[AW-EPOCHA] 20. léta 20. století - Hororová detektivka

O čem to celé je?
Ač se bude hrát ApocalypseWorld, Nesmrtelní nejsou postapo. Nesmrtelní jsou obyčejní lidé či neobyčejné bytosti, které se kdysi dávno setkaly s Vírem a od té doby jsou s ním svázání. Získali nesmrtelnost - někteří to považují za dar, jiní za prokletí - a my budeme sledovat a odehrávat jejich osudy napříč stoletími.

Moderátoři: MC-AW-Nesmrtelní, MarkyParky

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tibor
Příspěvky: 440
Registrován: 27. 7. 2016, 15:17

Re: [AW-EPOCHA] 20. léta 20. století - Hororová detektivka

Příspěvek od Tibor »

Dívám se na Fionu, jak se zabývá Verou a nějakými klíči. Je krásná, ale nemůže si myslet, že bude mít pořád navrch.

Já jsem hrdina. Já jí zachránil chameleona. Pamatuju si na její námluvy tenkrát na kolejích. S brokovnicí. Vím jak si získat její pozornost. Její srdce. Její tělo.


Vezmu chameleona pevně do rukou a vykročím rázným krokem pryč. Tak aby mě jasně viděla, odhodlaný odnést ho. Samozřejmě, že Fiona ví, jak mě zastavit. Zbývá jí ještě jedna zbraň, kterou může hrdinu ovládnout. Ta ženská. Ale musí to udělat těd. Hned.

Go Aggro: Tibor:2D6+ → 10(4 +6 + 0)
- Fiono, chci abys mě pomilovala. Třeba tady někde v nějakém dvorku. Nebo na trávě na žižkovském kopci. Nebo vtrhněme tady do nějakého bytu a zabavme jim postel, je mi to jedno. Ale chci to teď.
- Jestli to neuděláš, odnesu si chameleona pryč a neuvidíš, na kterou poličko ho doma položím. A on tam splyne, takže ho nenajdeš ;o)
Pěvec, se stal opravdovým hrdinou.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Grgur
Příspěvky: 664
Registrován: 10. 6. 2016, 21:56

Re: [AW-EPOCHA] 20. léta 20. století - Hororová detektivka

Příspěvek od Grgur »

Netrpělivě pokukuju po stínech dvou postav - Daliborovi a Veře. Už se zase cukrují.

No, v zásadě mi to úplně nevadí, čím víc lidí dnes zešílí hrůzou z rádia, tím víc budu mít klientů. Ale tak nějak cítím, že by to tak být nemělo.

Grgur je hodný.

Zatůruju motorkou, abych je přerušil a připomněl Daliborovi, proč jsme tudy jeli.
Potřebujete útočiště a nemáte na zaplacení nic než své tělo? Chcete se stát hrobníkem? Potřebujete si najmout nemrtvé? Grgur, nemrtvý šerif s Mrtvopolí, k službám.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW-EPOCHA] 20. léta 20. století - Hororová detektivka

Příspěvek od Dalibor »

Nadšeně Veru obejmu. Vlastně se na mě vůbec nezlobí! Znamená to, že jí to nevadilo? V tom uslyším Grgura, jak tůruje motorku. Ještě ji ale políbím.

"Nějakou velkou svatbu u Zdroje ať vezme ďas, hlavně, že budeme spolu. Ale Vero, skoro jsem zapomněl, že ještě s Grgurem musíme dokončit moji rozlučku se svobodou. S Vukmarem i s Česlavem už jsme se dosytosti vyblbli, teď se zkusím nezabít a snad budu hned zpátky! Potkáme se u tebe!"

Poslední slova už ale volám za běhu.

Naskočím za Grgurem, a chvilku jedeme. Pak se zeptám: "přijdu ti jako sebestředný osel?"
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Grgur
Příspěvky: 664
Registrován: 10. 6. 2016, 21:56

Re: [AW-EPOCHA] 20. léta 20. století - Hororová detektivka

Příspěvek od Grgur »

"Osel určitě, sebestředný moc ne, poslední dobou spíš Zdrojostředný," odpovím Daliborovi žertem, zatímco stoupáme Husovou třídou. Pak ale zvážním. "Podle mě by ses měl na celé to hlídání Zdroje vykašlat, Dalibore. Jednak je to Jasny práce a ty jí fušuješ do řemesla. A za druhé, fakt to nestíháš. Lítáš za vším, co se kolem zdroje šustne jak hadr na holi a neřeší při tom věci, které bys řešit opravdu měl. Prošvihnout svatbu - předpokládám, že dnešní termín už padl - kvůli tomu, že řešíš naráz tisíce úkolů, které stejně nevyřešíš, to prostě není pro tebe. Měl by sis najít nějaké usedlé zaměstnání, kde budeš spíš říkat lidem, co se kde děje, než věci vlastnosručně řešit."
Nejsem si jist, zda ta tvoje otázka byla žádost o radu. Pokud ano, tak jsi jí dostal a aplikuj si příslušné mechaniky od sebe i odemne.

Nechce se mi objíždět celý kopec a tak zaparkuju u takového opuštěného baráku, přízemí má očouzené, jako by tu snad dneska i hořelo, okna vymlácená a pobitá prkny. Do takovéhle barabizny snad dneska v noci nikdo nepřijde.
Kdo to nepoznal z popisu, je to dům Vukmarovy bandy.

"Víš co? Dalibore je potřeba abys přišel na jiné myšlenky. Líp už ten vysílač nezaměřím a musíme ho najít teď tady někde na tomhle kopci. Nechce se mi po tmě prohledávat každé křoví, i když měla by to být docela velká buda. Co kdybys nachvilku půjčil svůj mozek Vírů? Tobě se uleví a nám to pomůže. Až budeš vědět, kde to je, tak veď. Jdu za tebou."
Potřebujete útočiště a nemáte na zaplacení nic než své tělo? Chcete se stát hrobníkem? Potřebujete si najmout nemrtvé? Grgur, nemrtvý šerif s Mrtvopolí, k službám.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW-EPOCHA] 20. léta 20. století - Hororová detektivka

Příspěvek od Dalibor »

"Víš, že máš asi pravdu, Grgure? Ostatně, kdo jiný by to měl vědět líp než ty, můj nejvěrnější štamgast. Vzhledem k tomu, že neodolám volání žádné války a rád cestuji, tak jsem pořád někde v trapu, zatímco ty jsi vždycky sedával v tom svém oblíbeném rohu. Jestli mi v tomhle má někdo radit, tak kdo, když ne ty? Víš co, rozmyslím si, že to má něco do sebe. A svatbu ještě pořád stíhám. Jenom bude trochu minimalistická - tak, jak původně měla být."

Zadívám se na dům před sebou. Vír už začíná pomalu slábnout a je trochu nestálý, měl bych si pospíšit. Vysílač může být úplně kdekoli, tohle je stejně dobré místo na to začít, jako kterékoli jiné.

Open your brain, Dalibor:2D6++1 → 4(2 +1 + 0 + 1)
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Fiona
Příspěvky: 480
Registrován: 24. 7. 2016, 18:24

Re: [AW-EPOCHA] 20. léta 20. století - Hororová detektivka

Příspěvek od Fiona »

*Fiona vypadá rozpolceně. Jako by se nemohla rozhodnout. Chvilku počká, než Dalibor odběhne.*
"Když já jsem se nabídla, že s tebou půjdu. Nemůžu to přece jenom tak odvolat."

*Fiona si povzdechne.*
"Slíbíš mi, že budeš opatrná? Vyhneš se Vukmarovi a jeho chlapům? Že se ti nic nestane?"

Manipulate, Fiona:2D6+2 → 11(5 +4 + 2)#hot
Když nedostaneš do konce epochy žádný harm, dostaneš zkušenost, škrtat se už nic nestihne.


"Bojuju ráda. Hlídám svůj národ. Ale Tibor mě učí, že jsou i jiné důležité věci. Musím za ním, nebo mi uteče."

*Fiona se chvíli dívá na Veru, jako by jí toho chtěla strašně moc říct, ale nenachází slova. Pak se omluvně usměje a běží za Tiborem.*

"Tibore, tys ji zachránil! Jsi nebojácný, hrdina. Pojďme nahoru na Vítkov. Chci vidět hvězdy."

*Fiona nechá Tibora, ať se jí zmocní. Přesto to ale nenechá jenom tak. Dnes si všechnu pozornost zaslouží Tibor. Je to hrdina.*
Interfere, Fiona:2D6+ → 12(6 +6 + 0)#interfere

A tam v této epoše příběh Fiony končí.
Uživatelský avatar
Potomek
Příspěvky: 748
Registrován: 21. 6. 2016, 22:17

Re: [AW-EPOCHA] 20. léta 20. století - Hororová detektivka

Příspěvek od Potomek »

Zírám na Tibora, jak se chová jak rozmazlený uražený fracek, kterému řekli, že dostane bonbóny po až obědě a on je chce přitom HNED. Tohle je teda sebestředné oslovství úplně jiného řádu.

"Bez obav Fiono, já jsem vždycky opatrná, zvládnu to. Tak utíkej..."

Pak se zarazím. A zavolám na ni: "Fiono, s tím Ciaranovým klíčem a propojováním.... s tebou se nedá rozumně domluvit. Sepiš mi to nějak smysluplně na papír, co chceš, jak jsou na tom teď Jákobové, jak jsi provedla propojení ty a dones mi to do jeskyně v následujících dnech. Jinak se na tom budem domlouvat ještě dalších dvěsta let."

Vrátím se zpátky do setmělého dvora. Netopýry pošlu do jeskyně. Sednu si zády ke zdi a samopal položím do klína, zakloním hlavu a podívám se na oblohu plnou hvězd. Je jich tolik a zdají se tak strašně blízko, že by člověk měl skoro pocit klaustrofobie. Otevřu mysl Víru a vstoupím do něj.

mother's heart beat
- do jeskyně
- harmy pryč


Zamířím do malé sestry s portály do domů jiných Nesmrtelných. Prohlížím výklenky, které vedou někam ke Kameni, tj. Marcův byt, podium od Květoslavy, jeskyni se Zdrojem a pak samozřejmě Vukmarův kutloch se zatlučenými okny. Nakouknu i k Jankovi.
Naposledy upravil(a) Potomek dne 24. 10. 2016, 21:23, celkem upraveno 1 x.
Nová, zdokonalená verze Potomka, která se zkouší vyrovnat se vzpomínkami svého předchůdce. Deník postavy
Uživatelský avatar
Vukmar
Příspěvky: 255
Registrován: 25. 7. 2016, 20:04

Re: [AW-EPOCHA] 20. léta 20. století - Hororová detektivka

Příspěvek od Vukmar »

... v Kobylisích...

Podívám se do tramvaje. Nakouknu i do ostatních vozů zda tam není něco užitečného, ale Jákob tu nic nezapomněl. Nevadí. Nechám to tu jak to je a vyrazím pěšky po cestě. Mám chuť se trochu procházet. Možná to je mou novou maskou, možná to je tím, že Vír slábne, ale chůze mě uklidňuje. Až dorazím do domu budu muset zase řešit problémy těch otrapů co jsou u mě, ale pro teď tu jsme sami a není třeba se o nic starat.

V jednu chvíli sice musím uskočit před nákladním vozem, který se prořítí kolem, ale jinak je cesta klidná. Mám pocit, že za volantem seděla Jasna. Vypadala vyděšeně, ale to u ní není nic nového.

Jak se blížím schovám samopal pod kabát, kdybych snad potkal nějakého nočního ptáka. Zblízka sice nikoho neoklamu a zbraň je vidět, ale na letmý pohled by to projít mohlo.

Až znovu přijde Vír možná bych se měl podívat i na další místa, které ostatní tak zajímají. Možná tam najdu něco podobně zábavného jako v jeskyni u Dalibora. Ale to až příště.
Zabiják a žhář.
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 20. léta 20. století - Hororová detektivka

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

... na svahu Vítkova ....

Dalibore, stoupáš pomalu do kopce a nasloucháš Víru. Míříš celkem neomylně za místem, odkud nejsilněji přichází ten pocit, který ti svírá srdce. Pocit naprosté deprese, beznaděje. Vyrážíš mu vstříc, rychle.

Grgur ti je v patách, ale nestíhá.

Cítíš jisté souznění. Za celá staletí jsi to byl vždycky ty, kolem koho se šířila bolest, utrpení a beznaděj. Někdy sis myslel, že je přinášíš, jindy ses uklidňoval tím, že je vyhledáváš, abys je utišil a utlumil. Dnešní noc patří spíš k těm prvním a jde ti z toho mráz po zádech.

Přesto cítíš, že již za tamtím křovím, v tom plátěném stanu, ze kterého vedou dráty do koruny nedalekého topolu a vytváří mezi jeho větvemi pravidelnou síť, je někdo nebo něco, co tě dokázalo překonat.

Něco, co šíří bolest a beznaděj rychlostí, která nemá ve světě který znáš, obdoby.

Beznaděj přepadla tebe samotného. Stále pochybuješ o tom, jaké je vlastně místo na tomto světě. Ale až doteď sis byl jistý, že ať už je pravda jakákoliv, své místo na tomto světě máš. Jenže teď je to jinak. Pokud snad bylo tvou úlohou způsobovat a šířit bolest, a události dnešní noci ukazují, že tomu tak možná opravdu je, pak s existencí toho, co je ukryté v tom stanu, jsi naprosto zbytečný.

Nikdo nepotřebuje, aby k němu přes půl světa přijel Dalibor a přivezl mu utrpení. Od dnešní noci stačí otočit knoflíkem a celé údolí se beznadějí a zoufalstvím zaplní. A zároveň víš, že dnes je to údolí. Zítra to bude celé město, za týden stát, za měsíc kontinent a do roka je beznadějí naplněný celý svět. Nikdo tě už NEPOTŘEBUJE.

Grgur funí kdesi za tebou, asi tě brzy dožene, ale teď tu není a není důležitý. Uděláš poslední krok vpřed, chceš si prohlédnout, kdo nebo co tě vlastně překonalo. Vyřadilo. Učinilo přebytečným. Poklekneš na levé koleno a odhrneš plachtu stanu. V mihotavém světle elektrické svítilny tam ....
... Dalibore, popiš nám, co jsi zahlédl. A co budeš dělat dál?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Tibor
Příspěvky: 440
Registrován: 27. 7. 2016, 15:17

Re: [AW-EPOCHA] 20. léta 20. století - Hororová detektivka

Příspěvek od Tibor »

... na jiném svahu Vítkova ...

Beru Fionu za ruku a hledáme nějaké hezké místo na svahu, odkud budou vidět hvězdy. Fiona má ráda hvězdy. Často se na ně dívá. Občas se také bojí. Toho, co se stane, až hvězdy nebudou.

Dnes večer jí nedovolím, aby se tahle myšlenka dovolila. Postarám se o to, aby zažila tolik slasti, že jí hvězdy nepřijdou vůbec na mysl. Jen já a to, jak se jí zmocním a zároveň, jak se starám o její blaho.

Fiono, volím hypnotic s 10+. Jsi fixovaná na Tibora, držím 3. Vyhodnoť si prosím také svůj sex move...
- Fiona je battlebabe, znegovala mi sex-move-
- Ale jsme o samotě, takže si to hodím poctivě:
Hypnotic:Tibor:2D6+2 → 7(4 +1 + 2)
- Fiona interfere -2
- Fina drží 2 na mě z hypnoticu.


Stejně mě nakonec přemůže. Má navrch. Jako vždy. Je tak krásná a bojovná a všechno. I když ji zkouším ovládat a občas se daří, třeba teď bylo zpočátku po mém, uvnitř vím, že jí stačí říct a udělal bych pro ní cokoliv.

Když na východě začne tenký pruh světla ukrajovat noc a naše rozpálená těla konečně zchladí raní rosa, cítím že Vír už je pryč.

Tibor v této epoše končí.
Pěvec, se stal opravdovým hrdinou.
Deník postavy
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 20. léta 20. století - Hororová detektivka

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Jasno,

když jsi nasedala do náklaďáku, ucítila jsi, že je něco špatně. Jako by tě v jednom zmateném volání strážce pod horou zoufale volal o pomoc a zároveň radostně jásal pod nabytou svobodou.

Neváháš ani moment a vyrazíš.

Ulice jsou prázdné a pochmurné. Cestou málem přejedeš osamělého muže - a řekla bys, že to byl Vukmar, který neohrabaně pod pláštěm schovává samopal. Ale volání je příliš naléhavé, příliš radostné. Není čas se jím zabývat.

Přiřítíš se k vyhořelé hospodě a vyrazíš k Daliborově lázeňské jeskyni. Očekáváš nejhorší a to se naplnilo.

Z jeskyně proudem vytéká černá hmota, rozlévá se do kraje, žene se korytem potoka do Vltavy, vsakuje se do půdy všude kolem. Vlci jsou vypuštěni. Netušíš kolik, ale rozhodně víc, než kdy předtím. A stále vytékají další a další a další.

Co uděláš?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW-EPOCHA] 20. léta 20. století - Hororová detektivka

Příspěvek od Dalibor »

... na svahu Vítkova ....
... vidím svoji figurku. Anděla, který rozprostírá svá křídla nad zástupy, promlouvá k nim a utěšuje je. Je mi podobný, ale nejsem to já. Je klidný, vyrovnaný a vypadá mnohem starší než já. Vojtěch. Můj otec.

Když se na něj zadívám, vidím jeho vzpomínky.

Vidím sebe, který pro jednou neběhal za ženskýma, ale našel Vojtěcha u Zdroje. Zbrklým ale rozhodným činem jsem ho zachránil, ale stal jsem se Vlkem místo něho. Nikdo neublížil Vlaštovce.

Vidím Vojtěcha, jak mě dokázal zbavit Vlčí infekce. Pak jsem umřel, starý, ale spokojený, kdysi v sedmém století.

V devátém století přinesl Lešijovi obětiny a ten přestal zkoušet sát Vlčí esenci z pod hory. Bořivoj pak od něj přijal čestný titul pohanského kněze a staré zvyky byly bez krveprolití pohlceny novou civilizací.

Ve třináctém století nenechal Wilhelma na holičkách a nedošlo ke zbytečnému krveprolití. Neublížil Fioně.

V patnáctém století dokázal povstat na obranu své víry místo toho, aby se někde skrýval v temných uličkách nebo se plížil blaty. Neublížil Jasně.

V šestnáctém století zbavil Fionina Ludvíka Vlčí esence, protože dávno věděl, jak ji léčit, místo toho, aby na ní teprve začal dělat první pokusy.

V osmnáctém století se vrátil ke Zdroji, připraven na to, co jej tam čeká, a očistil jej. Pak žil šťastně až do dneška.

A rozhodně se mu nestalo, že ze Zdroje teď vytéká záplava černé tekutiny, Zdroj definitivně propadl beznaději a odmítá poškození byť jen zkusit opravit, protože vnímá rádiové vlny a jimi nesené zoufalství mnohem silněji než kdokoli jiný.

Pak si ale všimnu, že je to jenom přelud. Ta figurka je opravdu moje, stojí na rádiu, které dokáže roznášet bolest kolem sebe mnohem efektivněji než já. Sklesle si sednu. Slyším nějaké kroky. Možná Grgur?
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Grgur
Příspěvky: 664
Registrován: 10. 6. 2016, 21:56

Re: [AW-EPOCHA] 20. léta 20. století - Hororová detektivka

Příspěvek od Grgur »

Skloním se do stanu.

Dalibor tak klečí mezi hromadou elektronických přístrojů a dívá se na svou nehybnou figurku. Nikdo jiný tam není. Přístroje tiše bzučí.

Cloumá se mnou velké dilema. Na jednu stranu bych nejraději celý ten hrozný přístroj rozmlátil. Na druhou stranu se hlasitě hlásí o pozornost mé malé, většinou naprosto tiché a utlačované hamižné já. Takových skvělých lamp a elektronek, cívek a odporů, antén a potenciometrů! To by bylo skvělé vybavení do mé dílny.

Každopádně řešení tohoto problému musíme nechat na později. Teď je potřeba utnout to nejhorší. Sehnu se ke dvěma silovým drátům, které sem vedou skrze křoviska odněkud z města. Je mi líto chudáka, na jehož domovní síť tohle monstrum někdo načerno připíchl. Tenhle měsíc se nedoplatí. Jedním tahem celou soustavu odpojím od zdroje.

Potom pro jistotu ještě sáhnu po konektoru antény a také jí vytrhnu ze zdířky.

Tak, to bychom měli, zhouba je zastavena. Pak se otočím na Dalibora:

"Co s tím provedem? Rozmontujem to na součástky? Každý si vezme půlku jako podíl a rozprodáme to kutilům a vynálezcům?"

Když vidím jeho výraz ve tváři a jeho figurku, otázku "Kdo to celé zpískal?" raději polknu. Na některé věci se přátel prostě neptáte.
Potřebujete útočiště a nemáte na zaplacení nic než své tělo? Chcete se stát hrobníkem? Potřebujete si najmout nemrtvé? Grgur, nemrtvý šerif s Mrtvopolí, k službám.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Jasna
Příspěvky: 409
Registrován: 12. 6. 2016, 22:24

Re: [AW-EPOCHA] 20. léta 20. století - Hororová detektivka

Příspěvek od Jasna »

... u zdroje ...

Zastavím a jenom zděšeně pozoruji vlčí krev jak uniká ven. Už ta cesta sem byla příšerná a teď ještě tohle. Vztekle praštím do volantu, ale to mi moc nepomůže. Vyskočím ven a rozběhnu se do jeskyně. Teď se teprve ukáže. Tohle bude opravdová zkouška, žádné hraní si s talířkem.

Brodím se vlčí krví, ale nedbám na to. Musím to zastavit co nejrychleji. Slyším šepot uvězněných monster jak se blíží, ale to jsem již u trubky která je proražená. Vytáhnu skalpel, nadechnu se a říznu se do ruky. Dlouhá hluboká rána přes celou pravou dlaň. A ještě přes levou.

S krvácejícíma rukama obejmu poškozenou trubici. Snad se to takhle zastaví a zacelí.
Reinkarnující se čarodějka a zmije jedovatá.
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW-EPOCHA] 20. léta 20. století - Hororová detektivka

Příspěvek od Dalibor »

Když Grgur odpojí vysílač, proberu se. Tohle nechápu. Jak je to možné? A co tady dělá tahle figurka?

"Grgure, počkej s tím rozmontováváním! Něco mě napadlo! Můžeme zbraň nepřítele použít proti němu! Dokážeš odpojit to automatické vysílání a napojit tam mě?"

Nasadím si sluchátka a zhluboka se nadechnu. Čekám, až mi Grgur palcem zasignalizuje, že můžu.

3...... 2...... 1......
Dalibor je The News.

"... a po krátkém přerušení způsobeném technickými problémy jsme zase zpátky! Tentokrát jsme vypráskali toho předchozího chlápka, co vás tady krmil depresivními řečmi," říkám, a i když nevím, jakou roli v tom má moje figurka, tak na ni ukážu a pak si přejedu prstem po hrdle, "a rádio má nového manažera. Sice bude nějakou dobu trvat, než rozjedeme pravidelné vysílání, ale už teď můžeme udělat ochutnávku budoucího programu. Říkejte mi Vrabčák a mí hosté budou další lidé s legračními ptačími přezdívkami. Je to nutné, protože jak brzy poznáte, je jenom otázkou času, než se nevyhnutelně vrhneme na nějakou podvratnou činnost."

Ukazuji Grgurovi, ať si přisedne a půjčí si mikrofon. Zběsile signalizuje, že nechce.

"Mezi mými přáteli je řada odborníků na nespočetné problémy. Pro začátek začneme s urovnáním depresí, které ve vás nedávné - falešné! - zprávy bezpochyby vyvolaly." A také s 'pohřbíváním' mrtvol. "Ze dvou důvodů se tomu ale nebudu věnovat přes rádio. Zaprvé jsem na vlastní oči viděl, jak je situace vážná. I když je noc, potřebujete ven, mezi lidi! A pomoct si vzájemně! Já seženu lidi, vy seženete nějaké pití a uděláme neplánovaný sraz na Letné! Někde mezi vámi se bude skrývat psycholog, takže neváhejte svěřit se ostatním se svými problémy, pokud to bude vážné, dobře se bavit a seznamovat se s novými lidmi, pokud to vážné nebude. A ten druhý důvod? Dva lidi v mém okolí se berou a nemá to kdo oslavit a zapít, protože s tím dělají strašné tajnosti! Nezapomeňte jim připít! Někde tam mezi vámi budu, můžete hádat, který jsem."

Rally to the cause, Dalibor:2D6+2 → 7(1 +4 + 2)#hot
When you speak out in favor of a cause, your audience go together to a place you name


Během řeči hrabu mezi deskami a jednu testovně pustím. Jazz od začátku až do konce.

"A mám tady desku, kterou bych rád pustil svému příteli, který potřebuje rozveselit, ale nemůže se s námi na Letnou vydat. Je to sice stará struktura, ale věřím, že se mu to bude líbit. Ty starý pitomče, vím, že mě slyšíš. Už se o tebe odmítám soustavně starat, najdi si na to jiného osla. Ale našel jsem způsob, jak s tebou být v kontaktu ještě častěji, než dřív, tak se připrav, že se mě jenom tak nezbavíš. Katu-wot-o-wala se loučí."

Vlastnosti rádia: Music salvaged from the golden age. Guests. Expert advice. Komplikace: It attracts an endless stream of desperate people and you have an obligation to help
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Odpovědět

Zpět na „[AW] {PbP} Nesmrtelní“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti