RPG Kuchyně 2008

Odpovědět
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

RPG Kuchyně 2008

Příspěvek od Markus »

Všechny soutěžní hry z roku 2008.
(+ odkazy na stažení)
Vyhlášení soutěže a hodnocení porotců

Vítejte.

Toto téma slouží ke komentování her ze soutěže RPG Kuchyně 2008. Cokoliv byste chtěli říct autorům, pište to sem, oni to určitě rádi uslyší. Toto je souhrná diskuze o všech hrách, bez ladu a skladu, takové "všeobecné reakce".

Tato sekce slouží ale také k dalšímu vývoji zmíněných her a autoři si mohou zakládat soukromá témata jen pro svou hru. Sledujte to prosím a případně jim běžte něco pěkného napsat do soukromých témat, ať mají radost :P

Ještě jednou vzdávám hold všem RPG kuchtíkům, kteří se tak statečně zhostili nabízené vařečky!
Naposledy upravil(a) Markus dne 14. 4. 2008, 12:21, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Příspěvek od Jiron »

Já taky :-) :-)=
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion »

My jsme se dlouho rozhodovali, jestli nakonec neuděláme hippie road movie ze šedesátých let. $D Příběh byl jednoduchý - jejich kamarádka Rose (Růže) se vloupala rodičům do bytu (v mrakodrapu - Věž), aby ukradla nějaké peníze na drogy, ale podařilo se jí zaklapnout se na záchodě (neptejte se jak se tam ten telefon octnul). Zavolá skupině kamarádů (není sice holka žádného z nich specificky - volná láska je v plném rpoudu - ale to kamarádka (Přítel)), kteří se probouzejí po celonočním rauši, nasedají do hippiewagenu (zmalovaný volkswagenový minibus za kterým se táhne marihuanový dým) a vyrážejí na bláznivou jízdu, aby Rose vysvobodili z jejího zapáchajícího vězení dřív než se vrátí její rodiče... $D Povolání jako veterán z Vietnamu (s náhodným počtem chybějících končetin), Černý panter, spíkr (alespoň každé páté slovo musí být něco jako imperialistická, estabilišment, kryptofašistická, atp.), nosič transaprentů, Velký blondýn, atp. LSD, marihuana, volná láska a volná cesta, ou jeee! $D
Skvěle by se psaly pravidla, protože čtenáři by se tykalo a říkalo "vole". Barevný podklad stránek růžový, kytičky a růžoví sloni... $D

"...Marijuana marijuana
Juana juana mari mari
High high high high
Way way up here
Ionosphere...”

Hare Krishna, Hair


Koukám, že je dobře, že jsme udělali Vendettu... $D
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peekay »

Domaca uloha pre Ecthelionovcov: Do Sleziny mat playtestovaciu verziu "Ruze vo vezi"!

(to si proste musim zahrat)
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion »

Peekay: $D A to jsme ještě nenapsali, že místo Vypravěče by byl Krišna a hráči by ho mohli uplácet sborovým "Hare! Hare!" (pokud tedy nebude po pařbě a nebude ho bolet hlava)... $D

„Vole, vole, to je matroš, vole…“
„Jóoo, síla, vole… a co je to za ťuk, vole?“
„S tím se sťukneš jako datel, vole…vem si vole…“
„Jooo, je to fajn… auťák to taky pěkně vyhulí, vole… jooo…“

Jed a Dave; skeč dvojice Hale und Pace


Obrázek
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Hm... to první téma sem si pročet, na tohle nemám náladu (20) stránek.

Nějak jsem neodolal a hry jsem si stáhl, mám v plánu je všechny přečíst a s chutí na ně napíšu recenze... a s trochou štěstí a času si je i ze zvědavosti zahraju.

Vzhledem k tomu že jsou hry veřejně vystaveny tak mi je docela jedno co si o tomto mém záměru myslíte, na druhou stranu slibuji, že ač jako vždy kritický, budu při jejich hodnocení zcela objektivní a tak nezaujatý jak jen dokážu (to mi nikdy problémy moc nedělalo)

Hry samozřejmě zrecenzuju teprve poté co dočtu poslední z nich, abych je všechny hodnotil podle stejného měřítka :D

Už teď jsem docela zvědavý co jste vyplodili :D
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

PS - vzhledem k mým možnostem a aby se neřeklo, že jen tak zbytečně otravuju - pokud ty hry budou dost dobré, i když takovou kvalitu vzhledem k podmínkám npředpokládám, ale recenze těch her, které by případně byly z mého pohledu dost kvalitní, dostanu do Dechu draka, aktuálně vycházejícího spolu s Pevností... několik tisíc čtenřů. Uvidíme jestli na to IMO někdo se svou tvorbou máte ;)
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erric »

OT
Sirien: Kdyz uz mluvis o tech recenzich, porad jeste nikdo nezrecenzoval Bestiar a myslim ze takovou recenzi by Bouchi urcite uvital. Nekolikrat jsme se o tom bavili a rikal, ze az ji nekdo napise, tak ji otiskne.
Uživatelský avatar
Almad
Příspěvky: 631
Registrován: 12. 9. 2006, 23:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Almad »

Erric píše:OT
Sirien: Kdyz uz mluvis o tech recenzich, porad jeste nikdo nezrecenzoval Bestiar a myslim ze takovou recenzi by Bouchi urcite uvital. Nekolikrat jsme se o tom bavili a rikal, ze az ji nekdo napise, tak ji otiskne.
Tu mám rozdělanou tak dlouho, že to ani nebudu komentovat (o slibování nemluvě).
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Fakt? No... klidně. Ale upozorňuju Tě že i když považuju Bestiář za kvalitní a vcelku povedený produkt, tak k nemu mám místy nějaké výtky...

Což mi připomíná že Bouchi chtěl abych mu poslal tu recenzi na Severní Tarii, která mi tu furt leží na disku.

Můj pohled na výslekdy RPG Kuchyně

Na prvním místě by se dle mého názoru umístil buď Kelton nebo Crowen. Práce jich obou jsou výborné nápadem i provedením - Kelton je sice o něco originálnější a pustil se do trochu většího sousta než Crowen, na druhou stranu mám dojem že Crowenův Diablův šepot je jistější ohledně fungování.
Nebudu se mezi nimi rozhodovat, protože nemusím. Nicméně obě tyto hry dalece překonaly očekávání, která jsem k RPG K měl, a až si najdu čas tak bych na obě velmi rád poukázal v Pevnosti nějakou pěknou recenzí.
Velmi rád si také obě hry někdy zahraju, až budu mít chvíli času a někoho kdo by do toho šel se mnou.

Do těsného závěsu za tuhle dvojici bych si dovolil nominovat Pjotra - Týden do Valentýna sice není zrovna můj šálek kávy, ale přes ty sarkastické kecy které jsem měl v tématu mě okouzlil - jednoduchý, věcný, hezký - takové Nikotinky naruby, dalo by se říci.

Ebon hand spolu s Otou se kvalitativně drží o level níž, ale stále mnohem výše než jsem čekal. Možná to je i tím, že oba vyvořili "hry" které stojí na settingu a příběhu, ale systém který pro ně napsali vlastně nijak podstatný není - na oboje by stačily GURPS nebo Window s pár patřičnými úpravami. Přesto jsou oboje zajímavé nápady které se dají dobře zužitkovat, tedy jako výstup pro ostatní lidi to je výborná práce.
Zde si už dovolím trochu rozřazovat a říct, že ta Ebonova se mi líbila víc než ta Otova. U Oty mi trochu nesedlo to strukturování děje konkrétními událostmi, které by se daly pojmout volněji (např. nabídkou událostí), u Ebona jsem měl naopak štěstí protože se trefil do mého oblíbeného žánru urbanfantasy.

Velmi podobně je na tom Jiron se svý Babylonem, rozdíl je v tom že jeho zpracování příběhu je o dost slabší. Na druhou stranu mě zaujala jeho kuličková mechanika - nechci přímo říct že by byla dobrá, na to bych jí musel nejprve vyzkoušet, ale rozhodně je přinejmenším zajímavá.

Zvláštní ocenění bych věnoval Ecthelionovi - omlouvám se, ale prostě to JE deskovka. Zato to je výborná deskovka. Gratuluji, skvělá práce, které bych také rád vnoval trochu té publicity,pokud mi to vyjde.

Zbytek her by pro mě ale byl asi zklamáním, kdybych čekal něco víc - omlouvám se autorům, ale ne vždy se daří.

Andrej a boubaque vytvořili hry, které sice nejsou v ničem přímo špatné, ale nijak mě neoslovily, nezaujaly... Andrejova mě minula systémem, který IMO vůbec nereflektuje potenciál, boubaque měl systém zajímavější, ale minula mě náplň.

Fritzs: se u mě s Rytíři zcela minul, myslím že to už nebudu komenovat dál

Co se týče Gorana, tak je škoda že hru nedopsal - nápad samotný mě zaujal a je škoda že jsem si nemohl přečíst, jak by nakonec dopadl
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion »

Sirien: Mimochodem - když už na hry píšeš "recenze", proč ses nepřihlásil do poroty? :think:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

PS - můj náhled samozřejmě reflektuje mé názory ohledně RPG a naopak zcela ignoruje požadavky Kuchyně, které mi jsou zprominutím ukradené - jedná se o názor na hry jako takové, a v mých očích je kvalitní hra víc než hra splňující kritéria která si někdo navymýšlel.

Ohledně Kuchyně bych chtěl pochválit Pjotra, který velice elegantně zvládl ingredience i dodatečný princip - dovolím si tvrdit, že asi nejelegantněji ze všech, protože všechny jeho ingredience i princip rulety je obsažen v samotné podstatě jeho hry (kdybych šťoural, tak ty růže... by mohly bejt třeba bonboniéry, žejo, ale i tak to je v tomhle nejlepší ze všech).

Otovy neházecí kostky mě pobavily - vůbec nejde o kostky, kde prostě o barevné tokeny, můžu použít klidně mariášovky a vyjde to nastejno. Růže je trochu... no, vzásadě vpohodě, i když přiznejme si, že jako jméno oné mechaniky je prostě naroubovaná, i když pravda, že vcelku sedne. Nebýt to v požadavcích, tak se to ale určitě jmenuje jinak.

Keltnovo wish... no, kostkama se hází, ruleta ne-e... ingredience "věž" a "růže" jsou použity pouze velmi symbolicky jako herní pojmy - kdyby se místo nich použily jiné, nic by se nezměnilo.

Jironův Babylon - u té "růže" jsem se rozesmál, bylto dobrej vtípek :D . Na druhou stranu mu budiž uklidněním, že ruskou ruletu zvládl výborně, stejně jako to že má spolu s Pjotrem asi nejlépe zvládnutou ingredienci "přítel"

Fritzs - Věž naroubována zcela uměle. Stejně tak růže.

Ecthelion - Věž a růže opět dosazen zcela nepotřebně, stejně tak by to mohl být "domov" a "vztahy"

boubaque - věž a růže - hahaha, znova totéž. Stejně tak neházecí kostky jsou opět jen tokeny (ale doplňuje to ruskou ruletou, takže ok)

Andrej - růže - haha, znovu, věž - dobrej pokus, normálně se tomu říká "scénář"

crowen - věž - pěkný, ale taky to neni zrovna ono. Uznávám že to je podobný jako u Jirona, ale přecijen hra na základě Biblické události odvolávající se k věži, a hra kde je to jen tak... no...

Ebon - růže, věž - haha, slušnej pokus. Stejně tak by to mohl bejt náramek a temná ulička.

Z tohodle pohledu mi jako jediný možný vítěz vychází pokud se správně dívám Pjotr, protože všichni ostatní nějakým způsobem nedodrželi ingredience, resp je tam naházeli, ale vlastně nepotřebně.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Ecthelion: Recenze nepíšu, teprve psát budu :D Tohle jsou prostě jen zkrácené dojmy z těch her

Do poroty jsem se nepřihlásil, protože jsem v první půlce února (i předtím) lítal v jednom kole a vůbec jsem tohle dění nesledoval, pak jsem byl na horách, po návratu jsem dělal na projektech který byly ve skluzu kvůli zkouškovýmu a znovu jsem se k celému tomuhle projektu dostal až teď.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

Sirien píše:Z tohodle pohledu mi jako jediný možný vítěz vychází pokud se správně dívám Pjotr, protože všichni ostatní nějakým způsobem nedodrželi ingredience, resp je tam naházeli, ale vlastně nepotřebně.
Ehm, když mluvíš o těch nevhodně použitých ingrediencích, mohl by ses u každé hry zabývat všemi, jelikož jsem měl použít tři z pěti a to, že sem tam ty tři narouboval až druhotně a to, že tam nemusí být není důvod aby tam nebyly...

Taky bych rád slysšel tvůj názor použití mechaniky, což je to, co mně u všech těchto her zajímá, anžto je to IMHO ta nejsložitější podmínka...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Máš namysli deskovkové "když ukáží kostku všichni, hra končí"? To je docela vpohodě.

Pokud se mluví o tom že se ve hře použije ingredience, představuji si to jako nedílnou nebo špatně oddělitelnou součást hry. To bych mohl rovnou vzít DrD a životům bych moh začít říkat "patra věže" a magický energii "lístečky růže" a...

sorry, ale to že tak něco jen nazveš ještě nedělá z principu součást hry.


Co se týče mechanik, nebuď zvědavej, dozvíš se to až napíšu konečný recenze. Teď na to nemám už chuť, takže zítra nebo příští týden ;)
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Odpovědět

Zpět na „RPG Kuchyně 2008“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti