[AW-EPOCHA] 16. století - Rudolfínská fantasy

O čem to celé je?
Ač se bude hrát ApocalypseWorld, Nesmrtelní nejsou postapo. Nesmrtelní jsou obyčejní lidé či neobyčejné bytosti, které se kdysi dávno setkaly s Vírem a od té doby jsou s ním svázání. Získali nesmrtelnost - někteří to považují za dar, jiní za prokletí - a my budeme sledovat a odehrávat jejich osudy napříč stoletími.

Moderátoři: MC-AW-Nesmrtelní, MarkyParky

Zamčeno
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 16. století - Rudolfínská fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

... nad pražskou kotlinou ...

.... odbíjí zvony půlnoc.

Standardní léčebné serepetičky. Všem co ještě půlnoc neměli.
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Grgur
Příspěvky: 664
Registrován: 10. 6. 2016, 21:56

Re: [AW-EPOCHA] 16. století - Rudolfínská fantasy

Příspěvek od Grgur »

Když Dalibor skončí s mou očistou, vstanu a vyrazím opět do sněhu. Pak se ale ve dveřích otočím a zeptám se:

"Když už jsme spolu dnes strávili tolik času na cestách, a venku tak hnusně chumelí, přijde mi blbé nechat tě trmácet se po polích...


... nechceš někam hodit? Či něco odvézt?"
Potřebujete útočiště a nemáte na zaplacení nic než své tělo? Chcete se stát hrobníkem? Potřebujete si najmout nemrtvé? Grgur, nemrtvý šerif s Mrtvopolí, k službám.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Marcus Flavius
Příspěvky: 294
Registrován: 11. 6. 2016, 10:02

Re: [AW-EPOCHA] 16. století - Rudolfínská fantasy

Příspěvek od Marcus Flavius »

...v Bohemicích...
Golem se začíná rozehřívat, v očích mu zlověstně žhne. Květoslava tasí meč.
Já jsem už ale s Jákoby bojoval. No, bojoval, to není nejpřesnější výraz.
Rozdám pár ran pěstí a zatímco ze sebe Golem setřásá Jákoby, postavím se mezi něj a jejich zbytek.

DEFEND SOMETHING YOU HOLD MarcusFlavius:2D6+3 → 11(3 +5 + 3)
You suffer little harm (-1harm).
You hold it decisively against your enemy’s advance.
You impress, dismay, or frighten your enemy.


Stojíme nyní tři proti asi tuctu. Doufám, že si naši poslední potyčku Jákobové pamatují.

Nevěřícně zakroutím hlavou.
"Opravdu chcete přerušit naši spolupráci? Opravdu se chcete rozejít takto? Věřím, že až čas pokročí, opět najdeme společnou řeč. Jsme si vzájemně prospěšní. Viděl jsem vznik i úpadek mnoha učení a věřte mi, žádné netrvalo věčně. Budu vás očekávat."
Římský centurion, vyslaný do střední Evropy zastavit kult, který se snaží ovládnout Řím. Zrazen, zabit, znovuzrozen.

Osobní deník
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 16. století - Rudolfínská fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »


Marcus>Jákobové: 1-HARM(pěsti) +1HARM(bloodcrazed) -1HARM(chrání je Bůh) => 1-HARM
Květoslava>Jákobové: 3-HARM(meč) -1HARM(jednotlivec>SMALL) -1HARM(chrání je Bůh) => 1-HARM
Golem>Jákobové: 3-HARM(hliněné pěsti) -1HARM(chrání je Bůh) => 2-HARM

Jákobové>Marcus: 1-HARM(pěsti) -1HARM(choice) -2HARM(zbroj) => -2-HARM
Jákobové>Golem: 1-HARM(pěsti) -1HARM(choice) -2HARM(zbroj) => -2-HARM


Jakobové se vrhli kupředu a přestože ty i Květoslava jste jich pár slušně nakopli či přetáhli tak, aby zůstali naživu, ale dostali na pamětnout, Golem prvního prostě přetrhl a druhého vzal, odhodil na nedaleký strom a přerazil o něj.

Pak se zbytek dal na úprk k městu. Vzali i kárku se starým Jákobem a ten, jak mizíte pod kopcem, volá: "Jen počkejte, on Vám to Bůh spočítá!"
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW-EPOCHA] 16. století - Rudolfínská fantasy

Příspěvek od Dalibor »

... kdesi v Praze...
"Rád se přidám, Grgure. Prostě jeď. Někam. Potřebuji přemýšlet."

>>A tak se stalo, že noční Prahou se projížděla prapodivná dvojice na bojovém stroji poháněném kostlivci, naložená mrtvolami. Vedle ghůla seděl doktor, který si z toho pranic nedělal a místo toho přemýšlel nad kusem zbraně, kterou má někde v krvi. Povídali si nejdřív o počasí, hlavně o tom zkurveném sněhu. Pak o ženských. To jim vydrželo dlouho. Pak chvilku o životě, ale to za moc nestálo, tak toho brzy nechali. Nakonec se řeč stočila Vlkům.<<

V tom jsem na kozlíku skoro nadskočil. "Grgure! Ta spalovaná věc v tyglíku byl Vlk! Proč mi to hned nedošlo! Rychle, zastav, zastav!"

Seskočím z vozu a začnu vyšetřovat mrtvolu. Ano, není pochyb. Ale něco tady nesedí. Většina jeho Vlčího těla byla upravena, někde jsou vidět téměř neznatelné linie srůstu. Fiona! To jsem si mohl myslet. Fascinovaně ukazuji Grgurovi proces, jakým byl vlk pravděpodobně rozložen a jeho části nahrazeny novými, lidskými. Způsobem, o kterém se mi ani nesnilo, že by vůbec byl možný. Pak vyhrabu ze své brašny prototyp svého vynálezu. Tlustá jehla - raději bych tenčí - skleněný válec a těsnění. Modifikovaný Mawsiliho nástroj. Vbodnu ho mrtvole rovnou do srdce a naberu tolik tekutiny, kolik jenom jde, a vypustím ji do skleněného flakónku.

"Grgure, Grgure! TO JE PŘESNĚ TO, CO POTŘEBUJI!" Křičím jako na lesy. Obejmu ho, pak se rozeběhnu, a zmizím někde ve tmě. Z dálky se ještě ozve: "A nesežer ho!"
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Grgur
Příspěvky: 664
Registrován: 10. 6. 2016, 21:56

Re: [AW-EPOCHA] 16. století - Rudolfínská fantasy

Příspěvek od Grgur »

Vysadím doktora a otočím to domů, do Bohemic. Nu dobrá, počkám než ji rozporcuje a prostuduje, mezitím se pořádně uleží a pak si z té mrtvoly udělám dezert.

Když najdu kousek od Bohemic těla dvou mrtvých Jákobů, vlastně se ani nepodivuji. Asi tudy šel nějaký Nesmrtelný. Nic neobvyklého.

Grgur v této epoše děkuje za pozornost, a končí.
Potřebujete útočiště a nemáte na zaplacení nic než své tělo? Chcete se stát hrobníkem? Potřebujete si najmout nemrtvé? Grgur, nemrtvý šerif s Mrtvopolí, k službám.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW-EPOCHA] 16. století - Rudolfínská fantasy

Příspěvek od Dalibor »

... v zasněžených polích...
Klopýtám závějemi a tisknu v ruce lahvičku se zatavenou rudou tekutinou, několik dalších mám pečlivě uschovaných ve sklepení kostela a přemýšlím, jak postup zreplikovat. Vlčí krev byla schopná za vhodných podmínek dorůstat, uvidíme, co udělá toto. Dělal jsem, co jsem mohl a svým způsobem jsem byl i úspěšný. Ale vstupní materiál nebyl tak kvalitní, jak jsem doufal a nedošlo ke kompletní reverzi. Přesto jsem nadmíru spokojený. Nedoufal jsem ani v takový výsledek!

Je hluboká noc, ale zdá se mi, že hvězdy začínají blednout. Jsem ale příliš unavený, než abych to blíže analyzoval.

Zabuším na dveře. Buším tak dlouho, dokud nevyleze mladý muž. "Ty jsi Toník, že ano? Je tady někde Vera?... To jsem si myslel... Neboj, určitě je v pořádku, ta se o sebe umí postarat. Musím s ní nutně mluvit, nevadí, když tady na ni počkám?"

Sednu si. Pak si lehnu. "Na ten kousanec od ovce se ti podívám zítra," stihnu ještě říct a zout si jednu botu, načež usnu a lahvičku s rudou tekutinou ve spánku svírám jako největší poklad.

A tím se Dalibor pro tuto epochu loučí.
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Jasna
Příspěvky: 409
Registrován: 12. 6. 2016, 22:24

Re: [AW-EPOCHA] 16. století - Rudolfínská fantasy

Příspěvek od Jasna »

... u Kobylis ...

"Tak soudit mě se ti zachtělo," odseknu. "Já prý působím zlo. Také tu určitě pobíhám ve zbroji a měním lidi v ledové sochy, co?" začínám být pořádně naštvaná. "Běž raději na zámek zahřívat Česlavovu postel. To umíš dobře. Své jste si řekli, já to slyšela a teď mě nechte být. Dnes jste toho pokazili až až."
Reinkarnující se čarodějka a zmije jedovatá.
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 16. století - Rudolfínská fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Vlaštovka je klidná a jen se dívá.

Česlave, buďto budeš muset přimět Jasnu mechanikou (MANIPULATE nebo GO AGGRO), anebo se odpovědi holt nedočkáš.
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Česlav
Příspěvky: 865
Registrován: 23. 6. 2016, 14:13

Re: [AW-EPOCHA] 16. století - Rudolfínská fantasy

Příspěvek od Česlav »

"Dobře.", kývnu, "Ať je tedy po tvém."

Seskočím z Vlaštovčina koně a půjčím si koně jednoho z vojáků.

"Drahá, jedu zpátky na zámek. Dělej si s ní, co chceš. Mí muži jsou ti plně k dispozici, pokud je chceš. Mě Jasna nestojí za pozornost a budu rád, když ten její zpupný ksicht pár staletí neuvidím."

Otočím koně a pomalu odjíždím. Pokud se ke mě Vlaštovka přidá, počkám na ní a můžeme jet společně. Pokud má Vlaštovka s Jasnou nějaké plány, hodlám si nad tím umýt ruce. Kdyby byla Jasna slušná, nedovolil bych jí zkřivit vlásek, ale teď jsem s ní ztratil trpělivost.

A tím končí 16. století i pro Česlava.
Znovuzrozený Krkavec Víru.
Deník postavy
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 16. století - Rudolfínská fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Jasno, když Česlav odjede do zimy, ještě chvíli se na tebe Vlaštovka dívá.

Pak zavelí: "Konráde, vem jí do sedla, do nového roku bude hostem na zámku."

Muži vyrazí. Chtějí se tě prostě jen zmocnit.



Co uděláš?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Potomek
Příspěvky: 748
Registrován: 21. 6. 2016, 22:17

Re: [AW-EPOCHA] 16. století - Rudolfínská fantasy

Příspěvek od Potomek »

"Jasna nikam nepůjde. Pokud by se měla soudit ona, museli bychom soudit i ostatní Nesmrtelné a možná bychom byli pak bezpečně zavření všichni a neměl by se o nás ani kdo starat." usměju se při té představě vězení, v něm 14 zamřížovaných cel a jinak zcela mrtvo, veškerá ostraha je dávno pod drnem. Pak se podívám do Vlaštovčina chladného obličeje, jí to asi vůbec nepřipadá úsměvné.

Stoupnu si před Jasnu.

"Jestli chcete ji, musíte si vzít i mě."

"A vůbec. Slíbila jsi jí do vězení děvče, na které může přesednout, tak mě za něj můžete třeba považovat."

Manipulate: 2d6+1 = 8
Naposledy upravil(a) Potomek dne 9. 8. 2016, 19:47, celkem upraveno 1 x.
Nová, zdokonalená verze Potomka, která se zkouší vyrovnat se vzpomínkami svého předchůdce. Deník postavy
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 16. století - Rudolfínská fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

"Klidně můžeš s námi, stejně možná budeš soudit," odpoví ti, Potomku, Vlaštovka.

Co udělá Jasna?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Potomek
Příspěvky: 748
Registrován: 21. 6. 2016, 22:17

Re: [AW-EPOCHA] 16. století - Rudolfínská fantasy

Příspěvek od Potomek »

Původně jsem myslela, že na vstup do Víru budu potřebovat klid a přípravu a zkusím to až později na zámku. Když jsem se ale dotkla Jasny, pocítila jsem Vír téměř hmatatelně všude kolem sebe, měla jsem pocit, že na mě leží jak těžká duchna. Zavřela jsem oči, abych zapomněla na okolí a zaměřila se na ten zvuk. Tlukot srdce, trochu vrzavý, trochu šumivý, trochu jak tupé rány.

The mother’s heartbeat2d6+3 = 14
objevím se někde jinde
i s Jasnou
Naposledy upravil(a) Potomek dne 9. 8. 2016, 20:04, celkem upraveno 1 x.
Nová, zdokonalená verze Potomka, která se zkouší vyrovnat se vzpomínkami svého předchůdce. Deník postavy
Uživatelský avatar
Fiona
Příspěvky: 480
Registrován: 24. 7. 2016, 18:24

Re: [AW-EPOCHA] 16. století - Rudolfínská fantasy

Příspěvek od Fiona »

*Fiona se nijak netváří. Odnese Vlka do vesnice, počká, až dostatečně shoří, a odejde.*

Tím Fiona v tomto století končí.
Zamčeno

Zpět na „[AW] {PbP} Nesmrtelní“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů