[IC] Prolog: loď na Mlžném jezeře

Moderátor: PbP GM

Uživatelský avatar
PbP GM
Příspěvky: 87
Registrován: 14. 11. 2013, 22:53

Re: [IC] Prolog: loď na Mlžném jezeře

Příspěvek od PbP GM »

Saar si dá ruce do kapes. "Rád bych tu byl v míru, ale nezáleží to tak úplně na mě," řekne, a rudé oko se zaleskne.

"Hledáme tu zrádce, vraha, a zloděje, který utekl se svatou relikvií." Zatímco mluví celá skupinka se přesune na přední část paluby. I blonďák nechal Tobena.

Jaram si povzdechne. "Kdybych věděl, že to budeš ty, Narangerel, nechal bych si zaplatit víc."
Narangerel
Příspěvky: 7
Registrován: 16. 7. 2015, 18:40

Re: [IC] Prolog: loď na Mlžném jezeře

Příspěvek od Narangerel »

To bylo... nezvyklé. Vyměníme si s Jaramem pohledy, takové to viděl jsi to taky, nebo se mi něco zdálo? Očima ukážu na pálenku v jeho ruce, a on se lehounce usměje. V tu chvíli jsme oba na chvíli stejní - utrmácení poutníci, kteří chodí po stejných cestách, uléhají a vstávají ve stejné divočině, plíží se stejnými zapadlými uličkami města. On je možná lovec a já ochránce, ale oba patříme do stejného světa, mezi tuláky, podíviny a vyvrhele, před kterými obyčejný člověk radši přejde ulici.

A respekt Jaramovi, na mě vyskočit z jezera takový vodník, nevím nevím, jestli bych sama radši hbitě neopustila lod. Hmm, kdybych poslala jeden šíp na toho seveřana a pak rychle proběhla tudy, tak bych mohla skočit do vody, než by se ke mně ostatní dostali. A jedna hlava se v mlze hledá o dost hůř, než celá loď. Ale ne, vypuknout tady panika, zvlášť když támhle ti dva koně už tak vypadají dost neklidní...

"Kdybych věděla, že za mnou pošlou tebe, nechala bych si to ještě pořádně projít hlavou. A pak bych to udělala stejně," uchechtnu se. "Co že zrovna ty? To se náš stařeček plácnul přes kapsu, nebo si to i ten váš rozhodl vzít osobně? Myslela jsem, že," ztiším hlas, "Jagar-berek ho nikdy moc nezajímal, že slouží jiným bohům," a zamnu prsty o sebe v odvěkém gestu.
A co to slyším o vraždě? Zrádce a zloděj budiž, i když sama tomu radši říkám 'svépomocí rozvedená', ale vrah, to je pro mě novinka. To má být ten Terbišův prostřední, co jsem ho minulý týden hodila do jižního kanálu, když si na mě otevíral hubu? Měl tam aspoň dva kamarády, to mu nikdo nepomohl z vody ven?"

"A ty, Pse," zvednu hlas, "se laskavě přestaň plížit kolem," a z toho, jak sebou blonďák cukne, poznám, že jsem hádala správně. "Že se neznáme, ještě neznamená, že jsem o tobě a tvejch tricích neslyšela. Takže si laskavě dřepni na zadek, buď hodnej a poslouchej, když si dospělí povídají."
Emotion XP: "Tohle nedopadne dobře."
deník postavy
Uživatelský avatar
PbP GM
Příspěvky: 87
Registrován: 14. 11. 2013, 22:53

Re: [IC] Prolog: loď na Mlžném jezeře

Příspěvek od PbP GM »

Blonďák se uchechtne, a ležérně se usadí na střeše kabiny, kterou zrovna přelézal. Pokud by z ní seskočil, byl by přistál přímo za Tebou

Jaramovi proletí po tváři úsměv, když promluvíš o kanálu. Zavrtí hlavou. "Ne. Mluvilo se o nějakém knězi? Asi ho popravili pro výstrahu, a hodili to na tebe." Řekne to, jako kdyby to byla běžná praxe, nic překvapivého, ale v hlubokém hlase, táhnoucím se jako med, je patrné znechucení.

Saarský čaroděj se na chvíli odmlčí. Mlha kolem lodi zhoustne, a v rozptýleném bledém světle vypadá Jaramovo zářící oko zlověstněji. Ochladí se. Žena, která vytáhla Zauraka z vody, a teď stojí u zábradlí a promočené vlasy, blůza a sukně se jí lepí na tělo, se obejme rukama za začne se třást.

"Takže," řekne Saar. "Víš, že tě nemůžeme nechat jít." Jeho slova se hýbou jako ledovec - pomalu, chladně, a nezastavitelně.

"Vím, že se nechceš vrátit." Rudé oko se leskne. Baledin začne ve vzduchu cítit magii, i když ze školy, která je mu cizí.

"Víš, že když tady budeme bojovat, nebude to dobré," jeho pohled přelétne po všech ostatních kolem. Náhodní kolemjdoucí.

"Řekni mi.

Co to pro nás znamená?"
Uživatelský avatar
Balendin
Příspěvky: 6
Registrován: 2. 7. 2015, 22:31

Re: [IC] Prolog: loď na Mlžném jezeře

Příspěvek od Balendin »

Jaram. Nechvalně proslulý Jaram. Žoldák, vrah, žhář, ničitel. Měl jsem již co do činění s jeho způsoby. Pod rukama mi prošla slušná řádka jeho obětí, ale nečekal jsem, že se s ním kdy osobně setkám.

Zadívám se na Narangerel. Tušil jsem, že před něčím utíká. Neřekla nám o sobě všechno a mě nepřísluší vyzvídat, ale právě teď se její potíže týkají nás všech na téhle lodi. To co provádí vypadá velmi nebezpečně, ale možná se mi ho podaří odehnat dřív než někdo přijde k úrazu.

Klíčem je jeho umělé oko. Sice jsem nikdy nedostal příležitost tuhle magickou náhradu podrobně studovat, nebo jí někomu poskytnout, protože něco takového si mohou dovolit pouze ti nejbohatší a nejvlivnější, ale něco málo o tom vím.
Podle všeho je spojení mezi okem a nositelovou myslí velmi křehké a citlivé na projevy cizí magie a toho hodlám využít. pokud je to skutečně to magické oko o kterém jsem slyšel.

Chytnu se rukou zábradlí abych získal oporu, zavřu oči a soustředím se na proudy energie kolem nás. Tady na jezeře je to vždy těžké, ale Jaramovo oko v mé mysli jasně září a přitahuje mě jako maják. Jako velký, nebezpečný, z krve stvořený maják.
Upředu jemné kouzlo, které by mělo žoldnéřovo oko zmást a přivolat mu do něj cizí obrazy, možná ho i docela oslepit a vůli ho vrhnu vpřed.
Není to zrovna co obvykle dělám a jak svůj využívám, ale chci zabránit nejhoršímu. Doufám, že se pak bude muset stáhnout když nebude pořádně vidět.

Otevřu oči a sleduji co se bude dít když se naše síly střetnou.

SCIENCE, FAITH, AND SORCERY
Enchantment School 2 + 4 vůle= 6
Emotions XP: Putting my Faith in You (with this XP token) XP
Charsheet
Uživatelský avatar
PbP GM
Příspěvky: 87
Registrován: 14. 11. 2013, 22:53

Re: [IC] Prolog: loď na Mlžném jezeře

Příspěvek od PbP GM »

Vidíš energii Saarského čaroděje, její barvy a její komplexní tvary, její složité a neuchopitelné soběpodobné vzory. Tak jako se Zaurak halí v plášti, Jaram se halí v kouzlech, jejichž účel těžko odhalit. Rudé oko jiskří, a kolem čaroděje jako by se shlukovala zima.

Vidíš mlhu kolem. Vidíš v ní podivné tvary, postavy. Vypadají nehotové. Nejsou to lidé, které někdo rozmazal a napůl odtvořil, naopak - jako by se jednalo o něco, co bohové nedotvořili, něco, pro co je forma jen jedna z možných způsobů existence. Stěny mlhy se pohybují, jakoby tančily, a zvědavě pozorují, co se bude dít.

Uvolníš svoje kouzlo.

Pak si uvědomíš, že vidíš ještě něco. Bylo to tam celou dobu, ale nebylo to vidět. Jako tvář skrytá v mracích, jako obraz, který je víc věcmi najednou, jako optický klam. Neviděl jsi to, dokud se to nerozhodlo, že to chce být viděno. Jako by sis z ničeho nic uvědomil, že stojíš ve tmě.

Je to velké. Cítíš, že to je s vámi na lodi, ale fyzická podstata je pro tuhle věc jen stín, který to vrhá odsud, ze světa myšlenek, emocí, představ. I přes to, že se divíš do světa, o jehož skutečnosti lze pohybovat, neoddiskutovatelně víš, že tahle věc je skutečnější, než vy všichni, i když vás pozoruje ze světa snů.

Stojíš v přítomnosti něčeho nadlidského. Slunce jakoby pohaslo.

Nejsi jediný kdo to vidí. Jaramovi se po tváři rozšířil děs - není jasné, jestli mu tvoje kouzlo umožnilo uvidět co vidíš ty, nebo mu dodalo nějakou jinou noční můru, ale cítíš, že funguje. Krátkovlasá lovkyně lidí zmrzla s otevřenými ústy. Seveřan padl na kolena a začal se modlit. Zbytek pasažérů začal ustupovat.

Pes mezitím odkudsi vytáhl malou ruční kuši, namířil na Narangerel a stiskl spoušť. Asi je to pragmatik.
Narangerel
Příspěvky: 7
Registrován: 16. 7. 2015, 18:40

Re: [IC] Prolog: loď na Mlžném jezeře

Příspěvek od Narangerel »

Chystala jsem se Jaramovi na jeho řeči o tom, že mě nenechá odejít, odpovědět něco náležitě jadrného, ale vtom se do mě jeho pohled opřel silou kopí letícího jezdce. Jako by mi otevřel ránu přímo v srdci a tou do mě začala proudit černá beznaděj, poklesám v kolenou, jak mi na ramenou usednou všechny strasti světa. Nemá smysl vstávat, utíkat je marné, bojovat je marné, prosit je marné, dá se jen klečet a čekat na ránu, která ukončí tohle nesmyslné trápení, říká mi ten pohled. Tělo mě přestává poslouchat, a i když napínám všechny síly, nehne se ani o píď. Ďáblové aby vzali všechny tyhle čáry. Co to na mě zkouší? Co se proti tomu dá dělat? Celý svět jako by zmizel, jezero, loď, ostatní lovci jsou pryč, zůstali jsme jen já a Jaram, jen mravenec a bota, která se na něj chystá dopadnout.

Ruka se zachvěje silou, jakou jsem ještě nezažila. S hrůzou si uvědomuju její rostoucí nelibost. Pokusím se varovat Jarama, že dělá chybu, že hrozí vyprovokovat něco, co ho daleko přesahuje, ale ústa se mi otevírají v bezhlasém výkřiku. Měla bych střelit Jarama přímo do toho zpropadeného oka, měla bych se vrhnout přes bok lodi, měla bych tlouct hlavou do trámu kabiny, až bych se zbavila vědomí, měla bych to nějak zastavit - ale ta rudá záře mě zbavuje vší síly.

Vtom Jaramův pohled zakolísá. To stačí. Aniž bych to chtěla, Ruka mi vystřelí před oči a přetne to, co nás s čarodějem spojovalo. Mé tělo opustí drtící tíha, ale naplní ho něco mnohem děsivějšího, naplní ho nelidská vůle toho, kdo přetíná řetězy a boří hradby, kdo na konci času zhasne Slunce. Najednou jsem deset tisíc stop vysoká a je to Jaram, kdo je mravencem, on a ti ostatní mravenci, co se plaví na kousku spadnutého jehličí uprostřed vyschlé louže Mlžného jezera. Směju se a zvedám ruce k oblakům, které mi ochotně dávají svou sílu. Zvedám nohu a chystám se dupnout, už se těším na to čvacht, které-

Strašlivá bolest a zvuk, který nemůže být ničím jiným než prasknutím žebra, mi vrací smysly. Stojím zpátky uprostřed voru a jsem branou, branou něčeho velkého, kterou ten náhlý útok právě zabouchl. Ani energie, která přišla, už ale nemá kudy odejít. Když všechny oslní jasné světlo a ohluší hrom, vím, že to není nic proti tomu, co mělo přijít. Spíš tuším, než zahlédnu, jak se kusy kabiny rozlétnou po okolí...

Někde jinde, nebo možná někdy jindy
Hlavou prorazím hladinu a zalapám po dechu. Jsem pořád někde uprostřed jezera a šipka, kterou se mi někdo pokusil prostřelit srdce, mi stále ještě čouhá z hrudníku ven a při každém pohybu strašlivě skřípe o žebro, ve kterém vězí. Bezvadnej den.

A na té ruce, kterou ještě dokážu pořádně hnout, si Ruka nespokojeně bzučí.

Decisive Action
Initiate of the Hand 1 + 4 vůle - obstacle 3 = 2
Emotion XP: "Tohle nedopadne dobře."
deník postavy
Zamčeno

Zpět na „Play by Post Chuubo Fantasy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti