[AW-EPOCHA] 18. století - Barokní fantasy

O čem to celé je?
Ač se bude hrát ApocalypseWorld, Nesmrtelní nejsou postapo. Nesmrtelní jsou obyčejní lidé či neobyčejné bytosti, které se kdysi dávno setkaly s Vírem a od té doby jsou s ním svázání. Získali nesmrtelnost - někteří to považují za dar, jiní za prokletí - a my budeme sledovat a odehrávat jejich osudy napříč stoletími.

Moderátoři: MC-AW-Nesmrtelní, MarkyParky

Zamčeno
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW-EPOCHA] 18. století - Barokní fantasy

Příspěvek od Dalibor »

Zkusím se dostat z pout. Ale jsou důkladné. Proklatí vojáci. Rozhlédnu se kolem. Taková spoušť. Prší a mě je v roztrhané košili příšerná zima. To ale teď není můj hlavní problém. Pod sebou cítím zdroj, kolem mě jsou mrtvoly. Kousek dál dohořívá oheň a před sebou vidím zářící oči.

Skočit do jámy je horší nebo lepší nápad než tady zůstat stát?

"Co se tady proboha stalo?"
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Marcus Flavius
Příspěvky: 294
Registrován: 11. 6. 2016, 10:02

Re: [AW-EPOCHA] 18. století - Barokní fantasy

Příspěvek od Marcus Flavius »

"Dalibore, co se ti stalo? Kde se tu bereš? Můžeš se hýbat?"
Chytil bych Dalibora za ramena a postavil na nohy, ale dokud nevím, co se s ním stalo, tak s ním raději nebudu hýbat. Alespoň něco jsem se od něj za ta staletí naučil. Pouze ho zakryju pláštěm.
Římský centurion, vyslaný do střední Evropy zastavit kult, který se snaží ovládnout Řím. Zrazen, zabit, znovuzrozen.

Osobní deník
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW-EPOCHA] 18. století - Barokní fantasy

Příspěvek od Dalibor »

"Marcu, dobře, že jsi tady. Je to trochu složitější vysvětlovat. Přivolaly mě sem upírky - jejich utrpení. A taky trochu ty s Květoslavou, ale to je na ještě delší povídání. Mohl bys mi prosím s něčím pomoct? Díky."

Ještě jednou se zkusím dostat z pout. Nejde to. Pak nechám Marka, ať přišlápne řetěz a roztrhne jej. Praskne jako nic; ten chlap má neuvěřitelnou sílu. Roztrhám kompletně svou košili a obvážu si jí ránu od Vukmara. Vojáci se s ničím takovým neobtěžovali.

"Marcu, děkuji za tvůj plášť, takhle skoro bez oblečení je to tady dost mrazivé. A jak vidím upírky, čeká mě spousta práce. Můžu tě poprosit ještě o něco? Potřeboval bych, abys je natahal za mnou. Zkusím pro ně udělat ještě něco. Léčit je nedokážu, na to jsou jejich těla příliš zničená. A krev jim dávat nebudu. Pokusím se očistit jejich duši a udělat pro ně tuto poslední službu. To za mě nikdo neudělá, i když ty bys možná mohl pomoct. Tohle je ta část mého údělu, které se bojím ze všeho nejvíc."

Přikročím k první z nich, pokleknu k ní. Vypadá zvláštně, některé části jejího těla patří krásné ženě, některé mají upíří podobu. Upírek je spousta. Některé jsou z části spálené, ale přesto živé, ohněm, který byl uhašen deštěm, jiné osvětluje Golemův zrak v křovinách. Tohle bude dlouhá noc a smutná práce.

"Jménem Víru, trojjediného Boha, pastýře mrtvých duší Velesa a z moci Zdroje odnímám hřích a poskvrnu z tvé duše. Budu tvůj průvodce na tvé poslední cestě. Tvá duše může odejít, je svobodná od okovů upírství." Pak ji bodnu do srdce.

Augury, Dalibor:2D6+ → 5(2 +3 + 0)#weird
izoluji z Víru jejich upírství a nechávám je zemřít v pokoji, a sahám hluboko, abych dosáhl až k samé podstatě jejich duší
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Marcus Flavius
Příspěvky: 294
Registrován: 11. 6. 2016, 10:02

Re: [AW-EPOCHA] 18. století - Barokní fantasy

Příspěvek od Marcus Flavius »

Stojím nad Daliborem jako na stráži. Za mnou ční mohutné tělo Golema. Jeho ohnivé očí pročesávají mýtinu. Déšť bubnuje na můj pancíř. Rytmicky, jako by odklepával každé Daliborovo slovo. Zavírám oči a v ruce svírám Daliborovu figurku.

"Bůh buď milostiv k jejich duším..."

HELP OR INTERFERE MarcusFlavius:2D6+3 → 10(6 +1 + 3)
+2 pro Dalibora
Římský centurion, vyslaný do střední Evropy zastavit kult, který se snaží ovládnout Řím. Zrazen, zabit, znovuzrozen.

Osobní deník
Uživatelský avatar
Grgur
Příspěvky: 664
Registrován: 10. 6. 2016, 21:56

Re: [AW-EPOCHA] 18. století - Barokní fantasy

Příspěvek od Grgur »

Květoslava mi pomůže do svahu, i tak mi to ale trvá. Je to pořádný kopec a já jsem dost zřízený. Na vrchol se dohrabu, až když je očistný rituál skoro u konce. Uctivě počkám, něž Dalibor s Marcusem dodělají svou práci.

Potom je pochválím: "Udělali jste pro ta nebohá stvoření všechno, co bylo v našich silách. Můžete jít, dál už je to hrobníkova práce."
Manipulate: Grgur:2D6+ → 7(4 +3 + 0)
- nabízím cuřík, když odejete a necháte mne tu na vrcholku o samotě.
Potřebujete útočiště a nemáte na zaplacení nic než své tělo? Chcete se stát hrobníkem? Potřebujete si najmout nemrtvé? Grgur, nemrtvý šerif s Mrtvopolí, k službám.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW-EPOCHA] 18. století - Barokní fantasy

Příspěvek od Dalibor »

Posadím se k jednomu ze stromů a chvíli odpočívám.
"Marku, děkuji za pomoc. Bez tebe bych to nezvládl, už té bolesti bylo moc i na mě, a to jsem zvyklý na ledasco. Nejdřív pacienti, které mučili v blázinci, pak Vukmar a teď tohle. Tam mě zachránila Vera, tady ty. Jsem vaším dlužníkem."

Musím si chvíli odpočinout, bylo toho opravdu moc. Nejdřív šílenství, které mě postihlo v blázinci, a po něm smrt upírek, jejich bolest a smutek z jejich odchodu. S každou jsem musel ujít kus cesty, zaručovat se za ni a uklidňovat ji. Nedivím se jim. Ty, kdo na ni nejsou zvyklí, smrt většinou překvapí. A ta touha po Veře, která původně přivedla mé myšlenky k upírkám, jejichž krásná těla mi znovu a znovu připomínaly Veru! Kde je jí konec? Markus možná celou dobu čekal jako maják, ke kterému jsem se z každé cesty smrtí vracel, ale nemusí vědět všechno; má svých starostí dost.

Jenom tak sedím, dokud se nepřiloudá Grgur s Květoslavou. Markus vyrazí za Květou, já za Grgurem.

"Grgure, zadrž. U kamene jsem moc dobře viděl, že tohle není jenom tak. Viděl jsem ti na očích, že se chystáš něco udělat. Něco, o čem si myslíš, že bychom ti nikdy neschválili. Podle mě tady, u odkrytého Zdroje, nejsi náhodou a o něco se snažíš. A víš co? Já ti budu věřit, ať se chystáš udělat cokoli. Vždy jsem pro tebe měl slabost. Ze všech Nesmrtelných zrovna pro tebe, kdo by to byl tušil? Nebyl jsi u Obřadu a nemůžeš mít vůbec žádné tušení, co je Zdroj vlastně zač. Na Obřadu se mi zdálo, že by mi nikdo nedokázal poradit, co mám vlastně dělat. Snad Vera, ale ta mlčela. Proč by tvůj nápad měl být horší? Udělej, co musíš, a já ti pomůžu. Nejdřív mi ale popravdě pověz, co se přesně chystáš udělat? Proč jsi tak zřízený - co jsi provedl tentokrát? A nezapomeň, tady jsi u Zdroje, tak nesmíš lhát. Já bych to poznal. Musel bys pak škrábat brambory."

Pálím dva holdy ještě od Kamene. Hod byl 12. Co se Grgur chystá udělat? Mluví pravdu?
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Vukmar
Příspěvky: 255
Registrován: 25. 7. 2016, 20:04

Re: [AW-EPOCHA] 18. století - Barokní fantasy

Příspěvek od Vukmar »

... na univerzitě ...

Ležím, zírám do stropu a přemítám o Vere. Vypadal, že se jí dá věřit, ale stejně jako ostatní mě jenom využila. To ji nezapomenu. Již nikdy a naplním její budoucnost bolestí jakou ještě nezažila. Zas a znovu. Tolikrát kolik jenom budu moci. A začnu s Daliborem na kterém jí záleží. Teď ho již nedostanu. unikl kdo ví kam a budu si muset počkat na další noc, ale vík kam se vrací.

Vytrhnu hadičkua trochu vrávoravě přejdu přes pokoj a otevřu dveře. Nezdálo se mi to. Je tam.

"Ty," ukáži na Tibora. "Vím, že se svojí hudbou dokážeš divi. Zažil jsem to. Běž a znič Daliborův příbytek," nakáži a blázní kolem jenom zamručí. "Běž než ti zlámou ruce a utrhají prsty."

Go aggro: Vukmar:2D6+3 → 8(1 +4 + 3)
Zabiják a žhář.
Uživatelský avatar
Tibor
Příspěvky: 440
Registrován: 27. 7. 2016, 15:17

Re: [AW-EPOCHA] 18. století - Barokní fantasy

Příspěvek od Tibor »

Leknu se. Rozhlédnu se. Skončí rychle do nejbližších dveří uvnitř Gabryasovy rozlehlé pracovny. Je plná soukolí, jemných mechanismů a je tam velký hodinářský ponk. Přisunu ho před dveře tak, aby nešly otevřít. Pak vezmu několik šroubováků a zarazím je do spár dřevěné podlahy, čímž zajistím, že se stůl vzpříčí, pokud ho někdo zkusí odsunout. Nakonec vezmu kožený řemen že zdi a přetáhnu ho přes kliku a skobu na zdi.

Tohle snad ani Vukmar nepřekoá, ne když je s ním vedle Gabryas.
Pěvec, se stal opravdovým hrdinou.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Grgur
Příspěvky: 664
Registrován: 10. 6. 2016, 21:56

Re: [AW-EPOCHA] 18. století - Barokní fantasy

Příspěvek od Grgur »

... na Davelském vrchu..

Řekl jsem to už Marcovi, ví to Česlav, horší už to být nemůže. Vyhýbat se odpovědím je jedna věc, ale když se přímo zeptá, lhát Daliborovi nebudu.

"Hledám cestu, jak zkrotit Vlky," odpovím mu. "První pokus se zcela nezdařil, a proto jsem tak pobitý. Cítím že Vír slábne, takže pro dnešek už je Vera v bezpečí, ale slibují ti, že příště, až Vír zesílí, budu ji před Vlčí smečkou chránit po tvém boku, pokud mě teď necháš udělat to, kvůli čemu jsem přišel."

Podívám se nervózně k jámě. Vír opravdu slábne a musím vše udělat rychle, než zeslábne zcela. "Neuspěch přisuzuji poněkud zbrklému dávkování prvním exemplářům a velkému množství vstřebané Vlčí krve v poměru k nemrtvé hmotě," vysvětlují a vím že Daliborův doktorský mozek si to přebere správně.

"Bohužel mi smečka utekla i s veškerou krví. Proto jsem dnes tu. Potřebuji si nabrat trochu čerstvé krve. Hodlám totiž vypěstovat Psí smečku. Po kapkách. Kontrolovaně. vycvičit jí. Poslušnou na povel a přitom dost silnou na to, aby porazila Vlky."

Podívám se Daliborovi a vlastně i Marcovi, který stojí opodál, do očí. "Pomůžete mi stvořit tucet či dva nemrtvých Vlkodavů?"
Potřebujete útočiště a nemáte na zaplacení nic než své tělo? Chcete se stát hrobníkem? Potřebujete si najmout nemrtvé? Grgur, nemrtvý šerif s Mrtvopolí, k službám.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Marcus Flavius
Příspěvky: 294
Registrován: 11. 6. 2016, 10:02

Re: [AW-EPOCHA] 18. století - Barokní fantasy

Příspěvek od Marcus Flavius »

... na Dawelském vršku...
Neměl jsem v plánu odejít odtud, dokud se nedozvím, co se stalo Grgurovi. Jeho tajemství jsem neprozradil, jak mě žádal, ale teď, když se mu smečka vymkla z ruky, neodejdu ve chvíli, kdy si chce vytvořit novou.

"Grgure, už když jsi mi říkal o Psech poprvé, ujišťoval si mě, že je máš pod kontrolou. Podruhé se o tom ujistím už sám. Nikam neodejdu, dokud neuvidím, že máš smečku pod kontrolou."

Grgurův plán se až nápadně podobá Česlavově myšlence o odčerpání Vlčí krve ze Zdroje. Golem mi radil něco podobného. Pokud dokáže Grgur odčerpat část Vlčí krve, nemohl by odčerpat všechnu?

"Dalibore, Golem ke mě promluvil a řekl mi o Vlčí krvi a Moci zdroje. Jsou propletené. Ale je tu možnost, že bychom je dokázali očistit, oddělit od sebe. Grgur dokáže odčerpávat a kontrolovat část Vlčí krve. Dokázal by s tvojí pomocí oddělit Krev od Zdroje úplně?"
Římský centurion, vyslaný do střední Evropy zastavit kult, který se snaží ovládnout Řím. Zrazen, zabit, znovuzrozen.

Osobní deník
Uživatelský avatar
Grgur
Příspěvky: 664
Registrován: 10. 6. 2016, 21:56

Re: [AW-EPOCHA] 18. století - Barokní fantasy

Příspěvek od Grgur »

"Marcu, ale já nebudu smečku vyrábět teď a tady. Neudělám podruhé stejnou chybu s nekontrolovatelným dávkováním a ani nemám po ruce vhodné mrtvoly," vysvětluji horlivému římanovi.

"Dnes si chci jen odebrat trochu Vlčí esence z tamté jámy," ukazuji směrem k díře, co vyhloubila upírky. "Ale pokud mě opravdu chceš hlídat a pomoct mi ukáznit příliš vzteklé exempláře, rád přijmu tvou pomoc. Klidně ať je sklenka krve, kterou tu dnes nebereme," a vytáhnu půllitr, který jsem ztopil u Kamene, když jsem mátl Jasnu, "uložena u tebe a máš ji pod kontrolou. Vlkodavy stejně budeme vyrábět a cvičit dlouhá desetiletí, než Vír zesílí. Můžeš jí vždy přinést jen na experimenty a být jejich svědkem," navrhuji, abych Marca uklidnil.
Potřebujete útočiště a nemáte na zaplacení nic než své tělo? Chcete se stát hrobníkem? Potřebujete si najmout nemrtvé? Grgur, nemrtvý šerif s Mrtvopolí, k službám.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW-EPOCHA] 18. století - Barokní fantasy

Příspěvek od Dalibor »

"A co sis myslel, že se stane, Grgure! Zkoušet trefit koncentraci čehokoli napoprvé bez vytvoření přesné ředící řady je bláznovství."

Nahlédnu přes okraj jámy. Je už docela hluboká. Čekal bych, že tam budou podobní hadi, jaké znám z Veřiny jeskyně, ale žádné nevidím. Ale zase není divu. Když jsem je zkoušel hledat sám, nikdy jsem je nenašel, to dokázala jedině Vera. Ale vypozoroval jsem jednu zákonitost - pokud člověk kope pomalu, nikdy je nenajde, protože se přesunou jenom kousek od místa, kde je zkouší hledat. Ale upírky zřejmě věděly, kde kopat a vlčí žíly budou poblíž. Naštěstí mám tréning z pouštění žilou v šachtách pod jeskyní, a vím, jak udělat přesný řez, odebrat určité množství tekutiny a pak žílu zpátky uzavřít.

"Marcu, pomoz mi prosím dolů. Najdu zdroj vlčí esence, udělám chirurgicky přesný řez, odeberu malé množství a pak uzavřu žílu," říkám, zatímco šokovaně sleduji svůj půllitr. "Pak mě hned vytáhněte. O nějakém odčerpávání nemůže být ani řeč. Obhlédnu tam dole situaci, zjistím, co se bude dát dělat, a pak vymyslíme plán. Teď už je pozdě cokoli podniknout a navíc nevíme, jak tak velké množství esence zničit, kdo ví, kolik tam toho je. Dnes to tady provizorně zajistíme, Golem by to mohl zahrabat, a až se znovu začne vracet Vír, můžeme tady mít čerstvě a správně vykopanou šachtu. Nechte mě tam dole samotného, nemluvte, a dokud vám neřeknu, ničím nesviťte. Tak se vlčí žíly hledají líp."

Dole v jámě je dokonalá tma, tak začnu prsty ohmatávat půdu a kameny, několikrát zarazím kudlu pod nějaký kámen, ten vypáčím a pak pod ním neúspěšně hledám cokoli zajímavého. Už si začínám zoufat, pak se ale v písčité části zarazím na cosi kovového. Rychle odhrabu okolní hlínu a je tam! Malá žíla, na pohmat a podle tloušťky odpovídá těm, kterým jsem v Jeskyni říkal kapiláry. Je ale stejná?

"Rychle, světlo! Něco jsem našel, začnu odebírat esenci!"
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 18. století - Barokní fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Dalibore, taková nebezpečná věc, DSUF prosím.
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW-EPOCHA] 18. století - Barokní fantasy

Příspěvek od Dalibor »

Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 18. století - Barokní fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Podaří se ti nabrat a nestaneš se Vlkem. Vyber si:
+buď načuchneš smradem Vlka a v příští epoše se ti může stát, že tě někdo jako Vlka ucítí nebo tě jako Vlka uvidí ve vizi
+ anebo po zákroku zůstane z vlásečnice odkapávat Vlčí krev do volné přírody. Jen po kapičkách, ale přece. A nevšimnete si toho.
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Zamčeno

Zpět na „[AW] {PbP} Nesmrtelní“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů