[RPG Kuchyně 2008] Hledání ztracených přátel

Uživatelský avatar
Ebon Hand
Temný paladin
Příspěvky: 1806
Registrován: 13. 5. 2003, 15:07
Bydliště: Čertův příbytek

[RPG Kuchyně 2008] Hledání ztracených přátel

Příspěvek od Ebon Hand »

Po vzoru ostatních zakládám též téma na případné komentáře, či kritiku.

Link na hru je zde

Hru jsem bohužel dělal při nedostatku času. Ale to není v dnešní době dostatečně vážná výmluva.. :D Spíš jsem si tam chtěl vyzkoušet některé nápady, které plánuji do jiné hry.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion »

Ebone, na pravidlech je neodstatek času trochu vidět, ale věci tam máš vážně skvělé... černá růže jako klíč, tajemná meyrinkova Praha zahalená v mlze za zrcadlem a vynikající pravidlo o předmětech postav (někdy musím vyzkoušet) - celkem jsme byli velice příjemně překvapeni. :clap:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Ebon Hand
Temný paladin
Příspěvky: 1806
Registrován: 13. 5. 2003, 15:07
Bydliště: Čertův příbytek

Příspěvek od Ebon Hand »

Díky! Od tebe je to pocta. Bohužel jsem tomu mohl věnovat pouze 4 hodiny, což je trochu vidět.. Ale neva, jdeme dál. 8)

To pravidlo s předměty si chystám do jiné hry a chtěl jsem si ho tu trochu otestovat.
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crowen »

Niekde som cital hru, kde sa sa postava (vlastnosti, vybavenie, ...) tvorila podla toho, ake mince mal hrac vo vrecku ked prisiel hrat. Taketo veci sa ale daju aplikovat na one-shot ovela uspesnejsie, kedze hraci dopredu neplanuju, co budu mat vo vreckach.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

hm... Věž a Růži si tam napasoval trochu diskutabilně, jak je v této soutěži ostatně zvykem (stejně tak by posloužilo kdeco jiného), ale mnohem lépe než jiní...

Zajímalo by mě, co se stane s vybavením, když se tahle hra bude hrát v autě? :D

Bohužel musí konstatovat, že hra stojí hlavně na prostředí a příběhu (obojí je super) - stejně dobře by posloužilo například Window, netřeba tvořit novou hru.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Ebon Hand
Temný paladin
Příspěvky: 1806
Registrován: 13. 5. 2003, 15:07
Bydliště: Čertův příbytek

Příspěvek od Ebon Hand »

Díky za komentář.

No co se taky s těmi ingrediencemi dalo dělat..
Stejně bys byl bez auta.
Jelikož window neznám, tak jsem se asi dostal do fáze objevování již objeveného. Přiznám se, že jsem to psal tak, aby se příběh a prostředí dalo vytrhnout a použít i jinde.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Ne, není to o objevování již objeveného, Window je jiné než to cos popsal, ale jde o to že... Window by prostě stačilo.

Pro ujasnění - The Window (ke stažení i v češtině) je RPGčko které se rozhodlo vydat k naprostým základům storytelleringu a roleplayingu na základě trvrzení, že pravidla jsou nutné zlo. Víceméně jde o cestu zcela opačnou než mají indie která na pravidlech staví. Window zná jen tři základní a neporušitelná pravidla:
:arrow? Postava se nepopisuje pomocí čísel, ale pomocí přídavných jmen.
:arrow? Realistické hraní role je odpovědností herce.
:arrow? Nejdůležitějším cílem je dobrý příběh.
Všechno ostatní je velice... svobodomyslné, volné a variabilní.

Nicméně jak jsem psal, příběh i prostředí se mi velmi líbily
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Odpovědět

Zpět na „RPG Kuchyně 2008“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti