[AW-EPOCHA] 40. léta 20. století - Dieselpunk

O čem to celé je?
Ač se bude hrát ApocalypseWorld, Nesmrtelní nejsou postapo. Nesmrtelní jsou obyčejní lidé či neobyčejné bytosti, které se kdysi dávno setkaly s Vírem a od té doby jsou s ním svázání. Získali nesmrtelnost - někteří to považují za dar, jiní za prokletí - a my budeme sledovat a odehrávat jejich osudy napříč stoletími.

Moderátoři: MC-AW-Nesmrtelní, MarkyParky

Zamčeno
Uživatelský avatar
Grgur
Příspěvky: 664
Registrován: 10. 6. 2016, 21:56

Re: [AW-EPOCHA] 40. léta 20. století - Dieselpunk

Příspěvek od Grgur »

.... v polích mezi Bohnicemi a Kobylisy...

Asi mě holky viděly. Nejspíš i s útočnou puškou na zádech. Rozhlédnu se, kudy ven?

Read a sitch: Grgur:2D6+2 → 11(4 +5 + 2)
- Kudy pryč?
- Kdo je nejzranitelnější?
- Na co si dávat pozor?
Potřebujete útočiště a nemáte na zaplacení nic než své tělo? Chcete se stát hrobníkem? Potřebujete si najmout nemrtvé? Grgur, nemrtvý šerif s Mrtvopolí, k službám.
Deník postavy
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 40. léta 20. století - Dieselpunk

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

.... než Vukmar vlezl do pasti ....

Vukmare, tvůj věčný společník k tobě promluvil:

"Když jsou Vlci blízko u sebe, jejich vědomí se spojí. Mohou sdílet smysly a myšlenky. Tak jako já a ty, ale každý z každý. Dovedeš si představit tu sílu, tu moc, kdyby něco takového dokázali i na velkou vzdálenost?"
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 40. léta 20. století - Dieselpunk

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

... v polích mezi Bohnicemi a Kobylisy...

Grgure, nejlepší bude se prostě otočit a začít zdrhat - tak aby tě viděly. Ukázat jim záda. Mimo jiné. Budou nejspíš pořád zírat, zkoprnělé a než se rozhoupají něco dělat budeš už dávno z dohledu. Když vynecháme nahého skoromrtvého nemrtvého Grgura nejzranitelnější bude zřejmě Vlaštovka až k těm třem dojde. Bude čerstvě zaskočená, zatímco ty tři se už docela vynadívaly. Pozor si dej na to, aby ve svém úprku do něčeho nenarazil nebo o něco nezakopl. Stačí málo a už nebudeš nemrtvý, ale mrtvý.

Co uděláš?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Grgur
Příspěvky: 664
Registrován: 10. 6. 2016, 21:56

Re: [AW-EPOCHA] 40. léta 20. století - Dieselpunk

Příspěvek od Grgur »

Eye on the door: Grgur:2D6+3+1 → 8(2 +2 + 3+1)

A jak nahatý Grgur odhazuje útočnou pušku a prchá v dáli před dvěma vojandami, jeho příběh v této epoše končí...
Potřebujete útočiště a nemáte na zaplacení nic než své tělo? Chcete se stát hrobníkem? Potřebujete si najmout nemrtvé? Grgur, nemrtvý šerif s Mrtvopolí, k službám.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Jasna
Příspěvky: 409
Registrován: 12. 6. 2016, 22:24

Re: [AW-EPOCHA] 40. léta 20. století - Dieselpunk

Příspěvek od Jasna »

... v Česlavově krytu ...

"Je mi to moc líto," zavolám za ním než se ztratí z dohledu. Opravdu mě to mrzí. Musí to být tímhle místem. Jinak si to neodkáži vysvětlit. Teď ještě Gabryas. Snad to s ním také nedopadne tak špatně. Vykročím do spodních pater.

Advanced act under fire: Jasna:2D6+2 → 12(4 +6 + 2)

Cítím hrozbu. Nějaké zařízení se mi snaží pátrat v myšlenkách, ale snadno ho odrazím. Byli tu nedávno, stopy jsou ještě patrné. Zastavím se před rakví ve které by měl být Gabryas. Znovu se zkusím s ním pomocí jeho figurky spojit a probudit ho. Snad pomůže když jsme blíž u sebe.

Open brain: Jasna:2D6+3 → 10(3 +4 + 3)
Reinkarnující se čarodějka a zmije jedovatá.
Uživatelský avatar
Vukmar
Příspěvky: 255
Registrován: 25. 7. 2016, 20:04

Re: [AW-EPOCHA] 40. léta 20. století - Dieselpunk

Příspěvek od Vukmar »

... na velitelství ...

Dalibor. Česlav. Na nic nečekám proskočím oknem na ulici. "Vetřelci," ještě křiknu na stráže před budovou.

Fuck this shit: Vukmar:2D6+3 → 12(6 +3 + 3)
Zabiják a žhář.
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW-EPOCHA] 40. léta 20. století - Dieselpunk

Příspěvek od Dalibor »

"Tak příště, Česlave. Věřím, že se odsud dostaneš sám."

Sbalím Vukmarovy věci, pro odboj se budou hodit. Přece nenechám cizí dokumenty válet se někde bez dozoru.

Zamávám na Česlava a vyšplhám z okna na střechu, pak se ztratím.
Eye on the window, Dalibor:2D6+3 → 10(2 +5 + 3)#cool

V bezpečí otevřu svou mysl Víru a vydám se hledat Veru. Zaslechnu útržky myšlenek. "Na Labi můžou být problémy, ale od porýní to půjde snadno. To je fakt, do Marny doplujeme kanálem."

Tady příběh Dalibora pro tuto epochu končí.

Snad jen... Když pak Vukmarovi lidi vtrhli do jeho kanceláře, nenašli tam nic podezřelého. Kromě jednoho papíru na stole, na kterém stálo:

Komando SS vtrhlo do Vukmarovy kanceláře, ale nikdo tam nebyl.
Esesmani netušili, ze Vrabčák byl zamaskován jako nedopalek na parapetu.

Na parapetu byl ovšem jenom otisk boty.
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Česlav
Příspěvky: 865
Registrován: 23. 6. 2016, 14:13

Re: [AW-EPOCHA] 40. léta 20. století - Dieselpunk

Příspěvek od Česlav »

Málem jsme ho měli. Málem. Nevadí. Dostaneme ho příště.
Neexistuje síla na světě, která by mi zabránila ho najít.
Dalibor nelení, bere věci a utíká. Povzdechnu si.
Má nehmotná křídla mávnou a odnesou mě do bezpečí Víru.

MOTHER'S HEARTBEAT: Zlatoslav:2D6+3 → 6 (1 +2 + 3 weird)

Ucítím to na poslední chvíli - a už s tím nedokážu nic udělat. Tolik jsem se nechal zaslepit honem na Vukmara, že jsem nevěnoval pozornost tomu, že Vír slábne. Vydám ze sebe výkřik zoufalství a bezmocného vzteku. Tak silný, že Vírem prolétne jako šoková vlna, která vyřadí přístroje citlivé na Vír a způsobí bolení hlavy tomu, kdo zrovna otevírá mysl.
Jsem uvězněný ve Víru, dokud opět nezesílí jaho vliv na Zemi...

A tady příběh Česlava v této epoše končí...
Znovuzrozený Krkavec Víru.
Deník postavy
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 40. léta 20. století - Dieselpunk

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

... ve zlatavé sféře kolem figurky ....

Jasno, opět ses objevila v oné zlatavé sféře, Gabryas v podobě figurky přímo před tebou. Zkusíš ho oslovit. Neodpovídá, přesto když se zeptá, zpravidla se obraz změní - obraz před tebou se zmenší a zasune kamsi do stěny sféry kolem a jiný obraz se objeví. Takový, který ti dá odpověď na tvou otázku.

Na co se ho ptáš?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Jasna
Příspěvky: 409
Registrován: 12. 6. 2016, 22:24

Re: [AW-EPOCHA] 40. léta 20. století - Dieselpunk

Příspěvek od Jasna »

"Víě jak se s tímhle pracuje? Víš jak tě osvobodit?" nemusela bych mluvit nahlas, ale pomáhá mi to.
Reinkarnující se čarodějka a zmije jedovatá.
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 40. léta 20. století - Dieselpunk

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Jasno, vidíš obraz jakési zářivé bytosti, kterou zcela nerozpoznáš. Ukládá Gabryase dovnitř. Vidíš jak nastavuje na ovládacím panelu jakési hodnoty.

Pokud chceš, můžeš Gabryase vypustit. Protože si skrze vizi koukala Česlavovi pod ruce, když Gabryase do stáze ukláda, můžeš to udělat rovnou. Pokusy udělat něco jiného jsou stále DSuF nebo využít Gábu pro Augury jsou DSuF, neboť při nich fušujech Kvarantýnovi do řemesla.
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Jasna
Příspěvky: 409
Registrován: 12. 6. 2016, 22:24

Re: [AW-EPOCHA] 40. léta 20. století - Dieselpunk

Příspěvek od Jasna »

Nebudu provádět žádné experimenty, ještě bych mu tam ublížila. Prostě to jenom zkusím vypnout a pustit toho chudáka ven.
Reinkarnující se čarodějka a zmije jedovatá.
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 40. léta 20. století - Dieselpunk

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Jasno, cítíte jak se Vír chystá zeslábnout, když se ten >>chudák<<, jak říkáš, konečně probere.

"Děkuji ti. Překvapuje mne, že jsi mě přišla osvobodit zrovna ty, ale cesty Bohů jsou nevyzpytatelné. Vysvětlíme si to později, teď mi pověz, jak se odsud dostaneme? A proč támhleta dívka - to je Zlatuše? - zvrací do něčeho, co vypadá jako dynamický vortexový amplifikátor?"
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Jasna
Příspěvky: 409
Registrován: 12. 6. 2016, 22:24

Re: [AW-EPOCHA] 40. léta 20. století - Dieselpunk

Příspěvek od Jasna »

"Jo, je to Zlatuše," pokrčím rameny. "Trochu to nezvládla a potřebuji s ní pomoci. Vidíš v jakém je stavu. Můžeš se mi tak trochu odvděčit." nasměruji Zlatuší k východu, každý jí chytneme za jednu paži a jdeme nahoru po cestě kudy jsem přišla.
Reinkarnující se čarodějka a zmije jedovatá.
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 40. léta 20. století - Dieselpunk

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Jasno, ze spodních pater komplexu se dostanete celkem bez problémů. Ale když se za vámi zavřou dveře vstupní komory s výstražným PSI trojúhelníkem, dál už si tak jistá hladkým odchodem nejsi.

Celou cestu dovnitř šel Wilhelm s vámi. Na každý tázavý pohled či otázku reagoval odpovědí: "Ti jsou tu se mnou." A že jich bylo.

Teď vás čeká cesta ven, skrze několikapatrový komplex plný dělníků, inženýrů i hlídačů. A jen ty sama jsi schopná jít pevně po svých - Gabryas se šourá a opírá o zdi oslaben roky ve stázi, Zlatuši se naopak motají nohy kvůli alkoholu, každopádně tahle dvojice bude budit pozornost na dálku.

Jak se dostaneš ven? Máme konec epochy, Vír slábne, klidně to smázněme jedním hodem, ale dej nám nějaký hezký popis či nápad....
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Zamčeno

Zpět na „[AW] {PbP} Nesmrtelní“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů