[RPG Kuchyně 2010] Koruna zkázy

Uživatelský avatar
pipux
Příspěvky: 371
Registrován: 2. 3. 2010, 18:48
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

[RPG Kuchyně 2010] Koruna zkázy

Příspěvek od pipux »

Anotace hry říká:
Koruna zkázy je tahová, desková hra. Odehrává se na strategické mapě zdevastovaného prostředí, přezdívaného spáleniště. K vyhodnocování situací je užito kostky d6.

Úkolem hráče je získat korunu zkázy, nacházející se na vzdáleném, tězce přístupném místě mapy. Hráč se navíc musí vypořádat s nehostinným prostředím a s ostatními hráči, kteří mu jsou protivníky.
Ke stažení zde: http://rpgforum.cz/_souteze/RPGK10_Pipu ... aZkazy.zip

Chyby/neduhy, kterých jsem si vědom:
1. Mizerné grafické zpracování symbolů (duše, rituály, hvězdy, budovy) ... nijak jsem se s těmi (50+) znaky nezdržoval.
2. Pojmenování atribut (subjektivně) - "lifeforce" a "spellpower" zní přirozeně a nenuceně, ale česká "životní síla" a "duševní moc" možná nebude uplně to pravé ořechové.
3. V soutěžní finálce z 28.2. 2010 nejsou mapy.

Další chyby/neduhy klidně sypte sem, do diskuze ...
Je to nenásilné čtení - všude samý roztomilý obrázek. Atmosféra dílka by, spíše než se ji tu snažit postihovat slovy, měla mluvit sama za sebe.
Uživatelský avatar
skew
Příspěvky: 2519
Registrován: 30. 1. 2008, 18:25
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyně 2010] Koruna zkázy

Příspěvek od skew »

Přečetl jsem jako jednu z prvních, i když ne zcela důkladně (většinu schopností jsem přeskočil).
Trošku se mi nezdá ta asymetrie barev, to, že se černá chová oproti ostatním dost odlišně.
pipux píše:Je to nenásilné čtení - všude samý roztomilý obrázek.
To je pravda. Na první pohled mě tím hra upoutala, to je dobře.

Trochu nevím, co si myslet o tom, že to je deskovka a ne RPGéčko :wink: . Ale na druhou stranu se mi líbí to, co zmiňuješ na straně 29, totiž že hra by šla ještě rozšiřovat a doplňovat. Ne každá hra to o sobě může říct.
Where thou'rt cut off upon thy neck, kind brother, the falling of one head lifts up another.

I know this, which I never learnt in schools, the world's divided into knaves and fools.
Odpovědět

Zpět na „RPG Kuchyně 2010“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů