[AW-EPOCHA] 16. století - Rudolfínská fantasy

O čem to celé je?
Ač se bude hrát ApocalypseWorld, Nesmrtelní nejsou postapo. Nesmrtelní jsou obyčejní lidé či neobyčejné bytosti, které se kdysi dávno setkaly s Vírem a od té doby jsou s ním svázání. Získali nesmrtelnost - někteří to považují za dar, jiní za prokletí - a my budeme sledovat a odehrávat jejich osudy napříč stoletími.

Moderátoři: MC-AW-Nesmrtelní, MarkyParky

Zamčeno
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 16. století - Rudolfínská fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Marcu, Jákobové donesou plán k nahlédnutí mistru Jákobovi. Chvíli se radí a pak se na tebe otočí.

"Marcu Flavie, když jsme s tebou před mnoha a mnoha lety začali spolupracovat, mysleli jsme si, že díky naší společné historii spočívá tvá role v pomoci naleznout naši historii, náš prapůvod. Že nám to objasní, proč my Jákob jsme Bohem předurčeni k tomu, abychom ovládli sílu ležící pod tímto krajem."

Hovoří až obřadně, jako by ti chtěli polichotit a předejít si tě, zárověn jako by měli trochu obavy, aby tě nerozhněvali.

"Ale objev tohoto tvora, který zjevně má mnoho informací o síle pod horami, toto je náznak zatím největšího pokroku, který jsme na naší cestě za ovládnutím síly pod krajem udělali," pronese a mluví, jako bys byl jeden z nich.

"Víme, že nemáš o přímé členství v našem společenství zájem, ale o to obdivuhodnější je, že nám i tak neustále přinášíš takovéto dary. Jako by to bylo znamení od Boha."

Pak trochu zvážní.

"Když jsme tě viděli přicházet s golemem, byli jsme trochu neklidní. Jen Bůh je tím, kdo smí tvořit život k obrazu svému a existence takovéto bytosti je sama o sobě hříchem. A golem už svými činy dříve v Židovském městě i dnes ve Františkánském špitále prokázal, že nebyl stvořen pro tento svět. Možná proto ale Bůh svedl naše cesty. Aby svět od tohoto hříchu očistil, ochránil nevinné a nám poskytl vědění, po kterém tolik prahneme, to všechno v jednom jediném aktu."

Začíná mluvit tak, jak ho znáš že mluvívá, když oblbuje lidi.

"Vezmeme tohoto tvora a přísaháme ti, že jej budeme zkoumat všemi možnými a nemožnými prostředky. Navštívíme Zlatou uličku a požádáme o pomoc ty nejlepší z nejlepších alchymistů, aby nám, s Boží pomocí, pomohli vyzískat z této nešťastné duše všechno potřebné vědění. Pošleme nótu papeži, ať nechá poslat nejlepší ze svých inkvizitorů, aby přišli vypátrat, jak by tato nebohá umělá duše mohla být očištěna. A postaráme se, aby vědění nebylo zapomenuto, zatímco tento nešťastník dojde svého klidu."

Všichni Jákobové se ti najednou podívají upředně do očí.

"Děkujeme ti, Marcu Flavie, pomohl jsi nám udělat další krok k objevení smyslu naší existence. Zároveň teď pomůžeš i ochránit nevinné před další škodou způsobenou tímto tvorem, pomůžeš tomuto trpícímu ukončit trápení. Poruč mu nyní, ať ti vydá svůj kamen života a předej nám jej."

A méně teatrálním hlasem pak dodá: "Pak seženeme Grgura, bydlí tu někde kolem, ne? Ať nám tu hromadu hlíny hrobník pomůže dovézt do města."

Co uděláš?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Potomek
Příspěvky: 748
Registrován: 21. 6. 2016, 22:17

Re: [AW-EPOCHA] 16. století - Rudolfínská fantasy

Příspěvek od Potomek »

Ta drzost, ta arogance. Prý je jediný kdo má moc a vliv koncil svolat. Pche, to by mohl udělat klidně Janek, obejít všechny a zamluvit na večer jednu hospodu, každopádně to není špatný nápad.

"Souhlasím s tím, abychom se pravidelně scházeli, první schůzka na Nový rok zní jako výborný nápad. Nesouhlasím ale s tím, aby to bylo u Česlava, mělo by to být na neutrálním území. A při svolávání dalšího koncilu, pokud se tento zvyk ujme, bude doufám použito písemné pozvánky a ne nahánění ozbrojenci po lese."

na chvilku se zamyslím a pak dodám:

"A každý kdo by chtěl na koncilu řešit věci násilím, tak schůzi opustí. Žádné mstění, žádné nekonečné rozpitvávání osobních křivd."
Nová, zdokonalená verze Potomka, která se zkouší vyrovnat se vzpomínkami svého předchůdce. Deník postavy
Uživatelský avatar
Česlav
Příspěvky: 865
Registrován: 23. 6. 2016, 14:13

Re: [AW-EPOCHA] 16. století - Rudolfínská fantasy

Příspěvek od Česlav »

Pokrčím rameny.

"Tak to bylo myšleno, Vero, na koncil násilí nepatří. A právě proto chci, aby první koncil proběhl tam, kde dokážu klid a pořádek zajistit. Dávám všanc svou reputaci mezi Nesmrtelnými a pokud bude koncil katastrofa, padne to na mou hlavu. Pokud máš na mysli nějaké konkrétní místo, mluv, ale nemůžu zaručit, že tam bude bezpečno. Raději bych o místě prvního koncilu nedebatoval - každý může mít jiný názor. Koneckonců, pokud budou nějaké další sněmy, mohou být kdekoliv jinde. Tenhle je ale první a je pod mým patronátem."

Příliš se mi nechce o místě sáhodlouze debatovat - každý může mít svůj návrh. Pokud ale přijdeš s něčím, co bude dávat opravdu dobrý smysl, můžu názor změnit.
Znovuzrozený Krkavec Víru.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Fiona
Příspěvky: 480
Registrován: 24. 7. 2016, 18:24

Re: [AW-EPOCHA] 16. století - Rudolfínská fantasy

Příspěvek od Fiona »

... cestou do Kobylis...
"Přemlouvala jsem tě. Neumím mluvit tvým jazykem. Víš to. Ty nejdřív střílíš. Pak se ptáš."

*Fiona zbytek cesty mlčí. Vypadá uraženě.*
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 16. století - Rudolfínská fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

"Může to být u mě, v Útočišti," pronese Zlatuše.

Pak se zamyslí.

"Ale tam by to bylo proti Pravidlům, potřebujeme diskutovat minulost."

Znovu se zamyslí.

"Nicméně je to důležité. Mohli bychom udělat výjimku."

Opět pauza.

"Nebo lépe, zavést nové pravidlo. Je možné diskutovat minulost, ale nesmí se u toho použít násilí."

Dívá se kolem, vypadá nešťastná a zmatená. Jako by cítila, že jí právě uniká mezi prsty něco, čemu nerozumí. Že byla předurčena k tomu, aby u ní nacházeli lidé klid, díky Pravidlům. A že právě díky Pravidlům teď je problém, aby u ní Nesmrtelní našli klid.
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Česlav
Příspěvky: 865
Registrován: 23. 6. 2016, 14:13

Re: [AW-EPOCHA] 16. století - Rudolfínská fantasy

Příspěvek od Česlav »

"Pokud Zlatuše uvolní svá pravidla a umožní jednat o minulosti, nemám problém s tím, aby se Koncil konal v Útočišti. Je to pořád na mém území a mohu tedy zajistit bezpečí a klid. Dovnitř však toho dne žádný smrtelník nevstoupí.", nabídnu.

Takový kompromis mi nevadí, pokud to znamená, že na Koncil dorazí více nesmrtelných, včetně takových, kteří mi nedůvěřují.
Znovuzrozený Krkavec Víru.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Marcus Flavius
Příspěvky: 294
Registrován: 11. 6. 2016, 10:02

Re: [AW-EPOCHA] 16. století - Rudolfínská fantasy

Příspěvek od Marcus Flavius »

...v Bohemicích...
"Nejsem si jist, Jákobe, zda jsem se vyjádřil úplně jasně. Dovol, abych ti představil svého PŘÍTELE. Věřím, že i vy se k němu budete jako k mému příteli chovat. Měl jsem tu možnost s ním rozmlouvat a věřím, že má právo na svůj vlastní život. Potřebuje naši pomoc, stejně, jako my potřebujeme jeho.

Sám mi nabídl pomoc s luštěním naší minulosti i tajemství zdejších míst a je ochoten se o své znalosti podělit. Dobrovolně.

Doufám, že nalezne útočiště ve vašem klášteře, stejně, jako jsem ho nalezl já a Květoslava. Můžeme si být vzájemně prospěšní."
Římský centurion, vyslaný do střední Evropy zastavit kult, který se snaží ovládnout Řím. Zrazen, zabit, znovuzrozen.

Osobní deník
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 16. století - Rudolfínská fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Jákobové se začnou křižovat.

"Vidíme, že ti mysl zaslepila touha po moci. Touha stát se roven Bohu. Náš řád v minulosti také podlehl tomuto pokušení a varujeme tě, Bůh to zří a potrestá."

Dívají se na tebe přísně.

"Tento tvor není tvorem Božím. Je to bytost stvořená rouhačským člověkem a protiví se tak Božímu pořádku. Proto jej Bůh ztrestal tím, že kam vkročí, tam páchá zlo, jako dnes v poledne. Nezahrávej si s boží milostí."

Pak se trochu uklidní a začne vysvětlovat.

"Neboj se, nechceme mu ublížit. Slyšeli jsme, že Rabi Löwi mu vložil do hlavy kámen života - šém. A pokud je tento šém vyjmutý, on nežije a tedy nic necítí, ani bolest ani utrpení. Nemusíš se bát, že bychom jej kvůli zjištění všech těch informací podrobovali právu útrpnému. Ne, prostě mu jen dopřejeme klid, který mu náleží."

Pak zkouší trochu apelovat na tvé city:

"Jestliže říkáš, že je tvůj PŘÍTEL, zcela jistě si uvědomuješ, jak musí být on - který nepochází od Boha - na tomto božím světě nešťastný. Proto se zachovej jako přítel a zbav ho toho utrpení," dořekne hlavní Jákob. "Nevidím žádné cesty, jak by takové bezbožné stvoření mohlo žít v chrámu Páně."

"* Hmpfuff," NE udělá golem. Rudě se mu rozzáří oči a sníh kolem něj začne odtávat a odpařovat se rychleji.

Co uděláš?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Jasna
Příspěvky: 409
Registrován: 12. 6. 2016, 22:24

Re: [AW-EPOCHA] 16. století - Rudolfínská fantasy

Příspěvek od Jasna »

... u Kobylis ...

S otevřenou pusou zírám na Česlava. Ten chlap se mi snad zdá. Nejdřív všechno zničí a pak si chce hrát na našeho zachránce? Desítky let tu shraňujeme vědění a on si jenom tak přijde a čeká, že mu to všechno řekneme? Blázen. Navíc kdo ví, co by s tím vším pak podnikl.

Zavrtím hlavou a jdu za Fionou.
Reinkarnující se čarodějka a zmije jedovatá.
Uživatelský avatar
Česlav
Příspěvky: 865
Registrován: 23. 6. 2016, 14:13

Re: [AW-EPOCHA] 16. století - Rudolfínská fantasy

Příspěvek od Česlav »

Jen lehce pokynu mužům, aby znovu uzavřeli kruh kolem mýtiny. Fiona s VLkem odešla, ano. Následovalo jí deset mých mužů, ano. Pokud chtěla projít Vera nebo Zlatuše, mohly. Ale Jasna nikam nepůjde.

"Už mě unavují spory o ničem a vyčpelé křivdy, které se týkají lidí, co zemřeli před dávnými věky. Mám své důvody, proč jsem dělal, to co jsem dělal. Ale tebe to očividně nezajímá, zřejmě víš sama všechno nejlíp.", zamračím se.

"Nebudu se tě doprošovat a nic ti nedlužím. Odpověz jasně - odmítáš nabídku ke smíru a spolupráci? Mám si to kroucení hlavou vyložit tak, že Koncil odmítáš a účastnit se ho nebudeš?"

Úkosem pohlédnu na Vlaštovku. Zdá se, že její slova se jen potvrzují. Inu, nikdo mi nemůže upřít, že jsem to nezkusil po dobrém a spravedlivě.
Naposledy upravil(a) Česlav dne 9. 8. 2016, 11:52, celkem upraveno 1 x.
Znovuzrozený Krkavec Víru.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Marcus Flavius
Příspěvky: 294
Registrován: 11. 6. 2016, 10:02

Re: [AW-EPOCHA] 16. století - Rudolfínská fantasy

Příspěvek od Marcus Flavius »

...v Bohemicích...
"Oba žijeme dost dlouho, abychom věděli, že ne vše je tak zjevné, jak se na první pohled zdá. Opakovaně z tvých úst slyším, příteli, že jste předurčení Bohem, abyste ovládli sílu tohoto kraje. Nenašli jsme ale za ta léta žádný důkaz, že právě Bůh vás pověřil tímto úkolem. Přesto tomu ale oba věříme.

Viděl jsem za ta staletí tolik podivností, že nerozumím tomu, co je Božím plánem. Viděl jsem časy i místa, kdy lidé ještě o žádném Bohu nevěděli. Kdy lidé věřili prastarým bohům, kdy věřili, že bohy jsou jejich vládcové. Pokud i tehdy existoval Boží plán a my všichni jsme ho naplňovali, kdo jsme, nyní, abychom dokázali určit, co je a co není Jeho záměrem?

Bojoval jsem ve Svaté zemi, Jeho jménem. Bojoval jsem proti těm, kterým jejich víra kázala zničit vše, co se protiví jejich učení. Jsme snad stejní, jako ti, proti kterým jsem tehdy stál s mečem v ruce? Není naše víra osvícená? Nehledáme snad cesty k poznání a porozumění? A k odpuštění?

Ano, tato bytost možná nevznikla rukou pána, ale nevedl pán ruce rabiho? Jak můžeš vědět, co je Jeho plánem, když ani nevíš, jaký plán má s tebou?"

SEDUCE OR MANIPULATE MarcusFlavius:2D6-1 → 6(2 +5 - 1)
Naposledy upravil(a) Marcus Flavius dne 9. 8. 2016, 12:04, celkem upraveno 2 x.
Římský centurion, vyslaný do střední Evropy zastavit kult, který se snaží ovládnout Řím. Zrazen, zabit, znovuzrozen.

Osobní deník
Uživatelský avatar
Jasna
Příspěvky: 409
Registrován: 12. 6. 2016, 22:24

Re: [AW-EPOCHA] 16. století - Rudolfínská fantasy

Příspěvek od Jasna »

Rozhlédnu se po kruhu vojáků. Ti chudáci musí mít v hlavách pěkný zmatek slyšet nás říkat takové věci. Nesmrtelní. Staleté křivdy. Ale co. Já jim to vysvětlovat nemusím.

"Takže jsem tvůj vězeň? Takhle si to představuješ? Dovedeš mě na shromáždění v poutech?" otočím se k Česlavovi.
Reinkarnující se čarodějka a zmije jedovatá.
Uživatelský avatar
Česlav
Příspěvky: 865
Registrován: 23. 6. 2016, 14:13

Re: [AW-EPOCHA] 16. století - Rudolfínská fantasy

Příspěvek od Česlav »

"Nic takového jsem neřekl.", odpovím klidně a probodávám jí pohledem, "Jen chci slyšet jasně tvojí odpověď, než tě zanechám tvému osudu. Já na Koncil nikoho násilím nutit nebudu. Ani tebe ne."
Znovuzrozený Krkavec Víru.
Deník postavy
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 16. století - Rudolfínská fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Vlaštovka popožene koně a promluví: "Jasno, působíš svými činy zlo a zkázu. Já tě nechci soudit, protože to neumím. Chci aby tě soudili jiní, spravedliví. Pokud shledají, že jsi nevinná, jdi kam chceš."

Odmlčí se.

"Pokud shledají, že jsi vinna, musíš být zastavena. A já se osobně postarám o dvě věci. Abys skončila tam, kde nikomu neublížíš. A aby ve stejném místě nebylo ubližováno tobě a tys tam mohla v klidu dožít. I kdyby to znamenalo, že ti tam budu vodit mladé holky, abys mohla přesedlat, " vyhrkne trochu nadřízeně, "či jak to děláš."
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 16. století - Rudolfínská fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

... v Bohemicích ....

"Zdá se, Marcu, že tě nově nabytá moc a znalosti přeci jen oslepily a zavrhl jsi Pána," odtuší zlověstně Jákob.

Ostatní se vrhnou kupředu - tři nebo čtyři tobě do cesty. Ví, že ti neublíží, ale chtějí se obětovat pro to, aby dali ostatním čas. Zbylý asi tucet skáče na golema, zkouší ho povalit, vyškrábat se po něm vzhůru, dostat se k šému.

Jediný starý Jákob zůstává na voze. Morem je tak osláblý, že nemůže bojovat.

Co uděláš? Golem? Květoslava? Jak rychle z nich bude kafemlejnek?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Zamčeno

Zpět na „[AW] {PbP} Nesmrtelní“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti