[AW-META] První Koncil Nesmrtelných

O čem to celé je?
Ač se bude hrát ApocalypseWorld, Nesmrtelní nejsou postapo. Nesmrtelní jsou obyčejní lidé či neobyčejné bytosti, které se kdysi dávno setkaly s Vírem a od té doby jsou s ním svázání. Získali nesmrtelnost - někteří to považují za dar, jiní za prokletí - a my budeme sledovat a odehrávat jejich osudy napříč stoletími.

Moderátoři: MC-AW-Nesmrtelní, MarkyParky

Uživatelský avatar
Česlav
Příspěvky: 865
Registrován: 23. 6. 2016, 14:13

[AW-META] První Koncil Nesmrtelných

Příspěvek od Česlav »

první den nového roku, léta páně 1600
Obrázek
Kdy: 1.1.1600
Kde: Útočiště v Kobylisích
Uspořádal: Česlav
Hostitel: Zlatuše

Účast:
  • Dalibor - pozván dopisem, zúčastnil se
  • Fiona - pozvána osobně, nedostavila se, nechala se zastoupit Verou
  • Gabryas - pozván dopisem, zúčastnil se
  • Grgur - pozván dopisem, zúčastnil se
  • Chval - pozván dopisem, zúčastnil se
  • Jákob - pozván dopisem, zúčastnil se
  • Janek - pozván dopisem, zúčastnil se a byl zapisovatelem
  • Jasna - pozvána osobně, zúčastnila se
  • Květoslava - pozvána dopisem,zúčastnila se
  • Marcus - pozván dopisem, zúčastnil se
  • Tibor - pozván osobně, zúčastnil se
  • Wilhelm - pozván dopisem, zúčastnil se
  • Vera - pozvána osobně, zúčastnila se a zastupovala i Fionu
  • Vlaštovka - pozvána osobně, zúčastnila se
  • Vukmar - pozván poslem, rovnou účast odmítl
  • Zlatuše - pozvána osobně, zúčastnila se a byla hostitelkou
Témata:
  • Vlci Víru (nadnesl Česlav) - kde se berou, jejich nebezpečí, opatření proti nim
  • Staré spory (nadnesl Česlav) - hledání možnosti jejich ukončení, zdůvodnění svých postojů, vyjádření
  • Jasna a její role (nadnesla Vlaštovka) - jak je spojená s Vlky, s Davelským vrchem, zda-li je nebezpečná druhým
  • Mrtvoly smrtelníků (nadnesl Grgur) - povinnost hlásit smrtelníky, zabité nesmrtlenými, Grgurovi
Jak přispívat
  • Každý napíše právě DVA příspěvky - úvodní a závěrečný
  • úvodní příspěvek vyjadřuje to, s jakými myšlenkami a informacemi postava na Koncilu vystoupí
  • záverčený příspěvek shrnuje reakce na myšlenky a informace, které přednesli ostatní
  • závěrečný příspěvek je možné napsat teprve tehdy, když už každý účastník napsal úvodní příspěvek
  • MC může shrnout všechna NPC v jednom příspěvku, ale může jim dát i zvláštní prostor
  • do koncilu se přispívá "mezi epochami", jakmile se začne hrát, Koncil se uzavře
  • nepopisujte žádné činnosti, které ovlivňují ostatní a vyžadovaly by ve hře hod, na koncilu se jen předávají myšlenky a vyměňují informace
Jak strukturovat svůj příspěvek
  • Úvod - jestli postava dorazila, jak dorazila, jak se chovala k ostatním i celkově ...
  • Vyjádření k tématům - oddělte prosím od "Úvodu" tučným nadpisem "Vyjádření k tématu - *název tématu*", ke každému tématu zvlášť napište, co postava ostatním sdělí (a stane se to tak obecnou znalostí)
  • Prohlášení - pokud chce postava něco veřejně deklarovat a nesouvisí to s tématy koncilu, oddělte to prosím tučným nadpisem "Prohlášení", Prohlášení je ideální nechat na závěrečný příspěvek
  • Žádost o vyjádření - pokud chce postava, aby se ostatní Nesmrtelní vyjádřili k nějaké problematice, které není tématem koncilu, oddělte to prosím tučným nadpisem "Žádost o vyjádření", ostatní zareagují a vyjádří se k problematice ve svém závěrečném příspěvku
  • Hlasování - Nesmrtelní sice mohou hlasovat o lecčem, ale prakticky není nic vynutitelné, pokud ale takto chcete na někoho vyvinout nátlak, použijte k tomu "Žádost o vyjádření" a specifikujte, že žádáte hlasování a jaké jsou možnosti
Naposledy upravil(a) Česlav dne 12. 8. 2016, 10:32, celkem upraveno 13 x.
Znovuzrozený Krkavec Víru.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Česlav
Příspěvky: 865
Registrován: 23. 6. 2016, 14:13

Re: [AW-META] První Koncil Nesmrtelných

Příspěvek od Česlav »

Úvod

Na Koncil dorazím včas, ba, dokonce s předstihem. Mí vojáci zajistí bezpečí Kobylis a také aby Nesmrtelní nebyli rušení obyčejnými lidmi. Do Útočiště žádný smrtlník nevstoupí, doprovází mě tedy jen Vlaštovka a Tibor.
Jsem ochotný si na začátku podat s každým ruku na uvítanou. Ano, s každým. Dokonce i s Jasnou, pokud přijde.
Pohoštění od Zlatuše přijmu, ale jím i piju střídmě, jen tak, abych neurazil. Je vidět, že myslím na jiné věci, než si užívat.
Během celé události se snažím zachovávat zdvořilost a takt, přestože mě možná budou něčí poznámky provokovat a urážet (tipuju, že zejména Fiona, Vera a Jasna mě nebudou šetřit).

Vyjádření - Vlci a Vír

"Vím o nich jen málo, vlastně skoro nic. V mých vizích se objevují jako andělé bez tváře, snad tvoření kovem, strašlivě skřípají."

"Také jsem - tím nepříjemným způsobem - zjistil, že jejich krev nějakým způsobem dokáže posednout a zkazit živé bytosti. A vím, že nějak souvisí s Davelským vrchem. Ve třináctém století právě tam udělali nemrtví z mohyly rituál, kdy přivolali černou mazlavou mlhu, která spojila čtyři zvířata a proměnila je v Chiméru. V patnáctém století právě tam došlo k proměně těžce raněného rytíře Ludwiga - jenže jsem si toho nevšiml, dokud se neproměnil úplně a nezapálil Útočiště. A teď, během poslední Noci Víru jsem brodil koně k Malému Holešovu a nevšiml si, že se do řeky vylila ta černá látka. Mého koně proměnila v monstrum a to se teď skrývá v lesích, zatím jsme ho nenašli. Mám na ten vrch a Vlky smůlu, asi bych se mu měl vyhýbat, obzvláště, když je Noc Víru."

"Také podezřívám, že to místo nějak souvisí s Jasnou, protože tam dříve mívala chýši a o poslední noci právě otamtud ta černota tryskala. Někdo tvrdí, že to Jasna zastavila, někdo, že to naopak vypustila. Co z toho je pravda?"

"Také vím, že právě na tom vrchu býval kdysi chrám, kde měla sídlit nějaká sekta - ještě za časů Říma. A mám pocit, že ta sekta byli předchůdci Jákoba. Možná o tom Jákob nebo Markus může říct víc."

Vyjádření - Staré spory

Staré spory mě rozčilují a unavují. Myslím si, že jako Nesmrtelní bychom se nemělí zaobírat malichernostmi. A mrtví smrtelníci před stovkami let jsou malichernost. Co se stalo, stalo se. A už je to dávno. Zabíjel jsem lidi, ano. V dávnověku dokonce i nevinné. Potom jsem se to snažil odčinit a naopak jsem nevinné bránil a pomáhal těm, kteří potřebovali. Tedy, dělal jsem zlé věci a ze zlých důvodů, zlé věci z dobrých důvodů, ale i dobré věci z dobrých důvodů. Nikdo z nás není světec. A pokud to o sobě tvrdí, mám problém tomu věřit.
Už jsou to stovky let, co se snažím jen dělat to nejlepší co můžu pro ty, na kterých mi záleží a přitom nepůsobit zbytečné utrpení těm, co si to nezaslouží. Dejte mi už pokoj s obviňováním, že jsem nějaký vrah, co se vyžívá v utrpení druhých.
Kdo mě nechá na pokoji, nebude na mém panství páchat nepravosti a nebude škodit lidem, na kterých mi záleží, tomu ode mně nic nehrozí.

Vyjádření - Jasna a její role

Nemám Jasnu rád - považuju jí za pyšnou, malichernou a zákeřnou osobu, která manipuluje druhými a bezohledně je vystavuje nebezpečí, aby sama nemusela čelit následkům svých činů. Krom toho ví víc, než přiznává a nechce své znalosti sdílet a spolupracovat. Proto považuju za nebezpečné, když si zahrává s Vírem nebo Vlky. Pokud k něčemu takovému dojde, budu se vždy snažit být opodál a připravený jí srazit hlavu, bude-li to nutné. A nebo se za ní musí zaručit někdo, komu důvěřuji. U Jasny totiž čekám vždy jen to nejhorší a čekám, že bude škodit komu může.

Nechci, aby se vyskytovala někde, kde je můj majetek a nebo lidé, které chráním. Nevím, jaká je její úloha ohledně Davelského vrchu a jestli minulou Noc zlo vypustila právě ona. Na druhou stranu vím, že každá mince má dvě strany a každý příběh může znít jinak z jiných úst, takže připouštím, že možná o ní nevím všechno a můžu svůj názor přehodnotit, pokud dostanu dobré vysvětlení. Od Jasny ho ale nečekám, na to je příliš vzpupná a nedokáže překousnout svou nenávist a pohrdání ke mně.

Nevěřím, že je dobrý nápad jakéhokoliv Nesmrtelného věznit. Ani nevěřím tomu, že je to dlouhodobě možné a udržitelné. A dokud nějaký Nesmrtelný neudělá něco opravdu zrůdného a neodpustitelného, je zbytečné nad tím uvažovat. Věznit Jasnu jako preventivní opatření nepodporuju, pokud by to někdo navrhoval.

Vyjádření - Mrtvoly smrtelníků

"Grgure...nejseme žádný cech ani obchodní společnost, nemáme stanovy a nemáme k sobě jiné povinnosti, než jaké si kdo připustí. Takže rozhodnout se sice můžeme, ale není, kdo by to vynucoval. Pokud si někoho takového nechcete zvolit.", při poslední větě se mimoděk ušklíbnu a v očích mi zatančí čertíci, "Nejsem vládce Nesmrtelných, nemůžu nikomu z vás nic vnutit. Tedy, nechci, abych byl přesnější. Já osobně ti ale, Grgure, vědět dám, bude-li k tomu příležitost. U mě jsi vždycky byl a budeš první mezi hrobníky."
Naposledy upravil(a) Česlav dne 11. 8. 2016, 14:32, celkem upraveno 5 x.
Znovuzrozený Krkavec Víru.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Grgur
Příspěvky: 664
Registrován: 10. 6. 2016, 21:56

Re: [AW-META] První Koncil Nesmrtelných

Příspěvek od Grgur »

Přijel jsem na koncil jako jeden z prvních. Je tu jenom Zlatuše, Tibor, Vlaštovka a Česlav. Přijel jsem kočárem, vraníkům mrtvoly jeptišek prospěly a jsou zdraví, jak řípa.

V sále jsem se posadil na kraj, blízko u okna. Nevím, jaké proslovy Česlav chystá. Když někdo přijde, pozdravím, ale nijak extra se k nikomu nemám. Rozhodně mám vybranou ústupovou cestu, abych tu nebyl ani minutu, až se to zvrtne.

Sice Česlav naštěstí pro setkání zvolil den, kdy Vír není silný, ale i tak z toho mám blbý pocit.

Vyjádření k tématu - Vlci Víru:

Je mi to jedno. Když mi dobře zaplatíte, budu vás vozit pro vlky, za vlky, budu vám vozit mrtvé vlky či půjčovat dělo na živé vlky. Sazba je stabilní - 1-BARTER za službu.

Vyjádření k tématu - Staré spory:

Dožaduji se, aby se respektovala neutralita některých Nemrtvých, ehm teda Nesmrtelných. Nedávno se mi stalo, že Vukmar si řešil spor s Daliborem a usekl u toho hlavu mému koni! To je naprosto NEPŘÍPUSTNÉ!

Když si u mě Dalibor zaplatí odvoz, tak Vukmar má tuhle dohodu respektovat a s útokem na Dalibora počkat, až kšeft skončí. Pokud se ten spor táhne tisíc let, tak snad ještě půl hodiny počká, NE?

Vyjádření k tématu - Jasna a její role:

Jasna mi nic neudělala. Hlasuju proti ustanovení nějakého pseudo-soudu.
* Pokud se pseudo-soud přesto ustanoví, nechci v něm být.
* Pokud se ustanoví pseudo-soud všech Nesmrtelných a nevyhnu se tomu, zdržím se hlasování.
* Pokud se zakáže členům soudu zdržet se hlasování, budu hlasovat Nevinná, bez ohledu na to, co provedla, na truc.

Žadost o vyjádření - Mrvoly smrtelníků:

Žádám, aby sněm rozhodl, že poloha všechny mrtvol smrtelníků, vytvořené záměrně či omylem při půtkách nesmrtelných, bude oznamována Grgurovi, aby ten svinčík po vás mohl přijet uklidit. Slint.
Potřebujete útočiště a nemáte na zaplacení nic než své tělo? Chcete se stát hrobníkem? Potřebujete si najmout nemrtvé? Grgur, nemrtvý šerif s Mrtvopolí, k službám.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW-META] První Koncil Nesmrtelných

Příspěvek od Dalibor »

Úvod
Přišel jsem spíše ze slušnosti. Jsem rád, že jsme se sešli, ale příliš moc si neslibuji. Své poznatky sdílím s těmi, kterým věřím. Především Vera a Marcus si už vyslechli snad všechny mé ucelené teorie. Obzvláště s Verou jsem měl spoustu času si popovídat, zatímco jsem pracoval na léčení Jeskyně.

Nemám v plánu příliš mluvit, i když je to těžké. Sedím zády ke stěně a nervózně vyhlížím, jestli přijde Vukmar. Každopádně vystoupím jako třetí řečník.

"Dámy, pánové. Jsem rád, že jsme se zde setkali, abychom si konečně společně promluvili. Jistě oceníte, že vás tentokrát nebudu zdržovat dlouhými proslovy. Ehm, ehm."

Vyjádření - Vlci a Vír
"Vlky není třeba nikomu dlouze představovat. Jak všichni víme, jsou to bytosti, které spolu s námi sdílí vír. A pokud to nejsou přímo naši nepřátelé, jistě se všichni shodneme, že se jim přinejmenším nedá věřit." Udělám pomlku. Nechtěl jsem zbytečně žvanit.

"Vlčí hrozbě se musíme postavit. Nejsem bojovník. Ale pokud někdo uloví Vlka a přinese mi jeho mrtvolu, jsem ochotný provést jeho pitvu, veřejně, před všemi Nesmrtelnými, kteří se dostaví a přispět tak k odhalení jejich slabostí."

Vyjádření - Staré spory
"Žijeme dlouho. Až příliš dlouho. A hromadí se mezi námi spory. Ale tento koncil nemá - a nemůže! - mít právo tyto spory autoritativně řešit. Za sebe můžu říct, že nehodlám pěstovat starou nenávist. Nikdo nemůže chtít, abych zcela zapomněl na křivdy, které byly na mě spáchány, ale říkám zde, že každý, kdo za mnou přijde s upřímnou žádostí o pomoc, nezůstane nevyslyšen a pokusím se udělat vše, co je v mých silách, abych umenšil jeho utrpení."

Vyjádření - Jasna a její role
"Rád bych ovšem zmínil jednu křivdu, která - zdá se - je jedním z hlavních témat tohoto koncilu. Jak možná víte, nemáme s Jasnou příliš dobré vztahy. Ale musím se vyjádřit v její prospěch. Jak jste se mnozí již dovtípili, Jasna je napojená na sílu pod hvozdem. A asi už nemá smysl dál skrývat její tajemství. Je její ochránkyní a drží ji pod kontrolou. Je ti jasné, co to znamená, Česlave? Tvůj rituál, kterým jsi chtěl Jasně ukrást sílu, aby ses mohl s Vlaštovkou pomstít, uspěl. Kromě toho, že jsi jí na čas vzal Vír, jsi ji odpojil od síly pod horou, kterou tam držela uzamčenou. V té chvíli se temnota vyhrnula ze země a napáchala škody, které přičítáš Jasně. Zamysli se nad tím, čí je to tedy vina, kdo se má kát a kdo má být souzen? Vlaštovko, to, co jsem ti říkal o tvé smrti, byla pravda. Nebyla to vina Jasny. Tobě, Česlave, řeknu jedno. Cením si toho, že jsi svolal náš sněm, že konečně někdo našel odvahu nás shromáždit. Ale pokud chceš, abychom ti byli užiteční v tom, čeho chceš dosáhnout, musíš nás poslouchat. Pokud někdo jedná jinak, než si představuješ ty, nemůžeš ho umlčet jenom proto, že se ti jeho názor nelíbí. Nemůžeš násilím umlčet člověka, který tě přeruší v rituálu, kterým vypouštíš Vlky na zem. Nemůžeš se snažit uvěznit někoho jenom proto, že nechápeš jeho motivaci. Rád ti pomůžu, ale musíš odhodit svou aroganci. Ani peníze, které jsi vyrval smrtelníkům, ani tvá armáda, která obklíčila Útočiště, to nezmění."

"Jediné, čeho jsi zneužitím Jákobů dosáhl, je, že jsi pomohl Vlkům. Vina padá na tvou hlavu a také na hlavu těch, jejichž touhu po pomstě jsi živil a rozdmýchával." Podívám se na Vlaštovku.

"Odmítám tedy soud Jasny. Žádám další vyjádření Česlava k této záležitosti. Pokud se podaří prokázat, že Česlavovy činy způsobily nedávný únik Vlčí esence, žádám jeho veřejnou omluvu."

Vyjádření - Mrvoly smrtelníků
Po minulém bodu se na dlouho odmlčím.

"Grgure, myslím, není možné, abys žádal po ostatních, že je jejich povinností oznamovat ti polohu mrtvol. Zároveň si ale myslím, že by bylo vhodné tvého talentu využít. Navrhuji Grgurovu žádost vést v patrnosti jako doporučení a odstraňovat tak stopy činů agresivnějších nesmrtelných, abychom na sebe příliš neupozorňovali smrtelné."

reakce
Po většinu času se snažím mlčet, i když v mé tváři je můj názor často čitelný.
Zlatuše: smutně ji poslouchám. Pak se přihlásím o slovo. "Zlatuše, je mi líto, že ses tak rozhodla. Útočiště je pro smrtelníky i pro nás velmi důležité. Pokusím se ti to po sněmu rozmluvit, ale pokud se mi to nepodaří, budu tvé rozhodnutí respektovat a nabízím ti spolupráci, či pomoc do začátku.
Jákob: nesouhlasím, že by golem měl přejít pod jejich kontrolu

Vera :
"Pokusím se objasnit osudy Vojtěcha, ale obávám se, že do problematiky moc světla nevnesu. Jak víte, Vojtěch je - nebo spíš byl - můj otec. To on mě přivedl sem, veden vizemi, které jsem později začal vídat sám, ale pouze mlhavě a později se vytratily. Ukazovaly různé věci, vždy jiné a vábily nás do Prahy. Otec přestával být sám sebou a toulal se přes tehdy neprostupné lesy, nikdy ale nepřiznal, že by něco našel. Změna přišla té noci, kdy jsem přivedl prokletí na Vlaštovku, Janka a sebe. " Na moment se smutně odmlčím. "Zjistil jsem to až mnohem později, ale on byl ten, který oné noci zabil Vlaštovku. Po staletí se choval relativně normálně, pak jednoho dne odešel a už jsem jej nikdy neviděl.
jeho případ je v mnohém neobvyklý. Jednak sem byl přivolán z daleka, jednak u něj změna zřejmě probíhala postupně. Také mám pocit, že Nesmrtelným se měl stát původně on, ale nedošlo k tomu, protože v něm už sídlil Vlk. "

Gabryas: nesouhlasím s tím, že bychom měli Vlkům pomáhat, když neznáme jejich skutečné motivace.

Wilhelmovu řeč nekomentuji, pokud ale dostanu příležitost, pokusím se ho vyhledat a srdečně se s ním rozloučit.

Marcus
Stran Golema jsem ochoten uznat, že má lidská práva a svobodnou vůli. Za předpokladu, že budeš jeho poručníkem, nevidím důvod, proč by měl být jakkoli omezován na svých svobodách. Musím ale ostře protestovat proti tomu, aby byl označen za živého! Jedná se - a to nemůžu dostatečně zdůraznit - o stroj! Na chvíli se zamyslím. To ale v tento moment není důležité.

Za nabídku studia svitků poděkuji, navrhnu, že by měly být provedeny opisy a originály by měly zůstat pod kontrolou Marcuse, na místě jeho výběru.

Jankovi poděkuji za vedení zápisu a požádám jej, aby shrnul výsledky jednání. Česlavovo shrnutí označím za tendenční.
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Tibor
Příspěvky: 440
Registrován: 27. 7. 2016, 15:17

Re: [AW-META] První Koncil Nesmrtelných

Příspěvek od Tibor »

Česlav mě vzal s sebou. Zakázal mi vzít si loutnu. Tak jsem vzal jen malou mandolínku, které si nevšiml. Rozčílilo ho to, když jsem jí na místě vytáhl, ale zkusil jsem mu ukázat, že Vír je slabý a moje hudba ubližovat nebude.

Aby mi fakt věřil, začal jsem přímo před ním hrát a chtěl mu ukázal, že nekrvácí z nosu ani on, ani Zlatuše, ani Vlaštovka. Napřáhl se a málem mne uhodil, nebo tím aspoň hrozil, ale zakročila Zlatuše. Ještě že má pravidla. Museli jsme si hodit kostkami o to, jak se spor rozhodne a měl jsem štěstí - vyhrál jsem a tak můžu při jednání hrát a zpívat. Zlatuše teda trvala na tom vyzkoušení krve z nosu, tak jsem jim chvilku hrál a nikomu netekla.

Vyjádření k tématu - Vlci Víru:

Poslouchám ostatní a jen tak dramaticky drnkám do spodních strun, abych podpořil Česlavovu snahu vysvětlit vážnost situace.

Když se dostanu ke slovu, poprosím ostatní, jestli by mi také někdy nějakého Vlka neukázali, že jsem zatím viděl jen Ludwiga, ten vypadal normálně a jednal spíš jak vesnický blázen, než jako Vlk.

Všem tvrdím, že až nějakého uvidím, tak jim ihned řeknu, co si o nich myslím, ale ve skutečnosti mě láká o Vlcích napsat nějakou hrdinskou píseň.

Vyjádření k tématu - Staré spory:

Poslouchám ostatní a jen tak dramaticky drnkám veselé melodie, abych pomohl Česlavovi toto vážné téma usmířit a odlehčit.

Když dostanu slovo, omluvím se, že k tomu nemám co říct, protože jsem nikomu nijak neukřivdil - a jestli někdy něco způsobila moje hudba, ať se obrátí na toho, pro koho jsem hrál.

V tu chvíli se rozkřičí Květoslava, že za to všechno stejně můžu já, a že ona je Nesmrtelná jen kvůli té noci tenkrát, se mnou. Tak já jí dal nesmrtelnost a ona mi to ještě vyčítá?

Oněmím jak ústy, tak mandolínou a sednu si.

Vyjádření k tématu - Jasna a její role:

Nehraju. Prohlásím, že když jsem hrál pro Jasnu, vždycky měla jen ty nejlepší úmysly a že jí prostě jen chvilku trvalo, než se naučila mě používat. Chybami se člověk učí.

Vyjádření k tématu - Mrtvoly smrtelníků:

Začnu hrát a zazpívám:

Grgure, ty by si chtěl
od nás více mrtvých těl?
Pokud v sále při muzice
umře člověk nebo více,
Já ti zcela sám,
jistě vědět dám,
to slavnostně ti slibuju,
jako že se Tibor jmenuju.
Pěvec, se stal opravdovým hrdinou.
Deník postavy
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-META] První Koncil Nesmrtelných

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Vlaštovka přijela na sněm s Česlavem. Chová se zdvořile, ale odměřeně, ke všem včetně Jasny.

Vyjádření k tématu - Vlci Víru:

Každý z nás, kdo se dá do služeb Vlkům, by měl být souzen ostatními. Ti by měli rozhodnout, zda není pro něj bezpečnější, aby alespoň během dnů, kdy je Vír silnější, neměl být pod zámkem. Se vším komfortem samozřejmě.

Vyjádření k tématu - Staré spory:

Když už ten soud budeme mít kvůli Vlkům, mohl by ten samý soud rozsoudit i staré spory.

Vyjádření k tématu - Jasna a její role:

A Jasnu. Samozřejmě, ta potřebuje soudit nejvíce. Rozhodnutí budu respektovat, pokud ji shledáte nevinnou.

Pokud si, Dalibore, myslíš, že za něco z toho mohu já, sama jsem ochotna předstoupit před váš soud.

Vyjádření k tématu - Mrvoly smrtelníků:

Grgure, bez soudu a bez emocí si dovolím konstatovat, že jsi přízemní vůl a už radši nemluv. Klidně mě kvůli tomu taky suďte.
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-META] První Koncil Nesmrtelných

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Květoslava přijede, pokud přijede Marcus.

Bude celou dobu usměvavě znuděná, bude ve všem mluvit, hlasovat a rozhodovat úplně stejně jako Marcus.

Jediná výjimka bude, až bude Tibor mluvit o starých křivdách a o tom, že on za nic nemůže. Dořve ho, protože on podle ní může za její nesmrtelností.
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-META] První Koncil Nesmrtelných

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Chval přijde. Se všemi se zdvořile pozdraví, na Veru se dívá skrz prsty a nepodá jim ruku.

Vyjádření k tématu - Vlci Víru:

Vlci jsou bytosti jako my, jen trochu divočejší. Proto bychom je měli zkrotit, potud souhlas. Není však žádného důvodu je ničit. Chiméra byla užitečná několik set let a nikomu neublížila. Dokud jí někdo z vás (významný pohled na Veru) nepoštval na smrt a chudinka nemusela utéct. Buh ví, kde se teď toulá.

Vyjádření k tématu - Staré spory:

Každý si své spory má vyřešit sám, jak umí (významný pohled na Veru).
Některé staré spory pak už mohou být pohřbeny, uteklo hodně vody (významný pohled na Zlatuši a pokývání hlavou).

Vyjádření k tématu - Jasna a její role:

Mě Jasna nic neudělala, narozdíl od jiných (významný pohled na Veru).

Vyjádření k tématu - Mrvoly smrtelníků:

Pro mě za mě...
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-META] První Koncil Nesmrtelných

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Zlatuše Kongres hostí. Všechny uvítá.

Vyjádření k tématu - Vlci Víru:

Hmota spojená s Vlky víru mi málem zničila Zdroj. Jsou zlo. Navíc ta hmota pochází odsud, z téhle hory. Nechci s nimi mít nic společného.

Vyjádření k tématu - Staré spory:

Vaše staré spory mě přinutili vzdát se Pravidel. Nejprve jsem si myslela, že na dnešek dám Výjimku, ale pak jsem pochopila, že takhle Pravidla nefungují. Mým rozhodnutím vás pohostit jsem zasadila Útočišti větší ránu než všichni Vlci dohromady.

Nedávám vám to za vinu, sama jsem se rozhodla vás pozvat, když jsem viděla, jak se handrkujete o to, zda je u pana hraběte bezpečno.

Ale něco se ve mě zlomilo. Až tenhle sněm skončí, prodám hospodu a moje minulost přestává existovat. Mám na svědomí jen jeden starý spor, či křivdu. A ač ti děkuji, Chvale, stejně se sama vydám cestou kajícnou, abych jej odčinila. Budu pomáhat těm, co jsou na prahu smrti, stanu se lékařkou.

Vyjádření k tématu - Jasna a její role:

Jasna je divná. Ale pomohla mi očistit Zdroj od Vlčí hmoty. A pokud je pravda, že ona je tím, kdo hlídá, aby ta hnusná věc nemohla ven, pak já se stavím za Jasnu, aby to mohla dělat dál.

Vyjádření k tématu - Mrvoly smrtelníků:

Grgure, osobně se postarám, abys těch mrtvol dostal co nejméně. Po Nesmrtelných nesmí zůstávat podél cest hromady mrtvých, byť smrtelníků. Budu je léčit, dřív než přijedeš.
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-META] První Koncil Nesmrtelných

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Jákob přijede a je to nový, mladý otec Jákob. Starý mistr Jákob zemřel nedávno, na mor. Je plný energie, výřečný, s každým, kromě Marca a Květoslavy, se pozdraví, ale rázně, má oheň přesvědčení v očích.

Vyjádření k tématu - Vlci Víru:

Dožadujeme se, aby koncil rozhodl, že umělá bytost, zvaná Golem, kterou uchvátil bezbožník Marcus, byla poskytnuta Jákobům v bezpečném stavu, tedy s vyjmutým šémem, ke zkoumání. Tato bytost totiž údajně ve své hlavě nosí mnoho informací vyzkoumaných rabi Löwim, které souvisí s Vlky a vším tou čertovinou a pekelnostmi, co se tu v kraji dějí.

Dále vyhlašujeme pátrání po malých hliněných figurkách Nesmrtelných - ano takové figurky existují a byly zcizeny - a jejich zkoumání. Nemá smysl dále tajit jejich existenci, někteří z vás zcela jistě mají tyto figurky u sebe a používají je za vlastním, osobním prospěchem, místo toho, aby s nimi přispěli ku společné věci. Předstupte a ukažte je, nebo se aspoň přiznejte, že je máte!

Nakonec apelujeme na všechny přítomné, aby tu každý přednesl všechno, co ví o Vlcích a Víru, tak jak o to požádal Česlav. Jedině tak se NÁM (není zřejmé, zda myslí "nám Nesmrtelným" nebo "nám Jákobům") podaří ovládnout sílu, která se pod kotlinou skrývá, ve jménu Boha.


Vyjádření k tématu - Staré spory:

Staré spory vedou ke zbytečným smrtím a smrt NÁS (opět není jasné, koho tím myslí) oslabuje. Proto navrhujeme, aby si Nesmrtelní do dalších věků zakázali vzájemně jeden proti druhému používat zbraně (otočí se významně na Česlava a pak Marca) nebo nečistá stvoření jako jsou golemové (dál probodává pohledem Marca).

Vyjádření - Jasna a její role

Poprvé jsme jí pomohli s Vírem ve slabé chvilce, protože jsme se domnívali, že se obrátila na cestu Boha. Za to se kajeme. Ale ukázalo se, že je to čarodějnice a čarodějnice patří na hranici.

A každá její další reinkarnace, dokud se opět nenaučí žít podle Boha, bez čar a kouzel.

Vyjádření - Mrtvoly smrtelníků

Doufáme, že náš návrh odložit zbraně při vyřizovaní starých sporů povede k menšímu počtu mrtvol, nejlépe na nulu a že tedy Grgurova aktivita v tomto směru nebude potřeba.
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Potomek
Příspěvky: 748
Registrován: 21. 6. 2016, 22:17

Re: [AW-META] První Koncil Nesmrtelných

Příspěvek od Potomek »

Úvod
Na koncil dorazím v předstihu. Prohlédnu si pořádně okolí Zlatušiny chatrče a obhlídnu počty Česlavových lidí, kteří (jak tvrdí) dohlížejí na pořádek. To abych v případě, že se něco podělá, mohla zdrhnout. Se všemi se přivítám v různých stupních vřelosti, Česlavovi podám ruku a rty se mi zvlní napůl pobaveným a napůl ironickým úsměvem. Pak si sednu k oknu, které na škvírku pootevřu, jestli se něco semele, vyskočím ven. "Chtěla bych poděkovat Česlavovi za uspořádání koncilu. Jsem přesvědčena, že bude pro nás přínosný. Mě osobně nejvíce zajímají poznatky pana Gabryase ohledně Vlků a doufám, že se s námi podělí i detaily z Vlčí anatomie, kterými jistě disponuje. Jsem tady i za Fionu, které neznalost našeho jazyka neumožňuje složitější vyjadřování a proto mě požádala, abych ji zde zastoupila."

Vyjádření - Vlci a Vír
Připomenu všechny Vlky, které jsme zatím potkali. Vojtěcha, Chiméru, Ludvíka, Fámu, stínového Vlka vzniklého z rozlité Vlčí krve. "U všech známe původ toho, kde se z nich stali Vlci, kromě Vojtěcha. Nemá někdo tušení, jak se to stalo?"
"Vlk tedy vznikne kontaktem s černou tekutinou, která jim pak koluje i v žilách, tato krev ale neškodí jen živým, může podobně uškodit i strojům nebo magickým předmětům. Proto je nutné být po zabití Vlka maximálně opatrný, nepotřísnit se a pokud možno nenechat krev odtéct, ale zničit ji."
"Po proměnění se Vlci obvykle snaží sehnat železné tělo, které je činí mnohem odolnějšími. To se povedlo Vojtěchovi i Ludvíkovi. Vojtěcha se nám podařilo s Jasnou i přes to zneškodnit. Ludvíka se pokoušela Fiona vyléčit, nahradit železné součásti lidskými a pak jej zcela přeměnit na člověka." odmlčím se. Nadechnu se. Já to dokážu. "Bohužel se pokus nepodařilo dokončit, Ludvík zemřel kvůli nedorozumění mezi Fionou a Česlavem." Jo! Řekla jsem to bez nepřátelství a sarkasmu. "Je to velká škoda, lék na Vlčí chorobu by byl nedocenitelný. Představte si, že by nebyla zima a když tekla Vlčí krev ve Vltavě, tak by byla řeka plná cachtajících se dětí." "A s Vojtěchem neslavme, bůhví jestli tím, že je Nesmrtelný, tak jestli se ještě nemůže objevit. Pokud ano, tak je otázkou jestli jako Vlk či nikoli."

Vyjádření - Staré spory
"Spory jednotlivých Nesmrtelných jsou jejich osobním problémem. Pokud je se mnou někdo ve sporu, ráda to s ním osobně proberu." Přemýšlím, zda zmínit Vukmara, jeho spor s Wilhelmem postihuje silně i smrtelné. Ale nezmíním, mám strach otevřeně před všemi ostatními vyjádřit nepřátelství k Vukmarovi. Pokud to Wilhelm sám nevytáhne, tak budu potichu.

Vyjádření - Jasna a její role
"Jasna pomáhala bojovat s Vojtěchem, Ludvíkem i chimérou. Zablokovala Vlčí krev hromadící se nad Zlatušinou chalupou. Pokud chcete nějak výrazně řešit Jasnu a její roli, tak já budu hlasovat pro to, abychom jí postavili sochu na připomenutí jejích hrdinských skutků dalším generacím" řeknu už se zřejmou nadsázkou.

Vzkaz od Fiony
"Fiona mě požádala, abych jejím jménem promluvila na sněmu.
K tématu Vlci a křivdy jsem měla zmínit Ludvíka, kterého kdysi zajala, po dobu sta let léčila, vracela mu jeho lidskou podstatu, až se stal jejím přítelem. Česlav jej pak chladnokrevně zastřelil, ačkoli se mu snažila vše vysvětlit a zbývalo už jen pár okamžiků než bude Ludvík zcela vyléčen. V tématu Jasna se Fiona staví na její stranu. Mám zejména ostatním připomenout Jasnin boj proti nemrtvým, kteří byli taktéž nakaženi temnotou, která se skrývá pod tím vrchem."

Vyjádření - mrtvoly smrtelníků
protočím panenky a nevěřícně zavrtím hlavou
Nová, zdokonalená verze Potomka, která se zkouší vyrovnat se vzpomínkami svého předchůdce. Deník postavy
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-META] První Koncil Nesmrtelných

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Janek přijede.

Každého si vezme stranou a vyzvídá, co si o tom všem myslí.
Při samotném jednání celou dobu jen sedí a píše si poznámky.

O ničem jinak nehlasuje, nevyjadřuje se, pokud je vyzván, mávne rukou, jako že mluvit nebude.
Píše si ale úplně všechno.
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-META] První Koncil Nesmrtelných

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Gabryas přišel, velmi vážně se s každým pozdravil a jako present dal každému na řetízku malý kamínek, který když nasvítíte, tak ještě chvíli zelenale svítí ve tmě. Prý to není kouzlo, ale jeho nový objev, říká se tomu fosforeskující kámen.

Vyjádření - Vlci a Vír

Myslím si, že jste to celé úplně špatně pochopili. Nevím jak dlouho jste Nesmrtelní vy, mě přijde, že se tu sešla parta mladíků, kterým ještě teče mléko po bradě.

Já po tomhle světě chodím mnohem déle, byl jsem tu už tehdy, když tu bytosti, kterým asi říkáte Vlci, chodili poprvé a bojovali s Bohy.

Tenkrát jsem se stal Nesmrtelným a od té doby jsem se naučil, že je to prokletí. Vy jste možná ještě moc mladí a zatím vám to nedošlo, ale někteří z vás (podívá se na Dalibora, Chvala, Wilhelma) už to tuší. Tohoto prokletí se nedokážete sami zbavit.

Vlci to dokáží zlomit. Vlci nás dokáží zabít. Vlci nás dokáží osvobodit. Bránit jim v tom jakýmkoliv způsobem je nesmysl, protože tím jen oddalujeme naše vlastní utrpení. A také utrpení, které naše existence rozsévá v okolí.

Kdysi jsem shromáždil znalosti, potřebné k vytvoření zbraně tak silné, že by dokázala zabít nesmrtelného. Vydestiloval jsem esenci Vlčství, vykalil jí v krvi kultu Božího Dítěte (podívá se na Jákoba) a připravil k obřadu, ve kterém jsem chtěl konečně zemřít.

V moment, kdy jsem tu zbraň dokončil, Vír poprvé zesílil a myslím, že je to právě ona, co je klíčem ke všemu. Měli bychom ji opravit. Měli bychom pomoci některém z Vlků, aby moment, kdy bude schopný ji uchopit, přišel dřív. A měli bychom společně najít pokoje.

Tak to bylo předpovězeno.

Vyjádření k tématu - Staré spory:

Neexistuje mezi vámi nic, jako Staré spory. Na to jste všichni moc mladí. Jen já a Fiona bychom o sobě mohli říkat, že máme starých sporů, oba jsme žili za časů prvních Vlků a Bohů. Ale naše cesty se tenkrát nezkřížily nebo o tom nic nevím, tedy nemáme žádných starých sporů.

Malicherné půtky staré pár století si řešte jak chcete, jen u toho nezpomalujte Vlky.

Vyjádření k tématu - Jasna a její role:

Jasnu je potřeba zavřít a zbavit její magické moci. Ona nejvíc brání naplnění našeho osudu, protože drží Vlčí matérii pod skalou.

Vyjádření k tématu - Mrvoly smrtelníků:

Jen povytáhne obočí, nechá bez komentáře.
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Jasna
Příspěvky: 409
Registrován: 12. 6. 2016, 22:24

Re: [AW-META] První Koncil Nesmrtelných

Příspěvek od Jasna »

Úvod

Nechávala jsem to až na poslední chvíli, ale nakonec přijdu. Nedělám to kvůli Česlavovi, ani těm plytkým řečem, které se tam povedou. Jen tam nechci nechat Veru samotnou.

S nikým se nevybavuji, ani se nijak nezdravím, jen tam sedím rozhodnutá přetrpět shromáždění do jeho konce.

Vyjádření - Vlci a Vír
"Jak řekla Vera. Vlci jsou nebezpeční a proto mě udivuje, že jsou i tací, kteří se jim snaží pomáhat," na nikoho přímo neukáži. Ať si to všichni přeberou jak uznají za vhodné.

Vyjádření - Staré spory
"Nezajímá mě co je mezi ostatní, ale já budu jenom ráda, když mě Česlav a Vlaštovka konečně nechají být."

Vyjádření - Jasna a její role
Mlčím. Ať si mě očerňují jak chtějí. Nikomu tady se ze svých činů zodpovídat nemusím.

Vyjádření - Mrtvoly smrtelníků
Tohle mě pobaví. "Grgure, na mě se můžeš spolehnout."
Reinkarnující se čarodějka a zmije jedovatá.
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-META] První Koncil Nesmrtelných

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Wilhelm přijde také mezi posledními. Je oblečen v cestovním, venku čeká formanský vůz a pár věrných chlapů.

Hned v úvodu se se všemi loučí, kdyby se to prý zvrtlo, tak už nebude čas a on se chystá po těch mnoha a mnoha letech zde v kraji na cesty.

Vyjádření - Vlci a Vír

Zkoumejte, pátrejte, ale podle mne, my sami jsme mnohem větší nebezpečí, než nějaké bytosti, které potřebují ke svému probuzení černou hmotu, posednout tvora, vyměnit si tělo za železné a kdovíco ještě dalšího složitého.

My už tu žijeme, chodíme, jsme Bohové nebo Vlci nebo co vlastně i bez těch všech složitých procesů.


Vyjádření - Staré spory

Staré spory už mne nebaví sledovat. Snažil jsem se žít usedlým životem, do cizích sporů se nemíchat, ten svůj si urovnat. Lidé, o které jsem pečoval, pravidelně kvůli tomu trpěli. A nejvíc za to může Vukmar, který tu mezi námi není, jemu to zas až tolik zazlívat nemohu. Už jsem pochopil, že to je součást jeho prokletí.

Co jsem nedokázal pochopit, je že vám je to všechno jedno. Ale není se čemu divit, jsou to jen smrtelníci, zatímco vy jste někdo víc. Nesmrtelní. Kolikrát mi kdo z vás podal záchrannou ruku? Zpočátku Dalibor, ano. Časem nikdo. Nezajímavý stařec, který nevyhledává Vlky a podivná nebezpečí, jen chce, aby jeho lidé žili v klidu a míru? Chápu, že je to pro vás nuda.

Proto jsem se v úvodu s vámi všemi loučil. Protože po tomhle proslovu mi možná nebudete chtít už ruku podat. Každopádně já se vydávám na cesty - pro mé vlastní lidi to možná bude lepší, když má přítomnost nebude záminkou pro to, aby je Vukmar mučil.

Vyjádření - Jasna a její role

Jasnu nechte být. Jestli má být někdo souzen, je to Vukmar.

Vyjádření - Mrtvoly smrtelníků

Měl by ses spojit s Vukmarem, hrobíku. Nesete podobné prokletí, rozuměli byste si.
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Odpovědět

Zpět na „[AW] {PbP} Nesmrtelní“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů