[AW-EPOCHA] 18. století - Barokní fantasy

O čem to celé je?
Ač se bude hrát ApocalypseWorld, Nesmrtelní nejsou postapo. Nesmrtelní jsou obyčejní lidé či neobyčejné bytosti, které se kdysi dávno setkaly s Vírem a od té doby jsou s ním svázání. Získali nesmrtelnost - někteří to považují za dar, jiní za prokletí - a my budeme sledovat a odehrávat jejich osudy napříč stoletími.

Moderátoři: MC-AW-Nesmrtelní, MarkyParky

Zamčeno
Uživatelský avatar
Grgur
Příspěvky: 664
Registrován: 10. 6. 2016, 21:56

Re: [AW-EPOCHA] 18. století - Barokní fantasy

Příspěvek od Grgur »

... u Kamene ....

Tiše poslouchám Česlava a jen kývu hlavou. Má mě v hrsti. Hkdlám se z tohoto nepříjemného závazku vyvázat co nejrychleji, ale poctivě - takže dokud sám Česlava z něčeho nevysekám, jsem jeho oči a uši.

Ale zatímco dál přikyvuji, v hlavě mi uzraje jedná nejdůležitější myšlenka. Chtěl, abych mu hlásil cokoliv, co se NOVÉHO o Vlcích a krví dozvím. A ani slovem se nezmínil o tom, že bych měl přestat s tím, co dělám. Opatrněji samozřejmě. Řízeně. Ale můžu pokračovat.

Na ošetřovnu se nechám odvézt rád a ještě lépe mi je, když vidím, že můj nový, tajný >>nadřízený<< dokonce zacáluje mé ošetření. Začínám rozumět Tiborovi.
Potřebujete útočiště a nemáte na zaplacení nic než své tělo? Chcete se stát hrobníkem? Potřebujete si najmout nemrtvé? Grgur, nemrtvý šerif s Mrtvopolí, k službám.
Deník postavy
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 18. století - Barokní fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Jasno, Wilhelm pokýve hlavou a pronese: "Dobrá, pohovořím si s ní o tom o samotě." Pak objedná džbán červeného vína.

Poodstoupíš a začneš se chystat k odchodu. Pak vstoupí Česlav.


Česlave, když zajdeš na panáka, uvidíš u stolu s Wilhelmem sedět a tiše diskutovat jednu z upírek. Nemůžeš se mýlit, má šaty s motivem srdce. Popíjejí že džbánku cosi temně rudého.

Jasna je opodál, chystá se k odchodu. Nijak tuhle dvojici neřeší.

Zatracená Daliborova pravidla: Kdo vejde je svobodný. Každý se napije. Není.povoleno násilí. Je to snad nějaký zvrácený důsledek těchto tří vět?

Co uděláte?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Potomek
Příspěvky: 748
Registrován: 21. 6. 2016, 22:17

Re: [AW-EPOCHA] 18. století - Barokní fantasy

Příspěvek od Potomek »

Ta nenávist a zuřivost, která z Vukmara tryská ... něco mi připomíná, nemůžu tu myšlenku pořádně zachytit a fascinovaně Vukmara pozoruju. Pak vidím vstávat blázny z postelí okolo. To mě rychle probere k životu.

Act under fire: 2d6+1 = 11

Rozhlížím se, dveřma se teď ven nedostaneme, vrhnu se ke stěně, ať nejsem v linii palby.

"Na Vukmara! Roztrhejte ho! Pozor na blázny! Jsou pomalí, kousnout, uletět!"

Keep an eye out: 2d6+1 = 8
útok na Vukmara +1harm.
od bláznů schytají -1harm


Prudce hvízdnu na další netopýry, kteří prolítli zrovna dveřma. A ukážu prstem na Dalibora "Chránit!" Snad budou vojáci dobře mířit, před jejich puškami nás neochrání nic.

defend from attack (na gang): 2d6+1 = 7
protect Dalibor from harm
+1 harm
-1 harm (od Dalibora)
Naposledy upravil(a) Potomek dne 3. 9. 2016, 20:08, celkem upraveno 2 x.
Nová, zdokonalená verze Potomka, která se zkouší vyrovnat se vzpomínkami svého předchůdce. Deník postavy
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW-EPOCHA] 18. století - Barokní fantasy

Příspěvek od Dalibor »

...v blázinci...
Zůstávám ležet pod Vukmarem. Nedokážu se dostat pryč.

"Vero, zachraň mě prosím! Nesmí se za žádnou cenu dostat k mé krvi!

Keep an eye out, Dalibor:2D6+3 → 8(2 +3 + 3)#sharp
Pokud mě Vera bude (nějak) chránit, má +1 option.


Jsem příliš vystrašený, než abych se Vukmarovi postavil. Ale nenechám se tady bezmocně zamordovat, aspoň zkusím vytrhnout plášť, na který mi stoupl.
Interfere, Dalibor:2D6+1 → 9(3 +5 + 1)#interfere
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Česlav
Příspěvky: 865
Registrován: 23. 6. 2016, 14:13

Re: [AW-EPOCHA] 18. století - Barokní fantasy

Příspěvek od Česlav »

... u Kamene ....

Dalibor a jeho zatracená pravidla. Zajímalo by mě, kdo jí sem přitáhl. A nebo raději ne. Sedí s Wilhelmem, nejspíš si mají co říct, oba mají své malé krvavé tajemství. Není to moje starost. Madamme je po smrti a většina jejího hnízda také. Jestli tahle zkusí hnízdo obnovit a bude lovit v mé doméně, alespoň mě čeká vytržení z každodení nudy, která přijde až skončí Noc.

Nebudu se zdržovat, dnes musím ještě prozkoumat jiné místo..."komoru všemohoucí", jak to místo nazvali Jákobové. A kdy jindy, než dnes? Hodím do sebe panáka, plácnu minci na stůl a mám se k odchodu. Nikdo tady v lokále není dost důležitý, abych se jím zabýval. Vyrazím pěšky do Malých Holešovic. Teď už troch uspěchám a navíc u Troji a Bohnitz budou vojáci, které nechci potkat.

V Malých Holešovicích nečekám potíže. Lidé budou nejspíš už zase zalezlí, takže si bez zeptání vypůjčím libovolnou loďku či prám a převezu se na druhou stranu, kde jí nechám viditelně zakotvenou. Možná se budu později vracet stejnou cestou, takže je tu i varianta, že jí později vrátím kde byla. Potom pokračuju po cestě až na Letenfeld. Jdu bez světla, takže se snadno vyhnu se malé, dobře osvětlené, vojenské patrole.

Potom už je to jenom kousíček. V místě, kde je odstřelený kus stěny najdu zaparkovaný žebřiňák, napůl zapadlý do té díry. A je plný hnoje. Dal by se podlézt, ale já nejsem zrovna nejmenší, takže se mi to nechce riskovat. Hrome, to bude fuška. Ale nedá se nic dělat, uchopím pevně oj a pořádně zaberu, pokusím se žebřiňák vytáhnout a pootočit, aby se dalo prolézt dovnitř.

SEIZE BY FORCE: Ceslav:2D6+3 → 8 (3 +2 + 3 HARD)
• You force your enemy to withdraw. (vytáhnu žebřiňák)
• You suffer little harm (-1harm). (zase si u toho nechci uhanat úraz, že)
Znovuzrozený Krkavec Víru.
Deník postavy
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 18. století - Barokní fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

... v blázinci...

Vukmar> Netopýři: 2-HARM(ocelová ruka+ dýka) -1HARM(blbě se trefují) +1HARM(Vukmar choice) -1HARM(Vera choice) +1HARM(Mercilles) -2HARM(jednotlivec> Médium) => 0-HARM
Blázni> Netopýři: 2-HARM(co bylo po ruce) -1HARM(blbě se trefují) +1HARM(Vukmar choice) -1HARM(Vera choice) -1HARM(small> Médium) -1HARM(Keep An eye od Very) => 0-HARM

Netopýři>Blázni: 1-HARM(koušou a škrábou) +1HARM(medium>small) -1HARM(mučením zocelená těla) +1HARM(Vera choice) => 2-HARM
Netopýři>Vukmar: 1-HARM(koušou a škrábou) +2HARM(medium>jednotlivec) +1HARM(Keep An eye) +1HARM(Vera choice) -1HARM(kožená vesta) => 4-HARM.

Blázni s Vukmare dobyli dveře.

Dalibor s Věrou jsou nezraněni a zůstali zavření s Vukmarem uvnitř. Daliborovi zůstal 1 hold z Keep An eye.

Vukmar prosím suffer harm.
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 18. století - Barokní fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Dalibore, Vero,
jen jste vykřikli své rozkazy, místnost se zaplníla netopýřimi křídly a těly postávajících bláznů. Netopýři vzápětí vytvoří husté shluky kolem Dalibora a Very a chrání je svými vlastními těly.

Vukmare, s blázny se vrhne přímo doprostřed toho divokého reje křídel, zubů a drápků. Netopýři jsou jak diví, derou se na tebe, vybírají si hlavně místa, kde nemáš zbroj, jak třeba úzký pás kůže mezi vestou a maskou. Cítíš je všude, je to jako oheň, který tě pohlcuje, oheň škrábanců a kousanců, který pálí každé holé místo na tvém těle. Zprvu si z toho nic neděláš, ale po chvíli se zapotácíš. Ranky nejsou hluboké, ale je jich mnoho. Krev z tebe crčí proudema netopýři jako by jí pomáhali. Sedají na otevřené ráno a sají a sají a tím urychlují tvé vykrvácení.

Blázni obsazují dveře, tak jak jsi chtěl. Nikdo dovnitř nikdo ven. Shlukují se kolem tebe, zatímco ztrácíš vědomí kvůli ztrátě krve.

Vero, Dalibore, povstalí blázni zcela zatarasili dveře. Jste tu v pasti - bezpečně chráněni netopýry, ale v pasti.

Z chodby se ozývá jasné Kinského: "Zalícit, čekat. Blázny nechat projít, pak pochytat a zavřít jinam. Netopýry nechat letět, je to neškodná havěť. Tu ženskou, co nás sem přivedla, nechat projít, zajistit a přivést mě. Ale jednat s ní při tom jako s dámou! Jestli vystrčí nos nějaký chlap, co nemá šroub v hlavě, zastřelit!" Dalibore, Vero, vy ta slova slyšíte všechna. Vukmare, ty už ne.

Chvíli se odmlčí. "Slyšíš zločinče zvaný Vukmar? Teď nech odejít blázny a tu ženu. Pak zůstaň ležet na zemi , zbraně odhozené a my si pro tebe dojdeme. Ale jestli se chceš dožít soudu, nevystrkuj nos!"

Dalibore, Vero, co uděláte?
Vukmare, ty jsi v limbu, ale co udělá tvůj gang?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW-EPOCHA] 18. století - Barokní fantasy

Příspěvek od Dalibor »

Jsem úplně obalený netopýry. Čekal bych, že mě něco takového vyděsí, ale jejich přítomnost je uklidňující. A příjemně hřejí.

Uslyším ten hlas. Kinský.

"Nepodceň ty blázny! Jsou nebezpeční, necítí bolest a můžou bojovat i tehdy, když by kdokoli jiný dávno padl mrtev k zemi! Jestli poslouchají Vukmara, jsou o to nebezpečnější. Jdou zastavit střelbou do srdce a do hlavy. Většinou. Už tady zabili spoustu lékařů!"
Pokud blázni něco zkusí, dostanou od Kinského +1harm.
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Potomek
Příspěvky: 748
Registrován: 21. 6. 2016, 22:17

Re: [AW-EPOCHA] 18. století - Barokní fantasy

Příspěvek od Potomek »

Mezi hloučkem bláznů jsem zahlédla Vukmarovo tělo, jak se sesunulo k zemi. Ještě chvíli počkám, dokud se netopýři pořádně nenapijí, nechci je hned odtrhávat od kořisti a dráždit tím k neposlušnosti. Pak zapískám "Ke mně." Snad to blázny uklidní, když na ně přestanou nalétávat. Samozřejmě netopýři váhají, tak hned dodám "Pušky. Pozor. Pryč." Poslechnou a přiletí za mou, jsou krásní s těmi blanitými křídly, očima jak korálky a čumáčky od Vukmaří krve. Bez nich bychom byli oba pod drnem.

Stojím celá bledá u zdi, vedle mě Dalibor, nůž mám v levé ruce, pravá je zase nepoužitelná. Ať už tohle skončí, i když jsem se ve Víru uzdravila, už té bolesti a zranění bylo dneska víc, než se dá snést.
Nová, zdokonalená verze Potomka, která se zkouší vyrovnat se vzpomínkami svého předchůdce. Deník postavy
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 18. století - Barokní fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

... pod Letenfeldem...

Česlave, odtlačil jsi vůz, i když jak tam byl zapadlý a tys prudce zabral, sesunul se po svahu až dolů k plotu kolem obory, kde narazil a vylomilo se mu jedno kolo. Že tu někdo byl asi nezamaskuješ.

Pod vozem se objevila chodba. Zprvu vypadá více jako jeskyně, dále už nabývá pravidelnějších tvarů, ale roky působení vody, nánosů a mechu přesto trochu skrývají původní tvar. V místě, kde je do jeskyně proražená díra, visí ze stěn spousta trubek a trubic, hadů a hadic, provazů a provazců, všechny sklesle míří k zemi.

Z větší hloubky jeskyně prosvítá slabé rudé světlo, které sálá ze stropu jeskyně. Občas vnitřkem prolétne osamělý netopýr. Když vstoupíš trochu dál a projdeš několika zatáčkami, vejdeš do většího dómu. Je poměrně komplikovaný, má v jeskyni různé úrovně, mosty. V levé části se nachází něco, co bys možná nazval zvířecím pelíškem. Zvíře je docela velké, asi jako velká ovce, malý medvěd nebo možná i člověk. Z velkého dómu vede velké množství chodeb a cest hlouběji do jakéhosi podzemního labyrintu. I zde sálá ze stropů slabé rudé světlo, tak akorát silné na to, abys rozlišil obrysy chodeb a moc víc ne.

Co uděláš?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 18. století - Barokní fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

... v blázinci ...

Dalibore, Vero,

blázni se začínají sunout ven. Jejich hlouček houstne, několik zadních se neustále dívají nepříčetnýma očima směre k vám.

Venku se ozve Kinského. "Nestřílet, to jsou blázni. Třetí řada, bodáky nasadit a až budou ze dveří, tak je popostrkejte o dvě cely dál. Zkontrolujte u toho, že každý z nich má šroub v hlavě, kdo nebude mít, toho mi přiveďte."

Celá skupina se šourá ven v těsném chumlu. Ve změti nohou, ruku a nemocenských oděvů se vám ztratí Vukmarovo tělo.

Vukmare, ty si prosím hoď za svůj gang, DSuF, snaží se tě propašovat ven.
Dalibore, Potomku, co děláte? Můźete interfere, pokud chcete.
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Česlav
Příspěvky: 865
Registrován: 23. 6. 2016, 14:13

Re: [AW-EPOCHA] 18. století - Barokní fantasy

Příspěvek od Česlav »

... pod Letenfeldem ...

Tak tady bydlí Vera? Fuj, žije tady jako nějaké zvíře. Celý ten pelech jako kdyby sem nepatřil, jako kdyby to byla další známka špíny, nánosu, rozpadu a rozkladu.
Postupuji dál a užasle se dotýkám stěn, zvláštních reliéfů a útvarů. Zcela očividně umělého původu, ale zašlé.
Úžasné! Kdo tohle místo asi vybudoval? Byl to FIonin lid, nebo snad někdo starší? Zdalipak o tomhle místě ví Gabryas? Odkud se bere to světlo? Magie? Nebo snad nějaký záhadný vynález? Možná je to jedno a to samé.

Co je tohle místo zač? Jákobové ho označují jako "komnatu všemohoucí". Vera tady bydlí, ale zjevně to nebyla ona, kdo ho vybudoval, nejspíš ani neví, čemu mělo sloužit. Vukmar tady byl, ale ja otázkou, co tady chtěl. Odpovědi jsou všude kolem mně, jen musím pořádně naslouchat...

OPEN YOUR BRAIN: Ceslav:2D6+2 → 4 (1 +1 + 2 weird)

Snažím se na tom místě zorientovat, co nejvíc pochopit jeho účel, možná najít jeho srdce.
Znovuzrozený Krkavec Víru.
Deník postavy
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 18. století - Barokní fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Česlave, soustředíš se hrozně moc na to, najít srdce.

Zavřeš oči a poddáš se víru. Opakuješ si pro sebe stále: >>Srdce, srdce, srdce, srdce.<< a kráčíš chodbami. Ujdeš pár kroků vpravo, pár vlevo, občas cítíš jak těsně mineš nějakou troubu či hadici, ale oči neotvíráš.

Neotvíráš je ani, když cítíš, že by ses měl posadit do podlouhlého křesla.
Neotvíráš je ani, když uslyšíš tiché bzučení a na tváři ucítíš teplé světlo.
Neotvíráš je ani, když ucítíš slabá bodnutí v ruku a cosi ti začne zvolna pumpovat žílami.
Neotvíráš je ani, když se ve vzduchu ozve ostrý řežavý zvuk, jakési monotóní kničení, které se blíží zleva k tvé hrudi.
Neotvíráš je ani, když se ozve podivný, konejšivý hlas.

Okamžitě je otevřeš, když ten hlas řekne:

Přišel jsi a žádáš srdce. Dostaneš tedy nové srdce.


Do rukou se ti zabodala jakási žihadla a ocasy s bodci. Přímo nad tebou a tvým hrudníkem rotuje obrovský kotouč plný zubů a vydává onen ostrý, řežavý zvuk. A kousek vedle něj jakési kovové klepeto svírá ocelové srdce, které pomalu tepe. Je obtočené mnoha malými provázky, vykládané podivným bílo-černým kamenem, smrskává se a rozevírá. Buch, buch. Buch, buch. Buch, buch.

Za srdcem vidíš otevřenou jakousi shránu a v ní skoro celý vnitřek člověka, utvořený z kovu a stejných kamenů. Srdce v něm chybí. Schrán je na stěně celá řada.

Jedna je vypáčená. Nejsi připoutaný a tak se trochu nakloníš, abys viděl dovnitř. Je poloprázdná.

Jak se hneš, ozve se ostré houknutí a cosi červenožlutě zabliká.


Nehýbej se, ať si neublížíš, žadateli o srdce. Neboj se bolesti, byla odstraněna zvláštním nektarem pro tvou krev. Možná se ti bude v průběhu výměny špatně dýchat.


Co uděláš?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 18. století - Barokní fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

... v blázinci ...

Dalibore, Vero,

po malé chvíli jste zůstali v místnosti sami, jen s netopýry.

"Dobře, Vukmare," zahlaholí Kinský z chodby. "Teď propusť tu ženu." Odmlčí se a pronese tišeji ke svým mužům: "Opakuji, jestli vyjde dáma, nestřílet, chovat se jak k dámě, ale nenechat odejít. Zvířata nechte odletět."

"Tak co bude, zbojníku," zkouší Kinský, "bude to?"


... o dvě místnosti dál ...

Vukmare, pomalu přicházíš k sobě. Slyšíš hlasy jako z velké dálky, i když na těle cítíš, jak do tebe pořád někdo strká.

Hlasy říkají:
"... mezi nima doktor ..."
"... ho divně nesou ..."
"... potřebuje ošetřit, je skoro ..."
"... nechtějí mne k němu ..."
"... au, von mě kousnul, takhle ... nezachráníme ..."

Cítíš, že bys možná mohl vyslovit pár slov a nejbližších pár bláznů, co tě táhnou po podlaze, si všimnou tvých otevřených očí a sklání se k tobě.

Co jim řekneš?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Potomek
Příspěvky: 748
Registrován: 21. 6. 2016, 22:17

Re: [AW-EPOCHA] 18. století - Barokní fantasy

Příspěvek od Potomek »

Počkám, až poslední blázni se vymotají ven, s Vukmarem ať si udělá Kinský co chce. Dnes už nás ohrožovat nebude a pro příště můžu počítat s jeho pomstou. No aspoň může mít radost Wilhelm, Vukmar už na něj nebude mít tolik času.

Sednu si na zem k Daliborovi a ruku si položím opatrně do klína: "Tak co tvoje krev? Zůstala všechna, tam kde patří?" "Doufám, že se nezlobíš, že jsem porušila tvá lékařská nařízení. Myslím, že jsem během poslední hodiny udělala několik rychlých pohybů a dokonce tu a tam zvedla nějaký těžší předmět."

Na moment zavřu oči.

"Ještě musím něco vyřešit s Kinským, vzniklo mezi námi jedno takové trochu trapné nedorozumění, tak se ho pokusím vysvětlit. Pak se vrátím pod odborný lékařský dohled, jak jsi nakázal. Bude to určitě bezpečnější....pro nás oba" usměju se, naznačím objetí, v tomhle stavu nic jiného než naznačení není bezpečné, a dám mu pusu.

Vyhrabu se na nohy, ale ještě mě napadne jedna věc, zavřu znovu na chvíli oči a hledám ve Víru jednu osobu, najít ji by nemělo být těžké, úpírka a navíc Vlk.

open your brain: 2d6+3 = 5
chci vědět, kde je paní upírka, abych Kinského odkázala na ni a nešel už po mně.
Nová, zdokonalená verze Potomka, která se zkouší vyrovnat se vzpomínkami svého předchůdce. Deník postavy
Zamčeno

Zpět na „[AW] {PbP} Nesmrtelní“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti