[AW-postava] Jasna - The Brainer

O čem to celé je?
Ač se bude hrát ApocalypseWorld, Nesmrtelní nejsou postapo. Nesmrtelní jsou obyčejní lidé či neobyčejné bytosti, které se kdysi dávno setkaly s Vírem a od té doby jsou s ním svázání. Získali nesmrtelnost - někteří to považují za dar, jiní za prokletí - a my budeme sledovat a odehrávat jejich osudy napříč stoletími.

Moderátoři: MC-AW-Nesmrtelní, MarkyParky

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jasna
Příspěvky: 409
Registrován: 12. 6. 2016, 22:24

[AW-postava] Jasna - The Brainer

Příspěvek od Jasna »

Beata Jasná
Obrázek
Jasna 1942
Jasna 1920
Jasna 19. století
Jasna 18. století
Jasna 16. století
Jasna 15. století
Jasna 13. století
Jasna 9. století
Jasna 7. století




Vzhled
Žena
Pronikavé oči
Štíhlá postava


Stats
Cool +1 #
Hard +2
Hot +3
Sharp +1 #
Weird +3

Harm
0-3: x
4-6:
7-9:
10:
11:
12:
Stabilizovaný:

Vybavení
Skalpel - 3-HARM INTIMATE 1ruční
Pistole s tlumičem - 2-harm
Pistole do rukávu - 2-harm
Peníze - 4-barter
Rukavice - Violation glove
Kadidlo - receptivity drugs
Upíří srdce - pain-wave projector
Brain relay - instalovaný na vrchu v podobě kříže

Tahy
Sorcerous puppet strings (In-brain puppet strings): when you have time and intimacy with someone—again, mutual or 1-sided—you can plant a command inside their mind. Roll+weird.
On a 10+, hold 3. On a 7–9, hold 1. At your will, no matter the circumstances, you can spend your hold 1 for 1:
• Inflict 1 harm upon them, ignoring armor.
• They take -1 to the roll they’re making now.
If they fulfill your command, it counts for all of your remaining hold and they’re free.
On a miss, you inflict 1 harm upon them, ignoring armor, to no benefit.


Unworldly senses (Casual brain receptivity): when you read someone, roll+weird instead of roll+sharp. Your
victim has to be able to see you, but you need not interact in any way.


Frenzy: When you speak the truth to a mob, roll+weird. On a 10+, hold 3. On a 7–9,
hold 1. Spend your hold 1 for 1 to make the mob:
• Bring people forward and deliver them.
• Bring forward all their precious things.
• Unite and Fight for you as a gang (2-harm 0-armor size appropriate).
• Fall into an orgy of uninhibited emotion: fucking, lamenting, fighting, sharing, celebrating, as
you choose.
• Go quietly back to their lives.
On a miss, the mob turns on you.


Lost: when you whisper someone’s name to the world’s psychic maelstrom, roll+weird.
On a hit, they come to you, with or without any clear explanation why. On a 10+, take
+1forward against them. On a miss, the MC will ask you 3 questions; answer them
truthfully.


Direct-brain whisper projection: you can roll+weird to get the effects of going
aggro, without going aggro. Your victim has to be able to see you, but you don’t have to
interact. If your victim forces your hand, your mind counts as a weapon (1-harm ap close
loud-optional).


Zkušenost a vylepšení
[] [] [] [] [>]

Lvl up - Frenzy
Lvl up - +1 cool
Lvl up - +1 hard
Lvl up - Lost
Lvl up - Brain whisper projection
Lvl up - +1 hot
Lvl up - +1 hard
Lvl up - +1 sharp
Lvl up - beru Vukmara
Lvl up - vylepšuji Open brain, Read a person a Seduce or Manipulate
Lvl up - vylepšuji Go aggro, Act under fire a Read a sitch
Lvl up - Preternatural at-will brain attunement +1 weird
Lvl up - brainer gear
Lvl up - holding

Životní úroveň
Jasna žije v domku v Praze - 2-barter

Když je nouze může:
Vydírat někoho mocného či bohatého
Vyslýchat vězně pro místního velmože

Vztahy
Dalibor +1 Hx
Marcus +2 Hx
Grgur +1 Hx
Potomek +3 Hx
Česlav +1 Hx
Fiona +1 Hx
Tibor +2 Hx

Gabryas - pracuje pro Vlky. Je to nepřítel.
Vlaštovka - podařilo se mi jí na chvíli uzamknout její moc a oan mě za to nenávidí.
Chval - umí mě rozesmát. Mám ho docela ráda.
Zlatuše - byly jsme sousedky, ale odcizily jsme se. Škoda.
Jákob - jeho mysl je nestálá, ale má cenné schopnosti.
Janek - cenný zdroj informací. Vyplatí se s ním být zadobře.
Květoslava - nespolehlivá Markova žena.
Wilhelm - zachránila jsem ho před Vlaštovkou.

*Kdo je vlastně vaše postava a proč je právě tuto noc v Pražské kotlině?
Mladá dívka obdařená darem. Žije se dál od vesnice se svou bábou. Matka je mrtvá, otce nepoznala (haha). Jako všechny ženy jejich rodu i ona zdědila moc, které se ostatní bojí. Nejspíš to má co dělat s věcí pohřbenou hluboko v lese, tam kde jsou mrtvé stromy. Prastarou a tajemnou. Každý normální se tomu místu vyhýbá, i zvěř. Jenom Jasna ta občas chodí. Cosi jí tam přitahuje a nemá strach jako ostatní.

*Co se stalo téhle noci, že jste jako jedni z mála přitáhli sílu Víru?
Zaklínání babičky, která přenesla své síly na Jasnu.

* Co drží vaši postavu při životě?
Ani ne tak při životě. Věc pod zemí přenáší moc a vzpomínky na jiné vhodné dívky. Kdo ví proč to dělá a co z toho vlastně má.

* Kde se vám to stalo? A kde se jinak vaše postava pohybuje/bydlí/žije?
Jasna to zná pouze v nejbližším okolí. Nikde jinde nebyla a i když ráda naslouchá historkám kupců a jezdců o vzdálených krajích nedokáže si představit, že by své rodné místo opustila. Nechce. Nebo možná nemůže.
Naposledy upravil(a) Jasna dne 23. 11. 2016, 17:53, celkem upraveno 110 x.
Reinkarnující se čarodějka a zmije jedovatá.
Uživatelský avatar
Jasna
Příspěvky: 409
Registrován: 12. 6. 2016, 22:24

Re: [AW-postava] Jasna - The Brainer

Příspěvek od Jasna »

...co se dělo mezi sedmým a devátým stoletím?
Měníme se a přesto zůstáváme stejné. Jedna z nás zemře a jiná se narodí. Sdílíme vzpomínky, zkušenosti a touhy skrz propast času. Přenášíme vědění z matky na dceru a nadále strážíme věc v lese. Chráníme jí a ona chrání nás.
Ovšem je to čím dál tím víc náročnější. Lesa ubývá a lidí je čím dál víc. Dokonce i náš domek je nyní poblíž Zlatušiny usedlosti. Stále ještě pod příkrovem stromů, ale k cestě je to co by kamenem dohodil.
Naštěstí zřídlo naší moci je stále ještě hluboko v lese. Za ta desetiletí se k němu přiblížilo několik zvědavců, ale ty pak již nikdo nikdy nenašel. O to jsme se postaraly a Grgur nám s tím velmi pomohl.

I když jsme se k Daliborovi chovali s úctou, která mu náleží a pomáhaly mu pečovat o jeho posvátný háj začal být podezřívavý. Zřejmě tuší co děláme a dává si na nás pozor. Snad mu nebudeme muset ublížit.

Mluvily jsme s Vukmarem. Je sžíraný touhou po pomstě a pověděl nám o událostech tajemné noci a o tom co je kovář zač. Gabryas je velmi nebezpečný. Ve svých rukou drží sílu, která dokáže vše zničit a toho se bojíme. Slíbily jsme Vukmarovi, že až najde čas, pomůžeme mu s jeho bojem.

Poslední z nás nyní čelí velkým obtížím. Nový Bůh a jeho víra mění staré pořádky. Mniši slídí po okolí a jejich všetečným očím máloco unikne. Současná Jasna musí být velmi opatrná a svá tajemství.

Možná jsem si polepšil?
Jasna:2D6+3 → 13(4 +6 + 3)
-podařilo se mi ušetřit +2 barter
-včas jsem vyměnila zboží
-lepší zbraň

Měla jsem 8 barter. Jeden padne na živobytí a tři investuji.
Momentálně vlastním 5-barter v omamných bylinách, kozách a zbytek jsou kiraty a šátečky.
Bronzová dýka je ta samá a za ty roky se nijak neztupila. Nebude jen tak obyčejná.
Domek se víc a víc stává součásti lesa. Jsou na něm pouze nejnutnější úpravy a na střeše roste malý stromek.
Reinkarnující se čarodějka a zmije jedovatá.
Uživatelský avatar
Jasna
Příspěvky: 409
Registrován: 12. 6. 2016, 22:24

Re: [AW-postava] Jasna - The Brainer

Příspěvek od Jasna »

Mezi 9. a 13. stoletím

Po událostech v hradišti jsem šla navštívit Vlaštovku. Byla na tom pořád špatně, ale i tak jsem jí to musela všechno říci. Pravdu o Daliborově otci. O tom, že již není člověk a že rozhodně má sílu k tomu aby dokázal vystřelit z luku. Jak bude postupovat dál je na ní. Já jsem své povinnosti dostála.

Podařilo se mi i najít Fionu. Bylo mi trochu líto, že jsem jí takhle využila a tak jsem se snažila své konání ospravedlnit a slíbila jsem jí pomoc pokud někdy bude potřebovat.
Netuším zda něco z toho pochopila nebo ne a zda její vypuštění duchů z mohyly bylo pomstou nebo jenom nešťastnou náhodou. Ani jedna z nás o tom nechtěla mluvit.

Má chaloupka byla pohlcena lesem. Když jsem se tam ráno vrátila všechno bylo v troskách. Kozy se zaběhly a ze spleti větví, kořenů a mladých stromku jsem toho dokázala zachránit jenom málo.
Sebrala jsou co se dalo a nastěhovala se k Tiborovi. Bylo to jenom dočasné řešení, ale nakonec jsem tam zůstala natrvalo. Pořád totiž bylo co na práci a nebyl čas poohlížet se po jiném obydlí.

Nejdřív jsem se musela naučit vypořádat se s novou vírou. Nebylo to snadné. Má předchozí vtělení nesouhlasila. Kroutila se a naříkala, ale nakonec jim nezůstalo než se podřídit a začít sloužit Pánu.
Pomáhala jsem Bořivojovi v šíření Božího poselství a přivedla jsem množství vesničanů poklonit se kříži.

Pak jsem zemřela, ale mé duši nebylo souzeno jít do ráje. Hospodin pro mě má mnoho úkolů a znovu jsem se stala svou vlastní dcerou. Otcem mi byl tentokrát Tibor.

Jednotlivé roky se změnila v desetiletí a ta nakonec ve staletí. Umíraly jsme a znovu se rodily a po celou dobu jsme bojovaly s hvozdem. Snažily se zlomit jeho moc a vyrvat mu ze spárů věc ukrytou pod zemí.

Nepodařilo se nám to a v okamžiku kdy se začaly objevovat zbloudilé duše dávno mrtvých se stalo skoro nemožné proniknout do hloubi lesa.

Přesto se nevzdáváme. Musíme vytrvat a dál chránit to co nám bylo svěřeno do péče. Bůh je na naší straně a nemůžeme prohrát.



Po událostech na slavnosti se Jasna s Tiborem vyspala. Bylo to super a ještě se mu u toho prohrabala myšlenkami.
Deep brain scan: Jasna:2D6+2 → 7(1 +4 + 2)
Jakým způsobem je Tiborova mysl a duše nejzranitelnější?
Kvůli čemu touží po odpuštění? A od koho?


Zůstalo mi 5-barter, zničená chalupa a Tibor na krku.
Za své živobytí zaplatím 1-barter a 1- barter za Tibora, nebudu ho rozmazlovat.
Od Bořivoje získám 1-barter za své služby.
Investuji 2-barter.
Jak jsem si polepšil: Jasna:2D6+2 → 6(3 +1 + 2)
Zůstal mi 1-barter. Asi budu žít v Tiborově maringotce.
Naposledy upravil(a) Jasna dne 3. 7. 2016, 18:14, celkem upraveno 1 x.
Reinkarnující se čarodějka a zmije jedovatá.
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-postava] Jasna - The Brainer

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Tibor má hrozný strach ze své moci. Jeho svědomí tíží nějaké skutky z minulosti, věci, které spáchal silou své hudby. Proto měl za svého principála Chvala a teď poslouchá tebe. Aby nebyl odpovědný, za to, co jeho hudba spáchá. Aby již nikdy nikomu neublížil s vlastní vůle.

Nejzranitelnější by byl, pokud by získal svobodu. A hodně mu ubližuje, když mu někdo připomene, co způsobil dřív, než se dal k Chvalovi. Anebo když mu někdo dává za vinu něco, co hudba způsobila na popud jeho principála.
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Jasna
Příspěvky: 409
Registrován: 12. 6. 2016, 22:24

Re: [AW-postava] Jasna - The Brainer

Příspěvek od Jasna »

Mezi 13. a 15. stoletím

Rytíři pobíhající po lesích pro nás byli trnem v patě. Naštěstí jejich pobyt netrval dlouho, ale i tak jsme jim ho zkazily co to jenom šlo. Možná kdyby lešij přežil vyhnal by je zcela, ale nakonec jsme raději, že uschl a odešel. S ním by bylo více problémů, než s hloupým rytířem, který se dá tak snadno nalákat do záhuby.

Pak byla klidná léta, alespoň pro nás a naše opatrování. Obyčejní lidé to zřejmě vidí jinak, ale hašteření pánů na hradě nás nezajímá. Díky tomu jsme dávaly pozor na Chvala a jeho chiméru.

Nic podezřelého se však neobjevilo. Chval jí měl plně pod kontrolou i když jsme se opravdu snažily najít cokoli zvláštního a nebezpečného. Trochu jsme se sblížili.

Deep brain scan: Jasna:2D6+2 → 9(6 +1 + 2)
What are your character’s secret pains?
In what ways are your character’s mind and soul vulnerable?

* Chvala uvnitř bolí podivný vztah se Zlatuší. On jí miloval - a možná ještě někde v hloubi, pod slupkou nenávisti, miluje. A ona ho zabila, resp. uvrhla do neživota. Proto je její nejhorší štamgast. Jemu ve skutečnosti nevadí, že ho často navštěvuje nékdo, kdo ho kdysi málem zabil. Jemu vadí, že osud mu určil k tomu činu právě jí a ještě mu to pravidelně připomíná.
* Chval se nejvíc bojí obyčejného života. Nejdřív si totiž myslel, že ho při životě dluźí potlesk a úspěch. Ale v průběhu staletí zjistil, že to tak není. Že je nesmrtelný i bez toho. Ale úplně ho sžírá představa, že by měl strávit dlouhá nesmrtelná staletí nudou nějaké obyčejné práce.


Uběhly další roky a pro nás se toho příliš nezměnilo. Jenom jsme často střídaly obydlí. Jednou to byla chalupa poblíž Libně, jindy zase Bubny a právě dnes žijeme v Zadním Ovenci, kde si vyhlížíme manžela a otce pro další z nás. Do oka nám padl Vítek. Mladý a silný mlynářův syn. Jenže doba lásce příliš nepřeje.

1- barter za živobytí
1-barter investuji
Jasna:2D6+1 → 4(2 +1 + 1)
Je třeba to nějak komentovat? Aspoň, že nemám dluhy.
Reinkarnující se čarodějka a zmije jedovatá.
Uživatelský avatar
Jasna
Příspěvky: 409
Registrován: 12. 6. 2016, 22:24

Re: [AW-postava] Jasna - The Brainer

Příspěvek od Jasna »

Mezi 15. a 16. stoletím

Když jsem se vrátila ze sledování Vojtěcha, počkala jsem si na Veru u její jeskyně a všechno jsem jí to řekla. Kam Vojtěch šel a svá podezření o Gabryasovi. Později jsme se tam vypravily, ale nic neojbevily. Nevadí. On se Vojtěch jistě brzy znovu ukáže.

Pak jsem se musela postarat o své věci. Vítek obléhání Prahy přežil, ale změnilo ho to. Zůstali jsme spolu pouze chvíli. Začali ho lákat další boje a tak odešel a v jedné z bitev po Žižkově smrti padl. Trochu mě to mrzelo, ale stejně bych ho musela dřív nebo později opustit. Takový je už náš úděl.

Také se mi donesly zprávy o Vlaštovce, Česlavovi a Daliborovi. Musím se přiznat, že jsem z toho měla škodolibou radost. Patří mu to za to jak mi ublížil. Stejně mě zaráží co všichni chlapi na Vlaštovce vidí. Je to jenom mrcha s pokřiveným pohledem na svět. Naštěstí odtáhla s Česlavem a byl tak klid na práci.

Často jsem chodila za Fionou do její mohyly. Potkávala jsem se tam i Verou a snažily jsme se přijít na to co jsou Vlci zač a jak je nejlépe zastavit. Vír byl slabý a šlo to těžko i na takovém místě moci jako je mohyla. Já sama jsem se několikrát vypravila na horu, ale věc pod zemí mlčela a neosvětlila mi mé vize ani poslání. To přišlo až o něco později.

Získala jsem dům ve Starém městě a dostala se tak do centra dění. Již žádné krčení v malé chalupě někde v polích nebo v lese. Nic takového. Konečně jsem se mohla naplno věnovat rozvoji magických umění. Mluvila jsem se studenty a učenci z univerzity. Studovala jsem knihy od Reuchlina a Agrippy. Pronikla do tajemství tarotu. Naučila se hodně do Giordana Bruna a podporovala jsem ho v jeho a Koperníkových myšlenkách. Setkala se s Johnem Dee a musela si dát pozor na Kellyho. Kelly totiž naopak prahnul po našich tajemstvích. Přišel na to, že skrýváme Vlka a chtěl zjistit kde. Pátral i po věci pod horou. Naštěstí se nám ho podařilo zastavit díky zmanipulovanému dvořanovi, kterého sice zabil, ale tím také zpečetil svůj osud.

My se dál snažíme odhalit tajemství Vlků.

2-barter investuji do bydlení.
Jasna:2D6 → 8(6 +2)
Získám +2 barter
Vylepším si zázemí. Chci hezký domek v Praze s alchymistickou dílničkou.
Reinkarnující se čarodějka a zmije jedovatá.
Uživatelský avatar
Jasna
Příspěvky: 409
Registrován: 12. 6. 2016, 22:24

Re: [AW-postava] Jasna - The Brainer

Příspěvek od Jasna »

mezi 16. a 18. stoletím

Vrátila jsem se zpátky ke svým výzkumům. Plán na využití golema jako zbraně proti vlkům příliš nevyšel, ale má ho teď na starosti Marcus tak to není taková ztráta. A Vojtěch je zničený, tak se není tolik čeho bát. Sice tu prý pobíhá vlk v podobě koně, ale jak se zdá v podobě zvířat nejsou tak chytří jako lidé a tudíž jsou méně nebezpeční.

Za války jsme se protloukaly jak se dalo. Naučila jsem se tehdy nosit sebou zbraň. Byla to dosti divoká doba. Hlad, špína, nemoci a loupení. Pistole mi kolikrát zachránila kůži.

Často jsem navštěvovala pramen pod horou, kde mě tenkrát Zlatuše léčila. Trochu mi jí přišlo líto, že přišla o živnost a má to na starosti Dalibor. Snad bude stejně zručný jako ona. A je tedy pravda, že Útočiště řádně vylepšil. Byla tam radost posedět.

Poté nám nezbylo než čekat až znovu udeří Vír.

Za svůj domek v Praze zaplatím 2-barter.
2 barter jde na investici.
Jasna:2D6+2 → 7(2 +3 + 2)
Konečně si beru lepší zbraň.
+2 barter
Reinkarnující se čarodějka a zmije jedovatá.
Uživatelský avatar
Jasna
Příspěvky: 409
Registrován: 12. 6. 2016, 22:24

Re: [AW-postava] Jasna - The Brainer

Příspěvek od Jasna »

Mezi 18. a 19. stoletím

2-barter zaplatím za svůj domek.
Jasna:2D6+3 → 7(3 +1 + 3)
+2-barter
vylepším sebe
Reinkarnující se čarodějka a zmije jedovatá.
Uživatelský avatar
Jasna
Příspěvky: 409
Registrován: 12. 6. 2016, 22:24

Re: [AW-postava] Jasna - The Brainer

Příspěvek od Jasna »

Mezi 19. a 20. stoletím

To co se stalo se již nikdy nesmí opakovat. Nejenom, že Česlav se konečně ukázal, ale dokonce i Dalibor byl nakažen a stal se z něj vlk. Ano. Viděla jsem to. Byla jsem schovaná poblíž zdroje a všechno jsem to viděla. Daliborův záchvat i to jak runa pohasla.
Chudák Dalibor. Zase ho využili aniž by o tom věděl. Víc mě však zajímá co to znamená pro věc pod zemí a vlčí krev uvnitř.

Vzala jsem svůj majetek, opustila hezký příbytek v Praze a přestěhovala se do Střížkova blíž zdroji. Tím to však neskončilo. Investovala jsem a nechala na vršku postavit hvězdárnu. Je trochu stranou aby to nebylo tak nápadné a všichni tam pracují pro mě.

Holding:
20 - 25 souls
Surplus 2-barter
Want: Idle, Disease

Wealth: Jasna:2D6+2 → 8(1 +5 + 2)
Získám 2-barter a bude Idle



Polepšení: Jasna:2D6+3 → 11(2 +6 + 3)
Postavím si hezkou hvězdárnu a budu tam bydlet.
Pro jistotu si vezmu moderní zbraně.
+2 barter
Reinkarnující se čarodějka a zmije jedovatá.
Uživatelský avatar
Jasna
Příspěvky: 409
Registrován: 12. 6. 2016, 22:24

Re: [AW-postava] Jasna - The Brainer

Příspěvek od Jasna »

mezi 1920 až 1942

Wealth: Jasna:2D6+2 → 8(4 +2 + 2)
Získám 2- barter a bude Disease


Polepším si: Jasna:2D6+3 → 8(2 +3 + 3)
získám 2- barter
nebude inflace
Reinkarnující se čarodějka a zmije jedovatá.
Uživatelský avatar
Jasna
Příspěvky: 409
Registrován: 12. 6. 2016, 22:24

Re: [AW-postava] Jasna - The Brainer

Příspěvek od Jasna »

mezi 1942 až 1972

Trvalo to než jsem se vzchopila ze svého selhání. Trochu pomohlo že jsme otěhotněla. Ano, Janek je otcem mého dalšího těla. Ze spojení nesmrtelných vždy vzejde silné tělo a tohle nebylo výjimkou. Uvidíme jak se uplatní až znovu Vír zesílí.

S věcí pod horou jsem již dál nemluvila. Nemělo to smysl. Byla mlčenlivá a po mnoha staletích i spokojená. Jediné co mě mrzí je, že to není díky mě, ale kvůli tomu, že vlčí krev odtéká. Zkoušela jsem to zastavit. Vyhledávala jsem lidi, kteří byli infikováni. Používala svou vlastní krev k jejich uzdravení, ale bylo jich příliš mnoho a nešlo to zastavit.

Gabryas mě nakonec přesvědčil, že je to marné a měl pravdu. Nechala jsem toho. Zdá se, že jeho cesta je ta jediná, kterou se dá jít. Také jsem mu vrátila figurku a prozradila co s ní. Snad mu to pomůže.

Nakonec jsem zkoušela trochu cestovat, ale nějak to nebylo ono. Celá dlouhá staletí jsem zůstávala na tom mrňavém kousku co se jmenuje Praha, že již nedokáži být nikde jinde. Bylo to sice poučné, ale stejně jsem byla vždy ráda když jsem se vrátila domů.

Wealth: Jasna:2D6+2 → 12(5 +5 + 2)
Hvězdáři makají a neodmlouvají. Komunismus jim svědčí.


1-barter stojí mé živobytí. Tři investuji.

Jasna:2D6+3 → 10(2 +5 + 3)
+2 barter
vyhnu se inflaci
vylepším zázemí
Reinkarnující se čarodějka a zmije jedovatá.
Odpovědět

Zpět na „[AW] {PbP} Nesmrtelní“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti