[AW-Postava] Dalibor - The Maestro D'

O čem to celé je?
Ač se bude hrát ApocalypseWorld, Nesmrtelní nejsou postapo. Nesmrtelní jsou obyčejní lidé či neobyčejné bytosti, které se kdysi dávno setkaly s Vírem a od té doby jsou s ním svázání. Získali nesmrtelnost - někteří to považují za dar, jiní za prokletí - a my budeme sledovat a odehrávat jejich osudy napříč stoletími.

Moderátoři: MC-AW-Nesmrtelní, MarkyParky

Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW-Postava] Dalibor - The Water Bearer

Příspěvek od Dalibor »

19. století – 20. léta 20. století
Dalibor7.jpg
Navzdory tomu, co mi říkal hlas rozumu (jako bych na něj někdy bral ohled!), jsem požádal Veru o ruku. Souhlasila. Jak by mohla jinak? Odpor je marný!

Snažím se na sebe dávat pozor, občas jako bych ucítil Vlčí myšlenku, hned ale zmizí. Ale tohle jsem si rozmyslel už dřív. Největší problém bylo sehnat jedno z těch sklíček či kamenů, co kolovaly Prahou kolem desátého století. Jednou jsem se dočetl v novinách, že našli ve vykopávkách něco z podivného materiálu, který vzdoruje všem analýzám. O týden později se psalo o uzavření muzea kvůli provádění velké inventury. Snad jim někam nezapadlo.

Hospodu jsem se rozhodl nechat svému osudu. V mezičase skoro zkrachovala, na začátku proto, že se rozkřikly fámy o vztahu krys a mého piva, později proto, že jsem zmizel pryč.

Původně jsem nadhodil, že bychom mohli cestovat po evropských koloniích, abychom zase viděli svět, Vera ale prohlásila, že bychom se měli vydat tam, kam se zabodla šipka té noci, co jsem ji požádal o ruku. Zapadlejší místo si nedokážete představit. Dost na tom, že je to v Austrálii, ale to místo je uprostřed ničeho. Doslova. I na australské poměry. Veřiny přemlouvací dovednosti jsou ovšem nemalé.
Austrálie.jpg
Austrálie.jpg (65.36 KiB) Zobrazeno 2529 x
Cestou jsme zastihli zlatou horečku, která se zrovna rozbíhala po celé Západní Austrálii. Nechali jsme hromadu chudáků bažících po rychlém zbohatnutí za sebou, najali průvodce a vyrazili do pouště. Ne, že bychom nenašli pár valounů, a naši průvodci už nikdy v životě nebudou muset hnout prstem, ale Vera se hnala stále vpřed, zatímco já jsem pátravě hleděl pod nohy.

A pak jsme to našli. Uprostřed stála posvátná hora, kolem domorodý kmen uctívající podivné bytosti, a ty petroglyfy! Vždyť to byli Vlci nebo bohové!

Podivné bytosti, snad ptáci či andělé, s podivným tělem. Nemohlo být pochyb.
Obrázek

A tenhle podle Very prý vypadá dost jako Česlav:
Obrázek

Vera se ponořila do Víru a zkoumala kamennou formaci odtamtud, já se věnoval tomu, co mi jde nejlíp. I když průvodce skoro nerozumněl jejich řeči, jako vždy jsem si dokázal poradit. Naučil jsem se kvasit jakési bobule a s pomocí šamanů vyrážel na snové poutě. Párkrát jsem se dokonce potkal s Verou, i když by to ve chvílích slabého Víru vůbec nemělo být možné. Vypadala zamyšleně, ale ve Víru je vždy oslnivě krásná, i když mě z hlubin víru snad ani nevnímala.

Jejich legenda je zhruba následující, nejsem si ale jistý, nakolik jsem ji pochopil přesně, přeci jenom to mnou připravované zkvašené ovoce mělo značnou sílu.


Podle legend předávaných ústní tradicí přiletěl kdysi dávno v jakémsi „čase snění“ stříbrný pták, který snesl rudé vejce. Jak toto vejce padalo k zemi, jako by se snažilo najít vhodné místo k nalezení hnízda, ale při pádu se rozbilo. Následující část příliš nechápu, často ale mluvili o tom, jak z vejce vyšli bohové a jejich děti. Starci se nedokázali shodnout, jestli tito „bohové“ zemřeli stářím nebo tím, že nedokázali žít mimo vejce, nebo jestli opravdu vyšli ven oni či jenom jakýsi jejich obraz, ale jedno je jisté. Starší brzy zemřeli či se přestali objevovat a na konci žilo jenom jedno dítě, které se jako jediné dokázalo přizpůsobit jejich zemi. To vytvořilo obrazy těch podivných tvorů a naučilo domorodce snít. Postupem času to ohromné rudé vejce zrezlo a splynulo se zemí, což dalo tamní oblasti charakteristickou rudou barvu. Podle některých dítě dospělo a zplodilo mnoho svých potomků, kteří se stali tímto kmenem. Do dnešního dne vyrývají do skal podoby těch tvorů.
Kredit: http://www.mysteriousaustralia.com/stra ... enonq.html

Pak ale Vera něco našla. Něco nečekaného. Rozhodli jsme se to bezpečně převézt do Prahy, i když na to padla většina toho neskutečného bohatství, o které jsme tady původně doslova zakopávali. Jako by se ta věc probudila a přiváděla sem lidi způsobem, na který slyší. Přesně tohle jsem už kdysi zažil. Ale co, peněz mi líto nebylo, žijeme přeci jenom jednou.

S Verou jsme se domluvili, že zůstane ve Víru, aby mohla zkoumat tu věc. A já jsem poslechl volání. Přišla Velká válka.

Ještě dřív než jsem se stal nesmrtelným, jsem odmítnul bojovat ve válkách. Poprat se s někým, to ano. Ale kdysi jsem ještě chápal, jak někdo může válku milovat. Velká válka ale všechno změnila, a všechno hrdinství zmizelo. Při zteči proti kulometu umírali chytří i hloupí, silní i slabí, moudří i bláhoví. Snad jenom umírali odvážní a přežívali zbabělí. Pak přišel bojový plyn. Ten už nerozlišoval ani mezi odvážnými a zbabělými. Kdysi si možná někdo mohl nalhávat, že válka dělá z chlapců muže a umožní jim najít v sobě sílu. Vždycky jsem si myslel, že tu člověk musí najít jinak. A teď už z války zůstalo jenom to peklo.
Obrázek

Hodně jsem se z války snažil psát Veře. Nešlo to ale zas tak často, jak bych rád. Nechtěl jsem totiž psát o hrůzách, které jsem viděl, protože na to není nikdo zvědavý. Také jsem se kvůli cenzuře musel krotit v tom, co píšu, jednou Veře přišel dopis, kde bylo začerněné všechno kromě předložek, spojek a podpisu. Jednou jsem připojil vypracovaný postup, jak Vukmarovi vrátit zpátky jeho obličej, protože jsem se naučil léčit i tak hrozná zranění. A Vero, až se budu ptát, tak mi prosím připomeň, že ty krevní konzervy jsem dělal citronanem sodným. Použití bojového plynu bylo jako z noční můry. Ale kamarádi měli štěstí, že jsme rychle vyvinuli protiopatření. Když byl později použit i yperit, vojáci už věděli, co mají dělat. To už jsem ale mezi nimi nebyl.

Myslím, že jsem dokonce několikrát umřel. Ale všechno to utrpení kolem mě mi nedovolilo odejít. Opravdu na dlouho jsem se ale odmlčel, když jsem pomohl s útěkem zajatcům. Měl jsem být popraven, ovšem zachránila mě skupina Rusů. Ti mi pomohli utéct do mé pravlasti.

A tam jsem začal stárnout. Revoluce u nich úspěšně proběhla, ale jejich slavný vůdce, Lenin, umíral. Když jsem přišel, měl už kolem sebe malou armádu doktorů, která ale nedokázala nic udělat. Všude kolem probíhaly čistky, vyhlazování obyvatelstva i obyčejný hladomor. Zkoušel jsem vynaložit aspoň nějaký tlak, aby zabránil nástup Stalina k moci, který sliboval další prohloubení teroru. Měl jsem svého favorita, Trockého. Ten byl odvážný velitel svých vojáků, navzdory tomu, že neměl žádné vojenské vzdělání, vždy se vrhal v čele svých jednotek vpřed bez nějakého většího přemýšlení. Myslel si, „že mu stačí zformulovat a popsat geniální myšlenku, kterou všichni ostatní automaticky přijmou. Pokud s ním někdo polemizoval, uchyloval se Trockij k osobnímu napadání a zesměšňování. Nikdy neustupoval, v osobním styku byl velmi chladný a strohý, a tak si postupně vytvořil příliš mnoho mocných nepřátel.“ Kromě toho spáchal hrozné, neomluvitelné činy. Celkově mi připadal jako můj mladší bratr. Aspoň jsem přiměl Lenina, aby pozměnil svou závěť v jeho prospěch. Bojím se, že to nebude stačit, ale nemám čas na nic jiného. Ani bych neměl. Už tak zasahuji víc než bych chtěl.
Leninova závěť píše:Tím, že se s. Stalin stal generálním tajemníkem, soustředil ve svých rukou nesmírnou moc, a já si nejsem jist, dokáže-li vždy dost obezřetně tuto moc uplatňovat. Na druhé straně se s. Trockij, jak již ukázal jeho boj proti ÚV v otázce lidového komisariátu pro dopravu, vyznačuje nejen vynikajícími schopnostmi. Osobně je asi nejschopnějším člověkem v současném ÚV, ale také má přílišné sebevědomí a přílišnou vášeň pro čistě administrativní opatření.
Tyto dvě vlastnosti dvou vynikajících vůdců současného ÚV můžou bez omylu vést ke štěpení, a jestli naše strana nezavede opatření, aby tomu zabránila, může štěpení přijít překvapivě. [...]
Dodatek: Stalin je příliš hrubý a tento nedostatek, který se jakžtakž dá trpět ve styku mezi námi komunisty, nelze trpět u generálního tajemníka. Proto soudruhům navrhuji, aby uvážili, jak Stalina z této funkce přemístit, a jmenovali na ni jiného člověka, který by se ve všech ostatních směrech lišil od Stalina jen jednou předností, že by totiž byl snášenlivější, loajálnější, zdvořilejší a pozornější k soudruhům, méně náladový atd. Mohlo by se zdát, jako kdyby tato okolnost byla jen maličkostí. Já však věřím, že vzhledem k zabránění štěpení a vzhledem ke mnou nahoře líčeným vztahům mezi Stalinem a Trockým toto není maličkost anebo taková maličkost, která může získat rozhodující význam.
Cítil jsem, že se Vír pomalu vrací. Přátelé mě však požádali, abych dal jejich idolu věčný život. Řekl jsem, že to nedokážu, že jsem jenom doktor a že zázraky neumím. Ale byli neúprosní (a skvělí, Olga mi dokonce nakreslila můj portrét, je úplně nahoře) a já jsem slíbil, že jim teda pomůžu. Pamatujete, jak jsem v 16. století vlezl Gabryasovi do hlavy a vypůjčil si Thovtovu Knihu tajných umění? Tak tam byl mimo jiné popsaný tajný způsob balzamování. Kdybych tak tehdy věděl, k čemu ho použiju!
Obrázek
I když byl Lenin prý spatřen ještě několikrát, není to pravda. Zatímco připravovali svět na sdělení o jeho smrti, já jsem byl dávno na cestě domů.
Když jsem se vrátil, Vera byla stále ještě hluboko ve Víru. Položil jsem jí do pelíšku jako dar svou ruskou ušanku, určitě se jí bude líbit (a když ne ona, tak aspoň ta kamej onyxového netopýra uprostřed perleti, která je pod ní schovaná). Pak jsem vtrhl jako hurikán ke Kameni a všem důkladně zvedl mandle. Zanedlouho se zvedne vír a my máme spoustu práce! Aspoň, že svatba bude malá. Plánuji dva svědky, obřad před Zdrojem a pak se s Verou pokusíme odejít do Víru. Toť vše. Požádal jsem Grgura, aby mi šel za svědka. Už se nemůžu dočkat, až toho starého ghůla uvidím brečet dojetím.

Finance
Souhrn peněz od pana továrníka +5 barter
+2 bartery vrácené od Very
+1 od štamgastů, díky, lidi
-1 platím za obživu. Žiji si na vysoké noze
-3 bartery investuji
- 2 nechávám pohlídat Veře (jsou to německé marky, doufám, že je stihne střelit)
- 2 půjčuji Marcovi pro něj a pro Květu
- Nemám nic

Jak jsem si polepšil? Dalibor:2D6+3 → 11(6 +2 + 3)#inflace
• Vylepšuji sebe
- můj first aid kit se resetuje na +2, +1 mi dává Zdroj, díky
- v lékařské brašně mám skalpel. Používám jej na léčení lidí, ale když není zbytí, dá se použít jako nouzová zbraň (3-HARM, INTIMATE, 1ruční VALUABLE)
- Vera mi darovala revolver, který nevypadá, že by mi bouchl do obličeje. Jó, tenhle nikdy neomrzí. (2-HARM THROW/CLOSE, 1ruční, RELOAD(6), LOUD, střelná)
- Svou uniformu jsem si přešil tolikrát, že ji znám jako své boty, ale přesto jsem mnohem raději, když si obleču něco pohodlného a vlezu na jednu ze dvou stran baru (1 armor, může vyžadovat DSuF)
• Vylepšuji zázemí
- měním své nejbližší štamgasty. Grgur je stále ten divný v rohu, i když teď je nově „pan doktor“, hostinská (dnes Klára) má narozdíl ode mě rozum, a Zlatuši jsem neviděl ani nepamatuji a stejně je tady věčně Vera.
- kompletně jsem restauroval hospodu U Kamene za zlato dovezené z Austrálie. Všechno vybavení je prudce moderní, zavedl jsem nové, kvalitní trubky na pivo, muzikantům postavil malé pódium, aby se jim hosti nemotali pod nohama, a celkově teď zase vypadá k světu. Takhle určitě vydrží ještě aspoň sto let.
- MC, navzdory všem těm masivním úpravám si nemyslím, že U Kamene ještě vydržím dlouho. Je mi líto, co jsem provedl Zdroji a nejsem si jistý, jestli mi stále důvěřuje. Myslím, že budu hledat někoho, komu starost o Zdroj předám. Ale slíbil jsem Zdroji, že jej očistím a s tím také začnu. Mám dostupnou laboratoř a mocné protiVlčí sérum. Dokážu vytvářet membránu filtrující vlčí esenci. Jsem ochoten přijít za Grgurem a poprosit jej o pomoc. Vím, že Fiona říkala, že odstranění Vlčí esence způsobí, že bude Zdroj nestabilní, také vím o Orbu, o kterém může vědět něco Fiona nebo Jasna. A v neposlední řadě mám už s něčím takovým - byť v podstatně menším měřítku! - zkušenosti, protože po mém zákroku už Potomkovo Jeskyně nevykazuje znaky Vlčí infestace už několik staletí. Co můžu dělat, abych s tímto procesem započal? Čí pomoc budu potřebovat? (A tak dál, znáš to.) Mimochodem, MC, jak dopadl ten projekt s měřením odpovědi Vlčí esence na to, že jsem prudil Zdroj? Jak Vlčí esence reaguje na emocionální stavy Zdroje?
• Získám +2 barter. Jó, většina zlata vyletěla za přepravu té věci z Austrálie a na restauraci hospody, ale stejně mi zbyla hromada peněz. (Za jeden rovnou vyplním trochu prázdného místa v brašně.)

štamgasti
Fortunes, Dalibor:2D6+2 → 8(2 +4 + 2)#štamgasti
surplus: +1 barter, + party, want: dissease. Snad kvůli vodě ze Zdroje jsou náchylnější na rádiové vlny, mám z toho špatný pocit. Snad mi s tím nějak pomůže Grgur.

Bonefeel, Dalibor:2D6+ → 9(4 +5 + 0)#bonefeel
Jako doktor jsem zvyklý být tam, kde je mě potřeba. Ani tato epocha nebude výjimkou.
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-Postava] Dalibor - The Water Bearer

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Dalibore,

měření, která jsi provedl, ukázala významnou korelaci mezi psychickým rozložením Zdroje a koncentracemi Vlčí krve. Buďto se nálada Zdroje mění, podle toho kam se zrovna nalije krev, anebo se vlčí krev přelává podle nálady Zdroje.

Z pouhého odečtení údajů to není zřejmé, ale naštěstí jsi byl před akcí natolik prozíravý, že jsi měření provedl hned v několika variantách reality současně a Zdroj ti tedy byl pokusným králíkem i kontrolní skupinou zároveň. Stačilo ti jen pár dní nad výsledky a už víš, která z těch dvou variant je správně!

Tak nám to pověz...

Co se týká tvého projektu purifikace, tak:

Hlavní projekt purifikace:
* First you’ll have to figure out "výsledky měření"
= to už vlastně máš.
* First you’ll have to build "purifikační bypas" .
= zkrátka budeš potřebovat nějaké přenosné zařízení, kterým budeš moci čistit jednotlivé okruhy
* First you’ll have to build "vlčí containment" .
= platí zákon zachování vlčosti. kam jen všechny ty vlky vlastně schováš?
* It’s going to mean exposing yourself (plus colleagues) to serious danger.
= až to budete všechno mít, budete se muset vypravit do nitra hory a prakticky to tam použít

Purifikační bypas:
* You’re going to have to take "Božská technologie" apart to do it.
= musíš někde sehnat potřebné díly. U Zdroje to nepůjde, takže budeš muset rozmontovat kus néčeho jiného. Jednu z místností v Potomkovo doupěti? ve Fioní mohyle?
A potom si vyber mezi:
* The best you’ll be able to do is a crap version, weak and unreliable.
nebo
* It’s going to take several tries.
= Zkrátka buďto tam půjdete napoprvé rovnou čistit a pak to bude trochu loterie. Anebo napoprvé půjdete jen na průzkum, podle zkušeností bypas upravíte a napodruhé už to bude safe.

Vlčí kontainment:
* First you’ll have to figure out "jak je do*****le skladovat"
= Skladování Vlků není legrace....
* You’re going to need "někdo s pořádnou károu" to help you with it.
= Budeš je muset do skladu převézt. A bezpečně!
* It’s going to mean exposing yourself (plus colleagues) to serious danger.
= Což se asi dalo čekat, když povezeš vlčí krev krajinou
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW-Postava] Dalibor - The Water Bearer

Příspěvek od Dalibor »

20. léta 20. století
Výbava:
žiji si na vysoké noze, 1 platí hospoda, 1 platím já
- mám jeden barter
- vyřešit Marca, co mi vlastně vrátil? (Je to složité, ale zřejmě mi ve výsledku vrátil jeden a dva postupně propadly inflací)

Startovní Hx
Grgur +2
Jasna +2
Marcus +2
Potomek +3
Česlav +1
Tibor +3
Vukmar -1
Fiona+2
...
+1hx od Vukmara +2hx od Vukmara za jeho gang => +2
+1 hx od Vukmarochlapů => +3
+4 hx léčení Grgura => +3
+1 hx s Grgurem, reset hx =>+1

Angělo
+2 za reset, +1 od Zdroje, +2 nákup za peníz => +5 start
-1 (-2+1) léčení sebe
-1 léčba mých následovníků
-2 resnutí Grgura
- 0 (-1+1) léčení Grgura
-1 léčení matky
=> jsem na suchu

Harm
0-3 x rozlučka se svobodou s Vukmarem a Vlaštovkou

expy (weird, hard)
# otevření mysli Víru, slyšel jsem o Mnichovské zradě
- manipulate, chci, aby ostatní nenásledovali jejich příkladu
- step in the flow, tryzna
- znepokojující zprávy
- DSuF, chytám krysu
- Já jsem zákon, zkouším vysekat šenkýřku ze slibu
- manipulate, vetřel jsem se ke kultistům, teď jsou mí spojenci - kamarádi
- read a person, co chtějí kultisti? Co chtějí po mně? Jeden hold zbývá
# otevírám svou mysl kultistům
- read a sitch, zkoumám shoggotí domeček
- Jsou hvězdy správně? Ještě ne, ale jsou víc správně
- manipulate na kultisty, chci, abych já vedl svůj obřad u Zdroje.
- Read Jacob
- DSuF, zmatení pronásledujících Jákobů
- manipulate na Grgura, chci, aby mi pomohl s rituálem (str. 14)
- step into flow, kultisti budou duševně v pohodě, síla zdroje jim pomůže
- jsou hvězdy správně? zatím ne, ale jsou lepší
# OYB, fail, hele, shoggoth!
- manipulate na shoggotha
- read a sitch, kromě toho, že je tady shoggoth, mě obléhají
- Amanipulate na shoggotha, sežere mě, až sežere všechny mé nepřátele (18)
- DSuF, plazím se od střelby, s darem pro Veru
- DSuF, bacha, ještě kulomety
# přestřelka s Vukmarem
=> level up, beru si gang
Standardní gang (2-harm gang small, 1-armor),
+ your gang’s well-armored. +1armor (jsou typicky dobře poschovávaní v hospodě)
+ your gang’s self-sufficient, able to provide for itself by raiding and scavenging. It gets +rich (a ještě mi platí za pivo)
- your gang’s loose knit, with members coming and going as they choose. Vulnerable: desertion. (chodí sem jen tak na pivo, být tady můžou a nemusí)


# vedu svůj gang k bitvě
(x) defend, tenhle tah propadl, nakonec se ve fikci dělo něco jiného
- DSuF, plazím se do dveří
- DSuKulomet, funguju
- bait a trap, chci, aby šel Vukmar po nás a ne po civilistech (20)
- DSuF, prokopáváme se k tajné chodbě
- Zdrhám Vukmarovcům, přepadne nás před Česlavem
- manipulate na Vlaštovku
- manipulate na kultisty, ať jdou se mnou vyvolávat na kopec
- manipulate na Česlava, ať se mnou jde odvlčit shoggotha
- obtížný terén, není problém
- A manipulate na shoggotha, chci, aby nebyl Vlk, je to přítel
- keep an eye out, kdyby byl problém
- read a shoggoth, já jsem tady ten zlý
- DSuF, podpálíme mrtvolu shoggotha
- Jsou hvězdy správně? Ano, přichází Byakhee
# go aggro, chci, aby lidi z hvězdárny slezli
- DSuF, lezu na hvězdárnu
# seize by force, táhnu lidi z hvězdárny dolů
- DSuF, probíháme ohněm, uhořel profesor, chudák
- read Česlav, moc mi toho neřekl
- DSuF, převlékám se za Grgura
- keep an eye out, pomáhám Grgurovým zřízencům znovu získat kontrolu nad blázincem
# léčení Grgura
(#) dostal jsem od Grgura exp?, když jsem mu slíbil, že mu dám barter (nejspíš formou předplacené služby)
- kupování rádia
- vysílání rádia, jsem v klidu
- DSuF, měříme Vukmarovi pod nosem
- manipulate na okounějícího Vukmarochlapa
# OYB, hledám vysílač a nacházím ho
=> class switch - jsem The News

- rally to a cause, na mé svatbě bude kalba
# reset hx s Grgurem

vztahy a důležité události
- v hospodě se mi zastřeli legionáři, když jsem jim řekl, že nám vezmou Sudety. Vedl jsem za ně tryznu
- našel jsem figurku sebe sama. Podivné
- vlezl jsem ke kultistům. Viděl jsem město v podivné geometrii. Shoggoth chce, abych ho vyvolal. Přiblížil jsem okamžik, kdy budou hvězdy správně.
- Vím, že mě pronásledují Jákobové, zmátl jsem jejich sledování
- Grgur mi slíbil pomoct s rituálem, půjčil mi kultisty a pak se užitečně potloukal kolem, dík
- přivolal jsem z jiných světů shoggotha. Jako odměnu za přivolání jsem chtěl svatební dar, ten jsem dostal
- Vraždil jsem se s Vukmarem a Jákobama ve své hospodě, byť to bylo dost jednostranné. Jákoba zabili mí duchové, já jsem se zabarikádoval ve sklepě, Vukmar to pak celé zapálil. Já jsem se prokopal do tajného tunelu, kterým zmizli štamgasti
- Duchové schovali dar pro Veru. Jsou mí zachránci.
- Zdrhl jsem Vukmarovi, ale přepadla mě Vlaštovka, chtěl jsem ji ukecat, že jsme v pohodě, ale nejsme; střelila mě do nohy
- Požádal jsem Česlava s pomocí zastavit Shoggotha. Souhlasil a na kopci jej zamordoval s pomocí Grgura, který se tam náhodou taky zjevil. Zkoušel jsem Shoggotha přemluvit, ať není Vlk, ale ostatní ho zamordovali. Budu mít až na vždycky výčitky svědomí. Aspoň jsem z hlubin prostoru přivolal Byakhee, ať si odnesou jeho duši.
- Zachránil jsem Jasně hvězdárnu a všechny lidi až na profesora
- Přišel jsem na Havránku a vyrazili jsme s Česlavem za Grgurem. Vyžvanil jsem mu své plány se Zdrojem.
- Grgurovi jsem pomohl převzít kontrolu nad blázincem. Vyléčil jsem Česlava a Grgura. Grgur mi za léčení slíbil najít vysílač, má u mě předplacenou službu
- Grgur měřil poblíž doutnajícího kamene. Viděla nás Vukmarochlap, zkusil jsem ho ukecat, začal děla bordel, tak jsem naskočil za Grgurem a ujeli jsme
- Vera mě zdrbala za všechno, co jsem udělal, řekla, že jsem osel, ale že mě má ráda. Svatba přece jenom bude!
- hledal jsem vysílač, našel jsem ho, ale měl jsem vizi o svém otci, jak je nesmrtelným místo mě a všechno dělá líp. Pak jsem svou figurku našel na vysílači. Co to může znamenat?

"Už jsem skoro v bezpečí v Česlavovy pevnosti, když mě dožene něco úplně jiného. Takže si to popořadě zrekapitulujme:
nejdřív se mi zastřelili lidi v místě, kde jsem chtěl mít svatební hostinu
dal jsem přednost kryse před zdárným průběhem svatební hostiny
utekla mi nějaká ženská, protože jsem nesnesitelný
běhal jsem za cizí ženskou
sháněl jsem svatební dar, o který mě nikdo nežádal
přivolal jsem nepopsatelnou hrůzu
povraždili mi svatebčany, zbytek mi utekl
někde se mi ztratil svědek
zkoušel jsem se otrávit vínem z roku, kdy jsem se potkal s Verou
vypálili mi místo, kde jsem chtěl mít svatbu
jdu požádat o pomoc někoho, s kým nemá Vera ty úplně nejlepší vztahy

ale noc ještě není u konce, pokračujme..."
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW-Postava] Dalibor - The Water Bearer

Příspěvek od Dalibor »

... mezi 20. a 40. léty 20. století...
Obrázek

... ležel jsem na palouku a slunce mě příjemně hřálo do tváře. Probudil jsem se, prohmatal si kosti, zjistil jsem, že jsou všechny celé a podíval se na hodinky. To jsem byl mimo skoro šest hodin, nebo tam čas plyne jinak? ...

Celé to začalo tím, když jsem navrhl, že bychom se měli s Verou vydat na líbánky. Protože ona vybrala dobrodružnou cestu posledně, teď jsem byl na řadě já. Chvilku jsem přemýšlel a pak jsem si řekl, že se musím něco dozvědět o své figurce, která se mi něco snažila naznačovat. Co mohla znamenat ta má poslední vize?

Vyrazili jsme na východ, nejdřív na motorce. Každé ráno jsem nechal figurku tam, jak byla, a ráno se vždy natočila jedním směrem. Při malém vychýlení z trasy se skoro ani nehnula, tak jsme v nově založených Závodech Tatra ukradli jejich prototyp nového nákladního vozu a sehnali podobně zásoby na hodně dlouhou cestu. A spoustu fotografického materiálu. Posílal jsem jim zpátky fotky, ať z toho taky něco mají.
Obrázek

Byla to strašná cesta a upřímně jsem se omlouval, že jsem posledně nadával, když jsme měli jet někam do Austrálie. Naštěstí se nám podařilo domluvit, ať nám tatru naloží na plošinu za vlak a svezli jsme se po trans-sibiřské magistrále až k Bajkalu. Zbytek cesty jsme ujeli poctivě, protože odtamtud to už nebylo daleko - na Ruské poměry.
Sibiř.jpg
Červená tečka uprostřed.

Cestou jsem se začínal zajímat o lokální legendy, protože figurka se některé dny jakoby nemohla rozhodnout a často několik dní trvalo, než našla cestu. Daleko na sever od Bajkalu se začaly objevovat ucelené popisy čehosi podivného. Lidé tady také ještě hodně mluvili o tom, co se nad Sibiří stalo před více než dvaceti lety, o něčem, co byl pravděpodobně meteor ohromných rozměrů, který byl ovšem před dopadem zničen jakousi silou a nakonec k zemi nedopadly ani jeho úlomky. Místním to ovšem nepřišlo zvláštní, protože tohle se podle legend nestalo poprvé. Pomalu jsem je dával dohromady a sepisoval, zatímco řízení a výběr cesty byl víc a víc na Veře. Vůbec nechápu, jak něčím takovým mohla projet; kdyby mi to někdo vyprávěl, tak mu neuvěřím. Jasná Grgurova škola řízení.

Mluvili o údolí řeky protékající bažinami, ve kterém jsou jakési "Kheldyu" - snad "kovové domy" a hlavně o "místech s kotli", nazvaných Olguidakh, ležícím v jakémsi Údolí smrti. Místní obyvatelé a náhodní lovci prý nacházejí podivné domy tvořené z velké červené polokoule vyčnívající z věčně zmrzlé půdy. Na jejich vrcholu je otvor, kterým jde sejít dolů, do místa hluboko pod zemí, tvořeného z podivného kovu připomínajícího měď, ale tak tvrdého a pevného, že se nikdy nikomu nepodařilo získat byť odštěpek. A uvnitř je vždy příjemné teplo, i když je venku nejtvrdší zima. Ovšem málokdo si troufl sejít až dolů, většina od nich v hrůze prchá. Hned jsem si vzpomněl na Fionu a její nástroje, o kterých vždy říká, že jsou z bronzu. Je to ale opravdu bronz? Každopádně, dómy jsem nenašel. Ale takhle je a jejich schodiště a komnaty popisovali:
Obrázek

Také vyprávěli, že každý, kdo tam zůstane dlouho, onemocní neznámou nemocí a zemře. To samé se vztahuje na podivné koule či polokoule, "kotle", co se vyskytují různě v bažinách. Pár jsem jich - byť z většiny potopených a z dálky - viděl, měly průměr typicky šest až devět metrů a nahoře měly občas otvor, kterým by dle slov domorodců mohl projet člověk sedící na sobovi. Jejich poloha se dala poznat podle toho, že kolem nich bujně rostla vegetace, i když okolí bylo bezútěšné a mrtvé. Lovci říkali, že při obzvláště krutých zimách je možné v nich přespat, pokud najdete otevřenou, pokud tam ale zůstanete dlouho, do měsíce vám vypadají všechny vlasy.
Obrázek

Tyto útvary se objevují a mizí, podle toho, jak se vynořují z bažin nebo se do nich zase propadají. Mé první setkání s nimi bylo rychle utnuto, když jsem se rozhodl vyvolat fotografie. Správně jsem tušil, že všechny budou zničené. Radioaktivita. Slabá, ale přeci. Vera dokázala zařídit, aby nám dovezli potřebný materiál pro manipulaci s nimi, ale dovezou ji nejdříve za několik měsíců. K Bajkalu. Během cesty jsem z korby vytáhl spoustu užitečných ale nečekaných věcí, když ovšem došlo na dozimetry a olověné spodní prádlo a košili, tak mé štěstí náhle a nečekaně selhalo.

Takže jsme skončili na líbánkách uprostřed Sibiře, kdesi v bažinách, které právě začaly zase zapadávat sněhem, i když teprve pomalu končilo léto. Vera prohlásila, že jestli se ještě jednou za něco omluvím, tak půjde na zásilku čekat do Karibiku.

Zkoušel jsem vyzvídat nějaká moudra z místních lidí, kteří žili tři dny cesty od sebe, ale nakonec jsem našel něco neskutečně zajímavého. Jednak se figurka uprostřed bažin konečně znovu zorientovala a našla směr, jednak mi můj foťák odnesl orel, a když jsem jej našel, dočista rozbitý, vyvolal jsem z něj poslední fotku:

Obrázek
Jsou to čtyři vyvýšená místa, která mi byla čímsi povědomá, a má figurka směřovala právě k nim.

Nejdivnější bylo, že jsem to tam poznával. Ukázalo se, že odtamtud pochází moje první vzpomínka, jak se jako malý capart koupu ve strašně ledové vodě poblíž nějaké jeskyně a můj otec s někým strašně dlouho a vážně rozmlouvá. Ukázalo se, že je to významná (na místní poměry) křižovatka obchodních cest a jeden z okolních kmenů to tady stráží. Přátelsky mne přivítali. Za ty doby se sice jazyk změnil k nepoznání, ale nakonec mě vzali za svého a rozhodli se ukázat nám jejich největší poklad.

Uprostřed jeskyně byl had, jako u (kdysi) mého Zdroje. Všichni kolem něj posvátně stáli, a vyzvali mě, abych předstoupil. Po nekonečné době padla jedna kapka, a tu jsem vděčně přijal. Slízl jsem ji ze své dlaně a uctivě poděkoval. Otočil jsem se, abych pozval Veru, ale tu už to zjevně dávno přestalo bavit.

Nějakou dobu jsem se snažil s jejich Zdrojem komunikovat, ale nedokázal jsem to, byť jsem v něm tušil jakési - byť jenom základní a jednoduché - emoce. Pak jsem se na radu Very rozhodl vydat do Víru. Bylo to složité, ale viděl jsem, že místní lidé mají podobný zvyk používat červené muchomůrky k vyvolání tranzu, jako měl Vojtěch, tak jsem jich pár nasbíral a rozmělnil ve vodě, do které bylo přidáno několik kapek od Zdroje.

Jejich šaman mě dokázal vyslat na cestu, ale jenom Vera mě dokázala vést, našla mě okamžitě a provázela mě skrze Vír. Mé tělo bylo v horečce a pomalu sláblo během kruté zimy. Má mysl ale byla čistší než kdy jindy. Nechtěl jsem pryč, dokud jsem si byl jistý, že to mé tělo stále zvládá.

Obrázek

Byla tady spousta otázek, na které jsem chtěl najít odpověď, ale ty musely počkat. Protože my jsme sem jeli na líbánky, jenom jsme je strávili trochu jinak, než jsem si představoval. Vera několikrát zmizela pryč, a mezitím jsem se věnoval místním záležitostem, jinak jsme ale společně procházeli podivnými světy. V těch vzácných chvílích, kdy mě vír vedl samotného vstříc mým otázkám...

... viděl jsem šamany, jak vedou vážný rozhovor. Jeden z nich se vydává na cestu; bere s sebou malé dítě.

... viděl jsem okřídleného boha v bezmocném vzteku ničit obraz Zdroje tvořený světlem, jen aby jej pak začal skládat znovu.

... viděl jsem, jak lidé a zvířata opouští rozsáhlou část tundry, a jak několik dní poté nad ní proletí podivný objekt, jenom aby byl za pár okamžiků ještě ve vzduchu zcela zničen a vypařen neznámou silou

... viděl jsem, jak je Zdroj uctíván lidmi, stále menším množstvím lidí; čím míň lidí chodí, tím míň vody Zdroj dává, čím míň vody Zdroj dává, tím míň lidí chodí.

... viděl jsem, jak sem bohové přivádí lidi. Jeden bůh je vede, ostatní bohové nesouhlasně kroutí hlavou. Někteří pomáhají, jeden po druhém odchází, až zůstane jenom jeden.

... viděl jsem čtyři starce kolem figurky anděla a blízko nich spícího muže a ženu; oba obsypané netopýry.

... viděl jsem Zemi z nebe a blížící se rudý bod. Bod zmizel. Pak se znovu objevil a nekonečně dlouho pokračoval. Pak naposledy zmizel těsně nad zemí. Cítil jsem emoce. Nejdřív úlek, pak pozorné soustředění, nadšení, šok, pozorné soustředění, úlevu. A pak pomalu rostoucí zoufalství.

... viděl jsem ženu velící mužům, kteří táhnou z bažiny ohromnou strukturu. Žena se jí dotkla a struktura se pod jejím dotekem začala bortit a skládat do sebe.

... viděl jsem muže hluboko v hoře tesajícího do kamene znaky a pracujícího se zářícími žílami, jak si vyřezává kus své kůže z paže.

... viděl jsem okřídleného boha zanechávajícího zde strážce, i když v tom sám neviděl smysl.

Pak jsem se probral. Na skalách vystavených slunci začal tát sníh.

Konečně mi bylo jasné, že to není žádná má povinnost a nikdo to ode mě nemůže chtít. A já nemusím nikomu nic dokazovat. Přesto jsem vstal, vstoupil jsem hluboko do jeskyně, a za svitu pochodně četl znaky psané mým otcem. Byl to smutný pohled. Samotný Zdroj byl jenom stín toho skutečného a těch několik žil bylo provizorně opraveno něčím, co vypadalo jako zkamenělá kůže. Tento způsob opravy v ten moment jistě měl svůj smysl, ale bylo to jenom dočasné řešení. Měli jsme sem vyrazit dřív. Kdybych se mohl učit tady, a ne na Jeskyni nebo na Zdroji, mohli jsme si ušetřit spoustu problémů. Vzal jsem třesoucí se rukou nástroje a začal přepojovat žíly. I pokud se místní opravdu naučí žít se zdrojem v symbióze, jako se to dařilo Zlatuši a mě, nikdy nebudou moct doufat ve víc než v malý pramínek, který jim Zdroj na oplátku vydá. Smutně jsem si vzpomněl, jak jsme se v návalu vášně jednou s Verou koupali v mocném proudu vody našeho Zdroje.

Venku jsem v dálce zahlédl Veru snažící se s pomocí domorodců vytáhnout auto naložené něčím extrémně těžkým. Vydal jsem se za nimi. "Ty líbánky nakonec nejsou tak hrozné, jak jsem se bál, že budou. Ta ušanka ti sluší!" Rychle jsem ji políbil, aby nemohla protestovat. "Něco nesu. A ne, není to láhev vodky, co jsem měl ulitou pro slavnostní příležitosti, i když to tak vypadá. Ani výluh z muchomůrek. Něco mnohem lepšího."

Brzy jsme vyrazili, abychom stihli krátkou dobu, kdy není motor zamrzlý, ale bažiny ještě ano, a vyrazili do Prahy dobře schovat, co jsme tady našli. Hodně jsem se tady dozvěděl, ale mám víc otázek, než když jsme sem přišli. Proč se to tady pokusili postavit? K čemu to slouží? K čemu to mělo sloužit původně? Proč připravili čtyři "mohyly" (když jsme takové s otcem hledali cestou do Prahy, říkal jim "Kurgany"), když potřebovali jeden kopec a zbytek artefaktů je rozeset po bažinách? K čemu slouží ta věc, co Vera dovezla? Jak ji zase složit? Jakým způsobem získávala energii? Proč po vytažení přestala být radioaktivní? Jak mohla Figurka takhle fungovat? Co to znamená pro mě - přišel jsem teď snad o kus sebe? Nakolik za mé chování mohla Figurka? Kam pojedeme mezi epochami příště?

Všechno je pravda! Zdroje zdroje:
http://expedice-olgujdach.webnode.cz/ne ... oli-smrti/
http://www.bibliotecapleyades.net/cienc ... ska09a.htm

Podle legend byl obranný systém aktivován původně každých několik set let, později mnohem častěji. Vír mi odhalil i budoucnost.
nějaký kráter ze 16. - 17. století, žádné pozůstatky
1908 - téměř neúspěšné zničení, povedlo se až napodruhé, žádné pozůstatky
1947 - úspěch, žádné pozůstatky
1984 - úspěch, pozůstatky - značné množství kovu, zřejmě běžný meteor
2002 - úspěch, žádné pozůstatky
2013 - tenhle se povedlo sundat až nad Uralem, několik úlomků, ztraceny
V 50. letech tam Sověti provedli tři jaderné testy.


Ještě jsem se na chvíli ukázal ve Španělské občanské válce, myslel jsem, že si ji nedokážu odpustit. Ale byl jsem tam jenom asi rok, pracoval jsem liché týdny jako chirurg, sudé týdny jako člověk u rádia a po večerech nás bavil, abychom měli lepší morálku, když má Franko víc lidí a lepší techniku. Když jsem ale rekruty naučil trochu taktiky, oprášil si sám lékařské znalosti a naučil pár lidí, kterou stranou skalpelu se řeže, tak jsem se sbalil a odjel zpátky do Prahy. Vera mi chyběla. Snažil jsem se, aby ze mě neměla ponorkovou nemoc, ale nemohl jsem si pomoct.

Když vír začal sílit, rozhodl jsem se, že trochu pohnu se svým projektem očištění Zdroje, případně se pokusím nějak zprovoznit tu věc, co jsme s Verou našli na Sibiři. Vydal jsem se za Fionou, jestli by bylo možné v mohyle vymontovat nějaké zbytečné části, že bych si je odnesl. Zbytek už znáte.

Dalibor:2D6+2 → 10(5 +3 + 2)#fortunes
Mám mezi přáteli nějaké veselé techniky. Bude PÁRTY! V rozhlasu bude veselo a máme se na co těšit. Taky přispěli na provoz rádia (+1 barter).

Hle auto s mobilní technikou na vyhledávání radiovysílačů, má největší nemesis. Anglická varianta. Kvůli nim musím tak často měnit pozici vysílače.
Obrázek

Bonefeel, Dalibor:2D6+ → 8(4 +4 + 0)#weird
Jsem připraven být tam, kde je mě potřeba.


Inflace, Dalibor:2D6+3 → 5(1 +1 + 3)#inflace
- doba je těžká, nic nemám, nic si nevylepším.
- pracuji jako doktor externista v první příhodné nemocnici, v garáži u sanitek je vybavení, které jsem schopný použít. Nikde mi to ale k mé nelibosti nepatří.
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW-Postava] Dalibor - The News

Příspěvek od Dalibor »

40. léta 20. století
Výbava:
žiji si skromně (1 barter), platím si provoz vysílacího studia (1 barter)
Dostal jsem od Very vestu z pavoučího vlákna (1armor, 2 armor proti střelným)
Mám starý revolver a skalpel v brašně
Nemám ani korunu

Startovní Hx
Grgur +1
Jasna +2
Marcus +2
Potomek +3
Česlav +1
Tibor +3
Vukmar +3
Fiona+2
...
Grgur +1
+3 Vukmar

Angělo
+6 odbojáři v nemocnici
-1 (-2+1) léčení Grgura
-1 léčení lovců

Harm
0-3 mohyla
3-6 Vukmarovci
6-9 Vukmarovci
9-10 Vukmarovci

expy (weird, cool)
- breaking now, ví se o Jákobech, gestapu a šéfovi Gestapa.
- rally to a cause, odbojáři se nenechají pozavírat bez boje
- read a sitch, jak blízko jsou Vlci?
- turn the tables, jsem kočka a lovím Gestapo
- výjimečný stav, plížím se do Jeskyně
# OYB, seznamuji se s jeskyní, Jasna mě vytáhne přes portál
# neutrální půda, vyjednávám s Vlkem a jeho nositelem pomocí hypnózy
- read a Vlk
- výjimečný stav, falešné doklady
- výjimečný stav, převlek za doktora SS
# healing hands, léčím Heyndricha
# OYB, chci vědět víc
=> level up +1 weird

# augury, mám krytí od samotného Heydricha
# DSuF, kradu Heydrichovi kufřík
- pomoc od odbojářů, zajistí mi lékařský materiál
- turn the tables, loví chlápky se zaměřovačem
# hunt a prey, najdu oko šamana
- read a sitch, chystám plán na převzetí auta
# OYB, hledám informace o vraždě Heydricha
# bait a trap, odlákávám vědce od zlovozu
=> level up, Eye on the door

#DSuF, kradu dokumentaci pekelného vozu
- výjimečný stav, jdu do konspiračního bytu s rádiem
- rally to a cause, lidi mi pomůžou v boji, pokud půjdu s nimi
- výjimečný stav, jsem podezřelý
- read a sitch, hledám odbojářské duše
# Eye on the door, fail, chtěl jsem zmizet z měřící pozice
- read a person, vždyť jsou to mí fanatičtí posluchači!
- zásobování od odbojářů, ví, kde je pancerfaust
# open your brain, procházím labyrintem jeskyní
- infiltruji se do sklepení ministerstva vnitra
- read a sitch, jsem na ministerstvu
- manipulate na slečnu od nácků, moc to nefunguje
- keep an eye out, na nás si nepřijde
- go aggro, všechno to tady podpálím! A tak se stalo
- vedu gang
- s gangem utíkáme
- manipulate, chci, abych se se ženskou zabíjeli později
# ADSuF, tunely pod jeskyní už znám jako své vlastní boty
# ADSuF, rozkládám rádiové zařízení
=> level up oftener right

- rally, nařizuji evakuaci ministerstva a útok na měřící stroje
- výjimečný stav, jsem s rádiem podezřelý
- read a person, Heydrich nás chce vyhladit
- go aggro, mí lidi zajistí zničení měřícího vozu vodním dělem
# eye on the door, mizím od Heydricha, kterého jsem zastřelil
- výjimečný stav, tentokrát budou s vysíláním problémy
- manipulate, zkreslil jsem informace o Heydrichově smrti, byla to sebevražda, puklo mu srdce
- Go aggro, jestli nás nenechá dohrát naši hymnu, dostane deku
# open your brain, žebrám od Matky žíly na opravu Zdroje
- keep an eye out
- go aggro, nechal jsem vědce z dodávky utéct
- manipulate na Grgura, chci, aby ze sebe nedělal hrdinu
- read a sitch, donesu návnadu pryč
- read Vera, je Vlk
- Amanipulate, Gestapák odnese měřící přístroj od Vlčice na gestapo
# poslechl jsem Česlava a přišel do mohyly
- read a sitch, dávám pozor na Němce
- keep an eye, dávám pozor za Česlava
# vstup do mohyly, zachránila mě až Vera
# neutrální půda, dovolil jsem Fioně a Tiborovi urovnat své problémy
=> level up Consummate performer

- Amanipulate Jákoba, je můj spojenec
# DSuF, vlezl jsem rovnou do výbuchu od tanku
# DSuF, opravuji zdroj
# step into a flow, mluvím se Zdrojem
- rally, povolávám Jákoby!
- leadership, Jákobové, do zbraně!
# DSuF, kryji se za tchyní
- defend, Jákobové chrání Jeskyni
- keep an eye out, velím v boji
# reset hx s Vukmarem

=> level up vylepšení následovníků, dávají +1 barter

# bait a trap, lovíme Vukmara
# eye on the door, mizím od Vukmara i s jeho dokumenty

Důležité události a vztahy
- v rádiu jsem napráskal Gabryase, že chce zmizet, varoval odbojáře před gestapem a Česlava s Jankem před kontrolami.
- Šel jsem za Verou do Jeskyně, tam byl k mé nelibosti Česlav. Dal jsem mu přesto pár zákulisních informací.
- Bloudil jsem jeskyní, přepojil pár žil a přivolala mě Jasna. Provedl jsem hypnózu Vlka a dozvěděl jsem se o podivném oku, co Vlky probouzí. Slíbil jsem pomoc.
- Požádal jsem všechny rádiem o pomoc s Frau Shamman, informal, že probouzí Vlky
- Vyléčil jsem Heydricha, získal u něm alibi ve Víru.
- podpálil jsem ministerstvo vnitra, když jsem hledal pancerfaust, prohlásil jsem to za čin odboje a vyhlásil evakuaci okolí
- zastřelil jsem Heydricha, prohlásil, že se zastřelil sám, protože mu puklo srdce a pustil československou hymnu
- v Jeskyni jsem si vylootoval nějaké žíly a přidal jim vlčí filtry, vyrazil jsem s nimi k Vozovně a tam léčil Grgura, zastal jsem se ho před Česlavem
- Vera je Vlk, chtěl jsem ji vyléčit, ale odmítla. Pomohla mi, abych nezůstal mezi nácky, když jsme zdrhali
- Grgur mi vidí až do žaludku a ví, že jsem ho podvedl a chtěl jsem se stát návnadou namísto něho
- důvěrně jsem si popovídal s Verou, zkusil jsem ji rozveselit a vyjádřil jí podporu, věřím, že to jako vlk zvládne. Ale je strašidelná a bojím se o ni. Dokonce mi řekla, že jestli ji nebude možné ji zastavit, mám ji zneškodnit. Jakkoli. To bych přece nedokázal!
- Povedlo se mi rozveselit Veru. Dnešek není ztracený! Ukázala se mi jako Vlk, Vlk byl velmi upřímný.
- Přišel jsem do Česlavova ležení. Tiborovci by mě obehráli v kartách i o kalhoty, kdyby nepřišli Němci, poradil jsem jim, že nemají srát Česlava, a kdyby byl problém, schovat se do mohyly. S Česlavem jsme čekali na Němce, ale nepřišli. Nejspíš proto, že jsem nakreslil pro Grgura, že nás kompromitoval, a on s tím cosi udělal.
- při vstupu do mohyly jsem měl záchvat paniky, zachránila mě až Vera. Prý musíme trénovat a mám se těšit, vedle čeho se budu probouzet
- V mohyle jsem vstoupil do hádky Tibora a Fiony. Usmířili se.
- Odmítl jsem burcovat lidi do útoku, o což mě žádal Česlav
- Jákob je můj ally, bude se mi svěřovat s věci ohledně Very.
- Česlavovi lidi drželi portál do Vozovny, ale ten přestal být stabilní. Zdržel jsem se, abych jej pomohl stabilizovat a kvůli tomu jsem vlezl přímo do výbuchu.
- opravil jsem Zdroj a promluvil jsem s ním. "Říkal jsem ti Katu-wot-o-walo. Ale měl bych ti říkat spíše Awontír-ande-swanto. Můj nový strážce, Swoid-eje-anxto, na mě myslí.".... "Fiono, jak se v tvém jazyce řekne 'zazděná prolhaná kurva'?" "Kaxto-nāto-wello-φarikā. Proč se ptáš?" Ozve se z dálky. "Kaxto-nāto-wello-φarikā. To si budu pamatovat. Nebo mi to Fiona připomene. Teď mi táhni z očí."
- pak jsme se vraždili s Vukmarem. Ta svině přivedla do Jeskyně Vlky a rozflákali to tam. Česlav je odrazil a Jeskyni vyléčil. Jákobové se mnou bojovali a ani moc nepochcípali
- nalíčili jsme past na Vukmara u něho doma, ale zdrhl nám. Aspoň jsme ho vylootovali.
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW-Postava] Dalibor - The News

Příspěvek od Dalibor »

Mezi 40. a 70. léty 20. století
Dalibor9.jpg
Začal jsem občas kouřit; má rebelská vizáž to vyžaduje a život je teď trochu složitější.
Když jsem sbalil Vukmarovy dokumenty, vyrazil jsem za Verou. Znáte mě - strašně jsem se o ni bál. Ale bylo to dobrodružné! Pronásledoval jsem Vlky skrze lesy, hory, města i vodní toky a vždy jsem byl jen krok za nimi. Měl jsem pocit, jako by mi zanechávali stopy. Prošel jsem Německo, kus Švýcarska a nakonec i Francii. Velmi brzy jsem začal nacházet i tajemné a zašifrované vzkazy od Very, díky kterým jsem je dokázal stopovat. A nakonec jsem je i našel! Unesli ji Vlci a táhli ji bůhví kam. Ztloukl jsem je na jednu hromadu a zachránil Veru. Odpor je marný! Byl jsem na sebe opravdu hrdý.

Vlci o dva dny později zase dolezli, ale už byli krotcí. Tak jsme se o ně přeci jenom postarali, i když se na mě dívali s nedůvěrou. Vzal jsem je za své a hlídal je, ať neotravují Veru.

S Verou jsme strávili dlouhá léta v exilu, protože se mi nechtělo vracet do vlasti. Nelíbil se mi směr, jakým se komunismus vyvíjí. Dost na tom, že zvítězila myšlenka stalinismu namísto myšlenek mého přítele Trockého, ale vzniklý systém byl nepopsatelně zkažený. A jakékoli pokusy o reformu byly tvrdě potlačeny! Na to si ještě posvítím. Ale až zesílí Vír.

Nějakou dobu jsme strávili dokonce v Americe. Propašovali jsme se v podpalubí nějaké lodi a nakonec šťastně dorazili až do cíle. Tam to bylo trochu složité, protože jsem byl zcela bez zázemí a bez prostředků, ale Veřiny schopnosti a má drzost nás nakonec dostaly tam, kam jsme potřebovali, a já propašoval svou protiVlčí vakcínu do očkování proti dětské obrně, a to jak do Salkovy vakcíny, tak do vakcíny Sabinovy. Nejdříve to vypadalo jako kolosální úspěch, ale pak jsem z toho začal mít noční můry. Nejdříve se ukázalo, že se povedlo proočkovat většinu světa, a velmi důkladně. Pokud nějací Vlci zůstali, budou mít problém se šířit mezi populací. Navzdory složité politické situaci se povedlo proočkovat i Sovětský svaz, ale s jednou výjimkou. V Čechách toto narazilo na jistý odpor. Postupně jsem se dopátral k tomu, že za to byla zodpovědná jistá doktorka Schummanová. Prokletý Vukmar. To je z toho, že jsme jeho ani ji nedokázali zastavit. Ale já něco vymyslím! No jo, ale také se mi povedlo celý projekt zvrtat a opičí buňky použité pro tvorbu séra byly nějaké divné. Celé noci jsem nespal a přemýšlel, jaký to může mít dopad. Jak jsem mohl přehlédnout něco takového? Skoro celé lidstvo vystavit takovému nebezpečí, ale kvůli čemu? Kvůli Vlkům a tomu, že hrozí konec světa. Nemohl jsem spát a začal jsem kouřit.

Přemýšlel jsem trochu nad tím, co je vlastně Vera zač. Miluji ji takovou, jaká je, a rozhodl jsem se už dávno, že z ní nebudu dělat jeden za svých pokusných objektů. Ale jednou, když jsme zrovna mířili na návštěvu k nějakému mému vzdálenému známému, který by nás snad mohl pozvat na oběd, nadhodila, proč jsem vlastně nikdy nezkoumal její buněčnou strukturu, vlky a jejich vzájemné interakce. Dobře, použila trochu jiná slova. Tak jsem se nad tím zamyslel. Mimo jiné proto, že je to prakticky nemožné. Zkoušel jsem analyzovat Vlčí esenci pod prozařovacím elektronovým mikroskopem, ale bylo to marné. Jakási její vlastnost kladla odpor jakékoli snaze o analýzu. Propašovali jsme se s Verou (a několika lahvemi vína) na konferenci o elektronové mikroskopii a zřejmě jsem přišel na to, jak to obejít.

Poslal jsem Grgurovi pohlednici. Doufám, že z toho neměl problémy. Obsah byl zhruba následující, ale mnohem delší a musel jsem těch pohlednic poslat několik, včetně nákresů. Grgure, budu potřebovat tvou pomoc, musíš nám postavit skenovací elektronový mikroskop! Vlčí partikule tam jsou, to vím z nepřímých způsobů detekce, ale prostě nejsou vidět. To ale nevadí. Vysušíme vzorek, vytvoříme kolem vakuum, necháme vypařit trochu zlata a posedat jej na vzorek a podíváme se, jak se elektrony odráží od těžkých atomů na vzorku. Dobré, ne, co ty na to? Když si pohneš, tak budeš první, kdo tohle postaví.

MC, chci ve své laboratoři následně analyzovat podstatu Vlčí esence. Co to vlastně je? Je to syntetický virus z podivného materiálu, jak si myslím? Co - kromě Grgurovy pomoci s výrobou pořádného elektronového mikroskopu - je na to zapotřebí?

Vukmar mě opravdu znepokojuje. Tam i zpátky jsem pročetl dokumenty, které jsem mu ukradl ze stolu, ale nebylo to moc užitečné. Tu trochu zpeněžitelných věcí jsem prodal a pak peníze daroval jeho jménem na charitu. Hodně jsem přemýšlel o Zdroji a co s ním. Už to nesmíme odkládat. Musíme nějak zabavit Vukmara, já vlezu nějak dovnitř do hory kolem trubek, provedu potřebné propoje a pak se uvidí. No jo, ale co pak? Musíme se Vlčí krve nějak zbavit. Myslím, že i vím jak - poprosím Jasnu, aby se pokusila zprovoznit tu věc, kterou jsem přivezl ze Sibiře. Je to zcela jasně protivlčí zbraň, a generovala radioaktivitu - to by bylo, abychom tím nemohli ničit Vlčí esenci!

Budeme na to potřebovat ale strašně moc propojů z Mohyly nebo od Matky. Snad mi s tím poradí Vera.

Inflace, Dalibor:2D6 → 2(1 +1)#inflace
nemám nic, žádná změna


Když už to vypadalo, že se Vír brzy vrátí, rozhodli jsme se s Verou vrátit také. Nebyl ale čas. Řekla, ať všechno nechám, tak jsem si oblekl svůj milovaný kabát, dal do kapsy revolver, přes rameno svou lékařskou brašnu, ona mě objala a zmizeli jsme ve Víru.

Objevili jsme se v Praze, já jsem byl bez dokladů, bez peněz, bez kontaktů. Několik nocí jsme přespali u Matky. Rozhodl jsem se prodat obsah Heydrochova kufříku jednomu sběrateli, koupil za to byt v Holešovicích a za zbylé peníze zařídil vysílací studio. Doufal jsem, že zvládnu od dob nacismu vymyslet nějaké vylepšení, ale kromě toho, že jsme v Evropě konečně také přešli na frekvenční modulaci, není moc co povídat. Pořád je to neprakticky velká kráva žeroucí spoustu energie s mizerným dosahem.

S těmi kontakty je to asi takové, že mé názory jsou poměrně nepopulární. Pokusy o reformy prohnilého systému tady byly, ale byly potlačeny. Soudruzi, já jsem viděl vize komunismu! Já jsem byl u zakládání strany! Těch ideálů, co padlo. Ale my se jich přece nemusíme zbavit! Tak jsem zase začal vysílat a budovat si základnu fanatických posluchačů.

Takže jsem chudý, u establishmentu podobně populární jako posledně, ale nic mi nechybí, protože mám Veru.

Následovníci, Dalibor:2D6+2 → 5(2 +1 + 2)#fortunes
disease, stupor

Veřini Vlci nás nakonec našli, vzal jsem si je pod křídla. Jsou to pořád Vlci. Slíbil jsem Veře, že na ně nebudu používat protivlčí sérum a konvenční léčba nezabírá. Nebo částečně potlačuje projevy, ale má tolik vedlejších účinků, že uvažuji, jestli nebude lepší trpět v nich ty Vlky.

Bonefeel, Dalibor:2D6+1 → 4(1 +2 + 1)#weird
MC má proti mě 1 hold

Dost mě vzalo, když jsem Vukmara nedokázal zastavit a všechny mé plány přišly vniveč. Snažil jsem si to moc nebrat, ale bojím se, že se mi to moc nedařilo. Doufám, že se mi to nějak nevrátí.

Když jsem se vrátil do Prahy, Vera si ze mě hezky vystřelila. V první moment mi to nepřišlo legrační, spíš jsem svým křikem plným děsu probudil celý panelák a ještě týden se na mě všichni tázavě dívali, ale zpětně to beru za povedený fór. Po první noci v novém bytě jsem se ale probudil a viděl jsem vedle sebe tu tvář! Bylo to jenom na několik okamžiků, prchavá a nejasná, ale byla tam. Tak velkou změnu jsem považoval za nemožnou a musela to trénovat několik měsíců. Vypadala jako Česlav.
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-Postava] Dalibor - The News

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

Dalibore,

- jak jsi sám odhadl, potřebuješ k tomu elektronový mikroskop. Ten ti postaví Grgur
- budeš potřebovat trochu naprosto čerstvé a zcela nekontaminované Vlčí krve.
- a budeš potřebovat pozorování provést přímo ve Víru tzn:
** buď pomoc někoho, kdo tě do Víru vezme (má tah Mothers heartbeat)
** nebo pomoc někoho, kdo ti skrze AUGURY otevře okno do Víru, zatímco ty budeš experimentovat
** nebo svoje vlastní, dlouhotrvající a stabilní AUGURY (s nestabilním bys dostal crap version a bez dlouho trvajícího by ses musel účastnit rituálu a tedy nemohl pozorovat)
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW-Postava] Dalibor - The News

Příspěvek od Dalibor »

70. léta 20. století
Výbava:
žiji si skromně (1 barter), platím si provoz vysílacího studia (1 barter)
Mám vestu z pavoučího vlákna darem od Very (1armor, 2 armor proti střelným)
Mám starý revolver a skalpel v brašně
Nemám ani korunu

+1 dýško od hokejistů

Andělo
+4 (půlka s sebou, půlka doma)
-1 léčení Česlavovců
-1 léčení fracků

+3 loot Tibora
-1 léčení Zlatuše

Startovní Hx
Grgur +2
Jasna +2
Marcus +2
Potomek +3
Česlav +1
Tibor +3
Vukmar +3
Fiona +2
Zlatuše +1
...
Zlatuše +1 léčení
Vera +6 od jejího Vlka => 2x exp, hx=+3, +1 za to, jak mě zabila => exp, hx=+1


Expy (Hard, Sharp)
# breaking now, vyžvaním vše o Vukmarovi a hokejistech
- rally, polovlci půjdou k doktorovi
- DSuF, jdou po nás, ale vysíláme
# honička, nahání mě StB, na mě si nepřijdou
- Eye on the door, skáču pod tramvaj
- ADSuF, plížím se kolem StB, kradu jim zaměřovací přístroj
- rally, lidi zaútočí na StB
# fight your way out, lidi se nenechají pochytat od StB
=> level up, hot +1

- rally, svolávám potomkovo bojovníky
- manipulate, mí Vlci se půjdou válet po kavárnách s falešným vysílačem
# read a sitch, problémy bude dělat Gába
- hunt a prey, chytil jsem Gabryase
- manipulate, Gába nebude nic dělat, dokud si nepromluví s Verou
# fight your way free, mizím z auta
- DSuF, vypadl jsem z auta, mezi prasata
- ADSuF, instaluji vysílač, kradu hadry
- DSuF, procházím do Jeskyně
- manipulate na Česlavovu bandu, ať mě pustí za ním
# read a Česlav, hezky jsme si popovídali
(#) slíbil jsem Česlavovi, že mu pomůžu s projekty
# help Česlavovi s operací
=> level up The good fight

- DSuF, lezu do pasti (str. 13)
# seize by force, beru zbraň
# seize by force, beru estébáka
- the good fight. Chci od Very, aby si v klidu promluvila s Česlavem, nějak promluvila s Gabryasem a jeden ještě držím
- ADSuF, připravil jsem si vysílací místo na stadionu
# help Zlatuši, dělám roztleskávače
# read a sitch, hledám podraz, na který jsem upozorňoval ostatní
- DSuF, plížím se ke konspirátorům
# read person, co cítí? Jsou to šmejdi
=> level up, +1 weird

# go aggro, ať navalí prachy, jinak jejich plán řeknu Tiborovi
# seize by force, beru vysílačku
- healing hands, léčím toho fracka
- OYB, a otevírá mí to mysl
- aManipulate, Tiborovci jsou mí kámoši
# léčení Zlatuše
- interakce se svazáky
- the good fight, hučím do Zlatuše
... škrtnutý hard ...
- obtížný terén, vyjíždím s Tiborovou sanitkou
# read a person, jak rozveselit Zlatuši?
- ADSuF, kradu auto
# read a sitch, jak se infiltrovat k Rusům?

=> level up, jsem savvyhead

- aDSuF, sháním převleky
- DSuF, infiltruji se mezi ostatní
- manipulate, KGB nás nechá projít
- rally, odejdou jinam a dají nám volný prostor, dostanu barter
- OYB, léčím jejich nasrání
- pionýři, dám jim ještě autogram
- DSuF, montoji poslední falešnou vysílačku
- manipulate, a učím při tom nějaké špunta pájet
- DSuF, připojuji uplink s Apollem, předávám kontakt Jákobům
- augury, vyvolávám Grgurova ducha
- neutrální půda, bude pohřeb
- the good fight, manipuluji Grgura (Vyčištění Zdroje, půjčení těla, jeden zbývá)
# read Vera
# pomoc Veře, slibuji dělníkům, že taky dostanou pusu (str. 36)
- read a sitch, infiltruji se do jeskyně
-aDSuF, infiltruji se do Jeskyně
- manipulate, Česlav mi pomůže
- aDSuF, lezu k atomovce
- bait a trap, chystám Veře prostor
- DSwatomovka
# pomoc Veře
- aManipulate, voják před Jeskyní nám pomůže odjet s atomovkou
- DSuF, kradu bagr
- pionýři to vidí
- ale já je svezu na bagru
- rally a dělníci vjedou buldozerem do zátaras
- manipulate, dostaneme se k Sibiřskému orbu
- OYB, najdu žíly z matky
- aDSuF, a vylootuji je
- náročný terén, jedeme na Ďáblický vrch
- DSuF, instaluji atomovku ke Zdroji
- augury, je součástí Zdroje
- augury fail, přivolávám Krkavce na Grgurotělo
# keep an eye out, pomáhám Veře v boji
- DSuF, opravuji bagr, abychom ho dostali pryč
- aDSuF, a likvidujeme stopy, bude tam trampské tábořiště
# read a sitch, jak se dostat do AV k mikráku?
=> level up, vylepšení gangu

- aManipulate, vrátný je můj kámoš
- aDSuF, infiltrace k mikroskopu
- augury, Veřin Vlk si myslí, že splnil své úkoly
# pomoc Veře, fail, ó, fail, smrtící fail!
# hx Vera mě zabíjí
# hx Vera mě zabíjí
# hx Vera mě zabila


--- zkontrolovat všechny pomoci
Pomoc, Dalibor:2D6+3

Důležité události a vztahy
- vykecal jsem všechno o Vukmarových plánech, Vlci se půjdou léčit.
- naháněl jsem se s StB, vylootoval jsem jim rušičku a poštval jsem na ně lidi, ale dostali přes hubu
- infiltroval jsem se k Potomkovo Vlkům a poslal je ji chránit.
- vetřel jsem se za Gabryasem, hezky jsme si pokecali, jeho týpci mi dali klepec
- také jsem se vetřel za Česlavem. Matka mu zrovna montovala divné komponenty do těla. Otevřel mi duši. Ve skutečnosti spoustu věcí myslí dobře a je mu líto, že jde všechno do kytek. Jsem upřímně dojatý. Pomohl jsem mu s operací
-potkal jsem se s Verou, chvíli jsem do ní hučel, ale pak jsem zase zmizel. To je prostě prokletí.
- hlásil jsem na stadioně při tréningu
- Vyšetřoval jsem sovětskou infiltraci v našem týmu, jsou to Tiborovci. Vyhrožoval jsem jim a střelil jsem je. Pak jsem je ještě zmlátil a zkoušel vyléčit. To moc nešlo; naštěstí mi Zlatuše pomohla.
- Zlatuše mě sváděla v sanitce, odmítnul jsem a zlomil jí srdce
- infiltrovali jsme se se Zlatuší k Rusákům, ty jsme otrávili, Zlatuše nakreslila obrazy z ruských dějin, všichni jsme byli dojatí. Já jsem hrál na balalajku, vyprávěl historky o bohatýrech a pak je vyléčil. Praštil jsem s moderováním, jsem savvy
- Předal jsem Jákobům uplink na Apollo
- Znovu jsem ukradl Tiborovi sanitku a naložil jsem do ní mrtvé Grgurovo tělo. Vyvolal jsem Grgurova ducha.
- Česlav bude muset jít na Grgurův pohřeb, oba budou muset přinést dary a přijít beze zbraní
- Vera mi řekla že není o nic víc Vlk, věřím ji. Ale má nějaké těžké kosti. Nelíbí se jí jednání s Gabryasem, tak ho z toho vynecháme.
- Nakradli jsme olověné trubky. Dělníci chtěli fyzický kontakt, dostali objetí a zavázání do olověné trubky.
- Vylootovali jsme s Verou Gabryasovi atomovku, Česlav mi pomohl odlákat Gabryase
- ukradli jsme potřebné věci z bývalého Zdroje ve Vozovně
- instaloval jsem radioaktivní zářič ke Zdroji, v další epoše bude většina Vlků pryč, ale ne všichni
- infiltroval jsem se k elektronovému mikroskopu
- provedl jsem pozorování Vlka, změnil jsem status Vlka od Very na "splněno", ale ten se se mnou začal prát a skoro mě zabil. Vera se mě pokusila vyléčit, ale nepovedlo se jí to. Zahynul jsem.
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW-Postava] Dalibor - The Savvyhead

Příspěvek od Dalibor »

Mezi 70. léty 20. století a 10. léty 21. století
Obrázek

Nějakou dobu jsem byl mrtvý, ale byla to jenom fáze, ze které jsem vyrostl.

Zdály se mi sny a v nich jsem se toulal Vírem, viděl jsem ale jenom nejasné vize. Pořád to bylo ale víc, než při mé minulé smrti, kdy mě provázela jenom temnota. Tehdy se za mě modlil můj otec, Vlk, ale nic jsem neslyšel. Ve vizích jsem nejčastěji viděl Veru, která přicházela a odcházela náhodně a nečekaně, přesto jsem ale nikde v blízkosti Vlky necítil. Místo nich tady bylo něco jiného, cizího, podivného, nepopsatelného, co se po mě ptalo a volalo mě. Bylo to ale příliš daleko.

Mé tělo nebylo tak zničené jako posledně a trochu jsem vnímal okolí. Šourání oživlých mrtvých kolem mě uklidňovalo, ale až poté, co si mě všechny očichaly a znechuceně se odtáhly. Trochu mě to ovšem urazilo. Viděl jsem vše jako zastřené mlhou, a většinu času jsem trávil ve tmě, která byla přerušená jenom tehdy, když nějaký nemrtvý pro svého pána přinesl nějaké chcíplé zvíře. Spíš jsem cítil, než viděl, jak mu zkusili nacpat mrtvolu do úst, ale on nedokázal žvýkat, tak mrtvoly rozložili kolem něj a nechali zahnívat. Začaly podivně slizovatět a tím krmili Grgura. Jeden moderně oblékaný ghůl měl zvláštní zvyk: vždy, když Grgura dokrmil, prohrábl si vlasy svýma rukama zapatlanýma od slizu, a vytvaroval je do účesu, který pravděpodobně považoval za stylový. Je mi výrazně přes tisíc let, viděl jsem nepopsatelné věci, ale teprve poslední dobou mě to dohnalo: když vidím dnešní mládež, s těmi jejich nagelovanými vlasy, tak je mi z nich blivno.

Jeden ze snů se ale ukázal být skutečností a Vera mé tělo svým drsně něžným způsobem přepravila přes celý svět až do Vietnamu. Měl jsem černé svědomí, že jsem tak trochu zaspal válku ve Vietnamu, ale měl jsem příliš mnoho práce. Ale ještě jsem stihl její konec. Oceňuji, co všechno pro mě Vera udělala, i když bylo jasné, že se jí tam vůbec nelíbí. Ale já jsem tam byl ve svém živlu. Nejdřív jsem začal být schopný šepotu, a ukázalo se, že ten s odehnívající nohou vedle umí trochu rusky, tak jsem přes něj začal rozdával rozkazy. Zároveň jsem se učil Vietnamsky. Za několik dní jsem už poznal, že mé instrukce o tom, že mu mají nohu amputovat, nepředává zcela přesně, a byl jsem schopný rozdávat rady sám.

Skoro se mi nechtělo pryč, ale viděl jsem, že Vera tam není šťastná. Navíc válka už skončila, provizorní kliniku jsme přesunuli do blízkého města a modernizovali. V okolních státech pokračovaly krvavé převraty a hrůzovláda, ale na to jsem nebyl zvědavý. To mám i doma v Rusku.

Slíbil jsem, že Veře pomůžu, a rád jsem proto odjel. Naše následující zastávka byla v Teheránu. Prohlásil jsem o sobě, že jsem sovětský inženýr (nezpochybnitelně jsem se prokázal plnovousem) se svou (typicky) sovětskou ženou a infiltrovali jsme se mezi skupinu, mezi kterou byl Vlk. Chtěli jsme jej v klidu dostat z dosahu blížících se mimozemšťanů, ale nestihli jsme to. Protože ONI přišli dřív. Pokusili se o kontakt, ale nemohli kvůli Veřině psychickému příkazu postupovat dál. Už to vypadalo, že se začnou bránit, napětí rostlo, tak jsem kývnul na Veru, že to vyřídím, a vyšel jsem jim vstříc.

Z toho, co následovalo, si moc nepamatuji. Vím, že se mě pokusili zkoumat, ale já jsem se nenechal. Cítil jsem je ve svém mozku, ale po staletí života s Verou jsem se naučil přece jenom svou mysl ovládat. Naše duševní propojení bylo obousměrné a přesunuli jsme se na známé bojiště. Matně si vybavuji, jak jsem zahltil jejich vstupy informačním šumem, následně se (pravděpodobně z bezpečnostních důvodů) odpojili od své kolektivní mysl (nebo jsem měl aspoň pocit, že něco takového proběhlo), a souhlasil jsem s tím, že musí dojít k vzájemnému poznání. Vybavuji si, jak jsem bojoval s jejich syntetizátorem, než jsem dokázal připravit správný poměr acetaldehydu a paraldehydu rozpuštěných v ethanolu (a ethanol pro sebe), které správným způsobem leptaly nervové spoje. Rád bych řekl, co jsem se dozvěděl o jejich kultuře, ale tato část je obzlášť zastřená. Vybavuji si, že mě několikrát požádali, abych na nich provedl výzkum pomocí nějakých sond, ale vždy jsem zdvořile odmítl.

Probral jsem se kdesi za městem, ve strašném stavu, a místní "bezdomovci" mě vzali mezi sebe. Vyprávěl jsem jim o mimozemšťanech, o tom, jak jsem strávil nejasně dlouhou dobu mezi nimi, a jak se zase vrátí, nejspíš prohlédnout si toho Česlava. O tom, jak přišli mezi nás, zkoumali nás, dozvěděli se o Vlcích a chtěli si potvrdit, že Vlci opravdu existují. Pak jsem ale přišel já a oni na Vlky úplně zapomněli. Vyprávěl jsem, jak se začali bát znovu se připojit ke kolektivní mysli, která je teď nepřijme, protože byli příliš pozměnění lidskou myslí. V tomto stavu (a s lahví rakije, která je tady pochopitelně zakázaná) mě našla Vera. V obličeji se jí vystřídalo hodně různých výrazů a pak mě násilím odtáhla pryč, i když jsem to svému publiku ještě nestihl doříct. Sice mi nerozuměli ani slovo, ale tvářili se zaujatě. Netroufl jsem si ovšem protestovat.

Zpátky v civilizaci jsem se dozvěděl, že proběhla Asilomarská konference, kde se debatovalo o kontrole nad regulací genových modifikací. Začal jsem vést čilou korespondenci s účastníky. Dostal jsem kontakt i na člověka od nás, který tam prý byl, ale nijak se neprojevoval. Wilhelm. Prý nemá čas si se mnou dopisovat, protože má moc práce. Napsal jsem mu přesto několik dopisů, ve kterých jsem ocenil, že neprotestoval proti tomu, že všichni souhlasí s tím, že žádný šílený vědec by neměl někde ve svém bunkru stavit armádu supermutantů.

I když Česlav mou pomoc zjevně nepotřeboval, pustil jsem se do studia genových modifikací. V mezičase, kdy jsme si s Verou zařizovali naše Pražské zázemí, jsem měl tu čest se účastnit prvních klinických pokusů na tzv. "bublinových dětech" s těžkou kombinovanou imunodeficiencí. Byl to značný úspěch, ale po nějaké době se ukázalo, že došlo k tomu, čeho jsme se celou dobu báli: léčba ve svém principu vyvolala poškození DNA některých jedinců, které u nich způsobilo leukemii. Nesl jsem to líp, než bych čekal. Rodiče jsme před něčím takovým varovali a oni s tím museli počítat. Rozhodli se pro zoufalé řešení v zoufalé chvíli a u někoho to nevyšlo. I když to byla tragédie, nezhroutil jsem se z toho, jako tehdy při kontaminaci očkovacího séra. Zpětně jsem nad tím uvažoval a pořád mi není jasné, jak k tomu došlo. Čím dál víc se ale vracím k jedné věci: čekal jsem, že dr. Schumman proti mým snahám něco podnikne. Nebo se aspoň pokusí zamezit šíření protivlčího séra v Čechách. Ale nic takového neudělala. Proč?

V Praze jsme zatím s Verou začali budovat zázemí. Já jsem začal od toho nejdůležitějšího, od lidí.

Fortunes, Dalibor:2D6+2 → 9(3 +4 + 2)#nasledovnici
+2 barter, party, want: judgement


Založil jsem si biotechnologický startup, který začal rychle vynášet. Ukrást pár patentů nebyl problém a tak jsme rychle rozjeli produkci. Vybral jsem si partu veselých lidí, protože to pro mě byl odjakživa klíčový požadavek. Je mi ale trochu líto, že korporátní prostředí se rozšířilo i mezi vizionáře. Want: judgement.

Followeři:
základ: fortune+1 surplus: 1-barter, want: desertion)
+1 barter, +1 fortunes, party
Your followers aren’t really yours, more like you’re theirs. Want: judgment instead of
want: desertion.
Your followers disdain fashion, luxury and convention. Want: +disease.


Obranu neberu na lehkou váhu. Mám pár schopných sekuriťáků, kterým jsem bohatě zaplatil. Něco mi ale říká, že používat některé z nich na pokusy nebyl dobrý nápad.

Gang 2 harm, gang medium 2 armor, rich
Základ: (2-harm gang small 1-armor)
your gang consists of 30 or so violent bastards. Medium instead of small.
your gang’s well armored. +1armor.
your gang’s self-sufficient, able to provide for itself by raiding and scavenging. It gets +rich.
your gang is filthy and unwell. Vulnerable: +disease.


Docela se mi daří. Můj tým mi vydělal spoustu peněz, které jsem investoval. Tentokrát chytře.

Možná jsem si polepšil? Dalibor:2D6+3 → 12(5 +4 + 3)#inflace
vylepšuji sebe, vylepšuji své zázemí, beru +2 bartery, za jeden kupuji lékařský matroš


Žijeme s Verou v bývalé kanceláři, která je teď vyloženě útulná. (živobytí 1 barter)

Mé zázemí je bohatě vybaveno.
Postavil jsem si vlastní synchrotron, který zabírá celý suterén haly. (+augury)
Obrázek

a controlled growing environment pro práci s lidskými buňkami a genetické modifikace
transmitters & receivers, přece je nezahodím, navíc čekám další návštěvu UFO
weird-ass electronica, prostě normální věci, co byste čekali v garáži, kde je tajně postavený kruhový urychlovač částic

Vylepšil jsem také sebe.
- sestrojil jsem si vlastní tazer. Něco takového jsem vždycky chtěl. Mám i revolver, ale tohle bude praktičtější
- páčidlo. Použil jsem ohromné obrazovky, které jsem nechal namontovat svému týmu na vizualizaci dat, k zabavení při dlouhých nočních experimentech. Jestli mají přijít mimozemšťané, v jedné hře jsem se přesvědčil, že bez páčidla nepřežiji.
- Koupil jsem si hezký magnum (3-harm close reload loud), který jsem pro Veru trochu modifikoval. Mimo jiné jsem na ně vyleptal symboly, které Matka používá, když mluví o Veře.

A jsem připraven na nadcházející problémy.
Bonefeel, Dalibor:2D6+3 → 13(6 +4 + 3)#nos-na-problemy

MC, nedávno za mnou přišla Fiona s divným požadavkem. Nevím, jak se o tom doslechla, ale chce ode mě cosi jako žíly z Matky s protivlčími filtry. Něco takového umím, rád bych je ale vytvořil sám.

1) chci nechat narůst žíly ve vlastní laboratoři. Je s tím nějaký problém? Mám vzorky žil, umím je modifikovat, vím, že rostou samy.
2) chci dokončit očištění Zdroje. Plánuji si promluvit se Zdrojem a vnutit tyto žíly, aby je použil k propojům s vnějškem. Ať si Vlci uvnitř něj v klidu pochcípají, ale ať se nepokouší utéct pryč. Mohl bych použít protivlčí sérum jako profylaxi u okolních systémů, ale raději bych tomu předešel.
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW-Postava] Dalibor - The Savvyhead

Příspěvek od Dalibor »

10. léta 21. století
Výbava:
žiji si skromně (1 barter)
Mám vestu z pavoučího vlákna darem od Very (1armor, 2 armor proti střelným)
Mám revolver proklatě nízko u pasu
skalpel v brašně
Taser v kapse
A páčidlo prakticky při ruce.

zombií věci od Grgura
zabitý zárodek chrysalida
mimozemskou sondu z Grgura
Eleriový zdroj

Mám následovníky (want: judgement, surplus: party)
Gang (want: disease)

2-harm, gang medium, 2-armor
Základ (2-harm gang small 1-armor)

+2 základ, +1savvy
+your gang consists of 30 or so violent bastards. Medium instead of small.
+ your gang’s well armored. +1armor.
+ your gang’s self-sufficient, able to provide for itself by raiding and scavenging. It gets +rich.

your gang is filthy and unwell. Vulnerable: +disease.

Laboratoř:
-a controlled growing environment pro práci s lidskými buňkami a genetické modifikace
-transmitters & receivers, přece je nezahodím, navíc čekám další návštěvu UFO
-weird-ass electronica, prostě normální věci, co byste čekali v garáži, kde je tajně postavený kruhový urychlovač částic
-synchrotron: +augury
- zkušená pracovní síla, mí followeři dokáží do jisté míry pracovat nezávisle na mně
- a "junkyard" of raw materials - bohaté zásoby materiálu a depon u výrobců chemikálií

Mám
+2 bartery
+2 ufon
-1 shánění léků

Andělo
+4 (půlka s sebou, půlka doma)
-2 zvednutí Grgura
-1 (-2+1) léčení Grgura
-1 ošetření mé ochranky
=> nic

+6 loot Fiony
-2 resuscitace Grgura
-2 resuscitace Tibora
-1 (-2+1) léčení Tibora
-0 (-1+1) léčení Grgura

Startovní Hx
Grgur +2
Jasna +2
Marcus +2
Potomek +1
Česlav +1
Tibor +3
Vukmar +3
Fiona +2
Zlatuše +3
...
+1 Zlatuše => rest hx +1
+4 Grgur => reset, hx+3, +4 => reset, reset, hx +1
+1 Tibor => reset, hx+1, +4 => reset, hx +2
+1 Česlav => +2

Harm
0-3, pěstí od Česlava

Expy (Hot, Cool)
-bonefeel, jsem připraven
# jaderná havárie, skoro mi bouchl synchrotron
=> level up, beru vylepšení laboratoře: zkušená pracovní síla, a "junkyard" of raw materials - bohaté zásoby materiálu a depon u výrobců chemikálií

# manipulate, snažím se bojovat s "judgementem" mých následovníků
- breaking now: ufoni, Vlci, Schumman
# the good fight, hučím do Very (zbývá jeden hold)
# svádění Very
# manipulace Tibora, chci zombie na pokusy
# manipulate na shánění pokusného králíka
=> level up, beru life support, propojení mých dvou kariér

- OYB, ptám se figurky, kdo vytvořil Veru
# DSuF, připravuji Tomáše na zvlčení
- read a person (zbývá jeden)
- aOYB, sekvenuji Vlčí a Veří kód
# kývnul jsem, že pomůžu Chvalovi otrávit mimozemšťany (jinak cool pryč)
# jaderná havárie, můj tým to zvládá
# the good fight, zlatuše (OK: mluvil jsem s Grgurem, zlatuše zkoušela zachraňovat lidi, jeden zbává)
# manipulate, veze mě Vlašťule
=> vylepšení gangu

- read a sitch, kde jsou ufouni?
- pomáhám Zlatuši nenechat se zastřelit
# ale aspoň mě taky nezastřelí
# rally, zombie mi dají zásoby a začnou vyhrabávat Grgura
- healing hands, léčím Zlatuši
# Hx se Zlatuší
# kývnul jsem, že půjdu zachraňovat Grgura
# DSuF, tahám Grgura z UFO
=> level up, hard +1

- healing hands, léčím Grgura
# reset Hx s Grgurem
# DSuF, lezu do UFO
- sucker ufon
# manipulace ufona, nechá mě zavolat
# the good fight, chci, aby Česlav zastavil ufony a jadernou apokalypsu
- bait a trap, je to past na ufona
- sucker ufon, zase vedle
- pomoc Zlatuši, zastal jsem se jí před Česlavem
# manipulace Česlava, ať neubližuje ufounovi
=> level up, reputation

# manipulace ufona, ať jde se mnou, je ally: friend
# eleriová havárie, pohoda, lootuji jádro
# rally, hučím do okolostojících, že ufoun je v tom nevinně. Dostanu od ufouna cetky
# eye on the door, beru Grgurovo pohřební vozítko a mizím
# manipulate, Grgurovi to nebude vadit
=> level up, daredevil

- read ufon, jak zastavit masakr lidstva?
# obtížný terén, dostanu přes vzbouřené vozítka do laboratoře
- go aggro, můj tým zastavuje Tibora
- interfere Tiborovi, nechci, aby utekl bez mých dveří
- leadership, ochranka poslouchá
- interfere, Tiborovi se bude špatně utíkat
- shánění věcí, dodají mi léky
- go aggro, ochranka se obořila na ZomTibora
- a pomáhá mu uvědomit si své nezombie já
# aDSuF, zachraňuji poslíčka s lékem
# overwatch, gang hlídá před drony (str. 20)
#aDSuF, zachraňuje pána vezoucího léky
- terminátor, auto nezlobí, ale dostalo pěstí
#rally, lidi sem přijdou léčit se ze zombifikovanosti
=> level up, +1hard (max+3)

- defend, probouzejícího Tibora nezabijí drony
- Healing hands na Tibora, + léčím jeho zombifikaci
# reset hx s Tiborem
- keep an eye out, dronobitva
- defend, bráníme vchod před dronami
# aDSuF, shazuji ze střechy dronobordel
# aDSuF zachraňuji Grgura před utopením
- zombie, Catwoman kousla Jákoba
# reset hx Grgura
# reset hx Grgura
=> level up, jsem Maestro D'

# léčení Grgura, bonus xp
# reset hx s Tiborem
# zkušenost za léčení Grgura
- augury, vypnul jsem Česlavův přístup k Víru
- manipulate na Česlava, chci, by nebyl osoba agresivní
- leadership, ochranka je ready
# stand overwatch, ochranka míří na Česlava
# DSuF, tým si zachraňuje kůži před atomovým výbuchem
=> level up, just give me a motive

# aDSuF, mizím Česlavomozkům
# oko na dveřích, beru roha do epilogu


Události
- skoro mi bouchl pod rukama synchrotron
- informoval jsem lidi o ufonech (varoval Grgura), o Vlcích a Schammance
- poprosil jsem Veru, aby se mnou strávila nějaký čas, má exp, že mi vymyslela projekt; daroval jsem Veře magnum
- pak jsem svedl Veru, vzala mě do Víru, hned jsem pak sice usnul, ale dozvěděl jsem se, jak byla Vera vytvořená
- varoval jsem Grgura před ufouny
- mluvil jsem se svou figurkou ale nespojili jsme se.
- zvlčili jsme Tomáše Strapinu, Vera si s ním popovídala
- ovírosekvenoval jsem kód Very a Vlka viewtopic.php?p=498848#p498848
- Zlatuše si mě přivolala uprostřed experimentu. Zlatuše řešila mimozemšťany, já zachraňoval Grgura.
- léčil jsem Grgura a řekl mi strašlivé tajemství. Prý miluje Veru a chce mi ji přebrat. Počkám, až se uzdraví a pak mu rozbiju hubu vylootoval jsem mimozemskou sondu z Grgura a zárodek chrysalida (omlácený o náhrobek)
- se Zlatuší jsme vlezli do UFO, tam se pokusili zneškodnit ufona, nakonec jsme zavolali Česlava
- Česlav zachránil situaci, ukecal jsem, ať mi půjčí ufouna. Chci ho přemluvit, ať nás nechá. Zlatuše ne naštvala, chce je vyvraždit
- Tibor se mi zezombifikoval v laborce, skoro mi sežral tým a zdrhl i se dveřmi. Naštěstí ho mí lidi dopadli a já ho pak dezombifikoval
- eventuálně jsem zombie apokalypsu zastavil
- Vera si myslí, že si nevzala žádného blbce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
- vylovil jsem topícího se Grgura a zachránil Tibora a Grgura od smrti; zároveň jsem je vyléčil
- přišel na nás zlý Česlav a zničil svět
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW-Postava] Dalibor - THE MAESTRO D’

Příspěvek od Dalibor »

... po konci světa ...
Stačilo by jedno slovo. Stačilo by říct jedno slovo, a vyvolal bych globální válku. Odboj proti Česlavovi. Koordinovanou partyzánskou činnost. Infiltrace. Přepady zásobovacích cest. Ničení infrastruktury. Kontrapropagandu. Hybridní válku. Teroristické akce. Nad hlavní baštou Dominionu by jistě zavlál prapor revoluce. Stačilo by říct jedno slovo: "Česlav". Ale ani za to mi nestál. Abych řekl jedno slovo. Tak to bylo špatné.


Obrázek
... nastal konec světa pod taktovkou Česlava ...

...

Vím přesně, co jsem dělal toho večera, kdy skončil svět. Seděl jsem na zápraží domu, poblíž kterého ležel vchod do podzemního krytu, a hleděl k obzoru rozzářenému výbuchy. Všechno bylo podivně rozmlžené a vlastně mě to ani moc nezajímalo, ale stejně jsem od toho nemohl odtrhnout oči. Seděl jsem tam a čekal na konec, zatímco lidé prchali do krytů. Ale nebylo mi souzeno, abych se tam konce dočkal. Chtěl jsem se bránit, umřít přímo tam, apokalypsou, kterou jsem sám způsobil, ale nedovolili mi to. Dávno poté, co mě začaly bombardovat smrtící dávky gama záření, se několik odvážlivců vrátilo, doběhli pro mě a odtáhli mě dovnitř.

Myslel jsem, že jsem na apokalypsu připravený. Měl jsem bezpečné místo stíněné proti radiaci, přístroje na čištění vody, hydroponickou farmu na pěstování jídla, zdroj energie a své blízké poblíž. Stejně jsem se ale toho večera choulil v rohu nejzazšího tunelu jako vystrašený pavouk, tiskl ve své dlani Veřinu figurku, div, že jsem ji nerozmačkal a byl ztracený a zničený jako všichni kolem mě. Ne, nebyl jsem připravený. Vera byla mrtvá, Vera, která jako jediná z Nesmrtelných mohla doopravdy umřít.

Člověk by rád prožíval svůj smutek ve vší vážnosti, která je takovou situací vyžadována, ale nemohl jsem. To mé prokletí. Čím víc kolem mě lidé trpěli, tím víc jsem měl síly, energie a vitality. Jak jsem je v těch chvílích nenáviděl, je, a to jejich utrpení! A sebe za to také. Nejdříve byl všude kolem mě nesnesitelný jas, a když se má sítnice zajizvila, naopak neproniknutelná temnota. Dříve jsem si myslel, že při konci světa můžu být lidem užitečný: jako doktor, jako jejich útočiště zajišťující klid a čistou vodu, jako posel zpráv nesoucí plamen civilizace, jako šikovný inženýr schopný dělat z ničeho zázraky na počkání. Přitom jediné, co jsem dokázal, bylo sedět ve tmě a vyprávět příběhy, kterými bych je povzbudil a naplnil nadějí.

Za nějakou dobu se mi začaly pomalu vracet schopnosti rozpoznávat jasné světlo, ale to bylo zatím všechno. Nebyl jsem ovšem sám, doslechli se o mě mí přátelé a nanosili všechno, co dokázali nakrást z mé bývalé laboratoře. Jsem Dalibor - v některých krajích Telemachos. Na tom se nic nezmění: moc mluvím a málo jednám přímo, ale díky mě můžou konat lidé kolem mě. Komu jsem zde mohl pomoct slovy, tomu už jsem slovy pomohl. Začal jsem proto léčit nemoci a symptomy radiace, vytvořil filtry odstraňující radiaci z vody i půdy (jsem přece největší odborník na design filtrů, co kdy žil), začal šířit znalosti každému, kdo poslouchal, a organizovat přežití obyčejných lidí. Eventuálně se mi podařilo vytvořit fungující komunitu. Pak přišel Dominion. Lákal do sebe všechny, u kterých se zdálo, že mají nějaký potenciál, ale o krysy zalezené ve stokách vedené slepcem neměl zájem nikdo. Ani jsme se jim nemuseli nijak zvlášť skrývat.

Přišel i můj přítel z daleka. Nedokázal bych vyslovit jeho jméno, protože je složené z abecedy pocitů a vjemů, ale vybral jsem pro něj jméno, které se mi podle nich spojilo jako první. Jaromír. Byl neobvykle vysoký, hubený, chodil celý zahalený, v masce, kterou nikdy nesundával, a rukavicích zakrývající počet jeho prstů. Vedl mě cestou po Praze a Čechách, později i po okolních státem a tam jsme jednali s komunitami žijícími pod stínem Dominionu. Učil jsem je přežít.

Obrázek
... Jaromír chodil v masce a nosil rukavice zakrývající počet jeho prstů ...

Když jsem se naučil rozeznávat světlo i stín, odpor vůči Dominionu rostl, ale já jsem jej nerozdmýchával. Nechtěl jsem se už plést do intrik Nesmrtelných. Nezazlíval jsem jim, že si osvojili můj systém obnovy půdy, přeci jenom - vysílal jsem pro všechny, kdo poslouchali. To neznamená, že to bylo jednoduché. Vysílali jsme z různých míst Prahy, ale jako zesilovač vždy používali Žižkovskou věž. Nikdy nás nechytili, i když důstojníci Dominionu často slídili, ale ve chvíli, kdy se věž rozpadla, jsem Prahu opustil. Podle oficiálního vyjádření se rozpadla kvůli únavě materiálu.

Cestoval jsem celým světem, jenom já a Jaromír, zahalení před jedovatým prachem. Putovali jsme od komunity ke komunitě a učili, jak přežívat pod botou Dominionu. Možná jako krysy, ale přežívat. Říkali nám "barbaři", ale ke svobodné civilizaci jsme měli větší úctu než oni s veškerou jejich technikou a databázemi informací. Pád Dominionu byl tak pozvolný, že si někteří ani neuvědomili, že k němu došlo. Pro mě v tom nebyla žádná změna.

Prošel jsem světem, všude jsem zasel zárodky svobodné civilizace, lékařství, věd, učil základy hydroponie, stavby čističek vod a vysílaček, a když jsem si myslel, že jsou toho hodni, tak i jak vařit pivo po způsobu, jakým jsem u Zdroje vařil od nepaměti. Pak jsem odešel zase dál, nikde jsem neměl stání. Při druhé invazi jsem přivítal nové uprchlíky a já jsem pomáhal Jaromírovi tak, jako on mě. Nevím, jestli mi Jaromír byl tak podobný, jestli jsem ho na cestách takhle zkazil, nebo jestli si do něj jenom něco projektuji. Mnohem později, už v Praze, jsme vykopali eleriový krystal, který ukryl na začátku apokalypsy. Byl pro ně posvátný, ale přijali mě mezi sebe a dovolili mi ho používat. Poblíž něj se nestyděli beze své masky.
Obrázek
... poblíž eleriového krystalu se nestyděli beze své masky ...

...

A pak se začal zvedat Vír. Už jsem myslel, že se nikdy nevrátí, když je Vera mrtvá. Rozhodl jsem se proto vyrazit do Prahy. Vera byla opravdu mrtvá, ale něco se vrátilo místo ní. Usadil jsem se poblíž místa, kde jsem měl kdysi ošetřovnu, ve stínu, který vrhla Černá věž při dopadnu bomby a opevnil se tam, shromáždil kolem sebe malou komunitu a otevřel si tam... kdysi bych řekl hospodu. V dnešní době je to něco víc.

Když jsem někdy pracoval venku, viděl jsem (ano, lidského utrpení jsem si užil dost a můj zrak už se téměř zahojil), jak mě občas při práci zdálky pozoruje podivná dívka. Přesně tak, jako Vera kdysi sledovala Vojtěcha.

Obrázek
... rozhodl jsem se vrátit do Prahy ...

Mí následovníci, Dalibor:2D6+2 → 7(3 +2 + 2)#fortunes
+2 barter, party, want: disease

Země byla nesličná a pustá, ale lidé, které se kolem mě shromáždili a dokázali jí vnutit svou vůli. Komunita vzkvétá a lidé jsou snad i šťastní. Občas jim závidím. Ale práce je ubíjející a purifikace vody a půdy je nebezpečná.

Peníze před inflací:
+3 z epochy
+2 následovníci
+? Grgur?
-3 investice


Možná jsem si polepšil? Dalibor:2D6+3 → 9(1 +5 + 3)#inflace
Vylepšuji zázemí, beru dva bartery

Pořizuji a vybavuji si komunitu. Obsahuje (detaily todo)
- establishment
-ošetřovnu s doktory
- moji malou dílnu/laboratoř
- augurovadlo
- okolí s vlastnostmi Zdroje
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Odpovědět

Zpět na „[AW] {PbP} Nesmrtelní“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů