[IC] Prolog: loď na Mlžném jezeře

Moderátor: PbP GM

Uživatelský avatar
PbP GM
Příspěvky: 87
Registrován: 14. 11. 2013, 22:53

[IC] Prolog: loď na Mlžném jezeře

Příspěvek od PbP GM »

V horkých letních dnech poskytovalo Mlžné jezero vítané ochlazení - něco v něm, jako by se bránilo slunečním paprskům. Slunovrat uplynul, horka ustoupila, a doba, kdy stromy Hydrarchu začnou hrát všemi barvami, se blížila. Na polích na sever od Vaharíny už začala sklizeň.

Loď se pomalu sunula jezerem zahaleným v mlžném oparu. Mezi Vaharínou a městem masek je natažený řetěz na bójkách, ale Čistota plula starší cestou podel jižního břehu jezera. Teď ale poslední rybářská vesnice zmizela vzadu, a na levoboku se rozprostíralo rákosí Rudé bažiny.

"Stejně to nechápu," odhrnula si vlasy z očí mladá žena, opřená o zábradlí. Nastoupila v Jonesberu.

"Fouká tu vítr, a přesto je mlha. A nikoho to nevzrušuje."
Uživatelský avatar
Zaurak
Příspěvky: 6
Registrován: 1. 7. 2015, 11:20

Re: [IC] Prolog: loď na Mlžném jezeře

Příspěvek od Zaurak »

"Mlha nikdy nemizí. Snad jen v nejhlubší zimě, když zamrznou mělčiny a mlha na ledu vytvoří stříbrný příkrov, ve kterém se v noci odráží hvězdy a září ještě jasněji než na obloze. Ale uprostřed jezera zůstává i tehdy, a právě tam se všechny mocnosti jezera sejdou a snovají nové plány," sdělím jí. "Aspoň tak mi to místní popisovali a nemám důvod jim nevěřit."

"Mlha zmizet nemůže. Jezerní bytosti bez ní nemůžou žít a starají se o ni. Když se do mlhy dlouze zadíváš, můžeš je vidět, jak se míhají na kraji zorného pole. Ale neboj, dokud jsme na dohled bójí a převozník neumdlí ve svém zpěvu, jsme v bezpečí."

Pak se znovu zahalím do cestovního pláště a zadívám se do mlhy, kde se přede mnou míhají podivné tvary, co mě volají, lákají a vysmívají se mi.

Ještě kousek a jsme na místě, odkud mě rybáři vylovili. Tady, jak je kal obzvlášť bohatý na jedovatí bahno z močálu.
Doteď cítím pachuť toho bahna na jazyku.

Pak se otočím za sebe a řeknu: "Stejně pořád nechápu, jak to má fungovat, doktore."
Emotion XP: (Overacted) Shiver of Wonder/Terror XP
Charsheet
Uživatelský avatar
Balendin
Příspěvky: 6
Registrován: 2. 7. 2015, 22:31

Re: [IC] Prolog: loď na Mlžném jezeře

Příspěvek od Balendin »

Zaurakův hlas mě vytrhne ze zamyšlení. Ano, jak to má fungovat? Všechno co mám jsou jenom rozporuplné informace ze zastaralých svitků.

"Podle všeho má oplývat jistými magickými schopnostmi, které snad půjdou využít v léčitelství," zadívám se na klec a hada stočeného v ní. "Nejčastěji se hovoří, že je to díky zvláštní šupině, nebo drahokamu jak se uvádí jinde, na jeho čele. Narazil jsem ovšem i na zmínky, že je léčivá i jeho stará kůže. Jediné co mohu doufat je, že to zabere na tu horečku, která se poslední dobou Vaharinou šíří," otočím se na Zauraka zahaleného v plášti a znovu mu kývnutím poděkuji. Jsem rád, že souhlasil s tím, že mě doprovodí. Já cestování nemám rád, hlavně ne přes jezero. Vyvolává ve mně zvláštní pocity. Jako kdyby mlha byla bránou k něčemu jinému. Jenže jsem se na cestu vydat musel. Jinde než v Rudé bažině tihle tvorové nežijí a pro dobro nemocných jsem to musel podstoupit. Teď se jenom dostat v pořádku domů.
Emotions XP: Putting my Faith in You (with this XP token) XP
Charsheet
Uživatelský avatar
Zaurak
Příspěvky: 6
Registrován: 1. 7. 2015, 11:20

Re: [IC] Prolog: loď na Mlžném jezeře

Příspěvek od Zaurak »

"Rádo se stalo, Balendine," usměji se na něj, i když to nejspíš nepozná. Leda by uměl dobře číst z lidských očí.
"Jenom se bojím, že s tou aplikací ti nepomůžu. To kdybys potřeboval vylézt na vrchol Triád a z každé uškubnout kytku, nebo přepadnout karavanu vezoucí zásoby do Korvinu, jsem k tvým službám. V lékařské vědě jsem ti ale nepomůžu, sám bych ty nemocné přivázal na noc pod hvězdy, a ono by to přešlo. Ale to už jsme spolu ostatně probírali."

Tato cesta je dlouhá. Vím, že přepravovat se touto cestou je náročné a pomalé, ale stejně se mi zdá, jako bychom už měli být v cíli nejméně dvakrát.
Abych ukrátil čas, přitočím se k ženě: "Místní se snaží mlhy si příliš nevšímat. Je to ostatně lepší pro jejich zdraví - fyzické, i to duševní. Co tě sem vlastně přivádí? Jestli se tedy můžu zeptat."

Nerad mluvím o banalitách, ale musím nějak zaměstnat své myšlenky. Doufám, že Balendinův nápad vzít mě do Rudých bažin mi nějak pomůže vyrovnat se s tím, co teď cítím. Zatím ale nevnímám žádnou změnu. Snad je to dobře.
Emotion XP: (Overacted) Shiver of Wonder/Terror XP
Charsheet
Uživatelský avatar
PbP GM
Příspěvky: 87
Registrován: 14. 11. 2013, 22:53

Re: [IC] Prolog: loď na Mlžném jezeře

Příspěvek od PbP GM »

Ještě než Zaurak domluvil, strhla žena oči z nehybné mlhy a zamračila se.

"Přepadnout karavanu?"

Viditelně se napjala, a přelétla očima po zbytku pasažérů.
Uživatelský avatar
Toben
Příspěvky: 3
Registrován: 5. 7. 2015, 21:25

Re: [IC] Prolog: loď na Mlžném jezeře

Příspěvek od Toben »

Trochu opodál stáli dva pasažéři, kteří se spolu bavili - a nebo spíše se jeden bavil s tím druhým. Když na sobě ucítil ženin pohled ten mladší a výřečnější, podíval se na ní, věnoval jí úsměv a mrknul, ale pak se opět jal věnovat svému společníkovi.

"No povídám Vám šéfe, drahokam! Velký jak pěst dospělého muže! A přímo tady v jezeře! Bychom byli hloupí, kdybychom se pro něj nevydali! Dyť si uvědomte kolik z toho nám může kápnout peněz! Bychom byli za vodou po zbytku svýho života. Vydal bych se pro to sám, ale co bych s tolika penězi taky dělal sám, že jo. No tak proto k sobě potřebuju někoho, kdo už nějakou tu zimu viděl, má víc zkušeností, abychom to spolu dali! Vaše zkušenosti a můj elán, to jsme tým! No tak co říkáte na to, dědo? Dědo? Kam dete, dědo? Počkejte!" Zvolá ještě za ním, ale ani se nesnaží ho následovat - evidentně pochopil, že to je ztracený případ.

Rozhodí rukama a s omluvným úsměvem se obrací zpátky na ženu a dva společníky u ní. Chápavě kývne a vydá se do jiné části lodě. Asi se jí bude věnovat, až nebude stát vedle takto zlověstně vypadajícího muže...
Emotion XP: Facepalm
Charsheet
Uživatelský avatar
Zaurak
Příspěvky: 6
Registrován: 1. 7. 2015, 11:20

Re: [IC] Prolog: loď na Mlžném jezeře

Příspěvek od Zaurak »

"To je taková... metafora," řeknu jí, a pokračuji, zatímco se dívám do mlhy: "před válkou s Korvinem to byl národní sport a vést přepad karavany byl jeden z důležitých rituálů dospělosti. Dnes už jen stačí najít v poušti železný strom a vlastnoručně vyrvat jednu z jeho větví. A zazpívat Píseň hvězd." Bolestivě se opřu o svou poutnickou hůl a zadívám se do mlhy. "Tamhleten mladík," jemně pohnu hlavou k ramenu, "vypadá, že by taky rád přepadl karavanu."

Pak si všimnu, že mi od úst jde mlha. A nikomu jinému.
"Myslel jsem, že už jsme to místo dávno přejeli a měli bychom se blížit k rybářským osadám, ale tohle místo vůbec nepoznávám," říkám, zatímco se snažím proniknout svým zrakem mlhu a pak polohlasem pronesu: "prošel jsem na Balendinovu radu Rudý močál a dokonce jsem se ponořil do hlubin jezera. A nepromluvili jste! Proč zrovna teď? Co mi chcete?"

Otočím se na ženu čelem a sevřu její ramena. "Podívej se mi do očí. Co vidíš? CO VIDÍŠ?"

Generic Quest (Symbolic)
Emotion XP: (Overacted) Shiver of Wonder/Terror XP
Charsheet
Uživatelský avatar
PbP GM
Příspěvky: 87
Registrován: 14. 11. 2013, 22:53

Re: [IC] Prolog: loď na Mlžném jezeře

Příspěvek od PbP GM »

Ani ses nemusel ženy ptát - v jejích překvapením rozšířených očích vidíš odpověď.

Vidíš postavu oblečenou v cárech, se zahaleným obličejem. Oči jí září poblikávajícím studeným světlem. Stojí na vodní hladině, obklopena mlhou, a vyměňuje si pohled se svým odrazem pod nohama. Když se pohne, jak si vítr hraje s jejím oděvem a vlasy, odraz se pohne s ní. Nebýt drobných vlnek, vypadalo by to, že stojí na zrcadle.

Pak se odraz pohne sám. Vítr, nebo snad vodní proudy, mu pohnou oděvem, a chvíli vypadá jako kostra oblečená v plášti, ale ty víš, že to tak není. Nejde o kosti, ale o sluncem a větrem vybělené dřevo, z krajů daleko na jihu, kde svět žhne jak rozpálený kov a není poznat, kde končí zem a začíná nebe. Nejde o člověka, o myslící, jednající bytost, ale o falešného panáka z klacků.

Postava nad hladinou strhne svůj plášť. Její nahé vyhublé tělo je pokryté desítkami ohyzdných boláků. Padne kolena a svalí se na bok. Svíjí se, a křičí bolestí tak, že to ani nepřipomíná lidský hlas. Boláky začnou pukat, a začne se z nich drát cosi fialového. Svět se začne převracet, a už není jasné, co je nahoře, a co je dole. Oba směry se stanou jedním. Postava se svíjí, její křik připomíná svist větru. Fialová hmota z boláků se ukáže rozkvétajícími květy, a postava jako by vysychala a mizela před očima.

Netrvá to dlouho, a vlnky se utiší. Zůstane jen voda jak zrcadlo, prázdný plášť, vybělené dřevo, a rozkvetlé fialové květy.

Uvědomíš si, že ležíš na prknech paluby. Žena tě odstrčila, a teď se posunuje podél zábradlí od tebe. V očích má strach, a jako mantru si opakuje "buď v klidu, buď v klidu". Nejsi si jistý, jestli to funguje.

Ostatní pasažéři na tebe zírají, ale nevypadá to, že by viděli to, co ty.
Uživatelský avatar
Balendin
Příspěvky: 6
Registrován: 2. 7. 2015, 22:31

Re: [IC] Prolog: loď na Mlžném jezeře

Příspěvek od Balendin »

Zaurakův výbuch mě zaskočí. Nečekal jsem další záchvat tak brzy, ale jak je vidět doba mezi nimi se stále zkracuje.

Ovšem tohle mi starost nedělá. Víc se bojím o tu dívku na kterou se tak vrhl a zatáhl jí do svých problémů.

Vykročím k ní, rozeženu tak chuchvalce mlhy, které se kolem poutníka shlukují a natahují se po vyděšené ženě. V tváři je bledá a nevypadá to že jenom úlekem. Jezerní opar, nebo možná Zaurak sám, z ní museli něco vyrvat. Už jsem to viděl, teď je potřeba dostat jí pryč z mlhy a do tepla.

"Neboj se. Bude to v pořádku, už je to pryč," položím jí ruku na rameno a přinutím jí tak odtrhnout pohled od ležícího druida.
"Běž dovnitř, tam ti budu schopný pomoci," snažím se jí nasměrovat do kabiny kde mám své vybavení a budu jí moci připravit něco na uklidnění.

Uklidnění holky. Používám Healing 3 + vůle 2= 5
Emotions XP: Putting my Faith in You (with this XP token) XP
Charsheet
Uživatelský avatar
Zaurak
Příspěvky: 6
Registrován: 1. 7. 2015, 11:20

Re: [IC] Prolog: loď na Mlžném jezeře

Příspěvek od Zaurak »

Když znovu začnu přes závoj bolesti vnímat svět, všimnu si, jak mlha obklopuje ženu, která se mnou mluvila a jak Balendin mlhu rozhrnul - ale kolem ženy stále houstla.

Chtěl jsem mu říct, ať ji rychle odvede pryč, že já to zvládnu, ale pochopil to sám a s vděčností jsem se díval, jak ji vede do bezpečí, kde bude mít větší moc.

Teď je to na mně. Zadíval jsem se na své ruce a usmál se. Kosatce, všude kosatce. Musím polapit to, co jsem vylovil z hlubin a znovu to zasadit do hloubi jezera. Pak kosatcové pole proroste břehy Rudé bažiny a ta se navždy změní. A já budu znovu svobodný.
Stoupnu si na okraj lodi, rozpřáhnu ruce, a pak obejmu svůj odraz v jezeře.

Science faith and sorcery
Emotion XP: (Overacted) Shiver of Wonder/Terror XP
Charsheet
Uživatelský avatar
PbP GM
Příspěvky: 87
Registrován: 14. 11. 2013, 22:53

Re: [IC] Prolog: loď na Mlžném jezeře

Příspěvek od PbP GM »

Zauraku,

s tvým obrazem se obejmete navzájem. Přivítá tě chladná temnota.

Klesáš, rozhlédneš se, a uvědomíš si, že vody Jezera jsou průzračné. Vidíš mnohem dál než na hladině, kde je mlha, nakolik by to u běžných vod nedávalo smysl. Jako bys plaval ve skle, nebo v nějakém průzračném krystalu, ne ve vodě. Světlo slunce se láme, jakoby ho voda odmítala, a slunce samotné má podivný tvar.

Klesáš, a vidíš, tam někde daleko nad tebou, mělké dno lodi bez kýlu, a druhou, o poznání menší loď, která se k té první přiblížila. Vidíš vegetaci na dně, vidíš, jak se čiré vody jezera mísí s nečistými vodami bažiny, a vytváří víry, jako by spolu jezero a bažina vedli nekonečnou válku.

Klesáš, a hluboko pod vodami, na hranici vnímání, vidíš, ne, cítíš přítomnost. Víš, že tě taky vnímá. Natahuje se po tobě. Cítíš z toho něco, co by se dalo pojmenovat touhou, kdybychom mluvili o něčem smrtelném.

Pak tě něco chytí, a začne tě to táhnout zpátky k hladině.

Tobene,

na druhé straně lodi je mnohem méně podivných lidí, to je pravda. Ale to se má brzo změnit - ještě než uslyšíš šplouchnutí, jak se druid vydal do jezera, zaslechneš zvuk pádel, a k lodi se zezadu začne přibližovat člun. Možná byl původně rybářský, ale postavy na něm jako rybáři nevypadají.

Tvé trénované oko odhalí, že jsou po zuby ozbrojeni. Mají zbroje, ale nejsou to ceremoniální zbroje bohatých šlechticů, nebo lehké hrudní pláty, jaké používá městská hlídka. Mají zbraně, ale nejsou to naleštěné kordy vhodné na duely, nebo okázalé zbraně vhodné k zastrašování. Jejich výzbroj je efektivní, praktická, a nese stopy častého používání.

Tihle mají smrt jako povolání.

Baledine,

žena se rychle uklidní, a trochu ostýchavě se usměje. "Nic mi není," zavrtí hlavou. "Měl bys radši pomoct jemu, než, než z něj bude kytka, nebo" její řeč zpomalí, když si uvědomí, že to co říká, nedává moc smysl.

"Nebo, než, ... než skočí do vody," doplní, když se ozve šplouchnutí a Zaurak zmizí pod hladinou.

Žena se kousne do rtu. Pak si povzdechne, shodí z ramene brašnu, shrne z nohou sandály, a skočí přes zábradlí za Zaurakem.
Uživatelský avatar
Toben
Příspěvky: 3
Registrován: 5. 7. 2015, 21:25

Re: [IC] Prolog: loď na Mlžném jezeře

Příspěvek od Toben »

"No to mě poser na holý záda..."

Rychle najdu nějaký krabice na které bych se mohl postavit a začnu řvát "poplach, poplach! Piráti se blíží, poplach!"

Nastane panika. Ti kteří nic nezmůžou a uvědomují si nebezpečí začínají řvát a pobíhat okolo jako kuřata s useknutou hlavou, a ti kteří si nebezpečí neuvědomují rychle začnout propadat davovému šílenství.

A teď se hlavně někam rychle schovat.

Seskočím dolů a proplížím se okolo ve snaze najít nějaký dobrý místo, kam na mě nebude dobře vidět, když v to uslyším za sebou sek do masa a náraz těla o dřevo. Otočím se a tam jeden z těch hrdlořezů. Vlastně ne, první z hrdlořezů a za nim zbytek skupiny, která si razí cestu jako horký nůž máslem.

A v tom jakoby si mě všichni najednou všimli.

"A dopr..."

Be in trouble
Emotion XP: Facepalm
Charsheet
Uživatelský avatar
PbP GM
Příspěvky: 87
Registrován: 14. 11. 2013, 22:53

Re: [IC] Prolog: loď na Mlžném jezeře

Příspěvek od PbP GM »

Tobenova očekávání se nakonec ukázala přehnaná -- posádka i pasažéři vypadali znepokojeně, ale nikdo nezpanikařil, a zvuk smrti byl nejspíš výplod Tobenovy představivosti.

Ozbrojenci přešli na loď, a výrazy jejich tváří dávaly najevo, co by se stalo, kdyby jim v tom někdo zkoušel bránit.

"Piráti? Vypadáme, jakože chceme někoho vojet?" zeptal se do pléna vysoký blonďák.

"A co teda chcete?" zeptal se holohlavý starý muž s jizvou v obličeji. Nastoupil ve Darrantionu, celou cestu žvýkal tabák, a teď vypadal, že ho vetřelci spíš otravují, než děsí.

"Jen se porozhlédneme kolem," odpověděl místo blonďáka muž s tetováním na krku a modrou bradkou. Začal se rozhlížet, a jeho skleněné oko zlověstně světélkovalo. "Až skončíme, odejdeme, a všechno bude jako dřív."

"No jasně. Já si zatím pudu promluvit támhle s kolegou pirátem," řekl blonďák, a upřel nehezký pohled na Tobena.

"Budeš se chovat slušně," oznámil mu muž s bradkou.

"No jasně," ušklíbl se blonďák. "Půjdu si s ním slušně promluvit. Profesionálně a všechno."

Saar si povzdechl, a kývl na zbývající dva, ženu s krátkými černými vlasy a seveřana s rudým plnovousem, aby se vydali na příď. Starý muž je zamračeně pozoroval, a zbytek pasažerů se jim klidil z cesty.
Narangerel
Příspěvky: 7
Registrován: 16. 7. 2015, 18:40

Re: [IC] Prolog: loď na Mlžném jezeře

Příspěvek od Narangerel »

"Hledáš někoho, Jarame?"

Musí na mě bejt pohled pro bohy. Rozespalá, rozcuchaná ženská, co na sebe sotva stihla hodit ohoz, se noří odněkud z hlubin kabiny. Mezi prstama mě tlačí šípy, který jsem stihla vytáhnout z toulce, ale stejně jako luk v druhý ruce míří k zemi. Tady si něco začít, může šíp stejně tak dobře skončit v Jaramovi jako třeba v támhletom městským hezounkovi. Já si nic začít nechci. Oni hádám jo.

Ty máš prostě talent na ty správný rozhodnutí, holka. "Na jezeře někoho potkáme leda tak náhodou. Nejlepší čas si odpočinout, protože až dorazíme do města, může to bejt vážný." Jo. Takže teď koženice leží na zemi za mnou, stejně jako většina šípů, stejně jako kopí, stejně jako tesák. Tesák! Ten jsem si měla vzít místo luku. Tak to už teď taky nenapravím.


"Vezmi místo. Určitě mi toho chceš spoustu povědět. Co to bude? Nabídky, výhrůžky, kletby, něco takového?"

Bokem věnuju smutný úsměv Balendinovi. Takže největší hrozbu na něj nakonec přece jen přitáhl jeho osobní strážce. Asi mu budu muset vrátit peníze. Ještěže jsem se nechala přesvědčit na tak lacino, ze známosti.

Mlha kolem houstne a na loď padlo ticho. Může za to Ruka nebo ne? Znervózňuje mě, jak se chvěje. Těší se na řež? Nechce se jí zpátky do svatyně? Nebo nedejbože sbírá sílu? To poslední, co teď potřebuju, je tvoje pomoc, holka. Jen klid, řeknu jí a sama jsem nervózní jak pes.

Be in trouble, I guess?
Emotion XP: "Tohle nedopadne dobře."
deník postavy
Uživatelský avatar
Zaurak
Příspěvky: 6
Registrován: 1. 7. 2015, 11:20

Re: [IC] Prolog: loď na Mlžném jezeře

Příspěvek od Zaurak »

Když se s pomocí té ženy vytáhnu zpátky na palubu a rozhlédnu se, jsem nepříjemně překvapený. Hromada říčních pirátů, co nevypadají jako piráti, mladík šířící paniku a teď ještě ta bojovnice. Tohle nedopadne dobře.

Kape ze mě voda, ale konečně cítím, že mám jasnou hlavu. Pevně sevřu v ruce to, co jsem vylovil v hlubinách, zadívám se na Jarama a tiše řeknu ženě: "slyšel jsem o něm. Koukni na něj - rád budí dojem člověka, co jenom dělá svou práci a meč tasí jenom v sebeobraně, jsem si ale jistý, že Korvinu by jej zavřeli pro nepřiměřenou obranu. A jestli má za úkol nás povraždit, nehne ani brvou. Zkusím mu to rozmluvit. Na chánově dvoře jsem o něm slyšel zvěsti, ale bude lepší, když ti neřeknu jaké. Kdyby se... něco stalo, tohle dej prosím Balendinovi, bude vědět, co s tím." Podívám se jí do očí, chytím ji za ruku a nepustím ji, dokud si nejsem jistý, že neztratí to, co jsem uloupil jezeru. Pak se otočím.
Decisive action

"Jarame, vidím, že Saarové jsou stejně obratní na koňském hřbetu jako za kormidlem lodi," řeknu, abych odvedl pozornost od ozbrojené ženské a přesunu se tak, aby na něj nemohla střelit. Jeden vystřelený šíp a všichni tady pravděpodobně zemřou. "Vítej na palubě naší lodi," ukloním se, vytáhnu z pláště vak s pálenkou, napiji se a podám mu ji. Pak pokračuji: "vybral sis ale špatný čas pro návštěvu, podívej jak mlha houstne. A jezero je rovné jako saarské pastviny. V takových chvílích k lidem jezero promlouvá a láká je do hlubin," pronesu a omluvně se podívám na své mokré oblečení. "Pokud přicházíš v míru, přijmi i se svými lidmi útočiště na naší lodi. Protože dokud převozník neumdlí ve svém zpěvu, jsme v bezpečí."

Love for the wicked II + 4 vůle = 6
Kdyby něco, vždy ctím zákony pohostinnosti II

Chci, aby se tady lidi nepovraždili.


Když se ta žena, co mě vylovila z vody, podívá, co má v dlani, uvidí kořen kosatce.
Emotion XP: (Overacted) Shiver of Wonder/Terror XP
Charsheet
Zamčeno

Zpět na „Play by Post Chuubo Fantasy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti