully.

*An arresting skinner: when you remove a piece of clothing, your own or someone
else’s, no one who can see you can do anything but watch. You command their absolute
attention. If you choose, you can exempt individual people, by name.

* Hypnotic: when you have time and solitude with someone, they become fixated upon you. Roll+HOT. On a 10+, hold 3. On a 7–9, hold 2. They can spend your hold, 1 for 1, by:
• Giving you something you want.
• Acting as your eyes and ears.
• Fighting to protect you.
• Doing something you tell them to.
For NPCs, while you have hold over them they can’t act against you. For PCs, instead, any time you like you can spend your hold, 1 for 1:
• They distract themselves with the thought of you. they’re acting under fire.
• They inspire themselves with the thought of you. they take +1 right now.
On a miss, they hold 2 over you, on the exact same terms.

* Healing touch: when you put your hands skin-to-skin on a wounded person and open your brain to them, roll+weird. On a 10+, heal 1 segment. On a 7–9, heal 1 segment, but you’re also opening your brain, so roll that move next. On a miss: first, you don’t heal them. Second, you’ve opened both your brain and theirs to the world’s psychic maelstrom, without protection or preparation. For you, and for your patient if your patient’s a fellow player’s character, treat it as though you’ve made that move and missed the roll. For patients belonging to the MC, their experience and fate are up to the MC.

* Advanced Manipulate: On a 12+, only if they’re an NPC, they do it, and furthermore you change their nature. Choose one of the following; tell the MC to erase their threat type altogether and write it in instead.
• ally: friend (impulse: to back you up)
• ally: lover (impulse: to give you shelter & comfort)
• ally: right hand (impulse: to follow through on your intentions)
• ally: representative (impulse: to pursue your interests in your absence)
• ally: guardian (impulse: to intercept danger)
• ally: confidante (impulse: to give you advice, perspective, or absolution.)

* Advanced Do Something Under Fire: On a 12+, you transcend the danger, the pressure, the possibility of harm. You do what you set out to do, and the MC will offer you a better outcome, true beauty, or a moment of grace.

* Advanced Read a Sitch: On a 12+, ask any 3 questions you want, not limited to the list.

* Fingers in every pie: put out the word that you want a thing—could be a person, could be somethin somethin, could even be just a thing—and roll+hot. On a 10+, it shows up in your establishment for you, like magic. On a 7-9, well, your people make an effort and everybody wants to please you and close is close, right? On a miss, it shows up in your establishment for you with strings wicked attached.

* Fortunes: fortune, surplus and want all depend on your followers. At the beginning of the session, roll+fortune. On a 10+, your followers have surplus. On a 7–9, they have surplus, but choose 1 want. On a miss, they are in want. If their surplus lists barter, like 1-barter or 2-barter, that’s your personal share, to spend for your lifestyle or for what you will.

* Prepared for the inevitable: you have a well-stocked and high-quality first aid kit. It
counts as an angel kit (cf ) with a capacity of 2-stock.

* My other car is a tank: you get a specialized battle vehicle (detail with the MC).

* Pack alpha: when you try to impose your will on your gang, roll+hard.
On a 10+, all 3.
On a 7–9, choose 1:
• They do what you want (otherwise, they refuse)
• They don’t fight back over it (otherwise, they do fight back)
• You don’t have to make an example of one of them (otherwise, you must)
On a miss, someone in your gang makes a bid, idle or serious, to replace you for alpha.


* Off the leash: whenever you’re about to do something you don’t always do, turn to the person who holds your leash.
Ask them: Do I think you’d be cool with this?
If you do think they’d be cool with it, then no problems. If you don’t think they would, you can do it anyway if you want, but first roll+hot. On a 10+, cool, carry on. On a 7–9, they can choose to erase one of your stat highlights, as though they’d hit you with seduce or manipulate and given you the stick. On a miss, they don’t hold your leash anymore. Choose someone else to hold it (whether they want to or not).

Tahy při Hudbě

* When you perform, you can, if you try, crack open the world. Roll+weird. On a 10+, choose 1. On a 7–9, choose 1, but you suffer 1-harm ap loud. On a miss, choose 1, but you and everyone within reach of you suffers 1-harm ap loud.

You make the noise that the ancient bronze armies made, beating their spears on their shields.
In battle, you can give someone seizing by force (or a variant) +1choice.

You make the noise that reverberates inside a vulture’s skull when it scrapes its beak on carrion bone.
Tell the MC that all the NPCs who hear it now form a hunting pack, and ask what they do.

You make the noise in the heart of doomed soldiers when they realize that they have lost everything they loved.
In battle, tell the MC that your enemies panic, and ask what happens.

You make the noise that the alien brains made when they pushed the button that ended humanity.
You can use your audience for augury.

You make the noise that your lover’s breath and blood makes when they’re turned on.
Tell the MC that this place becomes shifting ground. Ask what happens.

You make the noise that the last whale heard when it sang and no one answered.
Tell the MC that this place becomes a prison (impulse: to contain, to deny egress), a furnace (impulse: to consume things), or a mirage (impulse: to entice and betray people), your choice. Ask what happens.

You make the noise that the dinosaurs heard when they looked up and saw the fireball.
Tell the MC that all the NPCs who hear it now form a cult, and ask what they do.

You make the noise that your soul made when the worst happened, and you learned that you were still alive, and were not alone.
Tell the MC that all the NPCs who hear it now form a family, and ask what they do.

You make the noise that the citizens of Rome heard when Spartacus’ army smashed open their gates.
Tell the MC that any NPCs who hear it who’ve been enslaved rise up, throw off their chains, take up arms, and attack their slavers, and ask what happens.

* You can instead, if you choose, pander to your audience. Roll+hot. On a 10+, choose 1. On a 7–9, choose 1, and take -1weird to the next time you try to crack open the world. On a miss, choose 1, and the next time you try to crack open the world, don’t roll, treat it as a miss.
They cough up. The person who holds your leash gets 10-barter.
They cough up. The person who holds your leash gets 6-barter.
They cough up. The person who holds your leash gets 1-barter.

Tah při sexu
Super!

Vztahy
  • Tyran (Česlav) + 1
    - dlouho jsem žila v jeho blízkosti a sloužila mu, je divný a někdy mi nahání husí kůži, ale je rozhodně lepší být s ním zadobře, ke "svým" se chová takřka otcovsky, ale s "cizími" nezná slitování
    - má magorskou šílenou megapevnost pod Vítkovem!
    - moc se mi nelíbilo, že měl pořád něco s Vlaštovkou, ale s tím už je konec
    - přivolala jse mho skrz Vír, když nás drželi Mimáci jako rukjomí, Česlav vyjednal naše propuštění a nechal se odvézt
    - ke konci noci jsem viděla ve Víru, jak krutě zabil Veru a jak se odkopal jako totální monstrum
    - teď proti tomuhle samozvanýmu Tyranovi a jeho totalitě budu bojovat jak jen to půjde!
  • Da, Libor +2
    - fajn týpek, ale tak trochu magor, kdysi jsme si prohodili práci, naučil mě léčit lidi a já mu ukázala, jak se starat o hospodu...a on si jí pak nechal vyhořet, blbec...ale jinak je to sympaťák
    - pomáhali jsme si na Zimáku při podpoře českejm hokejistům, pomáhala jsem mu léčit týpka co postřelil
    - ošetřoval mi zraněné koleno a já ho zkusila svést, ale dal mi košem, tak jsem byla smutná, ale překousla to
    - pomohl mi infiltrovat hotel Internacionál a sabotovat Rusáky, trochu jsem mu zavařila, když jsem se rozhodla Rusům navodit melancholii a světabol předvedením "příběhu Ruska"...jo, Dalibor je rusák
    - zavolala jsem si ho, aby nám pomohl s Mimákama, když útočili u Grgurovo hřbitova, pomohl, jenže...
    - potom, když se do toho vmísil Česlav a řek, že odletí s Mimákama, tak se Dalibor začal kámošit s tím mimákem co zůstal
    - navěšel lidem okolo bulíky na nos a lhal jak když tiskne a toho Mimáka si někam odvezl, hajzl, nenechal nás ho zlynčovat (ten zmrd by si to zasloužil, chtěli nás vyhladit jak zkurvenej hmyz)
    - ale teď už mi to tolik nevadí, mimáci teď s náma držej basu a taky nemaj rádi Tyrana, vadí mi jen že Dalibor lhal lidem
  • Grgouš + 1
    - moc jsem se s ním nevídala, ale celý ty staletí byl do mě zakoukanej!
    - minule jsem ho vylovila z Vltavy s ufounskou rukou a hlavou, dala mu nějaký suchý hadry a hodila ho domů
    - pak jsme mu šli na pomoc s Mimákama, ale jeho pohůnci maj shnilý mozky a postřelili mě, to si budu pamatovat!
    - nabídl mi útočiště v Nekropoli a já přijala a začala mu to tam pořádně předělávat a vylepšovat na Grgopolis
    - taky jsem zjistila, že je do mě zakoukanej, tak toho koukám využít!
    - zachránila jsem mu život, omotala si ho kolem prstu a nasáčkovala se mu do podzemního města
    - mám s ním 3 HOLDy na Hypnotic
  • Fjóna +1
    - dělá divný keltský věci, ale když je to divná keltka, tak se to dá čekat, jinak ale celkem milá, párkrát jsem jí pomáhala a léčila jí, taky vím, kde je na Vítkově vchod do tý její divnostavby, jo, rozdávala si to s Tiborem na kolejích...potom, co ho střelila brokovnicí do nohy...a pak že já jsem magor...
  • Jasněnka +2
    - Jasněnka byla moje nejlepší kámoška, ale pak se na mě vysrala a od tý doby ticho po pěšině, wtf?
  • Tibor +2
    - jó, tak tohlecto je takový složitý...na jednu stranu se dřív choval jako děcko a byl to nafintěnej hejsek...ale sakra, se ženskejma to vždycky uměl...když jsme ještě v Útočišti provozovali org-....ech...obřady, tak tam byl častým hostem...
    - podváděl se mnou Fionu i když už byli spolu, ale nikdy mě nemiloval, byl to jenom chtíč
    - ztratila jsem o něj zájem, nepotřebuju ho!
  • Věra -1
    - Česlav furt hučel, jak je důležitá a že je Božské dítě
    - klofla Dalibora a ten je teď seriózně monogamní
    - moc jsem toho o ní nevěděla, jenže pak sem viděla ve Víru její poslední záblesky vzpomínek a dojalo mě to a donutilo zastydět se za to, jak jsem Česlavovi ustupovala a snášela jeho šikanování ostatních
    - pomůžu jí pomstít se Česlavovi, stůj co stůj!
  • Vukman -1
    - pošuk, co terorizuje ostatní, mě je celkem ukradenej, nikdy mi nic neprovedl
  • Gába
    - divnej patron, pak zmizel, Česlav říkal, že se zbláznil a chce zničit svět, jednou mezi řečí prohodil, že "spí", nevěděla sem co si o tom myslet, asi ho někde věznil
    - pak jsme ho osvobodily s Jasnou v roce 1942, teda spíš Jasněnka ho osvobodila, já byla na mol a připletla se tam
    - ten magor chtěl zničit svět radiací aby zabil Vlky a nějak mu nedotejkalo že tím zničí VŠECHNO, no, už se stalo
    - to co se stalo je jeho vina, jo, jeho a Česlava
  • Květa (ally:friend)
    - dřív jsem jí moc nemusela, ale vzala jsem jí na milost a teď jsme asi kámošky
    - namlátila jsem jí, když mi chtěla šlohnout piko, v zápalu boje jsem jí ukousla kus ucha...jo, fakt nekecám
    - pak jsem se jí teda vomluvila a taky jí vrátila to auto, co jsem jí a Markovi šlohla a přemalovala
    - novej nátěr se jí líbil, tak mě pozvala na hokej, infiltrovali jsme spolu zázemí a Květa pak hrála hymnu
    - maká u mě jako tanečnice a klape nám to
  • Janek
    - dřív to byla jenom drbna, ale teď je to "to zasraný hovado, co nám vyrabovalo barák a přitáhlo pozornost Němčourů" a to už byla poslední kapka
    - no dobře, už jsem mu to asi odpustila
    - už jsem ho neviděla tak sto let, je někde zalezlej a schovává se
  • Marek (ally: guardian)
    - maj s Květou moc hezkej vztah, nemohla jsem se donutit jim ho zničit
    - málem jsem ho svedla, ale na poslední chvíli si to rozmyslela a omluvila se, on to gesto ocenil
    - minule nám dost pomohl a jako one-man-army je k nezaplacení
    - takže jsem si ho najala jako bodyguarda
    - mám s ním 3 HOLDy na Hypnotic
  • Vilík
    - fajn chlap, narozdíl ode mě snášel ty Česlavovy lekce a začal za ním chodit jako pejsek
    - začal fušovat do medicíny a výzkumu, pořád makal pro Česlava
    - a teď je to můj kontakt uvnitř Domonionu, na oko dál slouží Česlavovi, ale zásobuje Rebely informacemi
  • Chval
    - chtěla jsem mu nějak vynahradit, že kvůli mě málem umřel, ale furt se choval uraženě...čurák...začínala sem si říkat, že jsem ho MĚLA nechat chcípnout
    - pak jsem si to s ním trochu vyříkala a dokonce jsme spolupracovali v boji proti mimákům a při stavbě Grgopolis
    - jenže pak si to u mě posral, když po mě chtěl závazek, za to, že mi dá doktorskej kufřík, co mi pomůže zachránit Grgura
    - no, mám u něj nějakej dluh, nevím, kdy a jak si ho bude chtít vybrat...
  • Vlašta (ally:lover, má mé vodítko)
    - dokud byla ledová frigida, byl tvrdá, ale fér, potom jí dal Česlav srdce a začala mít hrozný výkyvy a bylo to dost schizofrení, teď ale vypadá, že se ustálila a je celkem fajn
    - byla jeko jediná z Nesmrtelných u toho, když jsem dostala Hudbu, tak jsem se na ní obrátila o radu
    - nejenom, že mi poradila, ale dovolila mi, abych se připojila k jejímu motorkářskému spolku
    - nějak jsme si padly do oka, tak jsme spolu podnikaly, jezdily na motorkách a občas spolu spaly
    - pořád spolu spíme, i když už s ní a jejím gangem jezdím málo, vozí mi různej crap ze svejch cest a já to přeprodávám
  • Jákub (ally:friend)
    - vošoust, co měl vždycky plno mystyckých keců, ale narozdíl od Česlava jeho blábolení nedávalo smysl
    - ale to vůbec nevadí, protože když je s ním člověk na tripu, tak to smysl dávat začne!
    - prodávám mu drogy
    - mám s ním 1 HOLD na Hypnotic
BARTER 20??
-

HX 20??
-
Naposledy upravil(a) Zlatuše dne 24. 2. 2017, 08:43, celkem upraveno 45 x.
Extravagantní "umělkyně", která už má plné zuby Bohů, Vlků intrik a soupeření mezi Nesmrtelnými.
Uživatelský avatar
Zlatuše
Příspěvky: 135
Registrován: 21. 11. 2016, 14:11

Re: [AW-Postava] Zlatuše - The Show

Příspěvek od Zlatuše »

Zlatuše ještě jako NPC

Prolog
* Kdo je vlastně vaše postava a proč je právě tuto noc v Pražské kotlině?
Ženská ze vsi, co se o sebe umí postarat. Proto to má v životě těžký, nicméně tady si našla ves se slabým staršinou a začíná si jí organizovat po svém.

* Co se stalo téhle noci, že jste jako jedni z mála přitáhli sílu Víru?
Zpila se pod obraz. A kdyby nebylo Víru, tak kvůli tomu zabila Chvala.

* Co drží vaši postavu při životě?
Snaha odčinit hřích způsobený chlastem ....TBD

* Kde se vám to stalo? A kde se jinak vaše postava pohybuje/bydlí/žije?
Ve vsi na břehu řeky pod hvozdem

9. stol.
Hvozd jí vnikal do Útočiště
Dalibor jí slíbil, že se o to postará, ale dovolil jí posekat příliš drzé stromky
Na hradišti se nechala pokřtít
Když se měla spojit s Jasnou a jít ochránit Útočiště před hvozdem, jasná dala přednost Bořivojovi

13. stol.
Duchové keltů jí vykradli útočiště
Česlav jí vrátil věci
Dalibor u ní nakupoval léky

18. stol.
Jasna ji přivolala ke zraněné šlapce
Společně jí pomohly
Na cestě domů ji oslovil Vukmar a nechal se zajímavě operovat
Byla Fantómem pozvaná do opery
Chtěl po ní vědět, kde je Tibor a Květoslava
Pak viděla premiéru vedenou Tiborem

19. stol.
Fiona se od ní nechala léčit
Jela s Fionou a Tiborem na vrcholek Žižkova
Ošetřila Tibora po Fionine ráně
S Jákobími followery strávila nějaký čas na Žižkově
Byla svědkem propojení kamene

20. léta 20. stol.
Viděla umírat služebnictvo
Viděla umírat Vlaštovku
Pomáhala odvézt Chvala k šutru
Viděla Fionin vstup do mohyly a léčení


Jak si vedla mezi epochami
7.-9. století - Waterbearer
Obrázek
Měla 4-BARTER v bylinkách a lécích
1BARTER za "Polepšila sis": MC:2D6+1 → 12(6 +5 + 1)
* zhodnotila úspory - přešla na kiráty a obchodníky na řece
* vylepšila zázemí - opustila řeku a nechala postavit velké útočiště pro pocestné i pronásledované na křižovatce o kus výš.Začalo se říkat, že se o í říkat, že se "lísá ku kobám - šibeničíkům"....
Zbylo jí 3-BARTER = kiráty, šátky, kozy

9.-13. století - Waterbearer
Měla 3-BARTER v kirátech, šátcích, kozách
3BARTER za "Polepšila sis": MC:2D6+3 → 8(3 +2 + 3)
* vylepšila zázemí - z dlouhé chatrče se postuně stala útulná hospoda na důležité křižovatce
* a vydělala +2BARTER na kupcích
Zbylo jí 2-BARTER = cca 180 brakyátů v pokladnici a obrazy, tapisérie, sochy
Platí si "reklamu" u Janka -1BARTER.


13.-15. století - Waterbearer
Obrázek
Měla 2-BARTER od Dalibora
0BARTER za "Polepšila sis": MC:2D6+3 → 8(3 +2 + 3)
* vydělala +2BARTER na kupcích
* zlepšila si zázemí - má hulící místnost
Dostala 1-BARTER od Dalibora
Zbylo jí 4-BARTER = cca 90 pražských grošů a 3 dukáty a 540 parvů


15.-16. století - Waterbearer
Obrázek
Měla 3-BARTER
1BARTER za "Polepšila sis": Zlatuse:2D6+1 → 8(3 +4 + 1)
* zlepšila zázemí - opravila a rozšířila hospodu, přidala dostavníkovou stanici a má gang vyhazovačů
* zlepšila si sebe - pořídila pěkné šaty, veselou náladu a pistoli s kolečkovým zámkem.
Zbylo jí 1-BARTER = 70 krejcarů v hostinci


16.-18. století - Angel
Obrázek
Měla -2-BARTER
0-BARTER za "Polepšila sis" : ZlataGoldstein:2D6 → 11(6 +5)
* zlepšila zázemí - zbavila se hospodu, má Ošetřovnu u Dalibora
* zlepšila sebe - pořídila si pistoli a doktorkský kufřík
Zbylo jí 2-BARTER, kterým splatila staré dluhy

18.-19. století - Angel
Obrázek
Měla 0-BARTER
Půjčila si 2-BARTER od Česlava
-1BARTER za živobytí
-1BARTER za "Polepšila sis" : Zlatuse:2D6+1 → 7(1 +5 + 1)
* +2BARTER
* zlepšila sebe
Zbylo jí 2-BARTER, kterým splatila kus dluhu
-2BARTER stále dluží Česlavovi

19.-20.20. století - Angel
Měla 2-BARTER
Obrázek
Vrátila 2-BARTER Česlavovi
-1BARTER za živobytí za ní platí Česlav
0-BARTER za "Polepšila sis" : Zlatuse:2D6 → 5(2 +3)
Jsem švorc.

20.20.-20.40. století - Skinner
Je švorc.
Živobytí platí Česlav.
2-BARTER za Polepšila si: Zlatuse:2D6 → 7(6 +1)
- získala 2-BARTER
- vylepšila Vybavení

Stala se PC
Extravagantní "umělkyně", která už má plné zuby Bohů, Vlků intrik a soupeření mezi Nesmrtelnými.
Uživatelský avatar
Zlatuše
Příspěvky: 135
Registrován: 21. 11. 2016, 14:11

Re: [AW-Postava] Zlatuše - The Show

Příspěvek od Zlatuše »

Zlata Darebná - The Show

...v roce 1972
Obrázek
Shrnutí
* Kdo je vlastně vaše postava a proč je právě nyní Pražské kotlině?
Zlatuše se vždycky o sebe postarat. Když se stala Nesmrtelnou, začala se starat o druhé. Ať už jako hospodská v Útočišti, Strážce Zdroje a nebo léčitelka. Stovky let se snažila odčinit svůj hřích, během První Noci víru totiž kvůli alkoholovému opojení málem zabila Chvala. Jenže jak šel čas, ztratila ideály, iluze a nakonec i motivaci vůbec se o něco snažit. Zlatuše se teď chce starat jen o sebe, ale po těch staletích ani neví jak. Chybí jí nějaký cíl a smysl života, proto svůj pocit marnosti utápí v alkoholu, nevázaných sexuálních hrátkách a drogovém opojení, kdy v rauši maluje zvláštní psychedelické obrazy. Nebo maluje po sobě. Nebo po zdech. Po čemkoliv.

* Co ho drží při životě?
Sama neví. Česlav jí kdysi řekl, že v sobě mají část dávných Bohů, bytostí, co kdysi sestoupili na Zemi. A proto jsou Nesmrtelní - kvůli té Božské části. Dříve se to snažila pochopit, ale nikdy nebyla moc dobrý student a Česlavovo řečnění bylo tak úmorné, že to zkrátka vzdala. Prostě žije. Existuje. Tečka. Nemá smysl řešit proč, hlavně, že to tak je. A kdyby to tak nebylo, svět se taky nezboří. Možná by to bylo vysvobození z té vší marnosti...

* Kde se pohybuje, bydlí a žije?
Dlouho žila v Kobylisích, v Libni a pak na Havránce. Měla k těm místům nějaký vztah. Teď? Je to fuk. Přespavá, kde jí její momentální patron, milenec/milenka nebo kamarádi nechají. Občas prodá nějaký ten obraz. Občas něco štípne. Častěji spíš jen tak přežívá a nechává se někým vydržovat a zahrnovat dárky. Je to celkem snadné, když je věčně mladá a přitažlivá. Stačí jen nemít vysoké nároky. A ty Zlatuše opravdu nemá.

Vzhled
Žena
vyzývavé výstřední oblečení
pohledná tvář
poťouchlé oči
plnoštíhle sexy

Staty
Cool +1
Hard +1
Hot +3
Sharp +1
Weird +2

Zkušenost a vylepšení

Level 1 Show

[ ] [ ] [ ] [ ] [>]

1. get +1weird (max weird+3)

Level 11 Skinner
1. get a new skinner move (An arresting skinner)
1. get a new skinner move (Hypnotic)
3. get a move from another playbook (Angel: Healing touch - páč jsem to uměla v minulosti!)
4. get +1 hard (to jako za tu drsnou bitku s Květou!)
5. get +1 cool (to jako za to, že jsem celou dobu hrozně cool i když mám cool nula!)
6. advance basic moves: Manipulate/Seduce, Do something under fire, Read a sitch
7. get an establishment (you detail) (beru ho teď i když si ho otevřu až příští epochu, nevim jestli stihnu ještě expit!)
8. get +1 to any stat (max stat+3) (beru si HOT na +3 protože JÁ NA TO MÁM!)
9. get a move from another playbook (Maestro D': Fingers in every pie - mrda spojenců=>konexe=>dostanu, co chci!)
10. get followers (you detail) and fortunes (beru je teď, ale asi je neschrastím teď, spíš až příští epochu)
11. change your character to a new playbook (Jsem teď THE SHOW!)

Harm
0-3: PRASKLÝ BUBÍNKY!!!!
4-6:
7-9:
10:
11:
12:
Stabilizovaný:

Vybavení při sobě
- Prcek - mrňavý derringer - 2-HARM THROW/CLOSE 1ruční RELOAD(1) LOUD VALUABLE
(maskuje se za zapalovač a má ho zabudovaný, problém je když Zlatuše omylem vystřelí)
- šminky - při použití +1 HOT
- proviant - placatka s chlastem (má ráda absinth, ale nepohrdne ničím), krabička cigaret, když se zadaří tak i nějaký fet

Živobytí a majetek
Majetek: 4-BARTER
Žije si po svém, spíš jen tak přežívá, nemá vysoké nároky, drogy a chlast ale něco stojí, 1-BARTER.

Rig
- bude příští epochu

Tahy
* Artful & gracious: when you perform your chosen art—any act of expression or
culture—or when you put its product before an audience, roll+hot. On a 10+, spend 3. On
a 7–9, spend 1. Spend 1 to name an NPC member of your audience and choose one:
• This person must meet me.
• This person must have my services.
• This person loves me.
• This person must give me a gift.
• This person admires my patron.
On a miss, you gain no benefit, but suffer no harm or lost opportunity. You simply
perform very well.

*Lost: when you whisper someone’s name to the world’s psychic maelstrom, roll+weird.
On a hit, they come to you, with or without any clear explanation why. On a 10+, take
+1forward against them. On a miss, the MC will ask you 3 questions; answer them
truthfully.

*An arresting skinner: when you remove a piece of clothing, your own or someone
else’s, no one who can see you can do anything but watch. You command their absolute
attention. If you choose, you can exempt individual people, by name.

* Hypnotic: when you have time and solitude with someone, they become fixated upon you. Roll+HOT. On a 10+, hold 3. On a 7–9, hold 2. They can spend your hold, 1 for 1, by:
• Giving you something you want.
• Acting as your eyes and ears.
• Fighting to protect you.
• Doing something you tell them to.
For NPCs, while you have hold over them they can’t act against you. For PCs, instead, any time you like you can spend your hold, 1 for 1:
• They distract themselves with the thought of you. they’re acting under fire.
• They inspire themselves with the thought of you. they take +1 right now.
On a miss, they hold 2 over you, on the exact same terms.

* Healing touch: when you put your hands skin-to-skin on a wounded person and open your brain to them, roll+weird. On a 10+, heal 1 segment. On a 7–9, heal 1 segment, but you’re also opening your brain, so roll that move next. On a miss: first, you don’t heal them. Second, you’ve opened both your brain and theirs to the world’s psychic maelstrom, without protection or preparation. For you, and for your patient if your patient’s a fellow player’s character, treat it as though you’ve made that move and missed the roll. For patients belonging to the MC, their experience and fate are up to the MC.

* Advanced Manipulate: On a 12+, only if they’re an NPC, they do it, and furthermore you change their nature. Choose one of the following; tell the MC to erase their threat type altogether and write it in instead.
• ally: friend (impulse: to back you up)
• ally: lover (impulse: to give you shelter & comfort)
• ally: right hand (impulse: to follow through on your intentions)
• ally: representative (impulse: to pursue your interests in your absence)
• ally: guardian (impulse: to intercept danger)
• ally: confidante (impulse: to give you advice, perspective, or absolution.)

* Advanced Do Something Under Fire: On a 12+, you transcend the danger, the pressure, the possibility of harm. You do what you set out to do, and the MC will offer you a better outcome, true beauty, or a moment of grace.

* Advanced Read a Sitch: On a 12+, ask any 3 questions you want, not limited to the list.

* Fingers in every pie: put out the word that you want a thing—could be a person, could be somethin somethin, could even be just a thing—and roll+hot. On a 10+, it shows up in your establishment for you, like magic. On a 7-9, well, your people make an effort and everybody wants to please you and close is close, right? On a miss, it shows up in your establishment for you with strings wicked attached.

* Fortunes: fortune, surplus and want all depend on your followers. At the beginning of the session, roll+fortune. On a 10+, your followers have surplus. On a 7–9, they have surplus, but choose 1 want. On a miss, they are in want. If their surplus lists barter, like 1-barter or 2-barter, that’s your personal share, to spend for your lifestyle or for what you will.

* Off the leash: whenever you’re about to do something you don’t always do, turn to the person who holds your leash.
Ask them: Do I think you’d be cool with this?
If you do think they’d be cool with it, then no problems. If you don’t think they would, you can do it anyway if you want, but first roll+hot. On a 10+, cool, carry on. On a 7–9, they can choose to erase one of your stat highlights, as though they’d hit you with seduce or manipulate and given you the stick. On a miss, they don’t hold your leash anymore. Choose someone else to hold it (whether they want to or not).

Tahy při Hudbě

* When you perform, you can, if you try, crack open the world. Roll+weird. On a 10+, choose 1. On a 7–9, choose 1, but you suffer 1-harm ap loud. On a miss, choose 1, but you and everyone within reach of you suffers 1-harm ap loud.

You make the noise that the ancient bronze armies made, beating their spears on their shields.
In battle, you can give someone seizing by force (or a variant) +1choice.

You make the noise that reverberates inside a vulture’s skull when it scrapes its beak on carrion bone.
Tell the MC that all the NPCs who hear it now form a hunting pack, and ask what they do.

You make the noise in the heart of doomed soldiers when they realize that they have lost everything they loved.
In battle, tell the MC that your enemies panic, and ask what happens.

You make the noise that the alien brains made when they pushed the button that ended humanity.
You can use your audience for augury.

You make the noise that your lover’s breath and blood makes when they’re turned on.
Tell the MC that this place becomes shifting ground. Ask what happens.

You make the noise that the last whale heard when it sang and no one answered.
Tell the MC that this place becomes a prison (impulse: to contain, to deny egress), a furnace (impulse: to consume things), or a mirage (impulse: to entice and betray people), your choice. Ask what happens.

You make the noise that the dinosaurs heard when they looked up and saw the fireball.
Tell the MC that all the NPCs who hear it now form a cult, and ask what they do.

You make the noise that your soul made when the worst happened, and you learned that you were still alive, and were not alone.
Tell the MC that all the NPCs who hear it now form a family, and ask what they do.

You make the noise that the citizens of Rome heard when Spartacus’ army smashed open their gates.
Tell the MC that any NPCs who hear it who’ve been enslaved rise up, throw off their chains, take up arms, and attack their slavers, and ask what happens.

* You can instead, if you choose, pander to your audience. Roll+hot. On a 10+, choose 1. On a 7–9, choose 1, and take -1weird to the next time you try to crack open the world. On a miss, choose 1, and the next time you try to crack open the world, don’t roll, treat it as a miss.
They cough up. The person who holds your leash gets 10-barter.
They cough up. The person who holds your leash gets 6-barter.
They cough up. The person who holds your leash gets 1-barter.

Tah při sexu
Super!

Vztahy
  • Česlav...nebo Krkavec? + 1
    - dlouho jsem žila v jeho blízkosti a sloužila mu, je divný a někdy mi nahání husí kůži, ale je rozhodně lepší být s ním zadobře, ke "svým" se chová takřka otcovsky, ale s "cizími" nezná slitování
    - má magorskou šílenou megapevnost pod Vítkovem!
  • Da, Libor +1
    - fajn týpek, ale tak trochu magor, kdysi jsme si prohodili práci, naučil mě léčit lidi a já mu ukázala, jak se starat o hospodu...a on si jí pak nechal vyhořet, blbec...ale jinak je to sympaťák
    - pomáhali jsme si na Zimáku při podpoře českejm hokejistům, pomáhala jsem mu léčit týpka co postřelil
    - ošetřoval mi zraněné koleno a já ho zkusila svést, ale dal mi košem, tak jsem byla smutná, ale překousla to
    - pomohl mi infiltrovat hotel Internacionál a sabotovat Rusáky, trochu jsem mu zavařila, když jsem se rozhodla Rusům navodit melancholii a světabol předvedením "příběhu Ruska"...jo, Dalibor je rusák
    - mám s ním 1 HOLD na Hypnotic
  • Grgour - 1
    - jo tenhle...ten smraďoch...s tím se moc nevídám
  • Fjóna +1
    - dělá divný keltský věci, ale když je to divná keltka, tak se to dá čekat, jinak ale celkem milá, párkrát jsem jí pomáhala a léčila jí, taky vím, kde je na Vítkově vchod do tý její divnostavby, jo, rozdávala si to s Tiborem na kolejích...potom, co ho střelila brokovnicí do nohy...a pak že já jsem magor...doufám, že neví o mě a Tiborovi
  • Jasněnka +2
    - Jasněnka moje, nejlepší kámoška, co mě chápe, nikdy mě nenechala ve štychu
  • Tibor +1
    - jó, tak tohlecto je takový složitý...na jednu stranu se dřív choval jako děcko a byl to nafintěnej hejsek...ale sakra, se ženskejma to vždycky uměl...když jsme ještě v Útočišti provozovali org-....ech...obřady, tak tam byl častým hostem...no a tak nějak se stalo, že se spolu občas vyspíme i teď, no...i když teď už půlstoletí táhne s Fionou...no, buď to neví, nebo je jí to fuk, ale on si chudáček kvůli tomu dělá výčitky...
    - Tibor mě začíná trochu srát, bejt kámoši s benefity je fajn, ale mělo by to fungovat OBOUSTRANĚ
  • Věra -1
    - kdo?
  • Vukman -1
    - je to pošuk, co terorizuje ostatní, mě je celkem ukradenej
  • Gába
    - divnej patron, pak zmizel, Česlav říkal, že se zbláznil a chce zničit svět, jednou mezi řečí prohodil, že "spí", nevěděla sem co si o tom myslet, asi ho někde věznil
    - pak jsme ho osvobodily s Jasnou v roce 1942, teda spíš Jasněnka ho osvobodila, já byla na mol a připletla se tam
    - pomóc, ten magor chce zničit svět radiací aby zabil Vlky a nějak mu nedotejká že tím zničí VŠECHNO
    - jo a taky má stříbrný voči
  • Květa (ally:friend)
    - dřív jsem jí moc nemusela, ale vzala jsem jí na milost a teď jsme asi kámošky
    - namlátila jsem jí, když mi chtěla šlohnout piko, v zápalu boje jsem jí ukousla kus ucha...jo, fakt nekecám
    - pak jsem se jí teda vomluvila a taky jí vrátila to auto, co jsem jí a Markovi šlohla a přemalovala
    - novej nátěr se jí líbil, tak mě pozvala na hokej, infiltrovali jsme spolu zázemí a Květa pak hrála hymnu
  • Janek
    - dřív to byla jenom drbna, ale teď je to "to zasraný hovado, co nám vyrabovalo barák a přitáhlo pozornost Němčourů" a to už byla poslední kapka
  • Marek (ally: guardian)
    - maj s Květou moc hezkej vztah, nemohla jsem se donutit jim ho zničit
    - málem jsem ho svedla, ale na poslední chvíli si to rozmyslela a omluvila se, on to gesto ocenil
    - je to rytíř, bude mě bránit do roztrhání těla i když spolu nic nemáme
    - mám s ním 3 HOLDy na Hypnotic
  • Vilík
    - fajn chlap, narozdíl ode mě snášel ty Česlavovy lekce a začal za ním chodit jako pejsek, pak mu Česlav dal na starosti svoje podnikání, od poslední Noci je nějakej divnej, jako vyměněnej
  • Chval
    - chjo, chtěla bych mu nějak vynahradit, že kvůli mě málem umřel, ale furt se chová uraženě...čurák...začínám si říkat, že jsem ho MĚLA nechat chcípnout
  • Vlašta (ally:lover, má mé vodítko)
    - dokud byla ledová frigida, byl tvrdá, ale fér, potom jí dal Česlav srdce a začala mít hrozný výkyvy a bylo to dost schizofrení, teď ale vypadá, že se ustálila a je celkem fajn
    - byla jeko jediná z Nesmrtelných u toho, když jsem dostala Hudbu, tak jsem se na ní obrátila o radu
    - nejenom, že mi poradila, ale dovolila mi, abych se připojila k jejímu motorkářskému spolku
    - nějak jsme si padly do oka
  • Jákub (ally:friend)
    - vošoust, co měl vždycky plno mystyckých keců, ale narozdíl od Česlava jeho blábolení nedávalo smysl
    - ale to vůbec nevadí, protože když je s ním člověk na tripu, tak to smysl dávat začne!
    - mám s ním 1 HOLD na Hypnotic
Na konci Epochy

(moji followeři budou mít 2 fortunes, surplus: +1-BARTER, + party, want: stupor, violence)
FORTUNES: Zlatuse:2D6+2 → 12 (4 +6 + 2 FORTUNES)
SURPLUS: + 1-BARTER, + party
WANT: tuto epochu nic

Mám 4-BARTER
+1 BARTER mám z FORTUNES
-1 BARTER si zaplatím za živobytí (i když mě zčásti živí establishment a mohla bych se nechat vydržovat od Vlaštovky)
-1 BARER zaplatím naopak za Vlaštovku
-2 BARTER vrazím do Polepšení si

Mám 1-BARTER před inflací.

POLEPŠILA JSEM SI?: Zlatuse:2D6+2 → 7 (4 +1 + 2 BARTER)
- vylepším svojí výbavu (zázemí nemusím, teprve teď ho budu mít)
- ušetřila jsem 2-BARTER

Po inflaci mám 3-BARTER
Naposledy upravil(a) Zlatuše dne 17. 12. 2016, 15:21, celkem upraveno 1 x.
Extravagantní "umělkyně", která už má plné zuby Bohů, Vlků intrik a soupeření mezi Nesmrtelnými.
Uživatelský avatar
Zlatuše
Příspěvky: 135
Registrován: 21. 11. 2016, 14:11

Re: [AW-Postava] Zlatuše - The Show

Příspěvek od Zlatuše »

Jak si vedla mezi epochami

1972 - 2016

Začalo to fakt nevinně. Nějaký pohledy. Letmý dotek. A pak už jsme se líbaly a zatáhla mě do seníku. Jo, fakt jsem si začala s Vlaštovkou! Nebo spíš ona se mnou. Prej má teď tolik možností a svět se jí zdá tak velkej, že to prostě chtěla zkusit s holkou a já vypadala svolně. Tak jako jo no, byla jsem svolná. Vyprávěla mi, jak jí celý ty stovky let ovládalo srdce a jak jí teď dochází, že byla hrozná kráva. To jsem potvrdila. Z nějakýho důvodu jí to pobavilo. Nejdřív necejtila emoce a jediná pauza byla, když jí Jasna odstřihla od Víru. To prej bylo na jednu stranu fajn, ale na druhou hrozně matoucí. Bez emocí je všechno jednodušší i když si člověk nevychutná různý krásy a požitky. A pocit odříznutí od Víru je prej hroznej a nestál za to. Pak dostala srdce od Česlava a hrozně jí to změnilo. Vlastně k horšímu. Předtím necejtila emoce, ale měla svobodnou vůli. Ale s Česlavovo srdcem o ní přišla. Ne, že by jí ovládal, ale...z nějakýho důvodu přemejšlala jako v minulosti Česlav a prostě jí to táhlo dělat to, co dělal on. Ze srandy jsem se zeptala, jestli se se mnou vyspala proto, že by to udělal Česlav. Tvářila se chvíli zamyšleně, než přiznala, že neví. Ale že už má jiné srdce - Fiona jí dala nějaké keltské. A že to prej bylo divný a úplně jí to ovládalo. To srdce má vlastní osobnost, zřejmě nějakýho starýho druida. Ale Česlavovi se pak podařilo vliv toho srdce nějak utlumit. Takže je teď sama sebou a může se rozhodovat sama za sebe, aby slyšela hlas svého srdce, tak prej musí sama chtít naslouchat. Ptala jsem se jí, co jí srdce říká teď, ale prej bych to nechtěla slyšet.

Normalizace byla pěkně zkurvená doba. Trvalo mi to sice nějakou dobu, než jsem Vlaštu zviklala, aby se vykašlala na Slušovice a utekla se mnou přes hranice, ale stálo to za to. Chvíli jsme cestovaly po západní evropě, než jsme vyrazily do Ameriky. Ještě jsme se svezly na doznívajícím hnutí Hippies, obrážely chvíli festivaly a užívaly si. Probíhala sexuální revoluce a bylo to super. Nikdo se na nás nekoukal divně, spíš jsme budily zvědavost. Pak nás uhranula kultura odpadlických motorkářských klubů. Nebo možná spíš gangů. Začaly jsme jezdit s jednou z poboček Hells Angels a užívaly si volnost a nespoutanou svobodu. Sice nás jako ženský nikdy nemohli uznat za členy, ale byly jsme "přátelé klubu". Trvalo to sice dlouho, získat si respekt, ale dokázaly jsme jim, že nejsme žádný máčenky a umíme bejt i drsný a bojovat s nima bok po boku. A taky jsme byly zajímavá atrakce - dvě ženský, co spolu jezdí a taky to spolu dělaj. Možná, že právě díky tomu ženskejm našich bratrů z klubu nevadilo, když jsme se motaly kolem - nehrozilo, že bychom jim odloudily chlapy. Aspoň ne k ničemu vážnýmu. Měly jsme oči jen jedna pro druhou. Nebo jsem si to aspoň myslela.
Obrázek
Jenže pak jsem jednou přistihla Vlaštovku s Česlavem. Nevím, jak nás našel a jak se dostal do USA, ale vlastně mě to ani nezajímalo. V tu chvíli jsem byla fakt vytočená a udělala jí žárlivou scénu. Bejt to jinej chlap, možná i jinej Nesmrtelnej, tak bych to tak nebrala a možná se i přidala. Ale Česlav? Ten děsivej nelidskej terminátor s maskou?! Myslela jsem, že máme jen jedna druhou. Vlašta mi dala pěknou sodu a pohádaly jsme se do krve. Prej mi nic není do toho, s kým spí, že je svobodná a nezávislá a že není žádnej můj majetek. A s Česlavem má prostě zvláštní pouto. To mě v tu dobu fakt nezajímalo. nasraná jsem práskla dveřma a rozešly sme se. Hned jsem si v nejbližším baru nabalila největšího a nejdrsnějšího chlapa, abych jí ukázala, že jí nepotřebuju. Chvíli jsme jezdily každá zvlášť a vyhýbali se jedna druhé. Jenže nás to k sobě stejně táhlo. Na jenom motorkářským srazu jsme se obě trochu opily, narazily na sebe a...prostě jsme se zase daly dohromady a všechno bylo zapomenuto.

Ještě jsme se několikrát rozešly a zase daly dohromady. Jednou se Vlaštovka naštvala dokonce tak, že se vrátila do ČSSR a já zkejsla dva roky sama. Dostávala jsem od ní ale dopisy a ona mi psala, že to vypadá, že režim padne. Po dvacátým výročí Woodstocku jsem se taky vrátila. A znovu jsme si padly do náručí. Obě jsme se pak zapojily do "plyšáku" a když to konečně padlo, šíleně jsme slavily. Na začátku devadesátek jsme pak založily motorkářskej klub "Křídla svobody", jako support club Pekelnejch andělů. Já s Vlaštovčinou pomocí rozjela motorkářskou hospodu a tetovací salón. A taky jsme si ujasnily náš vztah. Ano, jsme spolu, jsme partnerky a provozujeme spolu byznys. Ale každá má svojí svobodu, možnost žít si svůj život po svým a dělat si co chce. Vysvětlila mi, že mě sice miluje, ale trochu jinak, než že by chtěla být jen se mnou po zbytek věčnosti. Na to je prý Věčnost moc dlouhá. A zároveň nějakým zvláštním způsobem miluje i Česlava. Měla stovky let jeho srdce a má pocit, že mu jako jediná rozumí. A tak s ním někdy je a je tu pro něj, já to musím překousnout. Nějak jsem se s tím smířila a pochopila, že prostě mezi náma bude vždycky nějaký pouto a přitažlivost, ale neznamená to, že bychom musely mít k sobě víc závazků, než na jakých se shodneme. Volnost a svoboda jsou prostě důležitý.
Obrázek
Náš podnik máme v Kobylisích a jmenuje se "Garáž". Vlaštovka je prezidentka motoklubu "křídla svobody" a já jsem oficiální majitelka podniku. Dole a směrem do ulice je hospoda v motorkářským stylu a taky tetovací salón. Zazadu do dvora má náš motoklub dílnu a garáže pro motorky. Klub tam vede servis, což je jeho ofiko podnikání. Nad hospodou je pak klubovna, kde klub zasedá kolem stolu a hlasuje.
Hospoda je v motorkářským stylu osmdesátek/devadesátek. Máme tam kulec, fotbálek, šipky i nějaký automaty. Občas tam děláme různý akce i pro veřejnost. Nejdrsnější párty jsou, když se uvolím, že budu sama hrát na elektrickou kytaru a jedu revivaly slavnejch rockenrolovejch a rockovejch pecek. To je pak něco!
Jindy tam máme striptérky nebo pořádáme takovej malej klub rváčů. Jak kdy, je třeba to obměňovat.
Jezdí k nám občas zachlastat i Andělé z Pražský pobočky a nebo Nomádi, s naším gangem jsou zadobře, uznáváme je jako královskej klub a podporujeme je. Částečně se podílíme na jejich byznysu. Ale o tom nebudu mluvit ani psát, sorry.
Jo a taky vedu svojí vlastní rozsáhlou síť známých a známých známých a jsem schopná podpultově sehnat všelicos, od chlastu a drog až po zbraně. Takže jo, jsem všestranná podnikatelka a mám prsty ve všem možným.
Extravagantní "umělkyně", která už má plné zuby Bohů, Vlků intrik a soupeření mezi Nesmrtelnými.
Uživatelský avatar
Zlatuše
Příspěvky: 135
Registrován: 21. 11. 2016, 14:11

Re: [AW-Postava] Zlatuše - The Show

Příspěvek od Zlatuše »

Zlata Svobodová - The Show
Obrázek
Shrnutí
* Kdo je vlastně vaše postava a proč je právě nyní Pražské kotlině?
Zlatuše se vždycky o sebe postarat. Když se stala Nesmrtelnou, začala se starat o druhé. Ať už jako hospodská v Útočišti, Strážce Zdroje a nebo léčitelka. Stovky let se snažila odčinit svůj hřích, během První Noci víru totiž kvůli alkoholovému opojení málem zabila Chvala. Prošla si krizí, kdy jí věci přestaly dávat smysl a ona propadla hýření a drogám. Ale pak v sobě našla odhodlání bojovat s útlakem a rvát se o svobodu. Od Květoslavy dostala Dar (nebo prokletí) Hudby a zvláštní pouto jí svázalo s Vlaštovkou. Teď se Zlata snaží všechny ty volné konce nějak svázat dohromady - zodpovědnost, Hudbu, lásku a přitom i touhu po svobodě. Takže si znovu otevřela hospodu...

* Co jí drží při životě?
Sama neví. Česlav jí kdysi řekl, že v sobě mají část dávných Bohů, bytostí, co kdysi sestoupili na Zemi. A proto jsou Nesmrtelní - kvůli té Božské části. Dříve se to snažila pochopit, ale nikdy nebyla moc dobrý student a Česlavovo řečnění bylo tak úmorné, že to zkrátka vzdala. Prostě žije. Existuje. Tečka. Nemá smysl řešit proč, hlavně, že je život pořád skvělá jízda.

* Kde se pohybuje, bydlí a žije?
V Kobylisích má spolu s Vlaštovkou podnikání. Motoklub "Křídla svobody" tam vede servis a Zlatuše spravuje motorkářskou hospodu "Garáž", kde pořádá různé akce, včetně konzertů, kde Zlata hraje jako revival slavných rockových skupin.
Obě ženy tam i bydlí.

Vzhled
Žena
motorkářské oblečení
pohledná tvář
poťouchlé oči
sexy postava

Staty
Cool +3
Hard +2
Hot +3
Sharp +2
Weird +2

Zkušenost a vylepšení

Level 7 Show

[+] [+] [+] [ ] [>]

1. get +1weird (divná hudba dělá divný divy)
2. get +1cool (jak někdo jako já nemůže bejt dost cool, he?)
3. get +1sharp (vostrá jako břitva!)
4. get +1hard (jsem drsná rokerka, no né?)
5. get a move from another playbook (Gunlugger: Prepared for the inevitable - to jsem taky uměla dřív, víme?)
6. get a move from another playbook (Driver: My other car is a tank - budu mít pořádnej vehikl i když už nebudu Show)
7. get +1 to any stat (max stat+3) (beru si COOL na +3 protože CHCI BÝT ještě víc COOOOOL!)

Level 11 Skinner
1. get a new skinner move (An arresting skinner)
1. get a new skinner move (Hypnotic)
3. get a move from another playbook (Angel: Healing touch - páč jsem to uměla v minulosti!)
4. get +1 hard (to jako za tu drsnou bitku s Květou!)
5. get +1 cool (to jako za to, že jsem celou dobu hrozně cool i když mám cool nula!)
6. advance basic moves: Manipulate/Seduce, Do something under fire, Read a sitch
7. get an establishment (you detail) (beru ho teď i když si ho otevřu až příští epochu, nevim jestli stihnu ještě expit!)
8. get +1 to any stat (max stat+3) (beru si HOT na +3 protože JÁ NA TO MÁM!)
9. get a move from another playbook (Maestro D': Fingers in every pie - mrda spojenců=>konexe=>dostanu, co chci!)
10. get followers (you detail) and fortunes (beru je teď, ale asi je neschrastím teď, spíš až příští epochu)
11. change your character to a new playbook (Jsem teď THE SHOW!)

Harm
0-3: škrábance z friendly fire
4-6:
7-9:
10:
11:
12:
Stabilizovaný: áno

Vybavení při sobě
- Kožený motorkářský oblek (1-ARMOR)
- Uklidňovač - Colt Cobra Magnum .375 (3-HARM THROW/CLOSE 1ruční LOUD střelná)
- Lékárnička (0-STOCK)
Obrázek
Živobytí a majetek
Majetek: 4-BARTER
Živí jí klub, ale jeho provozování taky něco stojí (-1 BARTER), přinejhorším by jí mohla vydržovat Vlaštovka.

Rig
* When you play, your instrument shoots fire (2-harm messy loud).

Mám elektrickou kytaru, která nepotřebuje zapojení do elektriky a když na ní hraju, šlehají z ní plameny.
Obrázek
* When you play, fucking dead souls stop their groaning to listen.

A když hraju, rezonuje to i Vírem a KAŽDÝ musí poslouchat. I když je mrtvý.

* You have a vehicle (you detail).

A taky mám motorku. Pozlacenou.
MASSIVE 0, SPEED 1, HANDLING 0, ARMOR 0
Obrázek
Establishment
Obrázek
KLUB GARÁŽ

Zlatuše provozuje hospodu a tetovací salón, nad hospodou je klubovna motoklubu Křídla svobody, který vede Vlaštovka. Za hospodou pak má Vlaštovka garáž a servis motorek. Hospoda je zařízená v motorkářském stylu. Neonová světla, rocková hudba a zakouřený interiér vytváří nezapomenutelnou atmosféru. Bar nabízí hromadu drinků a několik druhů piva. Kromě toho se uvnitř dá najít i kulečník, šipky, fotbálek nebo dva staré automaty z devadesátek. V klubu se konají různé akce, od koncertů až po klub rváčů. Osazenstvo jsou obvykle členové klubu, jejich známí a nebo motorkáři z jiných klubů, také sem chodí lidi, co mají rádi rock a metal. Zlatuše má širokou síť kontaktů a funguje tak "podpultově" jako překupník na černém trhu, dovede sehnat všechno možné, přes drogy až ke zbraním.

- main atraction: Music
Hrajou tu největší pecky 80. a 90. let, občas hraje Zlatuše naživo.

- side atractions: Drinks, Art
Samozřejmě je tu široká nabídka alkoholu. A vedle toho taky tetovací salón.

- atmosphere: bustle, shadows, smoke, nostalgia
V klubu bývá živo, zakouřeno a neonová světla spolu s hudbo probouzejí nostalgii po 80. a 90. letech.

- regulars: Vlaštovka, Jákob, Fiona
Vlaštovka je tu jako doma. Vlastně JE tu doma.
Jákob(ové) sem chodí pro matroš a občas se tu zhuláká(jí).
Fionu tu nevidím moc ráda, ne, že bych proti ní něco měla, ale tahá sem Tibora a je to pak trochu trapné.


- interests: Marcus, Vlaštovka, Chval
Markus by se chtěl přidat a dělat nám vyhazovače, jsem pro, ale Vlaštovka nechce do podniku lidi mimo motoklub.
Vlaštovce za podnik dlužím, svým způsobem, kromě toho provozuje servis a taky tu bydlí.
Chval je zmrd a nepřeje nám, tomu by se určitě líbilo, kdybychom krachli.


- security: a real gang (SMALL 3-HARM 1 ARMOR)
V Garáži vždycky vysedává několik členů motoklubu, co zrovna mají pohov. Kdyby někdo dělal problémy, zametou s ním.

Followers
Obrázek
Směska štamgastů, lidí z motoklubu, lidí, co pracují v servisu nebo přímo v hospodě jako barmani, servírky a tak podobně. Všechny spojuje láska k motorkám, rocku a jejich oblíbenému podniku. Žijí si, přirozeně, své životy, ale v Garáži jsou jako doma. Nechávají tam značnou část výplaty a často paří. Sem tam to někdo přežene a tak se zpije do němoty a nebo někdo udělá bordel a strhne se rvačka. Ale to patří k mítnímu koloritu.

Around 20 followers, loyal to you but not fanatical. They have their own lives apart from you, integrated in the local population (fortunes +1, surplus: 1-barter, want: desertion).
Your followers are involved in successful commerce. (fortunes +1).
Your followers are joyous and celebratory. (surplus: +party).
Your followers are drug-fixated. (want: +stupor).
Your followers disdain law, peace, reason and society. (want: +violence).

FORTUNES: + 2-FORTUNES
SURPLUS: + 1-BARTER, + party
WANT: tuto Epochu nic


Tahy
* Artful & gracious: when you perform your chosen art—any act of expression or
culture—or when you put its product before an audience, roll+hot. On a 10+, spend 3. On
a 7–9, spend 1. Spend 1 to name an NPC member of your audience and choose one:
• This person must meet me.
• This person must have my services.
• This person loves me.
• This person must give me a gift.
• This person admires my patron.
On a miss, you gain no benefit, but suffer no harm or lost opportunity. You simply
perform very well.

*Lost: when you whisper someone’s name to the world’s psychic maelstrom, roll+weird.
On a hit, they come to you, with or without any clear explanation why. On a 10+, take
+1forward against them. On a miss, the MC will ask you 3 questions; answer them
truthfully.

*An arresting skinner: when you remove a piece of clothing, your own or someone
else’s, no one who can see you can do anything but watch. You command their absolute
attention. If you choose, you can exempt individual people, by name.

* Hypnotic: when you have time and solitude with someone, they become fixated upon you. Roll+HOT. On a 10+, hold 3. On a 7–9, hold 2. They can spend your hold, 1 for 1, by:
• Giving you something you want.
• Acting as your eyes and ears.
• Fighting to protect you.
• Doing something you tell them to.
For NPCs, while you have hold over them they can’t act against you. For PCs, instead, any time you like you can spend your hold, 1 for 1:
• They distract themselves with the thought of you. they’re acting under fire.
• They inspire themselves with the thought of you. they take +1 right now.
On a miss, they hold 2 over you, on the exact same terms.

* Healing touch: when you put your hands skin-to-skin on a wounded person and open your brain to them, roll+weird. On a 10+, heal 1 segment. On a 7–9, heal 1 segment, but you’re also opening your brain, so roll that move next. On a miss: first, you don’t heal them. Second, you’ve opened both your brain and theirs to the world’s psychic maelstrom, without protection or preparation. For you, and for your patient if your patient’s a fellow player’s character, treat it as though you’ve made that move and missed the roll. For patients belonging to the MC, their experience and fate are up to the MC.

* Advanced Manipulate: On a 12+, only if they’re an NPC, they do it, and furthermore you change their nature. Choose one of the following; tell the MC to erase their threat type altogether and write it in instead.
• ally: friend (impulse: to back you up)
• ally: lover (impulse: to give you shelter & comfort)
• ally: right hand (impulse: to follow through on your intentions)
• ally: representative (impulse: to pursue your interests in your absence)
• ally: guardian (impulse: to intercept danger)
• ally: confidante (impulse: to give you advice, perspective, or absolution.)

* Advanced Do Something Under Fire: On a 12+, you transcend the danger, the pressure, the possibility of harm. You do what you set out to do, and the MC will offer you a better outcome, true beauty, or a moment of grace.

* Advanced Read a Sitch: On a 12+, ask any 3 questions you want, not limited to the list.

* Fingers in every pie: put out the word that you want a thing—could be a person, could be somethin somethin, could even be just a thing—and roll+hot. On a 10+, it shows up in your establishment for you, like magic. On a 7-9, well, your people make an effort and everybody wants to please you and close is close, right? On a miss, it shows up in your establishment for you with strings wicked attached.

* Fortunes: fortune, surplus and want all depend on your followers. At the beginning of the session, roll+fortune. On a 10+, your followers have surplus. On a 7–9, they have surplus, but choose 1 want. On a miss, they are in want. If their surplus lists barter, like 1-barter or 2-barter, that’s your personal share, to spend for your lifestyle or for what you will.

* Prepared for the inevitable: you have a well-stocked and high-quality first aid kit. It
counts as an angel kit (cf ) with a capacity of 2-stock.

* Off the leash: whenever you’re about to do something you don’t always do, turn to the person who holds your leash.
Ask them: Do I think you’d be cool with this?
If you do think they’d be cool with it, then no problems. If you don’t think they would, you can do it anyway if you want, but first roll+hot. On a 10+, cool, carry on. On a 7–9, they can choose to erase one of your stat highlights, as though they’d hit you with seduce or manipulate and given you the stick. On a miss, they don’t hold your leash anymore. Choose someone else to hold it (whether they want to or not).

Tahy při Hudbě

* When you perform, you can, if you try, crack open the world. Roll+weird. On a 10+, choose 1. On a 7–9, choose 1, but you suffer 1-harm ap loud. On a miss, choose 1, but you and everyone within reach of you suffers 1-harm ap loud.

You make the noise that the ancient bronze armies made, beating their spears on their shields.
In battle, you can give someone seizing by force (or a variant) +1choice.

You make the noise that reverberates inside a vulture’s skull when it scrapes its beak on carrion bone.
Tell the MC that all the NPCs who hear it now form a hunting pack, and ask what they do.

You make the noise in the heart of doomed soldiers when they realize that they have lost everything they loved.
In battle, tell the MC that your enemies panic, and ask what happens.

You make the noise that the alien brains made when they pushed the button that ended humanity.
You can use your audience for augury.

You make the noise that your lover’s breath and blood makes when they’re turned on.
Tell the MC that this place becomes shifting ground. Ask what happens.

You make the noise that the last whale heard when it sang and no one answered.
Tell the MC that this place becomes a prison (impulse: to contain, to deny egress), a furnace (impulse: to consume things), or a mirage (impulse: to entice and betray people), your choice. Ask what happens.

You make the noise that the dinosaurs heard when they looked up and saw the fireball.
Tell the MC that all the NPCs who hear it now form a cult, and ask what they do.

You make the noise that your soul made when the worst happened, and you learned that you were still alive, and were not alone.
Tell the MC that all the NPCs who hear it now form a family, and ask what they do.

You make the noise that the citizens of Rome heard when Spartacus’ army smashed open their gates.
Tell the MC that any NPCs who hear it who’ve been enslaved rise up, throw off their chains, take up arms, and attack their slavers, and ask what happens.

* You can instead, if you choose, pander to your audience. Roll+hot. On a 10+, choose 1. On a 7–9, choose 1, and take -1weird to the next time you try to crack open the world. On a miss, choose 1, and the next time you try to crack open the world, don’t roll, treat it as a miss.
They cough up. The person who holds your leash gets 10-barter.
They cough up. The person who holds your leash gets 6-barter.
They cough up. The person who holds your leash gets 1-barter.

Tah při sexu
Super!

Vztahy
  • Česlav...nebo Krkavec? + 1
    - dlouho jsem žila v jeho blízkosti a sloužila mu, je divný a někdy mi nahání husí kůži, ale je rozhodně lepší být s ním zadobře, ke "svým" se chová takřka otcovsky, ale s "cizími" nezná slitování
    - má magorskou šílenou megapevnost pod Vítkovem!
    - moc se mi nelíbí, že má pořád něco s Vlaštovkou, ale respektuju její volbu
  • Da, Libor +2
    - fajn týpek, ale tak trochu magor, kdysi jsme si prohodili práci, naučil mě léčit lidi a já mu ukázala, jak se starat o hospodu...a on si jí pak nechal vyhořet, blbec...ale jinak je to sympaťák
    - pomáhali jsme si na Zimáku při podpoře českejm hokejistům, pomáhala jsem mu léčit týpka co postřelil
    - ošetřoval mi zraněné koleno a já ho zkusila svést, ale dal mi košem, tak jsem byla smutná, ale překousla to
    - pomohl mi infiltrovat hotel Internacionál a sabotovat Rusáky, trochu jsem mu zavařila, když jsem se rozhodla Rusům navodit melancholii a světabol předvedením "příběhu Ruska"...jo, Dalibor je rusák
    - mám s ním 1 HOLD na Hypnotic
  • Grgour + 1
    - jo tenhle...ten smraďoch...s tím se moc nevídám
    - ale teď nedávno jsem ho vylovila z Vltavy s ufounskou rukou a hlavou, dala mu nějaký suchý hadry a hodila ho domů
    - pak jsme mu šli na pomoc s mimákama, ale jeho pohůnci maj shnilý mozky a postřelili mě, to si budu pamatovat!
    - nabídl mi útočiště v Nekropoli a já přijala a začala mu to tam pořádně předělávat a vylepšovat
    - taky jsem zjistila, že je do mě zakoukanej, tak toho koukám využít!
    - zachránila jsem mu život
    - mám s ním 3 HOLDy na Hypnotic
  • Fjóna +1
    - dělá divný keltský věci, ale když je to divná keltka, tak se to dá čekat, jinak ale celkem milá, párkrát jsem jí pomáhala a léčila jí, taky vím, kde je na Vítkově vchod do tý její divnostavby, jo, rozdávala si to s Tiborem na kolejích...potom, co ho střelila brokovnicí do nohy...a pak že já jsem magor...doufám, že neví o mě a Tiborovi
  • Jasněnka +2
    - Jasněnka moje, nejlepší kámoška, co mě chápe, nikdy mě nenechala ve štychu
  • Tibor +2
    - jó, tak tohlecto je takový složitý...na jednu stranu se dřív choval jako děcko a byl to nafintěnej hejsek...ale sakra, se ženskejma to vždycky uměl...když jsme ještě v Útočišti provozovali org-....ech...obřady, tak tam byl častým hostem...no a tak nějak se stalo, že se spolu občas vyspíme i teď, no...i když teď už půlstoletí táhne s Fionou...no, buď to neví, nebo je jí to fuk, ale on si chudáček kvůli tomu dělá výčitky...
    - Tibor mě začíná trochu srát, bejt kámoši s benefity je fajn, ale mělo by to fungovat OBOUSTRANĚ
  • Věra -1
    - Česlav furt hučel, jak je důležitá a že je Božské dítě
    - klofla Dalibora a ten je teď seriózně monogamní
    - jinak jí vůbec neznám a nemám šajn, co dělá a co chce
  • Vukman -1
    - je to pošuk, co terorizuje ostatní, mě je celkem ukradenej
  • Gába
    - divnej patron, pak zmizel, Česlav říkal, že se zbláznil a chce zničit svět, jednou mezi řečí prohodil, že "spí", nevěděla sem co si o tom myslet, asi ho někde věznil
    - pak jsme ho osvobodily s Jasnou v roce 1942, teda spíš Jasněnka ho osvobodila, já byla na mol a připletla se tam
    - pomóc, ten magor chce zničit svět radiací aby zabil Vlky a nějak mu nedotejká že tím zničí VŠECHNO
    - jo a taky má stříbrný voči
  • Květa (ally:friend)
    - dřív jsem jí moc nemusela, ale vzala jsem jí na milost a teď jsme asi kámošky
    - namlátila jsem jí, když mi chtěla šlohnout piko, v zápalu boje jsem jí ukousla kus ucha...jo, fakt nekecám
    - pak jsem se jí teda vomluvila a taky jí vrátila to auto, co jsem jí a Markovi šlohla a přemalovala
    - novej nátěr se jí líbil, tak mě pozvala na hokej, infiltrovali jsme spolu zázemí a Květa pak hrála hymnu
  • Janek
    - dřív to byla jenom drbna, ale teď je to "to zasraný hovado, co nám vyrabovalo barák a přitáhlo pozornost Němčourů" a to už byla poslední kapka
  • Marek (ally: guardian)
    - maj s Květou moc hezkej vztah, nemohla jsem se donutit jim ho zničit
    - málem jsem ho svedla, ale na poslední chvíli si to rozmyslela a omluvila se, on to gesto ocenil
    - je to rytíř, bude mě bránit do roztrhání těla i když spolu nic nemáme
    - mám s ním 3 HOLDy na Hypnotic
  • Vilík
    - fajn chlap, narozdíl ode mě snášel ty Česlavovy lekce a začal za ním chodit jako pejsek, pak mu Česlav dal na starosti svoje podnikání, od poslední Noci je nějakej divnej, jako vyměněnej
  • Chval
    - chjo, chtěla bych mu nějak vynahradit, že kvůli mě málem umřel, ale furt se chová uraženě...čurák...začínám si říkat, že jsem ho MĚLA nechat chcípnout
    - pak jse msi to s ním trochu vyříkala a dokonce jsme spolupracovali v boji proti mimákům a při stavbě Grgopolis
    - jenže pak si to u mě posral, když po mě chtěl závazek, za to, že mi dá doktorskej kufřík, co mi pomůže zachránit Grgura
    - no, mám u něj nějakej dluh, nevím, kdy a jak si ho bude chtít vybrat...
  • Vlašta (ally:lover, má mé vodítko)
    - dokud byla ledová frigida, byl tvrdá, ale fér, potom jí dal Česlav srdce a začala mít hrozný výkyvy a bylo to dost schizofrení, teď ale vypadá, že se ustálila a je celkem fajn
    - byla jeko jediná z Nesmrtelných u toho, když jsem dostala Hudbu, tak jsem se na ní obrátila o radu
    - nejenom, že mi poradila, ale dovolila mi, abych se připojila k jejímu motorkářskému spolku
    - nějak jsme si padly do oka, teď spolu podnikáme, jezdíme na motorkách a občas spolu spíme
  • Jákub (ally:friend)
    - vošoust, co měl vždycky plno mystyckých keců, ale narozdíl od Česlava jeho blábolení nedávalo smysl
    - ale to vůbec nevadí, protože když je s ním člověk na tripu, tak to smysl dávat začne!
    - prodávám mu drogy
    - mám s ním 1 HOLD na Hypnotic
BARTER 2017
- dostala jsem +1-BARTER za Artful&Gracious, při Hřísném tanci u tyče s Květou

HX 2017
- dostala jsem čočku od Grgurovo zombáka, beru +2 hx Grgur
- Dalibor mě vyléčil, dostal ke mě +1 hx
- vyléčila jsem Grgura za 4 segmenty, toje + 4 hx

Na konci Epochy

(moji followeři budou mít 2 fortunes, surplus: +1-BARTER, + party, want: violence, stupor)
FORTUNES: Zlatuse:2D6+2 → 5(1 +2 + 2)#FORTUNES
SURPLUS: tuto epochu nic
WANT: + violence, + stupor

Mám 4-BARTER
-1 BARTER si zaplatím za živobytí (i když mě zčásti živí establishment a mohla bych se nechat vydržovat od Vlaštovky)
-3 BARTER vrazím do Polepšení si

Mám 0-BARTER před inflací.

POLEPŠILA JSEM SI?: Zlatuse:2D6+3 → 7(1 +3 + 3)#Polepšila jsem si?
- předělávám zázemí - followery, establishment, rig (výbavu si nechávám, jen refluffnu)
- ušetřila jsem 2-BARTER

Po inflaci mám 2-BARTER
- jo a Vlašta by mi taky mohla kua dát něco z toho, co jsem minulý noci vydělala
- a Grgur má u mě dluh
Extravagantní "umělkyně", která už má plné zuby Bohů, Vlků intrik a soupeření mezi Nesmrtelnými.
Uživatelský avatar
Zlatuše
Příspěvky: 135
Registrován: 21. 11. 2016, 14:11

Re: [AW-Postava] Zlatuše - The Show

Příspěvek od Zlatuše »

Jak si vedla mezi epochami

2016 - 20??

Co bych vám povídala. Bylo to totálně zkurvený. Jo, čekala jsem, že to bude špatný, ale bylo to ještě horší. Nejdřív bouchlo něco v Praze - pozdějc jsem se dozvěděla, že to bouchl ňákej přístroj, co měl Dalibor v laborce a Česlavovo vojáci ho zničili. To by nebylo tak špatný. Nebyl to pravej výbuch, co by smetl blok, jen vylítly radioaktivní a Vírový částice nad město a udělaly EMP explozi. Vymazalo to terminátory, to bylo vlastně fajn. Jenže jak mi pak vysvětlil Grgur, na něco takovýho čekaly desítky teroristů a pošuků všude po Evropě, co s nima byl Gabryas domluvenej a odpálili špinavý bomby a podobný věci. Jákob tvrdí, že Americkej prezident zpanikařil a odpálil atomovky na Rusko. Rusko odpálilo svoje - na různý cíle v Asii a Evropě. Čína a Indie v reakci odpálili svoje. A za chvíli byl celej svět v nukleárním ohni.

My byli zalezlí pod zemí jako krysy a tísnili se v katakombách pod hřbitovem. Měli jsme jen tak tak dostatek zásob, abychom nějak vyžili. Naštěstí nemrtvým nevadí radiace tolik, takže zatímco lidi se schovávali v nejhlubších podlažích a makali dole, zombie a ghůlové mohli pokračovat s konstrukcema ve vyšších podlažích nebo na povrchu. Zásoby, co jsem nechala dovézt na poslední chvíli by nám vydržely slušnou dobu, ale začali se k nám dostávat přeživší a uprchlíci. Hromady hladových krků, co potřebovaly péči. Takže vyvstala nutnost výprav a nájezdů do okolí, abychom měli dost zásob a lékařského materiálu. Chval zprovoznil reaktor, takže alespoň energie bylo dost. I tak to ale byly drsný roky utahování opasků, tvrdý práce, špíny a vůbec bezútěšný existence.
Obrázek
A pak přišli oni, Dominion. Nejdřív jsme si bláhově mysleli, že to je pozůstatek nějaký vlády, co přežila katastrofu a teď dává svět dohromady. Ale ve skutečnosti to byly síly Tyrana. Česlav, který se na apokalypsu připravoval už sto let měl všechno - přebytky jídla, technologií, zbraní. Zástupy odhodlaných fanatiků po celém světě. Přišli jako spasitelé. V létajících lodích přiváželi prefabrikovaný díly a těžkou techniku. Novodobí rytíři v energozbrojích a s těžkýma zbraněma. Nikdo neměl dost prostředků, aby jim vzdoroval - a většina lidí ani nechtěla. Měli je za zachránce civilizace. To jen my věděli své a zůstávali raději skrytí a obchodovali velmi opatrně a přes prostředníky. Přeně jak se dalo čekat, rozlezli se všude a skoro všechny zdroje prohlásili za svý.

Dominion pak začal rozdávat zásoby, poskytovat lékařskou péči, budovat sídliště a infrastrukturu kolem starého Vítkova. Samotný kopec se změnil k nepoznání - většina povrchu byla odstraněna a teď tam ční k nebi obrovská železobetonová megastruktura, Pevnost. A na jejím vrcholku stojí kosmodrom a Tyranův palác. Kolem kopce vzniklo na ruinách Starého města, Karlína, Libně několik osídlení, která se tisknou k úbočí Pevnosti jako děti, co se schovávaj mámě za sukní. Dominion se pustil do obnovy - vztyčil zdi, postavil agro-dómy, čističky vod, nádrže. Obnovili některé cesty a dopravní značení. V tu dobu hodně lidí z Grgopolis, tím myslím živých lidí, odešlo. Vypadalo to, že pod křídly Domonionu se dá žít líp, než tady, v podzemí uprostřed pustiny a ruin. Ale my věděli svý a využily tohohle novýho rozmachu civilizace ke zvelebovali Grgopolis.
Obrázek
Jedný noci bylo tak jasno, že se noc změnila v den. Na obloze zářila světla a zase zhasínala. Taky padaly hvězdy a v dále se ozývaly výbuchy, zářily záblesky světla a zěmě se chvěla. Jákob mi pozdějc řekl, že k Zemi přiletěla další mimozemská invaze a střetla se s Tyranovou flotilou. Aspoň jednou teda byla Česlavovo blahosklonná ochrana k něčemu dobrá. Po týhle druhý invazi přišlo hrozně moc mimozemšťanů na Zemi jako uprchlíci. Většina jich přijala nadvládu Dominionu, ale nějaký dali přednost životu v Pustině ve vracích jejich spadlých lodí. Zdá se ale, že po týhle válce zlatá éra Dominionu skončila. Přišly nepokoje, vnitřní spory a tahanice. Tyranovi se to pěkně hroutilo pod rukama, tak musel přitvrdit, začít s represema a konečně zase ukázat, co je zač. Do Grgopolis tak začali proudit disidenti a rebelové, višchni, kdo se cítili pod Dominionem utlačovaný. A my je uvítali s otevřenou náručí.

V současný době se Dominion snaží vypadat mocně, ale otřásá se vnitřními spory. Utlačovaný menšiny jako mimozemšťani, mutanti a nemrtví žijou většinou mizerně a taky lidská chudina je na pokraji rebelie. V Pustině existuje pár dalších svobodných osad, ale buď jsou tak malé a zaostalé, že je Tyran přehlíží, nebo jsou dobře schované, jako Grgopolis a nebo mají s Dominionem nějakou dohodu - to platí hlavně pro Fioninu enklávu. Dominion si klade nárok na to vládnout všem, ale jejich reálná moc se zmenšuje, čím je člověk dál od jejich Enkláv. I když oficiální propagadna tvrdí, že na orbitě je flotila schopná jakéhokoliv nepřítele zničit mimozemskými zbraněmi, šíří se zvěsti, že většina té flotily jsou už jen vraky. Zatím panuje jakýs takýs status quo, ale vnitřní i vnější pnutí může vést k válce. A Rebelové jsou připravení vyrazit a Tyrana sesadit z jeho krvavého trůnu...
Extravagantní "umělkyně", která už má plné zuby Bohů, Vlků intrik a soupeření mezi Nesmrtelnými.
Odpovědět

Zpět na „[AW] {PbP} Nesmrtelní“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů