RPG Kuchyně 2014

RPG Kuchyně proběhla 1.–16. 2. 2014.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2014

Příspěvek od Ecthelion »

Nuže, po konzultacích s ostatními porotci mohu opatrně prohlásit, že do konce duba/apríla by měly být vyhlášeny výsledky

Obrázek .


Pokud se nic nepokazí, mělo by se to stihnout. Tradičně se sice Kuchyně vyhlašovala na Slezině, ale ta se letos koná až v červnu... takže čekat až do té doby není moc praktické. Můžeme tam ale vítězi dovézt slíbený a legendami předený makový koláč... stejně jako se tam dá nejen vítězná hra odehrát. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: RPG Kuchyně 2014

Příspěvek od morech11 »

pff... čo tam po vyhlásení výsledkov

hlavne aby prišlli komentáre od poroty :)
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: RPG Kuchyně 2014

Příspěvek od Pepa »

Přečetl jsem všechny hry letošní Kuchyně, tak se sem vracím napsat pár slov.

Předně chci všem účastníkům poděkovat, odvedli jste opravdu kus práce a za to vám moc tleskám :clap:

Hry mají dobrou úroveň a dobré nápady, takže z tohoto úhlu pohledu Kuchyně svůj účel splnila. Bohužel mi ale přišlo, že oproti loňskému ročníku vlákna s jednotlivými hrami poměrně rychle zapadala a komentujících lidí bylo pomálu. Co mě ale nejvíc mrzí je, že ani sami autoři se už nijak k mým poznámkám nevyjadřují. Probuzení, Ticho v nadzemí, Rush, Krvavý sneh, Pád Impéria, to jsou všechno vlákna, kde je můj příspěvek poslední... Proč to?

Výsledky
Jsou už výsledky? :) Kdy budou? Sepíšete k tomu komentáře do sborníku?

Pozdní sběr
Doufám, že bude a doufám, že neskončí tak, jako skončil ten minulý. Jak už jsem naznačoval, asi by to chtělo víc motivovat a vyhlásit to jako další soutěž.

Sborník her
Jednak je otázka, jestli by měl obsahovat hry do Kuchyně odvezdané, nebo až ty vylepšené v Pozdním sběru. Druhak vlastně moc nevím, jaký by ten sborník měl smysl. Spojit všech dvanáct her do jednoho PDFka není pro praktické účely ani moc užitečné a když se nad tím zamyslím, tak to vlastně zvládnu sám. Těžko říct...

Každopádně děkuji za Kuchyni, pár her se už na můj "to play" list dostalo :)
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: RPG Kuchyně 2014

Příspěvek od York »

Pepa píše:Pozdní sběr
Jak už jsem naznačoval, asi by to chtělo víc motivovat a vyhlásit to jako další soutěž.
Pro mě je v tomhle ohledu rozhodující (ne)zájem hráčů. Soutěžní faktor mě nijak zvlášť nemotivuje.
Pepa píše:Sborník her
Druhak vlastně moc nevím, jaký by ten sborník měl smysl. Spojit všech dvanáct her do jednoho PDFka není pro praktické účely ani moc užitečné a když se nad tím zamyslím, tak to vlastně zvládnu sám.
Grafická úprava, sazba, playtesting, redaktorská práce. Někteří autoři něco z toho zvládnou sami, žádný to ale imho sám nezvládne všechno.

Když to prostě pospojuješ do jednoho pdfka, tak bude výsledek kvalitativně hodně odlišný od toho, co jsem tím návrhem měl namysli. A tenhle rozdíl může znamenat rozdíl mezi zájmem a nezájmem hráčů, a to nejen ohledně tohohle ročníku, ale i do budoucna. Když hráči začnou počítat s tím, že značka RPG kuchyně zaštiťuje sborníky kvalitně zpracovaných, dotažených a zajímavých her, začnou se o to časem sami zajímat. Garance kvality je hodně důležitá.
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: RPG Kuchyně 2014

Příspěvek od Pepa »

York píše:Když hráči začnou počítat s tím, že značka RPG kuchyně zaštiťuje sborníky kvalitně zpracovaných, dotažených a zajímavých her, začnou se o to časem sami zajímat. Garance kvality je hodně důležitá.
Jako ano. A to by teda nejspíš měla být ta motivace pro Pozdní sběr.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2014

Příspěvek od Ecthelion »

Pepa píše:Předně chci všem účastníkům poděkovat, odvedli jste opravdu kus práce a za to vám moc tleskám :clap:
My bychom chtěli poděkovat tobě za neúnavné komentáře! Opravdu moc díky.
Pepa píše:Bohužel mi ale přišlo, že oproti loňskému ročníku vlákna s jednotlivými hrami poměrně rychle zapadala a komentujících lidí bylo pomálu.
Njn, oproti loňsku je to slabší, ale ještě není všem dnům konec, snad se to ještě zlomí.
Pepa píše:Jsou už výsledky? :) Kdy budou? Sepíšete k tomu komentáře do sborníku?
Výsledky by měly být do konce dubna/apríla a sborník s hodnocením i komentáři je určite v plánu.
Pepa píše:Pozdní sběr
Já jsem chtěl loni pozdní sběr co nejméně "organizovat", ale podle všeho to opravdu nefunguje. Je otázka, jak to udělat, aby to lidi motivovalo (případný fyzický sborník v případě přepracovaných her by motivace být mohla) a aby se účastnili... na to ale ještě odpovědět neumím. Nápady? $D
Pepa píše:Sborník her
Se sborníkem je to složitejší, sborník v podobě, že by se vzaly hry a daly dohromady do jednoho sborníku je dost nepraktický... každá hra má jiný formát, font... pokud by se jen poslepovaly, vypadalo by to děsně, pokud by se měly všechny přesázet, je to příšerně moc práce. Za sebe to moc reálně nevidím... možnost by byla sborník nějakých vítězných her (výběru úspěšných her), nebo v případě Pozdního sběru, tam si to představit dokážu.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: RPG Kuchyně 2014

Příspěvek od Naoki »

Taky se připojuju k děkování komentátorů :) zpětnou vazbu určitě využiju k vypracování opravené verze kterou dám pro ten pozdní sběr/sborník. Už teď mám několik nápadů které tu hru značně obohatí.
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2014

Příspěvek od Aljen »

Skor ako kazdorocny zbornik by mohlo byt zaujimavejsie spravit k vyrociu kuchyne
BEST of Kuchyna

Mozno by autori mali zaujem vylepsit svoje diela s odstupom casu
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: RPG Kuchyně 2014

Příspěvek od MarkyParky »

ad Málo komentářů:

Zatím jsem neměl moc času, ale celý duben budu trávit dlouhé nudné večery samotinký na hotelových pokojích a dal jsem si předsevzetí, že toho využiju k okomentování maxima her z letošní Kuchyně. Takže nějaké komentáře ještě přibydou.
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: RPG Kuchyně 2014

Příspěvek od morech11 »

problem je, ze na nakopnutie kokentarov je najdolezitejsia aktivita v prvom tyzdni a to tento rok nevyslo (a ja sa idem zahrabat prednostne, lebo nielenze som prvy tyzden nenapisal ani jeden, ale doteraz som nekomentoval vsetko (a dokonca som ani neodpovedal na spatnu vazbu u mna :/))
Uživatelský avatar
Tindo
Příspěvky: 287
Registrován: 23. 8. 2007, 23:55
Bydliště: Nový Bydžov

Re: RPG Kuchyně 2014

Příspěvek od Tindo »

Mohl bych se zeptat, kdy bude deskovková kuchyně?
Zahrajte si Královské kostky - strategické fantasy rpg, inspirované hrou Crusader Kings.

Za mořem na vás čekají neznámé končiny. Kudy povede tentokrát cesta do Indie? - Terra incognita
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: RPG Kuchyně 2014

Příspěvek od morech11 »

tesne po jarnej slezine :)
nech sa to trochu roztiahne cez rok a nie je to na jednej hromade. navyše takto sa môže do programu zaradiť aj dielňa a nebude sa to kryť

inak už máme založené skrytú sekciu, pomaly sa tam tomu začíname venovať, tak už by tomu hádam nemalo do cesty nič vliezť :)
(ale neviem sa dočkať rovnako, ako ty)
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: RPG Kuchyně 2014

Příspěvek od Pepa »

?

To mi asi něco uniklo. Vážně něco takového má být?
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2014

Příspěvek od Ecthelion »

Pepa píše:To mi asi něco uniklo. Vážně něco takového má být?
Ono se o tom mluví už dost dlouho, že by se udělala deskovková verze Kuchyně, letos bouchl Morech pěstí do stolu a zřejmě to i zorganizuje, takže se jí dost pravděpodobně dočkáme. $D
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: RPG Kuchyně 2014

Příspěvek od Pepa »

Jako dobře, nejsem proti, ale hodím do placu pár myšlenek...

(1) Máme na to soutěžící? Kolik lidí se tak zhruba zúčastní?

(2) Máme na to porotce? Lidi, plus minus kvalifikované, kteří se deskovkami zabývají, sledují novinky a "mají nahráno"?

(3) Budou ingredience, daný žánr, nebo jak na základě čeho se budou deskovky tvořit? Mají to být hry minimalistické nebo "velké"?

(4) Vypadá to, že různých soutěží bude více než dost. Budeme mít RPG Kuchyni, RPG Dílnu, Deskovkovou Kuchyni, poté Pozdní sběr... Vypadá to na nabitý rok :) Jenom tedy doufám, že nadšení porotcům a soutěžícím vydrží. (Pokud jo, bude to skvělé.)
Odpovědět

Zpět na „RPG Kuchyně 2014“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host