[AW - Epocha] 19. století - Steampunk

O čem to celé je?
Ač se bude hrát ApocalypseWorld, Nesmrtelní nejsou postapo. Nesmrtelní jsou obyčejní lidé či neobyčejné bytosti, které se kdysi dávno setkaly s Vírem a od té doby jsou s ním svázání. Získali nesmrtelnost - někteří to považují za dar, jiní za prokletí - a my budeme sledovat a odehrávat jejich osudy napříč stoletími.

Moderátoři: MC-AW-Nesmrtelní, MarkyParky

Odpovědět
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW - Epocha] 19. století - Steampunk

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

... na ošetřovně ...

Potomku, objevila ses v Daliborově laboratoři. Na stole vidíš flakóny s protiVlčím sérem. Cítíš, jak Vír pomalu slábne.

Odneseš nějaké? Kolik? Všechny?
A co budeš dělat dál?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW - Epocha] 19. století - Steampunk

Příspěvek od Dalibor »

... v mé vizi ...
Šíleně zařvu vzteky. Jeden z nich se mě pokoušel ovládat. Nebo možná oba. Jeden je Vlk, toho znám dobře, druhý je bůh. O něm tolik nevím. Přitom cítím, že jsou oba blízcí, oba jsou částí mne. Ale nevím jistě, který je který. S řevem se na ně vrhnu a rozrazím je od sebe.

Jednoho z nich bodnu pod hrudním košem, vzhůru, rovnou do srdce. Zmizí pryč, ale hned se objeví, nabodnutý na dýce. Padá k zemi.

Ten, o kterém jsem si myslel, že je Vlk - ten, který mě ovládnul. Tohle si na mě nebude dovolovat nikdo! Nikdo! Druhý mi pochvalně pokývne, ale já se na něj naštvaně dívám. Nevím, jaká je jeho role v tom všem a který z nich to vlastně je. Vzteky svírám jílec dýky v pěsti a hledím mu do tváře, kterou nemá. Chystám se udělat krok k němu.

... vize ale končí.
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW - Epocha] 19. století - Steampunk

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Dalibore, nakročíš a ....


.... objevíš se zpátky v jeskyni. Vír pomalu slábne.

Budeš něco dělat dál?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW - Epocha] 19. století - Steampunk

Příspěvek od Dalibor »

... v jeskyni Zdroje ...
Ležím nahý na zemi a nechávám se omývat léčivou vodou Zdroje. Dívám se do stropu. Zkouším ji i pít, i když vím, že Vlčí esenci vyhnat nedokáže. To by Zdroj neměl takové problémy.

Sice ke mě nepromlouvá Zdroj, ale já můžu mluvit k němu. I přes to dlouho ležím a nechávám se jenom tak omývat vodou.

"Asi bych ti měl říct, že jsem to asi trochu přehnal. Cítím, že je to částečně i moje vina." Ano, je to zcela moje vina, ale to není tak, jak to cítím. "Chtěl jsem jenom vyzkoušet, jak budeš reagovat na různé emoce, a zkoumat, jak na to reagují Vlci v tvém nitru. Trochu se to zvrtlo. Ale filtrování jsem nakonec obnovit dokázal, takže to není taková katastrofa, jak to jednu chvíli vypadalo."

"Jsou tady ale nové zákony a ty budou platit, je ti to jasné? Zkusím ti pomoct, to tady slibuji a své slovo dodržím. Poslouchej, ty jsi udělal Vlka z někoho, koho jsem sem přivedl, a on mi pak málem vyvraždil přátele. Já jsem tady málem způsobil konec světa, jehož příchodu se ty snažíš zabránit. Co jsme si, to jsme si. Navrhuji uzavřít příměří."

"Koukni se na mě. Jsem teď taky Vlk, jako ty. Zatím je držím pod kontrolou, ale každou chvíli se můžou utrhnout ze řetězu a přemoct mě. Myslím, že tě konečně začínám chápat. Ale mohl jsi mi to vysvětlit nějak slovně."

Manipulate, Dalibor:2D6+2 → 9(5 +2 + 2)#hot
Chci s ním zase uzavřít příměří. Jako záruku dávám, že jsem si vyzkoušel jeho osud.
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW - Epocha] 19. století - Steampunk

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Dalibore, runa se pomalu vrátí, přibližně do místa, kde byla předtím. Zeď je ovšem teď probořená a tebou upravené cévy vedou trochu jinudy, proto již nedosedne přesně na to místo, kde byla.

Znovu se rozsvítí. Slabě, ale rozsvítí. A máš pocit, jako by pokynula.

Také sis konečně všiml, že je vyrytá na povrchu nějakého orbu. Docela velkého. A ten je tlustou cévou spojen se zbytkem věcí v jeskyni.

Co uděláš?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW - Epocha] 19. století - Steampunk

Příspěvek od Dalibor »

"Rozumím. A díky. Podívám se na to, zkusím to opravit. Nebo použít pro tvé očištění. Ale ne dnes; Vír slábne a já se ještě pokusím z toho dostat. Ať jsem ti nějak užitečný."

Ještě jednou se rychle podívám na ten podivný orb, hodím přes sebe plášť a vyrazím k sobě do pracovny. Musím si pospíšit, rád bych si sérum aplikoval ještě dokud cítím Vír. Zároveň se bojím a zároveň doufám, že tam potkám Veru.

A tak se i stane.

Uvidím ji své pracovně, zatímco vcházím dovnitř. Otočím se, abych na ni neviděl, protože cítím, jak se ve mě probouzí Vlk.
DSuF, Dalibor:2D6+3 → 8(2 +3 + 3)#cool

Prioritní úkol. Zajistit Potomka bohů. Analyzuji. Slabý hostitel, není možno použít sílu. Cíl se nebrání. Nemá kam utéct. Použít úskok. Analyzuji. V mozku nalezeny užitečné informace. Využít emoce cíle. Najít injekci s morfinem. Alternativa. Chloroform.

Pevně sevřu futra dveří a dívám se ven, snažím se sesunout k zemi, ale nohy mě neposlouchají. Drtím slova mezi zuby.
"Já ti dám slabého hostitele, ty šmejde!"

Zkusím pronést slova dost nahlas.
"Vero, nepřibližuj se! Odpor je... Uteč, jsem ti nebezpečný, Vlci chtějí..."

Analyzuji mysl hostitele. Skrývá informaci o injekci. Začít prověřovat.
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW - Epocha] 19. století - Steampunk

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Dalibore, Vlk v tobě získává na vrch. Ale napadlo tě, jak ho zastavit. Až sáhne po té injekci morfia, bodneš ho sám sobě.
Ne moc, abys úplně neomdlel, ale dost na to, aby to měla pod kontrolou Vera a ne Vlk. Zaplatíš tuhle cenu?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW - Epocha] 19. století - Steampunk

Příspěvek od Dalibor »

Nakonec se i sesunu; to je dobře, protože to jsem chtěl. Nebo si aspoň myslím v první moment. Protože přitom otevřu šuplík, kde vím, že mám schované injekční stříkačky s morfinem. Rovnou připravené k použití. To vím moc dobře a jak vidím, ví to i Vlčí esence.

Bez rozmýšlení - což je věc, která mi jde perfektně - praštím levou rukou o futro dveří, abych přišel na jiné myšlenky. Podívám se na injekci, odměřím dávku, která bude stačit na to, aby mě omámila dost na to, abych byl víceméně nepoužitelný, ale zůstal při smyslech, vrazím si ji do krku, zmáčknu píst a injekci odhodím.

První nápor morfinu se mnou sekne o zem. Zamrkám očima proti světlu.
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW - Epocha] 19. století - Steampunk

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Potomku, Dalibor otevřel dveře, nakráčel dovnitř, ne zrovna pevně.

Mezi zuby drtí něco o hostitelích a šmejdech. Pak ti řekne:
"Vero, nepřibližuj se! Odpor je... Uteč, jsem ti nebezpečný, Vlci chtějí..."

Nakonec otevře šuplík, vyndá z něj injekci, podívá se na tebe Vlčím pohledem, pak pohledem Dalibora, trochu odměří a pak si injekci vrazí do krku.

Sesune se k zemi.

Co uděláš?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Potomek
Příspěvky: 748
Registrován: 21. 6. 2016, 22:17

Re: [AW - Epocha] 19. století - Steampunk

Příspěvek od Potomek »

Když se objevím nahá v laboratoři, jako první se vrhnu k šuplíku s protivlčí esencí a hned ji naberu do tří stříkaček, dvě si nechám, ať je mám připravené k okamžitému použití, kdybych Dalibora potkala. Třetí položím na stůl, ať ji má připravenou k okamžitému použití Dalibor. Napíšu k ní na papír: "ProtiVlčí sérum." Přemýšlím, co napsat dál. Zavrhnu kýčovité dodatky, jak z červené knihovny a dopíšu trochu menším písmem "Nakopej Vlkovi prdel."

Pak na sebe přehodím bílý doktorský ohoz a do každé kapsy dám jednu stříkačku, otevřu dveře a chystám se vypadnout. Sáhnu po klice ale dveře se otevřou samy a mezi nimi se objeví Dalibor. Strašně se leknu a couvám pryč od něj. Je na něm vidět, jak ze všech sil bojuje s Vlkem v sobě. Něco si píchne a svalí se k zemi. Na nic nečekám, skočím k němu se stříkačkou v ruce. Jen do svalu nebo rovnou do žíly? Když je takhle hadrovitý, tak by se mi žílu mohlo podařit napíchnout. Kleknu mu na paži, aby se mi necukal, žíly má naběhlé jak provazy. "Drž" Skloním se a pod velkým sklonem do jedné píchnu.

Advanced act under fire: 2d6+2 = 12

Koutkem oka zahlédnu přitom zahlédnu, jak jeho druhá ruka našátrala a vytrhla injekční stříkačku, která mu zůstala v krku. Prudce mu ji vyrazím z ruky. "Vlku, vzdej to."

Open your brain: 2d6+3 = 10

Vytáhnu stříkačku z paže a hodím ji do kouta. Sednu si obkročmo na Dalibora, zajedu mu rukou do vlasů a položím své čelo na jeho. "Dalibore. Vrať se prosím."
Nová, zdokonalená verze Potomka, která se zkouší vyrovnat se vzpomínkami svého předchůdce. Deník postavy
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW - Epocha] 19. století - Steampunk

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Potomku,

bodla jsi protiVlčí sérum Daliborovi. Což o to - proti Vlkovi v něm zabralo perfektně a Dalibor se za malý moment probere. Jenže to sérum se v jeho krvi potkalo i s hrotem Gabryasovi dýky. A ta byla vydestilována z Vlčí krve.

Řekni nám, co se stalo s ním .... ve vizi, která tě vedla, když jsi aplikovala sérum, jsi to určitě viděla.
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW - Epocha] 19. století - Steampunk

Příspěvek od Dalibor »

Otevřu svou mysl Veře. Určitě ví, co dělá. Plně jí důvěřuji. A zkouším držet Vlka zkrátka. Jí nesmí nikdo ublížit! Ani on, ani já!

Help,Dalibor:2D6+3 → 7(3 +1 + 3)#sharp
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Potomek
Příspěvky: 748
Registrován: 21. 6. 2016, 22:17

Re: [AW - Epocha] 19. století - Steampunk

Příspěvek od Potomek »

Ocitnu se zase mezi hady v jeskyni. Není to má jeskyně a ani má Matka. Taky hadi jsou poskládáni jinak, nevytváří vůbec cykly, ale postupně se zužují, rozbíhají a větví. A je vidět, jak se v nich míchá červená tekutina s černou. Na zádech mám velkou nádobu s protivlčím sérem a z ní vede do mé ruky hadice zakončená víc než palec tlustým dutým bodcem. Procházím kolem hadů, slyším, jak tekutina uvnitř hučí a vidím, jak se hadi rytmicky trochu nafukují a zase uvolňují. Položím na jednoho ruku - zvláštní důvěrný pocit.

Zabodnu jehlu do hada a vpustím více než koňskou dávku séra dovnitř a pak pokračuju směrem po proudu a proti větvení. Tekutina v hadovi se během pár chvil vyjasní, ale pak zase začne malinko černat. Jdu dál, po nějaké době dojdu k obrovské věci velké jako několika patrový dům, ze které vede několik supertlustých hadů, některými tekutina přitéká, jinými odtéká. Ta věc se otřásá a dělá příšerný kravál. Prohlížím si to. Srdce. Přečerpává veškeré tekutiny. Taky jsem mohla lépe dávat pozor při Daliborových jistě poučných monolozích, bych líp věděla, co teď dělat.

Bodnu jehlu do jednoho supertlustého hada přivádějícího krev.Chvíli veškerá tekutina vypadá zase čistá, ale pak jeden had malinko zčerná. Vydám se tím směrem proti proudu. Při každém větvení jdu tam, kde je krev černější. Pak najednou cesta kolem hada končí, je zatarasena čímsi, lesklým, ostrým, a zcela černým, připomíná to vzdáleně obsidián. Hádek prochází skrze to a kde dohlédnu tak je jeho povrch zcela temný. Černotu pak odplavuje tekutina v něm tekoucí dál do zbytku systému. Zkusím zabodnout jehlu do toho skoro obsidiánu, ale hrot jej ani nepoškrábe. Sundám ze zad celou nádobu, otevřu ji a vychrstnu na tu věc. Pak se do něj zapřu vší silou, abych ji odtlačila někam dál. Ta věc má ale tak ostré hrany, že projedou skálou, která tvoří stěny jeskyně stejně snadno jako nůž máslem. Tlačím tu věc před sebou, padají na mě úlomky kamenů a tečou přes mě potoky krve z hadů, které jsem tím poškodila. Nepřestávám ale dokud se nedostanu na povrch a neucítím na sobě hřejivé paprsky slunce.
Nová, zdokonalená verze Potomka, která se zkouší vyrovnat se vzpomínkami svého předchůdce. Deník postavy
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW - Epocha] 19. století - Steampunk

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Potomku, ocitáš se znovu zpět v Daliborově laboratoři. Díváš se na Dalibora. Leží na zemi, celý ve stínu, jen na jeho klíční kost dopadá oknem několik málo paprsků slunce. Možná už venku konečně přestává pršet?

Počasí ale není zajímavé. Zajímavé spíš je to, že Dalibor má na rameni jen kousek vedle klíční kosti malou ranku, na které se tvoří lákavě a chutně vypadající kapička krve. A jak se nad ní skláníš, abys jí olízla, všimneš si další věci.

Na zemi, vedle Daliborova ramene, leží miniaturní špičátá hrozně hrozně černá věc. Úplně pohlcuje všechno světlo kolem a protože i na tohle místo dopadá ta trocha slunce, je o to lépe vidět.

Malinká, ostrá a ... trochu Vlčí.

Co uděláš?


Dablibore, Vlk, který se tě snažil ovládnout, tě pustil. Jako by se zavitím zmizel. Už jsi ve svém těle zase sám. Nebo nejsi?

Viděl jsi Veru jak procházela tvým tělem a viděl jsi, co z něj vytlačila. Otvíráš oči. Na rameni a klíční kosti tě hřejí paprsky slunce. Nad tebou se sklání Vera, oblečená do doktorského pláště, jazyk vyplazení, jako by tě chtěla olíznout, ale oči upřené kamsi za tebe, na podlahu.

Co uděláš?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Potomek
Příspěvky: 748
Registrován: 21. 6. 2016, 22:17

Re: [AW - Epocha] 19. století - Steampunk

Příspěvek od Potomek »

Schovám jazyk. Nemůžu olíznout krev, pokud si nejsem stoprocentně jistá, že už není zavlčená. Už nejsem malá důvěřivá holka, už vím, že i Vír se může zmýlit nebo možná dokonce klamat. Přestanu zírat na úlomek, aby si ho případný Vlk taky nevšiml. To už radši upozornit na sebe, než na úlomek.

Zvednu Daliborovi jemně hlavu a zeptám se tiše: "Tak, kdo je všechno uvnitř?"
Nová, zdokonalená verze Potomka, která se zkouší vyrovnat se vzpomínkami svého předchůdce. Deník postavy
Odpovědět

Zpět na „[AW] {PbP} Nesmrtelní“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů