Opuštěná pevnost - nápady a připomínky

Dakara: diskuse ke hře v duchu Shadowrunu bez technologie ve středověce laděném fantasy prostředí

Moderátor: York

Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Opuštěná pevnost - nápady a připomínky

Příspěvek od York »

Moren píše: 1. 8. 2019, 22:28Trochu mimo tuto diskusi. U toho trezoru ze špatných symbolů vyjede otrávená jehla. Počítám, že z těch správných symbolů nevyjede žádná jehla. To by jinak píchla i oprávněného majitele, který se snaží otevřít trezor. Ptám se proto, že moji hráči si takhle zjistili ty tři symboly myslím, kterým nevyjíždí jehla a jen pak vyzkoušeli kombinace dokud některá nedopadla. Tedy jeden hráč byl otráven, ale jinak nemuseli čekat na nalezení svitku s kódem.
Tohle není věc, na kterou by ses musel ptát. Pokud nějaké řešení dává smysl, tak prostě bude fungovat. Hráči jsou občas neuvěřitelně vynalézaví ;)

Moren píše: 1. 8. 2019, 22:28Zpět k tomu popisu. Přesně jak píšeš, v zárovkách se to číst nemá. Ale dává mi smysl to dát do té sekce Hledání, Průzkum. Protože aby zjistili, že je v té hliněné lahvi voda, musí ji prozkoumat a zeptají se mě na to co tam je, když k tomu čichnou. A jednoduše se pak podívám do sekce Hledání a průzkum, najdu klíčové slovo Hliněná lahev a vím co tam je. Jinak musím opět nakouknout do textu v případě že zárovky přeskočím a nezapamatuji si to třeba.
Původně jsem to tak měl (teda až na oddělení sekcí). Problém je, že čím víc textu v místnosti máš, tím hůř se v něm cokoliv hledá. A to bude platit, i když to rozdělíš do barevně oddělených sekcí.
Uživatelský avatar
Moren
Příspěvky: 6
Registrován: 1. 8. 2019, 14:34

Re: Opuštěná pevnost - nápady a připomínky

Příspěvek od Moren »

Jinak tvořil jsem to na MacBooku v Pages, což je něco jako Word na Windows. Tedy nic světoborného jako Indesign a podobně. :)

Co se týče obavy, že když bude místnost víceméně prázdná, tak i tak zabere tabulka minimálně půl strany. Budou tam bloky, které zkrátka budou prázdné. Popis na jeden řádek, box prozkoumávání jen krátký text že tam nic není. Nestvůry žádné. Když to bude v blocích, půl strany to vezme. No a do druhé poloviny se může dát nějaká doprovodná příběhová grafika. Chodba s pochodní, nádvoří zříceniny a podobně. :)
Uživatelský avatar
Moren
Příspěvky: 6
Registrován: 1. 8. 2019, 14:34

Re: Opuštěná pevnost - nápady a připomínky

Příspěvek od Moren »

Ještě jedna drobnost. Zdržovalo kreslení mapy. Než jsem nakreslil další úsek, prostě ztráta tempa, čekání. Navíc jsem jednou i špatně spočítal čtverečky a nevycházelo mi to, tak jsem musel část vygumovat a překreslit. Tedy pro příště tam dám velký tác a zalaminované mapy na A4. Jedna A4 na patro. Zasypu to jemnou moukou abych vše zakryl. A následně štětečkem vždy odmetu tu část, kudy zrovna jdou. Již jsem to dříve zkoušel a je to funkční koncept. Levné a přitom efektivní. Nikdo se nezdržuje. Očistit další kousek mapy je skutečně rychlé a snadné. Tak jen tip pro další případné hráče.
Odpovědět

Zpět na „Dakara“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů