RPG Kuchyně 2010

Odpovědět
Uživatelský avatar
Insolitus
Příspěvky: 620
Registrován: 17. 8. 2007, 12:50

Re: RPG Kuchyně 2010

Příspěvek od Insolitus »

dal bych bod + za mnohoznačnost ingrediencí -> moc se mi líbila možnost vyložit je různými způsoby
a bod - za množství ingrediencí -> víc se mi líbili počtu loňského ročníku 4 ze 7 slovních ingrediencí (klidně bych byl i pro 5 z 9) a jedno systémové omezení (myslím, že letos byla škoda, že bylo pouze jedno a ještě jen volitelné)
Naposledy upravil(a) Insolitus dne 3. 3. 2010, 10:30, celkem upraveno 1 x.
RPG Kuchyně 2014 Opportunity - Právě vyšlo nejnovější číslo Parlamentního plátku, časopisu o politice a pro politiky. Takže rychle do poslaneckých lavic a za řečnický pult. Letenky na Seychely nerostou na stromech!!!
RPG Kuchyně 2010 Astra non mentiuntur - RPG Kuchyně 2011 Na kraji - RPG Kuchyně 2012 Poslední soud
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2010

Příspěvek od Markus »

Ingredience byly perfektní, ale bylo jich málo. Nedokázal jsem nic vymyslet, což kromě své neschopnosti připisuju i tomu, že mě ty ingredience příliš neinspirovaly - dvě z nich, to přísloví a mechanika, byly sice chytré, ale "univerzální". Daly se použít kdekoliv, ale nedalo se od nich odpíchnout při vymýšlení prvotní myšlenky. To znamenalo, že zbývaly 3 inspirativní ingredience a kdybych se jimi chtěl držet, musel bych je použít všechny. Určitě to šlo, ale prostě jsem se cítil příliš svázaně. Schválně jsem se podíval na loňský ročník, a tam bylo slovních ingrediencí 7. Docela rozdíl v porovnání s letošními 3. Takže do příštích ročníků bych asi doporučil mít minimálně 5 čistě slovních, inspirativních ingrediencí, a potom zase nějaké ty "bonusové", jako bylo třeba letošní přísloví (což byl mimochodem skvělý nápad, jen by to asi vyznělo líp, kdyby těch přísloví bylo několik, třeba v samostatné baterii ingrediencí).
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2010

Příspěvek od Markus »

Aktualizace

Onge mě poprosil, zda bych nemohl nahrát aktualizovanou verzi jeho hry: zapomněl uvést autora jednoho obrázku a já jsem mu nešikovně zkonvertoval osobní deníky postav do PDF, čímž jsem rozbil Excelovská makra. Takže v nové verzi už je Excelový soubor i s funkčními makry. Prosím stáhněte si aktualizovanou verzi, Ongemu se omlouvám:

http://www.rpgforum.cz/_souteze/RPGK10_ ... ichDni.zip
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2010

Příspěvek od boubaque »

Z nějakého důvodu mi letos ingredience nesedly. Ne že by byly vyloženě špatné a ne že bych s nimi nedokázal pracovat. Svou roli možná sehrálo i to, že jsem letos nebyl tak napjatý, jaké budou ingredience a co s nimi udělám (možná to bylo i tím, že jsem si nic nepromýšlel dopředu a věděl jsem, že těch 14 dní je dost na to, abych něco vymyslel a napsal ... ale bůví čím to nakonec bylo). Ale když jsem uviděl ingredience, nijak mě to nenakoplo, k ničemu nějak moc neinspirovalo. Přišlo, mi, že v tom nebyla žádná výzva. <můj dojem> Slovní ingredience byly vybrány, aby byly co nejmnohoznačnější, a tím prakticky odpadla možnost hledat neobvyklé významy, čímž jsem se například bavil loni. Přísloví bylo strašně jednostranné a nepoužitelné.* Mechanická ingredience špatně formulovaná, tím matoucí a bořící hru.** </můj dojem>

* Zřejmě jsem byl jediný (nebo jeden z mála), kdo to tak pochopil, ale přišlo mi to strašně definitivní. If (kopat jinému jámu), then (do té jámy spadnout)***. Takové strašně moralistické, a přitom bez možnosti to využít nějakým tvůrčím způsobem.

** První věc, co měna tom trochu mrzela, bylo, že jsem za tím viděl záměr — ne "tady máte nápad, něco vymyslete", ale "chceme, aby výsledná hra splňovala určité požadavky". Nevím, jestli je to špatně, jen mě to, jak píšu, zamrzelo. Horší je formulace. Napsáno bylo (1) "Hráč rozhoduje nad úspěchem či neúspěchem své postavy" (pominu, že by měl hráč rozhodovat "o" ne/úspěchu ;)), vsadím se, že všichni to pochopili jako (2) "Hráč rozhoduje o úspěchu a neúspěchu své postavy", a přitom tím bylo myšleno (3) "Hráč nesmí neuspět, pokud na to sám nepřistoupí (nebo si to sám nevybere)". Nebo se pletu? Hlavně totiž (2) je zabijácká podmínka, která imho v naprosté většině (ne-li vždy) bude bořit hru, nebo jí v nejlepším případě nijak nepomůže. Zvlášť pokud by si mohl hráč sám rámovat scénu, tak by to úplně zničilo hru, protože už by to snad ani nebyla RPG. Buď z toho bude povídání, ale nebude to hra, nebo bude hráč fikci tvarovat podle záměrů na mechanické úrovni. (Ostatně na tom částečn zařvala ta moje nedokončená hra.)

*** ignorujte můj způsob zápisu, nejsem informatik ;)


Prostě mám trochu pocit, že to letos tlačilo k tomu, vybírat hlavně ze slovních ingrediencí; přičemž ale slovní ingredience samy nabízely strašně moc možností (a jak mi ukázali Ecthelioni s hvězdami, dokonce víc, než jsem si myslel). Popravdě to, že jsem v sobotu před usnutím vymyslel mechaniku podplácení (která se nakonec ukázala jako nic výjimečného), mi udělalo mnohem větší radost, než stavění hranice ze sirek celý týden.

Ale abych jen neremcal a nebyl za nekonstruktivního kverulanta: Vrátil bych se k výběru ze dvou mechanických podmínek, pokud se jedna nepovede, tak je tam na záchranu druhá. Ale dát vyběr jedné z nich povinně — na jednu stranu mám pocit, že využití ingredience jen v settingu je chápáno jako trochu méněcenné (než využití ingredience jen v systému), ale tak, jak to bylo letos, bych si mohl vytvořit předem univerzální systém a (slovní) ingredience naroubovat jen na setting. Nůďo ;)


(Přemýšlel jsem taky, že bych zkusil sepsat nějaké zamyšlení a dojmy ze tří ročníků, ale otázka, jestli na to budu mít čas. Každopádně "plnou verzi" toho zamyšlení bych rád zveřejnil až po vyhlášení letošní Kuchyně.)
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2010

Příspěvek od OnGe »

"Kdo jinemu jamu kopa, sam do ni pada" by se dalo originalne pojmout jako detektivka s vrazdou hrobnika a dokonce by to byl i fajn nazev (bohuzel jsem z tohohle konceptu nejak vic nevymacknul a ostatni ingredience na to moc nepasovali) :)

EDIT: Ted kdyz o tom tak premyslim, tak by se to dalo spojit s lechce hororovou ducharinou, tim mame sfouknutou hranici a z toho co zbyva uz by se tam neco vmestnalo. A mohla by to byt docela libustka...
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2010

Příspěvek od crowen »

"Kdo jinemu jamu kopa, sam do ni pada"

ja som mal na toto alternativu k tomu, co som napisal:

S hviezdou na Hrudi
Spagetti Western RPG odohravajuci sa na Mexicko - Americkej hranici o serifoch a banditoch.

Uspech/Neuspech: 1k10, vysledok hodu je pocet uspechov, zvysok do 10 pocet neuspechov, biele a cierne zetony.

Ked dojde ku konfliktu, hrac si proste vyberie uspech alebo neuspech. Malo to byt komedialne RPG v style filmov s Terence Hillom and Budom Spencerom zmiesane s groteskou a la Laurel a Hardy.

"Kdo jinemu jamu kopa, sam do ni pada" -> torta v tvari, bananova supka na podlahe, napilene schody, po ktorych musi postava ktora ich napilila utekat pred nepriatelom, utekajuci kon zpod okna, z ktoreho vyskakuje postava snaziaca sa naskocit na kona a podobne humorne situacie.

Hrac dostane dve hviezdicky, ak sa ostatni pri popise uspechu/neuspechu zasmeju alebo jednu, ak sa zhodnu, ze je to nieco vtipne.

Za pat hviezdiciek novy skill, skilly typu: hadzanie torty, hromova past, strielanie na klobuky a podobne.
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2010

Příspěvek od jonka »

Zvlášť pokud by si mohl hráč sám rámovat scénu, tak by to úplně zničilo hru, protože už by to snad ani nebyla RPG.
Et tu, boubaque?
Vrátil bych se k výběru ze dvou mechanických podmínek, pokud se jedna nepovede, tak je tam na záchranu druhá. Ale dát vyběr jedné z nich povinně — na jednu stranu mám pocit, že využití ingredience jen v settingu je chápáno jako trochu méněcenné (než využití ingredience jen v systému)
Já to za méněcenné nepovažuju. Respektive bojím se toho, že v případě, že přetížíme význam systému nad settingem dojdeme do bodu ve kterém se utkal design starších let a totiž že prohlásil k6+ za staromódní a rázem vznikaly "inovativní" systémy založené na co nejďábelštějších kombinacích různých kostek. Nerad bych se dostal do stejného bodu, kdy bude v módě místo dříve démonických kostek automatické vaření z hráčských pravomocí, konfliktových vyhodnocení atd.. (ještě jsem nečetl letošní výtvory, takže toto není reakce na ně). Myslím že třeba hry jako Polaris nebo Mountain Witch byly založené hodně na settingu, takže jak ingredience použijete je na vás - alespoň co se týče mne.

Jinak letošní ročník bych označil za celkem těžký, sám bych ho přiřadil obtížností někde mezi minulý a předminulý (to byl hell) co se týče možnosti prací s ingrediencemi. Taky mám raději větší možnosti a výběr, nicméně vše se ladí, každý ročník se postupuje dál a získávají se nové zkušenosti i co se týče volby ingrediencí. Ono vlastně každý rok se stalo to, že někomu ingredience nesedly, takže bych to neviděl jako problém.
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
bram
Příspěvky: 57
Registrován: 24. 3. 2009, 19:42

Re: RPG Kuchyně 2010

Příspěvek od bram »

Mě ingredience taky moc nesedly. Snažil jsem se udělat hru v podstatě bez settingu, což se mi zdálo těžký (a byl jsem línej) tak jsem se na to v půlce vykašlal. Myslim, že by bylo dobrý mít příště víc mechanických ingrediencí a možná i celkově nějak snížit obtížnost. Jinak ta mechanická ingredience se mi zdála výborná, slovní v pohodě, a na přísloví mě teda vůbec nic nenapadlo.
Vrátil bych se k výběru ze dvou mechanických podmínek, pokud se jedna nepovede, tak je tam na záchranu druhá. Ale dát vyběr jedné z nich povinně — na jednu stranu mám pocit, že využití ingredience jen v settingu je chápáno jako trochu méněcenné (než využití ingredience jen v systému)
+1 (klidně i víc než dvě mechanický)
Uživatelský avatar
Alatir
Příspěvky: 15
Registrován: 8. 2. 2010, 15:19
Bydliště: Kladno

Re: RPG Kuchyně 2010

Příspěvek od Alatir »

boubaque píše:Horší je formulace. Napsáno bylo (1) "Hráč rozhoduje nad úspěchem či neúspěchem své postavy" (pominu, že by měl hráč rozhodovat "o" ne/úspěchu ), vsadím se, že všichni to pochopili jako (2) "Hráč rozhoduje o úspěchu a neúspěchu své postavy", a přitom tím bylo myšleno (3) "Hráč nesmí neuspět, pokud na to sám nepřistoupí (nebo si to sám nevybere)".
Možná to tak myšleno bylo a já jsem si to vyložil jako (2)*, ale tím že to není jednoznačná formulace, to dává tvůrcům trošku volnosti (což já beru jako plus). Ovšem jenom trošku, protože se to moc způsoby vykládat nedá.

* čili, že rozhodnutí je jakýsi hlas a situaci pak vyhodnotí vyšší moc v roli vypravěče podle předem daných pravidel.
Vampire penguins? Zombie guinea pigs? We're done for.... done for.
-- STM
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2010

Příspěvek od boubaque »

Zvlášť pokud by si mohl hráč sám rámovat scénu, tak by to úplně zničilo hru, protože už by to snad ani nebyla RPG.
jonka píše:Et tu, boubaque?
Mírná nadsázka. Mírná :) Šlo mi hlavně o situaci, kdy si sám zarámuju scénu, sám se přivedu do konfliktu a sám si ho vyhodnotím svým uvážením ;)


Jinak jsem se rozhodl stručně popsat, jak měla vypadat hra, kterou jsem řešil skoro dva týdny, než jsem vymyslel něco jiného :)

Na hranici!

Kapitola 0.
„Aj, maličký oheň, kterak veliký les zapálí!“

:arrow? Nejprve si hráči dohodnou téma ("herezi"), o které ve hře půjde, a kterého budou chtít dosáhnout.

:arrow? Pak si vytvoří postavy (jeden z hráčů bude zastávat roli GM), podle vybrané "varianty" přidělí ohnivé znamení:
a) "Prorok" (Lev) = prorok, učitel, misionář (příklad: tesař Ješua)
b) "Reformátor" (Střelec) = oprávce, reformátor, mravokárce (příklady: mistr Jan, pan Galileo)
c) "Boží bojovník" (Beran) = boží bojovník, křižovník, král-světec (příklad: panna Jana)
Není nutné, aby všechny postavy měly stejnou roli, naopak.
(Návrh počítal i s verzí "Inkvizitor" (Lev?), který by Velkou hranici neboural, ale stavěl, viz níže. Tehdy by ale všechny postavy hrály inkvizitory.)


:arrow? Tvorba cizích postav: každý hráč vytvoří alespoň jednu "herezi" nakloněnou postavu a jednu odmítavou; každé cizí postavě by bylo přiděleno znamení jiné než ohnivé (tj. zemské, vodní nebo vzdušné), to je ale jen pomůcka pro hraní charakteru

:arrow? Společně si hráči popíší situaci před vznikem své "hereze", čímž zarámují začátek hry...


Kapitola 1.
„První člověk z země zemský, druhý člověk sám Pán s nebe.“

:arrow? Doprostřed stolu se postaví ze sirek hranice (o 10 patrech?), každý hráč si postaví základ své osobní hranice (1 patro)

:arrow? Tématem této části hry jsou začátky postav a jejich cesta na pozice, ze kterých mohou měnit svět.

:arrow? {Vypravěč dostává postavy do konfliktních situací (mistr Jan na univerzitě; panna Jana u vojska) // Hráči rámují scény, nebo alespoň dávají návrhy vypravěči (viz PtA).} Scény by neměly (často) obsahovat jen jednu hráčskou postavu, i když jedna asi bude vždy hlavní (?).

:arrow? Scéna/konflikt se vyhodnotí takto: (nedokončená a nefunkční část ;))
úspěch = postava ve fikci využije svůj aspekt (znamení), čímž se sníží Velká hranice a zvýší Osobní hranice ("je neoblíbena", za úspěch se platí)
neúspěch = postavě se sníží Osobní hranice, ale zvýší se Velká hranice
necháme to ve hvězdách = GM tajně hodí korunou, podle výsledku se zvýší nebo sníží Velká hranice (zůstává tajné do konce kapitoly, kdy se vyhodnotí - tj. přistaví, nebo uberou patra)

:arrow? "Cílem" této části je získat co nejvíce pater v Osobní hranici. Čí hranice je na konci kapitoly nejvyšší, toho příběh bude mít hlavní vliv na další průběh hry, ostatní mají spíše "podpůrné" role (u mistra Jana např. Jeroným Pražský (Lev), Jakoubek ze Střbra (Lev), Václav IV. (Beran) apod.)


Kapitola 2.
„Jáť jsem štípil, Apollo zaléval, ale Bůh dal zrůst.“

:arrow? Kapitola se zabývá šířením "hereze" podle způsobu postavy "zvítězivší" v předchozí kapitole. (Mistr Jan se stal kazatelem v Betlémské kapli a rektorem Pražské univerzity, teď začíná kázat mezi lidem. Jana přesvědčila vojáky o svém poslání a nyní vyráží pobíjet Angličany.)

:arrow? Možná nějaké drobné změny v systému, ale tady jde hlavně o to snížit Velkou hranici, čímž se "hereze" (v ideálním případě) stane mainstreamovým názorem a realitou mas. Podstatné navýšení Osobní hranice ale není ku prospěchu.


Kapitola 3. a poslední
„Lišky doupata mají, a ptactvo nebeské hnízda, ale Syn člověka nemá, kde by hlavu sklonil.“

:arrow? Kapitola se zabývá obhajobou hlavních aktérů. (všechny ukázkové postavy "vytvrvají", protože v 1. a 2. kapitole jely na úspěch "hereze" a teď už jsou v háji; kromě Galilea, který zbaběle odvolal)

:arrow? opět možná drobné změny v systému.

:arrow? Epilog

(pozn. Inkvizitoři mají za cíl také snížit Osobní hranici (pokud budou moc krutí, vymstí se jim to), ale naopak Velkou hranici stavějí — uspějí-li, vymýtí herezi)
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2010

Příspěvek od jonka »

boubaque píše:Zvlášť pokud by si mohl hráč sám rámovat scénu, tak by to úplně zničilo hru, protože už by to snad ani nebyla RPG.
boubaque píše:Mírná nadsázka. Mírná :) Šlo mi hlavně o situaci, kdy si sám zarámuju scénu, sám se přivedu do konfliktu a sám si ho vyhodnotím svým uvážením ;)
Vidím propastný rozdíl mezi těmito dvěma situacemi. Až na vyjímky na slezině (DitV, MlwM např) jsem poslední 2 roky nehrál hry jinak, než že jsme dělali to co tvrdíš že by zbořilo hru. ,-)
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2010

Příspěvek od Peekay »

Boubaque sa hlavne chce vyhnut round robinu - co je meno pre presne ten problem, co popisuje.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2010

Příspěvek od jonka »

a jaj, teď koukám, že původní věta má kontext... hm, holt na některé věci reaguju hůř než býk na red flag :s_easy: nedorozumění na mé straně drátu v tom případě, omlouvám se za bublifikaci.


Nicméně čistě hypoteticky ono by to šlo, pokud bys buď
- rámoval i rozhodoval, ale mezitím by ostatní říkali co tvoje postava dělá (reversní klasika)
- rámoval i rozhodoval, ale mezitím by si měl dostatečně zajímavé podněty, respektive bys to nemusel celé odvyprávět sám.

čistě prakticky: Extraordinary Adventures of Baron Munchausen
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6887
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: RPG Kuchyně 2010

Příspěvek od Antharon »

Strašne ma opäť mrzí, že som hru na slezinu nestihol napísať, je zvláštne, že v tomto období mi do toho zásadne niečo významné príde.
Avšak, len tak nesúťažne by som sa s vami chcel podeliť aspoň o myšlienky.

Pôvodný nápad bol spraviť hru, ktorá rieši konflikty za pomoci zdrojov. Tento zdroj mal byť karma. Karma, ktorá sa prelieva medzi dvomi ľudmi, hore a dolu. Každý úspech jedného musí byť vykúpený neúspechom toho druhého.
Inak by bol systém jednoduchý rozprávací.

V hre by vystupovali dve herné skupiny. Obe by boli nezávisle od seba vyslané za hranice galaxie imperátorom, aby získali korunu, ktorú mu niekto ukradol. Každý hráč by ovládal po jednej postave v oboch skupinách. Pravidelne by sa striedali scény z oboch skupín, O úspechu či neúspechu svojej postavy by vždy rozhodoval hráč. Ak by chcel uspieť, musel by presunúť karmický žetón svojmu protějšku v druhej posádke. Na začiatku by mala každá postava takýto žetón jeden.
Na konci každej kapitoly by zvíťazila posádka, ktorá by mala vyšší počet žetónov v súčte. Všetky jej postavy by potom dostali po jednom žetóne naviac (tj. už by medzi dvomi postavami nekolovali dva žetóny ale v druhej kapitole by boli tri, v tretej štyri, a tak ďalej...). V prípade, že by sa posádky lodí dostali do konfliktu, prirodzene, riešilo by sa to tak, že postavy, ktoré by chceli uspieť by klasicky poslali žetón a posádka s viac úspechmi by zvíťazila. Odmenou za takéto víťazstvo by bolo, že posádka, ktorá prehrala by sa dostala do nejakých problémov.

Kapitoly:
1, Imperátor vyhlasuje lov
v prvej kapitole by postavy mali za úlohu čo najrýchlejšie vybaviť loď a odletieť. Víťazi by bez problémov odleteli ako prví, tí, čo by prehrali by leteli spolu s ďalšími výpravami, ktoré by sa snažili zničiť svoju konkurenciu
2, za hranice impéria
Druhá kapitola rieši problémy ktoré lodiam vyskočia letom vesmírom. Teda čokoľvek od zablokovaných dverí až po útok pirátov. Karma nerozlišuje malé a veľké neúspechy. Na konci sa postavy dostávajú mimo galaxie, kde ich už nechránia imperiálne zákony.
3, volný vesmír
V otvorenom priestore akoby čas plynul inak. Začínajú sa prejavovať konflikty medzi posádkou a na loď útočia doposiaľ nevidené tvory. Je nutné nájsť asteroid na ktorom má zlodej svoj brloh
4, povrch asteroidu
Na asteoride postavy po prvý krát od začiatku hry vystúpia na povrch. Tu musia prejsť nehostinnou krajinou plnou lávy a dymu. Postupne však objavia Jaskyňu, ktorá slúži ako hangár zlodeja a prielez do jaskynného systému.
5, pod povrchom
Ten, narozdiel od vonkajšieho obalu úplne vrie životom. Svetlo vytvárajú podivné huby, všade je plno vegetácie a nesmieme zabudnúť na faunu. Tá je poväčšinou až neČakane agresívna. Netrvá však dlho a postavy nachádzajú priechod do zlodejovho brlohu.
6, brloh
Brloh je klasický kovový sci-fi interiér. Vysúvacie pancierové dvere, občas nejaké nástražné systémy, nič, s čím by si šikovnejší človek neporadil. Stačí len trocha šťastia. Po chvíli blúdenia komplexom postavy narazia na miestnosť kde na piedestáli stojí imperátorova koruna, klenot nepredstaviteľnej hodnoty.
7, zlodej
V tom momente do miestnosti pribieha pán Zlodej a v pätách mu beží posádka konkurenčnej lode. Nastávajú ťahanice o korunu, možno dokonca pokus zlodeja o útek aj s korunou. Kapitola by ale mala končiť tým, že niektorá zo skupín polapí zlodeja a získa aj korunu.
8, odlet
Postavy odlietajú, je tu miesto na vzájomné boje o korunu. Víťaz tejto kapitoly získa na svoju palubu korunu
9, dlhá cesta domov
Lode, riadne poničené, sa vracajú domov vesmírom. Stále je množstvo vecí, ktoré sa môžu pokaziť. Rovnako je tu krásna pôda na rozšírenie konfliktov medzi postavami. Víťazná skupina prichádza k imperátorovi ako prvá. Ak nesie korunu, prejde sa rovno ku kapitole s imperátorom, ak je to druhá posádka, presvedčia imperátora, že posádka chce s korunou utiecť. Tá je zajatá a do poslednej kapitoly prichádza posádka bez koruny.
10, imperátor
Odmena za korunu i za dolapenie zradcov je nesmierna. avšak kto ju dostane? Víťazom sa stane postava, ktorá má najivac žetónov. Avšak ktokoľvek jej dôveruje, môže jej odovzdať svoje žetóny a podporiť jej verziu príbehu.
Podelí sa víťaz o svoju odmenu? A čo vlastne dostal? To už je v jeho rukách, pretože odmenou je možnosť vyrozprávať epilóg.
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Gran
Váš Astrální Brácha .)
Příspěvky: 1904
Registrován: 15. 8. 2006, 12:36
Bydliště: Praha

Re: RPG Kuchyně 2010

Příspěvek od Gran »

Já jsem chtěl napsat hru, kde budou hráči hrát démony a ďábly a budou posedávat smrtelníky. =)) A inspirací mi měl být tento hudební klip. =)
It's Alive!
Odpovědět

Zpět na „RPG Kuchyně 2010“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti