[AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

O čem to celé je?
Ač se bude hrát ApocalypseWorld, Nesmrtelní nejsou postapo. Nesmrtelní jsou obyčejní lidé či neobyčejné bytosti, které se kdysi dávno setkaly s Vírem a od té doby jsou s ním svázání. Získali nesmrtelnost - někteří to považují za dar, jiní za prokletí - a my budeme sledovat a odehrávat jejich osudy napříč stoletími.

Moderátoři: MC-AW-Nesmrtelní, MarkyParky

Zamčeno
Uživatelský avatar
Jasna
Příspěvky: 409
Registrován: 12. 6. 2016, 22:24

Re: [AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

Příspěvek od Jasna »

... u mlýna ...

"Přišel jsi dokončit své dílo?" zakrákám mu v odpověď a vycením na něj zuby v pochmurném úsměvu. Vždy mu šlo vraždit slabé a bezbranné.

"Jsi zrůda. Stejný pekelný výhonek jako obludy, které chráníš," obviním ho, i když vlastně není před kým. Tiborovi to je jedno a Dalibor je obehnaný pevnou zdí své nerozhodnosti, ale říci jsem to musela aby věděl, že má alespoň jednoho svědka svých zločinů.
Reinkarnující se čarodějka a zmije jedovatá.
Uživatelský avatar
Marcus Flavius
Příspěvky: 294
Registrován: 11. 6. 2016, 10:02

Re: [AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

Příspěvek od Marcus Flavius »

Pomalu posbírám všechny figurky a vrátím je do váčku, kromě tří, které podávám oběma dívkám. Veře figurku dítěte s netopýry, Květoslavě figurku dryády s vlkem. Květoslavě navíc vtisku do dlaně i figurku vojáka, ale tak, aby to Vera neviděla, a krátce se jí s důvěrou zahledím do očí. Pohled mi opětuje a obě figurky mizí v záhybech jejích šatů.

"Dobře je hlídejte. Mohl bych si je nechat u sebe všechny, ale myslím si, že máte právo sami rozhodnout, co se svými figurkami budete dělat. Není to náhoda, že jsme tu. Jen vás prosím, zatím nikomu o tomto místě a našem nálezu neříkejte, musím zjistit víc, co znamená a jak nám může být prospěšným."

"Nyní je na čase najít Bělochlupa a podívat se na zoubek Vojtěchovi," a začnu se pomalu zvedat k odchodu směrem k Poříčí.

Otočím se na Veru.
"Cestou mi řekneš, co se stalo."
Naposledy upravil(a) Marcus Flavius dne 12. 7. 2016, 21:43, celkem upraveno 1 x.
Římský centurion, vyslaný do střední Evropy zastavit kult, který se snaží ovládnout Řím. Zrazen, zabit, znovuzrozen.

Osobní deník
Uživatelský avatar
Česlav
Příspěvky: 865
Registrován: 23. 6. 2016, 14:13

Re: [AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

Příspěvek od Česlav »

... u mlýna ...

"Obludy, které...cože?", povídám se na ní jako kdyby se zbláznila. Možná, že se opravdu zbláznila. Postavím se a zakroutím hlavou. A pak se zahledím k brodu - a vidím, jak mí muži dál táhnou chiméru. Ani to nevypadá na to, že by se někomu něco stalo. Pár z nich vylévá vodu z bot a dva nebo tři ve vodě hledají poztrácené věci, ale nikde neleží těla a nikdo nekřičí a nesténá. Můj pohled se ztočí zpátky k Jasně.

"Kdybych tě chtěl vidět mrtvou, ty zmije jedovatá, tak už se spolu nebavíme. To já jsem tě z vody vytáhl místo toho, abych tě utopil jako kotě, Dalibor by ti už pomoci nestihl.", vycením na ní zuby.

"Je zvláštní, že mě za zrůdu označuje někdo, kdo nemá problémy použít Moc a rozpoutat šílenství. Krveprolití na Praagu je stejnou měrou tvá vina, jako má, ale já si jí narozdíl od tebe přiznal.", zamračím se a odfrknu si, "Děkuj Pánu, že se tvé zlé úklady minuly účinkem, kdyby se ta zrůda vymkla kontrole, mohlo to stát životy nevinných. A kdyby v té vodě zemřel byť jen jediný rytíř, dohlédl bych na to, abys za to zaplatila."

"Jak s ní naložíš nechám na tobě Dalibore, řekl jsem ti vše co vím.", kývnu k Daliborovi.

"A ty bys měla vědět, že se z tohoto kraje nikam odejít nechystám. Jestli mi ještě někdy zkřížíš cestu a pokusíš se ohrozit ty, které chráním, najdu si tě a budeš litovat toho, že nemůžeš zemřít napořád."

Otáčím se a pomalu odcházím k brodu, sejít se se zbytkem mé skupiny a možná i počkat na Grgura.

"Tibore, ty půjdeš dnes večer se mnou.", křiknu ještě přes rameno. Neptám se, není to prosba.

Vyrážím ke svým rytířům, ke Chvalovi a možná už uvidím i přijídějícího Grgura.
Znovuzrozený Krkavec Víru.
Deník postavy
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Tibor se dívá na Jasnu, zda souhlasí s tím aby odešel.

Jasno rozhodni se.
- Pokud mu to dovolíš, stačí pohledem, zůstane na tvém vodítku, ale pro teď se s tebou rozloučí.
- Pokud mu to nedovolíš, Česlav si bude házet na "utržený ze řetězu" a ty můžeš interfere.
Jak to bude?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Marcus Flavius
Příspěvky: 294
Registrován: 11. 6. 2016, 10:02

Re: [AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

Příspěvek od Marcus Flavius »

... u mlýna (poté, co už Česlav odjel) ...
Lidé ve vesnici nás nasměrují k mlýnu. Tam prý Dalibor směřoval a určitě ho tam i najdeme.

Když přicházíme k mlýnu, vidíme Dalibora, jak se sklání nad Jasnou. Oba mokří od hlavy k patě. Rozbíhám se k nim. Cítím, jak dvě figurky, které mám ve váčku, začínají procitat.

"Dalibore, co se tu stalo?"
Naposledy upravil(a) Marcus Flavius dne 12. 7. 2016, 21:45, celkem upraveno 2 x.
Římský centurion, vyslaný do střední Evropy zastavit kult, který se snaží ovládnout Řím. Zrazen, zabit, znovuzrozen.

Osobní deník
Uživatelský avatar
Jasna
Příspěvky: 409
Registrován: 12. 6. 2016, 22:24

Re: [AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

Příspěvek od Jasna »

... u mlýna ...

Když slyším Česlavův proslov začnu se smát, ale to se během chvilky změní v prudký kašel. Když konečně přestane vyplivnu hlen a zadívám se na Tibora.

"Běž, jsi svobodný a určitě dnes budeš mít velké publikum. Zda a co budeš hrát se musíš tentokrát rozhodnout sám," mávnu na něj zdravou rukou. Chudák malý, tohle mu neměli dělat, ale co jiného se dá od Česlava čekat. Rozsévá utrpení všude kolem sebe plýní hrstmi.

"Jak mě najít víš," dodám ještě nakonec a obrátím pohled k tmavému nebi a blikajícím hvězdám. Možná dnes budou tančit.
Reinkarnující se čarodějka a zmije jedovatá.
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Tibor neochotně vyráží za tebou, Česlave. Je nervózní a bojí se.

Co uděláš ?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

Příspěvek od Dalibor »

S hrůzou pozoruji hádku Jasny a Česlava. Minulou Noc jsem prožil, ale má smrt smazala vzpomínky. Jak je to možné? Mého otce pohltila neznámá síla a mě trápí výpadky paměti. Tento nebyl první, ale nejsilnější.

Rád bych jim pomohl, zastal se Česlava, který se začal upřímně kát, nebo Jasny, ke které sice chovám nedůvěru, ale přeci nemohla být ona, kdo způsobila to šílenství.

Ve své nerozhodnosti mlčím, dokud nepadnou zlá slova a Česlav a Tibor neodejdou. Chtěl bych pomáhat všem a místo toho nepomáhám nikomu. Snad to nebude horší, než když jsem minulou Noc jednal.

Pak přijde Marcus. Vykročím k němu, v tváři ještě hrůzu z vize.

"Marcu, dobře že jdeš, Česlav skoro zabil Jasnou a odešel s Tiborem. A já jsem měl strašnou vizi o mé rodině..." Krátce se odmlčím a nasadím svůj lékařský tón: "Ale co ty, jsou všichni v pořádku?"
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Česlav
Příspěvky: 865
Registrován: 23. 6. 2016, 14:13

Re: [AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

Příspěvek od Česlav »

... u brodu ...

Rytíři už začali stoupat po cestě vzhůru, asi na Chvalovo naléhání. Musím si pospíšit, abych je dohnal. Beru to nejkratší cestou, podél břehu řeky - asi právě proto se minu s Markem, který ke mlýnu přichází po cestě. Tibor má co dělat, aby stačil mému ostrému tempu a pořád kňučí, že si tím není jistý a že by měl zůstat s Jasnou. Neposlouchám ho a ještě přidám do kroku.

Konečně jsem u brodu - a zrovna se do něj pouští Grgur se svým chmurným spřežením. A vida, na hromádce mrtvol trůní dračí hlava. Čistě oddělená. Hmm. Kdokoliv to udělal má pevnou ruku.

"Hej, Grgure! Vidím, že už se vracíš...kde máš drakobijce? Nechtěli jít s tebou? Kdo tu potvoru vůbec dostal?", zavolám na něj, doběhnu vůz a chytím se postranice, abych si pomohl při brození. Už jsem stejně mokrý jako vodník, další voda už mi nevadí.

Pokud je šance, že nás uvidí, zkusím na rytíře před námi mávnout, aby počkali, ale je možné, že v té tmě to neuvidí. Každopádně s Grgurem chci prohodit jen pár slov a pak spěchám dohnat své muže.
Znovuzrozený Krkavec Víru.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Grgur
Příspěvky: 664
Registrován: 10. 6. 2016, 21:56

Re: [AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

Příspěvek od Grgur »

Pobídnu volky, aby udrželi krok s Česlavem.

"Draka asi porazil Marcus, pomáhaly mu Květoslava a Očko. Ještě do toho byli nějak zapletení Jákobové. Ale to mi není jasné jak a Marcus se postaral, aby to, po čem šli, nedokončili," a zatímco to říkám, kontroluji si figurku přivázanou u pasu.

"Po boji pokračovali všichni tři do dračího doupěte. Já jsem raději vzal hlavu a vydal se sem...", dodám.
Potřebujete útočiště a nemáte na zaplacení nic než své tělo? Chcete se stát hrobníkem? Potřebujete si najmout nemrtvé? Grgur, nemrtvý šerif s Mrtvopolí, k službám.
Deník postavy
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Česlave, Grgure. Doháníte vojáky a chiméru na kraji lesíka. Chiméra začíná být neklidná. Hodně hrabe kolem sebe. A zatímco předtím zkoušela všechny možné směry úniku, od minutí Bubnů stále hledí na sever a zkouší se urvat jen směrem dolů ze severního svahu.

Na Leteňské pláni vidíte množství pochodní. Nažloutlým mihotavým světlem ozařují gigantickou balistu, postavenou desítkami tesařů a truhlářů, kteří stojí opodál.

V balistě je založený obrovský šípovitý projektil s hlavicí, která rudomodře září. Po konstrukcí leze několik malých postav, jedna z nich v nezaměnitelném oranžovém hávu se špičatým kloboukem.

Co uděláte ?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Česlav
Příspěvky: 865
Registrován: 23. 6. 2016, 14:13

Re: [AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

Příspěvek od Česlav »

"Chvála Bohu...bál jsem se, že vás ta čarodějná vlna smete...", vydechnu s úlevou, když se znovushledám se svými muži.

"Bratři, dnes jste obstáli v nejdené zkoušce - a vedli jste si skvěle, jak se na rytíře patří. Ale bojím se, že dnešní noci nás ještě mohou čekat problémy. Spěchejme tedy vyhledat mistra Gabryase, aby nás zbavil netvora a uvolnil nám ruce."

Rozhlédnu se po pláni. Ne, to nevypadá dobře. Vypadá to, jako kdyby se Vratimír chystal sestřelit měsíc z oblohy tou monstrózní zbraní. A já se trochu obávám, že by toho byl i schopen.

READ A SITCH:2d6+1 = 10 (5 + 4 + 1 sharp)
• What should I be on the lookout for?
• What’s my enemy’s true position? (spíše bych se ptal, co je tu za důležité/relevantní lidi a kde jsou)
• Who’s in control here?


"Pánové, máte někdo poboční zbraň, kterou můžete na večer postrádat? Přišel jsem o meč při pronásledování čarodějnice, co na vás poslala tu vlnu."

Zásoby Řádu:2d6+3 = 13 (4 + 6 +3 hard)
- vzhledem k tomu, jak jsem položil otázku by to mohlo být i na HOT a stejně by to bylo 10, prosím MC o zbraň dle jeho výběru (asi něco menšího, co se dá vézt u sedla jako záložní zbraň, nehodlám je připravit o jejich primární zbraně)
Znovuzrozený Krkavec Víru.
Deník postavy
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Čím více se díváš po plošině, tím víc si říkáš, že hlavní pozornost bys měl věnovat chiméře. Chová se opravdu divně, trhá s sebou čím dál víc směrem kamsi na sever, ke svahu který vede do lesíka, na jehož kraji obývá Dalibor hájenku.

Tvůj úhlavní nepřítel, dá-li se to tak říct, je Vratimir a rozhodně má celou situaci pod kontrolou. Udílí rozkazy, sám pomáhá s montáží a šplhá po dřevěné konstrukci jako nějaký oranžový pavouk.

Stojí za zmínku, že Vratimirovi s vervou pomáhá Gabryas. Ostatně nebýt vynálezce jeho schopností, jen těžko by takový všekaz, jako Vratimir, dokázal vyrobit tak obrovský funkční stroj. Nemůžeš si ale nevšimnout, že z povzdálí vše sleduje také Janek a pozorně si zapisuje dění na svitek.

Po tvém dotazu okamžitě přijede blíž Luis de Chênetête, jeden z tvých rytířů a podává ti palcát, který měl zavěšený u sedla. Na tázavý pohled odpoví "vystačím si s mečem, převore" a pozvedne svůj jedenapůlručák vysoko nad hlavu.

Co budeš dělat dál?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Jasna
Příspěvky: 409
Registrován: 12. 6. 2016, 22:24

Re: [AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

Příspěvek od Jasna »

... u mlýna ...

Se slabým sténáním se vytáhnu do sedu a zraněnou ruku si položím do klína. Stěží na ní pohnu prsty, ale druhá naštěstí slouží dobře. Jestli si Česlav myslí, že mě zastrašil je na velkém omylu a kdo ví co ho čeká až Tibor začne hrát. Sám si na sebe upletl bič.

Když zaslechnu těžké kroky Marka a jeho hlas odhrnu si mokré vlasy z čela a pokusím se něj usmát, i když jsem celá promočená, vysílená a je mi zima. Jsem ráda, že je tu.

"Ano," potvrdím Daliborova slova. "Vrhl se na mě na Tibora. Na neozbrojené se obořil mečem a jenom zázrakem jsem přežila," ušklíbnu se nad tou vzpomínkou. Zkouška ve které neuspěl. Zabiják zůstane zabijákem.

Nejvíc mě zajímá co se se mnou dělo poté jak jsem ztratila vědomí. Dalibor zřejmě musel použít dar od Boha. Že by nahlédl do našich vzpomínek?

Potřebuji vědět víc.

Read a person: Jasna:2D6+2 → 8(3 +3 + 2)
Co si Dalibor přeje abych udělala?
Reinkarnující se čarodějka a zmije jedovatá.
Uživatelský avatar
Česlav
Příspěvky: 865
Registrován: 23. 6. 2016, 14:13

Re: [AW-EPOCHA] 13. století - Hrdinská fantasy

Příspěvek od Česlav »

... na Leteňské pláni ...

Potěžkám v ruce palcát a přikývnu. Dobrá zbraň. Snad jí nebude potřeba, ale je lepší být připraven na nejhorší.

"Bratři, mistr Gabriel je tady, nemusíme snad tedy ke kovárně. Držte tu stvůru pevně, klidně jí sražte na zem - a dávejte pozor na severní stranu, na ten svah co vede k lesu. Chci tam dva z vás na hlídce, nic nás otamtud nesmí překvapit, buďte opravdu ostražití.", zavelím a pošlu dva muže kousek blíž ke svahu, aby nás mohli varovat s co největším předstihem. Jdou jen tak daleko, aby na ně ostatní stále viděli. Chiméru klidně přivážeme i ke stromům nebo pařezům, nechám jí strhnout co nejvíc na zem.

"Grgure, buď té dobroty a pojeď s tou dračí hlavou za mnou...", kývnu na hrobníka a namířím si to ke Gabryasovi. Je mi jasné, že Vratimírovi se asi nevyhnu, ale mám tady dračí hlavu, která ho snad zaměstná dost na to, aby nevěnoval pozornost chiméře.

"Mistře Gabrieli! Mistře, zdravím tě! Mohu na slovíčko?", pokusím se získat jeho pozornost, "Mám záležitost, která nesnese odkladu..."
Pokud budu mít příležitost, pokusím se mu polohlasem sdělit, co od něho potřebujeme - zlomit kouzlo, které vážě chiméru. Ideálně dřív, než na ní přijde Vratimír. Jestli nás ale Vratimír vyruší dříve, budu ho muset napřed nasměrovat jinam...
Znovuzrozený Krkavec Víru.
Deník postavy
Zamčeno

Zpět na „[AW] {PbP} Nesmrtelní“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů