RPG Kuchyně 2014

RPG Kuchyně proběhla 1.–16. 2. 2014.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

RPG Kuchyně 2014

Příspěvek od Ecthelion »

Soutěž probíhá v termínu 31.1. - 16.2. 2014. Pravidla soutěže jsou k přečtení zde.

Obrázek

Soutěž právě probíhá, není třeba se nijak hlásit k účasti. Abyste se mohli přidat, musíte pouze odeslat do uzávěrky vlastní malé RPG inspirované letošními ingrediencemi. Přesnější podmínky najdete v pravidlech (viz výše). Hodně štěstí!
Letošní ingredience píše:Kuchtíci musí použít nejméně tři z následujících ingrediencí (mohou si vybrat jen slovní ingredience, jen obrázkové ingredience, nebo částečně slovní a částečně obrázkové ingredience, jejich vzájemný poměr není nijak omezen, záleží na vás).

Slovní ingredience:
- zámek - střep - výheň - opera - odpad -

Obrázkové ingredience:
- první - druhá - třetí -

Kuchtíci také musí použít nejméně jednu ze tří následujících mechanických podmínek:
- Při hře využijte přesýpací hodiny nebo jiné odpočítávání času.
- Důležitým tématem hry musí být milostný vztah, ať již mezi hráčskými postavami navzájem, či mezi nimi a postavami nehráčskými.
- Hra nesmí využívat osobních deníků a hráči by neměli být nuceni si dělat poznámky na papír.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: RPG Kuchyně 2014

Příspěvek od morech11 »

Ecthelion píše:Je možná na čase položit tradiční otázku... Tak co, kdo se neumíte dočkat dalšího ročníku jako my? :wink:

Kdo se plánujete zúčastnit? Kdo chce vařit hry a kdo chce do poroty? Kdy se Kuchyně bude odehrávat? Jaký termín by vám vyhovoval? Co loňská pravidla? Co změnit? Co zachovat?

Letos si, pokud se toho nebude vehementně chtít ujmout někdo jiný, vezmeme organizaci letošní Kuchyně na bedra my. O-)
ja sa do poroty nehrniem, radšej budem kuchtiť :)

(a ani mi nehovor o veciach, ktoré treba zariaďovať, s toľkými vecami meškám...)
Uživatelský avatar
Tadeas
Příspěvky: 586
Registrován: 10. 7. 2009, 15:58
Bydliště: Holic

Re: RPG Kuchyně 2014

Příspěvek od Tadeas »

ja som naopak rozmyslal ze tento rok by som si skusil porotu. Mozno ale pockam na uverejnenie ingrediencii (ci mi nahodou nejaka nebude hrat vylozene do kariet) a ak nie, tak budem aspon komentovat.
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: RPG Kuchyně 2014

Příspěvek od morech11 »

akože - ja by som porotcovaním rád pomohol, je to to najmenej, čo pre RPGK môžem urobiť. len sa necítim ako dostatočná kapacita
čím viac vieš, tým viac si si istý, že toho nevieš dosť
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2014

Příspěvek od OnGe »

morech11 píše:len sa necítim ako dostatočná kapacita
To je tvůj věčný problém, který můžeš vyřešit jen ty sám. Tím, že se rozhodneš, že už se tak nebudeš necítit ;)
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2014

Příspěvek od Ecthelion »

morech, Tadeas: Bude to jako vždycky, že z lidí, kteří nedokuchtí hru se pak složí porota na hodnocení... takže jestli byste radši soutěžili, tak není problém. Jen když někdo ví, že soutěžit nebude (nemá čas, náladu, chce raději porotcovat), tak nám může pomoci s přípravou ingrediencí... :wink:

:arrow? Musíme určit nějaký rozumný termín, aby vyhovoval co nejvíc lidem. Ideální by bylo asi udělat to po vydání Drakkaru (protože nemalá část soutěžících a přispěvatelů je personálně totožná $D )... mě z toho zatím vychází první dva týdny v únoru/februáru. Co myslíte? Vyhovuje? Jiný termín je lepší?

:arrow? Máme už nějaké nápady na to, jak soutěž směřovat letos - zatím přemýšlíme o návratu ke kořenům (tedy pět slovních ingrediencí, kuchtík volí tři, a pak dodatečné podmínky, ze kterých se také vybere)... co byste říkali?
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2014

Příspěvek od OnGe »

Ecthelion píše:mě z toho zatím vychází první dva týdny v únoru/februáru. Co myslíte? Vyhovuje? Jiný termín je lepší?
Už za 6 neděl? To budu ještě v povánoční paralýze. Co takhle v dubnu?
Ecthelion píše: :arrow? Máme už nějaké nápady na to, jak soutěž směřovat letos - zatím přemýšlíme o návratu ke kořenům (tedy pět slovních ingrediencí, kuchtík volí tři, a pak dodatečné podmínky, ze kterých se také vybere)... co byste říkali?
U mě dobrý a vzhledem k diskusi vedle bych uvítal, kdyby mezi podmínkami byla "hra je určená pro 2 hráče".
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2014

Příspěvek od Ecthelion »

onge píše:Už za 6 neděl? To budu ještě v povánoční paralýze. Co takhle v dubnu?
My bychom docela rádi udrželi tradiční dobu Kuchyně, která byla vždycky na přelomu ledna a února (kdy se teprve rozjíždí škola a je ještě čas něco udělat).
onge píše:U mě dobrý a vzhledem k diskusi vedle bych uvítal, kdyby mezi podmínkami byla "hra je určená pro 2 hráče".
Uf. Přiznám se, že mě to přijde dost omezující. Hra pro dva hráče je brutální specialitka s určitými zvláštnostmi, která ne každého musí lákat. Takhle - nikdo ti nemůže bránit, pokud hru pro dva hráče budeš chtít udělat, ale jako podmínku pro všechny bych to nedával.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2014

Příspěvek od boubaque »

Já bych se rád účastnil (soutěžně, na porotcování už asi čas nebude vůbec), ale bůh ví, jak to se mnou v únoru bude. (Ovšem zlí jazykové tvrdí, že to stejně budu zase psát v neděli večer před uzávěrkou...)
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: RPG Kuchyně 2014

Příspěvek od MarkyParky »

Ahoj,

ač na tomto poli nováčkem, rád bych se zúčastnil jako soutěžící. Co pro to mám, krom sledování tohoto fóra, udělat? ;o)
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2014

Příspěvek od Ecthelion »

MarkyParky píše:rád bych se zúčastnil jako soutěžící.
Budeme moc rádi.
MarkyParky píše:Co pro to mám, krom sledování tohoto fóra, udělat? ;o)
No... v podstatě nic moc víc třeba není. Tady v téhle debatě probereme kdy a jak by mohla soutěž vypadat, my pak připravíme podmínky, ingredience a oznámení... a pak je zveřejníme na začátku soutěže. Pak už stačí přečíst a začít kuchtit hru dle zadání. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: RPG Kuchyně 2014

Příspěvek od morech11 »

určite si niekto vieme urobiť poznámku, že ťa máme zaspamovať, keď bude všetko oficiálne dohodnuté a kuchyňa na spadnutie :)
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2014

Příspěvek od crowen »

Juuuuuuuu! Brusim noze otupene sviatocnym moriakom, chystam hrnce!
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2014

Příspěvek od Ecthelion »

Poznámky k pravidlům soutěže, které nás napadají:

:arrow? Určitě bychom nechali dodatečné body za komentování ostatních příspěvků, minule se to podle nás opravdu osvědčilo (debaty k hotovým hrám byly naposledy opravdu perfektní, ta kreativní atmosféra se mi strašně líbila).

:arrow? Naopak si nejsem jistý ohledně bodů za playtest... jednak toho málokdo využíval, jednak přijde playtest příliš pozdě na to, aby pomohl autorovi s tvorbou hry (a je vlastně na úrovni komentáře)... a jednak když ho hraje autor sám, tak je to takové... "zahráli jsme, hrozně mi to pomohlo". Nevím. :think:

:arrow? Jak jsme již nahodili, letos bychom ingredience rádi udělali jednou sadou pěti slovních ingrediencí (ze kterých se musí tři použít) a dodatečnými možnostmi (opět v podobě několika možností, ze kterých se jedna vybere). Tedy takový návrat ke klasice.

Co si myslíte vy? Návrhy, nápady, připomínky?
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: RPG Kuchyně 2014

Příspěvek od morech11 »

Ecthelion píše: :arrow? Určitě bychom nechali dodatečné body za komentování ostatních příspěvků, minule se to podle nás opravdu osvědčilo (debaty k hotovým hrám byly naposledy opravdu perfektní, ta kreativní atmosféra se mi strašně líbila).
nie som si istý, či toto bolo spôsobené bodmi - treba sa pozrieť, koľko súťažiacich za toto dostalo body a koľko z nás by kometovelao aj bez nich (plus koľko komentárov bolo zvonka bez bodov)
ale budiž, bodík tam môžme nechať, prečo nie? :)
:arrow? Naopak si nejsem jistý ohledně bodů za playtest... jednak toho málokdo využíval, jednak přijde playtest příliš pozdě na to, aby pomohl autorovi s tvorbou hry (a je vlastně na úrovni komentáře)... a jednak když ho hraje autor sám, tak je to takové... "zahráli jsme, hrozně mi to pomohlo". Nevím. :think:
určite + 1
:arrow? Jak jsme již nahodili, letos bychom ingredience rádi udělali jednou sadou pěti slovních ingrediencí (ze kterých se musí tři použít) a dodatečnými možnostmi (opět v podobě několika možností, ze kterých se jedna vybere). Tedy takový návrat ke klasice.
hm, tak jo, ono je to nakoniec asi dosť jedno. ja som grafický tip, tak mám oveľa radšej grafické ingrediencie, ale vyzerá to tak, že som jeden z mála, tak sa rád prispôsobím :)
Odpovědět

Zpět na „RPG Kuchyně 2014“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů